Zege toont vooruitgang Vitesse Maarten van Gent heeft er al weer genoeg van )roomstart goed oor wereldbeker Tipgeld voor trainers amateurclubs SCOREbord 'eter Wubben nieuwe rainer Alphense Boys )ok vrouwenwedstrijd ij Amstel Gold Race Sport haag ADO Den Haag onderzoekt de mogelijkheden om iclarco Gentile en Marcel Valk (op de foto in gestreept shirt) op >rte termijn naar de Hofstad te krijgen. Beide spelers staan on er contract bij Willem II maai- komen daar niet aan spelen toe. erdediger Gentile (32) en middenvelder Valk (33) speelden al .?rder in Den Haag. ADO Den Haag-trainer Brard heeft al met t duo gesproken. Mogelijk worden beide spelers eerst tot het nd van dit seizoen van Willem II gehuurd. foto anp jasper 1 'eijners trainer MVV aastricht Roger Reijners is tot het einde van dit seizoen oofdtrainer van MW. De 36-jarige Limburger is de opvolger ->u.in Wim Koevermans, die enkele weken geleden wegens de te- invallende prestaties werd ontslagen. Reijners nam sindsdien imen met Robbie Delahaye en Ron Eisen de werkzaamheden aar. Reijners krijgt Delahaye als directe assistent naast zich op bank. Reijners speelde veertien jaar betaald voetbal, tien bij e irtuna Sittard, vier bij provinciegenoot MW. t)mniworld en AGOYV wachten [mere/apeldoorn De amateurclubs FC Omniworld en AGOW achten de nieuwe voorwaarden af voor toetreding tot het be- ald voetbal. Eind december geeft een werkgroep van de KNVB in aan welke sportieve criteria een nieuwe profclub moet vol len. FC Omniworld en AGOW hadden maandagavond tijdens ledenvergadering van de voetbalbond al toestemming ver acht. Zij kondigden juridische stappen aan, maar zien daar nu naf. izoensopening tegen Feyenoord n. JEN AAN DEN RUN as^rten dekker at lofer Wubben is gisteren gepre steerd als de nieuwe trainer Alphense Boys. Hij volgt in is functie Kees Oostermeyer die het na drie seizoenen r gezien houdt bij de twee- lasser. Wubben is selectie- Ier bij Alphense Boys en ner van de Al. Na dit sei- n zet de Hagenaar een punt ter zijn actieve voetballoop- n. /ubben kwam vier jaar gele van FC Lisse naar Alphense rs. Daarvoor speelde hij zes (oenen betaald voetbal bij Den Haag, TOP Oss en RBC. TOP Oss werd hij topscorer terdam anp organisatie van de Amstel d Race heeft besloten tij de wereldbekerwedstrijd april ook een koers voor twen te organiseren. Koers- cteur Leo van Vliet wil hier- zijn waardering uitspreken de successen van de vrou- in de afgelopen jaren. De ing van de vrouwenkoers it in handen van de Leidse erconsul Wim van Duiven- e. De vrouwen rijden voor mannen uit. De organisatie pt dat de koers in het twee aar al een wereldbekerwed- van de eefste divisie. Volgens voorzitter Kees Jansma is de keuze voor Wubben een logi sche: „Als vereniging kiezen we voor continuïteit en met de aanstelling van Peter als trainer is die gewaarborgd. Hij was on ze eerste kandidaat, omdat hij de filosofie van de club kent." De eerste klus van Wubben in het komende voetbalseizoen is meteen een behoorlijke: een oefenwedstrijd tegen Feye noord. De Rotterdammers ko men op 10 juli naar sportpark De Bijlen voor de traditionele seizoensopening van Alphense Boys. Vorig jaar was Glasgow Ran gers nog de sparringpartner van de Alphenaren. strijd zal zijn. Het is de bedoe ling dat Leontien van Moprsel na de beëindiging van haar wie- Iercarrière de koersdirecteur wordt. Leontien van Moorsel won vier medailles bij de Olympi sche Spelen. Chantal Beltman pakte zilver bij de WK op de weg. Van Moorsel heeft aange kondigd dat zij in 2001 een aan val op het werelduurrecord zal doen, op een baan in Europa. Het werelduurrecord staat op naam van Jeannie Longo. De Fran^aise bracht het record op 5 november in Mexico op 44,767 kilometer. 'ca Juniors verslaat Real Madrid flitsende openingsfase ft Boca Juniors gisteren de eldbeker voor clubteams eleverd. De Argentijnen ver en Real Madrid met twee le doelpunten van spits tin Palermo. Madrid ver- ïde de achterstand wel via erto Carlos, maar kon de erlaag (2-1) niet voorko- bij af en liep daarna Geremi in egn sprintduel eruit. „Deze doelpunten zal ik voor de rest van mijn leven koesteren", glunderde Palermo, „dit is de mooiste dag in mijn leven." De Spanjaarden, in mei win naar van de Champions Lea gue, kwamen terug via een goal van Roberto Carlos. De Brazili aanse back sneed twee keer goed naar binnen. Hij raakte eerst de lat, maar de tweede kans was wel raak: 2-1. Real gaf alleen geen vervolg aan die tref zekerheid. Vooral in de tweede helft kreeg de ploeg legio mogelijk heden. Twee keer vonden ze het net, maar de Colombiaanse arbiter Acosta keprde de goals af wegens buitenspel. Raul, Gu- ti en Figo misten kansen. Real was al acht keer de beste van Europa, maar pas twee keer, in 1960 en '98 (onder Guus Hid- dink), van de wereld. „Geen club kan zich twee te gentreffers binnen zes minuten permitteren", bromde Real- coach Del Bosque. „In de ope ningsfase waren wij onze ergste vijand. Het is voor Real zeer on- De avonturier wil straks weer snel naar huis. Naar de sneeuw in Estland, naar zijn twintig jaar jongere vriendin en hun vijfjarig zoontje. Maar ten Herman van Gent, van 22 maart 1947, laat geen ruimte voor twijfels. Als zijn kortstondige contract op 1 februari afloopt moet Nederland op zoek naar een nieuwe bondscoach voor de basketballers. Oók als de nationale ploeg zich on verhoopt nog weet te plaatsen voor het EK vol gend jaar in Turkije. Met Van Gent aan het roer is Oranje op de goede weg. Zeker als er vanavond in Den Bosch van Bosnië wordt gewonnen. Werken als basketbalcoach, zegt Van Gent, is steeds maar voor even interessant. Zoals vorig jaar toen hij als ad-interim werd binnengehaald door het Belgische leper. De club wist zich voor dit seizoen verzekerd van een grote sponsor, maar de afspraak ging alleen door als leper in de hoogste klasse zou blijven. Van Gent coachte drie wedstrijden en won er twee. Onder meer met 25 punten verschil tegen Antwerpen, de latere kam pioen. leper bleef behouden en Van Gent ver trok. Toen hij in september Bob Gonnen opvolgde als bondscoach, legde Maarten van Gent zichzelf een enorme druk op. Hij wilde de resterende vijf EK-kwalificatiewedstrijden winnen. Zo niet, dan had hij het niet goed gedaan. „En dat zeg ik niet snel. Ik wil die wedstrijden per se winnen. Ik presteer het beste onder druk. Die kunnen ande ren me opleggen of ik kan dat, zoals in dit geval, zelf doen. Met mijn rug tegen de muur haal ik het beste uit mezelf. Begrijp me goed, ik vind het niet leuk en ik verlang er zeker niet naar. Ik ga veel liever zeilen." Ook daarom houdt hij zijn huidige klus als bondscoach beperkt tot vijf kwalificatiewedstrij den en het tussendoortje, eind december, in de Holland Basketbal Week. De al als uitgeschakeld beschouwde Nederlandse ploeg heeft onder zijn kortstondige leiding onverwacht toch weer uit zicht op deelname aan het EK. Van Gent houdt zich er niet mee bezig. „Ik reken niet, het gaat om de afloop. Je kunt in een wedstrijd met tien punten voor staan en toch nog makkelijk verlie zen." Hij geeft toe dat het tot nog toe heel anders is gelopen dan hij zich had voorgesteld. „Ik ver wachtte een moeizaam proces. Waarin we hard zouden moeten knokken om misschien een paar puntjes te pakken." Maar het zat mee. Eén e- mailtje naar Rik Smits was voldoende om de bes te Nederlandse basketballer, net 'met pensioen' gegaan in de Amerikaanse profcompetitie NBA, over te halen mee te doen. En ook Francisco El- son mocht voor één duel overkomen van zijn werkgever Barcelona. Volgens Van Gent verdient teammanager Jan de Vroom in beide gevallen al le credits. Na de overtuigende zeges op Israël en Zweden lopen de basketballers van Oranje ineens weer met de borst vooruit. Ze bulken, erkent Van Gent, van het zelfvertrouwen. Iedereen is fit, v Smits volgens eigen zeggen zelfs fitter dan ooit.,f „Eigenlijk hoef ik niets te doen, ik hoef ze nauwe lijks te coachen. Als het goed gaat hoef je ook niets te doen. De spelers regelen het zelf. Ook op de training laat ik ze het zelf doen. Ik kijk alleen. Een coach moet alleen hard werken als het niet goed gaat." Toch laat hij de NBT, verantwoordelijk voor de organisatie rond het Nederlands team, een kleine opening voor de toekomst. Voor het geval Ton;" Boot, coach van Amsterdam en erkend kampioe nenmaker, in beeld mocht komen als bonds coach. Met zijn grote vriend aan het roer zou Van Gent zich op de achtergrond nog wel met de or ganisatie rond Oranje bezig willen houden. Om er meteen aan toe te voegen dat het een ondenk baar scenario is. „Daar is ongeveer een revolutie binnen het Nederlandse basketbal voor nodig en dat zie ik niet gebeuren." Giro van start in Groningen GRONINGEN De Ronde van Italië start in 2002 definitief in Groningen. Dit heeft initiator Dick Heu- velman gisteren bekendge maakt. De eerste etappe op i 11 mei betreft drie ronden van zestig kilometer door de Groninger ommelanden, de tweede etappe richting Münster start een dag later in het hart van de stad. De n komst van de Giro moet een n grootschalig evenement met zich meebrengen dat niet al leen sport, maar ook grote culturele manifestaties om vat. Zo is er een goede kans op eenmalige optredens van Eros Ramazotti en Andrea Bocelli in Groningen en wordt er op het moment ge werkt aan een anderhalf du rende musical die de NOS li ve zal gaan uitzenden. Grim vrijgesproken, Bruggink in beroep Grote man bij Boca Juniors was Martin Palermo. Hij maakte de twee Argentijnse doelpunten tegen Real Madrid. foto rf.utf.rs gebruikelijk zo ongeconcen- de resterende 85 minuten treerd te beginnen. Die eerste speelden wij beter. Daarom was minuten werden ons fataal. In het resultaat zo frustrerend." DEN HAAG GPD Amateurtrainers binnen de regio Den Haag kunnen een bedrag van 1500 gulden (bruto) tegemoet zien als zij ADO Den Haag een tip geven over een talentrijke voetballer. Deze 'bonus' kan in ontvangst genomen worden als het talent een con tract tekent. Dit staat in een brief, die Guus Haak, hoofd jeugdopleidingen bij ADO Den Haag, aan de 180 oefenmeesters in de re gio Haaglanden heeft geschreven. Haak beseft dat het voorstel controversieel is. Hij verweert zich met de stelling dat de club nu voor het eerst sinds jaren perspec tief heeft, door het vooruitzicht van een nieuw stadion en gemeentelijke steun. Bovendien, meende Haak, was het hoog tijd om iets te doen. Eventuele kritiek neemt hij op de koop toe. „Doe je niets, dan gebeurt er niets. En doe je wel iets, dan kiijg je kritiek. Je moet als amateur club ook niet de illusie hebben, dat je ta lenten kunt vasthouden. Er zitten tegen woordig zoveel scouts van topclubs op de tribune. ADO Den Haag heeft jaren achter het net gevist." John Blok, trainer van de zaterdag hoofdklasser Scheveningen: „Een positie ve poging om ten eerste talenten voor Den Haag te behouden én de banden met de amateurclubs aan te halen. Al motiveert mij die 1500 gulden niet om eventjes de telefoon te pakken. Het geld moet eigenlijk naar de clubs, die spelers de opleiding hebben gegeven. Ik word in elk geval niet warm of koud van die premie." Wim van Laar, trainer van de zondag hoofdklasser Tonegido: „ADO Den Haag probeert op alle mogelijke manieren ta lenten aan te trekken. In dat licht bezien is dit geen verkeerd idee. Ik vraag me wél af of dit de manier is. Als trainers de namen van hun eigen spelers doorgeven, krijgen ze natuurlijk problemen met de club. En gaan ze talenten van andere verenigingen doorgeven dan komt dat de homogeniteit van het trainersgilde niet ten goede. Maair uiteindelijk gaat het om het individu. En als een speler echt goed is, moet hij zo hoog mogelijk voetballen." poule E: Egypte - Rusland 6-4 (4-3). Rood: Eremenko (Rus). Toeschouwers: 5642. Brazilië - Argentinië 4-1 (2-0). Toeschou wers: 5642. Stand: 1 Brazilië 2-6 (16-5), 2. Egypte 2-2 (10-16), 3 Rusland 2-2 (11-7), 4. Argentinië 2-0 (2-11). Program ma 29/11: Brazilië - Rusland, Argentinië - Egypte. Groep F: Spanie - Nederland 7-0 (1-0). Toeschouwers: 7576. Nederland BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - At lanta Hawks 75-102, Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 72-87, Miami Heat. - Mil waukee Bucks 101-102, New Jersey Nets - Utah Jazz 92-98, Dallas Mavericks - To ronto Raptors 107-93, Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 76-96, Houston BILJARTEN Oldenzaal. GP driebanden, eerste ronde: Zwieters - Peterson 50-40/44 beurten, De- ricks - Van der Stappen 50-36/38, Van Schaik - Burgman 50-45/42, De Vries - Overmars 50-36/43, Beemsterboer - De Wilde 50-39/50, Koorevaar - De Bruijn 50- 35/52, Havermans - Windt 50-27/38, Hermse - Van Leeuwen 50-39/42, Nieu- wenburg - Van Manen 50-31/50. SCHAKEN 1/2-1/2. Eerste partij: 1/2-1/2. Vandaag' tiebreak in versneld tempo. Tweede partij. Asrian (Arm) - Van Wely (Ned) 0-1. Eerste ronde: 1/2-1/2, Van Wely naar tweede ron- de. Vrouwen, eerste ronde, eerste partij: Peng, (Ned) - Thipsay (Ina) 1-0-, tweede partij Thipsay - Peng 1-0. Vandaag tiebreak in versneld tempo. Eerste partij Zjoekova: (Oek) - Sziva (Ned) 1-0-, tweede partij: Szi-j va - Zjoekova 1/2-1/2. Sziva uitgeschakeld. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Eerste ronde: Solleveld (Ned) - Dgebuadze (Geo)i, 1-0, Vink (Ned) - Armas (Fra) 0-1, Fried- mon (Isr) - Hendriks (Ned) 1-0, Stellwagen Lucky Day van dinsdag 28 november: 4 - 5 - 6 - 9 - 12 - 15 - 17 - 24 - 29 - 30 - 32 - 44-51 - 53 - 58-61 - 66-67 -76- 77. (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie. Roda JC - Vitesse 2-3 (0-1). 19, Sikora 0-1, 52. Zongo 0-2, 60. Anastasiou 1-2, 68. Kreek 1-3, 88. Anastasiou 2-3. Scheidsrechter. Van Egmond. Toeschou wers: 14.500. Gele kaart: Soetaers (Roda JC). Stand aan kop: Vitesse 14-32 Ajax 14-24 Feyenoord 12-31 Roda JC 14-24 PSV 13-30 NEC 14-23 Schotland:. Dundee Utd - Kilmarnock 0 - 1Johnstone - Aberdeen 0 - 0. Frankrijk: Paris SG - Rennes 0-1, Guing- amp - Lens 0-1. Guatemala. WK zaalvoetbal. Kwartfinales, Bob Peeters van Vitesse (rechts) speelde gisteren tegen zijn oude ploeg Roda JC. De Belg, hier in duel met Edrisse Sonko, maakte weinig indruk foto cpd dries linssen Vitesse mag zich weer minimaal een dag warmen aan de koppositie in de eredivisie. De winst bij Roda JC (2-3) onderstreepte bovenal de vooruitgang die het team on der Ronald Koeman heeft geboekt. Na veertien wedstrijden bezit Vitesse 32 punten. Dat zijn er vier meer dan vorig seizoen, na evenveel partijen. Interessanter is daarom de vergelijking, ge koppeld aan de tegenstanders die de Arnhemse club tot dus ver heeft ontmoet in competi tieverband. De duels met de nieuwkomers FC Groningen en RBC Roosendaal niet meegere kend, vergaarde Vitesse in twaalf wedstrijden 28 punten. In de voorbije jaargang haalde Vitesse twee punten minder in de wedstrijden, die ook tot dus ver reeds op de rol hebben ge staan. De cijfermatige vooruitgang dankt zijn bestaan vooral aan betere resultaten in uitwedstrij den. Dit seizoen leverden de vi sites aan Fortuna Sittard en De Graafschap twee punten op, terwijl Vitesse in de voorbije episode twee keer op een remi se bleef steken. Gisteren won Vitesse voor het tweede jaar op rij in Kerkrade. Pierre van Hooijdonk schoot de Gelderse ploeg in oktober 1999 naar een zwaarbevochten 1-0 zege. De nieuwste winstpartij kwam heel wat eenvoudiger tot stand en onderstreepte de voet ballende progressie die Vitesse onder Ronald Koeman door maakt. Qua spelopvatting en technische uitvoering hoeft de koploper voor geen ploeg in Nederland onder te doen. In het nieuwe Parkstad Lim burg Stadion zal Roda JC van weinig ploegen verliezen. Toch kwam Vitesse gisteravond nau welijks in de problemen. Daar voor was het verweer van het fantasieloos spelende Roda te zwak, zeker in de afronding. En daarvoor had Vitesse te veel controle over de wedstrijd. In de eerste helft voetbalde het nagenoeg complete Vitesse uitstekend. Goede organisatie, goed positiespel, goede aan valsopbouw. Omdat Koeman het niet aandurfde te starten met de koud van een blessure herstelde Maithew Amoah, mocht Victor Sikora opdraven in zijn favoriete vrije rol achter de spitsen. Een openbaring. Te gen de één-op-één spelende Limburgers was de snelheid van Sikora telkens een machtig wapen. De kleine aanvaller uit Deventer ontpopt zich steeds meer tot een revelatie. Het gevaar van Vitesse kwam niet van Bob Peeters. Tegen zijn oude club had de Belg een moeilijke avond. Het publiek joelde hem voortdurend uit en de boomlange Regillio Vrede speelde hem zowel over de grond als in de lucht uit de wedstrijd. Voor de doelpunten is Vitesse minder afhankelijk van de aan valsleider dan voorheen. Twee seizoenen geleden was Nikos Machlas met 18 doelpunten topscorer, voor Martijn Reuser (8 goals). Vorig seizoen was Van Hooijdonk de nummer één met 25 doelpunten, voor Sikora (8) en John van den Brom (6). Mo menteel voert Amoah de lijst aan (8 treffers), gevolgd door Si kora en Peeters, met beiden vijf rake doelpogingen. Sikora trof in Kerkrade doel dankzij een flagrante blunder van Bas Roorda. De zwakke doelman van Roda JC greep naast een onschuldig afstands schot. Vitesse belandde in een zetel, vooral ook omdat het in het vervolg op de goede mo menten toesloeg. Meteen na rust schoot Mamadou Zongo de 0-2 achter Roda's keeper. En nadat de thuisploeg de marge had verkleind en met opportu nisme op jacht ging naar meer, smeet een rake kopbal van Mi chel Kreek de partij vroegtijdig in het slot. De korte Sturm und Drang-periode leverde Roda JC in de slotfase slechts een treffer op (2-3). Meer verdiende het ar moedige Roda JC ook niet. Roda JC: Roorda: Sonkaya, Tomasic, Vrede en Van Haaren; Sonko (61. Za- farin), Lawal, Van der Luer en Soetaers (61. Van Dessel): Nygaard en Anasta- Vitesse: Zoetebier; Knol, Kreek, Ste- fanovic en Van Hintum; Van der Schaaf (68. Zeman), Sikora en Janssen; Fortes (78. Mbamba), Peeters en Zon go (65. Amoah). Ajax-doelman Fred Grim krijgt geen schorsing voor zijn rodej .kaart, ip (Je wedstrijd van zon dag tegen FC Utrecht. Scheids rechter Luinge stuurde Grim van het veld, omdat hij vond dat de keeper de doorgebroken Utrecht-spits Gluscevic neer haalde. De openbare aanklager was daarvan niet overtuigd, na het bekijken van de tv-beelden en het lezen van de verklarin gen. De aanklager deed PSV-aan- valler Arnold Bruggink een schikkingsvoorstel van vijf wed strijden schorsing. Bruggink raakte 18 november Heeren veen-speler Van Gessel met zijn elleboog. Hij had op zijn straf- kaart nog een eerder vergrijp staan wegens het slaan van een tegenstander tijdens PSV - AZ vorig seizoen. Bruggink liet vandaag weten niet akkoord te gaan met het voorstel. „Hij wil voor de com missie zijn verhaal doen", aldus PSV-voorlichter Salazar. Die kans krijgt hij morgenavond bij de mondelinge behandeling in Zeist. NEC-spits Gorgi Hristov kreeg vier wedstrijden schor sing. Hij werd zondag in de thuiswedstrijd tegen Heeren- veen uit het veld gestuurd we- gens een elleboogstoot tegen b Klompe. Ook Arek Radomski van Heerenveen kreeg rood - voor natrappen tegen Koning en moet twee duels toekijken.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23