Blessures teisteren Feyenoord Spelersmakelaar: Van Ajax naar Haarlem is een veel te grote Vier achten bij Noordwijk Sport Brazilianen op schot DUIVENtil WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 Feyenoord wordt 24 uur voor de heenwedstrijd tegen VfB Stuttgart, in de derde ronde van het UEFA Cup-toer nooi, geplaagd door een ware blessuregolf. Coach Bert van Marwijk werd gisteren onaangenaam verrast door het afhaken van de nieuwe Rotterdamse ster Brett Emer- ton. De Australiër, die zondag met een paar prachtige doelpunten in z'n eentje NEC velde, heeft een verrekte spier in zijn bo venbeen. Emerton probeerde het even op het trainingsveld, maar besloot al gauw het voor gezien te houden. Van Marwijk wist dat de ver dediger aan het eind van de wedstrijd tegen NEC al liep te trekkebenen. Maandag had Emerton net als de rest van de selectie een vrije dag en dus hoopte de medische staf dat hij gisteren redelijk hersteld zou zijn. Van Marwijk: „Dat viel dus behoorlijk tegen. Als hij niet op tijd herstelt, hebben we een fors probleem." Emerton werd gisteren de he le dag behandeld. Vandaag wordt daarmee verder gegaan. Er wordt alles aan gedaan om hem klaar te stomen voor de confrontatie, morgen, met Stuttgart. Een rechterverdediger kan de club niet zo maar op trommelen. Op de reservebank heeft Van Marwijk nog wel Emertons landgenoot Stephen Laybutt achter de hand, maar die heeft in het eerste elftal nog geen officiële minuut gespeeld. Feyenoord zat al in de knel door de langdurige blessures van Van Wonderen, Van Gastel, Ik ben niet eng. Ik ben een vreemdeling. www.watbenik.nl Gyan en Komejev. De laatste zat zondag weer op de bank te gen NEC, nadat hij aan het eind van de vorige week weer voor zichtig had meegetraind met de groep. „Maar na het weekend kreeg ook hij veel last. Het schijnt napijn te zijn, de reactie op nieuwe inspanningen van zijn knie," zei Van Marwijk. Komejev verscheen om die re den niet meer op het bijveld van de Kuip. Hij bleef binnen en zal Stuttgart waarschijnlijk niet halen. De naam Van Wonderen kon gisteren ook worden geschrapt. Hij maakte maandagavond wel iswaar zijn rentree in het twee de elftal, waarin ook Van Gastel, Somalia, Smolarek en Laybutt actief waren. Maar voor het grote werk acht Van Wonderen zich nog niet klaar. „Zo'n Euro pa Cup-wedstrijd is wel even iets anders", sprak hij. „Ik kan het me nog niet veroorloven om hard te vallen met die arm of om een spits in het persoon lijke duel stevig beet te grijpen. En op dit niveau wordt dat wel verlangd. Bij een partijtje in het tweede kan ik het me veroorlo ven om een man even te laten lopen, als ik het duel door m'n polsblessure even niet kan aan gaan. Tegen Stuttgart moet je daar niet aan denken." Op het trainingsveld liep Ka- lou alleen rondjes in de stro mende regen. De aanvaller keerde gistermorgen pas terug uit Ivoorkust, waar hij met het nationale elftal tegen Libië (2-1) speelde. Kalou hield aan die in terland een rugblessure over en wilde rust nemen. Uit angst voor te Veel stijfheid werd hij toch even naar buiten gestuurd. Kalou: „Misschien was dat ook wel goed. Ik heb een lange vlucht achter de mg, maar met die mg is het niet zo ernstig dat ik tegen Stuttgart niet kan spe len. Ik wil ook graag spelen. guatemala-stad De Braziliaan Anderson passeert doelman Nana van Portugal. De Brazilianen wonnen de wedstrijd in groep A van het we reldkampioenschap zaalvoetbal met 4-0. Eerder al hadden zij Kazach- stan met 12-1 verpletterd. foto ap Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode] gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321! E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl De bij IJsselmeervogels ont slagen voetbaltrainer Erik Assink (41) wil aan het werk bij een club uit de Bollenstreek. De ervaren trainer uit Almere is uitgekeken op de hoofdklassen B en C. Zijn assistent Wim van der Linden is deze week ook bij de Vogels opgestapt. Elftalbege leider Henk de Graaf neemt nu de trainingen waar Virgil Breetveld gaat spelen voor za terdaghoofdklasser Deltasport. De 34-jarige aanvaller komt van Fortuna Düsseldorf, dat on langs zijn contract afkocht. Breetveld gaf Deltasport de voorkeur boven Achilles Veen. De hoofdklasse A spreekt hem meer aan dan de hoofdklasse B MW heeft interesse in Erwin Hermes (momenteel FC Den Bosch). Hermes kwam in zijn amateurtijd uit voor FC Lisse en Rijnsburgse Boys Edwin van Nierop volgt bij SJZ Bert Belt op. Belt was 30 jaar penning meester. De Zoeterwoudse club moet ook op zoek naar een nieuwe secreta ris, nu Peter amsterdam anp Sigi Lens, van het spelersmake laarsbureau Pro Athlete, laakt de handelwijze van Ajax, dat zijn pupillen Kevin Bobson en Brutü Hosé aan Haarlem wil verhuren. De jonge aanvallers voelen daar niets voor en zijn daarom temggezet naar de Ik ben niet het internet. Ik ben online. www.watbenik.nl tweede selectie, waar ze zelfs op de bank moeten zitten. Lens noemt het lariekoek' dat hij de spelers heeft afgera den naar Haarlem, een club in de onderste regionen van de eerste divisie, te gaan, zoals Ajax heeft geopperd. „De jon gens willen zelf niet, maar Ajax schept nu een beeld dat de zaakwaarnemer de zaak blok keert en dat het aan de omge ving rond de spelers ligt. Het lag zeker ook aan de omgeving dat jongens als Van Halst en Babangida werden teruggezet." Waarom willen Bobson en Hosé niet naar Haarlem? Voe len ze zich daar soms te groot voor of ligt het aan de naam Haarlem? „Van Ajax naar Haar lem is een veel te grote stap", verklaart Lens. „Ze krijgen bij Haarlem met minder druk te maken en ze hebben ook geen enkele garantie dat een terug keer bij Ajax mogelijk is. Hoe veel spelers heeft Ajax nou ge haald van clubs als Haarlem?" In een gesprek met technisch directeur Leo Beenhakker zal hij Ajax vragen mee te werken aan verhuur aan een eredivisie club. „Daar worden ze pas be ter van, zoals zoveel spelers. Kijk naar Van der Gun, Van der Meyde en in het verleden Ro nald de Boer. Maar als Ajax dat niet wil, moeten de jongens maar worden verkocht. Er zijn ook apdere mogelijkheden tot een oplossing te komen, maar die bespreek ik niet via de pers." Lens vindt dat Ajax naar bui ten toe een eenzijdig verhaal vertelde wat Bobson en Hosé betreft. Volgens trainer Adri- aanse zou het goed zijn voor de spelers bij eerstedivisieclub Haarlem hun opleiding voort te zetten, omdat ze nu tekortko men voor Ajax 1Hij snapt dan ook niet dat Bobson en Hosé daaraan niet willen meewerken en zette hen daarom prompt terug naar het tweede. Lens: „Aan het begin van dit seizoen zaten beiden bij de A- selectie en kregen ze zelfs speeltijd. En na enkele maan den zitten ze ineens op het ni veau Haarlem, dat kan toch niet? Voor het seizoen liet Adri- aanse ons nota bene weten dat Bobson stand-in was voor Gronkjaer en niet mocht wor den verhuurd. Hosé was een ander verhaal. Hij zou naar Vo- lendam gaan, maar als dat niet door zou gaan zou hij hoe dan ook bij de A-selectie van Ajax blijven. Dus is het vreemd wat er nu gebeurt." Ik ben geen junkie. Ik ben verslaafd aan sport. www.watbenik.nl pe in West-Nederland dien maandag 3 september won gehouden. Eind november maakt de Stichting HLT hg routeschema bekend Ban Brentjens heeft de maande november en december ge, schrapt. Brentjens moet mi gen een operatie aan eend ader in de lies ondergaan» Zorg en Zekerheid Circuit] met Uithoorn uitbreiding! een nieuwe wedstrijddag.] week maakt het circuitbesl de overige loopwedstrijdei kend De secretaris van ht keyclub LOHC, Jan Willem Storm van s'Gravensande, zich niet meer herkiesbaai Jaap Leeuwenburg wordt i vervanger Noeki Klein, v* poloster van LZ 1886, staat wekenlang aan kop van he topscorersklassement van eerste klasse Als het aan] Crum, productmanager ki ligt, zal in de nabije toekoi de korfbalhoofdklasse slee uit twaalf ploegen bestaan zijn er vonden. Bosma blijft wel in het bestuur van de businessclub Roy Wes- seling, trainer van hoofdklasser ADO'20, stopt aan het eind van dit seizoen bij de club uit Heemskerk. Charly van Goozen verlaat na drie jaar aan het ein de van dit seizoen Stomp- wijk'92 «Ter Leede raakt aan het einde van dit voetbalsei zoen hoofdsponsor Start Medi Iterim kwijt. De sponsor maak te de 10 jaar vol Türkiyemspor is door de tuchtcommissie schuldig bevonden aan het sta ken van de wedstrijd tegen DCG. Het zwaarst gestraft is Wennie Stroop. Hij mag tot april niet meer voetballen. Twee andere spelers werden voor vier en drie wedstrijden uitgesloten Zowel Leiden (start en finish) als Noordwijk (finish) willen een etappe van de Holland Ladies Tour 2001. Ook Alblasserdam, Schiedam en Ridderkerk hebben zich be schikbaar gesteld voor de etap- tia toernooi IJsclub Oeg< krijgt na 27 jaar een nieuw preses. De huidige vooral Star krijgt Frans van Rijn. volger De laatste zondag Renbaan Duindigt zal in h ken staan van good old Q Knijnenburg, die ruim 50 geleden zijn carrière alsp op Duindigt begon en als rige per 1 januari niet ma rijder van koersen mag de men Marco en Ronald den Ing plaatsten zich inl Haag voor het Nederlands pioenschap supersprint in ningen. Jongste broer Den krijgt een herkansing Me thonloper Kamiel Maasei werpt zich vrijdag in Leidi een hartslagtest. De demo tie maakt deel uit van een loopclinic die Runnerswo Leiden organiseert in heti huis van Leiden Atletiek a Anthonie Duyklaan. Aanv 19.30 uur. De toegang (ine koffie en cake) is gratis Carl Roest was zaterdag met een dikke onvoldoende (vier) een dissonant in het elftal van Noordwijk. dat goed scoorde in de wedstrijd tegen Deltasport. Vier spelers, Faerber, Van Op- huizen. Reinders en Pitti kregen een acht. Hicham Rbii van Ter Leede was dit weekeinde de best spelende voetballer van de hoofdldassers. Hij kreeg een ne gen voor zijn optreden tegen ARC, dat bijna alleen maar vij ven en zessen kreeg. Wouter Verheij was met een zeven de enige uitzondering. Carlo van Zeist van Ter Leede, de winnaar van vorig jaar, gaat in het algemeen klas sement aan de leiding met Tom van der Niet van Quick Boys. Beiden scoorden een zeven. Polman Janssen Van Baekel 60. Luxenburg Van der Lugt Van den Berg 6 Van der Zwet 7 Tan 6 46. Schnater 6 Hoever 6 Linger Deltasport-Noordwrijk 0-3 Korff Van Ophuizen Korbee Patrick de Jong 7 Roest 4 46. Wim de Jong 7 ARC-Ter Leede 1-5 ARC: Admiraal 6 Van Orssagen 6 Balkhoven P Bloemheuvel Burnama Reinders 8 Van der Laan I. Van der Niet Ter Leede: Waasdorp M.de Jong Bloemheuvel Van Zeist Schilthuizen 80.Vonk Gelderblom 5 61. Van der Veen 6 Beekman 6 Cabeza 6 Langeveld Beltman Campfens 82. Ruwaard Kalkema SPELER van het JAAR Quick Boys-Capelle gestaakt in 85ste n nuut bij 1-1 stand Van der Niet 7 83. Spaans Van Otterloo 7 Flaton Dijkdrent 7 Ravensbergen Aandewiel 7 Kruit Klassement (spelers) I. Carlo van Zeist (Ter Leede) Tom van der Niet (Quick Boys) 3. Alex Redel (Katwijk) 4. Hugo van Duijn (Katwijk) 5. Bartjan Onderwaater (Rijnsburg) 6. Jeroen Buys (UVS) 7 Michel Roest (Rijnsburg) 8 Martin den Haan (Rijnsburg) Lennert Hegie (Rijnsburgse Boys) 10. Dave de Heiden (UVS) II. Frank Bloemheuvel (Ter Leede) Patrick van Darn (Noordwijk) Hicham Rbii (Ter Leede) 14. Vincent Bon (Katwijk) Jürgen Faerber (Noordwijk) Jack Honsbeek (Ter Leede) Mark Jansen (Ter Leede) Michel Jungschlager (UVS) John van der Meer (Katwijk) Menno Ooyendijk (UVS) Marco de Ridder (Katwijk) Edwin Robbers (Katwijk) Klassement (clubs) 1. UVS 2. Ter Leede 3. Katwijk 4. Noordwijk 5. Rijnsburgse Boys 6. FC Lisse 7. Quick Boys 8 ARC 6,84 6,81 6,80 6,78 6,54 6.38 6.35 6.12 Naam: Timo Versteegen. Sport: basketbal. Club: BS Leiden. Geboren: 3 september 1973 te: Leiderdorp. Broers/zussen: een zus, Ma- riëlle. Partner: Karianne Taminiau. Beroep: assistent-makelaar in Scheveningen. Lengte: 1.98 meter. Gewicht: 110 kilogram. Rechts- of linkshandig: rechts. Vorige clubs: BV Leiderdorp. Beste trainer: Ferenc Szitas. Bij hem ben ik begonnen. Hij heeft me vooral discipline bij gebracht. Slechtste trainer: Vladimir He- ger, toen coach van het natio naal juniorenteam. Aan hem heb ik heel slechte herinnerin gen, we botsten vaak. Hij was net Ruud Harrewijn komen vervangen, daar kon ik goed mee opschieten. Heger kickte alleen maar op lengte; ik was dus niet lang genoeg. Hoogtepunt in basketbalcar- riere: als speler van Leiderdorp Nederlands kampioen bij de kadetten in 1990 en topscorer en MVP op ons eigen interna tionale juniorentoernooi in '93. En eigenlijk ook het jaar dat we met de junioren van Leider dorp vijfde werden in de eredi visie. We versloegen toen een heleboel goede teams en ik heb dat jaar veel geleerd. Als coach ben ik in 1993 met de meisjes aspiranten van Leiderdorp ook Nederlands kampioen gewor den. Dieptepunt: een van de treu rigste dingen die ik heb meege maakt was het gedrag van de spelers van Risne Stars bij de tuchtzaak van mijn teamge noot Erik-Paul van Weeren, een paar weken geleden. EP had in het duel tegen Risne een. overigens terechte, dis kwalificerende fout gekregen. Toen hij voor de tuchtcommis sie moest verschijnen, zat daar ook de jongen tegen wie hij de fout had gemaakt, en die be weerde dat hij ernstig letsel had overgehouden aan het in cident. Kreeg Van Weeren een schorsing van zes duels. Wat heb jongens gezien die iemand een vreselijke matennaaiers. Ik vol op zijn gezicht sloegen, die kregen dan een wedstrijd schorsing. De NBB is niet con sequent. Respect voor: ik heb een aan tal jaren in de zorgsector ge werkt. Ik heb onnoemelijk veel respect voor al die mensen die tégen een misdadig laag salaris proberen om anderen een leuk leven te bezorgen. En natuur lijk heb ik respect voor mijn ouders, voor het geduld dat ze met me gehad hebben. Hekel aan: mensen die niet oprecht zijn. Matennaaiers in elke vorm, dus. Verder niet, ik heb geen zin om me te ergeren, dus bemoei ik me er niet mee. Favoriete internetsite: ik mail heel veel, vooral met jongens van mijn voetbalelftal, dus doe maar www.hotmail.com. Hobby's: voetballen dus, bij Lugdunum zaterdag 3, stap pen, uit eten gaan. Eten: Chinees, Italiaans en de hele menukaart van de Dolle Dries. Drinken: Wodka met cola light, bier en voor de wedstrijd Red Buil. Film: Lethal Weapon 1 t/m 4. Boek: The Underboss en De Maffiabaas. Mooiste plekje in de regio: de Brederode in Leiderdorp. Daar ben ik geboren. Daar komen trouwens heel wat basketbal lers vandaan. Favoriete basketballer: Char les Barkley, vanwege zijn over my dead l?orfy-mentaliteit. Dat is de hardst werkende speler die ik ooit gezien heb. Mooiste shirt: dat van Ajax. Niet dat uittenue hoor, maar gewoon dat mooie rood-wit. Toekomst persoonlijk: zo spoedig mogelijk mijn diploma makelaardij halen, toetreden tot de NVM en dan mijn eigen makelaardij beginnen of inko pen in een bedrijf. Verder blijf ik voetballen, ik wil trouwens graag de groeten doen aan de gasten van Lugdunum 3, en ik denk dat ik na dit seizoen stop bij BS Leiden. Dat is heel moei lijk, want ik vind het erg leuk, maar het is lastig te combine ren met mijn werk en andere verplichtingen. Het liefstz doorgaan, maar vooralsno ik dat ik stop. Eventueel lager spelen, als ik dat Dan ga ik wel op de tribun ten bij het eerste. Ik kan a niet normaal naar een ba bal wedstrijd kijken. Dan het zo vreselijk kriebelen, ketbal is echt verslavend blijft een wereldspel. Toekomst BS Leiden: hop blijft de goede jeugd dief is behouden. Dan moetei binnen nu en twee jaar pn veren. Dan kan het team rijpen in de promotiedivig dan doorgaan. Ik denk we we in de toekomst moetei menwerken met Blitz. A straks drie ploegen uit d regio in de promotiedi spelen, verzwak je elkaar, goede sponsor erbij, wal sterking en doorstroming de jeugd, en dan zo hoog gelijk. Dan moet er aan® lijk basketbal gespeeld wc zo krijg je de sportzalen vol. En dan kan ik nog een men kijken als ik gestoptb Kampioen in de Eerste di B: ik denk WGW uit Den der, helaas. Wij hebben veel punten laten liggen. Degradant: Challengers! ker weten. Tenzij ze op een heleboel spelers uit eerste laten meedoen. Ik! ook Risne Stars. Dat niet, maar vanwege da met Van Weeren... Zaterdag thuis tegen WO kunnen twee dingen g Of we zijn scherp, en dan nen we, met een paar pi verschil. Of we zijn niet li les - dat gebeurt nog welf en dan verliezen we. Hel dus aan ons. Ik denk w( iedereen er klaar voor is zelf veel punten maak belangrijk. Ik scoor lieve» punten en pak een helebo bounds als we winnen, da ik er dertig ingooi en wed tekst joris zandbergen foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22