Rik Smits voelt zich momenteel vooral oud Van Kessel in beeld bij wielerploeg van Lemond Sport Klem bord Quick Boys was zijn leven ACHTERIiin Winner PAG 21 NOVEMBER 2000 iner schipper in race rond de wereld ffRDAM' Zeiler Roy Hei- wórdtde schipper van l5sa Abloy, waarmee hij -end jaar gaat meedoen ,de Volvo Ocean Race. wedstrijd heette in het eden de Whitbread nd the World Race. De lanrace start volgend op 23 september. Heiner ligde onlangs als vierde Ie Olympische Spelen in olingklasse, Vier jaar ge in won hij brons in de i-klasse. De oceaanrace ior Heiner geen onhe il fenomeen. Drie jaar ge- n loste hij in de Whit- idrace de Nederlandse Hans Bouscholte af eBrunelSunergy. Bous cholte legde zijn taak neer na teleurstellende prestaties in de eerste twee etappes. foto epa/afp akaay krijgt 3,5 miljoen van Tenerife jCRUZDe Spaanse club Tenerife moet Roy Makaay onge- 3,5 miljoen gulden betalen. Een rechtbank op het Canari- eiland stelde de Nederlandse voetballer in het gelijk in een tül met zijn oude werkgever. Makaay vertrok in de zomer 1999 voor 18 miljoen gulden naar Deportivo la Coruna. De twistte met Tenerife over een clausule in zijn oude con- ter waarde van 3,5 miljoen. - alvoetballers beginnen met winst [mala-stad Het Nederlands zaalvoetbalteam is het we- ;ampioenschap gisteren in Guatemala-stad begonnen met overwinning. Het team van coach Nico Spreij versloeg ite met 5-3. Voor ruim tweeduizend toeschouwers leidde erland bij rust met 4-0 door doelpunten van Talha, Lettinck, emia en Marechal uit een tienmetertrap. Sayed en Soliman irden tegen voordat opnieuw Lettinck voor opluchting in de erlandse ploeg zorgde. In de slotfase bepaalde een doelpunt de Egyptenaar Mohamed de eindstand op 5-3. Glenn Zeelig lein het duel ernstig geblesseerd. Waarschijnlijk heeft de trvan IT/SCN een ingescheurde knieband. Hanky Leatemia jkte in Guatemala-stad een mijlpaal. De recordinternatio- peelde zijn honderdste interland. iderzoek naar gedrag Bruggink De openbare aanklager is een vooronderzoek begonnen 'rag van PSV'er Arnold Bruggink. De aanvaller raak- lerdag tijdens de uitwedstrijd tegen Heerenveen met zijn oog het gezicht van Van Gessel. Alle partijen moéten ftelijk verklaren wat er precies is gebeurd. Ook de video- P len van de wedstrijd worden bekeken. Daarna beslist de I lager of Bruggink in staat van beschuldiging wordt gesteld. igic Johnson wellicht in Rotterdam rdam De Holland Basketball Week wil Magie Johnson Ahoy' halen. De Amerikaan is eigenaar van de Magic Great De Deense ploeg is welkom in de HBW onder voorwaar- lohnson tussen kerst en nieuwjaar ook op de vloer ver beide partijen hebben nog geen financieel akkoord kun- «reiken. De komst van Lietuvos Rytas staat wel vast. De lioen van Litouwen speelt, net als Magic Great Danes, in jord Europese Basketbal Liga waarin het Helderse Cones- land vertegenwoordigt. De HBW-organisatie heeft ook lussische Zamar gestrikt. De komst van de Nederlandse het Nijmeegse Eiffel Towers, leper (België) en Kaapverdië lal vast. Voor de achtste en laatste plaats is de HBW in on- andeling met Cuba en ploegen uit Brazilië en Argentinië. lith Straathof start in Heerenveen yooRTDe commissie topsport van de Koninklijke Neder- e Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft de volgende rijders ecteerd voor de wereldbekerwedstrijd, komend weekeinde erenveen. Mannen: 1500 meter: Rintje Ritsma, Gianni me, Erben Wennemars, Mark Tuitert en Jakko Jan Leeuw- 10000 meter: Romme, Bob de Jong, Carl Verheijen, Jo- Uytdehaage en Brigt Ryykje. Vrouwen: 1500 meter: Rena- oenewold, Annamarie Thomas, Barbara de Loor, Tonny de en Judith Straathof. 5000 meter: De Jong, Carien Kleibeu- larja Vis, Groenewold en Wieteke Cramer. Donald weg bij De Graafschap chem De Graafschap heeft trainer Rob McDonald ont- De tegenvallende resultaten vormen de hoofdreden. De eiding gaf bovendien aan dat de samenwerking tussen trai- spelersgroep niet meer optimaal is. De Graafschap ver- :ondag met 1-0 van RKC. Dat was de vijfde nederlaag op dub uit de Achterhoek bezet in de eredivisie de vijftiende McDonald (41) was ruim een jaar werkzaam bij De schap. De trainingen zullen voorlopig worden geleid door ent-trainer Jurry Koolhof. enoord laat 2,5 miljoen schieten rdam Feyenoord heeft 2,5 miljoen gulden aan tv-inkom- aten lopen. De Rotterdammers konden dat bedrag krijgen en een Duits televisiestation als dat donderdag de eerste Irijd in de derde ronde van het UEFA Cup-toernooi tegen tuttgart rechtstreeks kon uitzenden. Daarvoor moest Feye- I wel het aanvangstijdstip verplaatsen van acht uur 's is naar vier uur 's middags. Omdat de kaartverkoop al was nnen en het gros van de fans er rekening mee heeft gehou- lat het duel in de avonduren wordt gespeeld, heeft Feye- Ihet aanbod afgeslagen. Het staat nu al vast dat de NOS nel tussen Feyenoord en VfB Stuttgart ook niet live zal uit- n. Wel bestaat er een kleine kans dat de NOS de wedstrijd 121.15 uur in zijn geheel zal brengen. use wielerploeg in problemen hagen De Deense wielerploeg Memorycard verkeert in riële problemen. Volgens de Deense krant Extra Bladet ploeg op 1 december de salarissen niet betalen. De for- 'is al tijden op zoek naar een goede cosponsor. Die zou ier miljoen gulden moeten inbrengen. „Ikkan alleen constateren dat er grote financiële problemen zijn. Het te- sgroter dan ik dacht", tekent de Deense krant op uit de van de Asger Jespy, de directeur van de hoofdsponsor. Bij oiycard rijdt de Nederlander Tristan Hoffman. Voor vol- seizoen heeft de formatie de broertjes Laurent en Nicolas tt vastgelegd. Ook Rolf Sörensen, van de Raboploeg, tde overstap. US* PRIJSVRAGEN maandag 20 november: 3 - 8-21 29-30-36-38-43- $4 - 55 - 59 -61 - 67 - 71 - 73 - ^voorbehoud) 'pot geen winnaars; hoofdprijs: f 1.000.000,00; tweede prijs I 150.000,00; derde prijs: ars; vierde prijs.- 17 winnaars, f vijfde prijs: 92 winnaars, f. Laatste zes cijfers goed- geen batste vijf cijfers goed: 1 win- (11.018,50; laatste vier cijfers 'winnaars, f. 1101,80; laatste -oed: 119 winnaars, f 110,10, cijfers goed: 1193 winnaars, kaatste cijfer goed: 11.654 wm- erste prijs: 9 winnaars, bruto f e prijs: prijs 2201 Het is nog de vraag of Rik Smits mor gen met de Nederlandse basketbal- ploeg kan aantreden tegen Israël. De voormalige center van de Indiana Pacers, die zondag na dertien jaar zijn rentree vierde in Oranje, heeft gisteren vrijwel niet kunnen trainen. Smits, ver lost van de pijn aan zijn voeten en met een dreigende knieontsteking onder controle, klaagde over buikloop. „Als ik me blijf voelen zoals vandaag lijkt het me niet slim van de coach om me te laten spelen." Coach Van Gent denkt dat het allemaal wel meevalt. „Hij heeft gewoon de gevolgen van een jetlag onderschat." Het uithangbord van Oranje zat er gisteren bepaald niet fris bij. De zweet druppels op zijn voorhoofd wezen niet op de inspanningen van een zware training maar onderstreepten slechts zijn fysieke probleem. De ongemakke lijke houding, het gepuf, gekreun en een vertrokken gezicht dikten het on getwijfeld onprettige gevoel verder aan. Smits voelde zich écht niet lekker. Hij was nog wel begonnen aan de ochtendtraining maar zocht al snel de kant op. En ook gisteravond hield de grote man het bij toekijken. Van Gent maakt zich geen zorgen. „Hij is nu drie dagen hier en heeft drie dagen last. De derde dag van een jetlag is altijd het ergste. Vanaf nu kan het alleen maar beter gaan. We hebben hem medicij nen gegeven zodat hij in ieder geval goed kan slapen." Smits zou zich tegen Israël, het eer ste van drie EK-kwalificatieduels, zo graag laten zien. In de verloren oefen wedstrijd tegen de Belgen kwam hij daar niet aan toe. „Ik heb hier alleen maar zware dagen gehad. Het is de eerste keer sinds vele jaren dat ik bui ten Amerika speel en ik moet zeggen, het viel me niet mee. Ik ben ook vrij laat gearriveerd. Liever was ik eerder gekomen, maar de kinderen moesten nog naai school." Het halen en brengen van zijn kroost, zegt Smits, vormt tegenwoor dig een belangrijk deel van zijn dagin deling. De aandacht die hij sinds zijn 'pensioen' bij de Indiana Pacers aan zijn gezin kan geven bezorgt hem een 'lekker gevoel'. Toch lijkt er die onder huidse drang te zijn om terug te keren in de NBA. De Pacers maar ook de Portland Trailblazers hebben al geïn formeerd. Smits, die lang twijfelde om te stoppen, is er nog niet uit. „Ik heb steeds gezegd dat ik ook na mijn actieve carrière zal blijven bas ketballen. Is het niet met mijn kinde ren dan is het wel op een avond ergens op een achterafveldje. Een eventuele terugkeer in de NBA hangt vooral sa men met hoe ik me voel. Op het mo ment, in Oranje, voel ik me vooral oud." Smits beseft dat hij de knoop snel door moet hakken. De NBA schrijft voor dat een basketballer nog mini maal twintig competitiewedstrijden moet hebben gespeeld om mee te kunnen doen aan de play-offs. En als hij besluit weer te gaan spelen is het bij een club die kampioenskansen heeft. „Want ik wil ook wel eens zo'n ring dragen." Vooralsnog heeft de Nederlandse ploeg ('leuk om na zo veel tijd weer eens een andere kleur shirt aan te kun nen trekken') zijn volledige aandacht. Het niveau viel hem niet tegen, de cle mentie van de scheidsrechters noem de hij opvallend. „Ik had niet verwacht dat ze zoveel toe zouden laten. Er werd geslagen en aan haren getrokken maar alles mocht. Voor een speler als ik die gewend is snel in met een fou- tenlast in problemen te komen is dat wel lekker." Van Gent liet gisteren weten zijn se lectie compleet te hebben. Inclusief Francisco Elson, die door Barcelona voor één interland is vrijgegeven met de toezegging dat hij in januari het volledige tweede deel van de EK-cy- clus mag meemaken. Dirk Lommerse. excellerend bij het Duitse Braun schweig, moet Smits, mits fit, onder steunen onder het bord. Roberto van den Broek is met een knieblessure af gevallen. Hetzelfde geldt voor Drew Henderson, die weg moet bij het in fi nanciële problemen verkerende Zwol le. Hij hoopt in België een nieuwe club te vinden. Als Van Gent kwalificatie voor het EK binnen handbereik wil houden zal hij met zijn ploeg moeten stunten. Dat lijkt tegen Israël, vorig jaar in eigen huis nog veel te sterk, een onmogelijke opgave. De coach: „Ik denk toch dat we een kans hebben. Volgens sommi gen ben ik dan naïef. Vaak is het mis maar soms is het raak. Dat is geluk, wordt dan gezegd. Dan heb ik zeker in mijn leven vaker geluk dan pech ge had." ■K Miami Curtis Martin, de running back van de New York Jets (met bal), bevindt zich in een weinig benijdenswaardige positie. Hij zit klem tus sen diverse verdedigers van de Miami Dolphins. foto reuters Hunyady strikt Nederlandse schaatstrainer Renner tekent donderdag contract EINDHOVEN ANP Emese Hunyady heeft de Nederlandse schaatstrainer Jan Coopmans in.de hand genomen om aan de top te rug te keren. De Oostenrijkse schaatsenrijdster herstelt momenteel van een menis cusoperatie die zij vorige maand onderging. Om die reden zal de vroegere Olym pisch kampioene pas na de jaarwisseling tiaar rentree op de internationale wedstrijd- banen maken. Hunyady (34) heeft zich voorlopig gevestigd in het Duitse plaatsje Grefrath, net over de grens bij Venlo. Daar is Coopmans gewestelijk trainer. Naast de selectie van de deelstaat Noordrijn-West- falen heeft hij sinds een maand Hunyady onder zijn hoede. Hunyady was al lang op zoek naar een trainer. ALPHEN AAN DEN RIJN* Miquel van Kessel rijdt volgend jaar hoogstwaar schijnlijk voor de nieuwe professionele wielerfor- matie van Greg Lemond. waar oud-renner Johan Lammerts ploegleider van wordt. De onlangs van Ter Aar naar Alphen aan den Rijn verhuisde ren ner zal donderdag een contract tekenen. De door een Amerikaans bedrijf gesponsorde wielerploeg wil ook de Belg Peter van Petegem inlijven. Zijn contract met Domo/Farm Frites moet dan wel worden afgekocht. Ook de Ameri kaan Kevin Livingston is in beeld. De US Postal renner leek rond met het Linda McCartney-team, maar stelde het tekenen van een contract on langs uit. Ook voor de Belgen Geert van Bondt en Wim Vansevenant bestaat interesse. Van Kessel (25) had voor het eerst contact met de nieuwe ploeg tijdens de Ronde van Spanje in september. Pas vorige week kwam de leiding rond met een sponsor. Het was volgens de Al- phense coureur de bedoeling dat alles geheim zou blijven tot 1 december. Zelf wist Van Kessel 1, 35. Soliman 4-2 (strafschop), 35 Let tinck 5-2, 35. Mohamed 5-3 Toeschou wers 2435. Uruguay - Thailand 4-1. Groep C: Rusland - Kroatië 4-2 (0-0), Cos ta Rica - Australië 6-2 (2-1) Poule D: Spanje - Cuba 9-0, Argentinië - Iran 2-1 Engeland, premier league. Coventry - Ips wich 0-1. Doelpunt Fabian Wilms Stand aan kop Man. United 14-33, Arsenal 14- 28, Leicester 14-26, Liverpool 14-24, Ips wich 14-24. 2. Hoekman - Graas 2-0 Stand: 1 Van Li th 11 punten, 2. Chub en Hoekman 10, 4 Wanders 9, 5. Doumesh 8, 6. Alink 6, 7. Fung, Graas en De Vos 5, 10. Poepjes 1 VOETBAL stad. WK zaalvoetbal. Poule B: •Egypte 5-3 (4-0) 5. Talha 1- inck 2-0, 16. Leatemia 3-0, 20. -0(10 metertrap). 26. Sayed 4- New York. NBA. Orlando Magic - Portland Trail Bazers 102-110 (n.v), Detroit Pistons - Charlotte Hornets 96-105, New York Knicks - Golden State Warriors 88- 71, Los Angeles Lakers - Chicago Bulls 104-96. Boston Celtics - Philadephia Sixers 90-114, Toronto Raptors - Charlotte Hornets 64-100, Utah Jazz - Dallas Mave ricks 98-107, Vancouver Grizzlies - Denver Nuggets 92-95, Los Angeles Clippers - New Jersey Nets 85-86. BASKETBAL Sotogrande. Kwalificatie Europese tour. Eindstand 1 Botes (ZAf) 274, 2. Colsaerts (Bel) 277, 3' Boult (NZe) 279. 4 Bojas (Arg) 281, 109. o.a. Derksen (Ned) 296, 119 oa. Miller (Ned) 297. Derksen en Miller behalen geen tourkaart voor 2001 Brighton. Mannen, 950.000 gulden. Eer ste ronde: Hrbaty (Slw/2) - Spadea (VSt) 6- 1 6-2, Woodruff (VSt) - Hantschk (Dui/8) 6-4 6-3, Göllner (Dui) - Arthurs (Aus) 6-0 7-6, Cowan (GBr) - Lee (GBr) 7-6 6-4, GOLF Childs (GBr) - Sargsian (Arm) 6-3 7-b, Sanguinetti (lta/7) - Delgado (GBr) 7-5 5-7 TENNIS Zoutelande. NK vrouwen. Zevende ronde: Van Lith - Alink 1-1, Doumesh - De Vos 1- 1, Chub - Fung 2-0, Poepjes - Wanders 0- Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde Schalken (Ned/8) - Levy (Isr) 7-5 6-4, Kafelnikov (Rus/2) - Bastl (Zwi) 6-2 6-2, Federer (Zwi/7) - Youzhny (Rus) DAMMEN 5-7 6-4 6-3, Ulihrach (Tsj) - Johansson (Zwe) 6-4 7-5, Hie (Aus) - Ullyet (Zim) 6-2 7-5; Froberg (Zwe) - Byron Black (Zim) 3-6 6-3 6-4. 6-1. Mannen. ATP Champions Race: 1 Safin (Rus) 784 punten, 2. Kuerten (B&a) 709. 3. Sampras (VSt) 637, 4. Norman (Zwe) 622, 5 Kafelnikov (Rus) 558, 6. Hewitt (Aus) 505, 7. Corretja (Spa) 475, 8 Agas si (VSt) 453, 9 Enqvist (Zwe) 442, 10 Henman (GBr) 391, 25. Schalken (Ned) 223, 35. Krajicek (Ned) 190, 103. Sluiter (Ned) 51. 108 Wessels (Ned) 46, 120. Siemerink (Ned) 36, 162. Van Lottum (Ned) 17, 167. Kempes(Ned) 16. Plaatsingslijst: 1 Safin 3920, 2. Sampras 3697, 3. Kuerten 3557, 4. Norman 3180, 5. Kafelnikov 2824, 6. Agassi 2618, 7. Hewitt 2525, 8. Corretja 2375, 9, Enqvist 2210. 10. Henman 1955, 25. Schalken 1123, 36. Krajicek 950. 93. Sluiter 424, 102 Siemerink 391. 125 Kempes 301. 133. Wessels 290, 203. Van Scheppingen (Ned) 188, 213. Van Lottum 178, 229. Verkerk (Ned) 153. Vrouwen, WTA: 1 Hingis (Zwi) 6180, 2. Davenport (VSt) 5022, 3. V Williams (VSt) "694, 4 Seles 0/Stl 32VS. 5 Martinez (Spa) 2795, 6 S. Williams (VSt) 2306, 7 Pierce (Fra) 2162, 8. Koernikova (Rus) 2158, 9. Sanchez (Spa) 2132, 10 Tau- ziat (Fra) 1963, 64. Oremans (Ned) 497, 66. Boogert (Ned) 483, 104. Hopmans (Ned) 328, 123. Basting (Ned) 260. 166. Noorlander (Ned) 160. WIELRENNEN Wereldranglijst veldrijden: 1 Groenendaal (Ned) 2297 punten. 2. Nijs (Bel) 1750, 3. De Clercq (Bel) 1547, 4 Wellens (Bel) 1494, 5 Pontoni (Ita) 1063, 6. Van der Poel (Ned/reeds gestopt) 946, 7 Vervec- ken (Bel) 767, 8. Van Santvliet (Bel) 646, 9. Wabel (Zwi) 548, 10. Vannoppen (Bel) 515. ZWEMMEN Huig Ouwehand 1934-2000 Als hij 's ochtends de krant had gelezen, dan stapte hij op de fiets en ging naar Nieuw Zuid. 's Middags was hij er weer. En 's avonds ook. Op za terdag de hele dag. En op zon dagochtend kwam hij nog even controleren of alle deu ren wel op slot zaten. Zelden zal in de lange geschiedenis van Quick Boys iemand zich zo ingezet hebben voor de voetbalclub als secretaris Huig Ouwehand. Hij overleed zon dagavond thuis geheel onver wacht aan een hartaanval. Huig Ouwehand was in okto ber 66 jaar geworden. Tot juli werkte de Katwijker als verze keringsagent op een kantoor in Rijnsburg. Na zijn pensio nering had hij nog meer tijd voor zijn geliefde club. Toen hij werkte was de secretaris er elke avond, van half zeven tot half tien, daarna kwamen er ook de ochtenden en de mid dagen bij. Behalve als het heel mooi weer was, want hij en zijn vrouw Corry, met wie hij de liefde voor Quick Boys deelde, waren 'fervente strandmensen'. Huig Ouwehand ging al op jonge leeftijd voetballen bij de vereniging in Katwijk aan Zee. Hij speelde in een lager senio renelftal toen hij in 1963 in het bestuur kwam. In 1964 werd hij secretaris, een functie die hij tot zijn dood vervulde. Hij hield de ledenadministratie bij, de contributie en de cor respondentie, en deed dat ui terst punctueel. Daarnaast sloeg hij geen wedstrijd van het eerste over. Hij was er al tijd, uit en thuis, ook bij oe fen- en bekerwedstrijden. Als ik wel eens hoofdpijn heb en ik zit hier in de bestuurska mer een uurtje te werken, ben ik die pijn kwijt", zei Huig Ou wehand in 1995 in een artikel in het Leidsch Dagblad ter ge legenheid van het 75-jarig be staan van de club. Een paar maanden later ontving hij de gemeentelijke legpenning voor het vrijwilligerswerk dat hij al zo lang deed. Quick Boys had hem toen al tot erelid be noemd. De Katwijker kon wel eens stug overkomen, maar ieder een die hem kende kon zijn verhaal bij hem kwijt en wist zeker dat de secretaris dat ver haal geheim zou houden als het moest. Huig en Corry kregen twee zo nen en een kleinkind. Huig Ouwehand wordt donderdag ochtend begraven. Quick Boys heeft tot donderdag alle activi teiten stilgelegd. JANET VAN DUK» Marat Safin jongste nummer één parus sipChampions Race als op de zo genoemde 'Entry List', die ook Tennisser Marat Safin is met geldt als de wereldranglijst, zijn twintig jaar en tien maan- John McEnroe was 21 toen den de jongste nummer 1 aller hij zich in maart 1980 voor het w tijden. De Rus neemt zowel de eerst beste tennisser van de we- eerste plaats in op de ATP reld mocht noemen. Spartanen zeggen af voor Marokko ROTTERDAM ANP De Spartanen Ali Elkhattabi en Nourdin Boukhari hebben zich bij de Marokkaanse voetbal bond afgemeld voor de oefen interland morgenn tegen Libië. Voor topschutter Elkhattabi was een mogelijke plaats op de bank een reden om af te zeg gen. Ook heeft hij moeite met de taal. De aanvaller beheerst het Berbers, maar de voertaal in de ploeg is overwegend Frans. Boukhari gaf niet aan waarom hij bedankte voor zijn oproep. tot gisteren ook niet dat Lammerts ploegleider zou worden. Miquel van Kessel was in dienst van Farm Frites, dat na dit seizoen fuseert met Domo. In de nieuwe formatie was geen plek voor de Alphense knecht, die zijn zinnen zette op de nieuwe Ame rikaanse ploeg, die vermoedelijk begint als zoge heten tradeteam II, waardoor de kans op deelna me aan wereldbekerwedstrijden klein is. In het tweede jaar wil Lammerts uitkomen in de eredi visie. „Het is de bedoeling dat het dan een grote ploeg is. Het is mooi als je er dan al bij zit", ver klaart Van Kessel zijn keuze. Door de komst van Van Petegem kan de nieuwe ploeg waarschijnlijk wel meedoen aan de grote Belgische klassiekers. Ook is het niet uitgesloten dat de renners bij voorbeeld de Ronde van Spanje kunnen rijden. De 40-jarige Lammerts heeft jaren met drie voudig tourwinnaar LeMond gefietst. Na het be ëindigen van hun loopbaan hielden ze contact. „Ik wist dat Greg met een ploeg bezig was. De plannen waren aanvankelijk voor 2002, maar zijn een jaar naar voren geschoven", bevestigde Lam merts gisteren. Edmonton. Wereldbeker. Vro vrij 1. Moravcova (Slvv) 54,24. 2 Pic kering (GBr) 54,93, 3. Creedy (Aus) 55,66. 400 vrij: 1 Yu (Chn) 4 09,53, 2. Geurts (Ned) 4 13,58, 3. Houldsworth (GBr) 4.14,06 50 school: 1 Gerasch (Dui) 31,30. 2. Leier (Can) 32,41, 3. Rol land (Can) 32,72 400 wissel: 1. Caverly (VSt) 4 40,68, 2. Burgoyne (Can) 4.42,69, 3. Mehlhorn (Dui) 4.44,31 100 rug 1, Zhan (Chn) 1.00,51, 2. Wycliffe (Can) 101,22, 3 MacManus (VSt) 1 01,26. 200 vlinder: 1. Yi (Chn) 2.12,19, 2. Pedrazzim (Aus) 2.12,91, 3. Hunter (Aus) 2.14,41. Mannen. 50 vrij: 1. De Thum (Bra) 22.47. 2. Jenkins (Aus) 22,55, 3. Launn (Can) 22.57 200 vrij: 1 Biggs (Aus) 1.47,99, 2 Say (Can) 1.48,41, 3. Cappellazzo (Ita) 1 49,02 100 school: 1. Moses (VSt) 59.60, 2 Knabe (Can) 1.00,02, 3 Thom- sen (Can) 1.01,04 100 vlinder: 1. Min- tenko (Can) 52,78, 2. Fielding (Aus) 53,45, 3. Ramsay (Aus) 54,37 50 rug: 1. Mannix (Aus) 24,52, 2. Halgasch (Dui) 24,82, 3 Hayes (Can) 25,60 200 wissel 1. Fielding 2.02,88, 2. Melton (VSt) 2.03,12, 3. Onwol (Can) 2.03,31 /n de zomer tennis ik vaak met vriendin L. Niveau nul, beleving honderd, en de win naar was al bekend, want dat was zij. Stond ik in een set met 4-1 voor, dan zei zij: 'Ach, dat is al zo vaak gebeurd'. Alsof ik nog niet wist dat het was zoals het was: zij een winner, ik een loser. (\rroeger zat ik op gym. Er was een keer een bingoavond waarvoor ik met een paar vriendinnetjes bij de plaatselij ke middenstand moestom ca deautjes te 'regelen'. Onze be- delactie was zo succesvol, dat iedereen na de bingo beladen met gemiddeld twintig prijzen naar huis ging. Er was er één die niets had gewonnen.) Het voortdurend verliezen van die tennispartijtjes werd pas echt erg toen L. vertelde dat haar vriend had gevraagd of zij mij niet een keer kon laten winnen. Hij vond het zo zielig dat ik altijd verloor. En zo zou het wel blijven, dacht ik. Of Peter Mueller zou langs moeten komen. Kon de Amerikaanse wondertrainer mij maar een paar dagen mental coachen, dan zou alles anders worden. En anders niet. Deze zomer verloor ik nog steeds van L Maar ik won ook wel eens. Dat kwam omdat ik door veel hard te lopen een be tere conditie had en tegen me zelf had gezegd dat het nooit meer mocht gebeuren dat ik een bal niet haalde die ik wel had kunnen halen. Vorige week zag ik Peter Muel ler voor het eerst weer sinds de zomer. Daar stond -ie op De Uithof in Den Haag. Die zater dag stond in de krant dat Bob de jong eigenlijk wel blij was dat hij niet meer met de Ame rikaan werkte. De langeaf- standsrijder uit Leimuiden hield niet zo van zijn aanpak. Als het regent, dan zegt Muel ler dat de zon schijnt, vertelde De Jong. Ineens begreep ik waarom Pe ter Mueller altijd en eeuwig een zonnebril op heeft. Daar mee was het laatste geheim ontrafeld. Ik geloof niet meer in de Ame rikaan. Ik geloof veel meer in de degelijke werkwijze van de andere schaatscoaclies. De nuchterheid. Als het regent, dan regent het. Om beter te worden, moet je beter worden. En dus haalde ik mijn schou ders op over de euforische ver halen over Peter Mueller en de zijnen na het NK afstanden in Den Haag. Ik denk dat hij deze winter door het ijs zakt. Daar durf ik zelfs om te wed den. JANET VAN DIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23