Nederland wordt steeds meer sportland Hasselbaink rekent nergens op indscoach moet zelf de verstandigste beslissing nemen Sport Tennisbond heeft haast Ushockey-academie mogelijk ook in Leiden Jong Spanje 'maatje te groot' voor Oranje SCOREbord INSDAG 15 NOVEMBER 2000 ohan scoort voor FC Lisse In afwachting van een nieuw profavontuur houdt Dennis j! zijn conditie op peil bij zijn oude club FC Lisse. En dat pits het scoren nog niet is verleerd, bewees hij gisteravond •oefenwedstrijd tegen HFC Haarlem. Iliohan maakte na een 0-1 voorspong van de bezoekers ongedaan waarna Jer- inger met een treffer Lisse de winst bezorgde. Zowel het ivan trainer Wim Schaap als de eerstedivisionist speelde een combinatie van spelers uit het eerste en tweede elftal. minaties voor Gouden Bal Het Franse blad France Football heeft voor de verkie- de'Gouden Bal'voor de beste speler in de Europese petities vijf Nederlandse spelers genomineerd. Het zijn nis Bergkamp (Arsenal), Edgar Davids (Juventus), Patrick yert (Barcelona), Jaap Stam (Manchester United) en Boude- Zenden (Barcelona). Frankrijk is met elf spelers het best ■genwoordigd op de lijst van vijftig genomineerden. Vorig ontving de Braziliaan Rivaldo (Barcelona) de prijs. In de- •r volgt de uitslag van de verkiezing, waaraan journalisten )'n vijftig landen meedoen. ittgart - Feyenoord verplaatst [CARLt VfB Stuttgart heeft de return in de derde ronde van ÉFACup tegen Feyenoord van donderdag 7 naar dinsdag 5 mber verplaatst. Het duel begint om 16.00 uur. Reden voor ■rschuiving is het grote aantal Duitse clubs (zeven) dat nog lUEFA Cup actief is. Om de tv-omroep tegemoet te komen, ïttgart naar dinsdag uitgeweken. De wedstrijd in Rotterdam donderdag 23 november. PV ontslaat trainer Koevermans rcicHT' Het bestuur van de Maastrichtse voetbalclub MW coach Wim Koevermans ontslagen. De maatregel is geno- naar aanleiding van de matige prestaties van MW. Afgelo- zeekeinde verloren de Limburgers met 4-1 bij FC Zwolle, stand neemt MW de twaalfde plaats in met 14 punten uit Koevermans (40) was sinds 1 juli 1998 in dienst van de itrichtse club. Afgelopen seizoen degradeerde hij met de naar de Toto Divisie. Zijn contract liep door tot het einde lit seizoen. De honneurs worden waargenomen door het lanschap Ron Eisen, Roger Reijners en Robbie Delahaye. •rlich heeft hersentumor pjRT* Heiko Herrlich van Borussia Dortmund heeft een ntumor. De Duitse voetbalclub zei gisteren dat de ogen e 28-jarige aanvaller hard achteruit zijn gegaan en dat dit veroorzaakt door de tumor. Volgens doktoren is het moge- at de voetballer volledig herstelt. Voorzitter Gerd Niebaum orussia Dortmund zei zeer betrokken te zijn bij de situatie lerrlich. „Dit is veel belangrijker dan resultaten en ranglijs- nderzijds hebben dokters ons de hoop gegeven dat hij kan illen en in de toekomst weer kan voetballen." Herrlich .in 1995 van Borussia Mönchengladbach. De aanvaller te in 243 Bundesligawedstrijden 75 doelpunten. Dit sei- icoorde hij zeven maal. Herrlich kwam vijf keer uit voor uitse nationale elftal. ing verliest olympische status De Solingklasse maakt geen deel meer uit van het jische zeilprogramma voor de Spelen van 2004 in Athene, eeft de internationale zeilfederatie ISAF.tijdens de algeme- irvergadering in Edinburgh besloten. Daarvoor in de komt de Ynglingklasse bij de vrouwen. Nederland had op Jympische Spelen in Sydney met Roy Heiner een sterke ;enwoordiger in de Soling. Hij werd in Australië vierde. 5t( tar geleden was Heiner op de Spelen in Atlanta goed voor in de Finn-klasse. De olympische zeilklassen in 2004 zijn indsurfen-mistral (mannen en vrouwen), Tornado (open), yyj (vrouwen), Finn (mannen), Laser (open), 470 (mannen a(, luwen), 49er (open), Star (mannen) en Yngling (vrouwen). c rkaeff meldt zich af na bedreiging Youri Djorkaeff heeft zich afgemeld voor de oefen- ijd tussen Turkije en Frankrijk van vandaag. De Franse Jer is anoniem bedreigd. Dat heeft zijn ploeggenoot Em- d1 el Petit gisteren bevestigd. Djorkaeff is van origine Arme- ial folgens Petit hebben de bedreigingen te maken met het el ie besluit van de Franse regering om"de massamoord van aa ïiërs door Turken in 1915 officieel 'genocide' te noemen. debutanten in basketbalselectie die wedstrijd maakt Rik Smits zijn rentree voor Nederland. Op woensdag 22 november staat, eveneens in Rotterdam, de EK kwalificatiewedstrijd tegen Isra el op het programma. Drie da gen later speelt de ploeg uit te gen Zweden, waarna de serie besloten wordt met de thuis wedstrijd in Den Bosch tegen Bosnië-Herzegovma. Selectie: Van den Broek (Gent), El- son (Barcelona), Frederiks (Weert), Flanders, Jones (Werkendam), Ham- mrnk (Athene), Heinen (Amsterdam), Henderson (Zwolle), Krieger (Hasselt), De Miranda (Limoges), Van der Sluis (leper), Smits (Indiana), Triemstra (Groningen). Van Velzen (Almere), De Vries (Rotterdam). vi oach Maarten van Gent r. es debutanten opgeroe id' or de wedstrijden van de tv indse basketbalploeg te er Igië, Israël, Zweden en hl Herzegovina. De zes deel uit van de groep tien van wie er drie na jnwedstrijd tegen België voor EK-kwali- edstrijden. De zes de in zijn Frederiks, Flan- Qlenderson, Jones, De Mi- C en Van Velzen. De ont- met België wordt zon- lotterdam gespeeld. Bij Nederland gaat zich de komende jaren nog sterker ont wikkelen als sportland. NOC*NSF en de politiek hebben elkaar gevonden in plannen en geld. De ideeën van Pa pendal moeten binnen een termijn van zes jaar met 450 miljoen gulden worden ondersteund door Den Haag. Uiteindelijk moet dat leiden tot gestructureerd sporton- derwijs, verbeterde accommodaties en verhoging van het topsportniveau in Nederland. ARNHEM GPD Voorzitter Hans Blankert, die gisteravond tijdens de najaars vergadering van NOC'NSF staatssecretaris Margo Vliegen- thart het eerste exemplaar van het Manifest Nederland Sport land aanbood, heeft de afgelo pen weken flink gelobbyd in politiek Den Haag. Volgens hem is er kamerbrede steun toegezegd voor de grote plan nen die de sportkoepel heeft. Daar kwamen gisteravond nog eens harde toezeggingen van Vliegenthart bij. De be windsvrouwe beloofde steun op drie terreinen: de verenigin gen, sportonderwijs en top sport. Overheidssteun aan de ver enigingen beschouwt Vliegen thart als een stimulans voor de breedtesport, waar politiek Den Haag nogal gecharmeerd van is. Wat betref het sportonderwijs zegde zij toe de bewindslieden op onderwijs, Loek Hermans en Karin Adelmund, te betrekken in de discussie om het gymnas tiekonderwijs een nieuwe im puls te geven. Ten aanzien van de topsport wordt door NOC*NSF gedacht aan een zogenaamd Topsport Expertise Centrum, waarvoor Vliegenthart een substantiële bijdrage toezegde. Zij sprak zich uit voor ondersteuning van topsport in het algemeen, het geen bijzonder mag worden ge noemd, omdat dat in politiek Den Haag een gevoelig onder werp is. Zij riep tevens de sport bonden op om ook in topsport te investeren, omdat het in haar ogen onbestaanbaar is dat in vesteringen niet gepaard gaan met aansprekende prestaties. De grote ambities in Neder land zijn voornamelijk ingege ven door de goede prestaties tijdens de Olympische Spelen in Sydney. Het NOC*NSF maakt handig gebruik van de hausse aan sportinteresse, die al was aangewakkerd tijdens de Euro pese voetbalkampioenschap pen in Nederland. „We moeten nu cashen", noemt Blankert dat. Ofwel: het ijzer smeden als het heet is. „Als we maart vol gend jaar in Den Haag op de Jerrel Hasselbaink (links) en Fernando Ricksen trainden gisteren apart wegens lichte blessures. SEVILLA GUSBEftT SPIERENBURG Jimmy Floyd Hasselbaink, liever gezegd Jerrel, scoort er waar ook ter wereld lustig op los, behalve tot nu toe in het Neder lands elftal. Nog maar twee keer maakte hij een doelpunt op de schaarse momenten (acht) dat de bondscoaches, eerst Hiddink en later Rijkaard, die wonderlijke spits die uit het volstrekte niets kwam (AZ, Telstar) opriepen. Niemand in Spanje die er ook maar iets van begreep dat de kanonnier van de Pri- mera Division tot de afvallers behoorde van de Oranjeselectie voor EURO 2000. Bijna niemand in Engeland die het voor mogelijk hield dat Van Gaal hem niet uitnodigde voor de kwalificatiewedstrijden tegen Ier land, Cyprus en Portugal. Het had allemaal met het systeem te ma ken, 4-3-3, waarin deze onorthodoxe spits niet zou passen. En nu de tactiek wegens een serie aanhoudende tegenvallers niet langer wordt geprolongeerd maar gewijzigd (in 4-4-2) lacht de speler van Chelsea in het Oranjekamp in Sevilla plotseling weer z'n hagelwitte tanden bloot. Van Gaal selec teerde hem voor het Nederlands elftal dat vanavond een oefenwedstrijd tegen Spanje speelt. De ochtendtraining gaat overigens voor het merendeel aan hem voorbij. Jerrel loopt, samen met Ricksen, uitsluitend wat rondjes langs het veld, in het zonnetje en in het kielzog van de fysiotherapeut. De lies is niet in orde, zal hij later zeggen. „Ik heb 'm verrekt, anderhalve week ge leden in de wedstrijd tegen Liverpool. Vori ge week heb ik vier dagen niet getraind en zondag, tegen Leeds United, heb ik gewoon weer gespeeld. Achteraf bleek dus dat ik daarvoor te weinig had getraind." De lies doet pijn, maar er blijkt ook iets aan de knie te mankeren. Er gaat althans een ijszak op. Het mag geen naam hebben, haast Jerrel zich te zeggen. „Er is niets aan de hand. Het is een oude blessure. Ik moet die goed verzorgen en tja, dan gaat het wel weer." Iedereen wil van Jerrel hier in Sevilla we ten of hij vanavond met Kluivert in de spits speelt. „Ik hou tegenwoordig nergens reke ning meer mee. Ik hoop dat ik speel. Ik ben er in elk geval klaar voor." Of Jerrel de avondtraining van gisteren, die voor Van Gaal gebruikelijk van door slaggevende betekenis is voor z'n opstel ling, naar behoren heeft volstaan kan niet worden gemeld. De laatste voorbereiding had in stadion Olimpico van Sevilla achter gesloten deuren plaats. Van Gaal zegt dat hij z'n collega, Ca- macho, niet wijzer wil maken dan die al is. „En ik wil graag winnen van Spanje, zeker na die nederlaag van vorige maand tegen Portugal." Krajicek en Jan Sieme- len de bond in septem- weten dat zij niet met s verder wilden. De kritiek van het tweetal zij niet in kennis waren van de contractverlen- t Schapers, die voor vier id captain van het Davis- n bijtekende. Sjeng n, de hoogst geplaatste inder op de wereldrang- tai ierschreef de kritiek. je[ n individuele sport als and 'S normaal dat gekend worden in der- in» les'u'ten- Zeker ook om sta 'nyécoaches van de ten- tijdens de laatste twee lrul uPontmoetingen een lelijke stem hadden in jjjPgen tactiek. Bovendien dubbelfunctie zoals die heeft in geen en er toonaangevend ten- san de orde. NLTB, toch al niet op als het gaat om interne me communicatie, zat meteen met een pro- ■ezien het laatste grote 'e debacle, bij zijn ont- ieg de vorige bonds- tanley Franker na rech- nterventie een half ruil den mee, kon de bond zich geen misser meer permit teren. Vandaar dat Schapers nog ge woon op zijn post zit, al is dat niet meer voor lang. Zelfs zijn functie als bondscoach staat op zijn minst onder druk. Tussen Schapers en de aanstormende jeugd botert het al lange tijd niet. Onder zijn bewind zijn te veel spelers van de bond ver vreemd geraakt of weggestuurd. Veelal ging dat gepaard met conflicten. De jongere genera tie', binnenkort de opvolgers van Krajicek, Siemerink en Haarhuis in het Davis-Cup- team, voelen zich onder Scha pers als kleine kinderen behan deld en waren kritisch over het gebrek aan communicatieve vaardigheden bij de bonds coach. Peter Wessels noemde de situatie eerder zelfs 'verstik kend'. Wessels zei in dagblad Trouw, dat Schapers onder hand de enige is die vindt dat hij de juiste mem op de juiste plek is. Schapers heeft zich al die tijd van de domme gehouden. Hij noemde de ontstane situatie een storm in een glas water en zelfs zaterdag in NRC Handels blad reageerde hij nog laconiek. „Ik heb alleen maar halve waar heden en halve leugens gele zen. Maar de spelers hebben Voorzitter Klaas Rijpma van de tennisbond KNLTB heeft binnen het bestuur aangedrongen op haast om uit de impasse rond de positie van Michiel Schapers als non-playing captain van het Daviscupteam te komen. „Door de commo tie, die is ontstaan, moeten we er naar streven sneller een oplossing te vinden", zei hij vanoch tend. Rijpma heeft gisteravond nog telefonisch met Schapers gesproken. „Ik heb veel waardering voor hem en wil hem graag in dienst van de bond houden als coach van het mannentennis en als begeleider van de jeugd. Nu er zoveel op hef is over zijn functioneren als coach van de Daviscupploeg is het uiteraard moeilijk gewor den hem in die positie te handhaven. Er is ken nelijk een botsing van karakters. Maar ook Schapers moet zich in de persoon, die hem eventueel opvolgt, kunnen vinden." Schapers is de laatste maanden steeds vaker onder vuur van de topspelers komen te liggen. Die zien het in hem niet meer zien zitten als be geleider van de Daviscupwedstrijden. Zij zien Tjerk Bogstra, oud-coach van Jan Siemerink, en op termijn Paul Haarhuis (zelf volgend jaar nog actief in de Davis Cup) als waardige opvolgers van Schapers. Onlangs stelden de spelers schriftelijk een ultimatum aan de bond om ui terlijk 9 decemberduidelijkheid te krijgen. Volgens Rijpma is de bond naarstig op zoek naar een Daviscupcoach waar iedereen zich in kan vinden. „We hadden iemand op het oog, die voor alle partijen acceptabel was. Maar dat ketste af. Ik heb gisteren van de spelers begre pen dat zij nu rustig afwachten wat de bond gaat doen. Dat is ook de beste manier, want bij ondoordacht emotioneel handelen is niemand gebaat. In rustig overleg moeten we er op korte termijn uit kunnen komen." mij nooit duidelijk gemaakt waarom ze van me af willen", zei Schapers. Het is op zijn minst een rare reactie, alleen al vanwege het feit dat de KNLTB stelt dat er met alle spelers de laatste we ken gesprekken zijn gevoerd. Door al het rumoer lijkt Scha pers als Davis-Cupcaptain in derdaad niet de juiste man op de juiste plaats. Krajicek, Sie merink en Haarhuis zijn im mers doorgewinterde profs die zich niet de les laten lezen. En het pleit evenmin voor Scha pers dat hij zich doof waant voor kritiek. Tennissend Neder land heeft niets aan een soort dictator die alleen maar in zijn eigen waarheid gelooft. Schapers, die zelf bij zijn aan stelling in 1995 links en rechts al dan niet terechte kritiek uitte stoep staan is het effect van Sydney verloren", realiseert de voorzitter zich. Om Nederland als sportland gestalte te geven is NOC*NSF zeer te spreken over de uitbrei ding van grote accommodaties, zoals de Bosbaan en de hallen in Almere en Apeldoorn. Bo vendien vindt men op Papendal het een goed idee om grote toernooien naar Nederland te halen. Zo worden er pogingen in het werk gesteld om in 2009 of 2011 de Universiade, de Spe len voor studenten, naar ons land te halen. Loorbach Han Loorbach nam gisteren in Papendal als erelid afscheid van sportkoepel NOC*NSF. Hij werd bovendien benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Vliegenthart speldde hem de bijbehorende versierse len op. De Rotterdamse advo caat was bij de succesvolle Olympische Spelen in Sydney chef de mission. Rond de jaarwisseling wordt bekend wie de nieuwe chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2004 is. Een belangrijke voorwaarde voor de benoeming is dat de nieuwe man of vrouw moet kunnen sa menwerken met Joop Alberda, want het staat vrijwel vast dat de technisch directeur van het team de mission zijn contract, dat per 1 januari 2001 afloopt, verlengt. LOMAN LEEFMANS Een ijshockey-academie ver spreid over Leiden, Zoetermeer en Den Haag. Dat is het voorlo pige plan van drie ijshockeyver- enigingen uit deze drie plaat sen. Begin dit jaar werd een academie speciaal voor jonge, getalenteerde ijshockeyers ge opend in Groningen. Nijmegen volgde en ook in Tilburg zijn er vergevorderde plannen. „Waar om nou ook niet een in het Westen?", vraagt Leiden Lions- voorzitter Leo Knoester zich hardop af. Samen met de Zoe termeer Panthers en de Hijs Hokij Wolves uit Den Haag wordt die mogelijkheid onder zocht. De Nederlandse IJshockey- bond (NIJB) wil dat Oranje zich in 2006 voor de tweede keer in de historie plaatst voor de Olympische Spelen. Om dat doel te verwezenlijken, werden de speciale academies afgeke ken van Finland. Groningen had de primeur. Ongeveer twintig jeugdige ijshockeyers combineren daar school met professionele training, vijf keer in de week. Het project wordt niet alleen door de bond, maar ook door sponsors en de lokale overheid ondersteund. Knoester vindt het jammer dat de dichtbevolkte Randstad is overgeslagen bij het plaatsen van de academies. „Ik vermoed dat de bond het momenteel te druk heeft om nog meer nieu we initiatieven te ontplooien. Daarom gaan besturen van de drie ijshockeyclubs uit de buurt proberen zelf een academie op te zetten. De trainingen kunnen dan rouleren tussen de ijshall- len in de drie gemeenten. Veel hangt daarbij af van de komst van een nieuwe ijshal in Zoeter meer en van de toekomst van de huidige, verouderde ijsbaan in Leiden. Verder moet er nog een school worden gevonden waar topsport en opleiding kunnen worden gecombineerd. Dat zijn zaken waarop we moe ten wachten voordat we een stap verder kunnen zetten." FOTO ANP ROBERT VOS Het Nederlands voetbalelftal voor spelers onder 21 jaar heeft gisteren in Algeciras een oefen interland met 2-0 verloren van Jong Spanje. Beide treffers vie len na rust. Spits Pablo zette de thuis ploeg in de 46ste minuut met een kopbal op voorsprong. Vijf minuten later zorgde Guayre voor de 2-0, door in de rebound raak te schieten. Bondscoach Mark Wotte noemde Spanje een maatje te groot. „Wij moeten compleet zijn om in dit soort wedstrijden mee te doen." Wotte miste on der anderen Kevin Hofland, die voor het grote Oranje is gese lecteerd en de NEC-spelers Wisgerhof en Zonneveld we gens bekerverplichtingen. Tot de rust kon de Neder landse ploeg, met de debutan ten Lamey en Knol in de verde diging, het aardig bijbenen. Wotte: „We kregen kansen via Kuyt en Bobson, maar aan de andere kant hield onze keeper, Ten Rouwelaar, ons op de been." Een aantal vooraf afgespro ken wissels brak Jong Oranje op. Binnen zes minuten na rust keek de ploeg tegen een 2-0 achterstand aan. Pablo (kopbal) en Guayre (een rebound van een door invaller-doelman Van der Ban gekeerd schot) profi teerden van onwennigheid in de Nederlandse defensie. Houwing en Van der Kruis mochten hun eerste interlan dervaring opdoen, maar kon den ook niet voorkomen dat de Nederlandse ploeg ten onder ging. „Een goede test", conclu deerde Wotte. „Jong Spanje is een ploeg die met het mes tus sen de tanden voetbalt. Ze heb ben geen oefenvoetbal-instel- ling en komen professioneel en volwassen over. PRIJSVRAGEN Lucky Day van dinsdag 14 november: 11 - 14-17-18-19-21-27-33-38-40- 55 - 56 - 61 - 64 - 65 - 68 - 72 - 73 - 76 - 79. (onder voorbehoud) VOETBAL Algeciras. Vriendschappelijk. Onder 21 jaar. Spanje - Nederland 2-0 (0-0). 46. Pablo 1-0, 51. Guayre 2-0. Scheidsrech ter: Albeida Costa (Por). Toeschouwers: 3500. Gele kaart. Bermudo (Spanie), Van der Schaaf, Van der Gun. Wolters (Neder land). Jong Spanje Aranzubia (67. Reina); Coira. Marchena (67. Boris), Jusué en Bermudo, Gallardo (46. Corona). Colsa (46. Parri). Gabri en Vicente (46. Yeste): Pablo en Guayre (67. Xisco) Jong Oranje Ten Rouwelaar (46 Van der Ban); Lamey, Van Nieuwstadt (46. Wol ters), Knol (65 Van der Kruis) en Bos- schaart. Van der Schaaf, Van der Gun (75. Houwing), Jansen en Schuurman (65. Van Beeleni, Kuyt en Bobson (65. Pique) Algiers. Vriendschappelijk. Algenje - Bul garije 1-2 (0-1) 38. Petrov 0-1, 50. Mad- ui 1-1, 70. Yovov 1-2. Rode kaart 90 Ma- dui (Algerije). Kingstown. WK-kwalificatie. Concacef-zo- ne. Groep D: St. Vincent - Honduras 0-7 (0-2). Portugal. Boavista - Guimaraes 4-1. 0,661), Van der Stappen - Peterson 50-42 (36/1,388-1,166). Bongers - Slikker 50- 27 (36 beurten, moyenne 1,388/0,750), Overmars - Van Erp 50-32 (41/1.219- 0,780), Habraken - Siemens 50-33 (37/1,351-0,891), Nieuwenburg- Holtrop 50-16 (32/1,562-0,500). Bye: Van Leeu wen, Valentijn, Jaspers. Tweede ronde: De- ricks - Paris 50-34 (47/1,063-0,723), De Groot - Van Leeuwen 50-49 (60/0,833- 0,816), Bongers - Habraken 50-23 (27/1,851-0,851), Nieuwenburg - Over- s 50-31 (37/1,351-0,837), Valentijn - Van der Stappen 50-36 (35/l,428-l?028) DAMMEN Zoutelande. NK vrouwen. Tweede ronde: Alink - Chub 1-1, Hoekman - Van Lith 1-1, Graas - De Vos 1-1. Poepjes - Doumesh 0- 2. Wanders - Fung 2-0 Stand: 1. Dou mesh, Van Lith en Wanders 3. 4 Alink. Chub, Graas. Hoekman en De Vos 2, 9. Fung 1, 10. Poepjes 0 TAFELTENNIS Klazienaveen. Vrouwen, Europese liga. Ne derland - Oostenri|k 1-3. De Smet - Liu Jia 5-21 15-21, Muller - Herczig 18-21 17- 21, Tebbe - Zillner 21-14 22-20, Muller - Liu Jia 6-21 17-21. op het bondsbeleid, vindt nu dat zijn lot in de handen van de sectie toptennis ligt. Het is ook niet zijn schuld dat hij, zonder dat de tennistoppers daar van wisten, voor vier jaar kon bijte kenen. Hij kan wel zelf een ein de maken aan deze situatie door de verstandigste beslissing te nemen. En dat is zelf zijn functie als Davis-Cupcaptain neerleggen. BASKETBAL Korac Cup, mannen, derde ronde. Eerste wedstrijd: BK Opava (Tsj) - Astronauts (Ned) 82-76 (45-42) Topscorers Astro nauts: McGuthrie 23, Spinks 12, Harris 12. Noord-Amerikaanse profcompetitie NBA: Atlanta Hawks - Portland Trailblazers OO ST, Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 96-86, Miami Heat - Charlotte Hornets 89-86 (na verlenging), Sacramen to Kings - Orlando Magic 96-82, Houston Rockets - Chicago Bulls 110-83, San An tonio Spurs - Utah Jazz 86-79, Seattle Su- personics - New York Knicks 96-75, LA Lakers - Denver Nuggets 119-103. BIUARTEN Warmenhuizen. Grand Prix driebanden. Eerste ronde: Dericks - Van de Ven 50-27 (36 beurten, moyenne 1,388/0,750), Pa ris - De Ridder 50-22 (41/1,219-0,536), De Groot - Gieskens 50-41 (62/0,806- TENNIS New York. Vrouwen, Masters, 5 miljoen gulden. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/7) - Ru bin (VSt) 6-2 6-1, Hingis (Zwi/1) - Halard- Decugis (Fra) 6-2 6-3, Kournikova (Rus/7) - Capriati (VSt) 6-4 6-4. Dubbelspel, kwartfinale Raymond/Stubbs (VSt/3) - Tauziat/Fusai (Fra) 6-4 7-6, Cal- lens/Van Roost (Bel) - Halard-Decugis- /Sugiyama (Fra/Jap/1) 2-6 6-3 6-4. Parijs. Masters Series, mannen, 7,5 mil joen gulden. Eerste ronde: Pozzi (Ita) - Ku- cera (Slw) 4-6 7-5 7-6, Clement (Fra) - Rusedski (GBr) 7-6 7-5, Hrbaty (Slw) - Fe- derer (Zwi) 4-6 6-2 6-2, Gambill (VSt) - Pavel (Roe) 4-1 opgave Pavel Tweede ron de: Costa (Spa) - Henman (GBr/9) 6-4 6-4, Kafelnikov (Rus/4) - Gustafsson (Zwe) 7-6 6-4, Kuerten (Bra/1) - Woodruff (VSt) 6-3 7-6, Rosset (Zwi) - Pioline (Fra/14) 7-5 7- 5, Ferreira (ZAf/10) - Mirnyi (WRu) 6-4 2-6 6-4. Tweede ronde. Santoro (Fra) - Nor man (Zwe) 6-2 6-4. Pattaya (Tha). Vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde: Tanasugarn (Tha/2) - Kand- arr (Dui) 6-3 6-1.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19