'Zo help je het schaatsen naar de knoppen' DIOK 1-ARC m der Luer redt falende spitsen Roda Sport Terugkeer McNamara doet Philippoussis goed TOfl von REfflfflElEn Dani alweer uit de gratie 'Tijd voor tulpenoogst' SCOREbord [DAG 18 NOVEMBER 2000 rro heeft spijt g. De controverse tussen de Spaanse international Fer- ÓHierro en aanvaller Jerrel Hasselbaink is uit de wereld, is vergeven en vergeten. We hebben onze problemen on- ,g uitgepraat. Ik heb spijt van het incident. Maar zoveel phet ook weer niet voor", zei de verdediger van Real Ma- Hierro en Hasselbaink raakten tijdens de oefeninterland lSdag in Sevilla met elkaar in gevecht. Beiden kregen de ro- art. Hasselbaink zei na afloop dat Hierro de aanvoerders van Spanje onwaardig is. „Tegen mij zei hij dat hij niet ge- pdat hij dat had gezegd", aldus Hierro. „Het gebeurde al- al in de hitte van de strijd." oomstart golfer Derksen i Golfer Robert-Jan Derksen heeft op de eerste dag iet kwalificatietoernooi voor de Europese Tour van 2001 litstekende uitgangspositie verworven. De Nijmegenaar de de par-72 baan van Golfclub Sotogrande in 68 slagen, emoeilijke baan hoefde Derksen maar één speler voor zich Iden; de Engelsman Paul Streeter, die in 67 slagen rond- Ralph Miller was op het nabij gelegen San Roque minder eef. Met 78 slagen bevindt de golfer uit Schoorl zich na de j in het achterveld. Rolf Muntz heeft zich geplaatst de laatste twee ronden van de Asian Classic in Bangkok, abander volbracht de tweede omloop in 75 slagen, waar zijn totaal op 144 uitkwam. Daarmee bezet Muntz de 57ste 5, op elf slagen van leider Tiger Woods. Maarten Lafeber lede cut niet. irtig miljoen extra voor sport tACi De overheid gaat eenmalig veertig miljoen gulden investeren in de sport. Staatssecretaris Margo Vliegenthart t) maakte gisteren bekend dat het kabinet daartoe heeft (en. Tien miljoen is bestemd voor de bouw van een zwem- in dat voldoet aan de internationale eisen. Dat moet in loven verrijzen. Het fonds voor de Topsport kan 20 mil- egemoet zien. De helft daarvan is bestemd voor onder de voorbereiding op de Olympische Spelen. Met de ande- 331 miljoen kunnen sportmedische voorzieningen en bege- g worden gefinancierd alsmede het beleid ter bestrijding oping. Een zelfde bedrag is beschikbaar voor de breedte- [lercoaches tekenen bij De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft het act met de bondscoaches Monique Knol, Gerrie Knete- len Peter Pieters verlengd. Het drietal heeft in dezelfde evoor twee jaar bijgetekend. Knol heeft de juniores onder loede, Knetemann de weg-elite en Pieters is verantwoor- voor de baanrenners. t jaar gevangenis voor dopegebruik Toekomstige dopingzondaars lopen in Italië het risico aar de cel in te gaan. Naast gevangenisstraf kan ook een van 115.000 gulden worden opgelegd. Ook sporters die is gezondheidsredenen bepaalde verboden medicamen- nemen lopen het risico van gevangenisstraf. Ze moeten in zijn van een doktersverklaring die het gebruik voorschrijft. LTB wacht op reactie tennissers De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond lop een reactie van de spelers op haar voorstel voor de in- gvan de positie van Davis Cup-captain. De tennissers KNLTB laten weten niet meer verder te willen met el Schapers. „We hebben de spelers een voorstel gedaan", Leiderdorper Lodewijk Kallenberg, bestuurslid toptennis. ebben voor een reactie tot maandag uitstel gevraagd om- de zaak goed willen bespreken. Ik denk dat we een realis- roorstel hebben gedaan." ifvermindering Wamberto De Ajacied Wamberto heeft bij de beroepscommissie UEFA enig begrip afgedwongen voor zijn rode kaart in fedstrijd tegen Lausanne vorige maand. Het college I ide schorsing van de Braziliaanse spits terug van drie M vee wedstrijden. Wamberto werd uit het veld gestuurd kirc is natrappen. PSV tekende vergeefs protest aan tegen een van 13.000 gulden. De Eindhovense club overtrad in de vedstrijd tegen Manchester United de gedragsregels door mtroversiële acties in het duel op de vier videoschermen stadion te herhalen. tede zege Bax an Mi Zaalvoetbalteam Bax heeft zijn tweede seizoensze- Tiaald. In Voorhout won Bax met 4-3 van LZC Kuijpers. Na »ofl tn seconden bracht Mohammed Bougrine al de 1 -0 op het Michael Verver stelde na een uitval Bougrine in staat de 2- a en te schieten. De druk op Bax nam vervolgens toe, wat eerde in een tegentreffer. Door goals van Verver en Her- ast an Marwijk werd het 4-1 met nog tweeënhalve minuut te m (Bax ging achteruit voetballen, en LZC kwam terug tot 4- ad e laatste minuut hield uitblinkende doelman Marijn Mok- jn ploeg overeind. Nederlandse rijders en begeleiders verontwaardigd over aantijging Noorse dopingonderzoeker 'Onzorgvuldig', 'dom', 'een publi citeitsstunt'. De kritiek van de Ne derlandse schaatsers en hun bege leiders op uitlatingen van de Noorse dopingonderzoeker Jim Stray Gundersen is niet mals. De medicus verklaarde voor de Noor se televisie op grond van de resul taten van bloedtesten die het afge lopen seizoen zijn gehouden tij dens de WK allround (Milwaukee) en de WK afstanden (Nagano), het gebruik van stimulerende midde len in de schaatssport niet uit te sluiten. Tien tot vijftien procent van de 125 schaatsers die zijn ge test zouden ongewone uitslagen hebben opgeleverd. Overigens kreeg niemand destijds een start verbod opgelegd. BERLIJN PETER VAN DER HULST Rintje Ritsma wond zich gisteren, na de laatste training voor de wereldbeker wedstrijd in Berlijn, danig op over de aantijging. Als Gundersen bewijzen heeft dan moet hij man en paard noe men, vindt de kopman van TVM. „Nu veroordeelt hij ten onrechte een groot aantal schaatsers. Ik zie het een beetje als een publiciteitsstunt van de arts. Die man moet van hogerhand worden toe gesproken. Het vervelende is dat hij het roept voor de eerste World Cup. Waar gaan alle gesprekken nu weer over? Niet over het schaatsen. Als er mensen zou den zijn gepakt dan moet je stappen on dernemen. En niet, zoals nu is gebeurd, zeggen dat een aantal bloedwaarden niet klopt, maar er vervolgens niets mee doen." In Milwaukee en Nagano werd het vo rige seizoen gebruik gemaakt van een nieuwe machine. De Bayer Advia 120 meet niet alleen de hematocrietwaarde, maar ook vele andere waarden in het bloed. Daarmee kan toediening van sti mulerende middelen beter worden op gespoord. In tegenstelling tot Milwau kee, waar de test goed werd uitgevoerd, was er in Nagano veel kritiek op de eer ste controle. „In Japan klopten aanvan kelijk de referentiewaarden van elf schaatsers niet", aldus KNSB-arts Hans van Kuyk. „Maar Bayer heeft naderhand vastgesteld dat de apparatuur niet goed was geijkt. Als blijkt dat de getallen niet kloppen, mag je die ook niet interprete ren." Van Kuyk weet niet of Gundersen zich door die foute getallen heeft laten lei den. De tweede controle in Nagano klopte volgens Van Kuyk wel. Bij die ge legenheid kreeg onder andere Marianne Timmer te horen dat haar bloed wel in orde was. De Nederlandse rijdster was één van de elf schaatsers bij wie in eer ste instantie onregelmatigheden waren geconstateerd. Er was bij Timmer een hematocrietwaarde van 47.4 gemeten, terwijl voor vrouwen de grens op 47 ligt. Een dag later, bij de herkeuring, lag de waarde op 44 en mocht ze alsnog star ten. KNSB topsportcoördinator Ab Krook betitelt de uitlatingen van Gundersen als 'onzorgvuldig'. Hij zegt een groot voor stander te zijn van dopingcontroles, maar dan moet daar wel zorgvuldig mee worden omgegaan. Losse opmerkingen passen daar niet bij. „Doping is een be laden woord, daar moet je voorzichtig mee omgaan". Krook vindt dat Gunder sen niet zelf de publiciteit moet zoeken, maar zijn bevindingen moet doorgeven aan de Internationale Schaatsunie (ISU), die op zijn beurt weer de nationale bon den moet aanschrijven. Hij zal dat in een informeel gesprek ook zeggen tegen de Duitse vice-voorzitter van de ISU Gerd Zimmerman. „Het is nu een beetje een affaire a la Karstens", vult Krook aan. „Zomaar wat roepen, zonder echte bewijzen. Daarmee worden sport en at leten in diskrediet gebracht." De Haarlemse huisarts Karstens zorg de na de Olympische Spelen van Albert - ville (1992) voor opschudding door te zeggen dat er in het verleden een schaatser bij hem was geweest voor do- pingadviezen. Hij heeft echter nooit een naam genoemd. Ritsma wacht het gesprek van Krook met Zimmermann maar af. Hij ziet niets in een actie - een eventuele boycot - van de schaatsers zelf. „Je kan wel met schaatsers afspreken dat we niet starten, maar er is altijd een groep die wel start. Bovendien zijn die controles juist heel goed. Ik heb niets te vrezen. Mij mogen ze elke dag controleren". Erben Wennemars voelt zich evenmin aangesproken door de woorden van Gundersen. „Ik ben zo clean als wat. Het is een publiciteitsgeile actie van de man." „En wat schiet je ermee op? Zo help je het schaatsen naar de knoppen". Ritsma vervangt Leeuwangh Rintje Ritsma rijdt tijdens de wereldbekerwedstrijden in Berlijn alsnog de 1500 meter. De Fries vervangt Jakko Jan Leeuwangh, die zich met griep heeft afgemeld. Ritsma was na de afstandskampi oenschappen, vorig week einde in Den Haag, aange wezen als eerste reserve. Hij eindige op een gedeelde vijf de plaats, samen met Jeroen Straathof. De Leidenaar komt vanmiddag in Berlijn alleen in actie als zich nog een Nederlandse schaatser voor de 'mijl' afmeldt. Mark Philippoussis was nog een tiener toen hij afscheid nam van trainer Peter McNa mara. Dit jaar besloot de Au straliër tot een hernieuwde sa menwerking die tot dusverre goed uitpakt. In Parijs bereikte hij gisteren de halve finale van de Masters Series. Meer dan twee uur had Phi lippoussis nodig om zich te ontdoen van de Duitser David Prinosil. Het servicekanon uit Melbourne won na een tiebreak in de derde set: 4-6 6-4 7-6. In de halve finales treft hij van daag de als eerste geplaatste Gustavo Kuerten. Op jacht naar de negende ti tel in zijn loopbaan besloot Phi lippoussis voortaan weer ge bruik te maken van de diensten van McNamara, die hem als kind begeleidde. De voormalig dubbelkampioen van Wimble don blijkt een goede invloed te hebben op het spel van de on langs 24 geworden tennisser. In oktober bereikte Philip poussis in HongKong de finale, in Parijs staat hij zaterdag in de halve eindstrijd. Tussendoor liet hij zich in Tokio nog wel verrassen door de Nederlander Schalken. „Met Peter ben ik een beetje teruggekeerd naar mijn roots. Hij weet als geen ander wat ik leuk vond in trainingen toen ik jong was. Ik leer nu hoe ik mijn kracht kan gebruiken om een completere tennisser te wor den", omschreef hij de her nieuwde samenwerking. Kuerten, dit jaaf winnaar van de Franse Open op Roland Gar ros, versloeg in zijn kwartfinale de Spanjaard Albert Costa in twee sets: 6-3 6-4. De Braziliaan kan in Parijs zijn vijfde titel van dit seizoen binnenhalen. Met de Rus Safin is hij in een felle strijd gewikkeld om de eerste plaats op de eindejaarslijst. „Het leek vandaag wel dat ik zelfs met mijn ogen dicht win ners kon slaan", zei hij na af loop zelfverzekerd. Ook Safin bereikte gister avond de halve finales. De Rus, als tweede geplaatst, versloeg de Spanjaard Alex Corretja in twee sets: 7-6 6-3. Safins vol gende tegenstander is de Span jaard ferrero, die als tiend is ge plaatst. Hij won van de onge plaatste Fransman Fabrice San- toro: 6-4 6-7 7-5. |g| Igediende met een over- jeluk moest er gister- aan te pas komen om voorbij FC Utrecht te Eric van der Luer met een van richting ïrde vrije trap zes minu- tijd niet alleen voor a winst (2-1) maar >ok het gezicht van het ie, want klunzig falende nj gaard/Anastasiou. ,hte (rijden tussen Roda JC .J, Jtrecht staan de laatste jP boek als spectaculaire, itrijke ontmoetingen. t eerste was gisteren van het tweede niet en am vooral omdat het toppel Nygaard/Anasta- op het lachwekkende af bleef missen. ïnfeens-Griekse combina- JC alleen al in de ïelft een 4-0 voor- kunnen zetten. Maar dan in de wedstrijd zon- Heerenveen (3-1 T)eide spelers een doel isten de twee geen raad speeltuig. imburgs offensief begon voorzichtig kwartiertje beide keepers in alle mooie Parkstad Lim- a9f adion konden bekijken, was er vooral werk aan tel voor Utrecht-doel- hpenaar. De doelman Venwel voornamelijk te met zijn ogen. Zijn 'ale' gave kwam voor van pas na zestien mi- an Nygaard een voor- Wolvega, zaterdag Eerste koers: Maggie Dragon, Nightmare Meadow, Machteldno- ra. Tweede koers: Omonny Seven, Only Swagerman, Olaf Yankee Derde koers: Marcel Bos, Ombre du Lombart, Laguna Vos. Vierde koers: Macho Groenhof, Nevele W, Leon van Ranum, Lars van Zuilen. Vijfde koers: Omar W, Nero King, Mascot Hazie. Zesde koers: Orion, Marian W, Orly Wielinga. Zevende koers: Oleta Boko, OJ Yankee, 0e- ge. Achtste koers: Nero Buiten zorg, Noble Mack, Nugget Bob ber Negende koers: Jairzinho Lion, Koncorde S, Indian Sycamo- Duindigt, zondag Eerste koers: Tassel Tara, Millio- nare, Le Normand. Tweede koers: Blue, Ophar Mudschalli, WFA Vic tor. Derde koers: Obadjo, Neil Dia mond, Otara D. Vierde koers: Egil Fro, Makker Oldeson, Laamira Randalis, Marybell Vijfde koers: Watermill Power, Independence Day, Spirit Landzicht. Zesde koers: Mien H. Narrow Escape, Kwibus Zevende koers: Reve Luthier, Royal Wind, Kenzo. Achtste koers: Manus Buitenzorg, Imfine, Manza Star VS. Negende koers: Sant Nuits, Kara de Nerak, Azju. Tiende koers: Preciousme- adow, Pretty Dragon, Paparazzo. Elfde koers: Lake Taal, Eastern Baby, Power of Dreams. Twaalfde koers: Sir Volo, Paul Trot, DC Gil. Alkmaar, maandag Eerste koers: Nicky Norton, Kozbi, Mack Royalty. Tweede koers: Odrimu Roodnoot, Maxi X, Ocean Breeze. Derde koers: Lady Predator, Ontario R, Ofelia Dear. Vierde koers: Lesley's_ Juwel, Naomilyon, Nan's Catch Boko. Vijfde koers: Keystone Syca- mor, Magics Revanche, Nobel Pavas. Zes de koers: Kym Promise, Gus de Moralle, Bison Pride. Zevende koers: Key H, Kap- tein Crown, Lover Boy. Achtste koers: Joke Attack, Lonely Speed, Kairos Hanover, Lef- kas Oldeson Negende koers: Lindy's Star- lake, Larissa Boko, Mold Dragon Tiende koers: Kelly Viola, Jose van 't Hof, Henny Meerdijk, Elfde koers: Miss Welderman, Nadine du Puits, Morning Star S. De bal wordt van richting veranderd door het muurtje van FC Utrecht. zet van Soetaers nog slechts een beslissend tikje hoefde te ge ven. Met een blik op de Deen legde Wapenaar diens benen in de knoop waardoor de bal veilig naast het doel belandde. Tien minuten later werd Anastasiou 'betoverd' tijdens zijn solo naar het doel. De Griek, met zeven competitie- doelpunten toch regelmatig koelbloedig, wist geen raad met de situatie en produceerde een slap schotje, wat later gevolgd door een misser van nog geen meter van de doellijn. Nygaard voltooide het kwartet 'bloopers' met een als lob bedoelde bal die hoog over'en naast het doel ging- Utrecht stelde er een kopbal van Zwaanswijk tegenover, vroeg zich vervolgens in de kleedkamer af hoe het de eerste 45 minuten had overleefd en leek al ver in de tweede helft met een punt huiswaarts te gaan. Een doelpunt van Lawal FOTO ANP ERMINDO ARMINO (57ste) was immers teniet ge daan door een treffer van Dom- bi (67ste). Tegen de dwarrelbal van Van der Luer was de magie van Wapenaar echter, niet be stand. Roda JC: Roorda; Sonkaya, Tomasic, Rudge (90. Senden) en Van Haaren; Sonko (69. Zafarin), Van der Luer. La- wal en Soetaers (77. Vandenbroeck); Anastasiou en Nygaard. FC Utrecht: Wapenaar; Vreven. Zwaanswijk, Oliseh en Shew-Atjon; Tanghe, De Jong en Van Mol (80. Schut); Kuyt (70. Van den Bergh), Gluscevic en Dombi (82. Berger). rugby@diok f U bent zondag a.s. weer welkom voor wedstrijden tussen de volgende teams: DIOK 2 - Enschede (13.00) (14.30) Kom het zien, en proef de echte rugbysfeer bij LRC DIOK Toegang gratis! ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover 3 Octoberhal) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT LISSABON ANP Ex-Ajacied Dani is alweer uit de gratie bij zijn nieuwe club Benfica. Amper vier maanden na zijn verhuizing uit Amster dam is de flamboyante mid denvelder om disciplinaire re denen voor onbepaalde tijd geschorst in Lissabon. Het be stuur van Benfica heeft hem schriftelijk van de strafmaatre gel op de hoogte gebracht en hem tevens te verstaan gege ven dat hij beter kan uitkijken naar een andere club. Dani zou de afgelopen tijd meer dan eens te laat op de training zijn verschenen. Ook zou hij iets te regelmatig in het Portugese nachtleven zijn gesignaleerd. De gedragspro blemen van Dani zijn niet nieuw. De 24-jarige speler moest bij Ajax vertrekken, om dat hij volgens de technische staf niet serieus genoeg met zijn vak bezig was. BARCELONA DPA Het Spaanse sportblad As, dat geruchten en feiten nog wel eens naast elkaar presenteert, weet het zeker: Voor FC Barcelona ('FC Holland') is de tijd voor de 'tulpenoogst' aangebroken. Trainer Llorenc Serra Ferrer zou helemaal afwillen van de erfenis van Louis van Gaal. Barcelona gaat volgens As de overgebleven Nederlanders, op Phillip Cocu en de net aangetrokken Mare Overmars na, zo snel mogelijk in de uitverkoop doen. Het gaat om topschutter Patrick Kluivert, Frank de Boer, Boudewijn Zenden en Michael Reiziger. Ook de Finse oud-Ajacied Jari Litmanen mag gaan. Met de op brengst wil Barga de door voorzitter Gaspart beloofde nieuwe aan winsten betalen. De verkoop van Kluivert, net terug na een blessureperiode, zou overigens op de nodige weerstand kunnen stuiten bij de fans, he lemaal als hij Luis Figo zou volgen naar Real Madrid. De Neder landse spits kan momenteel niet echt met trainer Ferrer door de deur, maar heeft zijn trefzekerheid voldoende bewezen om popu lair te zijn bij de 'socios'. Lucky day, vrijdag 17 november: 2-6-8- 11 -28-32-35-38-41 -42-43-44-48-50- 57-64-65-68-69-79. (onder voorbehoud) VOETBAL PRIJSVRAGEN (Ned) - Breuer (Dui), 25e rit: Ritsma (Ned) - Imai (Jap), 29e rit: Wennemars (Ned) - Noake (Jap), 30e rit: Ervik (Nco) - Tuitert (Ned), 31e rit: Romme (Ned) - Andersen (Noo). Roda JC - FC Utrecht 2-1 (0-0). 57. Lawal 1-0,67 Dombi 1-1,84. Van der Luer 2-1. Scheidsrechter: Temmink (46. Gerritsen) Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Son kaya, Lawal (Roda JC). Tanghe, Zwaans wijk (FC Utrecht) Bijzonderheid: scheids rechter Temmink in rust wegens blessure vervangen door Gerritsen. Belgie: Charleroi - Brugge 0 - 4 Duitsland: Stuttgart - 1860 Munchen 2-2 Frankrijk: Marseille - Metz 4 - 1 Turkije: Besiktas - Kocaeli 3 - 2 BASKETBAL SKI Park City. Wereldbeker alpine ski. Reuzenslalom: 1. Von Grünigen (Zwi) 2.32,92 (1.16,34+1.16.58), 2. K|us (Noo) 2.33,47 (1.16.21 1.17.26). 3. Maier (Oos) 2.33,50 (1.16,33+1.17.17), 4 Schlopy (VSt) 2.33,63 (1.16,48 +1.17,15), 5. Mayer (Oos) 2.33.69 (1.16,75+1.16,94), 6. Holzer (Ita) 2.33.72(1.15,85+1.17.87). SQUASH Edinburgh. World Open, vrouwen. Finale: Owens (Aus/2) - Joyce (NZe) 7-9 3- 9 10-8 9-6 9-1 TENNIS Mannen, eredivisie: Virtus - Astronauts 80 New York. Masters vi DAMMEN Zoutelande. NK vrouwen. Vijfde ronde: Poepjes - Hoekman 0-2, Chub - Graas 2-0, Doumesh - Wanders 1- 1, Van Lith - Fung 2-0, De Vos - Alink 2-0. Stand: 1. Van Lith 8 punten, 2. Chub 7, 3 Doumesh, Hoekman en Wanders 6, 6. Alink 5, 7. Fung, Graas en De Vos 4, 10. Poepjes 0. GOLF Bangkok. Asian Classic. Stand na tweede ronde: 1. Woods (VSt) 133 (65 68), 2. Pamphng (Aus) 134, 3 Ogilvy (Aus), Smith (Aus) 135, 5. Gow (Aus), Lawrie (GBr) 136, 57, Muntz (Ned) 144 (69 75). Uitgeschakeld: 131. Lafeber (Ned) 160 (80 80). PAARDENSPORT Stuttgart. CSI/CDI. Jachtspringen: 1. Nieberg (Dui) Giorgio 56,60, 2 Ehning (Dui) For Pleasure 57,24, 3. Kürten (Ier) Paavo 47,32, 4 Si mon (Oos) E.T. 57,81, 5. beat MSndli (Zwi) Pozitano 58,39. Puntenspringen: 1. Hassmann (Dui) Goldi- ka 24-51,34, 2 Steurer (Dui) Denise 24- 53,31, 3. Sloothaak (Dui) Paramo K 23- 50,57. Springconcours: 1 Nieberg (Dui) Loro Piana Esprit 0 strafpunten, 59,48 secon den, 2. Beerbaum (Dui) Abc Charleston 0- 59,50, 3 Whitaker (GBr) Prince of Wales 0-59,99, 4 Von Rönne (Dui) Cantaro 11 0-60,40, 5. Philippaerts (Bel) RBG Ot- terongo v/d Kopshoeve 0-61 44. 10. Dub beldam (Ned) Inter Acces De Sjiem 0- 63,33. Dressuur Intermediaire I: 1 Cepellmann (Dui) Cock ney 1429 punten, 2. Coby van Baaien (Ned) More Magie 1405, 3. Rehbein (Dui) Miss Holstein 1388. German Masters, na barrage (negen): 1 Philippaerts (Bel) Otterongo 0-39,56, 2. Beerbaum (Dui) Gladdys 0-41,96, 3. Eh ning (Dui) For Pleasure 4-38,53, 4. Mand- li (Zwi) Pozitano 4-40,33, 5. Melliger (Zwi) Calvaro 4-47,73. 12. Dubbeldam (Ned) De Sjiem 5-74,98 SCHAATSEN Berlijn. WB allround, loting eerste dag. Vrouwen. 3000 m. B-groep: 15e rit: Naga- oka (Jap) - Vis (Ned). A-groep: 3e rit: Klas sen (Can) - Cramer (Ned). 7e rit: Prokasje- va (Kaz) - De Loor (Ned), 8e rit: Niemann (Dui) - Groenewold (Ned), 9e rit: De Jong (Ned) - Pechstem (Dui) Mannen 1500 m, 15e rit: Enfeldt (Zwe) - Veldkamp (Bel). 17e rit: Bouwman (Tsj) - Donagrandi (Ita), 19e rit: Diakov (Rus) - Ten Kortenaar (Oos), 24e rit: Hersman i, 5 miljoen gul- Kwartfinales: Hingis (Zwi/1) - Tauziat (Fra/6) 6-1 6-7 (2-7) 6-2, Koernikova (Rus/7) -Martinez (Spa/4) 6-4 6-0 Pattaya. Vrouwen, 275.000 gulden. Kwartfinales: Panova (Rus/4) - Webb (Can) 6-2 6-3, Ostovskaja (WRu) - Tanasugarn (Tha/2) 7-6 6-4, Kremer (Lux) - Kruger (ZAf/8) 6-4 6-1, Nagyova (Slw) - Farina (Ita) 6-3 6-4. Parijs. Mannen, Masters Series, 7,5 mil joen gulden. Kwartfinales: Philippousis (Aus/13) - Pri nosil (Dui) 4-6 6-4 7-6, Kuerten (Bra/1) - Costa (Spa) 6-3 6-4, Safin (Rus/2) - Corre tja (Spa/8) 7-6 6-3, Ferrero (Spa/12) - Santoro (Fra) 6-4 6-7 7-5. VOLLEYBAL Mannen, eredivisie: Nesselande - Ekspalvo 3-2 IJSHOCKEY College Park (VSt). 2e wedstrijd wereldbe kercircuit, eerste dag. Mannen 100 vrij: 1. Jenkins 49,37, 2 Biggs (Aus) 49,48, 3. Bryan (VSt) 49,97. 400 vrij: 1 Hvnd (Spa) 3.53,40, 2. Righi (Ita) 3.54,75, 3 Matkovich (Aus) 3.55,00 100 rug: 1 Mannix (Aus) 53,83, 2. Ray mond (Aus) 54,25, 3. Machado (8ra) 54,72 50 school: 1 Moses (VSt) 27,63, 2. Knabe (Can) 28,09. 3 Ward (VSt) 28,64 200 school: 1 Moses 2.11,54, 2. Bowhanne (Can) 2.12,36, 3. Forebegoh (Ita) 2.13,98. 50 vlinder: 1. Thuim (Bra) 23,98, 2. Jones (VSt) 24,59, 3. Ramsay (Aus) 24,74. 200 vlinder: 1. Phelps (VSt) 1.55,98. 2. Ramsay 1 56,79, 3' Finch (VSt) 1.57,95 100 wissel: 1. Letzin (Dui) 55.18. 2. Hass (Aus) 56,33, 3 Jacobsen (Zwe) 56,94. 400 wissel: 1. Letzin 4.19,03, 2. Hvud 4 20,76, 3. Jacobson 4 30,69. Vrouwen 50 vrij: 1 Moravcova (Slw) 24,81, 2 Rol land (Can) 25,14, 3. Catterson (VSt) 25,66 200 vrij: 1 Moravcova 1.56,14. 2 Yang Yu (Chn) 1.56,79, 3 Pickering (GBr) 1.58,86. 800 vrij: 1 Lane (VSt) 8.32,60, 2. Ribeiro (Bra) 8.33,69, 3. Houldsworth (GBr) 8.42,50. 50 rug: 1. Catterson 28,63, 2. Rolland 28,89, 3. Diezi (Zwi) 28,96 200 rug: 1 Mihalik (VSt) 2.13,84, 2. Tsai (HKo) 2.15,30, 3 Iffland (VSt) 2.18,22. 100 school: 1. Balcerzak (VSt) 1.07,10, 2. McClelland (VSt) 1 08,77, 3. Ertter (VSt) 1.10.41. 100 vlinder: 1 Mor avcova 58,46, 2. Ruan Yi (Chn) 1.00,38, 3 Mallon (VSt) 1.00,55 200 wissel: 1. Zhan Shu (Chn) 2.14,71. 2. Balcerzak 2.15,86,3. Corner (GBr) 2.17,47.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39