Basketballers stunten tegen Israël Voetbal in Nederland is een miljardenindustrie Lnderlecht terug an Europese top Een van de allergrootste atleten van de vorige eeuw Sport SCOREbord aalvoetballers winnen weer iitfmala-stad De Nederlandse zaalvoetballers hebben bij twereldkampioenschap in Guatemala ook hun tweede wed- lijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Nico Spreij klopte steren in groep B Uruguay met 3-1 en verzekerde zich van een jats in de kwartfinales. De doelpunten van Oranje kwamen inaam van Henny Lettinck (twee keer) en Rene Marechal. Het iste duel van Nederland tegen Egypte eindigde in 5-3. Oranje id de zege op Uruguay voor een groot deel te danken aan jelman Tom Sier. De Volendammer verrichtte een aantal ster reddingen. iersman vervangt Leeuwangh acNVEENJakko Jan Leeuwangh doet komend weekeinde niet ee aan de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen. De schaatser [de Spaar-Selectploeg is ziek. Martin Hersman (TVM) is za- rdag zijn vervanger op de 1500 meter. Leeuwangh miste om zelfde reden afgelopen weekeinde ook al de WB-opening in ■rlijn. Toen verving Rintje Ritsma hem. Aanvankelijk dacht de amarts van Spaar Select dat Leeuwangh griep had. Maar nu itherstel niet vordert, wordt een bloedonderzoek gedaan. peerwerpers beste Europese atleten Jan Zelezny en Trine Hattestad, de olympisch kampioe- o speerwerpen, zijn in Parijs onderscheiden als de Europese Éten van het jaar. De 34-jarige Tsjech Zelezny, die in Sydney n derde olympische titel behaalde, kreeg de voorkeur boven Brit Jonathan Edwards (hinkstapspringen) en de Griek Kon- intinos Kenteris, bij de Spelen derde op de 200 meter. De oorse Hattestat hield bij de uitverkiezing de West-Duitse ver- iringster Heike Drechsler achter zich. Irina Privalova, de Rus- che sprintster die zich met succes bekeerde tot de 400 meter rden en zich nu aan de 800 meter wil wagen, eindigde als rde. DEN HAAG GPD Voetbal brengt miljarden guldens aan het rollen. Het spelletje heeft in Nederland een omzet van 2,7 miljard gulden per jaar. Als al het vrijwillige werk erbij geteld wordt gaat er voor 3,5 miljard gulden om. Dit blijkt uit een onderzoek van het Nederlands Economisch Instituut (NEI) in op dracht van de voetbalbond KNVB. Aan de hand van het rapport pleit de KNVB voor betere randvoorwaarden voor de sport. Het mag niet meer zo zijn dat de sport per definitie onder economische wet- en regelgeving valt. Zo als bekend wil de EU op basis van economische argumenten het transfersysteem verder uitkle den. De KNVB wil verder een fonds voor jeugd voetbal waaraan ook de overheid meebetaalt. De voetballers en de kijkers leveren de grootste bijdrage aan de voetbalomzet: zo'n 2,5 miljard gulden. Al dat geld gaat op aan onder meer con tributie, entreekaarten, televisierechten en aan hebbedingen als koffiemokken, shirts en bad handdoeken met het logo van de favoriete club. Maar het NEI rekent er ook een deel van de ziek tekostenpremies toe omdat die ook de kosten van blessurebehandelingen dekken. De bijdragen van sponsors en de overheid zijn mager in vergelijking met de voetballers en voet balconsumenten. Bedrijven geven 765 miljoen gulden uit aan sponsoring waarvan het grootste deel gaat naar de clubs uit het betaald voetbal. De overheid geeft jaarlijks 260 miljoen uit aan voetbal. Van de gemeenten komt zo'n 240 mil joen subsidie vooral voor voetbalaccommoda ties. Nog eens 20 miljoen gulden wordt besteed aan veiligheid. De overheid profiteert ook in ruime mate van voetbal. Alleen al door de belastinginkomsten van 500 miljoen. Het voetbal zorgt voor 19.400 arbeidsplaatsen. In de sector werken 182.000 vrij willigers. Maar. stelt het NEI, voetbal werkt ook preventief voor de gezondheidszorg. Doordat de spelers sporten zijn ze minder snel ziek en heb ben ze minder psychische aandoeningen. Dat le vert volgens het NEI jaarlijks een besparing op van 113 miljoen gulden op aan medische en geestelijke behandelingen. Nederland als geheel wordt niet slechter van de 'Holland Promotie' die van voetbalsuccessen uitgaat. Toen Marco van Basten, Ruud Gullit en Frank Rijkaard triomfen vierden bij AC Milan, kwamen er ook meer Italiaanse toeristen naar Nederland. Het plafond aan de inkomsten en uit gaven rondom voetbal is nog niet in zicht, denkt het NEI. 'Consumenten, sponsors en overheid zijn bereid een hogere prijs te betalen voor het product voetbal. Blijkbaar ligt het nut dat zij aan de bestedingen ontlenen hoger dan de uitgaven in guldens.' De eerste verhoging is al op handen: binnenkort wordt beslist over de verkoop van de tv-rechten op eredivisiedivisiewedstrijden. Die rechten zullen waarschijnlijk 150 miljoen gulden per jaar gaan opleveren. Nu vangen de clubs 'maar' 76 miljoen. erlecht lijkt de 'zeven ma- jaren' achter zich te heb- en doet zich momenteel te aan de 'rijkgevulde vlees- len' van de UEFA. De Brus- club is terug aan de Euro top en bewees dat gister- nd voor eigen publiek, ruim 00 man sterk, met een zege miljoenenformatie van ioRoma: 1-0. let doelpunt dat letterlijk d waard is kwam, niet voor eerst dit seizoen, van de van de trefzekere Canade- sanvaller Tomasz Radzinski. an Stankovic van Lazio Eg rood nadat hij in de ne- itigste minuut zijn frustraties botgevierd op tegenstander iGoor. groep D, waarin Ander en Lazio uitkomen, bleek United op eigen veld een een taaie opponent voor 1 Madrid. In de tweede helft iden de Engelsen de grote anse druk niet langer weer- in: 0-2. Onder toeziend oog arbiter Dick Jol opende no na 66 minuten de score, rro kopte raak uit een voor de Portugees Figo. Twee mten later al besliste Raul duel door na een steekpass tte schieten, 0-2. een koude douche had Ar al gezien het Russische kli- it rekening gehouden. Maar afstraffing die de Engelsen eren in de eerste wedstrijd tweede ronde in groep C de Champions League van rtak Moskou kregen (4-1), im wel erg hard aan. De van Arsenal, zonder Den- Bergkamp (vliegangst), was het koude Luzhniki Stadion ondanks een vliegende ge- st. Want al in de tweede mi- opende de Braziliaan Sil- i namens de bezoekers de re. Binnen een half uur maakte Marcao, eveneens Bra ziliaan, gelijk. In de tweede helft kwam Ar senal er niet meer aan te pas. Wederom Marcao, Yegor Titov en Marcao's landgenoot Rob- son bezorgden Spartak met steun van 75.000 toeschouwers de riante overwinning. In de groep van Arsenal pakte Bayern München later op de avond in eigen stadion drie belangrijke punten tegen Olympique Lyon (1-0). De Duitsers hadden wel moeite met hun Franse oppo nenten, die in de vorige ronde nog in de groep van Heeren veen speelden. Tot tien minu ten na rust bleef het 0-0, toen sloeg Jeremies toe: 1-0. „We moeten twee klassen beter spe len", mopperde trainer Ottmar Hitzfeld van Bayem. „In de rust heb ik maar een beroep gedaan op het karakter van de spelers." Champions League Spartak Moskou (Rus) - Arsenal (Eng) 4-1 (1-1). 2. Silvinho 0-1, 29. Marcao 1-1, 51. Marcao 2-1, 77. Titov 3-1, 82. Rob- son 4-1. Scheidsrechter: Collina (Ita). Toe schouwers: 75.000. Gele kaart Kovtoen, Robson, Ananko (Spartak), Parlous, Vivas (Arsenal). Bayern München (Dui) - Olympique Lyon (Fra) 1-0 (0-0). 55. Jeremies 1-0. Scheidsrechter: Garcia Aranda (Spa) Toe schouwers: 18.000. Gele kaart. Effenberg, Jeremies, Sergio, Fink (Bayern), Deflan- dre, Marlet (Lyon) Stand Spartak Moskou 1 1 0 0 3 4-1 ROTTERDAM GPD Bayern München 1 1 0 0 3 1-0 Olympique Lyon 1 0 0 1 0 0-1 Arsenal 10 0 10 1-4 Groep D: Anderlecht (Bel) - Lazio Roma (Ita) 1-0 (0- 0). 85. Radzinski 1-0. Scheidsrechter: Mi chel (Slw). Toeschouwers: 22.635. Rode kaart: 90. Stankovic (Lazio). Gele kaart: llic, Doll (Anderlecht), Simeone, Salas, Nesta, Ravanelli, Baronio (Lazio). Leeds United (Eng) - Real Madrid (Spa) 0- 2 (0-0) 66. Hierro 0-1, 68 Raul 0-2. Scheidsrechter: Jol (Ned). Toeschouwers: 36.794. Gele kaart: Woodgate, Bowyer, Smith (Leeds), Figo, Guti, Hierro (Real). Stand Real Madrid 1 1 0 0 3 2-0 Anderlecht 1 1 0 0 3 1-0 Lazio Roma 1 0 0 1 0 0-1 Leeds United 1 0 0 1 0 0-2 Met het gelijk van een opportunist incasseerde Maarten van Gent zijn eerste overwinning. De nieuwe bonds coach van de basketballers huldigt het standpunt dat een ploeg altijd kansen heeft. Zelfs tegen het vooraf als oppermachtig gepresenteerde Israël. De voor onmoge lijk gehouden 71-53 zege van gisteravond was de beste uitleg van die woorden. Prettige bijkomstigheid van de stunt in de kwalificatiewedstrijd is dat Oranje uitzicht houdt, zij het van ver, op het Europees kampioenschap van volgend jaar in Turkije. Toen daarna ook topschutter Derrick Sharp (23 punten) moe werd, wist de koploper in kwali- ficatiegroep C dat de eerste ne derlaag een feit was. De zieke Smits, die pas kort voor het duel besloot te spelen, had zijn Rotterdamse ploeg maat Elson, die door de Denver Nuggets bij Barcelona is gestald om te rijpen voor de NBA, nog nooit zien spelen. Hij was on der de indruk van de talentvolle springveer die twintig punten liet noteren, zestien terugkaat sers van het bord graaide en ook nog eens vijf schoten blok- De analyse van Van Gent was naderhand simpel. In tegenstel ling tot de'gehandicapte tegen stander, die vooral de aanwe zigheid van de geblesseerde Oded Katash ontbeerde, kon hij wel over zijn beste spelers be schikken. Naast Rik Smits was ook Francisco Elson overgeko men. Onder het bord had Isra el, dat in Tomer Steiner ook nog eens zijn beste grote man miste, daarom niets te zoeken. Het schot van buiten was voor rust nog een redelijk alternatief. te. Elson, die in eigen land al leen in de jeugd van Rotterdam speelde, bekende het eigen pu bliek met een nerveus gevoel tegemoet te zijn getreden. Om de galavoorstelling vol zelfver trouwen en een verre driepun ter te besluiten. Zaterdag, als Oranje de serie in en tegen Zweden voortzet, is Elson weer terug in Spanje. Vol gens afspraak laat Barcelona hem dan in januari voor de tweede serie in deze kwalifica tieronde wel onvoorwaardelijk gaan. Smits liet gisteravond in het midden of hij dan ook weer komt. „Ik denk er nog over. Als het merendeel van deze jon gens er dan weer bij is lijkt het me heel leuk", liet hij een voor zet los die Van Gent en de NBT, verantwoordelijk voor de orga nisatie rond Oranje, alleen nog maar hoeven in te koppen. Elson zei dat coach Van Gent de Nederlandse ploeg met een flink portie zelfvertrouwen de vloer op had gestuurd. Tegen een ploeg die door menigeen als onverslaanbaar werd be stempeld. „Ik had vooraf colle ga Ton Boot nog aan de lijn die me een onmogelijke klus voor spelde", gniffelde de winnende coach. Die achteraf, naast de dominatie van zijn lange man nen, een goed gevoel moet heb ben overgehouden aan de pres tatie van Raoul Heinen. De star tende spelverdeler speelde mis schien wel zijn beste interlanc De balopbrenger van Amster dam, voor wie een Amerikaanse toekomst gloort, liet in ieder ge val zien dat hij een wedstrijd en daarmee dus ook zijn ploeg veel beter kan controleren dan Vin cent Krieger. De stand-in point- guard speelde vooral nerveus wat zich uitte in domme beslis singen. Ook Eric van der Sluis en, in mindere mate, Hein Gerd Triemstra konden zich niet on derscheiden. Smits en Elson wel. De 'dunking Dutchman' fi nishte uiteindelijk op 16 pun ten, pakte 13 rebounds en had ook nog eens vier assists. Smits onderstreepte vooral zijn onbe taalbare waarde voor de ploeg door na een soepele eerste helft (37-27) de plotselinge terugval na rust persoonlijk een halt toe te roepen. In een kwart dat bol stond van slordig balverlies en gemiste vrije worpen - Jones zelfs tot vier keer toe - gooide Smits zijn imposante gestalte in de strijd toen Israël tot op twee punten was genaderd. Van 37- 35 werd het 51-42. Met een uit tijdnood geboren schot gooide Smits de wedstrijd vijf minuten voor tijd ook definitief in het slot (59-49). Die marge konden de forcerende Israëliërs nooit meer doorbreken. Van Gent zei dat zijn eerste overwinning als Nederlandse bondscoach hem eigenlijk wei nig deed. „Tijdens de wedstrijd heb ik het naar mijn zin. Als het eenmaal is afgelopen ben ik in gedachten al weer bij het vol gende karwei. Wat dat betreft is het net als met een film in de bioscoop. Die is ook alleen leuk zolang je er naar zit te kijken." Emil Zatopek 1922-2000 irkrampte armbewegingen, ft hoofd tollend en op het ge it immer een grimas, alsof hij i ogenblik tegen de sintels >ii storten. Een stilist was nil Zatopek niet. De Tsjech ein 1952 een unieke triple Jbracht met olympisch goud •de 5000 en 10.000 meter en marathon, was vooral een Deste werker. Een locomotief, als zijn bijnaam luidde, imeus om zijn extreme inter- iltrainingen met sessies als 20 ier 200 meter, gevolgd door Ikeer 400. In hoog tempo, ikdat nog. „Want waarom ik langzaam gaan, ik moet tieren hard te lopen", zei ooit. Trainingslopen door tveld legde hij dikwijls af op legerkistjes. Verzwaard met od, zo wil het verhaal, tpek (78) overleed gisteren een Praags ziekenhuis aan gevolgen van een hersen- oeding, die hem eind oktober >f. Sindsdien was zijn toe- ind kritiek. Tsjech inspireerde velen 'tzijn zeges en trainingsar- id, maar was niet in de laat- plaats een voorbeeld van irtiviteit. Toen hij in Mel- Hme (1956) niet verder ram dan een teleurstellende ide plaats op de marathon, dteerde hij als eerste de ansman Mimoun.Alain, je it een echte held. Altijd reede (achter Zatopek zelf, i) en in je laatste race olym- :h kampioen!" Emil Zatopek (rechts) tijdens de Olympische Spelen in Londen in 1948. Als 16-jarige jongen werkte Emil Zatopek in de schoenen fabriek van Bata in Zlin, waar hij atleet werd in het fabrieks- team. Hij won goud op de Olympische Spelen van 1948 op Wembley, Londen. Na die 10.000 meter moest op de hal ve afstand zijn meerdere erken nen in de Belg Gaston Reiff, maar bleef de Nederlander Wim Slijkhuis voor. Op Wembley ook zag hij de fi nish van de marathon, toen de Belg Etienne Gailly als eerste, maar uitgeput het stadion bin nenkwam. Op die laatste me ters liepen de Argentijn Cabre ra en de Brit Richards hem nog voorbij. Op dat moment wist Zatopek wat de ware uitdaging was. „Marathonlopers zijn ar beiders. Ze zweten, maar zwe ten gelukkig." Zijn debuut op de marathon kwam vier jaar later op de Spe len van Helsinki. Hoewel de Britse houder van het wereld record Jim Peters meer erva ring had, maakt hij de klassieke fout te vroeg aan te vallen. Za topek bleef geduldig en won toen Peters na 37 kilometer al z'n brandstof had verbruikt. Goud had Zatopek in de dagen daarvoor ook gewonnen op de 10.000 en de 5000 meter. En die laatste race was wellicht de mooiste uit z'n carrière, allicht geïnspireerd door het goud dat echtgenote Dana kort daarvoor bij het speerwerpen had ver overd. Zatopek versloeg in een adembenemend slot zijn con currenten Chataway, Schade en Mimoun. 'Onmenselijk', noemde Chataway die laatst.e meters van Zatopek later. Uitgesproken menselijk was juist zijn daad voorafgaande aan Helsinki. Zijn jonge ploeg genoot Stanislav Jungwirth moest van de Tjechische auto riteiten als zoon van een poli tiek gevangene thuis blijven. „Dan ga ik ook niet", zei Za topek. De autoriteiten zwicht ten voor de druk van de popu laire Zatopek. Drie dagen na aankomst van de Tsjechische ploeg, arriveerden ook Zatopek en Jungwirth in Helsinki. Het was niet zijn laatste bot sing met het gezag. Toen in au gustus 1968 Russische tanks Tsjechoslowakije binnenrolden om een einde te maken aan de Praagse Lente onder leiding van Dubcek - de dagen dat Jan Palach zich uit protest over goot met benzine en zich in brand stak - stond ook Zatopek op om te protesteren en stelde voor de Sovjet-Unie te weren van de Spelen in Mexico, later dat jaar. Zatopek werd uit de Commu nistische Partij gegooid, hij ver loor zijn officiersrang in het le ger en werd gedwongen tot een hard bestaan, werkte onder meer in een uraniummijn. Voor vele jaren verdween hij in de anonimiteit. Pas in 1990 - toen het IJzeren Gordijn al was opgetrokken - werd hij door zijn regering in ere hersteld. Een legende, één van de aller grootste atleten van de vorige eeuw. Zatopek brak 18 keer een wereldrecord in zijn leven, één keer meer dan Ron Clarke die een decennium later furore maakte, maar nooit olympisch goud won. Clarke was een frontrunner zonder eindsprint, werd steevast verslagen door adeten die hem als haas 'ge bruikten'. Zatopek had een hekel aan plakkers. Toen Clarke in 1966 op zijn uitnodiging in Praag een race had gelopen, stopte Zatopek hem bij vertrek een pakje in de handen. 'Dit heb je verdiend', zei hij. Toen de Au straliër het pakje later open maakte, vond hij Zatopeks gou den medaille van de 10.000 meter in Helsinki. PIM VAN ESSCHOTEN Keeswil je alsjeblieft voetballen?' ROTTERDAM Feyenoord-coach Bert van Marwijk heeft Kees van Wonderen gevraagd om zich alsnog beschikbaar te stellen voor het duel met VfB Stutt gart van vanavond. De ver dediger had begin deze week voor zichzelf besloten nog niet terug te keren in het elf tal, omdat hij bang is dat hij in het Europa Cup-duel met de Duitsers opnieuw zijn pols zou kunnen breken. De personele problemen hebben echter voor een uit zonderlijke situatie gezorgd. Gisteren haakte na de reeds geblesseerde verdedigers Emerton en Gyan ook Ferry de Haan, met een forse scheenkwetsuur, af. En dus zal Van Wonderen mogelijk moeten spelen. Van Marwijk, die op het trainingsveld overleg voerde met Van Wonderen: „Ik hoop echt dat Ferry nog kan spelen, maar dat weten we pas op de dag van de wed strijd. Ik heb Kees gevraagd of we het er voor de wed strijd pas over kunnen heb ben of hij wel of niet speelt. Hij moet zich lekker voelen. Maar we hebben hem mis schien hard nodig." Feyenoord heeft nog een verdediger achter de hand: de Australiër Stephen Lay- butt, maar die is nog niet he lemaal klaar voor het grote werk. Ook in aanvallend op zicht namen de problemen gisteren toe voor Feyenoord. Somalia belandde in de zie kenboeg en kan vanavond niet op de bank plaatsne men. Bij Stuttgart doet Krassimir Balakov niet mee. De Bul gaar is uit de selectie gezet. Balakov verzette zich vrijdag in het duel met TSV 1860 München heftig tegen een wissel en ging daarbij tekeer tegen trainer Ralf Rangnick. Het was niet het eerste inci dent rond Balakov. In maart ontnam Rangnick hem het aanvoerdersschap nadat hij na een wissel opzichtig de band op de grond had ge gooid. Vorig jaar reageerde hij eveneens woedend toen de coach hem voortijdig uit het veld haalde. Twee maan den later beledigde hij een medespeler. PRIJSVRAGEN Lucky day van woensdag 22 november: 2 - 13 - 20 - 21 - 35 - 38 - 40 - 45 - 50 - 54 - 57 - 58 - 62 - 66 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79. (onder voorbehoud) Duitse midweeklotto.Trekking A: 9 - 12 - 32 - 38 - 42 - 47. Reservegetal- 10. Trek king B: 3 - 17 - 28 - 34 - 42 - 47. Reserve getal 29. Supergetallen 2 en 4. Spel 77: 8 1 94 380. Super 6:603560. (onder voorbehoud) Belgische midweeklotto: 10 - 13 - 16 - 21 - 34 - 39. Bijkomend nummer: 20. Joker: 0 7 4 7 2 5 2. (onder voorbehoud) VOETBAL Guatemala-stad. WK zaalvoetbal. Groep B: Nederland - Uruguay 3-1 (1-0). 16. Let tinck 1-0. 21. Lettinck 2-0, 32. Marechal 3-0, 36. Moliterno 3-1. Toeschouwers: 5500. Egypte - Thailand 7-0. Stand: 1. Nederland 2-6 (8-4), 2. Egypte 2-3 (10-5) 3. Uruguay 2-3 (5-4), 4. Thailand 2-0(1- 11). Groep D: Argentinië - Cuba 8-1, Spanje - Iran 7-2. Stand: 1. Spanje 2-6 (16-2), 2. Argentinië 2-6 (10-2), 3. Iran 2- 0(3-9). 4. Cuba 2-0(1-17). Casablanca. Oefenwedstrijd: Marokko - Li bië 0-0. DAMMEN Zoutelande. NK vrouwen, negende en laat ste ronde: Chub - Van Lith 2-0, Doumesh - Alink 1-1, Hoekman - Fung 2-0, Graas - Wanders 0-2, Poepjes - De Vos 0-2. Eind stand 1. Chub, Van Lith, Hoekman 13, 4. Wanders 12, 5. Alink, Doumesh 9, 7. De Vos 8, 8. Fung 7, 9. Graas 5, 10. Poepjes 1. Chub, Van Lith en Hoekman spelen in december een dubbelrondige herkamp in versneld tempo voor de titel. SQUASH Sheffield. WK landenteams, vrouwen. Achtste finales: Canada - Nederland 2-1 (Jans - Atkinson 0-9 2-9 6-9, Baizly - Som- mers 9-4 4-9 9-1 9-3. Russel - Albada Jel- gersma 9-4 9-1 9-3). Nederland vandaag tegen Maleisië in strijd om plaatsen 9 t/m BASKETBAL Rotterdam. EK-kwalificatie. groep C, zesde wedstrijd. Nederland - Israël 71-53 (37- 27). Toeschouwers. 2200. Scores Neder land: Elson 22 (12 rebounds), Heinen 17, Smits 16 (13 rebounds), De Vries 7. Jones 4, Triemstra 3, Flanders 2. Israël: Sharp 23, Henefeld 15, Shelef 5, Green 4, Bur- stein 3, Muchtary 2, Turgeman 1 Bosnië- Herzegowina - Bulgarije 83-80 (46-32), Finland - Zweden 88-85 (52-40). Stand: 1 Israël 6-10 (467-391), 2. Bosnië-Her- zegowina 6-8 (444-424), 3. Finland 6-8 (491-505), 4. Nederland 6-4 (431-440), 5. Bulgarije 6-4 (432-459). 6. Zweden 6- 2(423-469). New York. NBA. Boston Celtics - Houston Rockets 96-81. Atlanta Hawks - New York Knicks 78-74. Charlotte Hornets - Phila delphia 76-ers 88-73, Miami Heat - Cleve land Cavaliers 67-86. Milwaukee Bucks - Portland Trailblazers 84-93. Minnesota Timberwolves - Vancouver Grizzlies 101- 100, San Antonio Spurs - Seattle Superso- nics 112-85. Phoenix Suns - New Jersey Nets 97-85, Utah Jazz - Denver Nuggets 1 lb-78. Los Angeles Lakers - Golden Sta te Warriors 111-91, Sacramento Kings - Chicago Bulls 100-71. TENNIS Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - Knippschild (Dui) 6-3 7-6, Voinea (Roe) - Ferrero (Spa/4) 6-7 6-2 6-3, Norman (Zwe/1) - Ruud (Noo) 6-1 6-2, Johansson (Zwe) - Enqvist (Zwe) 6-2 6-2, Björkman (Zwe) - Nieminen (Fin) 6-4 5-7 6-3 Tweede ronde Schalken (Ned/8) - Mie (Aus) 4-6 6-4 7- 5, Kafelnikov (Rus/2)- Fröberg (Zwe) 6-4 6-2 Dubbel, eerste ronde: Björkman/Mir- nyi (Zwe/WRu/2) - Schalken/Tramacchi (Ned/Aus) 6-4 6-4. Brighton. Mannen, 950.000 gulden. Eer ste ronde: Voltsjkov (WRu/5) - Milligan (GBr) 6-7 6-3 6-1, Lee (ZKo) - Sekulov (Aus) 6-1 6-2, Ivanisevic (Kro) - Pozzi (lta/4) 3-6 7-5 7-5, Goldstein (VSt) - Rusedski (GBr/6) 7-6 6-3. Tweede ronde Ljubicic (Kro) - Childs (GBr) 6-2 6-4, San- guinetti (lta/7) - Cowan (GBr) 6-4 6-3, Voltsjkov - Nargiso (Ita) walk over, Wood ruff (VSt) - Goellner (Dui) 6-4 3-6 6-2, Hr- baty (Slw/2) - Popp (Dui) 4-6 6-1 6-0. Brest. Mannen, challenger, 250.000 gul den. Eerste ronde: Kempes (Ned) - Tiele- man (Ita) 6-2 1-6 6-3. Las Vegas. Fed Cup. Halve finales: Ver enigde Staten - België 2-1. Seles - Henin 7-6 6-2, Davenport - Clijsters 7-6 4-6 6-3 Capriati/Raymond - Callens/Van Roost 3-6 5-7 Verenigde Staten in finale tegen WATERPOLO Ede. Mannen. Europacup II, le ronde. Eerste wedstrijden Kreuzlingen (Zwi) - Florentia (Ita) 5-18 (3-5 0-3 0-4 2-6), Ti- voli Olimpija (Slv) - Barceloneta (Spa) 7- 17(3-4 0-6 2-5 2-2).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21