foetballers agen bond oor rechter United straft missers Panathinaikos af Normen en limieten onveranderd voor Salt Lake 2002 Sport De eerste bondscoach van Oranje Zagallo: 'Niet de sponsor, maar ik koos het team' iNSDAG 22 NOVEMBER 2000 delijke WK-loting schakers De Nederlandse deelnemers aan het WK schaken heb- voor de eerste ronde redelijk geloot. Bij de mannen stuit Je- J Piket in de eerste ronde van het FIDE-toernooi op de jcaan Gilberto Hernandez. Loek van Wely neemt het op te- de Armeniër Karen Asrian. De huidige FIDE-kampioen ander Khalifman uit Rusland en enkele andere sterke spe- zijn in de eerste ronde vrijgesteld. Bij de vrouwen komen (Nederland Zhao Qin Peng en Erika Sziva in actie. Zhao Qin j treft in de eerste ronde de Indiase Bagyashree Sathe e i5ay. Sziva krijgt te maken met Natalja Zhoekova uit de Oe- i oe. Het toernooi begint op 26 november in New Delhi en Ie dt gespeeld via de knock-out-formule. Het evenement ein- 27 december. I igelse rugbyers in staking 5EN2 De spelers van het Engelse nationale rugbyteam zijn iren in staking gegaan. De rugbyers zijn ontevreden over het isvoorstel van de Engelse rugbybond. Bondscoach Clive I jdward heeft zijn team naar huis gestuurd. De rugbyers spe- laterdag niet in de oefenwedstrijd tegen Argentinië. De rug- and is bereid de komende vier jaar 22 miljoen gulden te be- naan het team. Afhankelijk van het aantal gespeelde wed- den ontvangt een speler dan tussen de 238.000 en 257.000 jen. De rugbybond krijgt ook het portretrecht van de spe- Het team vindt dit bedrag onvoldoende. „Dit is de slechtste In de Engelse rugbygeschiedenis. Ik voel me door de spelers steek gelaten", aldus Woodward. De coach benadrukt dat tedstrijd tegen Argentinië gewoon doorgaat, desnoods met i-elftal. I Kreta ontslaat Gerards won Géne Gerards moest maandag in de krant lezen dat tas ontslagen bij OFI Kreta. Dat gebeurde nadat de club, ivoor de Limburger vijftien jaar als trainer en sinds afgelo- zomer als scout werkzaam was, hem tevergeefs had ver- op te stappen. Gisteren is Gerards naar Athene gereisd lekst en uitleg te krijgen van voorzitter Vardis Vardinogian- De club gaf als hoofdreden op dat de huidige coach Vasilou beklaagd had over het aankoopbeleid van Gerards. OFI a staat laatste. Vorig jaar bereikte de ploeg uit Heraklion W (zij de werde plaats nog Europees voetbal. Gerards nam af- 'p ad en kreeg een contract voor het leven als scout en advi- ie PAPENDAL ANP Onbelemmerd door geldgebrek heeft de nationa le sportkoepel NOCNSF gisteravond op Papendal afgetrapt voor de Olympische Winterspelen in Salt Lake City 2002. Daarbij gelden onveranderde normen en limieten voor de toekomstige deelne mers. Bij de beste acht van de wereld presteren is en blijft de eis voor afvaardiging. Chef de Mission Leo Visser bevroedde ruim 14 maanden voor de opening dat hij hoofdzakelijk hardrijders op de schaats zal aanvoeren. In de andere olympische wintersporten heeft 'oranje' nog wel enige kandidaat-deelnemers maar zeker geen kanshebbers dan wel potentiële medaille kandidaten. Schansspringers, skeletonsleeërs, curlingers en ijshockeyers hebben zichzelf al uit gerangeerd op het kwalificatietraject. Kandidaten zijn nog wel enkele bobsleeteams (4- en 2-mans) zowel bij de mannen als de vrou wen. De vrouwen zullen in Salt Lake City debute ren in het ijskanaal. In het skiën hebben nog vijf Nederlanders hoop op afvaardiging, twee in het alpineskiën en drie in het snowboarden. Zij kun nen de beste voorbereidingen genieten om zich te kunnen kwalificeren en eventueel deel te ne men. De meeste kans om zich bij de medaillejagers van het hardrijden op de schaats aan te sluiten, hebben de shorttrackers, waarvoor een ruime se lectie al faciliteiten geniet. Geld namelijk is geen belemmering meer in Sportland Nederland. Joop Alberda zei dinsdagavond: „Toen ik drie jaar ge leden begon, kreeg ik te horen dat ik maar drie ton per jaar te besteden had. Drie ton. Nu be schikken we over 60 miljoen voor Performance 2004." Alberda zat dinsdagavond op Papendal bij de presentatie van de nonnen en limieten gloedvol te functioneren als Technisch Directeur van het Team de Mission, waar het nog niet zeker is of hij blijft. Zijn contract loopt eind dit jaar af. Bespre kingen over verlenging met vier jaar zijn in volle gang en lopen, zoals NOCNSF-bestuurslid Wim Comelis zei, voor beide partijen positief. Alberda stelde later: „Belangrijk is dat de functie blijft be staan. Dat kan met andere initialen." Van het team de mission voor Sydney 2000 zal Marcel Sturkenboom aanblijven als Directeur Sport. Sturkenboom heeft in intensieve contac ten met Salt Lake City vernomen dat de olympi sche tests bij de WK Afstanden 2001 in de nieuw gebouwde Olympic Oval op 9, 10 en 11 maart ge woon zullen doorgaan. Leo Visser zei blij te zijn dat het boek met de normen en limieten, voorzien van een schriftelij ke bezwaarprocedure, er is. „Ze zijn helder en eerlijk", vond hij. „Een garantie voor een kwalita tief goede ploeg." Dat hij er een zwaar robbertje om had gevochten, ontkende hij. „Er was altijd stevig en constructief overleg met dit als resul taat." Nederland mag naar Salt Lake City maximaal tien mannelijke en tien vrouwelijke schaatsers af vaardigen. De uitzendnormen zijn zo dat Neder land er veel meer dan tien kan sturen. Visser: „Wanneer er meer dan drie (of vier voor de 500, 1000 en 1500 meter) kandidaten zijn, zal de af vaardiging in overleg met de schaatsbond wor den bepaald." Visser, geholpen door Sturkenboom en wel licht ook Alberda, besefte een extra taak te heb ben in de aanloop, namelijk het smeden van een heid. Hij deed dit jaar al een poging met een zo- mertrainingskamp in St. Moritz. Intussen is het 'oorlog' in de Nederlandse hardrijderij met bot singen van verschillende commerciële ploegen. „Zonder eenheid, ploeggeest en samenhang zal het presteren moeilijker zijn", stelde Alberda. De NK Afstanden in 2001 vormen, volgens Vis ser, voor Nederland het olympisch kwalificatie toernooi. Maar de schaatskalender voor de vol gende winter staat nog niet vast. De KNSB over weegt de NK afstanden net als dit seizoen direct aan het begin van het seizoen te plaatsen. „Dan zou een olympisch kwalificatietoernooi later in het jaar een mogelijkheid zijn", stelt topsportco ördinator Ab Krook van de schaatsbond. b merendeel van de spelers van het Nederlands elftal de internationale spelersvakbond FIFPro voor de ter. Aanleiding is de verschijning van de cd-rom 2001' waarbij ten onrechte gebruik zou zijn ge- ieik van het portretrecht van de spelers. te verkrijgen op niets uitliepen, wordt nu bij de rechtbank een ids t door Electronic Arts uit- verzoekschrift ingediend tot het inchte spel treden de inter- mogen houden van een getui- en nals onder hun naam en genverhoor. Knijff: „Wij hebben da ris op. Het aan Sony geli- de FIFPro verzocht schriftelijk concern verklaart de li- te antwoorden op onze vragen, voor het gebruik van Tot op heden hebben we niets en beeltenis van de spe- vernomen. Via de rechtbank hebben gekregen van de willen we die antwoorden nu o. ,.Dat staat ook op de afdwingen. De zaak doet mij :ti Iking van het spel", zegt sterk denken aan de Croky-af- ai aat mr. Harro Knijff. Hij is faire van een paar jaar gele- a met zijn collega mr. Paul den. int se door de managements- In 1997 dreigden de intema- us Sportpromotion, Pro tionals met gerechtelijke stap- e en World Soccer inge- pen tegen chipsfabrikant Croky, eld om duidelijkheid te omdat die zonder toestemming jgen. vooraf hun portretten gebruikte ta gens Knijff is er geen spra- voor een commerciële actie, noj a dat de betrokken spelers Destijds werd een schikking ge- Pro toestemming hebben troffen. nd van hun portretrecht In een reactie zegt secretaris- ik te maken. „En dus wil- generaal Theo van Seggelen van ei ie weten hoe de FIFPro de FIFPro niet wakker te liggen baien kan overdragen aan van de zaak. „Als er één organi- onic Arts als het die rech- satie is die zich sterk maakt liet in bezit heeft. Ook voor de rechten van de spelers, duidelijk worden hoeveel is het de FIFPro wel. Het is een er met de kwestie is ge- onzinnige affaire, waar ik ver- d", aldus Knijff. der niet op wil ingaan. Wij idat de pogingen om wachten de verdere ontwikke- :tei lelijk meer duidelijkheid lingen rustig af." FOTO REUTERS AC Milan-speler Andrij Shevchenko heeft bescherming van scheidsrechter Urs Meier nodig tegen een aantal woedende spelers van Galatasaray. MANCHESTER ANP Manchester United is de tweede ronde van de Champions League met een rui me zege begonnen. De Britten versloe gen gisteren Panathinaikos thuis met 3- 1. Manchester werd in de eerste helft weggespeeld, maar strafte de Griekse missers na rust keihard af. Roy Makaay scoorde voor Deportivo la Coruna, dat Paris SG de eerste thuisnederlaag toe bracht (3-1). Manchester beleefde een benauwd begin. Panathinaikos had op Old Traf- ford in de eerste helft een voorsprong moeten nemen. De Grieken overrom pelden Manchester met technisch vaar dig en goed gegroepeerd spel, waarbij de bal razendsnel rondging. Driemaal vonden ze een levensgroot gat in de Britse defensie, maar de opgelegde kan sen werden allemaal verprutst. Meteen na rust bewees spits Shering- ham zijn waarde. Hij reageerde het snelst op een uittrap van Barthez, die via het hoofd van Yorke in het Griekse straf schopgebied belandde, en werkte be kwaam af: 1-0. Manchester nam het duel in handen, maar Panathinaikos wist op dat moment ineens wel te sco ren. Barthez, in de eerste helft redder van zijn ploeg, faalde bij een vrije trap van Karagounis. Hij deed een paar stap pen naar voren, waarna Karagounis de bal over hem heen krulde: 1-1. Manchester bleef domineren en for ceerde tien minuten voor tijd via een in dividuele actie de beslissing. De Frans man Sylvestre soleerde zich vrij. Doel man Nikopolidis kon zijn schot nog ke ren, maar Scholes werkte de rebound binnen: 2-1. De rossige middenvelder werd zelfs de held van de 60.000 fans. Hij maakte de marge nog ruimer (3-1), door de bal na een fraaie combinatie van Beckham en Sheringham over Ni kopolidis te lepelen. Valencia boekte in dezelfde groep A een simpele zege op Sturm Graz (2-0). De Spanjaarden, vorig jaar finalist en deze editie in de eerste ronde ingedeeld met Heerenveen, waren oppermachtig via goals van de Noor Carew en Juan Sanchez. Graz schakelde in de voorron de van de Champions League Feye- noord uit. AC Milan begon de tweede ronde in groep B moeizaam. De Milanezen hiel den Galatasaray ternauwernood op 2-2. De Braziliaanse scherpschutter Jardel en Hasan Sas scoorden voor rust voor de Turken, vlak na elkaar. Jardel volleyde met de linkervoet binnen, Sas kopte twee minuten later de tweede binnen. Na rust behoedden de Spanjaard Jose Mari en de Oekraïner Sjevtsjenko (straf schop) de thuisploeg voor een blamage. De Turkse kampioenen beginnen een ware 'Angstgegner' te worden voor AC Milan. Vorig jaar tekenden ze voor de uitschakeling van de Italianen in de Champions League. Op de laatste speel dag wonnen ze met 3-2 aan de Bo sporus. Ze mochten door dat resultaat door in de UEFA beker, die ze prompt wonnen. Het Spaanse Deportivo la Coruna maakte een einde aan de fraaie reeks thuisoverwinningen van Paris St. Ger main. De Fransen waren in de eerste ronde in Pare des Prinxes ongeslagen met twaalf goals voor, maar verloren dit maal met 3-1. Algerino bracht de Parij- zenaars voor, alvorens het Spaanse feest aanbrak. De Marokkaan Naybet en Flo- res vonden het doel. Invaller Makaay, in de 67ste minuut in het veld gekomen, scoorde in de laatste minuut. Champions League Valencia (Spa) - Sturm Graz (Oos) 2-0 (1- 0). 45. Carew 1-0, 47. Sanchez 2-0. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschou wers: 27.000. Manchester United (Eng) - Panathinaikos (Gri) 3-1 (0-0). 48. Sheringham 1-0, 64. Karagounis 1-1, 81. Scholes 2-1, 90. Scholes 3-1. Scheidsrechter: Messina (Ita) Toeschouwers: 65.024. Stand Man.United 1 1 0 0 3 3-1 Valencia 1 1 0 0 3 2-0 Sturm Graz 1 0 0 1 0 0-2 Panathinaik. 10 0 10 1-3 Groep B: AC Milan (Ita) - Galatasaray (Tur) 2-2 (0-2) 39. Jardel 0-1, 41. Hasan Sas 0-2, 47. Jose Mari 1-2, 73. Sevtsjenko 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toe schouwers: 46.324. Paris SG (Fra) - Deportivo la Coruna (Spa) 1-3 (1-0). 38. Algerino 1-0, 64. Naybet 1- 1, 70. Turu Flores 1-2, 90. Makaay 1-3. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 31.890. Stand Deportivo 1 1 0 0 3 3-1 AC Milan 10 10 1 2-2 Galatasaray 10 10 1 2-2 Paris SG 10 0 10 1-3 Ferdinand kan duurste Engelse voetballer zijn LONDEN RTR West Ham United heeft een re cordbod van Leeds United van omgerekend 66 miljoen gulden op Rio Ferdinand geaccepteerd. Als de 22-jarige verdediger zelf tot een aidcoord met de club komt, wordt hij de duurste ver dediger in de wereld en de duurste voetballer in de Engelse geschiedenis. „De beslissing ligt bij Ferdinand", aldus coach Harry Redknapp van West Ham. West Ham wees eerder nog een bod van 15 miljoen pond af. Redknapp: „We willen Rio niet kwijt. Hij is een fantas tische speler. Maar 18 miljoen pond breekt alle records. Het is moeilijk om een dergelijk aan bod af te wijzen." Zaak Achilles op 7 december Het kort geding dat voetbalver eniging Achilles 1894 tegen de KNVB heeft aangespannen, dient op 7 december. De ama teurclub uit Assen is het niet eens met de manier waarop het uit de Amstel Cup is gezet. De club kreeg een wedstrijdverbod van de burgemeester, kon niet op tijd een nieuwe datum vin den, waarop de KNVB tegen stander FC Twente reglemen tair met 1 -0 liet winnen. Jaap van der Leek 1911 -2000 ivan der Leek, de eerste of- Ie bondscoach van het Ne- mds voetbalelftal, is afge- zaterdag in Tilburg over- De voormalige oefen- ster werd 89 jaar. Jaap van leek was op 1 april 1949 de •et le trainer die bij de itbi oalbond in dienst trad als di dscoach. De oud-speler het Alphense ARC, die eer- werkte bij DSO, RFC (1939- 'LUW, en De Volewijc- jlin 1944 landskampioen op te, kreeg daarvoor toe uil »ming van zijn club DOS. Ikl teuteerde 22 dagen later een 4-1 zege op Frankrijk, ivas één van de spaarzame )vinningen van de trainer, in vijf jaar op zes victories :bs !|tig interlands bleef ste- Hij had daarbij de pech ander zijn bewind het i'oetbal in Nederland was elef^den. Spelers als Faas Wil- 'tn Kees Rijvers voetbalden wd 'geld in het buitenland en hten om die reden niet te geselecteerd. Zuur ge- •ver 'voor Van der Leek be- 'de KNVB in juli 1954, een da 'na zijn ontslag, alsnog fiprofessionalisme in te voe der Leek stond zelden op voet met de bondsoffi- ..Ik heb ze nooit ver- Wd, die hoge heren van de d- Vroeger niet, nu niet," sprak hij later. Met hem over leed in een korte periode voor de tweede keer een oud- bondscoach. Begin oktober stierf Elek Schwartz. De trainer ging na de KNVB naar SC Enschede en begon in 1956 bij Feyenoord. Onder zijn leiding speelde de Rotterdam se club goed voetbal. De Kuip trok gemiddeld 41.000 toe schouwers, maar de sportieve beloning bleef uit. Feyenoord, met Henk Schouten, Gerard Kerkum en Coen Moulijn in de gelederen, werd in zijn eerste seizoen vijfde. De bekerfinale van 1957 ging verloren tegen Fortuna'54: 4-2. In het tweede jaar werden de prestaties min der. Van der Leek, een man die hoog in aanzien stond, maar als voormalig ClOS-student zijn oefenstof uit de boeken haalde, bracht Feyenoord niet verder dan een elfde positie. Van der Leek keerde later terug bij DOS, bij welke club hij in 1960 op straat werd gezet. Hij werkte nog even als jeugdtrai ner bij de KNVB, hielp Excelsi or Rotterdam tijdelijk uit de brand en stapte vervolgens over naar Heracles (1961), Wil lem II (1964) en DWS (1966, ontslagen in 1967). De oefenmeester deed voorts goed werk voor zijn beroeps groep. Van der Leek - hij be ëindigde zijn carrière als trai ner in 1970 - droeg zijn steen bij aan de opzet van een A- cursus voor trainers. Daar naast was hij jarenlang onbe zoldigd secretaris-generaal van de belangenvereniging van oe- fenmeesters WON. Van der Leek was aanwezig bij de op richting in 1946. In de laatste functie kreeg hij nogmaals ru zie met de KNVB. De voetbal bond was in 1974 boos, omdat Van der Leek telefoongesprek ken met officials met de band recorder had opgenomen. „Ik heb het idee dat ze niet boos zijn dat hun gesprekken zijn opgenomen, maar wat is opge nomen," reageerde Van der Leek zelfverzekerd. Hij trok zich in 1990 terug. RIO DE JANEIRO RTR/ANP/GPD Voormalig bondscoach Mario Zagallo heeft gisteren voor een Braziliaanse congrescommissie ontkend, dat sponsor Nike tijdens zijn bewind het spelersbeleid bij het Braziliaanse voetbalbalelftal bepaalde. „Ik koos het team zelf. Er is nooit enige invloed geweest van de bond of sponsor Nike. Was dat wel gebeurd, dan had ik ontslag genomen", verklaarde de trainer, die moest aangeven waarom sterspeler Ronaldo in de finale was opgesteld ondanks dat hij kort daarvoor onwel was ge worden. De getuigenis van Zagallo nam drie uur in be slag. In Brazilië is de teloorgang van het voetbal een poli tieke zaak geworden. Het onderzoek van de commissie richt zich op de nauwe band tussen de Braziliaanse voetbalbond en sportkledinggigant Nike. Veel mensen zien de commerciële samenwerking als een bedreiging voor de soevereiniteit van de voetbalbond. Zagallo, inmiddels 69, verklaarde dat hij Ronaldo had opgesteld na het groene licht van de medische staf. De steraanvaller faalde hopeloos. Brazilië verloor de finale met 3-0 van Frankrijk en Zagallo werd een week later ontslagen. „Ronaldo was onderzocht in een Franse kliniek. De resultaten had ik gekregen. Die wa ren in orde. Ronaldo wilde zelf ook spelen. Daarnaast zaten er thuis 160 miljoen Brazilianen die eisten dat hij zou spelen", luidde het verweer van de toenmalige coach. „Ik had een contract met de bond. Dat was al les. Ik had niets te maken met de problemen tussen de bond en de sponsor", zei Zagallo. De Portugese voetbalclub Benfica dwarsboomt de be taling van de transfersom van 15 miljoen gulden voor Pierre van Hooijdonk. Dat bleek gisteren tijdens een kort geding dat de Arnhemse eredivisieclub Vitesse had aangespannen tegen Benfica. Benfica kwam in het ge heel niet opdagen. Volgens advocaat mr. B. van Meer van Vitesse be hoort dit tot de strategie van Benfica. „Benfica doet wel telefonische beloften, maar zo gauw wij die toezeggin gen schriftelijk willen vastleggen, laten ze vervolgens niets van zich horen." Vitesse eiste dat Benfica zo spoedig mogelijk de transfersom betaalt. Met een uitspraak van de civiele rechter wil Vitesse proberen beslag te laten leggen op enkele bezittingen van Benfica. Op 1 december doet de rechtbank uitspraak. Erik Meijer is tot 1 januari 2001 verhuurd aan het En gelse Preston North End. Dit meldt de officiële inter netsite van Liverpool. De aanvaller, die bij zijn club Li verpool niet aan spelen toe kwam, speelde dit seizoen al een maand voor de ploeg uit de First Division. Pres ton-voorzitter David Moyes was onder de indruk van de voetbalkwaliteiten van Meijer. De Limburger heeft nog niet voor Preston North End gescoord. Twee voetballers van de Italiaanse club Perugia zijn op doping betrapt. Christian Bucchi en Salvatore Mo naco bleken positief tijdens een controle op 14 oktober na het duel met Lazio Roma. Het Italiaans olympisch comité CONI bracht het nieuws naar buiten. Als de contra-expertise hetzelfde resultaat biedt, hangt de zondaars een schorsing van twee jaar boven het hoofd. Perugia staat twaalfde in de Serie A. Clemens Westerhof is gisteren ontslagen als trainer van het Zuid-Afrikaanse Mamelodi Sundowns. De club zette de Nederlander op straat vanwege een serie slechte resultaten. Vorig jaar was Mamelodi Sundowns kampioen, dit seizoen speelt het geen toonaangevende rol. De positie van Westerhof was sinds zondag in het geding, nadat Sundowns zijn tweede competitiewed strijd in vijf dagen verloor. De ploeg staat op een te leurstellende dertiende plaats en plaatste zich ook niet voor de bekerfinale. PRIJSVRAGEN Australië 6-0. Lucky Day van dinsdag 21 november: 2 - 4 -6 - 11 - 17 - 29-31 -32 - 35-36-41 - 42 - 47 - 53 - 55 - 59 - 63 - 66 - 70 - 74. (onder voorbehoud) BASKETBAL UEFA Cup. Derde ronde, eerste wedstrijd. Hertha BSC (Dui) - Inter (Ita) 0-0. Scheidsrechter- Durkin (Eng). Toeschou wers. 39.100. Gele kaart: Ferrari (Inter). Return: 7 december. Guatemala-stad. WK zaalvoetbal. Groep A: Portugal - Guatemala 6-2, Brazilië - Ka- zachstan 12-1, Brazilië - Portugal 4-0, Guatemala - Kazachstan 6-5. Groep C: Rusland - Kroatië 4-2, Costa Rica - Austra lië 6-2, Rusland - Costa Rica 6-1, Kroatië - New York. NBA. Indiana Pacers - Houston Rockets 89-101, Washington Wizards - Portland Trailblazers 94-104, Cleveland VOETBAL Cavaliers - Detroit Pistons 117-98, Dallas Mavericks - Seattle Supersonics 110-116, Orlando Magic - New York Knicks 84-85, Golden State Warriors - Chicago Bulls 89- 77. Zoutelande. NK vrouwen. Achtste ronde: Van Lith - Doumesh 2-0, Wanders - Hoek man 1-1, De Vos - Chub 1-1, Alink - Graas 2-0, Fung - Poepjes 2-0. Stand: 1. Van Li th 13 punten, 2. Chub, Hoekman 11, 4 SQUASH Sheffield. WK landenteams, vrouwen. Groep E: Duitsland - Nederland 2-1 (Grze- nia - Sommers 9-7 9-0 9-1, Schóne - Atk inson 3-9 6-9 2-9, Meine - Jelgersma 5-9 0-9 9-2 9-5 9-3). Nederland - Ierland 3-0 (Jelgersma - McGeever 2-9 9-5 9-2 9-2, Atkinson - Perry 9-1 9-2 9-7, Sommers - Blake 9-7 9-4 9-1). Stand: 1. Duitsland 1- 2 (2-1), 2. Nederland 2-2 (4-2), 3, Ierland 1-0 (0-3). Groep A: Engeland - Hongkong 3-0, Brazilië - Italië 3-0. Groep B: Austra lië - Maleisië 3-0, Denemarken - Wales 3- 0. Groep C: Nieuw-Zeeland - Frankrijk 3-0. Groep D: Egypte - Zwitserland 3-0. Groep F Schotland - Verenigde Staten 3-0, Zuid- Afrika- Japan 3-0. TENNIS Brighton. Mannen, 950.000 gulden. Eer ste ronde: Sluiter (Ned) - Lisnard (Fra) 6-1 6-1, Henman (GBr/1) - Tabara (Tsj) 6-0 6- 2, Ljubicic (Kro) - Santoro (Fra/3) 7-6 6-2, Sanguinetti (lta/7) - Delgado (GBr) 7-5 5-7 6-1, Nargiso (Ita) - Freelove (GBr) 5-7 6-3 6-4, Popp (Dui) - Tarango (VSt) 7-6 6-4, Furlan (Ita) - Christophe Rochus (Bel) 5-7 6-3 7-6, Voltsjkov (WRu) - Milligan (GBr) 6-7 6-3 6-1. Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Vinck (Dui) - Friedl (Tsj) 7-5 6-4, Gambill (VSt) - Mirnyi (WRu) 7-5 6-3, Ortegren (Zwe) - Jonsson (Zwe) 6-2 2-6 7- 5, Vinciguerra (Zwe) - Sarstrand (Zwe) 4-6 6-3 6-1, Grosjean (Fra/6) - Nestor (Can) 6- 4 6-4. Dubbel, eerste ronde Bjorkman/Mirnii (Zwe/WRu/2) - Schalken- /Tramacchi (Ned/Aus) 6-4 6-4. Las Vegas. Fed Cup Halve finales: Halve finales: Spanje - Tsjechië 2-1. Sanchez - Bedanova 5-7 6-4 6-3, Martinez - Hrdlick- ova 7-6 6-7 6-4, Serna/Ruano Pascual - Bedanova/Hrdlickova 6-1 3-6 6-7.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23