Dubbelslag voor De Spartaan De wereld wordt steeds kleiner. BC Lisse verrast met ze| op reserves Conqueste Sport Katwijkse schakers nemen belangrijke hoi Het Business Center. Ook voor grensoverschrijdende communicatie. business center Y.il MAANDAG 13 NOVEMBER 2000 Heeren derde op WK duatlon pretoria Irma Heeren is tijdens het wereldkampioenschap du atlon lange afstand in Pretoria als derde geëindigd. De 33-jarige atlete uit Harderwijk moest in de slotfase hard knokken voor haar bronzen medaille. De Franse winnares Edwige Pitel en nummer twee Dolorita Gerber waren voor haar onbereikbaar. Heeren deed bijna drie uur over de 15 kilometer lopen, 60 kilo meter fietsen en weer 7,5 kilometer lopen. Nationaal kampioen Huub Maas eindigde bij de mannen in Pretoria als vierde. De 23-jarige Torhoutenaar moest een halve minuut toegeven op bronzen medaillewinnaar Marino Vanhoenacker uit België. Diens landgenoot Benny Vansteelant werd oppermachtig kam pioen. Groenendaal tweede in België gavere Peter van Santvliet heeft gisteren in het Belgische Ga vere de tweede veldrit in de Super Prestige gewonnen. De Belg eindigde net voor de Nederlandse wereldkampioen Richard Groenendaal. die wel de leiding behoudt in het klassement. De Belg Erwin Vervecken eindigde op het modderige en daardoor loodzware parcours als derde. Voor Van Santvliet, 31 jaar in middels, was het de belangrijkste zege uit zijn loopbaan. Sven Nijs, voor het eerst in een grote wedstrijd actief na een kniebles sure, werd tiende. Giro in Slovenië milaan De Ronde van Italië begint volgend jaar in Pescara. Op 19 mei is in deze Adriatische stad een proloog van acht kilome ter. De Giro telt 21 etappes, maakt een uitstapje naar Slovenië en eindigt op 10 juni in Milaan na 3572 kilometer. De wielren ners krijgen één rustdag, op 5 juni, na de zestiende etappe. Collinelli tien maanden geschorst rome» De Italiaanse wielrenner Andrea Collinelli is zaterdag voor tien maanden geschorst wegens doping. Hij was in juli be trapt bij de Italiaanse kampioenschappen op de baan. Collinelli werd in afwachting van zijn schorsing uit de ploeg voor de Olympische Spelen in Sydney gezet. Hij zou daar zijn titel op de vier kilometer achtervolging van Atlanta 1996 verdedigen. Willem Boon en Lisette Kaptijn winnen Oosterduinloop Tergat blijft wereldkampioen veracruz afp De Keniaanse atleet Paul Tergat heeft zijn wereldtitel op de hal ve marathon geprolongeerd. Hij zegevierde gisteren in het Mexicaanse Veracruz tijdens de negende editie in 1 uur, 3 mi nuten en 47 seconden. Bij de \Touwen ging de zege naar de Britse Paula Radcliffe in 1.09.07. Wilma van Onna ein digde, ondanks een achilles peesblessure, als vijftiende. De Nederlandse volbracht de tocht in de hitte in 1 uur, 15 minuten en 17 seconden. Van Onna kampte met pro blemen in Mexico. Drie dagen voor de wedstrijd liep ze een ontstoken achillespees op. „Ik had geen begeleiding bij me. Uiteindelijk heeft een Belgische fysiotherapeut mij geholpen. Donderdag had ik nog het idee niet te kunnen starten. Zondag ben ik toch maar gaan lopen. Ik had veel last van de hitte en de hoge luchtvochtigheid." Bij de mannen moest Tergat sprinten voor de overwinnings premie van ongeveer een ton. Hij rekende af met de Tanzani- aan Sulle Phaustin Baha. Brons ging naar Tesfaye Jifar uit Ethi opië in 1.03.50. In de stromende regen was het gisteren de stevige wind die de doorslag gaf in de Noordwijkerhoutse Oosterduinloop. De 24ste editie van de NSL-wed- strijd was er één voor doorzetters en Willem Boon toonde zich van hen de sterkste. Lisette Kaptijn zorgde met de winst bij de vrouwen voor een dubbel slag van De Spartaan. leiden wilmar kortleever De slechte weersomstandighe den stonden gisteren centraal in de Oosterduinloop. Niet al leen zorgden ze via een terug gang in deelnemersaantal voor teleurstelling onder de organi satoren, maar de stevige mee- en tegenwind bepaalden ook de strategie van de sterkste lopers. Aan het eind van twee rondes om het Oosterduinse meer moest kilometers lang tegen de wind in worden gebuffeld. De kopgroep van vier bleef daarom lang intact met Boon, clubge noot Bakker en namens Leiden Atletiek Bert van Galen en Ben Kervliet. Zoals verwacht was Kerkvliet van deze vier de zwakste en even na het tien kilometerpunt leek Boon met een plaagstootje al een beslissend gat te slaan. Van Galen deed verwoede po gingen om de Voorhouter te achterhalen, maar slaagde daar niet in. Bakker had vervolgens weinig moeite om hem af te schudden en liep zelfs nog naar dorpsgenoot Boon toe. Het tweetal werkte eendrach tig samen en bouwde in de laatste kilometers nog een voorsprong op van bijna twee minuten op Kerkvliet en Van Galen, die als troostprijs nog de De lopers in de Oosterduinloop hadden gisteren flink wat sportkleding nodig om de elementen te kunnen trotseren. Rechts op de voorgrond, met nummer 361Lissenaar Gied Leuven van de Spartaan foto henk bouwman sprint om de derde plaats won. werd het kort en sneller", aldus Zo eenzelfde sprint kwam er Boon. „Dat is beter voor mij." ook tussen Boon en Bakker, Van het handjevol wedstrijdat- maar eerstgenoemde won deze letes dat tegenwoordig nog eenvoudig. „Erik moet het echt hardloopt, was veterane Kaptijn van een hard lang laatste stuk eenvoudig de snelste. Ze was in hebben, maar door die wind 1.13.13 bijna acht minuten sneller dan lokaal favoriete in Utrecht een derde plaats be- Wimke Schrier. Pieter van der haald. Dankzij 11,54 meter ko- Luijt (NSL) en Leny van der Plas gelstoten bleef de jonge Alphe- (Leiden Atletiek) wonnen de 8 naar zijn clubgenoot Jonathan kilometer. Pengel net voor. Pengel won Junior Pelle Rietveld heeft wel de 50 meter sprint in 6,4 se- gisteren bij indoorwedstrijden conden. Golfer W wint in S| valderrama De Canadees heeft het World pionship gewoni verdiende zijn één miljoen dó tweeëneenhalf m den) op de baan ij ma door zijn la; 69 slagen af te li Daarmee eindig het totaal van 27? onder par. De Lee Westwood I tweede met meer. De Ameril Woods deelde plaats met 281 s De ontknopiii Spaanse baan wi spannend. De 30-j linkshandig, behit zijn zenuwen in Een jaar geleden dat niet bij de PG toen hij met Tiger slotdag als numn gon. Gisteren wai tijd opnieuw eeni de Canadees en kaanse vedette. Woods was aan pe inhaalrace be zeventiende hol verloor de control slagen en had vo vijf zeven slagen de bal in de hole Weg kansen op di Op de slothole Amerikaan nog ee Weir, die in zijl slechts één PG wist te winnen, t op de moeilijke i hole uiterst koell verdubbelde met ge zijn inkomst! jaar. Lee Westwon als tweede door laatste ronde van Zijn totaal aan belandde boven joen gulden, waai Europese geldn eerste afsloot. Dj ving hij de Order Markus Fuchs eerste in Berlijn Markus Fuchs heeft bij het con cours hippique van Berlijn de wereldbekerwedstrijd op zijn naam gebracht. De Zwitserse springruiter was de Duitsers René Tebbel en Markus Beer- baum in de barrage te snel af. Fuchs riskeerde met zijn 11- jarige hengst Tinka's Boy, een Nederlands fokproduct, alles in de barrage. Jos Lansink pakte door zijn gedeelde zevende plaats een paar punten voor het algemeen klassement mee. De beste twintig ruiters van het Europese klassement kwali ficeren zich voor de finale in april in Göteborg. Na vier con coursen leidt de Belg Ludo Phi- lippaerts met 33; Jan Tops is de beste Nederlander op een vier- de plaats met 28. Jumping Am sterdam is over drie weken de volgende in de reeks. Rodrigo Pessoa koos voor het lucratievere Audi-kampioen- schap, de tweede grote rubriek van de dag. Hij won. Het lever de de Braziliaanse aanvoerder van de wereldranglijst een auto ter waarde van bijna anderhal ve ton op. Zo'n zelfde wagen stond gis teren ook klaar voor de winnaar van de Grote Prijs, de Ameri kaanse Molly Ashe. Ulla Salzgeber, in Sydney een van de vier Duitse opponentes van Anky van Grunsven, diende zich met haar 12-jarige paard Rusty aan als de mogelijke nieuwe nummer één in de dressuursport. Salzgeber won na de korte Grand Prix, gisteren ook de kür op muziek voor de wereldbeker. badminton peter klein Plug. Derksen pakte voor Veglo 2 oo bel met Driessen en de mixed met) BC Lisse boekte in haar afdeling van de lande- voor een honderdprocentscore. Bij d lijke vierde divisie een verrassende overwinning ploeg bleef Meijer zonder nederlaag' op het reserveteam van Conquesto. Door de 5-3 in het dubbel met Nielen en de mis zege op de koploper delen de bollenstrekers nu ker. de eerste plaats met de verslagen tegenstander. In de afdeling van Veglo 2 en ZIG Edwin Dierckxsens in drie games en Rogier Flair 3 de leiding door het duel metd Moorman in twee deel tjes zorgden voor een positieve 2-0 opening. De marge bleef na de vrouwenenkelspelen ge handhaafd. Nanda Abercrombie won in twee games, invaller Sandra Kroon miste in het eerste optreden na haar gezinsuitbreiding nog de conditie. Het mannendubbel werd in twee games positief beslecht, het vrouwendub- bel ging echter met 13-15 en 14-17 weer verlo ren. Kroon en Dierckxsens stelden de overwin ning veilig. Abercrombie en Moorman verloren na een 12-8 voorsprong met 12-15 in de dérde game. In dezelfde afdeling als BC Lisse kwam Veglo tot een 6-2 zege op het bezoekende Huizen '96. Na de singles was de tussenstand nog gelijk. De mannen, Randy Thepass en invaller Arne Har- togsveld wonnen. De vrouwen, Anneke Slats en Monique Borsboom, legden het loodje. In de vier dubbelspelen kwam de Leidse formatie niet meer in gevaar. Het tweede team van Veglo won in weer een andere afdeling van de vierde divi sie de regioderby tegen ZIGO uit Alphen met 5- 3. De basis voor de totaalzege werd in de singles gelegd. Rolf Driessen was na drie games de meerdere van Liam Baker. Ronald Derksen had maar twee delen nodig tegen Rogier van der Leede. Irene van Giezen-Bik was in de derde doorgang beter dan Corina Nielen. Danièlle Meijer klopte voor ZIGO de Leidse invaller Els Beide teams gaan nu samen aan kop drie van de n Rotterdam '91 beëindigen, omgekeerde stelling won S th eenvoud» Mark Beun s der. Bij de vt teerde Ilse va een winnend was de nede Elise Zandstra. Anita Verstrate pakte' phense koplopers twee punten ini met Van der Meer en Marco Overes.| voor de tweede keer op rij met 7-1 a kan een eventueel kampioenschap ir divisie wel vergeten. Bas van Zeist Den Haag tegen DKC zijn eerste siq seizoen, maar was wel in de dubbel van den Berg succesvol. Bianca Dijt haar enkelspel en dubbel met KarinI Pel tweemaal dicht bij de winst. Flai in de derde divisie met 6-2 van BC I ter vin Maasdam en invaller Ara wonnen hun singles. In de vierde divisie lijkt voor Apot gevallen. Het team uit Roelofarends in Den Haag bij Drop Shot 2 met toen Milene van Rijn door haar ko naar het ziekenhuis vervoerd moesjj wedstrijd werd niet afgespeeld, maï vallen van Van Rijn, die als enige! had gewonnen, zal door het toch al f lopen Apollo onvoldoende geco kunnen worden. Kom langs in: Leiden, De Heyderweg 7-15. Geopend van ma. t/m vr. van 08.00 uur tot 18.00 uur. Bellen kan van ma. t/m vr. van 08.00 uur tot 20.00 uur, za. van 09.00 uur tot 18.00 uur. DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Direct bestellen? Bel 0800~0403 of kijk op WWW.kpn.COm Al na twee ronden is duidelijk dat de schaakvereniging Katwijk de belangrijkste titelkandidaat is in de promotieklasse van de Leidse Schaakbond. Katwijk won met 2.5-5.5 van het sterke zesde team van het Leidsch Schaakgenootschap en nam daar bij een belangrijke horde op de weg naar de titel. De Katwijkers troffen het zesde team van het Leidsch Schaakgenootschap niet op volle oorlogssterkte aan en liepen daardoor al snel in de wedstrijd uit, door winstpartij en van Harry van Duyvenbode, Frans Vreugdenhil, Guidi van der Bent en Theo Goudriaan (0-4). Even leek het erop dat de Katwijkse winst groot zou worden, maar Jan Hellenberg verzuimde een belangrijke dameruil te doen. Vervolgens werd hij door de degelijk spelende LSG'er Ron Sattler materieel uitgeteld. Aan het eerste bord maakte Gert Koelewijn remise en de voor Arnold Janssen ingevallen Henk van Duy venbode verloor (Janssen moest van z'n ouders zijn krantenwijk zelf lopen, wed strijd of niet). Katwijker Jeffrey van Vliet sloot de reeks af met een kat-en-muis-spel- letje, in een eindspel met dame en toren te gen toren, alvorens mat te zetten. Mede aan kop van de ranglijst kwam het tweede team van Oegstgeest '80, dat door Leithen in de tijdnoodfase enige bordpun- ten cadeau kreeg. Door drie vooruit ge speelde partijen stond Oegstgeest '80 met 2-1 voor, waardoor de druk voor Leithen groot was. Onder die druk bezweken de Leithenaren, allen met groot stellingsvoor deel, volledig. Wil Turk liet in een remise stelling een toren insluiten, Iskander Schrijvers (remise) kon geen winstmoge lijkheden vinden en Marcel Terluin 'vergat' een stuk mee te nemen in een mataanval. Oegstgeest bleef bijna met lege handen achter. Alleen Jerry Bey junior won in een degelijke partij van Weiland. Het duel tussen de reserves van Philidor Leiden en Voorschoten was er eentje met (te veel) wederzijds respect. Aan de eerste drie borden werden drie snelle remises ge noteerd, alvorens Wout Oosthout Voor schoten op een 1.5-2.5 voorsprong bracht. Toen Voorschotenaar Wouter Noordkamp voor z'n dame geen andere uitweg meer zag dan een opofferingsactie, leek het erop dat Philidor ging winnen. Rond de tijd noodcontrole kwam Voorschoten onver wacht terug in de wedstrijd door een listige zege van Sander Hilarius op Jan van Am sterdam. Bij een 3-4 stand Rijnbeek z'n pluspionnetje i paarden-eindspel zeer omz winst, waardoor beide teams ze maximaal recht op hadden! Een vierpuntenduel was dei Utile Dulci (Roelofarendsveei geest' 80 III. De Veners gin{ met groot zelfvertrouwen in, n al vroeg op een 1-2 achterstal genboom verloor na pionve wanhoopsaanval en last /nii Ton Venne, was niet geconcen door een blunder op de dertiei zijn partij weg. De Veense gambietspeler opende voor Utile Dulci de s won in de zijn bekende stijl' Brussel die 'zich in het mes' r dat aan het eerste bord Hoesse weer gelijk maakte door Cyp geen kans te geven, stondei borden duidelijk beter voor Maar rond de tijdcontrole ga zelfvertrouwen de doorslag, vi close to call' partijen vielen al voor Utile Dulci, waardoor 0 met slechts tweeënhalve bord| te weinig kreeg (5.5-2.5). f298/ excl. BTW (f350,- incl. BTW) cptSTEA,e Motorola P73S9 Rijklaarpaldcet Inclusief toestel, carkit, standaard antenne, dashmount en inbouw bij het Business Center. f798/ exci. BTW (f938,- incl BTW) Uw pakketvoordeel: f378,- excl. BTW (f444,- incl. BTW)** MOTOROLA Motorola P7389 Met de Motorola P7389 verbreedt u uw horizon. Een tribandtoestel waarmee u niet alleen in Europa en Australië, maar ook in (grote delen van) Noord- en Latijns-Amerika bereikbaar bent. Deze handzame telefoon is uitgerust met een infrarood poort, trilalarm, een snelkiestoets voor het telefoonboekgeheugen, slimme SMS-tekstinvoer, handige menubesturing via iconen, een voicerecorder tot 3 minuten en natuurlijk stemgestuurd kiezen tot maar liefst 25 nummers. Daarnaast heeft u de beschikking over WAP en de interactieve informatiedienst @-info. Fliermee heeft u bijvoorbeeld toegang tot file-informatie, uw e-mail, maar ook het weer en de sportuitslagen. Kortom, uw ideale reisgenoot ...en dat allemaal voor een wereldprijs!

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22