Tijdelijk afscheid van twee geweldenaars Sport Lesterhuis: Amateurs kozen zelf moeilijke weg SPORT&SPEL Harry van der Laa verhuist naar Italië DONDERDAG 30 NOVEMBER 2000 Zwemmers terug naar Sydney Eindhoven/Sydney Inge de Bruijn en Pieter van den Hoogen- band keren terug naar het zwembad waar ze twee maanden ge leden samen vijf gouden olympische medailles veroverden. Het duo komt op 9 december in actie tijdens de Sydney Skins, een dikbetaald invitatietoernooi in het olympisch zwembad. Het is voor De Bruijn en Van den Hoogenband de eerste wedstrijd na de Olympische Spelen. Ze hadden eigenlijk rustige trainingwe- ken gepland. Daarom hadden beiden al afgezegd voor de Euro pese kampioenschappen kortebaan in december. Jeroen Piket bereikt tw eede ronde new delhi Jeroen Piket uit Leiderdorp heeft de tweede ronde bereikt op het WK schaken in New Delhi. Hij versloeg de Mexi caan Hernandez in de tiebreak. Piket sloeg in de tweede partij met zwart toe, nadat hij in de eerste ontmoeting niet verder kwam dan remise. Zhaoqin Peng haalde de tweede ronde bij de vrouwen. De nationaal kampioene ging in een thriller langs de Indiase Thipsay. Peng had liefst vijf tiebreakpartijen nodig om haar rivale definitief te kloppen. Loek van Wely haalde eerder al de tweede ronde, Erika Sziva werd uitgeschakeld. Nederlaag rugbyers: 10-100 Amsterdam Het Nederlands rugbyteam is gisteren verpletterd door een Zuid-Afrikaanse selectie van spelers onder 23 jaar. Na een ruststand van 3-43 kwam het einde voor Oranje bij 10-100. De faam was de Zuid-Afrikanen vooruit gesneld. Ruim 3500 lief hebbers, ongekend veel, hadden de weg gevonden naar het rug- bycentrum in Amsterdam om de jonge Sprinkbokken een show te zien opvoeren. Ze werden niet teleurgesteld. Met flitsend spel, prachtige passeerbewegingen en een feilloze balbeheer- sing overklasten de Zuid-Afrikanen Nederland volkomen. Het fatale honderdste punt viel enkele seconden voor het laatste fluitsignaal. Bij de bezoekers waren Jantjes en Hall topscorer met ieder 20 punten. Zabel tekent bij dresden Erik Zabel heeft zijn contract bij de Duitse wielerploeg Telekom tussentijds verlengd. De 30-jarige sprinter, die afgelo pen seizoen de wereldbeker won, tekende bij tot eind 2003. Hij had nog een verbintenis voor een jaar. den haag cpd De amateurclubs hebben er zelf voor gezorgd dat de toegang van hen tot het betaalde voet bal moeilijk is geworden. Twee jaar geleden wezen de amateur verenigingen immers een ver plichte promotie van de kampi oenen uit de zes hoofdklassen van de hand. Dit stelt de voor zitter van het sectiebestuur amateurvoetbal binnen de KNVB. Hans Lesterhuis. Hij reageert op het principe besluit van de sectie betaald voetbal om alleen de kampioe nen van het zaterdag- en zon- dagamateurvoetbal de kans te geven over te stappen naar het betaalde voetbal. Die twee kampioenen komen voort uit een onderlinge competitie van de drie titelverdedigers uit de hoofdklasse A, B en C in het za terdag- en het zondagamateur- voetbal. Het standpunt van de sectie betaald voetbal betekende een streep door de rekening van FC Omniworld (Almere) en AGOW (Apeldoorn), amateurclubs die graag snel het betaalde voetbal in willen. Lesterhuis: „De hele zaak is uitvoerig met ons doorgespro ken. De amateurclubs wilden geen verplichte promotie, dus als zij (de sectie betaald voetbal, red.) het zo doen is dat prima. Wij wilden eigenlijk alle kampi oenen, maar dat wilden zij niet. Het wordt nu wel een gesloten systeem en of dat met alle EU- regels straks nog wel kan is de vraag. Maar die regels wijzigen ook bijna iedere dag." De voorman van de sectie amateurvoetbal ziet geen ge vaar in het besluit van de be taalde tak om zich binnen de KNVB verder te verzelfstandi gen. „Beide secties blijven be staan. Alleen gaat het bestuur sectie betaald voetbal raad van commissarissen heten. Wij houden beiden ons eigen per soneel en begroting. Er blijft ook een overkoepelend bonds- bestuur. De sectie betaald voet bal kan niet buiten de KNVB. Dat was een alternatief, maar de regels van Uefa en Fifa blok keren dat." Weer problemejN met ijsbaan in Salt Lake City den haag gpd De organisatie van de WK standen in Salt Lake City (9 c'. maart) kampt opnieuw i 'L grote problemen. De betoni ni hindering van de ijsbaan m worden uitgehakt en opnie worden gestort. Eerder in jaar kwam het dak van de olj\ pische schaatshal naar be den. Het is onzeker of de WK standen over drie maand},0' minder dan een jaar voor Winterspelen, in Salt Lake C kunnen worden gehoud Schaatswedstrijden die in ja ari op het programma stori<,n zijn al verplaatst naar ijsbai'e in naburige staten van Utah, De WK afstanden zullen i gelijk uitwijken naar Milwau of Calgary indien de beton vloer, waarin oneffenheden aangetroffen, niet op tijd ger Alexi Markovski en Valeri Sakovic kwamen tijdens hun vakantie in aanraking met de bokssport. FOTO TACO VAN DER EB leiden loman leefmans Chris Lantrok wist afgelopen zomer niet wat hem over kwam. Bij de sportschool van de Leidse boksinstruc- teur wandelden doodleuk twee kale en breedgeschou derde toeristen uit Wit-Rusland binnen met de vraag of Lantrok hen onder zijn hoede wilde nemen. Twee ru we diamanten, klaar om geslepen te worden. Inmiddels hebben ze na drie maanden intensief trai nen hun eerste officiële partij in Nederland erop zitten. „Goeie, rustige jongens en werkelijk beresterk", is het voorlopige oordeel van Lantrok. Omdat hun visum ver loopt en ze de feestdagen in eigen land willen doorbre- gen, vertrekken de twéé morgen naar huis. Maar Alexi Markovski en Valeri Sakovic hebben de smaak te pak ken en melden zich half januari weer in de boksschool aan de Sumatrastraat. „Op weg naar het NK", zegt de zelfverzekerde Markovic in zo'n beetje het enige Ne derlands dat hij machtig is. De Leidse Quick Boys-trainer Ruud de Groot speelt ook een rol in de plotselinge komst van de boksers. De Groot is getrouwd met een Wit-Russische en het echt paar kreeg afgelopen zomer twee kennissen uit Oost- Europa over de vloer. Markovski werkte in de olieindu strie, en Sakovic studeerde bouwkunde. Een aantal ja ren geleden besloten ze hun hobby - kickboksen en ka rate - te gelde te maken door het beroep van lijfwacht te kiezen. De Groot bracht ze onder bij Lantrok zodat ze tijdens hun vakantie een beetje fit konden blijven. „Eerst waren ze nog wat onwennig", zegt de Leidse bokstrainer. „Ik had al snel door dat ze zo sterk als paarden zijn, maar van boksen nog niet veel kaas had den gegeten. In drie maanden tijd zijn ze tien kilo afge vallen en heeft vooral Markovski grote progressie ge maakt. Ik propageer technisch boksen: goed ontwijken en meekijken. Hij heeft daar veel van opgestoken. Stootkracht ontwikkelen komt daarna pas." Afgelopen weekeinde kregen de twee hün .vuurdoop bij wedstrijden in Rotterdam. Alexi won zijn partij in het middengewicht en kwam ongeschonden uit de strijd. Hij bokste slim en daar was ik trots op. Valeri verloor in het halfzwaar door interventie. Hij voelde zich zo sterk dat hij ten aanval trok en een klap vol op zijn kanis kreeg. Dat vond de scheidsrechter voldoen de, hoewel hij misschien nog door had kunnen gaan." Bij diezelfde wedstrijden behaalden Lantroks zoons wisselende successen. Zwaarwelter Mark won op pun ten en Bas bemachtigde de stijlprijs hoewel hij zijn partij in het weltergewicht verloor. Hun eerste keer in de ring smaakte de Wit-Russen naar meer, zoals ze ook aan het leven en trainen in Ne derland een goed gevoel hebben overgehouden. Over een maand keren de dan 31- jarige Markovski en Sakovic (30) terug naar Leiden. Om meer Neder lands te leren, hun kansen op de plaatselijke woning en arbeidsmarkt te beproeven en vooral om intensief te boksen. „Ik vermoed dat ze hier het liefst profbokser zouden worden, maar of dat ook mogelijk is, valt te be zien. In ieder geval zijn ze voor de boksschool een aan winst." Brouwer begin tweede ronde met nederlaag sint petersburg anp Carolijn Brouwer is de twejj' ronde van het WK match ra( gi begonnen met een nederl; De Voorhouse zeilster, met bemanningsleden De Ridi Ammerlaan en Poulie, verM voor de kust van Sint Pet burg in Florida van de gero neerde Paula Lewin uit Benyj da. Brouwer, een onbeschre blad als het om match raQ gaat, kon er om lachen. „Ik nog niet geloven dat we tweede ronde hebben haald", was haar reactie, zeilster van het jaar 1999 digde in de eerste ronde gi met de Deense Marie Klokj. de Nieuw-Zeelandse Amy ring. In de barrage viel de inp nationaal hoog aangeschre Klok af. Dat verbaasde vooral Bt wer. Tegen Lewin leek ze lichte wind tot een ni» stuntje in staat. Ze nam di na de start een voorspri maar raakte die door haar oi varenheid in deze discip weer kwijt. „Ik denk nog sti dat ik met fleet racen b ben." Klaartje Zuiderbaan, schipper van de andere Ne<|L landse WK-boot en als d([n geplaatst, won gisteren van Zweedse Malin Millbourn. ei Onder redactie van Michel van Gent haalde op de laatste speeldag overwinningen op Nijmegen 2 (25-1) en BC 70 (21-9), speelde gelijk tegen Centrum (15-15) en verloor van Modalfa 2 (3-25) en Bridge Beter (16-14). Zij bleven met deze uitslagen op de voor laatste plaats met zeventien punten voorsprong op rode- lantaarndrager WAC. Het vijfde team van Crash maakt een goede kans de open gevallen plaats in de eerste divi sie over te nemen. Het bemach tigde dankzij overwinningen op WBC (19-1 r en BOC 4 (23-7) de eerste plaats van de tweede divisie groep 4. De voorsprong op BOC 2 en Bridgepromotie is met nog twee speelronden op 9 december te gaan wel klein. Crash 4 en De Sleutels staan behoorlijk stevig in de midden moot geklasseerd. Eindstand eerste klasse: 1 Buitenhof 25- 432, 2. Utrechtse BC 25-428, 3 BCO 3 25-413, 4 BCO 2 25-411, 4. Sittard 25- 409, 24. Crash 3 (Leiden) 25-320. Stand tweede divisie groep 4: 1. Crash 5 11-204, 2. BOC 11-203, 3. Bridgepromo tie 11-194,4 LBC 11-178, 5. Crash 4 11- 174, 5 De Sleutels (Leiden) 11-157. De kaderspe lers van De Plas (Langer- aar) staken tegen WBD 2 in puike vorm. Paul Sassen, Hans Borst en René Overgaauw wa ren in acht tot veertien beurten klaar met hun partijen, goed voor een 6-0 overwinning. De Engel (Lisse) blijft daarentegen kwakkelen en verloor teleurstel lend met 2-4 tegen PST, waarbij Louis Opstal voor de enige winstpartij tekende. Bij de drie- banders behaalde Travelshop Lisse het beste resultaat met een 6-2 zege op Technotape dankzij Robert Koster, Maarten Hoek en Jesus Cortes Quero. Transport Van der Luyt 2 kwam door toedoen van Arie-Willem van Es en Henny Flippo tot een 4-4 gelijkspel tegen Weena. De Oegstgeestenaren hadden meer kunnen bereiken, want Hein Jan Salman miste de winst op één carambole. Het eerste team van Transport verloor met 6-2 van Tegelhal Zuid en plaatsge noot Centraal deed hetzelfde tegen BV Rotterdam. Erwin van Prehn en Nico de Haas wisten de eer van hun team hoog te houden. André Vermeer mag zich de beste driebander van het dis trict Bollenstreek in de hoofd klasse noemen. Hij begon het toernooi met vier zeges op rij en was na zes ronden al zeker van de titel, omdat zijn moyen ne superieur was. Vermeer mag nu op 11-14 januari naar de ge westelijke finales in Alkmaar. Een andere districtskampioen, René Vink van 't Vuurschip (Noordwijk), deed het op de ge westelijke finales libre klein vijf de klasse uitstekend. Hij werd in Den Helder kampioen door vijf van zijn zes partijen te win nen. Vink kwalificeerde zich zo doende voor de landelijke titel strijd, die op 4-5 januari in Steenwijk wordt gehouden. District Bollenstreek, driebanden klein hoofdklasse: 1 André Vermeer (Sport) 7- 10, 2. Nol Uitendaal (Luto) 7-8, 3. Bob van Ingen Schenau (Sport) 7-8, 4. Arie-Willem van Es (Sport) 7-8, 5. Jan van Hese (Sas- senheim) 7-8, 6. Nico de Ridder (Northgo) 7-8, 7 Rob Vissers (Centraal) 7-4. 8. Jan- -Piet Haasnoot (Centraal) 7-2. District Veen- en Rijnstreek, driebanden groot A: Sport 12 - TAS 1 5-2, HBS - TAS 5 0-7, Fort - Taveerne 5-2, TAS 7 - Sport 6 2- 5, TAS 11 -RBV 5-2. Stand aan kop: 1 Sport 10-53, 2. Taveerne 10-44, 3. Fort 10-43, 4 TAS 5 10-42, 5. TAS 11 10-40 Driebanden klein BI: R.a- .veen 4 - Fort 1 3-4, Vergulde Vos - R.a- .veen 12 0-7, RBV 5 - Roac 1-6, Fort 3 - Fort 2 7-0, Jacobswoude - RBV 13 0-7, Fort 9 - RBV 11 5-2. Fort 10 - Alpha Bar 0- 7, R a.veen 5 - Schelp 4-3 Stand aan kop: 1. Fort 9 12-63, 2 Fort 1 12-57, 3 Schelp 12-52, 4 RBV 13 12-50, 5. Alpha Bar 12- 50. Libre klein Cl: Band - Jacobswoude 4 2-5, Sport 8 - Sport 5 0-7, Jacobswoude 16 - Sport 20 5-2, Ri|negom 11 - Soldaatje 2 2- 5, Aalsmeer - Inn 't Lely Veldt 19 5-2, Fort - RBV 5-2, Inn 't Lely Veldt 7 - Plas 6 4-3, Plas 10 - Soldaatie 3 7-0. Plas 18 - Merel 6-1, Jacobswoude 13 - R.a.veen 1-6, Scheepje - Plas 22 3-4, Rijnegom 12 - Schelp 0-7 Stand aan kop: 1. Soldaatje 3 12-63, 2. Merel 12-55, 3. Soldaatje 2 12- tweede plaats door de onderlin ge krachtmeting met 6-4 te win nen. Tarsal Koos Minck rukte op naar de vierde plaats dankzij 8-2 winst op Winning Darts. Uitslagen Superleague: Vrijbuiter - Compu ter Kings 7-3. Loos Alarm - DT Venlo 2-8, DCK Eindhoven - The Specials 3-7, DVW Game Masters - Vem Vidi Vici 10-0, The Hornets - Casteli|n 8-2, No Entertainment - Silver Arrows 8-2, Brandewijn United - DT Zwolle 7-3 Stand aan kop: 1 DT Venlo 8- 21. 2. The Hornets (Noordwijkerhout) 8- 20, 3. DVW Game Masters 8-19, 4 The Specials 8-18, 5. DCK Eindhoven 8-15, 7. Brandewijn United (Leiden) 7-13 Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Square Point - Black Adders 6-4 (inhaal- duel). Square Point - Bullternërs 6-4, Bull shit - Black Adders 6-4, Eersteling - Downs tairs 2 7-3, Winning Darts - Tarsal Koos Minck 2-8, United - Happy Family 9-1, Stalgasten - Gouwe 6-4. Stand: 1. United 5-37, 2 Stalgasten 5-33, 3 Gouwe 5-31, 4. Tarsal Koos Minck 5-30, 5. Happy Fami ly 5-28, 6. Downstairs 2 5-26, 7. Bullshit 5-25, 8. Square Point 5-23, 9. Black Ad ders 5-20, 10. Bullterriërs 5-17, 11. Win ning Darts 5-15, 12. Eersteling 5-15. Eerste divisie A: Klipper - Hogewoerd Wi zards 3-7, Cleaners - Shit Happens 7-3, Respons - Jumbo Darts 6-4, Tijsterman - Dartsworld 1-9, Jostibende - Pythons 6-4, Puntje d'r In - Beer 'n Barrels 4-6. Stand aan kop: 1. Cleaners 5-34, 2. Hogewoerd Wizards 5-32, 3. Jostibende 5-31, 4. Klip per 5-28, 5. Puntje d'r In 5-28. Eerste divisie B: Bottespeer - Vierkant 2 5- 5. Buytenbeentje - Brandewijntje 2 3-7, Al- phrame Ravens - Red Arrows 5-5, Ramses Sjaffies - Uit Altijd Lastig 9-1, WWW - Sak- kiemoto's 4-6, Spijkerbak - Raspoetin 4-6. Stand aan kop: 1. Raspoetin 5-41, 2. Ram ses Sjaffies 5-38, 3. Vierkant 2 5-31, 4 Uit Altijd Lastig 5-28, 5. Brandewijntje 2 5- uitstekend bij haar rentree in de eredivisie. De Leidenaars bezet ten na de 6-3 gouda anp captain Jan van Veen zegevier de met 8-2 over hekkensluiter De Castelijn Meppel en hield de achterstand zodoende op één punt. Brandewijn United was eveneens succesvol tegen DT Zwolle met 7-3 winst. De Leide naars staan degelijk in de mid denmoot. United heeft haar koppositie in de regionale eredivisie ver sterkt. De Leidenaars waren met 9-1 duidelijk te sterk voor Happy Family en vergrootten hun voorsprong tot vier pun ten, omdat de naaste achtervol gers kleinere zeges of zelfs ne derlagen boekten. De Stalgas ten verdrong De Gouwe van de dam. De Leidenaar legde beslag op de derde plaats, omdat hij in de dubbele knock-out verloor van de latere finalisten Fred Jansen en Rob Luttikhuizen. In de finale was Jansen de sterk ste. Danny van Lieshout, even eens uit Leiden, haalde de laat ste zestien, terwijl zijn plaatsge noten Ching-I-Fu en Hajran de Bruijn een ronde eerder afhaak ten. Voorlopig doet Snookerij 0 het ven Toal bleef in zijn drie partij en ongeslagen, maar Rogier van de Kamp (2) en Milco Schermer konden zijn goede voorbeeld niet helemaal volgen. Snookerij 7 won in de eerste divisie met 6-3 van Snooker Hoofddorp, waarbij Stijn Minneboo, Michel Noorduin en Aad Wijsman elk twee frames pakten. Het eerste had het tegen Capelle bedui dend moeilijker, maar won wel: 5-4. Leslie Liu en Edwin van Orssagen wonnen twee keer en Coen Drejer eenmaal. Parkash Kalicharan, Henk van der Wete ring (3) en André Vugt (2) be zorgden Hogewoerd een 8-1 ze ge op Have a Break. Jumbo 5 moest als enige regioteam een nederlaag slikken. De Warmon- ders verloren met 5-4 van Slaakhuys 0. Huib Kuilboer (2), Leon Alewijnse en Martin Ze venhoven wonnen de vier fra mes. Daan Hoekstra was in de regio nale toernooien niet af te stop pen. De Warmonder won zon dag eerst in Katwijk het derde toernooi om de Rijnlandbokaal. Hij zegevierde in de kwartfina les over klassementsleider Mar- ko Reyers en in de halve over lokale favoriet Krijn Zuyder- duin, waarna hij in de eindstrijd oud-bokaalwinnaar John van der Zwart terugwees: 2-1. Ver volgens pakte Hoekstra een dag later ook het achtste toernooi in het kampioenschap van War mond. Hij won hier in de finale oppermachtig van Paul Swa- nenburg: 2-0. Stand Rijnlandbokaal na drie toernooien: 1 Mark Reyers en Martin Zevenhoven 21 pnt, 3. Daan Hoekstra 20 pnt, 4. Florian Moe- derscheim en John van der Zwart 12 pnt. 6. Steven Toal 11 pnt Stand Warmonds kampioenschap na acht toernooien: 1 Xander van Rossem 75 pnt. 2. Wladimir Roedoe 66 pnt, 3. Ronald Blok 66 pnt, 4. Martin Zevenhoven 63 pnt, 5. Daan Hoekstra 59 pnt Harry van der Laan (36) speelt de rest van dit seizoen in Italië. De speler van FC Den Bosch heeft met de club U.S. Viterbese een akkoord bereikt. De formatie staat in de mid denmoot van dé Serie C. FC Den Bosch heeft wegens finan ciële problemen per 1 decem ber een ontslagvergunning voor onder anderen Van der Laan gekregen. De aanvaller is ver baasd dat hij zo snel een andere club heeft gevonden. „Ik ben blij dat ik weer kan voetballen." Jan Everse wordt trainer van de Finse topclub FC Jokerit. De voormalige trainer van FC Zwolle en Sparta tekende giste ren voor een jaar. Hij krijgt in Finland gezelschap van Fuat Usta, de middenvelder die af gelopen seizoen weg moest bij Sparta. De Turkse speler blijft ook een seizoen. AZ-trainer Gerard van der Lem heeft een aanbieding van AZ gekregen voor onbepaalde tijd. Voorzitter Dirk Scheringa heeft de trainer veertien dagen geleden benaderd met de vraag of hij voor zo'n verbintenis zou voelen. Van der Lem heeft be denktijd gevraagd, maar schermde afgelopen weekeinde toch met aanbiedingen van buitenlandse clubs. Oud-voetbalinternational Fer ry Pettersson is maandag op 62-jarige leeftijd overleden. Pet tersson kwam in 1962 tweemaal uit voor het Nederlands elftal, in Amsterdam tegen de Neder landse Antillen (8-0 winst) en uit tegen België (2-0 verlies). Hij debuteerde als 14-jarige bij het Haarlemse EDO en speelde la ter voor Blauw Wit en GVAV. Christoph Daum is kandidaat om bondscoach van Iran te worden. De eerste gespreken tussen de Duitse trainer en de bond zouden al hebben plaats gevonden. Daum werd onlangs ontslagen bij zijn club Bayer Leverkusen. Hij wordt verdacht van cocaïnegebruik. De Dl voetbalbond besloot af te van zijn diensten als bor coach. r Til ïi Lazio Roma heeft voor eerst sinds vier jaar een zw speler in zijn selectie opge men. De 18-jarige Ghanese dediger Daniel Ola, die vi seizoen was verhuurd aan Zwitserse Etoile Courage, h een plaats gekregen in de pli die wordt gesteund door racistische aanhang. Aron ter was de laatste donkere Ier in dienst van Lazio. Ri heeft diverse boetes opge gekregen wegens het van de aanhang. Jan Koller heeft zijn cont bij Anderlecht tussentijds lengd tot juni 2004. De Tsje sche spits had in Brussel een verbintenis tot medio 2 Anderlecht nam Koller v jaar over van Lokeren, Chelsea heeft de assist! trainers Ray Wilkins en ham Rix ontslagen. De Italic. se manager Claudio Ranier niet langer met het duo wer De opvolger van de ontsla Gianluca Vialli heeft zijn e coaches meegenomen. De met de Nederlanders Je Hasselbaink, Mario Melcln Winston Bogarde en Ed Goey staat veertiende in de I mier League. De Roemeense internatio Cosmin Contra gaat het vi R beeld van de Rus Valery Kal volgen, die via een gerechte procedure de status als voetballer afdwong. Celta de go kreeg dinsdag het gron licht Karpin in te zetten also Ij Rus afkomstig is uit een ljr van de Europese Unie. Col van Alaves stapt net als Ka naar de rechter om de Spaa j voetbalbond en zijn club aa klagen wegens discrimim 1; Ook zijn landgenoot Constai Galea van Espanyol overwi actie te nemen. Spaanse cl j( mogen vijf 'buitenlanders' der contract hebben.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24