Brandweer: Zomermarkt uit Hoofdstraat De rust is weergekeerd bij Harpe Davids «fcsenaar moet maand cel na zware mishandeling orlopig geen bordeel op ftwijks industrieterrein Lissese huisarts beëindigt plotseling praktijk Nieuwe rotonde Zeeweg half december klaar Vrijwel zeker geen bouwvergunning voor motelcomplex in Ruigenhoek Taakstraf voor jonge autokrakers Neem een proefabonnement BEL 071^5128030 WEKEN VOOR 41,00 INSDAG 22 NOVEMBER 2000 g idernemers moeten haast maken jURG Rijnsburgse ondernemers moeten haast maken met i l jielding voor het toekomstige bedrijventerrein Klei Oost. >3 zegt burgemeester Van der Lee. „De VOR, Verenigd Onder- d iend Rijnsburg, heeft er altijd op aangedrongen dat Klei t( [exclusief voor Rijnsburgse bedrijven bestemd zou zijn. Ze r, ben nog even de tijd, maar daarna komen bedrijven uit an- plaatsen in aanmerking. Dat zou zonde zijn voor de Rijns- l ondernemers, want dit is voor velen van hen dé gelegen- |om zich in Rijnsburg te ontplooien. Deze kans krijgen ze in lomende jaren niet meer. Rijnsburg raakt zo langzamerhand Werner Brouwer van ontwikkelingsmaatschappij Floris V dat van de zestig benaderde Rijnsburgse ondernemingen aantal niet op korte termijn de overstap naar Klei Oost wil inmaken. „Óp dit moment is zeventig procent van de be- fcbare plekken gevuld. Voor de overige dertig procent heb- |de bedrijven tot het eind van deze maand." ito over de kop op Hoorneslaan |ük^ Een 21-jarige Katwijkse automobilist is gisteravond op loorneslaan in zijn woonplaats over de kop geslagen. Daar- aakte hij lichtgewond, net als zijn 17-jarige inzittende. Bei zijn voor behandeling van hun verwondingen naar het land Ziekenhuis overgebracht. Het ongeval ontstond na een - almanoeuvre van een Noordwijkse automobilist. Daardoor de Katwijker van de weg, raaide hij een stoeprand en be- de auto op z'n 'kop'. rkeersdrempel in Meanderlaan atBURGDe Meanderlaan in Valkenburg krijgt een 30-kilo- erdrempel. Dat gebeurt ter hoogte van de Burgemeester t Woutlaan. De maatregel is genomen om de snelheid van afietsers, die uit de richting van industrieterrein Katwijker- komen, te beperken. Ook wordt er een waarschuwings voor fietsers in de Joghtlaan geplaatst. ir cel geëist tegen XTC-dealer iaag/noordwükerhout/katwuk Een 32-jarige man uit ïdwijkerhout zei gisteren bij de Haagse rechtbank slechts Ie maanden XTC-pillen te hebben verkocht voordat hij in ari van dit jaar werd aangehouden. Officier van justitie M. itman achtte echter bewezen dat de man acht maanden pillen in Noordwijkerhout en Katwijk heeft verkocht. Zij een celstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaar - De Noordwijkerhouter zei tijdens een periode dat hij ge- elijk arbeidsongeschikt raakte, XTC te zijn gaan slikken. De zou hij hebben weggegeven aan vrienden, totdat hij fi- ieel in de knel kwam. „Toen ben ik onderscheid gaan ma lussen vrienden en aasgieren", aldus de man. „De laatste gone moest voor de pillen gaan betalen." De Noordwijker- zelf heeft na zijn aanhouding gebroken met de wereld drugsgebruikers. De uitspraak volgt over twee weken. ag/lisse connie van uffelen )0j ilitierechter in Den Haag gisteren een 53-jarige lit Lisse veroordeeld tot •ete van bijna zeshonderd een maand cel en een voorwaardelijk, omdat n Hillegommer bewust jn auto heeft geschept en iillegommer stond op 11 )'ei lus met zijn auto aan de in Hillegom, toen de Jaar bijna tegen zijn auto d. De bestuurder maakte i drukke gebaren, waarop immer besloot achter an te rijden. Even verder- e i hij naar de bestuurder e i te vragen wat er aan de ivas. Daarop 'gaf de Lisse- I en dot gas' en reed op de 8,1 lit Hillegom in. Deze be daardoor op de motor- aama de man heftig rem- slachtoffer viel op de met zijn hoofd vlak naast orvviel. Hij rolde snel weg orde de uitgestapte be er hem bedreigen met de m: 'Ik rijd je het graf in!' seriaar reed echter weg man met een kapotte m pijnlijk been, schaaf- dwijker laat niets meer van zich horen krijgt voorlopig geen nts 1 Noordwijker J. van die eerder aankondigde zo snel mogelijk in Kat- ui n luxe seksclub wilde be- ei i, is weer uit beeld. Dat ethouder A. van der Plas van ruimtelijke orde- ,Van die Noordwijker i we niets meer gehoord. )e« der zijn er bij mijn weten kar mvragen ingediend." Duin stuurde Katwijk in iber een brief met daarin ?/i(i tzoek of hij in het dorp m irdeel kon beginnen. Hij in zijn brief dat hij het isnel mogelijk in Katwijk eni te seksclub wil openen hi fdt gekenmerkt door ex- eit en discretie en ge- op de zakelijke markt, gei n ervan overtuigd dat «drijf een aanwinst is gemeente", schreef hij irgemeester en wethou- w^emeester Van Wouwe Van Duin in sep- ■hef dat Katwijk het landelijk :ndi Iverbod respecteert en oktober geen bordelen ;oVUen dat de Noordwijker nd« datum maar een nieuwe :hij lingsaanvraag moest bat heeft Van Duin vol khouder Van der Plas tot op de dag van vandaag niet gedaan. De Noordwijkse bor deelhouder was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Alleen aan de Ambachtsweg op bedrijventerrein 't Heen mag onder strenge voorwaar den één seksclub komen, maar die mag niet groter zijn dan vijf tig vierkante meter. Met een enorm aantal regels en een ver gunningenplicht denkt Katwijk een seksclub uit het dorp te kunnen weren. lisse peter blok De Lissese huisarts V. de Vroo- men heeft van de ene op de andere dag zijn praktijk aan de Achterweg gesloten. Over zijn motieven tasten zijn ruim 2300 patiënten in het duister. Vol gens voorzitter P. Kassing van de verenigde Lissese huisartsen is het abrupte stoppen van De Vroomen 'een privézaak', waar 'hij verder niet over wil uitwij den'. Kassing geeft wel toe dat De Vroomen plotseling zijn prak tijk heeft beëindigd. „Officieel heeft hij zich bij ons ziek ge meld, maar de kans dat hij de draad ooit nog oppakt, is zeer klein. Sterker nog, wij zijn al een vervanger voor hem aan het zoeken. Daar heeft dokter De Vroomen zelf om ge vraagd." Er moet in Lisse zo snel mo gelijk een structurele oplossing voor de vertrokken De Vroo men komen, vindt Kassing. „Mijn collega's die hem nu tij delijk vervangen, hebben elk een drukke praktijk van elk zo'n drieduizend patiënten. En de werkdruk is de laatste tijd toch al hoog. Zij kunnen nu wel eventjes inspringen, maar dat moet natuurlijk ook weer geen maanden gaan duren." „We moeten het vertrek van De Vroomen zo snel mogelijk op een goede manier oplos sen", vindt Kassing. „Dat is voor iedereen het beste, niet in de laatste plaats voor de pati ënten van De Vroomen. Die hebben recht op duidelijkheid. Zij moeten op korte termijn weten wie hun nieuwe huisarts De praktijk van huisarts De Vroomen - die vanmorgen niet bereikbaar was voor commen taar - wordt momenteel waar genomen door de zijn collega- huisartsen Bet en Stelder. Lis- senaren met een achternaam beginnend met A tot N kunnen op afspraak terecht bij dokter Stelder aan het Linnaeuspark 3, Lissenaren met een achter naam beginnend met N tot en met Z kunnen op het spreek uur (7.45 - 9.30 uur) terecht bij dokter Bet aan de Grachtweg 5. Commandant Pesscliier: 'Een parkeerterrein in Noordwijk zou een stuk veiliger zijn De toeristische zomermarkt in Noordwijk moet vrijwel zeker weg uit de Hoofdstraat. De plaatselijke brandweer vindt de markt, die po pulair is onder de toeristen, in de nauwe straat niet meer verant woord. Bij brand en andere ongelukken kan er niet snel en ade quaat worden ingegrepen, zegt commandant Pesschier. De dubbele rij kramen aan de weerszijden van de straat belemmeren volgens de brandweer de vrije doorgang voor de bluswagens. Panden zouden daardoor in geval van brand slecht te bereiken zijn. noordwijk «maruke den hollander De Noordwijkse Ondernemersvereni ging (NOV) ziet zich gedwongen de zo mermarkt af te blazen als de brand weer vasthoudt aan de veiligheidsei sen. Met de opbrengst van de markt kon het bestuur van Hoofdstraat Koopcentrum tot nu toe leuke dingen doen, zoals het financieel ondersteu nen van allerlei evenementen. ,,Als wij met de gemeente en de brandweer geen overeenstemming kunnen berei ken zullen de zomermarkten helaas komen te vervallen. En kan ook geen ondersteuning meer worden gegeven aan het Straattheaterfestival, De Mooi ste File en andere zomerse activiteiten. Dit zullen wij ten zeerste betreuren", meldt Hoofdstraat-voorzitter C. Cas- pers. „In de zomer zijn er tal van straatjes waar de brandweerauto's op drukke dagen niet doorheen kunnen. Als je daar moeilijk over doet, kun je op die momenten in feite het hele dorp wel sluiten", vindt NOV-voorzitter L. Kor- bee. Volgens hem is het een grote wens van de VW en de horeca om de markt te behouden. „Mensen die een arrangement boeken, vragen vaak van te voren al of er in die tijd een zomer markt is. Daar komen ze voor". Commandant Pesschier van de Noordwijkse brandweer daarentegen stelt dat er maar eens goed moet wor den nagedacht over de veiligheid in de Hoofdstraat. „Als iemand tijdens de zomermarkt een hartinfarct krijgt, is de plek des oriheils nauwelijks bereik baar. Dat baart ons grote zorgen." Daarom heeft de brandweer de ge meente gevraagd om bij de herinrich ting van de Hoofdstraat na te denken over de bereikbaarheid. De brandweer moet met de ondernemers nog een ge sprek aangaan. Pesschier is persoonlijk een voor stander van een andere plek van de zomermarkt. „Een parkeerterrein bij voorbeeld, dat is een stuk veiliger." wonden en gekneusde hand palmen achter. De dader kon worden getraceerd doordat een echtpaar alles vanaf een balkon had gezien en hem kende. De dader kwam gisteren niet bij de rechter opdagen, maar had tegenover de politie alles ontkend. „Zij van boven lijden aan aderverkalking. Die vent op het balkon moet een bril op zijn kop laten zetten", verklaarde hij bij de politie. Over het slachtof fer zei hij dat deze nog 'van ge luk mocht spreken'. „Zo gauw als ik die vent zie, zal hij het be zuren. Ik had het gas goed inge drukt, di.e vent moet voor mijn auto vandaan blijven." De man weigerde in deze zaak mee te werken aan een rapport voor de reclassering. Eerder was hij al veroordeeld 'voor doorrijden na een aanrij- ding. Officier van justitie Steen vond dat er sprake was van een poging tot zware mishandeling en niet van een poging tot doodslag, omdat de dader daar niet hard genoeg voor reed. Hij vond echter wel dat de gevol gen voor hetzelfde geld ernsti ger hadden kunnen zijn. Steens eis werd door de rechter over genomen. katwuk De nieuwe rotonde op de hoek van de Zeeweg met de Koningin Julianalaan in Katwijk is half december klaar. Dat verwacht wethouder A. van der Plas (CDA) van ruimtelijke ordening. „De aanleg van de rotonde ligt goed op schema", zegt hij. Als het weer het toelaat, kan vrijdagmiddag weer via de Zeeweg naar Katwijk aan den Rijn worden gereden. Vice versa is nog niet mogelijk. Au toverkeer dat Katwijk inkomt, kan alleen via de Koningin Julianalaan en de Biltlaan 'aan Zee' komen. Wie naar Noordwijk of Haarlem wil, kan voorlopig nog niet via de Zeeweg-rotonde, maar moet via de Karei Doormanlaan en de Industrieweg omrijden. foto dick hogewoninc 'De nieuwe dirigent is een echte topper' noordwukerhout' monique witteman De Harpe Davids uit Noordwijkerhout heeft een streep gezet onder al le problemen, die de mu ziekvereniging de afgelo pen maanden heeft ge kend. Het' jubileumcon cert ter ere van het 85-ja- rig bestaan betekende een symbolisch keerpunt. Voor de laatste maal gooi den de leden verkreukel de papieren naar de diri gent, om vervolgens alle maal terug te keren om het muziekstuk 'De werk staking van de muzikan ten' uit te spelen. Het hoort volgens de traditie bij dit stuk, maar was voor Harpe Davds wel erg toepasselijk. De problemen zijn ont staan toen een aantal mensen het niet meer zag zitten in dirigent Aart de Jong. Hij is eerder dan het bestuur wenste opge stapt. Ook voorzitter Henk Bouwmeester en secretaris Rina de Klerk die per se wilden dat De Jong aanbleef, hebben de Op dit moment heeft De Harpe Davids nog een tijdelijke dirigent, de 27- jarige Dirk-Jan de Boer. Morgen kan zijn aanstel ling definitief worden, als de stemming die dan on der de leden wordt ge houden positief uitvalt. De nieuwe voorzitter Dick Snel hoopt dat dat het ge val zal zijn. „Het is een echte topper. Hij is pas acht weken bij ons en hij heeft al heel veel bereikt. Het is eigenlijk verbazing wekkend. Het concert van zaterdag is een groot suc ces geworden. Zo'n 900 ménsen zijn naar De Schelft gekomen." Snel is er blij mee dat de rust is weergekeerd. De 55-jarige Snel is in 1992 bij de vereniging ge komen, terwijl hij geen verstand van muziek had. „Ik let op de grote lijnen en ik verzorg de sponso ring. Ik ben bij De Harp gekomen toen mijn doch ter er ging spelen. Mijn eerste taak was het dra gen van het vaandel bij een evenement in Lim burg dat werd georgani seerd door de muziekver eniging De Harpe Davids uit Brunssum, die alle Harpe Davidsen uit Ne derland had uitgenodigd. Ik heb toen van onze ver eniging een uniform ge kregen en dat heb ik nooit meer teruggegeven." Behalve de voorzitters wisseling, zijn er in het bestuur van De Harp nog twee wijzigingen opgetre den. De nieuwe secretaris is Jos Roosjen, terwijl Bas van der Tang er als alge meen bestuurslid is bijge komen. Met elkaar heb ben zij al veel plannen voor de nabije toekomst ontwikkeld. Zo ligt het in de bedoeling om een le raar voor de koperen en de houten instrumenten aan te trekken, komt er een blokfluitgroep en staan er al weer behoor lijk wat concerten ge pland. De eerste wordt gehouden op zaterdag 16 december in de St. Jozef kerk in Noordwijkerhout, om 19.00 uur. Katwijk heeft forse kritiek op SDB-begroting katwuk/duin- en bolenstreek Over de taken die het Samen werkingsorgaan Duin- en Bol lenstreek moet blijven uitvoe ren en hoe de SDB-organisatie er uit moet zien, moet zo snel mogelijk een fundamentele dis cussie worden gevoerd. Dat vindt een belangrijk deel van de Katwijkse politiek, die zich gis teravond buitengewoon kritisch uitliet over de begroting voor 2001 van het samenwerkingsor gaan. De fractievoorzitters Ten Hove (RPF), Stolk (PvdA), Slings (D66/Gemeentebelangen), Bo- land (Groenlinks), Zwaan (Lijst 8) vinden het te gek voor woor den dat de SDB-begroting vol gend jaar met 23,5 procent stijgt, terwijl het samenwer kingsorgaan alleen maar taken - GGD en de stichting Werk kring - afstoot. Vooral RPF'er Ten Hove trok gisteravond fel van leer. „Waar hebben we het SDB nog voor nodig?", vroeg hij zich hardop af. „Er blijft zo langzamerhand alleen nog maar een lege orga nisatie met een dure staf over. Dat komt de efficiency niet ten goede." Ten Hove ziet liever dat elke gemeente één onderdeel van het SDB overneemt. Burgemeester en SDB-voor zitter Van Wouwe bestrijdt dat het SDB fors duurder wordt. „Wie de begrotingen met elkaar vergelijkt, kan makkelijk die conclusie trekken. Maar de af gelopen jaren werd er steeds te krap begroot, waarna we alle maal weer over elkaar heen vie len als de kosten hoger uitvie len dan geraamd. Daarom wil ik nu een reële begroting presen teren. Dat betekent een inhaal slag. De kosten per inwoner stijgen. Maar ik ga er nu zonder meer vanuit dat we volgend jaar binnen de financiële kaders blijven." Van Wouwe vindt dat de kos tenverhoging voor het SDB 'in het juiste perspectief moet worden gezien. „Vier gulden per inwoner erbij, betekent dat er een paar mensen extra kun nen worden aangenomen." Binnen het SDB is dringend be hoefte aan ondersteunend per soneel. Dat het SDB een lege organi satie met teveel personeel wordt, is volgens Van Wouwe onjuist. „Ik bestrijd dat ten zeerste. Het SDB heeft niet te veel mensen in dienst, eerder te weinig. En het takenpakket blijft grotendeels intact." noordwukerhout gerard baas ve beslissing. Voor het zover is, schakelt Noord wijkerhout een extern adviseur in. Gemeentese cretaris Adriaanse: „Dan moet je denken aan een juridisch adviseur, die uiteen kan zetten wat de gevolgen zijn wanneer zo'n vergunning wordt in getrokken. Een bouwkundig adviseur hebben we niet nodig, want de zaak is wat dat betreft zonne klaar. Wat Regiobouw daar wil bouwen, mag niet volgens de vergunning." Regiobouw, dat via Leisure Projects in Cal- lantsoog de recreatiewoningen ('vakantievilla's' volgons de advertentie) verkoopt, wil begin vol gend jaar met de bouw beginnen. M. Colthof van Leisure Projects verklaarde eerder dat 70 van de 120 te bouwen villa's, met een minimumprijs van 331.00 gulden, al zijn verkocht. Regiobouw wil niet inhoudelijk reageren op de zaak. Motel-Resort Dunimar, het motelcomplex aan de Ruigenhoekerweg bij Ruigenhoek in Noordwij kerhout, staat op de tocht. Het college van burge meester en wethouders van Noordwijkerhout overweegt de bouwvergunning niet te verlenen, omdat Regiobouw Haarlemmermeer recreatie woningen wil bouwen. Dat blijkt onder andere uit advertenties in het Leidsch Dagblad, waar de projectontwkkelaar dergelijke woningen aan biedt. Gisteren zaten de gemeente en Regiobouw bij elkaar aan tafel. De besprekingen brachten geen nieuwe feiten aan het licht. Noordwijkerhout wil daarom geen bouwvergunning verlenen en neemt daarover binnen drie weken een definitie- den haag/hillegom connie van uffelen Twee broers van 18 en 19 jaar uit Hillegom zijn gisteren door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een werkstraf van 88 uur en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken. Het duo heeft drie po gingen tot diefstal van ver schillende auto's op zijn gewe ten. Een 21-jarige plaatsgenoot die daarbij een radiocassette recorder stal, kreeg tien uur taakstraf meer. De drie hadden eind juli sa men met een vierde jongen na het gebruik van wat drank en marihuana het plan opgevat om naar Noordwijk te gaan. Ze besloten daarvoor een auto te stelen met behulp van een mes, een schroevendraaier en plastic handschoenen. Bij een industrieterrein in Hillegom gingen beide broers op de uit kijk staan, om de andere twee de gelegenheid te geven de au to's te stelen. Dat lukte niet, waarna de oudste van het stel als schrale troost de autoradio meepakte. Officier van justitie Steen wilde geen onderscheid ma ken tussen de verschillende rollen van de jongens, omdat ze allemaal wisten wat er ging gebeuren. Daarom eiste hij voor alledrie twee maanden cel en een maand voorwaarde lijk, plus een schadevergoe ding van een kapot portier ter waarde van ruim 650 gulden. De advocaat van de beide broers vond dat de rechter wel degelijk rekening moest hou den met de rolverdeling van de daders. Hij pleitte dan ook voor vrijspraak van de broers voor de diefstal van de autora dio. Die was namelijk niet vooraf besproken. De rechter was het daamee eens.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21