Ajax glijdt iets beter dan RKC ei rWie zou de plaats van Jos moeten Alkemade is zijn pareltjes kwijt Sport tuttgart - Feyenoord een bijna leeg stadion SCOREbord DAG 1 DECEMBER 2000 25 an der Wiel tegen computer iENJohn van der Wiel speelt in januari een match tegen de laakcomputer Rebel van de Nederlandse programmeur Ed 'fliröder. De partijen worden gespeeld met een normaal toer- Uoitempo in Centre Ceramique te Maastricht. Met een score i 24,5 tegen 3,5 wordt grootmeester John van der Wiel alge- ^^ien gezien als de beste 'computerkiller' ter wereld. Het toer- üüüüi is van 2 tot 12 januari. Pi arolijn Brouwer uitgeschakeld fPetersburg» De Voorhoutse zeilster Carolijn Brouwer is uit- 11jchakeld voor de eindstrijd van het wereldkampioenschap ftchracen in het Amerikaanse Sint Petersburg. Brouwer heeft 10de tweede ronde geen enkele race gewonnen. Haar team gaat „qijden om de negende tot en met de zestiende plaats. Klaartje uyiderbaan plaatste zich voor de kwartfinales. Zuiderbaan en Qgar bemanningsleden, die op de derde plaats staan, wonnen de tweede ronde vijf van de zeven races. os; 08apiot wordt ploegleider jCHEDE Johan Capiot (37) wordt komend seizoen ploegleider Bankgiroloterij/Batavus. De Belgische ex-prof, die afgelopen QyDrjaar zijn fiets aan de kant zette en assistent-ploegleider ird bij Farm Frites, gaat werken naast Piet Hoekstra, die al in 07ïnst was van de tweede profploeg van Nederland. Manager end Scheppink, die zelf ook part-time ploegleider blijft, had 07fsterking nodig omdat het team, dat uitkomt op het één na logste niveau (Trade Team II), dit jaar is uitgebreid van tien m^r veertien renners. Het team werd onder andere versterkt ?t Bart Voskamp (Polti) en voormalige Farm Frites-renners tin van Steen, Bram Schmitz en Pieter Vries. phikking: twaalf duels voor doelman De aanklager betaald voetbal heeft gisteravond tijdens zitting van de tuchtcommissie een schorsing van twaalf idstrijden genoemd in het schikkingsvoorstel voor doping- idaar Harald Wapenaar, doelman van FC Utrecht. Zes van de lalf duels zouden voorwaardelijk zijn. Wapenaar werd in il betrapt na een competitiewedstrijd tegen Cambuur. In zijn ine zaten sporen van efedrine, het gevolg van inname van een testdrankje bij een verkoudheid. Tijdens de zitting in Zeist »en ^Ide aanklager mr. Westerbeke dat Wapenaar verantwoorde- 'wieid heeft als professiona. De tuchtcommissie hoopt binnen ertien dagen uitspraak te doen. Wapenaar kan morgen spelen gen Fortuna. Verstappen maakt zich geen zorgen over toekomst bij Arrows TERDAM GPD/ANP/REUTERS returnwedstrijd van Feye- c"*>rd tegen VfB Stuttgart [8 "ïgt dinsdagmiddag in een e,Vrre sfeer te worden afge- *n Het. De Duitse club wordt ge- ds \cot door zijn eigen suppor- mL die woedend zijn over het verege aanvangstijdstip van r uur. Daardoor zijn tot van- •rgen niet meer dan tweedui- id kaarten voor het Uefacup- verkocht. Vanuit Rotterdam reizen zo'n e Jzend fans het elftal van Fey- ïord achterna. De Gold- en ïoiifercardhouders hebben e<gs officiële weg zevenhon- d kaarten gekocht. Buiten /enoord om hebben zo'n 150 ete!s inmiddels zelf kaarten ge- ,m^ld in Stuttgart. 'De Duitse autoriteiten staan ^"1 toe dat de Feyenoord-aan- ng op eigen gelegenheid naar 8a fttgart reist, maar men sluit 'J" it uit dat er bij de stad een tyr strenge controle zal plaats ^Ppben. Om die reden heeft het )otste deel van de harde kem afgezien van een trip naar .Kitsland. ier Lothar Matthaus heeft een i nbod gekregen om in Dubai 'essspelen. Hij kan van januari zol mei in de Verenigde Arabi- vhe Emiraten gaan voetballen. 5 Ht contract van de 39-jarige neatthaus bij het Amerikaanse Iw York-New Jersey Me- J,t )stars liep gisteren af. „Ik heb ^mbiedingen uit Frankrijk en bajgeland afgewezen. Nu denk 1 W over Dubai. Een terugkeer de Bundesliga sluit ik uit." enatthaus verhuisde in maart sl(|n Bayern München naar de jrenigde Staten. Heracles Almelo kan morgen de derby tegen Go Ahead ?igles beschikken over Lennart '8>eijer. De linkerverdediger te- ■r Inde een contract tot het ein- van dit seizoen. Speijer (24) ,n een geboren Amsterdammer H speelde in zijn jeugdjaren bij '•Sax. Vervolgens kwam hij uit ve)or amateurclub AFC en een jftal clubs in Israel. Dit sei- )en stond hij op de loonlijst —Ij FC Den Bosch, waar hij door e financiële problemen moest _»rtrekken. ^lDe Spaanse profvoetballers UTRECHT GPD Het worden drukke dagen voor Jos Verstappen in Utrecht, bij de Speed Design-beurs, een alter natieve Auto Rai voor de snelle rijder. Het ge beurt niet vaak dat Jos the Boss, zoals zijn fans de Limburger liefkozend noemen, zich in Nederland laat zien. En aangezien zijn internet-site nog steeds een van de best bezochte Nederlandse webadressen is, kan hij zijn borst natmaken. Een glimp opvangen van de enige echte vaderlandse autosportheld, het is een trekpleister van jewelste in Utrecht. Allemaal willen ze weten of hij volgend jaar doorgaat. Staat de Nederlander in maart in Mel bourne weer aan de start van het Grand Prix-cir- cus in de oranje-zwarte Arrows? Natuurlijk, zegt hij. De contracten zijn getekend, er zijn geen zor gen voor morgen. Volgende week donderdag be gint het nieuwe testprogramma. Met de nieuwe motor, de AMT, de opvolger van de Supertec, waarmee Verstappen de afgelopen competitie reed. Toch is er altijd weer die twijfel. Twijfel over de integriteit van teambaas Tom Walkinshaw, die Verstappen al eens eerder terzijde schoof. Mana ger Huub Rothengatter, die de Limburger steeds weer wist onder te brengen, houdt een slag om de arm. Maar dat doet hij altijd: „Er is een spreekwoord in de Formule 1 dat zegt: de onder handelingen beginnen pas als de contracten zijn getekend. En zo is het ook. Wij hadden een optie in het tweejarig contract, waarin we tussentijds de zaken zouden evalueren. Dat is gebeurd en verder is er niets aan de hand." „Bovendien", zo zegt Rothengatter, „wie zou de plaats van Jos moeten innemen? Zoveel rijders met de nodige ervaring zijn er ook niet beschik baar. Maar uiteindelijk is het laatste woord inder daad Walkinshaw." Inmiddels heeft Jos Verstappen al honderd rondjes getest met de nieuwe set up van de Ar rows, aan het einde van vorig seizoen, tussen de twee laatste Grand Prix' in. Een voorlopige im pressie? „Ja goed. Heel positief. We krijgen veel steun van de fabriek. De Supertec waarmee we vorig jaar reden, is een stuk zwaarder en groter. Er zullen dus nog wel enkele aanpassingen aan het chassis moeten plaatsvinden, maar concreet kan ik er nog weinig van zeggen. We draaien de komende maanden een uitgebreid testprogram ma. Dat moet ook wel, want we hebben ook an dere banden, met een zachtere samenstelling. Bovendien is mij verzekerd dat er stuurbekrachti ging in de auto wordt aangebracht en ook dat zal getest moeten worden op betrouwbaarheid." Afgelopen seizoen verspeelde Verstappen een mooie klassering in Brazilië, omdat het zware sturen hem aan het einde van de race fysiek op brak. De Limburger heeft een maand rust genoten, na het hectische seizoen, maar verlangt onder tussen alweer naar het echte werk. „Ik heb veel gesport, veel gekart op mijn eigen baan en tijd doorgebracht met mijn gezin. Dat komt er tij dens het seizoen bijna niet van. Maar nu heb ik wel zin om te beginnen. Ik ben heel benieuwd hoe de zaken zich zullen ontwikkelen komend hebben de hulp van de regering ingeroepen. De vakbond AFE vreest voor een overvloed aan niet-EU-spelers op de markt nu een Spaanse rechter heeft be paald dat alle nationaliteiten gelijk behandeld moeten wor den. De beperkingen rond voet ballers buiten de EU werden hiermee opgeheven. De Rus Karpin van Celta de Vigo kreeg van dé rechter gelijk nadat hij de Spaanse bond had aange klaagd wegens discriminatie. De Spaanse minister van Sport Juan Antonio Gomez Angulo heeft zijn steun toegezegd. Het afgelopen jaar heeft de regering besloten vanaf 2002 het aantal inzetbare spelers van buiten de EU terug te brengen van vijf naar drie per wedstrijd. De Joegoslavische voetballer Dragan Stojkovic blijft nog minstens een half jaar actief. De 36-jarige routinier verlengt zijn contract met zijn Japanse werkgever Nagoya Grampus Eight met zes maanden. Het bestaande contract liep deze maand af. Dennis Schulp is tot het eind van het seizoen door Willem II verhuurd aan NEC. De 22-jarige aanvaller kan, als hij speelge rechtigd wordt verklaard, zon dag in de wedstrijd tegen FC Twente zijn debuut voor de Nij meegse club maken. Willem II verhuurde voorts aanvaller Ri chard van der Heijden voor de rest van dit seizoen aan TOP Oss, dat uitkomt in de Toto Di- David Nascimento van RKC glijdt Ajacied Aron Wirrter onderuit. Rechts Joey Gudjohnson. foto anp cor mulder H Dennis Schulp. foto anp Ajax - RKC Waalwijk was een hele leuke wedstrijd. Ten minste, voor de schaatsliefhebbers. Dolkomische tafere len, gisteravond in de Arena. Grappig als voetballers op een ijsbaan. Ajax won de 'schaatswedstrijd' met een flin ke voorsprong (3-0). op het middenveld alleen maar omdat Rafael van der Vaart gis teravond met Oranje onder achttien tegen Duitsland speel de. Daarvoor was Witschge ge blesseerd, gepasseerd en/of beide. Waar de zeventienjarige in negen wedstrijden al de spil is geworden waar alles en ie dereen bij Ajax om draait, daar liep Witschge (196 wedstrijden voor de Amsterdamse club) verloren en anoniem rond. Na tuurlijk waren er de hakjes en de hupjes, maar nooit de goede daden op de juiste momenten. In de 62ste minuut verdween Witschge van het toneel. Hij keek niet op of om bij zijn wei nig glorieuze aftocht. Het optreden Van Bergdolmo is door de mat van ronduit slecht nu zelfs lachwekkend ge worden. Technisch en tactisch toch al niet de sterkste, kwam de Noor gisteravond zwaar in de problemen. Een passje over vier meter bleek al te moeilijk. Vreemd genoeg stond Bergdol mo wel aan de basis van Ajax' tweede treffer. Gek was het ei- AMSTERDAM YPE MINKEMA Het kan natuurlijk nooit de be doeling zijn geweest. Goed, voetballers springen tegen woordig in de racerij, maar toch nog niet in het circus? De voet ballers van RKC en Ajax waren clowns, die het publiek aan het lachen brachten maar zelf van binnen huilden. Want hoe was het toch mogelijk dat er in de Arena weer zo'n grasmat was neergelegd die geen voetbal duldde? Een voetbalwedstrijd in de Arena is in ieder geval nauwelijks nog serieus te ne men. Zeker voor de generatie Ajacieden die het onder norma le omstandigheden al moeilijk genoeg heeft met de bal en met elkaar en altijd met de tegen stander. Bij Ajax liep Richard Witschge weer eens rond, voor het eerst sinds 2 oktober (Heerenveen- uit). De middenvelder heeft kennelijk nog een paar bewon deraars uit vroeger tijden, want hij werd enthousiast begroet. Witschge kreeg zijn plaats links genlijk ook weer niet, de Noor gleed weg bij zijn pass, waaruit Nikos Machlas scoorde. Ajax had het moeilijk met zichzelf, met de mat en met RKC. Trainer Martin Jol heeft in Waalwijk een beweeglijke, snel spelende ploeg neergezet. In ie der geval goed genoeg om de weinig dynamische verdediging van Ajax flink pijn te doen. Na het eerste doelpunt van Machlas, in de negende mi nuut, kreeg Rick Hoogendorp twee enorme kansen. Yuri Cor- nelisse, die andere plaaggeest, liet zich ook niet onbetuigd. De Cler haalde na dik een half uur een inzet van de aanvaller van de doellijn. Een actie die begon bij een zwakke terugspeelbal van Pasanen. Dat was eigenlijk nog het leukste bij Ajax. De ma nier waarop De Cler - eerst als linksback, na het uitvallen van Chivu in het centrum - en in valler Sier uitdagend sterk over eind bleven. Beiden staan op de 'zwarte lijst' bij Ajax. Chivu viel uit met een knieblessure. Van daag wordt onderzocht hoe ernstig die is. Pasanen die bij het uitverde digen tegen De Cler aan knalt en de bal net langs de paal ziet scheren, Shota Arveladze die als een briesend beest achter zijn tegenstander aan rent om de Holiday on Ice op de heimat De woordspeling kwam van Bobby Haarms, tegenwoordig graskenner, en was al een paar keer intern uitgeprobeerd. Co Adriaanse gooide de grap gis teravond na Ajax - RKC (3-0) het grote publiek in. „Deze mat", zei de coach van Ajax, „komt uit Duitsland. Het is een heimat." De allernieuwste grasmat - afgelopen week gelegd - was spiegelglad. 'Holiday On lee', riep Adriaanse dan ook maar. Ajax haalt het gras bij voor keur uit Drente, of anders uit Engeland. Maar in Oost-Ne derland was de ondergrond te nat om de zoden te 'oogsten' en volgens Adriaanse was En geland half onder water gelo pen. „We moeten blij zijn dat er nog een mat ligt", sprak de coach. Het gras komt ergens uit de Duitse driehoek Wesel- Emmerich-Krefeld, net over de grens. Bij Ajax is het gras in de Are na al vanaf de opening van het stadion een onoverkomelijk probleem. Er is zelfs een gras commissie geformeerd. Bobby Haarms, voormalig herstel trainer, is een voornaam lid. Omdat de zoektocht naar het gras inmiddels internatio nale trekjes heeft gekregen, is de naam van de commissie inmiddels ook veranderd. Task Grass Force, had voetbal - directeur Leo Beenhakker be dacht. RKC'er vervolgens genadeloos te vloeren, het past niet, het vloekt. Het gebeurde allemaal gisteravond. Er was ook één sierlijk moment, in de laatste ronde van de behendigheids wedstrijd. Een mooie solo van Van der Meyde en een aardige afmaker van Arveladze. Ajax; Grim: Bergdolmo. Pasanen. Chi vu (30. Sier) en De Cler; Winter. Gala- sek en Witschge (63. Van der Meyde): Van der Gun, Machlas en Wamberto (63. Arveladze). RKC Waalwijk: Van Dijk: Lamey (82. Peppinck). Nascimento. Van den Berg en Kalezic; Gudjohnsson, Petro- vic en De Graef (66. Human); Corne- lisse, Hoogendorp en Van Dinteren (73. Lanckohr). ARC gaat niet verder met trainer ALPHEN AAN DEN RUN ARC en trainer Willem Bercken- kamp gaan na dit seizoen uit el kaar. Berckenkamp is aan zijn vierde seizoen bezig bij de Al- phense zaterdaghoofdklasser. In zijn eerste seizoen werd hij kampioen. Basketballer NBA betrapt op doping NEW YORK DPA Basketballer Don MacLean is wegens doping voor vijf wed strijden geschorst. De 30-jarige speler van de Amerikaanse club Miami Heat is de eerste speler in de NBA die is betrapt op het gebruik van anabole steroïden. Sinds vorig seizoen worden basketballers in de NBA gecon troleerd op het gebruik van dit prestatiebevorderende middel. Bruggink vier duels buitenspel ZEIST GPD/ANP De tuchtcommissie van de KNVB heeft vanochtend PSV'er Arnold Bruggink voor vijf wed strijden geschorst, waarvan een voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar. De sanctie werd opgelegd omdat de spits onlangs in de competitiewed strijd tegen Heerenveen een te genstander een elleboogstoot had gegeven. PSV en Bruggink hebben de mogelijkheid in be roep te gaan tegen de schor sing. Bruggink verantwoordde zich gisteravond voor zijn elleboog stoot, bijna twee weken gele den. De Tukker weigerde een schikkingsvoorstel van de openbare aanklager van vijf wedstrijden schorsing. Hij liet het op een mondelinge zaak aankomen, die gisteravond diende. Bruggink: „Vijf duels is gewoon te gortig. Eigenlijk is el ke wedstrijd schorsing er één te veel. Ik heb nooit ontkend dat ik Sander van Gessel heb ge raakt. Alleen was er van opzet absoluut geen sprake." Haan na twee weken weg bij Omonia Nicosia NICOSIA RTR Arie Haan vertrekt als trainer van de Cypriotische club Omo nia Nicosia. Hij gaat vermoede lijk aan de slag in Oostenrijk, als sportdirecteur van Austria Wien. Haan was pas twee we ken in dienst van Omonia. Een andere Nederlander, Henk Houwaart, volgt Haan op Cyprus waarschijnlijk op. Een woordvoerder van de club ver wacht dat Houwaart en Omo nia morgen tot een akkoord ko men. Is dat het geval dan zit de 54-jarige oefenmeester zondag al op de bank in de uitwedstrijd bij Dhigenis Morphou. Houw aart was tot september coach van AA Gent. Hij werd vlak na de zware thuisnederlaag tegen Ajax (0-6) in de UEFA Cup ont slagen. ROELOFARENDSVEEN LOMAN LEEFMANS ■er. Het was een van Nederlands meest geta lenteerde waterpoloteams. De jonge vrou- j wenploeg van waterpoloclub Alkemade herbergde vorig seizoen bijna alleen lsjeugdintemationals en dat was opmerke- lijk voor de prestatief bescheiden vereni- 5(|ging. Een uitstekende opleiding onder ,trainer Jim van Es leek zich uit te betalen. Ze zouden samen op weg gaan naar de M top in plaats van over te stappen naar ver schillende waterpologrootmachten die Al meisjes graag zagen komen. Een blik op ,p|de huidige stand van de tweede klasse leert dat Alkemade troosteloos onderaan 1 staat. Het sprookje is uit. til „Het is begonnen met de gemiste pro motie naar de eerste klasse", zegt Pierre van Beek, de huidige coach. „Ze werden tweede. En dan krijg je het eeuwige ver haal dat speelsters hun plek in jong Oranje wel eens kunnen verspelen als ze niet voor een grote club uitkomen die in een hogere klasse zit. Daarom is Bernadette Roeloffs naar LZ in Leiden gegaan en speelt Heidi Elsgeest nu voor Donk. Tel daar nog bij op dat de al wat oudere Monique Nugteren is gestopt. Als je er van de zeven drie verliest, is dat een forse aderlating." Van Beek, die de coaching in De Twee sprong overnam van oud-international Wilco van de Zeeuw, kon zo goed als over- fiieuw beginnen. „De drie die vertrokken werden vervangen door drie speelsters uit het tweede team en dat vergde de nodige aanpassingen. Brenda Hogenboom is nu nog de enige jeugdinternational over wie we beschikken." In korte tijd maakt Alkemade nu een vrije val door. Met drie punten uit acht wedstrijden bezetten de polosters de twaalfde en laatste plaats. „Afgelopen weekeinde verloren we met 5-1 van Bode graven, maar dat was pas de eerste keer dat we echt kansloos onderuit gingen. Tot nu toe poloën we in de meeste wedstrij den aardig mee, maar slaan op het einde de zenuwen toe. Dat breekt ons op." Ondanks de lage klassering is Van Beek, die in het verleden langs het bad stond bij Vivax en Katwijk, niet bang voor degrada tie. „Het team is gemiddeld nog steeds jong en kan zich dus nog gaan ontwikke len. Ik verwacht ook dat dat gebeurt. Wat degradatie betreft zie ik geen problemen." PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 30 november: 1-3- 11-16-24-26-27-40-42-44-54-57-58- 63-65-69-71-73-76-79. (Onder voorbe- Eredivisie. Ajax - RKC Waalwijk 3-0 (1-0). 9 Machlas 1-0, 52. Machlas 2-0, 86 Ar veladze 3-0 Scheidsrechter Sterk. Toe schouwers: 25.000 Gele kaart- De Graef. Cornehsse (RKC). Stand aan kop: Feyenoord 13-34 RodaJC 14-24 Vitesse 14-32 NEC 14-23 PSV 13-30 RKC 14-22 A|ax 15-27 AZ 14-21 Essen. EK-kwalificatie onder 18 jaar. Duitsland - Nederland 2-4 (1-3). 19 Hersi 0-1, 23 Menner 1-1, 32. Hersi 1-2, 36. Huntelaar 1-3, 65. Boutaha 1-4, 87, Tif- fert 2-4 Stand: 1. Nederland 3-6 (6-4), 2. Duitsland 4-6 (8-9), 3. Frankrijk 3-3 (6-7) UEFA Cup, derde ronde, eerste wedstrijd. Glasgow Rangers (Sch) - 1. FC Kaiserslau- tern (Dui) 1-0 (0-0). 88. Albertz 1-0. Scheidsrechter: Veissiere (Fra). Toeschou wers: 40.000. Rode kaart. 81. Petterson (Kaiserslautern/2x geel). Gele kaart Koch, Yakin (Kaiserslautern), Mols (Glasgow) BASKETBAL New York. NBA. Atlanta Hawks - Chicago Bulls 82-91, Milwaukee Bucks - Boston Celtics 108-97, Denver Nuggets - Houston Rockets 105-109 (nv). Portland Trailbla- zers - Dallas Mavericks 95-84 Seattle Su- perSonics - LA Lakers 121-88, Golden State Warriors - Indiana Pacers 99-95. BIUARTEN Sun City. Sun City Golf Challenge: Stand na eerste ronde: 1Olazabal (Spa). West- wood (Eng) 65 slagen. 3. Els (ZAf) 66. 4. Clarke (Nle) 68. 5 Price (Zim). Montgo mery (Sch)69 100 punten, 2. Kostner 80, 3. Götschl 60. Stand WB algemeen: 1. Ertl (Dui) 346, 2. Kostelic (Kro) 239, 3. Cavagnoud 194. SCHAKEN Oldenzaal. GP driebanden. Eerste ronde: Breur - Paris 50-41/49 beurten, Habraken - Sternheim 50-32/38, Pijnenburg - Strij- bosch 50-44/53, Weijenburg - Demming 50-32/35, Holtrop - Lamboo 50-48/47, Tijssens - De Kleine 50-40/39, Van Wan rooi) - Siemens 50-36/48, De Bruijn - Slik ker 50-17/27. Tweede ronde: Jaspers - Broeders 50-47/34, Van Erp - Gieskens 50-24/42, Uytdewillegen - Van de Looy 50-42/42, Breur - Van Kuijk 50-49/40, Van de Ven - Vlaar 50-49/53, De Ridder - Habraken 50-45/43, Holtrop - Pijnenburg 50-39/53. PAARDENSPORT Amsterdam. CSI-W. Nationaal Springcon cours op tijd: 1. Klokman/Bluf 0-65,23, 2. Albert Zoer/Faldo 0-66,89, 3 Steeghs/R- BG Jupiter 0-71,61. Springconcours twee fasen 1. Claes/Luwanda of the Lowlands 0-31,22, 2 Van de Berg/Top's Secret 0- 34,57, 3 Olsmeyer/Top's Londontirnes 0- 35,43 Springconcours twee fasen 1 Laarakkers/Dublin V 0-40,27, 2. De Bruyn/Laranco 0-41,68, 3 Olsmeyer- /Top's Janou 0-41,68 SKI Lake Louise (Canada). Wereldbeker. Afda ling vrouwen: 1. Haltmayr (Dui) 1.34,71, 2 Kostner (Ita) 1 34,81, 3. Götschl (0os) 1.34,98, 4. Cavagnoud (Fra) 1.35,33, 5 Obermoser (Oos) 1.35,48, 6 Gerety (VSt) 1 35,77 Stand WB afdaling: 1 Haltmayr New Dehli. Fide-WK. Mannen, tweede ron de, eerste partij Piket (Ned) - Nevednichy (Roe) 1-0, Sasikiran (Ind) - Van Wely (Ned) 0-1 Vrouwen, tweede ronde, eerste partij Peng (Ned) - Wang (Chn) 1/2-1/2. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Derde ronde: Vink (Ned) - Dgebuadze (Geo) 1/2- 1/2, Friedman (Isr) - Solleveld (Ned) 1/2- 1/2, Stellwagen (Ned) - Armas (Fra) 1/2- 1/2, Bottema (Ned) - Hendriks (Ned) 1/2- 1/2, Afek (Isr) - Peek (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1 Armas 2 1/2, 2. Solleveld, Peek 2, 4. Afek, Dgebuadze, Friedman 1 1/2, 7 Bottema, Hendriks, Stellwagen, Vink 1 TENNIS Lissabon. Masters Cup, 10 miljoen gulden: Rode groep: Corretja (Spa) - Hewitt (Aus) 3-6 7-6 6-3. Stand: 1. Safin (Rus) 2 ge speeld 2 gewonnen, 2. Sampras (VSt) 2 - 1.3. Hewitt (Aus) 3-1,4. Corretja (Spa) 3 - 1. Groene groep: Agassi (VSt) - Kafelni kov (Rus) 6-1 6-4, Kuerten (Bra) - Norman (Zwe) 7-5 6-3. Stand: 1 Agassi (VSt) 2 - 2, 2. Kuerten (Bra) 2 - 1, 3. Kafelnikov (Rus) 2-1,4. Norman (Zwe) 2-0.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25