Feyenoord ploetert naar gelijkspel Thuisblijven Joeri Stoffels tegenvaller voor AZC S&r3E SV legt stevig fundament tegen PAOK Sport AG 24 NOVEMBER 2000 k Advocaat heeft eindelijk zijn zin De transfer van Tore Andre Flo van Chelsea naar ow Rangers is rond. De Noorse international zette gisteren club van Dick Advocaat zijn handtekening onder een act van 4,5 jaar. Rangers betaalt een recordbedrag van zo'n ljoen gulden voor de spits. Celtic had voor de overgang lo de duurste Schotse transfer op zijn naam. De club had ljoen gulden over voor Chris Sutton van Chelsea. Advocaat it hij Flo al jaren op het oog had. „Hij heeft mijn oude club amens Brann Bergen ooit in z'n eentje uit de UEFA-beker loten. Ik heb 'm destijds ook benaderd om naar Eindhoven men. Ook bij Chelsea ben ik Flo blijven volgen. Voor ons iet goed dat hij de laatste tijd weinig speelde", aldus Advo- FOTO AP Ifers Noordwijk loten gunstig pwuKGolfclub Noordwijk heeft gunstig geloot voor het rlands kampioenschap voor clubteams. De mannen, die in oorjaar de landstitel veroverden, komen in de voorronden gen Almere, Westerpark, Houtrak en Broekpolder. De iste concurrenten voor het kampioenschap - De Pan, Lo- i en de Haagse - zijn in de andere poule ingedeeld. Op zijn ;st treft Noordwijk een van die ploegen in de kruisfinale, impetitie begint het komend jaar op 1 april. De finale is op ei. 'eltennistoernooi naar De Zijl Het tweede Sleutelstad toernooi, dat op woensdag 20 mber bij Docos aan de Hoge Morsweg zou worden gehou- verhuist naar een andere locatie: sporthal De Zijl aan de naribostraat in Leiden. „Wil je het tafeltennis goed laten dan heb je toch de ruimte nodig", zegt organisator Fred )ostenrijk namens de Stichting Sportpromotie Tafeltennis T) „We krijgen behoorlijk veel aandacht van de televisie en emen ook nogal wat ruimte in beslag Bovendien kunnen eer toeschouwers het toernooi zien." gave Ivanisevic na 'materiaalpech' roNGoran Ivanisevic sloeg gisteren tijdens het tennis- ooi van Brighton de drie rackets die hij bij zich had uit atie aan stukken. Hij kon daardoor zijn partij tegen de Ko- Hyung-Taik Lee niet meer uitspelen en moest hettoer- erlaten. i Poppel en Melchers naar Italië ede* Voormalig vrouwenbondscoach Jean-Paul van Pop- lat komend seizoen in Italië aan de slag als ploegleider van j ipteam Acca Due O. Hij neemt uit de nationale wielrense- Mirjam Melchers en waarschijnlijk ook Arenda Grimberg Een ander prominent lid van de nationale selectie, Chan- ultman, staat bovendien nadrukkelijk in de belangstelling iet Belgische Vlaanderen 2002. Acca Due O is een in Italië tioneerd team met een Litouwse licentie en veel Litouwse ers. Herman Snoeijink volgt Van Poppel op als bonds- Hij gaat de functie bij de vrouwen combineren met het ié scoachschap van de veldrijders. leidsrechters lopen weg In vijf jaar is het aantal scheidsrechters in het voetbal te- l. ilopen van dertienduizend naar achtduizend. Normverva- II spelverruwing en toenemende agressie zijn oorzaak voor egloop. De KNVB wil die negatieve aspecten met steun van erheid bestrijden. ipenaar betrapt op dopegebruik ht» Harald Wapenaar zich volgende week erdag voor de tucht- nissie van de KNVB ver oorden voor het gebruik fedrine. De doelman C Utrecht werd op 2 na de thuiswedstrijd te- ambuur betrapt bij de igcontrole. Efedrine voor op de lijst van iden middelen. Wape- ivas rond het duel tegen lezen (1-2) zwaar ver en en heeft toen een drankje van het merk rmann geslikt. In Nat- inn zit een efedrineach- tof die zorgt voor een logde stofwisseling. Een ntratie hoger dan 10 igram per millimeter in rinemonster wordt vol de reglementen als 'po- beschouwd. Wapenaar die norm overschreden - hij kwam uit op 18 - en mag donderdag in Zeist uit leggen waarom. Wapenaar zelf heeft om een zitting ver zocht omdat hij niet akkoord ging met een schikking van de openbare aanklager. Die stelde een schorsing voor van twaalf wedstrijden, waarvan acht voorwaarde lijk. FOTO GPD ROBIN UTRECHT Alphenaren beginnen vanavond in Napels aan tweede ronde Champions League NAPELS GERTJAN VAN GEEN De waterpoloërs van AZC/Sprey Hout zijn gisteren zonder loeri Stoffels naar Napels vertrokken voor het toernooi in de tweede ronde van de Champions League. Stoffels kampt nog steeds met de naweeën van de ziekte van Pfeiffer gecombineerd met kinkhoest. AZC komt vanavond uit tegen Ferencvaros uit Hongarije. Morgen treffen de Al phenaren Novaki (Slowakije) en zon dag spelen zij de laatste wedstrijd te gen Posillipo Napels. Inzet is een plek bij de beste acht clubteams van Euro pa. Het thuisblijven van routinier Stof fels is een forse tegenvaller voor de Al phenaren, die zich vorige maand in het Katwijkse zwembad Aquamar met Real Madrid bij de laatste zestien schaarden. Elke ervaren kracht is bruikbaar in het zuiden van Italië, wil AZC de kwartfinale van de prestigieuze Champions League bereiken. Stoffels was vorig seizoen lange tijd uit de rou latie. Verwacht wordt dat hij dit sei zoen extra voorzichtig zal doen. Stof fels trainde aan het eind van het vorige seizoen hard om nog een plaats te ver overen in de olympische selectie van bondscoach Johan Aantjes, waarvoor bij uiteindelijk afviel. Naar nu blijkt heeft hij te vroeg te veel van zijn lichaam gevergd. Ook de eerste ronde in Katwijk, met vier wed strijden in vier dagen, bleek iets te veel van het goede. „Hij heeft een terugslag gehad met een paar griepaanvallen", zei trainer Ron de Vogel gisteren in Napels na de eerste training. „In de komende weken moet hij echt rustig aan doen. Langzaam opbouwen en af en toe een partje spelen, niet meer." AZC trainde gisteren licht. „Een beetje het bad verkennen, wat sprin ten en een balletje gooien", aldus De Vogel, die zijn ziekenboeg de laatste weken leeg zag stromen. De interna tionals Björn Boom (lies) en Bobby Brebde (zwaar gekneusde teen) zijn hersteld evenals de aan zijn schouder geblesseerde Niels Joor. Het trio is weer volledig inzetbaar. De kansen van de Alphense lands kampioen om zich te plaatsen voor de laatste acht worden klein geacht. Met name de Hongaren en Italianen zijn normaal gesproken te sterjs. Toch wil De Vogel niet op voorhand al van een mission impossible spreken. „Je weet nooit wat er gebeurt", zo hoopt De Vo gel op een kleine stunt. „Napels heeft een iets ouder team met een paar jon gens die er in Barcelona '92 al bij wa ren plus twee internationals van de ploeg uit Sydney. Van Ferencvaros heb ik gehoord dat ze vooral fysiek hard spelen. Maar het gerucht gaat ook dat ze een beetje aan het muiten zijn. De club schijnt in financiële problemen te zitten en de spelers hebben al een tijd je hun salaris niet gehad. Bij Novaki zijn naar verluidt vier spelers vertrok ken, maar je moet altijd maar afwach ten of dat echt zo is." Op de vorm van AZC is momenteel A geen peil te trekken. De Alphenaren, zwaar favoriet om de landstitel te pro- longeren, verloren dit seizoen in de a competitie van De Robben. En ook al heeft de competitie voor de winterstop weinig om het lijf, er wordt slechts ge speeld voor plaatsing voor de uitein delijke kampioenscompetitie, het is een veeg teken. De Vogel: „Ook al is de hoofdklasse op dit moment niet spraakmakend, ik baal er wel van. Aan de andere kant zie ik de goede dingen snel terugkomen. De Olympische Spe len hebben een wissel getrokken op onze internationals. Die hebben al hun verlofdagen ongeveer opgemaakt, wat betekent dat ze eerder voor hun werk kiezen dan voor de training." PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 23 november: 12-14-15-19-22-24-30-33-39 - 50 - 55 - 60 - 66 - 69 - 72 - 73 - 75 - 76 - 77 - 78. (onder voorbehoud) Toto 47A Winnende rijtje: 3-2-1-1- 1-1-2-1-3-1-2-3-1. (onder voorbehoud) VOETBAL Tomasson zet Feyenoord na tien minuten spelen op een 1-0 voorsprong tegen VfB Stuttgart. Doelman Hildebrand kan de bal niet keren. FOTO ANP ED OUDENAARDEN Feyenoords Europese lot hangt sinds gisteravond aan een zijden draadje. De virtuele koploper van Nederland kreeg de nummer vijftien van de Bundesliga in de eigen Kuip niet klein. Net als twee jaar geleden verrasten de Duitsers, zij het dat de schade nu beperkt bleef voor de Rotterdammers: 2-2. ROTTERDAM GPD Het gelijkspel betekent dat Fey enoord op 5 december in Duitsland moet stunten om te overleven in het UEFA Cup toernooi. Maar voor een derge lijke stunt moet Feyenoord heel wat beter voor de dag komen dan gisteravond. En fitter. Want in de slotfase van Feyenoord- VfB Stuttgart bleek hoe diep de Rotterdammers in hun reserves moesten tasten. In de voorbije dagen werd Feyenoord met een ware bles surecrisis geconfronteerd, waardoor Bert van Marwijk ge dwongen werd half-fitte spelers op te stellen in zijn defensie. Op Paul Bosvelt en Patrick Paauwe werd ook een aanslag gepleegd. Het duo draagt al wekenlang het elftal op de schouders en speelde tussendoor ook nog een interland met het Neder lands elftal. Op het moment dat er om hen heen spelers staan, die niet alles kunnen geven wordt de druk op Bosvelt en Paauwe veel te groot. Na rust zakte dit tweetal met de rest van het elftal naar een bedenkelijk niveau. Het was triest om Feyenoord zo te zien ploeteren, want het duel was zo sprankelend begonnen. De eer ste twintig minuten waren de mooiste Europa Cup-minuten voor Feyenoord van dit seizoen. De ploeg van Bert van Marwijk schoot formidabel uit de start blokken, overrompelde de Duitse tegenstander op alle fronten en creëerde mooie kan sen. Uit de eerste scherpe pass van Paul Bosvelt knalde Jon Dahl Tomasson meteen raak: 1- 0. Het had de aanzet moeten zijn voor een hoge score tegen een ploeg die door het conflict rond de buitengezette sterspe ler Balakov mentaal zwak aan de confrontatie met de Rotter dammers was begonnen. Tininho, die met een streep de bal naar de kruising joeg, Bosvelt, Paauwe en nog eens Tomasson belegerden het doel van Timo Hildebrand, maar Feyenoord zag al zijn pogingen stranden. Een ongeschreven wet in het voetbal zegt dat de goal dan aan de andere kant valt. Bij een spaarzame counter glipte Stuttgarts spits Sean Dundee net voor Ferry de Haan langs en bracht de gelijkmaker op zijn naam. Voor de pauze kreeg Feyenoord alsnog waar het recht op had. Leonardo prikte na een mislukte actie van Kalou op slag van rust de 2-1 binnen. Het was de eerste geslaagde actie van de kleine Braziliaan, die een flinke terugval heeft ge maakt. Leonardo's matige vorm op de vleugel was er de oorzaak van dat Feyenoord het spel te veel moest afstemmen op Bo- naventure Kalou, die in het centrum werd belaagd door twee stevige mandekkers. Lastig voor Van Marwijk en Feyenoord was dat op de ande re vleugel Peter van Vossen evenmin in grote vorm stak. De Zeeuw wil zich dolgraag terug- knokken in het elftal. Maar het breekt hem op dat hij in de fase dat het elftal van Feyenoord is gaan groeien bankzitter was. De scherpte is er op dit moment af bij Van Vossen, die door Van Marwijk aan het begin van de tweede helft al naar de kant werd gehaald. Het was een wis sel die Van Vossen hem niet in dank afnam. Hij beende woest de kleedkamer in en had ken nelijk op meer krediet gere kend. Leonardo hoefde niet zo snel het veld te ruimen, maar hij be greep kennelijk wel dat er na zwakke start meer van hem werd verlangd. In de tweede helft ging hij iets vaker op avon tuur, alleen rondde hij zijn ac ties zwak af. Feyenoord was gevaarlijker op de momenten dat de Austra liër Brett Emerton zich met het aanvallende werk ging bemoei en. Emerton brak een paar keer gevaarlijk door en legde halver wege het tweede bedrijf de bal uit een hoekschop ook haar scherp op het hoofd van Arco Jochemsen, die op de lat mikte. Feyenoord werd onzeker toen het in de slotfase de krach ten voelde wegvloeien. Een kwartier voor tijd profiteerde invaller Ganea van de chaos en vermoeidheid bij de Rotter dammers: 2-2. Van Marwijk acht Feyenoord zeker nog niet kansloos in de return. De coach realiseert zich dat zijn elftal in Stuttgart een loodzware klus tegemoet gaat. „Maar Feyenoord krijgt daar ook kansen, zoals we die van avond hebben gehad", zei Van Marwijk. „We liggen er echt nog niet uit." Voor Van Marwijk was het zonneklaar dat Feyenoord min der moeite met de Duitsers zou hebben gehad, als het over fitte spelers had beschikt. De helft van het elftal zat in de lappen mand. „Stuttgart was fitter. De halve en hele blessures hebben ons behoorlijk opgebroken. De tweede helft was daardoor ge woon slecht." Feyenoord: Dudek; Emerton, De Haan, Van Gobbel en Tininho: Bos velt. Tomasson (72. Smolarek) en Paauwe: Van Vossen (58. Jochemsen), Kalou en Leonardo. VfB Stuttgart: Hildebrand: Schneider (28. Endress), Meissner. Bordon en Garnell; Pinto, Soldo. Thiam. Lisztes (64. Ganea) en Gerben Dundee (79. Helb). UEFA-Cup, Derde ronde, eerste wed- PS^d(Ned) - PAOK Saloniki (Gri) 3-0 (3- 0). 5. Bruggink 1-0, 15. Kezman 2-0, 44. Kezman 3-0. Scheidsrechter: Tren- talange (Ita). Toeschouwers: 30 000. Gele kaart: Amponsah. Bormpokis, Kou- lakiotis (PAOK). Feyenoord (Ned) - VfB Stuttgart (Dui) 2- 2 (2-1). 10. Tomasson 1-0, 37. Dundee 1-1, 45 Leonardo 2-1, 76. Ganea 2-2. Scheidsrechter Gonzales (Spa). Toe schouwers. 25.249. Gele kaart: Bordon, Garnell (VfB Stuttgart). Lokomotiv Moskou (Rus) - Rayo Valleca- no (Spa) 0-0. Scheidsrechter: Huyghe (Bel). Toeschouwers: 5500 AC Parma (Ita) -1860 München (Dui) 2- 2(2-0). 2. Appiah 1-0, 11. Micoud 2-0, 77. Tyce 2-1, 90. Beierle 2-2. Scheids rechter: Sars (Fra) Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Cannavaro. Bolano (Parma). NK Osijek (Kro) - Slavia Praag (Tsj) 2-0 (1-0). 33. Turkovic 1-0, 82. Neretl|ak 2- 0. Toeschouwers: 12.000. Sjaktor Donetsk (Oek) - Celta de Vigo (Spa) 0-0. Scheidrechter Pedersen (Noo). Toeschouwers: 32.000. Bayer Leverkusen (Dui) - AEK Athene (Gri) 4-4 (2-1). 5 Lakis 0-1, 24. Kirsten 1-1, 42. Kirsten 2-1, 46. Navas 2-2, 48. Kovacs 3-2, 55. Tsartas 3-3 (straf schop), 79. Navas 3-4, 90. Ramelov 4- 4. Scheidsrechter. Hauge (Noo). Toe schouwers: 22.500 (uitverkocht). Gele kaart: Zikovic (Leverkusen), Ruis, Ra mos (AEK). FC Nantes (Fra) - Lausanne Sports (Zwi) 4-3 (2-1). 18. Moldovan 1-0, 41. Kuzba 1-1 (strafschop), 43. Monterubbio 2-1, 52. Mazzoni 2-2, 70. Kuzba 2-3, 72. Puce 3-3 (eigen doel), 85. Gillet 4-3. Scheidsrechter: Oezoenov (Bul). Toe schouwers: 22.000. Olympiakos (Gri) - Liverpool (Eng) 2-2 (0-1). 38. Barmby 0-1, 65. Alexandris 1-1, 67. Gerrard 1-2, 90. Alexandris 2- 2. Toeschouwers: 40.000. Club Brugge (Bel) - FC Barcelona (Spa) 0-2 (0-2). 24, Rivaldo 0-1, 31. Kluivert 0-2. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Toe schouwers: 29.500. Gele kaart: De Cock, Verheyen, Mendoza, Vermant (Club Brugge), Gerard (Barcelona). Alaves (Spa) - Rosenborg (Noo) 1-1 (0- 0). 56 Moreno 1-0, 80. Johnsen 1-1. Scheidsrechter: Strampe (Dui). Toe schouwers: 12.000. AS Roma (Ita) - Hamburger SV (Dui) 1-0 (1-0). 33. Guigou 1-0. Toeschouwers: 42.705. Girondins Bordeaux (Fra) - Werder Bre men (Dui) 4-1 (2-1). 15. Pizarro 0-1, 20. Dugarry 1-1, 40. Battles 2-1, 66. Wilmots 3-176. Wilmots 4-1Scheids rechter. Ivanov. Toeschouwers: 28.000. Espanyol (Spa) - Porto (Por) 0-2 (0-0). 47. Drulovic 0-1, 72. Pena 0-2. Scheidsrechter Vassaras (Gri). Toe schouwers: 15.000. Guatemala-Stad. WK zaalvoetbal. Groep B: Nederland - Thailand 6-1 (2-0). 13. Tjaden 1-0, 19. Leatemia 2-0, 27. Let- tinck 3-0, 29 Polsak 3-1, 29. Talha 4- 1. 32. Biloro 5-1, 34. Lettinck 6-1. Egypte - Uruguay 4-2 (2-0. Eindstand: 1. Nederland 3-9, 2. Egypte 3-6, 3. Uruguay 3-3, 4 Thailand 3-0. Neder land in kwartfinales ingedeeld bij Portu gal. Kroatië en Spanje. Groep A: Guate mala - Brazilië 2-29 (0-12), Portugal - Kazachstan 6-2 (3-0). Eindstand. 1 Brazilië 3-9, 2. Portugal 3-6. 3. Guete- mala 3-3, 4. Kazachstan 3-0 Groep C: Kroatië - Costa Rica 4-1 (2-0), Rusland - Australië 10-1 (4-1). Eindstand 1. Rus land 3-9, 2. Kroatië.3-6, 3 Costa Rica 3-3, 4 Australië 3-0 Groep D Argenti nië - Spanje 0-3 (0-0), Iran - Cuba 3-0 (2-0). Eindstand: 1. Spanje 3-9, 2. Ar- - gentiniê 3-6, 3. Iran 3-3, 4. Cuba 3-0. BASKETBAL rse overwinning op een midden- uit Griekenland kon zelfs het ge le PSV nog geen troost bieden. Na ebacle tegen Anderlecht in de pions League zette de landskam- PAOK Saloniki gisteren probleem- pzij (3-0), maar het gevoel bij de Cup was bij Mark van Bommel de als NEC-thuis. „Het is net alsof petitie speelt." de kampioenenliga naar de Cup, het was in Eindhoven toch inschakelen. Had PSV-trainer Eric de kater goeddeels weggespoeld, Bommel sprak de sfeer rond het met PAOK geen moment tot de Iding. „Voor wie in de Champions heeft gespeeld is dit niet je van e UEFA-Cup is een veel kleiner Arnold Bruggink beaamde dat: zoals vanavond naar het stadion dies volledig anders. Het zoge- le Champions League-gevoel heb tl niet. Jammer." indanks speelde PSV voor een na- uitverkocht huis. Het vertrou wen van de achterban na het echec te gen Anderlecht (2-3) was kennelijk vol doende hersteld in de competitie. Sinds de zwarte woensdag tegen de Belgen won PSV van Feyenoord en Heerenveen. Gisteren volgde een simpele overwin ning op het onthutsend zwakke PAOK. De Eindhovenaren verwierven zo een comfortabele uitgangspositie voor de achtste finales in februari. Vooral de Brabantse scherpte was op vallend. Het was tekenend dat het kwar tet aanvallers van PSV, Kezman, Brug gink, Rommedahl en Kolkka, maar liefst 15 van de in totaal 21 Eindhovense over tredingen op zich nam. Onder aanvoe ring van uitblinker Van Bommel was PA OK Saloniki, de huidige nummer 9 van Griekenland, zeker in de eerste helft geen partij. Vlotte treffers van Bruggink en Kezman, die zijn totaal in twee duels naar zes krikte, waren het gevolg van na- ief en klungelig verdedigen bij PAOK. Slechts één keer waren de Grieken ge vaarlijk, maar doelman Ronald Water reus redde met een reflex op een inzet van Nalitzis. PSV leidde toen met 1-0. Van Bommel: „Die redding hield ons boven water." PSV legde weliswaar een stevig funda ment voor de volgende horde, maar ver zuimde kwalificatie veilig te stellen. Nu wacht de landskampioen op Thessaloni ki nog een heet avondje. In de vorige ronde rekende PAOK af met Udinese, destijds koploper in de Italiaanse Serie A. In het eigen Toumba-stadion, niet voor niets Grieks voor graftombe, werd het na verlenging 3-0. Net als gister avond en vorig jaar augustus, toen PSV in een oefenwedstrijd met 3-0 werd weggespeeld. Van Bommel: „We moeten ons opmaken voor een heksenketel. Als je bij die wedstrijd van vorig jaar een de- cibellenmeter had geplaatst zou die het niet hebben overleefd. En het was nog maar een oefenwedstrijd. Het wordt nog een aardig feestje daar. Maar we mogen dit natuurlijk nooit meer weggeven. De basis is gelegd." Gerets: „Ik heb in mijn carrière een paar keer op Griekse bodem mogen spe len. Dat was fantastisch. Voetbal met hart en ziel, heel anders dan in Spanje en Italië. We hoeven niet met bibberen de knieën naar PAOK te gaan, maar zul len nog 90 minuten heel geconcentreerd moeten zijn." PSV hinkte in de tweede helft op twee gedachten. De vierde maken of de zo verafschuwde tegentreffer voorkomen. In tegenstelling tot de Champions Lea gue is de strijd om de Uefa-Cup weer 'gewoon' een knock-outsysteem, waarin buitenshuis gemaakte doelpunten 'dub bel' kunnen tellen. PSV viel zelfs tot ver bazing van Van Bommel erg ver terug. Slechts een ziedende volley van de Lim burger zelf was het vermelden waard. „Na die 3-0 moet je gewoon die vierde maken, maar we kwamen overal een stap te laat. Met kunst en vliegwerk blijf je dan nog overeind. Eigenlijk mag dat niet" Gerets: „De nul was heilig. Nu moeten we de klus in Griekenland maar klaren. We staan op de rand van de vol gende ronde." PSV: Waterreus: Ooijer (66. Faber), Nikiforov, Dirkx en Heintze; Rommedahl, Van Bommel. Vo gel (78. Lucius) en Kolkka (85. Van der Doelen): Bruggink en Kezman. PAOK: Tohouroglou: Bormpokis (33. Kafes), .Am ponsah, Koulakiotis en Venetidis: Okkas (46. Ge- orgiadis). Bratis. IJdezc en Konstantinidis: Camps en Nalitzis (66. Koskaridis). Sportgeneeskunde krijgt vaste plek in Rijnland Ziekenhuis MAARTEN DEKKER Het voorkomen van blessu res bij sporters. Dat is het op vallendste doel van de nieu we sportgeneeskundige afde ling van het Rijnland Zieken huis in Leiderdorp. Gisteren werd die afdeling officieel in gebruik genomen tijdens een symposium in het Leider- dorpse zalencentrum De Muzenhof. Behalve blessurepreventie gaat de sportgeneeskundige afdeling (SGA) zich ook be zighouden met sportkeurin gen, herstelbegeleiding voor sporters na een blessure en voorlichting aan verenigin gen. De SGA is daarmee de opvolger van het Sport Me disch Adviescentrum, dat tot voor kort als onafhankelijke stichting bij het Rijnland Zie kenhuis was ondergebracht. Volgens initiatiefnemer J. Kruidenberg richt de SGA zich niet alleen op sporters, maar op 'iedereen die weegt'. „Omdat we nu echty., een onderdeel van het - kenhuis zijn, kunnen we gé- -? 1 makkelijker mensen doorvét- y wijzen naar specialisten. Ie mand die last heeft van be wegingsastma kunnen we bijvoorbeeld doorsturen naar een longarts." Kruidenberg denkt dat er behalve de bete re samenwerking met andere afdelingen van het zieken huis weinig van de verande ringen te merken zal zijn. „Het is vooral een organisa torische kwestie. Voor de sporter verandert er weinig." De nieuwe afdeling gaat pas per 1 januari volledig draaien. Tot die tijd kunnen sporters er al wel telefonisch advies inwinnen, via num mer 071-5820663. Sheffield. WK landenteams, vrouwen. Plaatsen 9 t/m 16: Maleisië - Nederland 2-1; David - De Dreu 9-0 9-4 9-3, Wee - Atkinson 4-9 5-9 9-4 2-9, Chuah - Som- s 5-9 9-3 9-7 9-3, PAARDENSPORT Maastricht. CSI. Springconcours in twee fasen: 1 Marioni (Ita) Experiment 0- 24,27, 2. Hendrickx (Bel) Oyster ISI 0- 24,53, 3. Ehrens (Ned) Kir Royal 0- 24,67, 4. Johan Philippaerts (Bel) RBG Nikias 0-24,83, 5. Schellekens (Ned) - Stapp's Hollywood 0-25,39; 8 Van As- ten/VDL Groep No Doubt 0-26,94, 9 Houtzagér/Morendo 0-27,43, 14, Van dér Schans/Kimberley 0-36,69. -- TAFELTENNIS Omea. Zweeds Open. Mannen, eerste iiónde: Heister (Ned) - Jin Enhua (Chn) i 13-21 11-21 21-12 22-20 21-17 TENNIS Brighton. Mannen, 975.000 gulden. Tweede ronde: Henman (GBr/1) - Sluiter (Ned) 7-6 6-1, Furlan (Ita) - Goldstein (VSt) 7-5 6-4, Lee (ZKo) - Ivanisevic j (Kro) 7-5 6-7 3-1 opgave Ivanisevic. Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Tweede ronde: Björkman (Zwe) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-2, Norman (Zwe) - Gambill (VSt) walk over, Grosjean (Fra) - Ortegren (Zwe) 6-1 6-2, Schüttler (Dui) - Voinea (Roe) 4-6 6-1 6-2, Vmciguerra (Zwe) - Federer (Zwi/7) 7-5 7-6, Johans son (Zwe) - Vinck (Dui) 6-4 6-2. Brest. Challenger, mannen, 260.000 gulden: Eerste ronde: Knowle (Oos) - Siemerink (Ned/1) 7-5 6-7 7-5. WATERPOLO Ede. Europa Cup II mannen, eerste ron de, tweede dag: SC Kreutzlingen (Zwi) - Barceloneta Adecco (Spa) 2-22 (1-4 1-5 0-6 0-6), Polar Bears (Ned) - Tivoli Olimpija (Slv) 4-13(1-4 1-1 2-4 0-4)

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25