Voorschoten zoekt overslag in Leiden Paragnost Van der Heide preekt voor eigen parochie widarts Leiderdorp rliest kort geding Regio WIE KAN MIJ VERTELLEN OF DE NAAM VOOR M'N NIEUWE ZAAK NOG VRIJ IS? Streep door plan voor hoge mast in Stompwijk Leiderdorper krijgt laserbehandeling oogziekte vergoed Strijden om 'onehundred and eighty' in Kratong onken achter het stuur [geest Op de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest heeft de i ie vannacht een 36-jarige man uit Den Haag aangehouden. Ie blaastest bleek dat de Hagenaar drie keer zoveel gedron- had als toegestaan. De man moest meteen zijn auto en zijn 5 vvijs inleveren. Hij moet binnenkort voor de politierechter lichijnen. iderscheiding voor 'Sinterklaas' j [geest Oegstgeestenaar J. de Vriend is afgelopen zaterdag e jrscheiden met de bronzen eremedaille van de gemeente, reeg de onderscheiding, omdat hij Sinterklaas al 35 jaar een i Ije helpt bij diens werk in Oegstgeest. De Vriend werd in n onnetje gezet voordat de goedheiligman aan zijn audiëntie n in in de De Kempenaerstraat. ;an op elke hoek opnieuw in Zekerheid is niet ver- opnieuw in zee te gaan le Lei- leeft de recht- resi- Paris Jd. indens lat het fonds ngen jn pati- moet Vfden, is e afge- In een 11e pati- de tosten- eraar. ens de Haagse rechtbank gebleken dat Zorg en Ze- toezeggingen heeft ge in Verlinden over een B lamde medewerkersover- anst, sinds de tandarts op Je praktijk aan de Jaap ter igel heeft teruggenomen n opvolger L. Tan. Daar ziektekostenverzekeraar jk niet toe verplicht, stelt itbank. Bovendien heeft de ziektekostenverzekeraar goe de gronden om zon overeen komst te weigeren, omdat Ver linden diverse veroordelingen van het Regionaal Medisch Tuchtcollege op zijn naam heeft staan, vindt Paris. In een reac tie op de uit spraak van het kort geding, heeft Verlin den zijn prak tijk met on middellijke in gang gesloten voor alle cli ënten van Zorg en Ze kerheid. Dat zijn er ruim 2500. ,,Ik mag jullie niet meer helpen van Z Z, zeg ik als ze voor mijn deur staan. En als "Jullie vragen hebben, dan moeten jullie maar naar de verzekeraar gaan. Die behoort jullie immers te waarschuwen. Verlinden overweegt na de uitspraak van de rechtbank ern stig om zijn praktijk in Leider dorp definitief op te doeken. ,,Op elke hoek van de straat kan ik zo opnieuw beginnen. Want dit is natuurlijk geen werken meer." Verlinden zet 2500 cliënten van Zorg en Zekerheid buiten de deur NDAG 27 NOVEMBER 2000 'Hij is een heel belezen man oegstgeest ane pieter wisse Veelal ouderen komen zater dagmiddag af op het nieuwste boek van de Oegstgeestse para gnost Jan van der Heide. Echt paren drommen samen in de Rijnlandse boekhandel. Achter een tafel zit de schrijver van 'Voorspellingen voor 2001'. Een grote man met een baard onder een bleek gezicht. Onder zijn gekreukelde colbert draagt hij een houthakkersblouse. Hij praat af en toe even met zijn fans, legt geruststellend een hand op hun arm, lijkt ze alle maal te kennen. Van der Heide lijkt te preken voor eigen parochie in de Oegstgeestse boekhandel. Veel kopers van zijn vijftiende boek blijken bekenden van de para gnost en hypnotherapeut. Een aantal vrienden is opgetrom meld, echtgenote Anna onder houdt zich intensief met enkele dames, anderen zijn bij Van der Heide in therapie of woonden één van zijn sessies bij. ,,Jan is heel integer," zegt Marguerite, een vriendin van de Van der Heides. „Ik kom zelf uit de academische wereld. Ik kan u vertellen dat Jan qua kennis absoluut niet onderdoet voor gestudeerde psychotherapeu ten en psychologen. Hij is een heel belezen man." Van Yo- manda en Rasti Rostelli moet de vrouw niets hebben. „Die mensen pretenderen van alles. Ze zijn niet integer, omdat ze niet waar kunnen maken wat ze beloven. En dan profiteer je dus van de zwakheid van mensen." Een andere vriend van de Van der Heides benadrukt het veelzijdige karakter van de groep mensen die waarde hecht aan de praktijken van Van der Heide. „Het zijn niet alleen de notoire zielepoten, het gaat om jong en oud, rijk en arm, sterk en zwak." Van der Heide pretendeert volgens de man ook niet de waarheid in pacht te hebben. „Hij geeft al leen advies, een richting. Hij is een luisterend oor," zegt de man. Van der Heides verstand van de psyche en zijn paranor male begaafdheid maken vol gens hem dat de adviezen van deze paragnost waardevoller zijn dan die van een goede vriend. „Bovendien hebben veel mensen met grote proble men niet veel mensen meer over die ze een luisterend oor leent." Een oudere man, Jouke Sjaar- dema, verlaat de boekhandel met een tas vol boeken van Van der Heide. De spiritistische en paranormale wereld heeft hem van kinds af aan aangetrokken. „Mijn vader was daar ook altijd al mee bezig," zegt Sjaardema. „Je kunt er gewoon niet om heen, er zijn keiharde bewijzen dat er meer bestaat tussen he mel en aarde dan zo op het eer ste gezicht lijkt. Ik ken bijvoor beeld een verhaal waarbij men sen door middel van glaasje draaien klopgeesten hadden opgeroepen. Tafels en stoelen begonnen te bewegen, dat soort dingen. De politie is ge waarschuwd en die agenten hebben het met eigen ogen ge constateerd." Vuilcontainers wellicht naar Voorschoterweg Voorschoten wil de vuilcontainers voortaan overslaan op het terrein van het Hoogheemraadschap van Rijnland aan de Voorschoterweg in Leiden. De plek is een alterna tief voor de, door wethouder Draijer voorgestelde, par keerplaats bij zwembad Het Wedde. Tegen de overslag op die plek verzetten bewoners van de Richard Wagner- laan en de Mozartlaan, de volkstuinvereniging Voor schoten en alle politieke partijen zich. Op dit moment gebeurt het Ia den en lossen van vuilcontai ners nog op het terrein van Groen Recycling aan de Pape laan-West. Vuilniswagens laten de containers achter en trucks met opleggers voeren het afval af naar de Afvalverwerking Rijn mond in Rotterdam. Omdat de gemeente niet de garantie heeft dat zij daar kan blijven, is ge zocht naar een andere locatie. Aan de Voorschoterweg gaat het om de plek waar een schei- dings- en vergistingsinstallatie had moeten komen. Van dat idee van de Leidse oud-wet houder De la Mar is nooit iets terecht gekomen, zodat er nog ruimte over is. Het Hoogheemraadschap heeft onder meer als voorwaar de gesteld dat Voorschoten in het kader van de Wet milieube heer zelf moet zorgen voor de vergunning, die voor een wis sellocatie is vereist. Ook onder handelen beide partijen nog over het aantal containers. Voorschoten kan minder con tainers wisselen dan nodig is en hoopt op de nieuwe plek de mogelijkheden te vergroten. Voorschoten geeft de voor keur aan de Voorschoterweg boven een terrein van rijkswa terstaat in de Stevenshof bij de rijksweg A44. Die locatie zou Voorschoten moeten delen met andere gebruikers. Bovendien ligt de grond van het hoog heemraadschap gunstiger ten opzichte van Voorschoten. Omdat er nog geen duidelijk heid is over een haalbaar alter natief voor de parkeerplaats bij Het Wedde houdt Voorschoten deze mogelijkheid nog altijd open. Daarom willen burge meester en wethouders voor de zekerheid een nieuw voorberei- dingsbesluit nemen, aangezien het huidige eind dit jaar ver loopt. Het college heeft er nooit een probleem van gemaakt om de containers bij het zwembad over te slaan, omdat het vol gens wethouder Draijer slechts om 'een zeer beperkt aantal wagens per dag' gaat. Maar te genstanders zijn bang voor zwaar verkeer, gevaarlijke ver keerssituaties, stank, aantasting van het landschap, geluidshin der en het verdwijnen van par keerplaatsen. i fuk judy nihof ote blijdschap van een aantal ivijkers verrrijst op de Huyssitter- ien veertig meter hoge antenne- 'an Dutchtone. Burgemeester en iders van Leidschendam weige- iitchtone een bouwvergunning te Daarmee komen ze tegemoet aan waren van omwonenden. De komst van de mast stuitte in het dorp op veel verzet. Zo vinden de be zwaarmakers het object niet passen in de landelijke omgeving. In een brief aan de gemeente spreekt R. Uwland van WL- TO Advies bijvoorbeeld van 'horizonver vuiling'. Hij wijst ook op de schade die zijn cliënt, de glastuinder A. Hogervorst, verwacht te krijgen. Zo zou de schaduw van de mast precies vallen over de kas sen van zijn cliënt, met als gevolg: min der licht in de kassen en 'nadelige gevol gen voor de groei van het gewas'. Potplantenkweker S. van der Voort .had aanvankelijk geen bedenkingen te gen de mast, omdat hem was verteld dat het ging om een exemplaar van tien me ter. Toen hij begreep dat de mast veertig meter hoog zou worden, klom hij in de pen. Zo'n hoog object was hem te gortig. Andere bezwaarmakers wezen de ge meente op het mogelijke effect van ra diofrequente straling van de mast op de gezondheid. „Een definitief oordeel over de schadelijke gevolgen van deze stra ling is weliswaar nog niet mogelijk", schrijft J.Teunissen. „Maar niet valt uit te sluiten dat kinderen of genetisch ge voelige mensen er nadelige invloed van kunnen ondervinden." Na 'overval' Pieter Storms op zorgkantoor leiderdorp judy nihof Zorg en Zekerheid gaat ervoor zorgen dat Leiderdorper D. van den Berg toch een vergoeding krijgt voor de behandeling van zijn oogziekte macula-degene- ratie. Aanvankelijk kon de 65- jarige Van den Berg kon de la serbehandeling in het Oogheel kundig Medisch Centrum (OMC) in Haarlem niet declare ren bij het ziekenfonds. Zorg en Zekerheid was onverbiddellijk en voerde aan dat nog niet we tenschappelijk is aangetoond dat de dure behandeling effect heeft. Dat de zorgverzekeraar de nota's van Van den Berg nu toch in behandeling neemt, komt volgens de Leiderdorper alleen maar omdat Pieter Storms Vein het tv-programma Breekijzer zich met de kwestie heeft bemoeid. Onlangs 'be stormde' de tv-journalist met een cameraploeg het gebouw van Zorg en Zekerheid. „Ze bo gen als knipmessen voor Storms", zegt Van den Berg, die dolblij is dat hem nu een ver goeding is toegezegd. De Lei derdorper, die zijn verstandelijk gehandicapte dochter thuis ver zorgt en leeft van zijn AOW-tje, moet naar verwachting in totaal vijf behandelingen ondergaan. Elke behandeling kost 2400 gul den. „Die 2400 gulden voor de eerste behandeling, is mijn re tourtje naar mijn familie in Au stralië. Dat had ik anders van mijn spaarcentjes moeten doen." Zorg en Zekerheid blijft overi gens bij zijn standpunt dat de behandeling van macula-de- genaratie vanwege het experi mentele karakter ervan, niet onder het ziekenfonds valt. Via het behandelende ziekenhuis is wel een vergoeding mogelijk, maar dat kan alleen als sprake is van een academisch zieken huis. Het OMC is dat niet. „De behandeling van macula-dege- neratie kan alleen plaatsvinden in de academische ziekenhui zen in Nijmegen en Maastricht. Academische ziekenhuizen hebben zelf een budget voor het vergoeden van experimen tele behandelingen", aldus R. IJtsma van Zorg en Zekerheid. 'Eigenlijk' zou het OMC de behandelingen van de Leider dorper moeten vergoeden, al dus IJtsma. Daarover gaat hij de komende tijd met het zieken huis in gesprek. IJtsma ontkent dat de 'overval' van Pieter Storms ertoe heeft geleid dat Van den Berg toch een vergoe ding krijgt. „Zonder Storms hadden we exact hetzelfde ge daan." Nelly Hoogendam p: horecamede- ter in De Muzenhof derdorp jd: 'Houd ik liever ne' rlijke staat: onge- plaats: Leiderdorp het mooiste plekje van ia lorp? de ophaalbruggetje in de to itraat. Dat heeft iets ro- ch en daar houd ik van. vond ik de molen in de tf'fhet mooiste. Die stond alleen, in die grote polder. Maar nu is hij df lal ingebouwd door hui- itt it heeft iets zieligs. Hij leju absoluut niet meer tot :ht. ;g' m heeft u zich de afgelo- ee r me niet zo gauw. Hoog- al die seks op televisie, jonge mensen die de pu- ingaan krijgen op die een verkeerd beeld van ivv. Goedkoop en totaal eI loos, zo worden ze in tal rt programma's in beeld it. Straks denken die >u< [ingens dat alle wouwen de Nee, ik ben helemaal nderwets, maar zendt dat ei eelden dan liever in de al li,zou ik zeggen, t1 m logen we u 's nachts voor maken? mand die in hele hoge erkeert. Ik heb ooit een 3ZJ el diep gezeten, en mid- de nacht een goede n gebeld. Zij heeft me iel goed opgevangen. Daarom weet ik als geen ander hoe belangrijk het is als er ie mand naar je luistert. Juist op dat soort moeilijke momenten. En verder ben ik verzot op verse tuinboontjes. Maar als ik die in het holst van de nacht krijg aangeboden, dan zal ik vermoe delijk even heel hard lachen, maar daarna snel weer tussen de lakens kruipen. Wie wilt u nooit meer zien? Dat is iemand die mij ooit heel veel pijn heeft gedaan. Het is al jaren geleden, maar hij heeft mij meerdere keren tot op het diepst van mijn ziel gekwetst. Hem zou ik dus echt nooit meer willen zien. .Terwijl ik toch absoluut niet haatdragend ben. Integendeel, ik ben een ge voelsmens en hou heel erg veel van mensen. Zo is het een stille wens van mij om ooit nog eens een gevangenis te bezoeken. Ik wil weten wat er achter die deu ren gebeurt, hoe die mensen over hun misdaden denken en wat er door ze heengaat. Het is een bepaalde nieuwsgierigheid die ik van nature heb. Eigenlijk had ik ook maatschappelijk werker willen worden. Woningbouw op sportpark de Bloemerd of een korte tunnel- bak voor de A4? Als ik voor deze keuze sta, dan kies ik voor behoud van de Bloemerd. Er is al zo weinig groen in Leiderdorp. Die paar stukjes die we nog hebben, die moeten we behouden. Daar ge niet iedereen van. Dat neemt niet weg dat het heel vervelend is voor al die'mensen in de Oranjewijk als de A4 boven gronds komt. Maai' je moet soms moeilijke keuzes maken in het leven. Wat ontroert u? Ik ben dol op van die sentimen tele herenigingen op televisie. Programma's van Robert ten Brink of Spoorloos, daar kan ik erg van genieten. En laatst was ik heel erg ontroerd toen mijn zus haar kinderen weer kon zien. Jarenlang was dat door omstandigheden niet mogelijk. Maar nu is die band gelukkig weer hersteld. Wat zou u doen meteen mil joen? Ik heb altijd gezegd dat je best ongelukkig kan zijn als je geen geld hebt. Maar heb je het wel, dan is geluk zeker geen garan tie. Dat miljoen zou ik met meerdere mensen delen. Met mijn familie bijvoorbeeld. Al is het alleen maar om ze even te laten voelen hoe het is om wat geld te hebben. Ook zou ik een cruise maken. Toen ik 17 was ben ik van Curacao naar Neder land gereisd per boot. Daar heb ik nog hele goede herinnerin gen aan. Van hoe ik flirtte met de stewards, en van de maaltij den aan boord. Maar ik besef wel dat ik zo'n reis nu waar schijnlijk heel anders zal bele ven als toen. Hoe ziet uw favoriete vrije avond eruit? Lekker relaxen op de bank. Dat klinkt saai en ongezellig, maar als ik zes avonden per week in de Muzenhof achter de bar heb gestaan, dan heb ik het wel even gehad. Dat is trouwens ook de reden dan ik volgend jaar een andere baan ga zoe ken. Ik wil 's avonds wel eens vrij hebben, en net als ieder an der naar verjaardagen kunnen. Werk overdag, dat lijkt me wel wat. Dan kan ik in de avond uren tijd aan mijn hobby's be steden: aan schilderen en teke nen. Een uitgaanstype, dat ben ik niet. Toevallig dat ik zaterdag voor het eerst sinds jaren weer eens in een dancing ben ge weest. Een nieuw Leiderdorps stads hart, of alles laten zoals het is? Ik kies voor een nieuw stads hart. Leiderdorp is zo verschrik kelijk saai. Rij er maar eens met de auto doorheen. Vooral voor ouderen en jongeren is er te weinig te doen. Geef bejaarden een plekje waar ze een spelletje kunnen doen, of naar natuur films kunnen kijken. En jonge ren hebben behoefte aan een plek om te biljarten, een biertje te drinken en een spelletje te kaarten. Dat houdt ze van de straat. Wat gaat u doen op sinterklaas avond? Niet véél. Het sfeertje van Sin terklaas is niet meer zoals het was. In september ligt er tegen woordig al marsepein in de winkels en lopen kinderen te jengelen om cadeautjes. Vroe ger was dat anders. Dan kwam Sinterklaas slechts een dag naar Nederland en dan mocht ik mijn schoen zetten. Dan dron ken we chocolademelk en was ik al blij als ik een cadeautje kreeg. Nu is het een ordinair commercieel feest geworden. Het loopt echt de spuigaten uit. tekst: eric went foto: hielco kuipers oegstgeest Uit de Bollenstreek, Oegstgeest en zelfs uit Den Haag waren de dartsliefhebbers gisteren naar de Indische Buurt in Oegst geest gekomen. Daar werd voor de derde keer het jaarlijkse dartstoer- nooi van Buurtvereniging Buitenlust gehouden. In buurthuis Kratong speelden 29 darters een competitie die de hele middag duurde. Lissenaar Peter De Haas won de spannende finale en ging met de hoofdprijs van honderdvijftig gulden naar huis. FOTO DICK HOOEWONING VOOR U IS DIE VRAAG MISSCHIEN NIEUW. VOOR ONS NIET. Wat u ook onderneemt, u kunt putten uit meer dan hónderd jaar kennis van zaken. Bedrijfsinformatie, starten van een onderneming, internationale handel of bedrijfsoverdracht. Bij de kamer van koophandel krijgt u een to-the-point antwoord op uw zake lijke vragen. Meer weten? Kom eens langs. Of beter nog: surf naar www.kvk.nl of bel 071 - 525 05 00. EERST EVEN LANGS JE KAMER VAN KOOPHANDEL.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 11