Kritiek op hangplek verstomd 'Pathologische ondernemer' beduvelde iedereen CDA wil opheldering van Molkenboer 3» Regio elende zuster krijgt erkstraf van 38 uur Feestlicht in De Kempenaerstraat BIJDETIJD pknapbeurt paviljoen kost 1,5 ton ^rr.EESTHet kost Oegstgeest 120.000 gulden om het tuinpa- oen naast het Oegstgeestse gemeentehuis op te knappen. De vincie stelt nog eens 30.000 gulden beschikbaar. Burgemees- en wethouders willen het gebouw restaureren, zodat het er gebruikt kan worden. De gemeente denkt daarbij aan een nbinatie van functies. Zo zou het paviljoen dienst kunnen en als trouwzaaltje en als expositieruimte. De Vereniging 1(|Oegstgeest, de kunstenaarsvereniging In Stock en de stich- gZuid-Hollands Landschap hebben al laten weten dat ze er :ag exposities willen organiseren. Het paviljoen, een pand in aletstijl' uit begin vorige eeuw, verkeert in slechte staat. De eren het dak zijn aangetast door houtrot. De politiek buigt J h woensdag 29 november over het plan voor restauratie. jeterwoudse beroofd van tas ffgwouDEEen 46-jarige Zoeterwoudse is gistermiddag van ir tas beroofd in de Van Swietenstraat in Zoeterwoude-Dorp. (/rouw fietste omstreeks vijf uur bij de kruising met de De rodestraat en werd daar ingehaald door een scooterrijder, •lor lens het passeren pakte de scooterrijder de tas uit haar fiets- hap nd. den haag/regio cerberus Tegen een flessentrekker (62) die in april vorig jaar onder meer het Ibis-hotel in Leiderdorp voor het lapje hield, eiste officier van justitie I. Meis sen gisteren drie jaar cel, waarvan een jaar voor waardelijk. De man werd al tweemaal eerder voor soortgelijke delicten veroordeeld. De Haag se rechtbankpresident F. Quadekkers noemde hem een 'pathologische ondernemer'. De man logeerde wekenlang in het Ibishotel en liet zich de drankjes en hapjes goed smaken. Het hotel was niet het enige slachtoffer van de man. Hij kocht op gróte schaal spullen zonder daar voor te betalen. In Katwijk bestelde de man bijna anderhalf mijoen stickers bij Multicopy en tankte hij op een ongedekte pas voor dertig mille brand stof bij een BP-station. In Sliedrecht en Papen- drecht bestelde de man voor vele duizenden gul dens aan enveloppen, stickers en folders bij res pectievelijk de firma Baars en Drukkerij Hens- kens BV. Vanuit zijn luxe kantoor aan het Weena in Rotterdam nam hij vijf werknemers aan die nooit een cent salaris zagen. Het merendeel van de vage projecten van de verdachte - er liepen er altijd vele tegelijk - strandde. Mensen die voor hem hadden gewerkt, klanten, partners: iedereen bleef met de brokken zitten. In het Drentse Stieltjeskanaal kwam de ver dachte in contact met een geitenboer die hem een partij geitenkaas meegaf om te verkopen. Weg was de kaas. En ook de 100 gulden die de man van de geitenboer had geleend, omdat hij voor de zoveelste keer zijn portemonnee was 'vergeten'. Die portemonnee vergat de 'onderne mer' trouwens altijd mee te nemen naar zijn klanten, zo bleek uit het dikke strafdossier. Ieder een leende hem geld. Hij had voor die geitenboer overigens ook klanten geregeld, die de boerderij graag wilden kopen. Dat echtpaar uit Hoogvliet wilde namelijk graag een vakantieboerderij voor mindervaliden beginnen: de 'makelaar' (de ver dachte, die 5 mille zou krijgen voor zijn bemid deling) zou hen daar wel eens even bij helpen. Hij zou de hypotheken regelen en gaf het 'groene licht' aan het echtpaar voor het ondertekenen van het koopcontract. Het naïeve echtpaar te kende voor 1,6 miljoen gulden (geld dat ze abslouut niet hadden, ze hoopten op subsidies), zonder dat er een ontbindingsclausule in het contract stond. De hypotheek kwam niet rond: het echtpaar kon de koopsom niet opbrengen, maar moest wel de boete van drie ton die in het contract stond betalen. Officier van justitie Meissen vond dat de ver dachte een kwalijke rol had gespeeld in de voor het echtpaar zo ongelukkig afgelopen deal. De geitenboer lacht achteraf nog in zijn vuistje, want hij verkocht zijn boerderij alsnog voor 1,6 mil joen gulden aan een derde partij: hij handhaaft niettemin zijn vordering van drie ton op het Hoogvlietse echtpaar, dat nu in zak en as zit. De verdachte, die bij relaties inwoonde of in dure hotels verbleef, is volgens deskundigen 'vol ledig toerekeningsvatbaar. Hij vindt zichzelf on schuldig. Hij zegt slachtoffer te zijn geweest van de mensen die zaken met hem deden of van de banken die hun kredieten terugtrokken toen ze erachter kwamen dat hij zijn strafrechtelijk verle den had verzwegen. De man beloofde de rechtbank gisteren nooit meer iets te ondernemen. Of hij voor alles wat hem ten laste is gelegd wordt veroordeeld, staat nog te bezien. Flessentrekkerij is soms moelijk te bewijzen. De verdachte zegt dat hij altijd van plan was te betalen en dat hem in strafrechtelijke zin dus niets te verwijten valt. De aanklaagster dacht daar anders over en vond een celstraf van aanzienlijke duur op zijn plaats. De rechtbank doet op 4 december uitspraak. het bestelen van bewoners het Oegstgeestste verzor- huis Rustenborch krijgt 22-jarige Katwijkse 38 uur tverlening. Die straf legde aagse politierechter Rabbie ouw gisteren op. m zuster is toch de laatste de je zou verwachten dat j eld uit je portemonnee zei officier van justitie je «touw tijdens de zitting bij j olitierechter. De eis voor leine diefstallen was twee ;eD n gevangenisstraf en twee 'jn(j n voorwaardelijk. De poli- jjjj ;hter zette de celstraf om lstr anstverlening. Katwijkse nam als op dacht tussen november en stus zes keer geld weg uit uners van mensen die af hankelijk waren van haar hulp. In totaal zou het daarbij gaan om 925 gulden. De vrouw werd uiteindelijk op heterdaad be trapt en gaf de diefstallen direct toe, maar zei dat ze in één geval niet vierhonderd, maar hon derd gulden had gepakt. De rechter geloofde dit wel. Vol gens de advocaat van de Kat wijkse was er destijds ook een andere dief actief geweest, die mogelijk de rest van het ver dwenen geld had weggepakt. Het was volgens de vrouw een 'schreeuw om aandacht' geweest na een moeilijk jaar. Ze was namelijk onverwacht zwanger geraakt, kreeg haar dochtertje via een keizersnee en maakte zich zorgen om haar man, met wie het niet goed ging. Ze heeft volgens haar ad vocaat het hele bedrag van 625 gulden al tenrggegeven. gemeente Rectificatie: ei er orp Qommjssjevergatjerjng pr Centrumplan niet. op 21 november Per abuis stond op de gemeente-aan-huispagina in het Leiderdorps Weekblad van 15 november jl. dat op 21 november a.s. een extra commissievergadering over het Masterplan Centrum plaatsvindt Deze vergadering gaat echter niet door. get Raadscommissie 2 vergadert op 29 januari 2001 over het Masterplan: de behandeling in de gemeenteraad vindt op '26 februari 2001 plaats. oegstgeest De feestverlichting in de Oegstgeestse De Kempenaer straat schijnt weer voor iedereen die op pad is voor Sinterklaassurpri ses, een vroeg kerstcadeautje of de dagelijkse boodschappen. FOTO DICK HOCEWONING De kritiek op de hangplek voor jongeren aan de Buiten hoflaan is als sneeuw voor de zon verdwenen. Niets staat een verlenging van de proef in de weg. LEIDERDORP ERIC WENT LEIDERDORP ERIC WENT Het CDA wil weten waarom pas zo laat bekend is geworden dat de politieke discussie over het Leiderdorpse centrumplan wordt uitgesteld tot 29 januari. Die discussie stond voor van avond gepland, maar is door burgemeester en wethouders van de agenda gehaald, omdat er te veel 'zware onderwerpen' op de rol staan. Dat betrokke nen, waaronder het Platform Hart voor Leiderdorp, niet van dit uitstel op de hoogte zijn ge bracht, noemt fractievoorzitter Stevers 'onder de maat'. Volgens de CDA'er is al min stens twee weken bekend dat de vergadering niet doorgaat. Wethouder Molkenboer heeft daarover een mededeling ge daan in het seniorenconvent, het maandelijkse overleg van fractievoorzitters. Op de ge meentelijke advertentiepagina van woensdag, in het Leider dorps Weekblad, werd de ver gadering gewoon aangekon- LU J J i? 2 Jd, ■an 2 c p j 0 c u Het nieuwe kwartaalblad van de gemeente Oegstgeest is een vroege dood gestorven. Te duur, vonden de raadsleden. Victor Molkenboer blijft lachen. De Leiderdorpse wethouder laat zich niet uit het veld slaan door tegenslagen. Het zag er schitterend uit. Groen, glimmend en vol infor matie. Twee weken geleden viel het nieuwe kwartaalblad van de ge meente Oegstgeest bij iedereen op de mat. 'Kijk op Oegstgeest', jaar gang 1, nummer 1. Burgemeester Els Timmers was er maar wat trots op, zo bleek uit een korte toelichting van haar hand: 'Een blad speciaal voor u. De gemeente vindt de com municatie met haar burgers immers erg belangrijk' De Oegstgeestenaars mochten zich verheugen in een reeks blijde bood schappen. '15 Winkeliers in Oegst geest verkopen voortaan de biozak! Nieuw ophaalschema huisvuil en GFT! Regionale samenwerking wordt belangrijk item! Bredeschool Poelgeest in actie! De krant van wakker Nederland kon een voorbeeld nemen aan de helde re bekopping van alle dorpskwes ties. En ook de teksten liéten niets te raden over: Het College is zeer te spreken over de nieuwe begroting. En: Regionale samen werking vindt het College van Burgemeester en Wethouders erg belangrijk. En: Het College stelt voor om ook in 2001 die middelen beschikbaar testellen die nodig zijn om het asielzoekerwerk voort te kunnen zetten. Dat zo'n schat aan achtergrondin formatie bij de gemeenteraad hele maal niet in goede aarde viel mag dus verbazing wekken. Het visite kaartje in het bevorderen van het wederzijds begrip tussen inwoners en gemeente? Een belangrijke bijdrage aan het creëren van draagvlak voor gemeentelijk beleid? Kom nou toch. Zonde van het geld. De fracties voel den niets voor een jaarlijks budget van 20.000 gulden voor een gemeen telijk kwartaalblad. En daarmee viel meteen het doek voor het splinter nieuwe huis-aan-huis-blad. Er komt geen tweede. De Oegstgeestse politiek denkt juist dat het verspreiden van achter grondinformatie tot veel verwarring Victor Smiley. leidt. Om die reden eindigen veel commissie- en raadsvergaderingen in het dorp met een besloten gedeel te. Een Oegstgeests kwartiertje als het ware, waarin raadsleden onge stoord zichzelf kunnen zijn. En als dat te kort is organiseren ze een in formele bijeenkomst die, vanwege dat informele karakter, ook besloten is. En pas daarna komen ze met de informatie naar buiten. Goedkoop, efficiënt en makkelijk. Zo'n beknop te weergave van de feiten veroor zaakt tenminste geen onnodige commotie. Want dat zijn de fracties wél met ARCHIEFFOTO MARK LAMERS Timmers eens: 'Communicatie met de Oegstgeestse burgers is erg be langrijk.' Victor Smiley Tegenslag op tegenslag krijgt hij voor zijn kiezen, maar de Leider dorpse wethouder Victor Molken- boer blijft onverstoorbaar lachen. Dagelijks vegen 'boeren, burgers en buitenlui' de vloer aan met zijn wil de plannetjes, maar daar zit hij geen seconde over in. Woorden als 'af gang' en 'gezichtsverlies' kent hij niet. Het Leiderdorpse lachebekje den dert onvermoeibaar voort, met het merkwaardige optimisme van een Jehova's getuige die steeds blijmoe diger aanbelt naarmate hij voor meer dichtgeslagen deuren staat. Want Victor gelooft heilig in zijn missies. Wat die ook mogen zijn. Het is eind mei als de wethouder van verkeerszaken weer eens op het matje wordt geroepen. Dit keer wordt hij door de bewoners van het Oude Dorp verbaal gelyncht, omdat hij eenrichtingsverkeer op de Acaci alaan en Hoogmadeseweg bepleit. „Mijn voorstellen maken in elk geval iets los", reageert hij spitsvondig als zijn hoofd op het populistische hak blok wordt gelegd. Een maand later is het weer raak als minister Pronk woningbouw in de Munnikenpolder verbiedt. Einde verhaal voor de verlengde tunnelbak van de A4, verwacht je dan van een hartverscheurend huilende Leider dorpse wethouder te horen. Maar in plaats daarvan krult hij zijn mond hoeken, lacht zijn tanden bloot en verklaart geestdriftig dat hij nog zat andere mogelijkheden ziet. Toppunt van Victors onverbeterlijke optimisme, is zijn reactie op de meest recente brief van diezelfde minister. Daarin ramt de bewinds man de laatste restjes Leiderdorpse hoop op behoud van sportpark de Bloemerd, ten gunste van woning bouw in de Munnikenpolder, met mokerslagen de grond in. „Maar hij is nu tenminste wel bereid om met ons over andere oplossingen te pra ten", kwettert Victor Smiley er vro lijk op los. Welke andere oplossin gen, daar zegt hij wijselijk maar niets over. Als straks blijkt dat de veelbespro ken plannen voor de verdiepte tun nelbak toch de prullenmand in moeten, omdat Leiderdorp er niet in slaagt de financiering rond te krij gen, dan kunnen we nu al voorspel len hoe Victor zal reageren. Hij zal vermoedelijk in staat zijn om het al om gevreesde rampscenario op nieuw in zijn voordeel uit te leggen. Dan trekt hij zijn mondhoeken in een subtiele grijns, wijst op de ver keersader die het dorp in stukken snijdt, en maakt zichzelf onsterfelijk met de woorden: „Dus ben ik vanaf nu wethouder van twee gemeen ten." Waarna hij met verdubbeld optimisme zijn talrijke missies te lijf gaat. Een beter argument voor de lange tunnelbak is er eigenlijk niet. ERNA STRAATSMA en ERIC WENT digd. Pas zaterdag meldde tele tekst van Radio Leiderdorp dat de vergadering was afgelast. „Het is merkwaardig dat dit niet eerder bekend is gemaakt", vindt de CDA'er. Hij wil weten hoe B en W denken 'dit soort slordigheden in de toekomst te voorkomen'. De kritiek van het CDA is Hart van Leiderdorp-voorzitter E. Lohmeijer uit het hart gegre pen. „Wij hebben iedereen ge mobiliseerd om naar deze bij eenkomst te komen. Veel men sen kijken daar al lang met spanning naar uit. Dan is het schandalig dat we op het aller laatste moment moeten horen dat het niet doorgaat." Buurtbewoners voerden gister avond in het Leiderdorpse ge meentehuis geen argumenten aan tegen verlenging van de proef met de hangcontainer in Buitenhof. Zelfs de meest door gewinterde tegenstanders van de proef lieten ineens een heel ander geluid horen. Zij consta teren dat de overlast op oude hangplekken weer flink is toe genomen, sinds de container aan de Buitenhoflaan op 1 no vember is weggehaald. „Sinds dat ding weg is, han gen al die jongens weer bij mij onder de Poortershof. Ik kan me in mijn huiskamer nauwe lijks meer verstaanbaar ma ken", klaagde M. van Weert. Vier maanden geleden was hij een van degenen die tanden knarsend toezag hoe de contai ner pal in zijn gezichtsveld kwam te staan. „Wie is er tégen als de hang container aan de Buitenhoflaan morgen weer wordt terugge plaatst", vroeg burgemeester Zonnevylle ter afsluiting van de matig bezochte bijeenkomst over de proef met de meestbe- sproken gemeentelijke hang plek van 2000. Tot zijn verras sing stak geen enkele buurtbe woner een vinger op. Ook de politie heeft een posi tief oordeel over de proef. „Sinds de hangplek is het aan tal meldingen van overlast in de wijk teruggelopen van 116 naar Want de uitvoering tot nu toe is Blom aan. Hij pleitte ervoor dat ook volgend jaar 'jongeren op die plek ongestoord niets kun nen doen'. „Dit is eens wat an ders dan de beruchte wip kip, want daar zitten deze tieners echt niet meer op te wachten." Toch is lang niet iedereen blij met de hangplek bij de Buiten- hofvijver. Zo blijkt uit een ge meentelijke enquête onder vijf honderd huishoudens, dat tweederde van de omwonen den verlenging van de proef niet ziet zitten. Zij klagen over rotzooi in de omgeving, intimi daties en blokkades op de brug over de Buitenhofvijver en ge luidsoverlast van jongeren op lawaaiige scooters. Uiteindelijk durfde niemand hardop te zeggen dat de hang plek volgend jaar niet terug mag komen. Toch betekent dat niet dat de Leiderdorpse proef volgend jaar automatisch een vervolg krijgt. Eerst moeten burgemeester en wethouders beslissen of zij verder gaan met het experiment, en daarna is het woord aan de gemeente raad. Die beslissing wordt in de loop van de winter verwacht. Bij een voortgang van het project moet nog flink gesleu teld worden aan de vorm van het object. „Dan zorgen we dat hij beter in de omgeving past", beloofde Zonnevylle. „Mis schien dat we de hangplek van hout maken en de ingang ver plaatsen naar een andere kant. 32", wijkagent J. van der wél een misser geweest." Van 22 t/m 25 november is de speelgoedvierdaagse in de Bijenkorf. Met maar liefst 20% korting op al het speelgoed. Op zaterdag 25 november kunnen de kids ook grabbelen in de ton bij Sint-Nicolaas en is er een kleurwedstrijd met hele mooie prijzen! De Bijenkorf zet de toon. de Bijenkorf AMSTERDAM, DEN HAAG. ROTTERDAM, ARNHEM, UTRECHT EN AMSTELVEEN ZONDAG 26 NOVEMBER GEOPEND VANAF 12,00 UUR

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17