BS Leiden houdt lang stand tegen de koploper w Sporting Trigon verslaat opnieuw een rivaal d^DioKdasoni3 Spektakel in oudste korfbalderby Sport Vliet Hardy Crash onttroond a kampioen vier talk Squashmannen Alphei winnen voor het eerstE MAANDAG 27 NOVEMBER 2000 Advies Incasso Gerechtsdeurwaarders Partners in financieel beheer en juridische ondersteuning Uitstekend begin TOP leidt tot nipte zege BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN BS Leiden was in eigen huis niet opgewassen tegen koplo per WGW uit Den Helder: 68- 81. Leiden hield lang stand. De openingsfase was zelfs voor de thuisploeg, die via Timo Ver- steegen en Michel Brückner een 10-4 voorsprong nam. Ver volgens kwam WGW ook op gang, vooral door center Bert Zuiderwijk die in de bucket fraaie scores liet aantekenen. Een driepunter via het bord, in de zoemer van het eerste kwart, van junior Thomas Schelvis zorgde dat Leiden nog aan de goede kant van de score bleef: 19-16. De Leidenaars begonnen weer sterk aan het tweede kwart. Versteegen was onhoud baar in de Helderse bucket en Lennert Dorrepaal zette met enkele fraaie assists zijn ploeg genoten vrij onder de basket. De gasten gingen echter pressie spelen toen Leiden zes punten voor stond, en meteen kwam het Leidse manco aan het licht: Leiden levert te veel kwaliteit in als de ploeg gaat wisselen. De press van de bezoekers, aange jaagd door oud-eredivisiespeler Erik Huitzing, zorgde voor pa niek in de Leidse gelederen. Het leverde WGW makkelijke lay- ups op. Van 31-25 werd het 33- 36. Een veel te moeilijk schot van Dorrepaal leidde tot weer een makkelijke score van WGW en bij rust was het 34-42. In de tweede helft opereerde de thuisploeg veel te statisch. Te weinig werd de vrije man onder het bord gevonden. Dat Leiden niet meteen op grote achterstand gezet werd, had het te danken aan een opleving van Jerome Hoste, die twee drie punters op rij scoorde. Na twee minuten in het laat ste kwart was er door beide teams nog niet gescoord. WGW brak eindelijk de ban: 55-61. Leiden moest forceren, maar de ploeg was in foutenlast. Huit zing liet vervolgens zien veel er varing opgedaan te hebben in zijn jaren op topniveau. Eerst gooide hij er een driepunter in, en later antwoordde hij op een score van Versteegen door snel door de Leidse defensie te drib belen en een fout uit te lokken, waarna hij kalm de vrije wor pen verzilverde. Bij 62-72 was het verzet van de thuisploeg ge broken, heletnaal toen Ver steegen twee minuten voor tijd het veld moest verlaten met vijf fouten. Scores BS Leiden: Versteegen 26 (14 rebounds), Hoste 16. Blitz won weer eens. In Voor schoten werd het sterke Groene Uilen met 74-73 verslagen. Blitz kwam vroeg op achterstand, maar was bij rust al weer hele maal bij: 38-38. Na drie kwarten stond de thuisploeg zelfs voor met 61-50. De Voorschotenaren schoten slecht. De ploeg was echter wel zuinig met de bal. In de tweede helft werd er maar drie keer balverlies geleden. Pearl Ponit, Roald Noort en Bob Smeding zorgden met afstands treffers voor belangrijke scores in de slotfase, waarin de thuis ploeg nipt zijn voorsprong be hield. Scores Blitz: Ponil 13, Noort 13, Vegter 13 (10 rebounds), Smeding 11. MSV schudde naaste belager Utrecht van zich af: 78-67. De opening was voor de ploeg uit Noordwijk, die met 7-0 begon. Daarna werd het een spannen de partij. Na rust (42-43) bouw de MSV, dat sterk in de aanvals- rebound was, langzaam een voorsprong op. Utrecht, vorig jaar nog in de eredivisie, drong aan. MSV hield de defensie in het laatste kwart goed gesloten en gaf de bezoekers geen kans meer voor een slotoffensief. Scores MSV: Koek 19, Van Leeuwen 17, Van der Spruijt 12. Vrouwen BV Leiderdorp kwam er in ei gen huis niet aan te pas tegen kampioen Den Helder: 43-91. De pressieverdediging van Den Helder zorgde tegen het condi tioneel zwakke Leiderdorp voor veel balverlies bij de thuisclub. Het team van bondscoach Meindert van Veen had niet zijn beste dag als het op de afwer king aankwam, maar de be zoeksters creëerden zo veel tweede kansen dat Leiderdorp al snel ver achter stond. De laatste hoop verdween toen Den Helder in de laatste 20 se conden voor rust nog negen punten scoorde, en het 14-41 werd. Scores BV Leiderdorp: Van Zegveld 17 (12 rebounds). Univentio/Grasshoppers ver loor in Groningen met 63-58 van het sterke Celeritudo. De Katwijksen traden met maar zes speelsters aan, van wie Carola de Jong ook nog eens met een blessure moest spelen. Celeri tudo overrompelde Grasshop pers en begon met 15-0. Grass hoppers ging vervolgens in een zoneverdediging staan, en dat hielp. Het verschil liep in de tweede helft terug tot drie pun ten. Groningen scoorde zelfs gedurende zeven minuten niet, maar proftiteren konden de na 13-15 redding moesten brengen. De verdediging van Madjoe was ze ven minuten lang niet zo alert, waar door zij zes doelpunten van Telstar op rij doorliet (14-18, 20-18). Dat bleek de beslissende fase in het duel, want het lukte niet meer om gelijk te maken: 24- 22 verlies. Jos Star en Remco van de Meeberg waren topscorers met negen en acht goals, waaronder zeven en vijf strafworpen. Jan Pieter Sip maakte zijn rentree met drie velddoelpunten. Met een slotoffensief wist De Danaï den zich net nog langs DKC te werken: 19-18 winst. De blauw-witten dicteer den tot 12-10 even na de rust het sco reverloop, maar raakten vervolgens 14-17 achter. Invalster Barbro Heijman had een belangrijke inbreng in de in haalrace. Zij maakte zelf 17-17 en for ceerde de strafworp, waaruit Aart Tho- lens de winnende goal maakte. Arne Heijman was met vijf goals eveneens goed op dreef. Ook Crescendo dwong een specta culaire ontknoping af tegen Badhoeve dorp. Het achttal van Ron van der Berg stond enkel bij 1-0 en 11-10 aan de goede kant van de score en raakte daarna zelfs vier punten achter (10-14) Linda Meijers en Wijnand Alberts halveerden de achterstand met nog twee minuten te gaan. Vervolgens ont popte Carmen Zitman zich als de grote vrouw door van afstand en uit een vrije bal te scoren: 16-16. Poulegenoot KZ Leiden gaf kampi oenskandidaat Swift(A) goed weer werk, maar kon niet stunten: 10-16 verlies. De aanval had moeite met het sterke afvangen van de tegenstander en moest lang zoeken naar een schot kans. Desondanks hielden Didier Ca- ron (3), Mark Zaalbergen (2), Luciënne Bastiaans, Patricia Derksen, Bianca Witteveen en Ed Dubbeldeman de achterstand tot 9-11 beperkt, maar daarna werd het 9-15. In het slotkwar- tier had enkel Maartje van Berkum succes. Trainer Jeroen Huizing prees de spe lers van Velocitas, omdat zij 'als tij gers' hadden verdedigd tegen De Vin ken. Het compliment was terecht, want zij lieten in de laatste negentien minuten geen goals meer door. Deze knappe prestatie werd niet beloond met puntenwinst, want alleen Hester Kroesemeijer, Elsbeth de Mooij en An- dré van Wallinga scoorden in deze pe riode, zodat de verliescijfers van 12-8 slechts tot 12-11 werden verzacht. Fluks had weinig reden om tevreden te zijn over het spel tegen BFC. De Noordwijkers vielen door het achter- verdedigen moeizaam aan en kwamen pas na 9-7 los van de opponent. Bo vendien viel Ronald van Drongelen uit met een zweepslag; hij is zeker een maand uitgeschakeld. Hij was net als Arno van Haarlem goed voor vier doel punten. Zijn vervanger Oscar Verloop bepaalde de eindstand op 16-9. AMERSFOORT PIETER VAN DER VLIET Het 'We are the champions' galmde in Amersfoort door de speakers van sportpark De Bokkenduinen, na afloop van de rugbyontmoeting tussen Eemland en DIOK. De thuis ploeg had zojuist in de extra tijd de Leidenaars voor het sinds Eemlandheugenis ver slagen. In de middelmatige wedstrijd trok DIOK met 17-13 aan het kortste eind. DIOK-coach Marcel van Loon weet wat eraan schort, maar kan er weinig aan doen. ,,Er hard aan werken tijdens de trainingen en telkens maar weer benadrukken waar het mis gaat. Da's alles. De vette jaren zijn voorbij. Gelukkig komen in januari Sietse Oreel en Mark Schoon weer terug uit het buitenland. We hebben nu een groep die graag speelt, enthousiast is, maar de vaar digheden mist om op de juiste momenten door te drukken. Nu worden er tijdens de wed strijd verkeerde beslissingen genomen. De tegenstander maakt handig gebruik van de gretigheid van onze aanval." Binnen twintig minuten stond DIOK, dankzij scores van Simon Clegg, Danny Evers en Wilnus Versteijnen op 0-13. Eemland speelde in de drie kwarten te nerveus om ge vaarlijk te worden en leed \0 balverlies. Maar het balbf werd door de Leidenaars van de vier keer tijdens de ne-out' weer weggegeven. OK maakte het zichzelf te la te moeilijk. Vooral in de aanval ging het mis. In pla nvi van naar voren te lopen w telkens de zijkant opgezoi zonder dat de Eemlandse ise dediging veel moeite hoefdi d doen om de Leidenaars uit buurt van de trylijn te houdivs De thuisploeg had slechts laatste kwartier van de w strijd nodig om DIOK met neus op de feiten te druki Met twee vijfpunters en conversie won Eemland 17-13. In Rotterdam ging The B sets met 33-5 roemloos onder. Ondanks de grote slag zagen beide clubs tt kans om met aantrekkelijk open spel het publiek te maken. Perry Noordermi zorgde voor de enige Sasste heimse treffer. ,,Het was wpe: het eerste kwartier dat ons das om deed", zei Rob van Heiden, de geblesseerde umhalf van Bassets. ,,Wij gen het nog niet voor elk om juist in die openings! he direct scherp te zijn. Nu gen we daardoor al direct nodig veel punten om obn oren." De streekderby Pernix - Fiks is de oudste in zijn soort in het regionale korfbal. Het levert 71 jaar na de eerste krachtmeting nog altijd spectaculaire afleveringen op. Beide ploegen streden zaterdag in de volle Zijlhal vol jeugdig elan voor de overwinning, waardoor de span ning tot het laatste fluitsignaal behouden bleef. De be zoekers uit Oegstgeest wisten met enig fortuin in de laat ste vier minuten een 18-17 voorsprong vast te houden. Zowel Pernix als Fiks was het seizoen met nederlagen begon nen, zodat hun ontmoeting mogelijkheden op prestige én puntenwinst bood. De bezoe kers speelden in tegenstelling tot de thuisclub in een verras sende opstelling. Trainer Anke Heederik had bij afwezigheid van Theo Vreeken - de gerouti neerde schutter was ziek - twee 'broederkoppelsgeformeerd met Henrik en Jelle Hooimeijer en Matthijs en Saco de Visser. „Wij zijn eigenlijk nog steeds bezig met onze oefenwedstrij den, want er moet nog een vijf de heer afvallen. Als zo'n be langrijke speler als Theo weg valt, zal de rest harder moeten werken om dat te compense ren. Dat is vandaag ook ge beurd. Jelle heeft het goed ge daan, hij speelde als een jonge hond", constateerde Heedenk na afloop tevreden. De Oegstgeestenaren hadden in hun nieuwe opstelling aan vankelijk veel rebounds en stonden bij rust ook 11-12 voor, nadat zij eerder wel een 7-3 voorsprong hadden laten glip pen (8-7). Tijdens de rust wist Peter Kuipers nieuw elan bij Pernix aan te boren via een stevige peptalk. „Wij speelden in de eerste helft heel slecht. Aanval lend zaten wij maar een beetje naar elkaar te kijken en verde digend gaven wij veel te gemak kelijk goals weg. Na rust had den wij veel meer balbezit en meer vang. In elke aanval had den wij schotkansen, alleen lie ten wij te veel kansen liggen", constateerde de trainer, die na vijf jaar afscheid zal gaan ne men van de Leidenaars. Saar Karstens, Raymond Boerman en Christian Lindhout maakten 14-13 en er waren inderdaad mogelijkheden om verder weg te lopen. Pernix liet het initiatief echter glippen en raakte door toedoen van Judith Hogendorf, Jelle Hooimeijer en Saco de Vis ser 14-16 achter. Om en om scorend bereikten de eerste klassers 17-18, met nog drie mi nuten te gaan. Beide teams speelden alles of niets met schoten in de mand van Ray mond Boerman en invalster Le- nette van Nugteren (Pernix) en Tineke de Visser en Jelle Hooi meijer (Fiks), maar de stand on derging geen wijzigingen meer. De toekomst zal moeten uit wijzen, welke waarde de uitslag heeft voor de doelstelling van de kemphanen, die slechts op handhaving mikken. Pernix - Fiks 17-18 (11-12). Doelpun ten Pernix: Raymond Boerman (4), Eveline de Jong, Huig Schoonder- vvoerd (3), Saar Karstens. Christian Lindhout, Bert Vanhaelen (2) en Huig Schoondervvoerd Doelpunten Fiks: Jelle Hooimeijer, Matthijs de Visser (4) Henrik Hooimeijer, Saco de Visser (3) Tineke de Visser (2), Judith Hogen dorf en Iris Strooker. Katwijksen niet. Vooral center Liesbeth Faber bleef in de ogen van coach Rick Driessen ver onder de maat. ,,Ze is er met haar hoofd niet bij. Ik zal er al les aan moeten doen om te zor gen dat ze er klaar voor is als de play-offs beginnen. De Final Four is nu buiten ons bereik, dus hebben we de tijd om naar de tweede fase van de competi tie toe te werken." Een allerminst fitte Lisse-selec- tie heeft de verre uitwedstrijd tegen De Groene Uilen zonder veel problemen naar haar hand gezet: 52-64. Hoewel het voor de bezoekers, die aantraden zonder de zieke Joke van de Heuvel, even wennen was tegen de Groningse zoneverdediging, werd toch snel afstand van de tegenstander genomen. Lisse liet er direct na rust (18-28) geen twijfel over bestaan hoe groot het werkelijke krachtsver schil was. Vanaf komend weekeinde kan Lisse over Marianne Schuijt beschikken. De oud-speelster van Grasshoppers en Leider dorp kan het basketbal nog niet missen. En hoewel Schuijt niet altijd inzetbaar zal zijn, bete kent haar komst voor de koplo per toch een welkome verster- king. $Epres BV Lisse: Kortman 16, Droogh KORFBAL MICHEL VAN GENT Sporting Trigon heeft in de strijd om de titel in de overgangsklasse alvast twee slagen binnengehaald. De Leide naars behaalden een 19-18 overwin ning bij titelconcurrent WION, nadat zij vorige week met een andere rivaal, Koog Zaandijk, hadden afgerekend. Het had het niet eenvoudig, want Trig on stond voor rust slechts eenmaal aan de leiding (4-6, 8-8 rust). Tijdens de pauze gaf coach Peter Schallenberg opdracht de vrouwen meer tot schot laten komen. Dat begon gaandeweg vruchten af te werpen. Mirjam Duin, Christina Verbrugge, Maarten van Vliet (2), Chantal van Duijn en invaller Di- mitri IJzerman bogen 12-10 om in 16- 18. De thuisclub kwam nog terug op gelijke hoogte, waarna Van Duijn als nog de beslissing forceerde. De start van TOP was uitstekend, want Petra van Niekerk (2), Marion Broekhuizen, Judith Kok, Mascha Nieuwenhuijzen, Sander Harmzen, Tim van der Horst en Jeroen van der Wolf zetten ODO(M) rap op een 8-2 achterstand. De Sassenheimers moes ten zich naderhand verweren tegen achterverdedigen, zodat de ruststand slechts 7-10 werd. De tweede helft ver liep volgens een vergelijkbaar patroon: eerst werd de voorsprong uitgebreid (7-13) en vervolgens kwam de thuis club weer terug (15-15, 16-16). In de laatste vijf minuten was Van Niekerk de enige die scoorde, goed voor 17-16 winst. Tempo mocht niet ontevreden zijn met het 15-15 gelijkspel tegen DKV(IJ). Edwin Visser (4), Marcel Hanegraaff (2), Linda van Weeren, Suzanne Zeil- stra en nieuweling Jake Ouwijk zorg den na ruim een kwartier voor 9-4. De aanval viel in de volgende achttien mi nuten echter geheel stil (9-10). Dat ge beurde wederom na 13-10, zodat Lin da van Weeren en Marcel Hanegraaf Fiks wint met 18-17 van Pemix Crash is dit weekeinde ont troond als landskampioen vier tallen. De Leidse bridgeclub werd in de halve finale van de meesterklasse uitgeschakeld door BV Modalfa (Amsterdam). Bart Nab/Huub Bertens, Simon de Wijs/Bas Drijver en Ricco van Prooijen/Jean Paul Vis be gonnen de wedstrijd met een 30-0 achterstand vanwege de puntentotalen uit de regide competitie. Zij slaagden erin in deze kloof te dichten er n loren afgetekend met 273 pa De Leidenaars stonden de ste vier seizoenen in de fi maar wonnen alleen het ai|ne pen jaar de landstitel. BC stein, met Louk Verhees 01e: hout) en Vincent Ramond rt. phen), is de andere finalist een 269-234 zege op B(ia Lombard. De finale wordt en 10 december gespeeld. h Mirjam van der Giessen van Pemix (rechts) heeft Judith Ho gendorf van Fiks afgeschud in de jacht op de bal. FOTO HENK BOUWMAN van BS Leiden SQUASH PETER KLEIN De mannen van Hill Safety/S RC Alphen hebben in het in- haalduel in de tweede divisie van de landelijke squashcom- petitie hun eerste overwinning geboekt. De Alphenaren bleven op eigen baan Kralingen met 4- 1 de baas. Invaller Bart Kemper, uit het derde team, nam in de openingspartij het eerste punt voor zijn rekening door een Rotterdamse reserve met 3-1 te verslaan. Ferdi Captein bereikte op single twee dezelfde score. Een 1-3 nederlaag van kopman Jeroen van der Zwan bracht even de spanning terug. Patrick Cicuttini stelde de eerste zege van de Alphense formatie ech- ter'met duidelijke cijfers veilig. Door de zege heeft Hill Safety de rode lantaarn overgedragen aan de bezoekers. Het team is echter nog niet uit de degrada- tiezorgen. Ook de zevende plek op de ranglijst (op een van acht teams) betekent len naar de promotieklass n de regionale competitie e kans op ontsnappen hebb in Alphenaren nog geheel in r hand. Dat zou dan waars<es lijk ten koste gaan Voorschotense Steijn waarvan het promotie naar de competitie via een plaats in de tweede helft kan veiligstellen, phense vrouwen, die zoen eveneens promovei lijken zich aan het einde eerste competitiehelft met degradatie te zoenen. Positief nieuws van de mannen van die lijstaanvoerder promotieklasse. Een koesterde wens, opstoot de landelijke competitie al drie SportCity onderdak gaat daarmee in

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18