Akkoord tv-rechten is dichtbij Na de 3D-schaats is er nu de 'dubbele klapper' et tanende aanzien van de Nederlandse internationals Sport Onderonsje - - - Blair steunt voetbalbonden in transferproblematiek SCOREbord ACHTERIijn Overstag ,pAO 14 NOVEMBER 2000 iouk Sterk in hoofdtoernooi Anouk Sterk heeft zich bij het eerste tennistoernooi van i00 dollar vrouwencircuit in Port Pirie in Australië ge- (stvoor het hoofdschema. De vorige week zondag 21 jaar arden Leidse versloeg in de laatste kwalificatieronde haar en clubgenote bij Dekker Tennis, Jolanda Mens uit Voor- Het was de eerste keer dat Sterk Mens versloeg in een .ooi. De Leidse walste in de eerste set met 6-0 over haar ingsmaatje heen, de tweede set was voor Mens, 2-6, in de e herpakte Sterk zich (6-2). Daarmee kwalificeerde zij zich de eerste maal voor het hoofdschema van een 25.000 dol- lemooi. In de eerste twee kwalificatierondes had Sterk zich overmacht ontdaan van een Zwitserse (tweemaal 6-0) en -Afrikaanse (6-1 6-0) opponente. bangida naar Turkije erda/vLï Tijjani Babangida speelt de rest van dit seizoen bij flerbirligi. Ajax verhuurt de Nigeriaan tot die tijd aan de ;se subtopper uit Ankara. Volgens Babangida's zaakwaarne- Ger Lagendijk is de afwikkeling van de overgang van de ernaar Turkije nog slechts een formaliteit. „Er is een princi- koord." Genglerbirligi staat zesde in de hoogste Turkse baldivisie. Met het vertrek van Babangida is van het viertal jij Ajax moet vertrekken alleen Sier nog over. Jan van Halst tuna Sittard) en Peter Hoekstra (FC Groningen) vonden eer- J onderdak. in Beelen in Jong Oranje Hendrik van Beelen, de Katwijker die bij Cambuur Leeu- den speelt, is op het laatste moment opgeroepen door lscoach Mark Wotte van Jong Oranje voor de oefeninter- tegen Jong Spanje. Wotte moest op het laatste moment ielectie wijzigen omdat hij na het weekeinde vier afzeggin- Reservedoelman De Vries (Telstar) en Van der Meyde i) haakten ziek af, Broere van FC Groningen heeft een lies sure, Touzani van FC Utrecht een hersenschudding. De ver gers zijn behalve Van Beelen, Van der Ban (Ajax) en Wolters lder nog lang niet fit Glenn Helder kan voorlopig nog niet voetballen. Zijn RBC Roosendaal rekent erop dat de Leidse aanvaller tot de erstop niet inzetbaar is. Helder kampt al langere tijd met achillespeesblessure. Bij de eredivisionist speelde hij alleen maar een wedstrijd in het tweede. Enkele weken geleden Helder bijna fit te zijn, maar volgens een woorvoerster van ub kreeg de speler daarna een terugslag en zit er nu 'weinig etering in zijn situatie'. Helder volgt aangepaste trainingen. sma schaatst in Berlijn iaag Rintje Ritsma komt komend weekeinde in actie tij de wereldbekerwedstrijd in Berlijn. De schaatser uit de formatie plaatste zich afgelopen weekeinde bij de NK af- Jen in Den Haag voor de vijf kilometer, maar twijfelde over name in Berlijn. De Europees kampioen vond één afstand dijk te weinig. Gisteren besloot hij in overleg met coach t Kuiper toch te gaan. „Temeer omdat hij op de 1500 meter e reserve is, zowel in Berlijn als de week erop in Heeren- stelt Kuiper. stgod weg bij Turkiyemspor erdam Edward Metgod is opgestapt als trainer van de lerdamse eerste klasser Turkiyemspor. De oud-keeper van lem en Sparta heeft zich twee weken geleden ziek gemeld, en turbulente wedstrijd, waarin zijn ploeg een vijftal rode opliep, hield hij het voor gezien. Metgod, die de cursus h betaald voetbal volgt en stage loopt bij Sparta, sprak an- alve maand geleden nog lovend over de club waar veel al- onen voetballen. Metgod: „Als ik van tevoren had geweten noeilijk het was, had ik het misschien niet eens gedaan." in bureau voor dopingcontroles' Als het aan Hein Verbruggen ligt, neemt het wereldan- lingbureau WADA in de toekomst de verantwoording van lopingcontroles op zich. De voorzitter van de internationa- elrenunie UCI pleitte daarvoor gisteren tijdens de opening het WADA-congres in Oslo. „Het probleem van de doping- is te complex voor een internationale sportbond. Ik heb im aan deze organisatie gevraagd zich bezig te willen hou- met alle dopingcontroles in de wielersport en de daarmee ;nhangende procedures", verklaarde Verbruggen. lenoord is Kalou kwijt erdam Feyenoord komt in de problemen met zijn aanval- De voetbalbond van Ivoorkust heeft Bonaventure Kalou eist voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Libië, waar- Feyenoord hem zondag tegen NEC niet kan opstellen, er Bert van Marwijk miste de afgelopen weken Igor Korne- ldoor een zware knieblessure. lan nieuwe trainer Omonia Nicosia Bü! Arie Haan is de nieuwe trainer van Omonia Nicosia, neldt althans de officiële homepage van de Cypriotische Omonia onderhandelde eerder met Thijs Libregts die om lonlijke redenen afhaakte. Haan was in de tweede helft van en seizoen trainer van het Griekse Paniliakos. In een onderonsje met Renate Groene- wold dacht schaatser Jochem Uytde- haage hardop na over een terugstu rende klapschaats. Een ingeving, maar geen onzin, blijkt nu. De Utrechter werd onlangs benaderd door de afde ling bewegingswetenschappen van de Vrije Universiteit van Amsterdam. Of hij proefkonijn wil zijn bij tests voor een schaats met een dubbel klapme- chanisme. Het nieuwe, niet meer ge heime wapen. Niet vreemd dat Uytdehaage in de goede denkrichting zat. Hij studeerde werktuigbouwkunde en is meer dan gemiddeld geïnteresseerd in de tech nische ontwikkelingen in de schaats sport. Graag was hij een van de eersten op de klapschaats met twee scharnier punten geweest, had hij in het geheim zijn tests gedaan. Onderzoeker Han Houdijk, die in februari hoopt te pro moveren op dit onderzoek, en zijn col lega Jos de Koning ook. Ze hadden de buitenlandse concurrentie in de aan loop naar de Olympische Spelen van 2002 in Salt Lake City op achterstand willen zetten. Dat werd gedwarsboomd door schaatsfabrikant Raps, een concurrent van Viking waarmee de VU samen werkt. Raps liet marathonschaatser Jan-Maarten Heideman de zogenaam de 3D-schaats introduceren, een novi teit met dezelfde filosofie als de schaats met een dubbel klapmecha- nisme. Het nieuwe fenomeen komt er in het kort op neer dat lichamelijke beper kingen bij het uitvoeren van de perfec te schaatsbeweging zoveel mogelijk worden weggepoetst. „Een schaatser", legt Uytdehaage uit, „maakt een zij waartse beweging om rechtdoor te kunnen rijden. Door vermoeidheid of de biomechanica lukt dat niet opti maal en met een dubbel klapmecha- nisme kun je dat compenseren. De schaats stuurt als het ware terug." De Utrechter verwacht daar grote winst mee te kunnen boeken. „Een paar tienden van een seconde per rondje is zeker mogelijk. Ik geloof in dit project, anders investeer ik er ook geen tijd in. Heb ik vertrouwen in de techniek achter de schaats en voel ik me er comfortabel op, dan rijd ik dit seizoen misschien al op de nieuwe 'klappers'. Helemaal nieuw is het trou wens niet, want Marieke Wijsman schaatst al een hele tijd op een variant hiervan. Ik geloof dat ook Jakko-Jan Leeuwangh deze schaats nu wil tes ten." De schaatssport wordt steeds tech nischer en Uytdehaage denkt daar zijn voordeel mee te kunnen doen. „Er zijn collega's die zich het liefst zo min mo gelijk met hun materiaal bemoeien. Gianni Romme bijvoorbeeld. Bij het NK-afstanden riepen schaatsers na een tegenvallende 1500 meter (Postma en Timmer, red) dat ze weer terug wil len naar hun oude schaatsen. Ik geloof wél in die veranderingen. Misschien helpt me dat om het grote gat met Romme een stukje kleiner te maken." sap Paulo De Braziliaanse internationals Edmundo (links), Rivaldo (midden Vampeta (rechts) en Cesar Sampaio (op de rug gezien) pra ten bij na de training. De spelers lijken zich nog niet druk te maken over de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Colombia die morgen op het programma staat. De ploeg moet het doen zonder aanvaller Romario. De veteraan, goed voor zeven treffers in de laatste twee interlands, raakte gisteren tijdens de training geblesseerd. Zijn vervanger is Ed mundo. Een andere international, Ronaldo, kan weer hardlopen. De Braziliaanse aanvaller, die in april een knieoperatie onderging, maak te dat op zijn website bekend. De voetballer van Inter is onder bege leiding van een specialist weer begonnen met loopoefeningen. Ver wacht wordt dat Ronaldo in januari weer kan spelen, foto reuters londen rtr De Engelse premier Tony Blair steunt de internationale voet balbonden UEFA en FIFA in hun geschil met de Eyropese Commissie over de afschaffing van het transfersysteem. Blair sprak gisteren met voor zitters Sepp Blatter (FIFA) en Lennart Johansson (UEFA) over de door de Europese Commis sie beoogde afschaffing van het huidige systeem van vergoe dingssommen. Hij toonde zich bezorgd over het lot van de kleinere clubs, die vrezen voor hun voortbestaan als het hele systeem wordt afgeschaft. UEFA en FIFA proberen met de Europese Commissie tot een vergelijk te komen. De voetbal bonden hebben onder meer voorgesteld transfers voor spe lers onder de 18 jaar te verbie den. Ook willen zij dat een club voor een overgang van een spe ler tot 23 jaar wordt gecompen seerd voor de opleidingskosten en dat spelers boven 23 jaar al leen aan het einde van hun De Tsjechische coach Zdenek Zeman is gisteren ontslagen als coach van Napoli. Dit als gevolg van de teleurstellende resulta ten in de Serie A. De Italiaanse club staat met twee punten op de laatste plaats. Zemans op volger is Mondonico. FC Kaiserslautern heeft de Portugees Jose Manuel Domin- guez van de Engelse club Tot tenham Hotspur gecontrac teerd. De middenvelder kwam dit seizoen slechts twee keer in actie in de Engelse Premier Lea gue. De Duitse verdediger Stefan Schnoor (29) verhuist van Der by County naar de VfL Wolfs burg in de Duitse Bundesliga. De Schotse international Brian O'Neil (28) maakt de omgekeer de weg. De Ierse internationals Phil Babb en Mark Kennedy hebben gisteren de rechtbank in Dublin verlaten zonder straf. Het duo moest voorkomen wegens een uitbundig nachtje uit. Op 29 augustus hadden ze in Dublin in een dronken bui een politie wagen beschadigd en de open bare orde verstoord. De rechter vond dat het tweetal voldoende gestraft was door de enorme aandacht van de media. Beiden werden na het incident, in de voorbereiding op het WK-kwa- lificatieduel tegen Nederland, uit de selectie gegooid. Babb en Kennedy schonken als boete doening 12.500 gulden aan een kinderproject. i'gusbert spierenburg 'der uitgelaten is het Oranje-gezelschap at zich gisteren bij de bondscoach heeft ge- voor het driedaagse tripje naar Andalusië. ippen zijn in de afgelopen wedstrijden hard tornen, zowel in de nationale als in de Eu- competities. de negentien kandidaten die Louis van n Sevilla bij zich heeft geroepen voor de 'schappelijke interland van morgenavond Spanje (aanvang 21.30 uur) hebben er niet r dan dertien vorige week en afgelopen mde een mentale tik gekregen die zijn uit- ig onmogelijk kan missen. Barcelona (de club van Frank de Boer, Rei- Cocu, Kluivert, Overmars, Zenden), Juven- mder Sar, Davids), Glasgow Rangers ,(Rick- onterman, Numan, Van Bronckhorst, Ro- e Boer, Mols) en PSV (Hofland, Van Bom- ^ggink, Bouma) zijn in de eerste ronde 5 Champions League te licht bevonden. Al le topscorer van Chelsea (Hasselbaink), de ekeerde Makaay van Deportivo La Coruna en de Feyenoorders Bosvelt en Paauwe boekten een succesje. Sommige spelers zijn zelfs van hun voetstuk gevallen. Bij FC Barcelona raakten Frank de Boer en Reiziger op een zijspoor. Seedorf moet bij In- ter genoegen nemen met een reserverol. Bogarde komt bij Chelsea niet in het stuk voor en teke nend is dat zelfs doelman Van der Sar, bij Juven- tus, bloot staat aan kritiek. De ex-Ajacied, in de zomer van vorig jaar nog de duurste keeper ter wereld, blunderde zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Lazio, zijn zo veelste misgreep van dit seizoen. Een week gele den hielden de fans van Juve hem nog verant woordelijk voor de uitschakeling in de Cham pions League. Toch handhaafde Van Gaal de doelman in de kern van Oranje. „Van der Sar keept ronduit on gelukkig", zei de bondscoach gisteren bij aan komst in Sevilla. „De druk op hem neemt toe. Maar nu komt het er voor Edwin op aan - hoe gaat hij met die druk om? Ook dat is topsport." De Nederlandse bondscoach laat z'n vaste doel man (53 interlands) niet zo gauw vallen. „Bij mij heeft hij krediet. Van mij krijgt hij in het Neder lands elftal de kans zich weer te bewijzen." Over de prestaties van de Nederlandse doel man is men in Turijn hoogst verbaasd. Van der Sar maakt ongewone fouten. Voorlopig zou zijn positie nog niet ter discussie staan. De tweede doelman is oud (38), te oud om te worden inge zet. Wel heeft Juventus een jonge belofte aange trokken, Fabian Carini van Danubio (Uruguay), naar verluidt het grootste keeperstalent van Zuid-Amerika. Carini, pas 19 jaar, verdedigde in de laatste ze ven WK-kwalificatiewedstrijden het doel van het nationale elftal. Juventus contracteerde hem op 18 augustus. De Turijnse club troefde een grote concurrent af, Lazio Roma. Tot 1 december is Carini verhuurd aan z'n oude club, Danubio. Volgende maand komt hij naar Turijn. Vorig jaar zomer maakte Van der Sar de over stap van Ajax naar Juventus. Met de transfer was een bedrag van circa 22 miljoen gulden gemoeid. Niet eerder was er voor een doelman zo veel geld betaald. Inmiddels betaalde Manchester United voor de Fransman Fabian Barthez nog meer. PRIJSVRAGEN maandag 13 november. 3 - 5 - 2-13- 14- 20-22 - 29-31 - -38-39 -44 - 51 - 59 - 66 - 74. «'behoud) 'Jackpot van 10,5 miljoen gul- n winnaar, hoofdprijs van 1 mil- en winnaars, tweede prijs gulden. 1 winn, •MO gulden, 3 v 1500 gulden- 18 1000gulden: 61 ty laatste 6 cijfers goed Sulden), geen winnaars, laatste 'goed (11.018 gulden): geen win kle 4 cijfers goed (1101 gulden) laatste 3 cijfers goed 110 gul- "'"naars, laatste 2 cijfers goed ■n) 1089 winnaars, laatste cijfer -JldenV 11.482 winnaars. 45: Eerste prijs, geen win- 7°? Pr'is: 4 winnaars elk 2122 prijs: 81 winnaars elk 262 derde prijs rs, vierde ars, vijfde BASKETBAL Noord-Europese Basketbal League. Den Helder - Zalgiriws Kaunas (lit) 48-73. Yale. Oefenwedstrijd vrouwen. Yale Uni versity (VSt) - Nederland 63-47 (35-22). New York. NBA. Detroit Pistons - Seattle SuperSonics 101-92, Denver Nuggets - LA Clippers 95-79, Golden State Warriors - Orlando Magic 99-105, Sacramento Kings - Dallas Mavericks 109-84, Los Angeles Lakers - Houston Rockets 105-99. New Jersey Nets - Portland Trail Blazers 82-94, Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 76-90. DAMMEN PAARDENSPORT Alkmaar, 13 nov. Eerste koers, 2060 m: 1. Merengue Sole (Hoek, Mw J.C. op de) 1.19,5, 2. Lanzarote, 3. Triumf Fro. Toto: winnend 2,50; plaats 2,20 1,80 5,60; koppel 15,00; trio 292,40. Tweede koers, 1720 m: 1. Opus Boko (Suykerbuyk, A.H) 1.19,2, 2. Orly Wielinga, 3. Maja N. Toto: winnend 3,20; plaats 1,50 1,60 2,70; koppel 8,30; trio 108,90; dubbel winnend 22,90. Derde koers, 1720 m: 1. Marybell (Bakker, Mej. P.) 1.19,1, 2, Adonis Guard, 3. Mirna Buitenzorg. Toto: winnend 1,90; plaats 1,80 2,10 3,90; koppel 7,20; trio 24,90. Vierde koers, 2060 m: 1. Marlen Jet (Mol, Mw M H 1.22,2, 2. Original Hunter, 3. Nobles du Soleil. Toto: winnend 4,20; plaats 1,20 1,80 1,60; koppel 10,00; trio 202,60. Vijfde koers, 2060 m: 1. Nestor of John (Blonk FW van der) 1.21,6, 2. On the money R, 3. Nakatomi van D. Niet gestart: Fluent Storm, Melissa DF. Toto: winnend 1,70; plaats 1,00 1,00 1,00; koppel 3,70; trio 20,30. Zesde koers, 2060 m: 1. Nandoe Enzelens (Han delaar, F.L.) 1.19,6, 2. Let's Go L, 3. Me gan Stardust. Toto: winnend 3,20; plaats 1,30 1,90 8,60; koppel 7,40; trio 151,80. Zevende koers, 2060 m 1 Just Investment (Ooyen, P. van) 1.19,8, 2. Marty, 3. Harald Haven. Toto: winnend 3,60; plaats 1,40 1,80 4,60; koppel 3,90; trio 164,10. Achtste koers, 2060 m: 1. Keaton Meadow (Dooper, L.H.)/Mario Faune (A.H. Post) dead heat 1.19,1, 3. Ki limanjaro, 4. Kaptein Crown. Niet gestart: Harab. Toto: winnend 14,20/2,70; plaats 1,80 3,10 1,30; koppel 25,80; kwartet 3124,60/1250,40. Negende koers 1. Normen Vryenesse (Kooyman jr T.H.) 1.21,7, 2. Juni, 3. Maja N. Toto: winnend 3,20; plaats 1,70 2,20 5,80, koppel 40,80; trio 458,80. Tiende koers, 2060 m 1. Melle D (Meer, Mw. M.K. van der) 1.21,1, 2. Nico Belvedere, 3. Kissing Spi rit. Toto: winnend 2,80; plaats 1,30 1,90 1,40; koppel 8,40; trio 45,10. Totalisator- omzet: 113.112. TENNIS ;n, 7,5 mil- Parijs. Masters Series, joen gulden. Eerste ronde: Haas (Dui) - Christophe Rochus (Bel) 7-5 6-4, Costa (Spa) - O'Brien (VSt) 7-5 6-3, Gustafsson (Zwe) - Golmard (Fra) 6-2 2-1 opgave Gol- mard, Lapentti (Ecu) - Puerta (Spa) 5-4 opgave Puerta, Minyi (WRu) - Escudé (Fra) 3-6 6-3 6-4, Woodruff (VSt) - Novak (Tsj) 4-6 7-5 6-3, Santoro (Fra) - Moya (Spa) 6- 7 6-4 6-3, Bastl (Zwi) - Llodra (Fra) 6-4 7- 6, Chang (VSt) - Di Pasquale (Fra) 6-2 7-5, Rosset (Zwi) - Vicente (Spa) 6-4 6-7 6-3, Prinosil (Dui) - Gaudio (Arg) 6-2 6-1, Bout ter (Fra) - Black (Zim) 6-4 6-7 6-4. Pattaya (Tha). Vrouwen, 275.000 gulden: Eerste ronde: Basuki (Ino) - Medina-Garri- gues (Spa) 7-5 7-6, Weingartner (Dui) - Gersi (Tsj) 7-5 6-2, Farina-Elia (Ita) - Tala- ja (Kro/1) 6-2 6-1, Kremer (Lux/3) - Yi (Chn) 6-3 6-2, Ostrovskaja (WRu) - Myski- na (Rus/6) 5-7 6-0 6-4. New York. Vrouwen, 5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Martinez (Spa/4) - Likhovtseva (Rus) 2-6 6-4 6-3, Clijsters (Bel) - San- chez-Vicario (Spa/5) 7-5 6-4. Mannen. ATP Champions Race: 1. Safin (Rus) 684 punten, 2 Kuerten (Bra) 664, 3. Sampras (VSt) 637, 4. Norman (Zwe) 621, 5. Kafelnikov (Rus) 543, 6 Hewitt (Aus) 505, 7. Agassi (VSt) 453, 8. Corretja De kans is groot dat de Eredivisie NV op 2 december zijn jawoord geeft aan het bod van het Zwitserse sportmarke tingbureau AIM. De Zwitsers hebben 150 miljoen gulden per jaar over voor de tv-rechten van de Nederlandse competitiewedstrijden. De top drie en de overige vijftien eredivisionisten kwamen gisteravond in Utrecht dichter bij een akkoord. Door een zogenaamde reputatie-coëffi- cient krijgen Ajax, Feyenoord en PSV een grotere hap uit de ruif. utrecht gpd/anp Struikelblok in de onderhande lingen was tot nu toe de opstel ling van de traditionele top drie, Ajax, Feyenoord en PSV. Zij willen meer geld ontvangen, omdat de internationale be langstelling voor deze clubs groter is dan voor de rest. „We hebben daarop iets gevonden", zei Hans Herremans, voorzitter van FC Utrecht en woordvoer der van de Eredivisie NV. „Over de afgelopen tien jaar kijken we naar de prestaties van de clubs, die daaraan gerelateerd meer of minder inkomsten krijgen." Op basis van de wensen van Ajax, Feyenoord en PSV werd gisteravond een verdeelsleutel besproken. Eenderde van het garantiebedrag van 150 miljoen gulden moet gelijkelijk worden verdeeld over de achttien eredi visieclubs, vijftig miljoen op ba sis van de eindstand van de ranglijst in de competitie en nog eenderde op basis van 'me dia-appeal' Herremans: „Dat wil zeggen dat we over de afgelopen tien jaar de internationale prestaties van clubs op een rij zetten. Op basis van die reputatie-coëffici- ent van drie keer 33,3 procent krijgen de topclubs er dus iets bij. We zitten op één lijn. Ze hebben vanavond in elk geval geen krasse taal gesproken." Harry van Raaij, voorzitter van PSV, beaamde de woorden van Herremans. „Toch zullen we de komende weken nodig hebben om de huidige plannen verder uit te werken." Om die reden werd de dead line van gisteravond uitgesteld naar zaterdag 2 december. Ver der wilde Herremans niet gaan. „Dan moet de kogel echt door de kerk. Omdat het contract al dit seizoen ingaat, kunnen we AIM ook niet langer laten wachten. In het belang van alle clubs moeten we ook niet lan ger wachten. Anders scheell ons dat toch weer enkele mil joentjes. De taartpunten moe ten zo groot mogelijk worden Dat moeten alle clubs zich rea liseren." Van der Sar was gisteren in Sevilla niet bereik baar voor een reactie. Hij vloog niet mee met de nationale ploeg vanaf Schiphol, maar recht streeks vanuit Turijn. „Van der Sar is niet in vorm. Dat kan. Dat is een incident. Net zoals de uitschakeling van FC Barcelona, Juventus, Glasgow Rangers en PSV in een en dezelfde week in de Champions League. Toeval - dat lijkt me wel. Veel spelers waren bo vendien geblesseerd. Als je mijn mening vraagt, dan zeg ik dat ik PSV in de tweede helft tegen An- derlecht zelfs heel goed vond voetballen", aldus Van Gaal. Ook voor de tegenvallende WK-kwalificatie- reeks van Oranje bestaan volgens de bondscoach aanwijsbare oorzaken. „In het moderne voetbal zijn voetballers geblesseerd of onderweg naar een blessure. Als bondscoach ben je daardoor beperkt in je mogelijkheden. Neem deze vriend schappelijke wedstrijd. Ik organiseer het zo veel mogelijk in het belang van mijn spelers. Dat be tekent: een reisdag, een trainingsdag, een wed strijddag en dan weer naar huis. Meer kan ik niet doen." (Spa) 450, 9. Enqvist (Zwe) 441, 10. Hen man (GBr) 390, 24. Schalken (Ned) 220, 33. Krajicek (Ned) 190, 103 Sluiter (Ned) 51, 108. Wessels (Ned) 46, 120. Siemerink (Ned) 36, 162. Van Lottum (Ned) 17, 167. Kempes(Ned) 16. Plaatsingslijst: 1. Sampras 3697, 2. Safin 3530, 3. Kuerten 3392, 4. Norman 3180, 5. Kafelnikov (Rus) 2859, 6. Hewitt 2635, 7. Agassi (VSt) 2633, 8. Corretja (Spa) 2300, 9. Enqvist 2277, 10. Hen- man 2025, 26. Schalken 1123, 33. Kraji cek 965, 93. Sluiter 430, 100. Siemerink 390, 127. Wessels 298, 128. Kempes 296, 199. Van Scheppingen (Ned) 188, 209. Van Lottum 178, 235. Verkerk (Ned) 149. Vrouwen, WTA: 1. Hingis (Zwi) 6050, 2. Davenport (VSt) 5567, 3. V. Williams (VSt) 3947, 4. Seles (VSt) 2889, 5. Martinez (Spa) 2729, 6. S Williams (VSt) 2306, 7. Pierce (Fra) 2294, 8. Sanchez (Spa) 2132, 9. Tauziat (Fra) 2088, 10. Koer- nikova (Rus) 1956, 63. Oremans (Ned) 497, 65. Boogert (Ned) 483, 103. Hop- mans (Ned) 328, 125. Basting (Ned) 254, 166. Noorlander (Ned) 160. Je vraagt je toch af wat er met hem is gebeurd. Lag-ie 's nachts misschien stiekem te dromen van een feestelijke rondrit door de stad, met hem prominent voor op de wagen? En daarna toespraken van de gouden olympiërs uit Leiden: zonder jou was dit nooit ge beurd. Pechtold for President! Of was het juist een angst droom? Een nachtmerrie over de volgende gemeenteraads verkiezingen, waarin zijn par tij werd weg- baantje op de Beestenmarkt met koek en zopie (ja! leuk! sport!) dan over het treurige gegeven dat geen enkele in Lei den woonachtige sporter deel nam aan de Olympische Spe len in Sydney. En toen grepen partijgenoten Alexander Pech told bij de kladden. Je moet 'topsport' op de politieke agenda zetten, hebben ze tegen hem gezegd. Is hij bezweken onder die druk? Bang geworden voor hun drei gementen? Hij Wil Een Debat Over Topsport. Topsport? De wethouder van D66 griezelde bijkans van het woord. Geen gemeentelijke taak. Nooit bewezen dat jonge ren er meer doorgaan sporten, Pechtold was niet te vermur wen, ook al probeerde de Leid se Sportfederatie hem keer op keer duidelijk te maken da t topsport in de stad wel degelijk een stimulans is voor jongeren om aan sport te gaan doen. Als een vereniging bij me komt met een goed doorwrocht plan, dan wil ik daar wel eens naar kijken, meldde hij. Verderging hij nooit. De wethouder dacht liever na over een tijdelijk ijs- archieffoto loek zuyderduin beeld wer ken. Dat vind ik be langrijk. Nu zouden wij kunnen zeggen: Dag Alexander Windvaan Pecht old. Maar dat doen we niet. We denken: beter ten halve ge keerd dan ten hele gedwaald. En we zeggen: veel succes Alexander, met het ontwikke len van het topsportbeleid. We hopen dat het slaagt. En we beloven je bij deze dat we je niet belachelijk zullen maken als je straks voor de zoveelste keer prominent op de wagen zit van een topclub, die na een kampioenschap een feestelijke rondrit maakt door topsport- stad Leiden. JANET VAN DIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21