Eerste winst in eigen huis van FC Lisse ouwen Foreholte komen goed weg tegen UDSV Bassets krijgt les rugby van HRC Sport Leede terug aan kop SV verrast tegen ploeg ondanks ger bezette bank Toch nog lichtpuntjes bij centerloos Blitz ;d Quick Boys verliest dik efrste divisie Quick Boys kreeg op Nieuw Zuid met 4-1 lijstaanvoerder Fortuna Sittard. Quick Boys-trainer Pe- Iman had de nederlaag bij voorbaat ingecalculeerd: na is ongeslagen en wij wisten dat we het moeilijk zou- jgen", aldus de trainer. Na een 2-0 ruststand redde Nicky jen minuten voor tijd met zijn doelpunt de Katwijkse C Usse einigde in 3-3. Ondanks een goede beginfase van faren het de Waalwijkers die een 2-0 voorsprong namen, dtinbas en Joost Leonard zorgden nog voor de rust dat werd. Ook na de pauze kreeg het publiek een spectacu- •dstrijd voorgeschoteld. De doelman van Lisse, Najim onderscheidde zich met fraaie reddingen. Beide teams og een strafschop. Remco Eversdijk was de ongelukki- se. [886 wint De Bolster Trofee De zwemploeg van het Leidse LZ 1886 heeft gisteren in iad De Zijl het toernooi om de De Bolster Trofee gewon- 1886 was duidelijk te sterk voor stadgenoot De Zijl/LGB :PC uit Purmerend. Lenneke van Schaik, de Schotse Ro ar, Toesja Klein, Nick Driebergen, Dieuwertje Vermeu- phne van Iterson en Michael van Schaik waren de uit- s bij de ploeg van Cees Vermeulen. De jeugdploeg van 12 jaar) plaatste zich zaterdag, eveneens in zwembad De ir de einstrijd van de landelijke competitie. voetbal anne brouwer :n voor Ter Leede zijn isleept, maar de vorm :r te zoeken. De ploeg ner Ronald Vermond koppositie terug na de winning op NEC. Ter jnd tweede na het ver- vorige week tegen me ier ODC, dat verloor, dstrijd tegen NEC was :opper'. Al in de acht- ut stond Ter Leede met ;r; NEC kopte uit een Ie bal binnen. Sabine maakte vijf minuten dezelfde wijze een Rommelig voetbal Leede kenmerkte de ilft. Kansen waren er de ploegen, maar voor rd er niet meer ge- Daarna probeerden de uit Sassenheim de te voeren, maar op de van NEC hadden zij ied antwoord. Toch wierp het voetballen op de helft van NEC zijn vruchten af: Van Eyck schoot vanaf zestien me ter uit de draai de 2-1 binnen. Vlak voor tijd scoorde Marion van de Ploeg, ingebracht voor de geblesseerde Sarina Wieg man, op aangeven van Van Eyck. „In de komende twee weken gaan we hard op zoek naar de vorm. De druk van het boven aan staan komt het spel van de ploeg niet ten goede aldus coach Vermond. De vijf inter nationals uit zijn team kunnen zich na zaterdag weer volledig richten op de competitie, 's Avonds speelt Oranje in Almelo tegen Hongarije. Dat is het tweede duel voor behoud van de FIFA A-status. De eerste wedstrijd won het Nederlands elftal in Hongarije met 3-0. Voor het team dat de A-status behoudt, begint in september 2001 de kwalificatiereeks voor het WK in 2003. 'joris zandbergen n in Groningen van Groene Uilen: 58-70. dwijkers waren maar n fitte spelers naar het afgereisd, onder ande talent Kevin Jordan atste training een en- had opgelopen. Uilen beschikte over selectie, die het de jkers in het begin zeer lakte. MSV verzuimde ngers weg te houden lord, zodat Groene Ui- elf veel tweede kansen :haffen via de aanvals- (37-35) trok MSV de ng aan en sloot de aanvoer naar het be- e aanspeelpunt van de :rs af. Door de goede ng kregen de bezoe- k meer vertrouwen in I. Het laatste kwart gewonnen met maar en blijft in uitwedstrij- presteren. In Ensche de versloeg het Jugglers met 79- 69. Nadat beide teams met een driepunter begonnen waren, nam Leiden het initiatief door de strijd onder de borden aan te gaan. Michel Brückner en Ti- mo Versteegen scoorden in de eerste periode beiden zes pun ten en hielpen Leiden aan een 11-25'voorsprong. De bezoe kers liepen snel weg. Alleen toen coach Martin Hoekstra moest gaan wisselen slonk dé voorsprong tot 24-33, maar de marge werd voor rust (26-40) weer vergroot. In het begin van de tweede helft dwongen vier punten op rij van Jugglers Hoekstra tot een time-out. Leiden stelde orde op zaken en liep uit naar 34-56. Vooral Timo Versteegen scoor de makkelijk, hiertoe in staat gesteld door Bruckner, die met harde 'sereens' zijn teamgenoot telkens vrij kreeg onder het bord. De Leidse winst kwam niet meer in gevaar, zelfs niet toen de thuisclub in de laatste Verlies door blessures, ziekte en 'werkweigeringlange mannen voorschoten «joris zandbergen Blitz blijft naar zijn vorm zoeken. Werd de vorige thuiswedstrijd door de voornamelijk jonge Voorschotenaren nog gewonnen, za terdag ging Early Bird er met de winst van door in De Vliethorst. De ploeg uit Purmer end won met 85-72. Blitz-coach Sid Bruinsma zag zich voor het treffen al weer geconfronteerd met de nodige personele problemen. Center Erik Kortekaas is langdurig geblesseerd en de andere lange man, Albert Stuijfzand begon nog wel aan de wedstrijd, maar moest na een paar minuten brakend naar de kleed kamer. Het lag dan ook voor de hand dat junior Cees Aanhanen het eerste zou ver sterken, maar het Voorschotense talent had met de junioren net een partij afgewerkt en verklaarde te moe te zijn voor nog een duel. Bob Vegter was na het vroege afhaken van Stuijfzand zodoende de enige center bij de thuisploeg. Blitz speelde daardoor niet slechter. Bij een 4-13 achterstand kwam Vegter in de ploeg en vooral dankzij hem was het na een kwart 21-19. Om Vegter te beschermen - de Voorscho tenaar komt wekelijks snel in foutenlast - ging Blitz in een zoneverdediging staan. Aanvankelijk werkte de tactiek want de thuisploeg maakte weinig fouten. Maar het gaf Early Bird wel de gelegenheid om schutter Van den Broek in stelling te bren gen. Die was er met zes driepunters in de eerste helft dan ook verantwoordelijk voor dat de bezoekers makkelijk stand konden houden. Een driepunter van Bram Moinat, naast Vegter de enige met scoredreiging, zorgde een seconde voor rust dat Blitz in 'de buurt bleef: 42-44. Om Bob Vegter later in de wedstrijd te kunnen gebruiken, begon Bruinsma met zijn center op de bank aan de tweede helft en stuurde hij een kleine 'line-up' het veld in. Moinat begon als center die ook af en toe naar de buitenkant moest gaan om zo zijn verdediger mee te trekken. Dat lukte even, en Blitz kwam op voorsprong bij 52- 50. Maar, zoals al een paar keer eerder, Blitz kon de voorsprong niet vasthouden. Het opereerde te gehaast in een poging de strijd in een vroeg stadium te beslissen. De meeste spelers verloren zichzelf in dribbel partijen die elk doel misten. De meer ge routineerde bezoekers speelden slimmer en directer. Via een mooie actie van de snelle guard Brian Benjamin kwam Early Bird op 56-64 aan het einde van het derde kwart. Met Bob Vegter weer in het veld voor Ed gar Verwoerd, die in de tweede helft top scorer Van den Broek goed aan banden leg de, begon Blitz aan de zoveelste inhaalrace. Die werd echter snel een halt toegeroepen toen Vegter binnen de korste keren zijn vierde en vijfde fout aangesmeerd kreeg van scheidsrechter Sas, die de greep op het toch sportieve duel volledig kwijtraakte. Ve gter ging briesend naar de kant en ook coach Bruinsma wond zich voor zijn doen behoorlijk op, maar zonder resultaat. Blitz speelde zonder Vegter veel te voor spelbaar. De thuisclub probeerde nog pres sie te spelen, maar dat leverde voor Early Bird geen enkel probleem op. Benjamin la veerde makkelijk tussen de jagende Voor schotenaren door en Early Bird maakte het karwei bekwaam af via enkele scores van onder de basket. Sid Bruinsma weigerde na afloop de scheidsrechters als zondebok aan te wijzen. Liever wees hij op de positieve aspecten. ,.Bram Moinat gaat steeds actiever spelen. Hij was eerst alleen maar een schutter, nu kan hij ook zijn man uitspelen. En voor mij was Edgar Verwoerd de uitblinker. Die heeft heel veel vuil werk opgeknapt." Over het niet meespelen van Cees Aanhanen wilde hij niet veel kwijt. „Ik ga niet bedelen of iemand mee wil doen. Graag of niet. Ik word steeds geconfronteerd met dingen waar ik me over verbaas, maar ik moet het doen met degenen die spelen." Scores Blitz: Vegter 23, Moinat 20. josephine hamming al door blessures ge- Saturnus zag in de 'erloren wedstrijd te- )per DES '72 nog twee itvallen. Nico Mooren een spier en Erik Jan- !g last van zijn knie. Bakker en Paul van zaten al in de zieken- )ok Peter Innemee kon spelen. „Koploper DES zware tegenstander, we compleet waren hadden we een kans aldus Saturnus-trainer rreveld. In de eerste uten van de wedstrijd Saturnus nog redelijk, ielen Mooren en Jan- i bij de rust (16-9) was verloren, ook al bleef darcel Nieuwenhuys ot het einde. Door het akte Saturnus verder ■eidse ploeg haalde zes 'it zes wedstrijden en een gedeelde zesde mnen van Rijnstreek niet scherp genoeg te- mes. Zij verloren de met 24-26 terwijl zij s'e helft nog met 12-10 nden. Rijnstreek liet langzame tempo van nstander opdringen, raakten de Alphena- vermoeid. Zij misten vorpen en vele kansen !n doel. Bij Rijnstreek ontbraken drie spelers. „Maar dat is geen excuus", vond coach Eric Joustra. De reserves van Saturnus verloren tegen SOS/Kwik sport: 24-30. Vanaf het begin van de wedstrijd stond SOS steeds vier punten voor. In de rust was de stand 10-14. Saturnus werd overdonderd door het pittige en snelle spel van de tegenstander. SOS kon goede invallers inzet ten, onder wie de ervaren spe ler Kees Meeuwesse. De Leide- naars kwamen in de tweede helft iets dichterbij. Het verlies was voor Saturnus geen verras sing. de ploeg wisselt te veel Foreholte stijlvol in de aanval te gen UDSV. FOTO HENK BOUWMAN van samenstelling. Foreholte speelde tegen UDSV gelijk (15-15). Gedurende de eerste dertig minuten werd er door de Voorhoutse vrouwen niet veel gescoord (7-14). Fore- Volendam zorgt even voor paniek Zelfs Volendam, het lelijke eendje van de hoofdklasse A, bleek in staat voor paniek te zorgen in de gelederen van FC Lisse. Een Volendamse goal, na 36 seconden in de tweede helft gescoord, bracht de Lissenaren danig van hun stuk. Pas nadat Ame van den Berg de voordelige marge van twee doelpunten in ere hersteld had, keerde de rust terug bij de FC. Voor het eerst in dit seizoen won het elftal van trainer Wim Schaap een competitiewed strijd op Ter Specke: 3-1. lisse chris hartman Eerder in het seizoen ontfutsel de Volendam Rijnsburgse Boys, Deltasport, Excelsior Maassluis en ARC een punt. Spelend als zaterdag tegen FC Lisse heeft de ploeg echter weinig te zoe ken in de hoofdklasse. Aan goe de wil ontbrak het de Volen- dammers zeker niet. De ploeg gaf alles, maar ontbeerde ge woonweg kwaliteit. Schaap: „Dat kan wel zo zijn, maar je moet zo'n partij toch maar zien te winnen. Omdat iedereen ver wacht dat je wint, doe je het in dit soort wedstrijden nooit goed. In feite kun je alleen maar verliezen." Schaap had op de elfde van de elfde geen plaatsje inge ruimd voor Nick Schnater, Mu- rat Böke, Berry Jansen en Ar mando Luxenburg. Zij zaten bij het eerste fluitsignaal in de dug-out. Vanuit die positie za gen ze dat Volendam hun ploeggenoten met veel respect tegemoet trad. Bij balbezit schakelde Kees Bond, de laatste man van de hekkensluiter, zich zelf niet in op het middenveld. Ook in de voorste lijn, bestaan de uit slechts twee personen, kwamen de Volendammers steeds een mannetje tekort doordat de aanvulling ontbrak. FC Lisse kon hierdoor het ini tiatief naar zich toetrekken, en dat resulteerde binnen 23 mi nuten in twee doelpunten. Aan de eerste goal ging een overtre ding van de Volendamse vleu gelverdediger John Kaars voor af. Hij haakte net binnen het strafschopgebied de op snel heid liggende Guus Posthumus. Scheidsrechter Bakker stond er met zijn neus bovenop en wees gedecideerd naar de stip. Aan voerder Leon van der Zwet, be zig aan een afscheidstoemooi langs de velden, liet Arnold Smit vanaf elf meter kansloos. Bij een inzet van Kee Hoei Tan had de keeper meer geluk. De bal raakte de beide palen en de rug van Smit, maar weigerde de doellijn te overschrijden. Het tweede doelpunt van FC Lisse kwam op naam van Van den Berg. Van der Zwet vond bij een hoekschop het hoofd van de vleugelspits, die in de lucht weinig concurrentie ondervond van de Volendammers. Van den Berg, aangespeeld door Jerrel Linger, kreeg voor de pauze nog een kans. Ditmaal stond Smit in de weg. Volendam kreeg in de eerste 45 minuten één counterkansje, dat Jouri Molenaar (vorig sei zoen nog lid van de profsectie) om zeep hielp. Direct na rust scoorde Volendam wel. Doel man Peter Kromhout kon en goal van Henk Bond nog voor komen. De rebound van inval ler Johan Wortel leverde Volen dam meer succes op. Ruim tien minuten was FC Lisse aangesla gen. Volendam, zowaar met drie spitsen en Kees Bond als extra middenvelder, viel brutaal aan, maar de gelijkmaker bleef uit. Een doelpunt van Van den Berg, gescoord in de zestigste minuut, betekende de omme keer. Opnieuw was Van der Zwet de aangever en opnieuw doel puntte Van den Berg met het hoofd. Volendam-trainer Peter de Waal: „Na de 3-1 was het spel gespeeld. We geloofden er niet meer in." Volendam mocht zelfs blij zijn dat het 3-1 bleef. Linger schoot in vrije positie naast en zag even later een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel. Ook inval lers Böke en Luxenburg, Tan, wederom Van den Berg en Ed win de Graaf slaagden er niet in de vierde treffer te fabriceren. Luxenburg onderstreepte de suprematie van FC Lisse nog eens door in blessuretijd op de paal te schieten. Schaap: „We hadden een paar doelpunten meer moeten maken." Binnen kort gaat de trainer met het be stuur van FC Lisse praten over een eventuele verlenging van zijn contract. „In principe wil ik bij FC Lisse blijven", zegt de oe- fenmeester. „Of de club ook met mij wil doorgaan wordt binnen enkele weken duidelijk. FC Lisse vind ik nog steeds een mooie club. Ik ben nog niet klaar met dit elftal." FC Lisse: Kromhout: Polman, Van Baekel, Van der Zwet. Van der Lugt; De Graaf (32. Boke), Posthumus, Tan; Van den Berg, Hoever (72. Luxenburg), Linger. FC Lisse oefent tegen Haarlem Het zaterdagelftal van de voet balvereniging FC Lisse speelt morgenavond een oefenwed strijd tegen eerstedivisionist Haarlem. Het duel op sportpark Ter Specke begint om 19.30 uur. holte-trainer Rinus Ronberg probeerde de verdediging te versterken door middel van een 'vijf plus één dekking'. Dit werkte niet en daarom werd Kim Geerlings als cirkelspeel ster ingezet. Zij scoorde in to taal 9 doelpunten. In de laatste seconden kwam Foreholte nog goed weg, toen UDSV nog een penalty kreeg. De bal werd te gen de paal gegooid. Rinus Rondberg vond dat Foreholte had kunnen winnen als de scheidsrechter niet zo veel be slissingen had genomen die in het nadeel van zijn ploeg wa ren. Stompwijk'92/Fairplay ver loor van het sterkere Lotus (22- 13). Stompwijk besloot na de rust (7-11) het tempo te verho gen. Uiteindelijk werden de vrouwen hier zelf de dupe van. Het team maakte achter elkaar vang- en passfouten die onmid dellijk werden afgestraft. Het conditioneel zwakke Lotus speelde langzaam, maar de Stompwijksen konden niet op tegen de lange-afstandschutters van de tegenstander. OASE-trainer Paul 't Manne tje rekende al op een verlies te gen Hercules (16-8). Hij maakte daar gebruik van om een nieu we strategie uit te proberen. Deze werkte niet. Zijn ploeg speelde, met uitzondering van José van Seggelen in de verde diging, slecht. Er vielen gaten in het midden en er werden veel strafworpen gemist. Sassenheimers afgedroogd: 5-82 rugby pieter van der vliet Voor wedstrijdsecretaris Rob Koelewijn van The Bassets was er gisteren geen enkele twijfel. „Er wordt gewoon ge speeld, want het veld ligt er prima bij." De Sassenheimers konden de mouwen opstro pen want de tegenstander was de koploper in de ereklasse, Haagse Rugby Club. Goede herinneringen had The Bas sets niet aan het eerste treffen in de ereklasse. In de Hofstad verloor het met 52-3. HRC deed het in Sassenheim nog een dunnetjes over: 5-82. Tot overmaat van ramp be schikte interim-coach Perry Noordermeer niet over een volledige selectie. Vlak voor aanvang viel hooker Albert Zuiderduin met een rugbles sure uit. Den Haag was op volle oor logssterkte naar Sassenheim afgereisd en liet da^ in de ope ningsminuten duidelijk mer ken. Tot halverwege de eerste helft, en een 0-21 score, hield de druk aan. Maar vervolgens sloop er nonchalance in het spel van de gasten. De vloei ende aanvalspatronen werden door de Sassenheimse verde diging keer op keer onderbro ken. Pas na interventie van coach Marcel Eman pikten de Hagenaars de draad weer op. Bij rust stond de teller op 0- 35. „De beleving die er vorige week wel was, miste ik nu", verweet Noordermeer zijn team. „Het leek wel of sommi ge spelers zich op voorhand bij een nederlaag hadden neergelegd. En als je dan ook nog verzuipt in persoonlijke fouten, zoals het missen van tackles, dan kun je het tegen Den Haag gewoon vergeten." In de tweede rondgang gin gen de Haagse remmen hele maal los. Over de volle breed te van het veld sneden de Ha genaars door de wankele Sas senheimse verdediging. Toen James Barkel en Noordermeer ook nog met blessures uitvie len was de schade niet meer te overzien. De strafexpeditie stopte bij 5-82, nadat Derk Jan van Haaster de eer voor de thuisclub redde. The Bassets wacht op ver sterking om in de tweede helft van de competitie het hoofd boven water te kunnen hou den. „Die komt er ook", meldt Koelewijn. „Deze week reke nen we op de komst van Paul Saffy, een eerste rijer uit Zuid- Afrika en Christian Bouchard, een Canadese driekwarter. Wij hopen dat ze iets toevoegen aan ons spel en in staat zijn om andere jongens beter te la ten spelen."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21