AZC treurt om gemiste kans Snelle Kenyanen naar de Tulploop r De val van routinier Jerry de Jong Sport 'Spaanse deelnemers Paralympics waren niet gehandicapt' SCOREbord Sjeng Schalken verliest van Norman =1 iTERDAG 25 NOVEMBER 2000 tecordomzet voor Bayern Miinchen jnchen Bayern Miinchen heeft over het seizoen 1999/2000 n recordomzet van 283 miljoen mark behaald. Daarmee is ayern de eerste club in Duitsland met een omzet van meer in een kwart miljard mark. Tegenover de omzetstijging met 1,3 procent staat de daling van de nettowinst met 26,3 procent, an 24 naar 17,7 miljoen mark. Oorzaak daarvoor was de aan- op van dure spelers. Het ledenaantal steeg van 81.957 naar .717, het aantal fanclubs van 1761 naar 1845. Franz Becken- auer werd herkozen als voorzitter. Hij trad in november '94 n en verlengde zijn termijn tot 2003 met 1591 stemmen voor, tegen en 31 onthoudingen. lutch Reynolds is uitgelopen j<ron Butch Reynolds is uitgelopen. De 36-jarige Amerikaan- 3 aüeet liep donderdagavond voor eigen publiek in Akron, Ihio, zijn laatste 400 meter. Reynolds was elf jaar houder van et wereldrecord met 43,29 seconden. Reynolds werd in 1990 ij wedstrijden in Monte Carlo betrapt op het gebruik van androlon. Hij werd voor twee jaar geschorst. De atleet hield ol onschuldig te zijn en vocht de schorsing met succes aan oor de rechter. Een Amerikaanse rechter wees hem daarop een :hadevergoeding toe van 27,3 miljoen dollar. In mei 1994 werd it vonnis nietig verklaard door het hooggerechtshof. Reynolds on olympisch zilver op de 400 meter in Seoul 1988 en goud op Ie estafette 4x400. Ten Hag en Van Utrecht in bestuur iNDHOVENErik ten Hag (FC Twente) en Leonard van Utrecht Cambuur) zijn benoemd tot bestuurslid van de vakbond voor eroepsvoetballers ProProf. Ze nemen van de plaatsen in van Ie naar het buitenland vertrokken Konterman (Glasgow Ran- Dirk Jan Derksen (Austria Wien). Cnieoperatie voor Mark Huizinga [aardingen Judoka Mark Huizinga moet begin december een peratie aan zijn linkerknie ondergaan. De olympisch kampi- len heeft al een tijdje last van zijn knie en liet donderdag in lotterdam een MRI-scan maken. Chirurg Heijboer gaat binnen- ort enkele losse botstukjes weghalen en beschadigingen aan Ie buitenmeniscus en kraakbeen repareren. De 27-jarige Vlaar- linger zou binnen zes weken wedstrijdfit kunnen zijn, maar ervoor pas in maart weer aan toernooien deel te nemen. /an Moorsel en Dekker maken kans >en bosch Erik Dekker en Leontien van Moorsel zijn de voor- aamste kandidaten voor de uitverkiezing tot wielrenner van et jaar. Het wielergala wordt op 4 december in het stadhuis Den Bosch gehouden. 'igo, Rivaldo en Zidane genomineerd urichLuis Figo (Real Madrid), Rivaldo (Barcelona) en Zinedi- le Zidane (Juventus) zijn door de FIFA genomineerd voor de erkiezing van wereldvoetballer van het jaar. De uitslag van de erkiezing is tijdens een gala op 11 december in Rome. Vorig lar werd Rivaldo uitgeroepen tot beste speler van het jaar. Het tar daarvoor was Zidane de gelukkige. Luis Figo geldt echter als Ie onbetwiste favoriet voor de prijs in 2000. Als ploeg van het staat Nederland al vast door de FIFA-ranking. Vfkoopsom Toshack 2,5 miljoen iIadrid Na een jaar touwtrekken heeft een Spaanse rechtbank lindelijk de prijs bepaald voor het ontslag van John Toshack bij leal Madrid. De Spaanse club moet de vorig jaar ontslagen oe- nmeester nog 2,5 miljoen gulden uitbetalen. Real Madrid was beroep gegaan tegen een eerdere uitspraak van de rechtbank. Hiedle stopt aan einde seizoen Karl-Heinz Riedle zal zijn carrière aan het einde van iet seizoen beëindigen. De 35-jarige Duitser speelt bij Fulham n de Engelse eerste divisie maar kwam door een blessure aan Ie wervelkolom dit seizoen nog niet in actie. De 42-voudig in- ernational werd met het Duitse elftal in 1990 wereldkampioen. Vlet Borussia Dortmund won hij in 1997 de Champions League. !n de finale scoorde hij toen twee maal. Dorfmeister wint eerste Super G Michaela Dorfmeister heeft gisteren in Aspen, Colorado le eerste Super G meetellend voor de wereldbeker gewonnen. )e Oostenrijkse gleed na 1 minuut en 21,01 door de finish. Ze ïad 0,29 seconden voorsprong op de Fran^aise Regina Ca- agnoud en 0,30 op de Zwitserse Corinne Rey-Bellet. Pavan half jaar geschorst De Italiaanse voetballer Simone Pavan is wegens het ge- iniik van verboden prestatiebevorderende middelen voor een ialf jaar geschorst. De speler van AC Venezia werd op 22 april afloop van de competitiewedstrijd tegen Hellas Verona op loping gecontroleerd. Hij bleek positief. Hoewel Pavan, die al iinds half juli aan de kant staat, zijn onschuld volhield, bleef de htcommissie bij de strafmaat van zes maanden. tlozic bondscoach Kroatië Mirko Jozic is gisteren in Zagreb benoemd tot bonds- an het Kroatische elftal. De 60-jarige trainer tekende een tontract voor één jaar. Hij is de opvolger van Miroslav Blazevic, jiie na zes jaar vertrok. Blazevic leidde Kroatië naar een derde ■laats op het WK van '98. Jozic komt over van Jong Kroatië. De Spaanse journalist Carlos Ribagorda heeft de Spaanse sportbond voor gehandicapten ervan beschuldigd vijftien deelnemers naar de Para lympics te hebben gestuurd die niets mankeer den. Hij zelf maakte deel uit van het Spaanse rol stoelbasketbalteam dat goud won in Sydney, maar Ribagorda zegt op geen enkele manier ge handicapt te zijn. Hij verklaarde ook dat hij en anderen nooit een medische of psychologische test hebben ondergaan waaruit moest blijken dat ze gehandicapt waren. Ribagorda heeft met zijn beschuldigingen, die hij heeft beschreven in het tijdschrift Capital, een enorme rel veroorzaakt. De gehandicaptensport bond en het Comité voor de Paralympics ontken nen de aantijgingen en hebben Ribagorda met een proces gedreigd. Spanje behaalde in Sydney de derde plaats in het algemeen medaille klasse ment. Van de in totaal 107 plakken, zouden er vijf zijn gewonnen door deelnemers zonder handi cap. Bij de Paralympics waren 200 Spaanse spor ters actief. Volgens Ribagorda wordt er al twee jaar lang gesjoemeld met de criteria waaraan de Spaanse gehandicapten moeten voldoen. In 1998 hebben aan de Wereldspelen in Brazilië ook vier sporters deelgenomen die niet gehandicapt waren. Ribag orda zou hiervan door een vriend die mee deed, op de hoogte zijn gebracht. Om te bewijzen dat het verhaal klopte meldde de journalist zich vorig jaar voor deelname aan de Iberische beker in Portugal. Zonder enige vorm van keuring of test kon hij zich inschrijven. Op dezelfde wijze kwatn hij in de rolstoelbasketbalselectie voor Sydney. In het verhaal in Capital beschrijft Ribagorda hoe coach Eduardo Garcia tijdens de Paralym pics de deelnemers op het hart drukte het een beetje kalmer aan te doen, toen Spanje opvallend veel medailles begon te winnen. Bovendien ver schenen er publicaties in de sportkrant Marca, waarin melding werd gemaakt van deelname van drie sporters zonder handicap. Toen zij terug keerden naar Spanje i ten, hun baard laten staan en een zonnebril dra gen, zodat ze bij aankomst op het vliegveld met zouden worden herkend. Volgens Carlos Ribargordo, die zijn eigen gou den plak inmiddels bij een notaris heeft ingele verd, heeft de gehandicaptensportbond de niet- gehandicapte sporters ingeschakeld vanwege het geld dat de medailles opleveren en om meer sub sidie in de wacht te slepen. Voorzitter Vicente van de gehandicaptensport bond zei totaal verrast te zijn door de onthulling. ,,Alle atleten zijn onderworpen aan controles." Het Spaans Comité voor de Paralympics heeft een diepgaand onderzoek aangekondigd. Ondanks twee doelpunten van Kimmo Thomas verloor AZC van Ferencvaros. ARCHIEFFOTO MARK LAMERS Te veel respect voor Hongaarse waterpoloe"rs speelde AZC gisteravond parten. Het leek wel of het woord in hoofdletters stond geschreven in de gedachten van de Alphenaren. Ferencvaros kon zich in Napolitaanse zwembad Scandone geen moment hun bijnaam 'Brazili anen van het polo' uitdragen. Daarom sprak heel AZC van een gemiste kans na het 6-3 verlies in de eerste wed strijd van de tweede ronde van de Champions League. 13-3 winst) hebben gelaten voor wat het was: een verplicht nummer. Gisteravond waren de meegereisde Alphense suppor- In het met de rest van Napels zwaar contrasterende zwembad sloot Ferencvaros voor 99 pro cent zeker de weg van AZC naar een plaats bij de beste acht clubteams van Europa uit. Zo arm en vervallen als de stad aanblikt, zo fraai is het Napoli taanse zwemonderkomen. Waar het rijke Nederland tien miljoen gulden reserveert om De Tongelreep in Eindhoven om te toveren tot zwemtempel, is een dergelijk bad normaal in de arme zuidelijke metropool van Italië waar sporthelden ook op dat gebied de eer krijgen die hen toekomt. Scandone ligt op steenworp afstand van voetbal stadion Sao Paolo, waar Diego Armando Maradona de bevol king een reden om te leven gaf. Het huidige Napels kan niet duidelijk maken waarom bij de uitbarsting van de Vesuvius juist die stad werd gespaard en Pompei voorgoed van de aard bodem verdween. Erg populair lijkt waterpolo niet, afgaande op de publieke belangstelling. Of de supporters moeten de eerste wedstrijd van Posillipo tegen Novaky (simpele 21 de meerderheid. Daarmee was het feit dat Posillipo net als de eer ste ronde ook de tweede in ei gen haven mocht afwerken, niet gerechtvaardigd of de bijna 5000 zitplaatsen moeten dit weekeinde nog voor een echte Italiaanse sfeer gaan zorgen. AZC, dat zich in Katwijk voor de volgende ronde plaatste, had zelf graag opnieuw 'thuis' ge speeld om de kosten te druk ken. De uitgave aan reis- en verblijfkosten, een slordige schatting komt op minimaal 30.000 gulden uit, kunnen de Alphense amateurs beter ge bruiken. De enige AZC'er die niet geheel ontevreden zal zijn met de nakende uitschakeling, is daarom de penningmeester. Het uitblijven van drie thuis- en uitwedstrijden, achteraf niet eens zo onhaalbaar, besparen hem slapeloze nachten. Hij zag dat het adagium 'Napels zien en dan (sportief Europees) ster ven' geen geweld werd aange daan. Spelers en technische staf konden zich echter wel voor hun hoofd slaan over de onno dige nederlaag. De vooraf ge hoopte kleine stunt bleef uit en daarmee is de kwartfinale ver der weg dan ooit. Aangenomen mag worden dat AZC morgen in zijn honderdste Europacup duel niet van Posillipo Napels, de Italiaanse titelhouder, wint. In dat opzicht doet de wedstrijd van vanavond tegen het Slo waakse Novaky er niet eens toe. Het maakte de nederlaag des te zuurder. „Als je een keer van die Hongaren had kunnen win nen, was het vandaag", zei coach Ron de Vogel na afloop. Daarmee zat hij iets bezijden de waarheid. Zes jaar geleden hadden de Alphenaren, in het verleden twee keer finalist, drie keer halve-finalist en eenmaal kwartfinalist, Vasas Boedapest verslagen. Dat was wel in een thuiswedstrijd, maar toch. Het Hongaarse waterpolo staat op een iets ander niveau dan het Nederlandse. In Sydney nog haalden de magische Magyaren goud, voor Oranje restte op de Olympische Spelen de elfde en voorlaatste plaats. In negen an dere duels kwam AZC tot slechts een gelijkspel tegenover acht al dan niet dikke nederla gen. Drie jaar geleden, toen AZC voor het laatst in Europees ver band uitkwam, maakte Ferenc varos AZC kansloos (6-12). Dat het gat met de Hongaarse kam pioen zo klein zou worden, zag De Vogel eigenlijk al voor de wedstrijd. ,,Ik zag geen bekende namen, terwijl wij toch met vijf internationals en vier dragende spelers van het Nederlands jeugdteam hier zijn", aldus De Vogel. „Bovendien hebben zij altijd moeite met ons spelletje. Vraag me niet waarom, maar het is zo." Niettemin begon AZC behou dend aan het duel. De onbe kendheid met de Hongaarse speelwijze droeg daartoe bij. Achteraf was het te voorzichtig. Onoplettendheid in de verdedi ging stelde de sterke midvoor Mark Matajsz in staat twee keer in korte tijd te scoren. Een fijn zinnig lobje van Peter Tiba be tekende 3-0 binnen vier minu ten. Omdat AZC de spanning niet van zich af kon gooien, in de aanval te onzorgvuldig pas- ste en van halve kansen te snel hele probeerde te maken, bleek die opening dodelijk. Slecht Kimmo Thomas scoorde in het eerste kwart tegen. Hoewel de Alphenaren in de tweede periode terugkwamen via doelpunten van weer Kim mo Thomas en Chris Boot, bleef de aansluiting uit. Een ge miste vier-meterworp van Bob by Brebde ia het begin van de derde periode bij 5-3, deed het moreel verder zaldcen. Drie uit gelezen kansen voor Niels Zuid- weg (twee keer) en Chris Boot maakten dat AZC aanvallend tekort schoot. Slechts Ferencva ros scoorde na het scoreloze derde part nog een keer. Fere 2, 0- Mark Matajsz 3, Balasz Nyeki 2 en Pe ter Tiba. AZC: Kimmo Thom roelofarendsveen Ondanks zwa met de internationale Waran deloop in Tilburg is de organi satie van de Tulploop er op nieuw in geslaagd morgen een aantal bijzonder sterke hardlo pers naar Roelofarendsveen te lokken. De Kenyaan John Kip- chumba (persoonlijk record 28.43) is op de tien kilometer in staat om het parcoursrecord van 30.15 te verbrijzelen. Op de halve marathon star ten zijn landgenoten Philip Sin- goei en Jackson Koech als favo rieten vanaf de Piet de Jong- straat. Die startlokatie is nieuw, een van de vele veranderingen in de negende editie. Opvallendste wijziging in de Tulploop is echter niet de start noch de parcoursaanpassing die het gevolg is van werkzaam heden in Oude Wetering en Roelofarendsveen zelf. De orga nisatoren van AV Plantaris heb ben er namelijk voor gekozen om de skeelertocht, hoewel een nieuwe trend, dit jaar niet te herhalen. „Door de wisselvalli ge weersomstandigheden waar we voorgaande jaren mee zijn geconfronteerd", aldus organi sator Boers. Een andere verandering in de Tulploop betreft de prijzen. Die van de kinderloop wel te ver staan: ze gaan niet naar de snelsten, maar zullen via een verloting worden uitgedeeld. De hoeveelheid prijzengeld voor de toplopers is ongewij zigd hoog, totaal een pot van achtduizend gulden. Voor par- coursrecords ligt bovendien een extra premie van vijfhon derd gulden klaar. De organisatie kan daar wel vast een veelvoud van opzij leg gen, want onder normale weersomstandigheden moet de sterke Kenyaanse deelname kunnen leiden tot meerdere re cords. Regionale toppers zullen daarbij weinig in de melk te brokken hebben, want de sterk - sten onder hen als Kamiel Maa- se en Erika van de Bilt lopen in Tilburg. Na-inschrijven voor de Tulp loop (21, 10, 5 of 2 kilometer) kan tot een half uur voor de start (11.00 uur) in de Scholen gemeenschap Johannes XXIII aan de Piet de Jongstraat, 15 gulden (kinderen 2,50). Meer informatie: 06-20552910. koers: Joe Lee Evalee, The Happy ihn's Butcher. Tweede koers: Re in Crown, April Victory. Mapleton. koers: Louise Laukko, Whammer, nd Circle Vierde koers: Macho lof, Walker, Macy van 't Hof, Mac Vijfde koers: Noa Boko, Turnpike Man in Green Zesde koers: Noble PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 24 november: 2 - 5 - TAFELTENNIS 7 - 10 - 11 - 19 - 21 - 22 - 23 - 27 - 37 41 - 43 - 48 - 50 - 63 - 64 - 65 - 77 - 79 (onder voorbehoud) Narow Escape. Elfde k r Drew, Opti ia Starlc" Only Swagerman. Derti Heister (Ned) 21-11, 21-19, 18-21, 21- 17. Mannen dubbel, tweede ronde: Heister/Schlager (Ned/Oos) - Kiho/Yuzawa VOETBAL (Jap) 21-12 21-18. Heister/Schlager naar Starlake. Mascot Sja2d?,d?£,Ge"k 1 - r Boszorg. Kosmos Quee r (NZe) 138, 3. Laycock (Aus) 140, Oscar Hollandia, Ontarn Eastern Baby, Learney Raaphor 'I Tara, Moody Blue, Mil- Zevende koers: Reve L Reve 0-61,03, 2. Cleeren (Bel) Irnstein 0-61,25, 3. Madden-Patton (VSt) Judgement 0-61.31, 4 Eras (Ned) Colle- zione Cesaro La Perla 0-63,64, 5. Van Dijck (Bel) Othello 0-65,21: 9. Ben Schrö- der/Jewel's Ivory 4-66,18, 10. Schelle- kens/Stapp's Hollywood 4-66,95, 11Bril- Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Kwartfinales: Norman (Zwe/1) - Schalken (Ned/8) 6-7 7-5 7-6, Grosjean (Fra/6) - ronde: Kratochvil (Zwi) - Kempes (Rus): Alcom/Capelle r)0" 25 23-25 25-19 15-12). i co Norma. Ma|a N. Tweede 0-59,11, 10. Hendrix/RBG Jupi koers: Nicky R, Original Hun- 71.74. 11 Van der Schans/Broere Golden- ler, Only you Boszorg. Derde bridge 0-73,69. koers: Meg Ryan Boko, Ado- SCHAATSEN 'Jightrider Melo. Lady Pree inde (Ned) - Chênois Genève (Zwi) 3-1 (25-22 25-20 17-25 25-18) Vrouwen: Ommen: Pigassos Larissa (Gri) - Fortuna Odense (Den) 3-0 (25-13 25-14 J (Ned) - OK Breza (Bos) 3-0 (25-14 25- WATERPOLO Stardust Achtstr Fa„ne KaE 10e rit: Romme (Ned) - Napels. Europa Cup I mannen. Eerste speeldag: Ferencvaros (Hon) Alphen 6-3 (4-1 1-2 0-0 1-0), Posip poli (Ita) - Novaki (Slw) 12-3. Ede. Europa Cup II mannen, eerste r SC Kreuzlingen (Zwi) Tonat (Dui) - Veldkar ivoli Olimpija (Slv) 6-11, Polar Bears (Ned) - RN Florentia 5-20 (0-5 1-5 1-7 3-3): Polar Bears Mulder scoort voor Schalke gelsenkirchen anp Schalke '04 heeft gisteravond door een overwinning op VfL Bochum (2-1) de leiding in de Bundesliga weer overge nomen van Bayer Leverku- sen (zondag tegen l.FC Kai- serslautern). De ploeg van trainer Huub Stevens heeft twee punten voorsprong. De „königsblaue Tradi- tionsverein" kwam in de 37ste minuut op voorsprong door een doelpunt van Youri Mulder. De Nederlandse aanvaller, al wel enkele keren ingevallen dit seizoen, stond voor het eerst sinds 17 mei 1999 in de basis. Hij deed zich onmiddellijk gelden. Bochum, dat stijf onder aan staat, kwam vlak na rust op gelijke hoogte door Ma rie. De hoop op een verras sing duurde een kwartier. Uitblinker Ebbe Sand beslis te de derby. Het was de twaalfde seizoenstreffer van de Deen. Behalve Mulder deed ook Marco van Hoogdalem de hele wedstrijd mee. Stevens kon nog niet beschikken over Niels Oude Kamphuis, die herstelt van een achilles peesblessure. stockholm Voor Sjeng Schalken is het tennisjaar voorbij. Hij verloor gisteravond in de kwartfinales van Stockholm in een mara thon van bijna 3,5 uur in drie sets van de als eerste geplaats te Zweed Magnus Norman, 7- 6 5-7 6-7. Het was het 27ste en laatste toernooi van Schalken in zijn beste tennisjaar sinds hij in '94 prof werd. De 24-jarige Limburger won het toernooi van Tokio, stond in de finale van Sjanghai en bereikte in Stockholm voor de zevende keer de laatste acht na Doha, Auckland, Indian Wells, Tokio, Sjanghai en Stuttgart. Hij behaalde 37 overwinningen in 2000 en leed 28 nederlagen. Aan prij zengeld verdiende hij rond de 1,5 miljoen gulden bruto. Op de wereldranglijst steeg hij naar de 25ste plaats op de entry list, zijn hoogste note ring ooit. In Stockholm leed hij zijn vierde nederlaag tegen Norman, zijn derde dit jaar. Hij verloor eerder in Sankt Pölten ('97), eerste ronde Rot terdam en finale Sjanghai. In Stuttgdrt versloeg hij de Zweed voor de eerste keer in zijn loopbaan. In de Zweedse hoofdstad waren beide spelers in het aantrekkelijke duel aan elkaar gewaagd. In de derde set brak Norman op 3-3 naar 4-3. Op 5-4 kon hij de partij uitserve- ren maar Schalken brak terug, 5-5. Aan het begin van de tie break (6-6) liep Norman een op het oog zware spierblessu re in het linker dijbeen op. Hij werd door twee man van de baan gedragen. In de bles sure time out van drie minu ten werd duidelijk dat er geen sprake was van een spier- scheuring maar van een hevi ge krampaanval. Hij keerde te rug op de baan en won de tie break via 4-1 met 7-4. Eerder op de dag bereikte Sebastien Grosjean de halve finale door de zege op de Duitser Schüttler (6-1 5-7 7-6). De Fransman vertrok avonds evenwel spoorslags naar huis na het overlijden van zijn grootfnoeder. heerlen roelwiche Ernstige persoonlijke proble men en een stupide blunder hebben geleid tot de val van een van de meest ervaren voet ballers in de eerste divisie. Ge dreven door geldnood ging MW-aanvoerder Jerry de Jong enkele dagen geleden zwaar over de schreef door de porte feuille van ploeggenoot Emer son leeg te jatten. Toen de ex- international vervolgens drie keer de verkeerde pincode in toetste, viel hij door de mand. De bank meldde de fraude aan de Limburgse club, die de Eind- hovenaar per direct op de keien zette. Waarom juist De Jong, toch een van de best betaalde spe lers van MW, zich verlaagde tot een ordinaire kleedkamerroof blijft vooralsnog voer voor spe culaties. Er zingen geruchten over gokschulden rond, maar niemand wil dat bevestigen. Van de voormalige PSV'er ont breekt sinds zijn ontslag, dins dag na de training, elk spoor. In zijn woning is sindsdien louter zijn werkster gesignaleerd. En die zegt ook niet te weten waar De Jong, wellicht op de vlucht voor de enorme publiciteitsgolf, momenteel bivakkeert. Rond de wedstrijd tegen Jerry de Jong. Veendam, afgelopen zaterdag, moet de middenvelder zijn handjes hebben laten wappe ren. Interim-trainer Ron Eisen wist blijkbaar nog van niets, want juist in het duel tegen de Groningers werd De Jong in ere hersteld als aanvoerder. De 36- jarige MW-spil was de band in maart ontnomen door de vori ge week geslachtofferde trainer Wim Koevermans, die vond dat zijn routinier op het veld te wei nig voorop ging in de strijd. Terwijl iedereen in het Maas trichtse kamp na de 3-0 winst op Veendam gegrepen werd door de vraag wie de nieuwe hoofdtrainer zou worden, hield algemeen directeur Ron Wey- zen zich in het diepste geheim met iets heel anders bezig: de melding van spits Emerson dat enkele waardevolle pasjes en 1500 gulden uit zijn beurs wa ren verdwenen. Weyzen kreeg bij het uitspitten onverwacht hulp van een nabijgelegen bank, waar De Jong het pinpas je van zijn ploegmakker pro beerde te verzilveren. Het hoofd van het SNS-filiaal, wiens zoon in de MW-jeugd speelt, bezorgde de Maastrichtse club videobanden waarop duidelijk te zien is dat De Jong drie keer de verkeerde code intypt. Toen het pasje werd ingeslikt, stapte hij naar binnen om het klei nood terug te eisen. De Jong deed zich daarbij voor als team genoot Emerson, maar werd onmiddellijk herkend door de employee. Die bracht de zaak vervolgens aan het rollen. Hoewel meerdere insiders het verhaal bevestigen, weigert de MW-top hardnekkig om de spraakmakende affaire toe te lichten. In een uiterst summier perscommuniqué spreekt de club slechts over 'dringende re denen' om De Jong te ontslaan. Voorzitter Fons Cremers wilde louter kwijt dat de rijen geslo ten blijven omdat de affaire 'ui terst gevoelig' is. Ook algemeen directeur Ron Weyzen zwijgt als het graf. Wel gaf hij aan dat MW zonder scrupules de ge louterde middenvelder heeft weggezonden. „Dit is geen zaak in onze maag zit- Neemt niet weg dat het ont slag als een bom is ingeslagen. Spelers en oud-MW'ers begrij pen niet waarom juist De Jong zo diep is gezonken. Alom wordt de speler geprezen als 'uiterst professioneel' en 'toe gewijd'. Niettemin is het een veeg teken dat De Jong een ui terst moeizaam jaar achter de rug heeft. Na inleveren van zijn aanvoerdersband wist hij nooit meer naar zijn oude niveau te reiken. In Deventer, een paar weken geleden, ging de ex-PSV 'er door het diepste dal. In het duel met Go Ahead moest bij voortijdig gaan douchen na een rode kaart wegens natrappeyi. Zaterdag, tegen Veendam, w£s voor het eerst weer een glimp te zien van zijn klasse. Het vertrek van Koevermans, bepaald niet zijn grootste vriend, leek hem nieuw elan te hebben geschon ken. Een schijnbeweging, zo blijkt nu.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39