Uw inkomen uit sparen en beieggen en de belasting in 2001. Belastingdienst En. jij Hek jij nof ie-ts ack-fcer o/e hand Vanaf 1 januari 2001 geldt het nieuwe belastingstelsel. Daarin wordt het inkomen belast in drie boxen. Deze advertentie gaat over box 3. Hierin betaalt u belasting over het rendement op uw bezit: de ver- mogensrendementsheffing. Hoe werkt het? Bij het vaststellen van de vermogensrende- mentsheffing gaat de Belastingdienst uit van een standaardrendement op uw bezit. Dit 'forfaitair rendement' wordt gesteld op 4% van de waarde van uw bezit, waar over u vervolgens 30% belasting betaalt. Wat valt er in box 3? Uw bezit - ook wel de rendementsgrond slag genoemd - omvat zaken als uw bank saldo, de waarde van uw aandelen, opties en obligaties en beleggingspanden. Daartegenover staan schulden als consump tief krediet, persoonlijke leningen en hypotheekschulden die niet zijn aangegaan voor uw eigen woning. Alle schulden boven de drempel van 5.509,- 2.500) per persoon worden in mindering gebracht op uw bezit. Bezittingen en schulden die al in box 1 of 2 meegenomen zijn, tellen niet meer mee in box 3. Dit geldt bijvoor beeld voor uw eigen woning en de daarop rustende schuld. Wat wordt niet meegerekend? De eerste ƒ37.463,- (€17.000) van uw bezittingen zijn vrijgesteld van belasting. Hebt u minderjarige kinderen, dan wordt dit heffingvrije vermogen verhoogd met 5.000,- (€2.269) per kind. Daarnaast is er nog een mogelijke verhoging voor 65-plussers. Bezittingen die in de regel niet meetellen als vermogen zijn onder meer: spullen voor persoonlijk gebruik (huisraad, caravan, auto, etc.), de meeste kunstvoorwerpen, geblokkeerde spaar tegoeden uit een werknemerspremiespaar- regeling of spaarloonregeling tot 37.518,- (€17.025) en - onder voorwaarden - kapitaalverzekeringen voor kinderen en groene beleggingen. Een andere belang rijke mogelijke vrijstelling is vermogen opgebouwd uit polissen die al voor of op 14 september 1999 bestonden. Dit ver mogen is tot ƒ272.000,- (€123.428) vrij gesteld van vermogensrendementsheffing. Verdeling over partners. In box 3 kunnen u en uw partner samen bepalen wie welke bezittingen aangeeft. De verhouding maakt niet uit, als in totaal maar alles wordt aangegeven. Echter, het heffingvrije vermogen en de bijkomende verhogingen voor ouders van minderjarige kinderen en voor ouderen zijn alleen als geheel overdraagbaar op de partner. Meer informatie. Meer informatie over uw vermogen in het nieuwe belastingstelsel vindt u op Internet: www.belastingdienst.nl/2001 U kunt ook de brochure "Vermogen, sparen, beleggen en het nieuwe belasting stelsel" aanvragen bij de Belastingdienst Bestellijn, 0800 - 0043 (24 uur per dag, 7 dagen per week). Of u belt met de BelastingTelefoon voor particulieren, 0800 -.0543. Dit nummer is bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 22.00 uur en op vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. In de komende weken informeren wij u nog met advertenties over de thema's Reizen woon-werkverkeer en Woon-werk Buitenland. In verband met jaarlijkse indexering zijn de genoemde tarieven en bedragen onder voorbehoud. Leuker kunnen we 't niet maken. Wel makkelijker.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12