De Zijl/LGB komt tekort in topper LZ 1886 grijpt weer naast winst Met Gemini moet nog altijd rekening gehouden worden Sport Uitblinkend jeugdig verdedigingsduo hel Forescate aan winst Noordwijk verdubl) zijn puntentotaal MAANDAG 13 NOVEMBER 2000 In de topper in de eerste klasse is De Zijl/LGB er niet in geslaagd VZC van de winst af te houden. In een spannende wedstrijd waren de Veenendalers met 4-8 te sterk. WATERPOLO» DIRK KLOOS Trainer Jacob Spijker was on danks de nederlaag niet echt te leurgesteld. „Het was een leuke wedstrijd voor het publiek en natuurlijk hoop je op een beter resultaat, maar we moeten er kennen dat VZC wat verder is dan wij. Ze hebben ten opzich te van vorig seizoen duidelijk aan kracht en routine gewon nen. Een jongen als Bas de Boer is een aanwinst voor VZC. Door dit resultaat en de eerdere ne derlaag tegen UZSC richten we ons voorlopig op de twede plaats. Ik zie Het Ravijn daar voor als onze grootste concur rent." De inzet van De Zijl/LGB was voorbeeldig. Het was echter te weinig voor de punten. Vooral op de midachterplaats hadden de Leidenaars het moeilijk. VZC had enkele gevaarlijke spelers op de midvoorplek. Spijker vond dan ook dat daar de zwak te van zijn ploeg lag. „Ze waren net wat handiger dan wij. Op het goede moment de bal losla ten, een klein stukje draaien." In de eerste periode leidde dit tot twee straiworpen voor de ploeg van Ton Pauw. Voormalig international Marko Kunz schoot ze onberispelijk in. Ron Ligtvoet deed wat terug voor De Zijl/LGB uit een man meer situ atie (2-1). De anderhalve perio de hierna leek het enthousiaste spel van De Zijl VZC toch nog in problemen te brengen. Wel werd het nog 1-3 voor VZC, maar vervolgens had De Zijl/LGB een sterke periode. Opnieuw Ron Ligtvoet en Ivo Dietz - beiden uit een numerie ke meerderheid - brachten de Leidenaars langszij (3-3). Toen De Zijl twee keer achter elkaar een man-minder-situatie tot een goed einde bracht en Serge Dietz halverwege de der de perióde 4-3 scoorde, leek een goed resultaat tot de moge lijkheden te behoren. Het Leid- se publiek ging er eens goed voor zitten. Juist toen bleek de kracht van VZC. De ploeg bleef rustig en veranderde niet van speelwijze. Men bleef de midvoor zoeken en had daarmee succes. Drie keer verkreeg VZC een man meer even zo vaak was De Zijl goalie Robert van Berkel kans loos. De Zijl kon er maar weinig tegenover stellen. Spijker: „Bij ons ontbrak de rust. We namen te weinig tijd voor onze kansen. De keeper van VZC was zeker niet slecht, maar wij maakten het hem ook niet al te moeilijk." De laatste periode begon met een 4-6 stand in Veenendaals voordeel. Al snel besliste Bas de Boer de wedstrijd, weer uit een overtalsituatie. De Zijl/LGB probeerde nog wel van alles, maar kon de VZC-defensie niet meer ontregelen. In de slotfase bepaalde Marko Kunz de eind stand op 4-8. De Zijl/LGB - VZC 4-8 (1-2, 2-3, 4-6 en 4-8). Doelpunten De Zijl/LGB: Ron Ligtvoet 2. Ivo Dietz en Serge Dietz. LEIDEN DIRK KLOOS LZ 1886 komt elke week net iets tekort. Na de 11-10 neder laag tegen PSV vorige week ver loor de Leidse hoofdklasser za terdag weer met miniem ver schil. In het 5 Meibad was het Haagse HZ/Zian met 8-9 net iets te sterk. Het verlies tegen HZ/Zian was niet opzienbarend. De Ha genaars zijn er met de komst van de Nereus-spelers Wouter Veer en Sjoerd Oosterbaan flink sterker op geworden en hebben met zes punten uit vier duels een goede kans op plaat sing bij de zes beste ploegen van Nederland. LZ zorgde vorig seizoen voor dat huzarenstuk je, maar zal dit jaar met de hui dige smalle selectie alle zeilen moeten bijzetten voor handha ving. Toch lieten de Leidenaars te gen de Haagse runner-up een kans voor open doel liggen. HZ/Zian stond in het treffen tegen LZ steevast aan de goede kant van de score (2-3 en 4-5), maar kreeg in het vervolg van het duel te kampen met een enorme foutenlast. De Leidse ploeg scoorde in de openings fase nog wel uit de overtalsitu- aties (vier uit vijf), maar sloeg aan het modderen naarmate er meer Hagenaars uit het water werden gestuurd. HZ/Zian pik te wel zijn doelpuntjes mee en kwam in de derde periode zelfs op een 5-8 voorsprong. LZ kwam ondanks het slech te afwerken in de opwindende slotfase nog wel dichtbij. HZ/Zian bleef echter met veel kunst en vliegwerk overeind. Voor LZ 1886 scoorden Martijn Laurense (3), Frans Langer- horst (2), Joeri Kléin, Michiel Schrama en Marco Kerkvliet. AZC moest tweemaal aan de bak. De Alphenaren wonnen zaterdag eenvoudig met 14-9 van Polar Bears. Een dag later liep het heel wat minder. AZC verloor met 11-10 van De Rob ben uit Hilversum. Die neder laag was verrassend. De Rob ben zette AZC met een stevige pressing goed vast en maakte daarmee het gevaarlijkste wa pen van de Alphenaren, een snel uitgevoerde break, on schadelijk. Tot vlak voor tijd leek de wedstrijd in een 10-10 remise te eindigen. In de slot seconde rondden de Hilver summers een overtalsituatie af en behaalden daarmee de winst. De score tegen Polar Bears had hoger uit kunnen vallen. Een paar slordige tegen- goals gaven de stand een draaglijk aanzien voor de ploeg uit Ede. In de eerste klasse was Vivax uitstekend op dreef. De Oegst- geestenaren verschenen na het geflatteerde verlies tegen UZSC gemotiveerd aan de start en ZCE werd daarvan het slachtof fer: 14-5. Vooral in de derde periode kwam Vivax goed voor de dag. Met oogstrelend water polo tilden de Oegstgeestena- ren de stand van 6-2 naar 11-3. Alex Bolomey (3), Mark van Belkum (2) en Martijn Odems (2) namen een flink aantal doelpunten voor hun rekening. De streekderby Katwijk-Sas- senheim leverde Katwijk als winnaar op: 10-6. Katwijk was het aan haar stand verplicht de derby in winst om te zetten. Met twaalf punten uit zeven duels is de ploeg van trainer Ruud Plouvier een van de ge gadigden om promotie af te dwingen naar de eerste klasse. De winst kwam er, hoewel de Katwijkers niet in beste doen waren. Alleen in de derde pe riode kwam de tweedeklasser tot aanvaardbaar spel. Katwijk bracht de stand in die fase op 7-3. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boonstoppel (3), Mare Sieval (2), Arco Guyt (2), Arie van der Horst, Alex Sieval en Ferry Spros. De doelpunten makers van Sassenheim waren Thomas van der Nouland (2), Jerry Leepel, Raymond Kerk vliet, Leon Bakker en Peter Bij- Koploper Koudekerk kwam goed weg tegen het als derde N geklasseerde De Wilskracht. Na de eerste periode keek de der deklasser al tegen een 3-0 ach terstand aan, die zelfs werd uit gebouwd tot 4-0. De ploeg van Mare Kimpel schrok op tijd wakker en stelde orde op zaken in de derde periode (4-3). Lars Bergsma redde in de slotfase een punt door de 5-5 te maken. Bergsma scoorde in totaal tweemaal voor Koudekerk: Rob Westgeest, Niels Martha en Alexander van der Schalk een keer. De van Alphen afkostige Frank van der Akker is de nieu we trainer van Alkemade. Hij had in zijn eerste wedstrijd meteen succes met zijn ploeg. In Amersfoort werd De Amer met 8-3 verslagen. Vooral in verdedigend opzicht had Al- kemade de zaken prima voor elkaar. Jeroen Duvekot kwam twee maal tot scoren. De wouwen van LZ 1886 realiseerden de derde zege van het seizoen. De reserves van Het Ravijn werden met 6-4 ver slagen. De overwinning kreeg gestalte in de laatste periode. Drie periodes lang waren beide ploegen aan elkaar gewaagd (4- 4). Door twee goed uitgevoerde overtalsituaties nam LZ 1886 afstand. Voor LZ 1886 scoor den Bernadette Roelofs (2), Yvonne Flippo (2) en Noeki Klein. Na twee nederlagen was er eindelijk weer eens een winst partij voor de vrouwen van De Zijl/LGB. In het zwembad De Zijl was de Leidse ploeg met 5- 3 de meerdere van streekge noot Alkemade. Na de 0-1 van Alkemade begon de overwin ning van De Zijl/LGB zich af te tekenen. Het verschil werd ge maakt door Ingrid Öuwerkerk. Zij scoorde tweemaal en stond ook vaak aan de basis van de Leidse opbouw. Andere doel punten kwamen van Aukje van Belkum (2) en Mariska Van Beukering. Voor Alkemade scoorden Brenda Hogeboom (2) eri Sylvia van der Meer. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN Via een 3-1 overwinning op het als tweede geklasseerde Utrecht maakten de volleybalsters van Gemini/Kangeroes duidelijk dat er nog altijd rekening met hen gehouden dient te worden. In de voorgaande competitie wedstrijden presenteerde de ploeg van trainer/coach Nico Halsema zich niet als een kan didaat voor de topposities. Gemini moest winnen om de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen. Voor aanvang van het seizoen had Halsema zich ten doel gesteld met zijn team bij de eerste vijf te eindi gen. Halsema: „Maar we ver speelden in het begin nogal wat punten. Inter Rijswijk steekt er in onze klasse bovenuit en Odulphus is duidelijk de zwaks te. Tussen de overige tien zijn de krachtsverschillen gering. We wisten dat we kansen had den tegen Utrecht, omdat we die ploeg in de voorbereiding waren tegengekomen. Die wed strijd verloren we weliswaar met 2-1, maar toen waren we verre van compleet." In de drie sets die de formatie uit Voorschoten won, was de marge slechts twee punten: 25- 23, 26-24 en 25-23. In de verlo ren tweede reeks bleef de ba lans tot 17-17 in evenwicht. Daarna ging Gemini ten onder aan passföiiten (18-25). De winst in het derde bedrijf was een meevaller. Bij 23-24 had Utrecht de kans de set te pak ken. Spreekt Gemini weer een woordje mee in de tweede divi sie, derdedivisionist RW moet nog steeds genoegen nemen met een ondergeschikte rol. Door het 2-3 verlies tegen het eveneens laag op de ranglijst staande Tonegido Voorburg 3 blijft het team van trainer- coach Lieuwe van der Meulen voorlaatste. Van der Meulen: „De drie tegenstanders die we de komende weken krijgen, Be Fair, Be Fair 2 en VTC Woerden, staan alle net als wij in de de gradatiezone. Winnen we een paar keer, dan ziet het er op eens een stuk beter uit." In de wedstrijd tegen de -rou tiniers van Tonegido acteerde RW wisselvallig. In het eerste en vierde speldeel toonde de ploeg vechtlust, hetgeen be loond werd met winnende cij fers: 25-17, 27-25. In de andere sets speelde RW te afwachtend (18-25, 17-25 en 10-15). Bij het Rijnsburgse team stond Corien Dijkhuizen in de diagonaal en fungeerde Marlies Trommel weer als libero. De mannenploeg van NOVO had weinig in te brengen tegen KZA/Irene, de nummer vier van de ranglijst. De Noordwijkse equipe, voorlaatste, verloor in eigen dorp met 0-4 (19-25, 21- 15, 21-25 en 22-25). De tweede set uitgezonderd was het spei- beeld steeds hetzelfde. NOVO begon zwak, kwam zes tot ze ven punten achter, maar dicht te het gat, waardoor het in de slotfase weer kansen had. Kees van de Meent, de trainer/coach van NOVO: „Op het moment dat we in de buurt van de twin tig punten kwamen ging het echter opnieuw mis door per soonlijke fouten. We hebben een paar jonge gasten in het team, die op de belangrijke mo menten last hebben van zenu wen. Daar doe je weinig aan. Het is een kwestie van tijd dat ze met die spanning leren om gaan, want talent hebben ze Annelies Brouwer scoort namens Gemini/Kangeroes. De Voorschotense vrouwen wonnen knap. voldoende." KZA/Irene steunde slagen koploper. In Leiderdorp vooral op de inbreng van een verschenen de volgende set twee meter lange middenaan- standen op de borden: 25-16, vaJler. 18-25, 25-23, 23-25 en 19-17. De mannen van Leython Nadeel voor Leython was dat brachten de spanning in de kop Marcel Boeren niet in goeden van het klassement volledig te- doen was. De hoofdaanvaller rug door met 3-2 te winnen van was niet fit, waardoor zijn in- Tonegido Voorburg 2, de onge- breng minder wa§ dan gewoon lijk. Gelukkig voor Leython ble ken Martin Verhey en Dirk Jan Kwestro in staat zijn taak over te nemen. In de laatste set kroop Leython door het oog van de naald. Bij 11-13 had To negido alle kans de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Meoe FOTO HENK BOUWMAN door de inbreng van Paul de Winter, binnen de lijnen geko men voor Mare Strokhorst, ging het feest niet door voor de Voorburgers. Met een daveren de service-ace besliste Peter Sniekers de wedstrijd uiteinde lijk in het voordeel van Ley thon. VROUWENHOCKEY PETER KLEIN Een uitblinkend centraal duo bezorgde Forescate in de eer ste klasse A de 2-1 zege bij Do- pie. De amper 15-jarige Eline van Nimwegen en de 17-jarige Sophie van Noort speelden pas voor de tweede maal sa men op de cruciale posities in de verdediging. Met een com binatie van plezierige, jeugdi ge arrogantie* en volwassen uitstraling hielden de onerva ren, maar wel getalenteerde tieners de zaak achterin goed gesloten. Pas drie minuten voor tijd produceerde de Delftse ploeg een aansluiten de treffer. Te laat voor een ge lijkspel, want direct na de pauze hadden Annemarie Eijf- finger en Mascha Kimman Fo rescate al op een stand (2-0) gezet, die slechts door fouten verloren kon gaafi. Van Nim wegen en Van Noort versaag den echter niet. De concurrentie voor de eerste plaats in de eerste klas se B verloor. Als LOHC vol doende had opgelet, had het team voor de stand goede za ken kunnen doen. Maar ook de Leidsen leverden te weinig actie en kwamen tegen Qui Vi ve niet verder dan 1-1. „We konden wel een hoog tempo spelen, maai" gebruikten nog te weinig de vleugels en Qui Vive kon het bijbenen", aldus coach Martijn Grossmann. Jo ke Plug sloeg na vijf minuten een strafcorner snoeihard in. Het team uit Uithoorn maakte uit een van de vele dode spel momenten na een kwartier de gelijkmaker. Bij Roomburg, dat in de zelfde afdeling als Forescate speelt, kwam dezelfde eind stand op het scorebord. Da nielle Beukers sloeg in de van Leidse zijde betere eerste helft een van de acht comers raak. Door de schamele marge overheerste bij Roomburg na de pauze de angst voor een te gendoelpunt. Voome maakte die treffér uiteindelijk ook. Overgangsklasser Alecto ging in Nijmegen tegen Union met 1-0 ten onder. „Verdiend verloren", zei coach Maurits Eikenhout. „We speeld slechte eerste helft. Uni meer en betere 1 onze keepster Jeske blonk uit. Tien minutf de rust kregen we via t van Kathelijne Corpoi ongelukkig doelpunt Na rust hockeyde Ale duidend beter. Leontii ker, Antoinette Kuijla gen de linkerstaander) poraal zelf konden de laag door het doelpe Unions Nicole Richt ongedaan maken, meegsen namen d< plek van Alecto over. Drie duels bij de v eindigden in een bloedeloze 0-0. Leidsi behaalde die uitslag tweede klasse in de t moeting met Ring P; phen hield gastvrouw lem in de derde klasse stand. Hisalis kwam vierde klasse bij evenmin verder. Noordwijk boekte derde klasse na een ei lijkspel haar eerste c ning. Het brengt de be van de kustplaats vanu 2 score weer in de plu het zonder toestemrai de hockeybond naar e re datum verplaatsen duel bij Haarlem, Noordwijk drie pun mindering. „Te zwa straft", was de mening nieuwe coach Dick vai bergen. „We zijn met heel nieuwe ploeg g hadden op dat momi voldoende speelsters, lem wilde wel meeweri het verplaatsen. We zij roep gegaan en hebbe; hoop dat de sanctie Tegen het povere Za liepen de duinranden 5-0 ruststand naar i voordat twee tegentrel len. Laura Azier ope score uit een comer. nagevolgd door Jannel (3x), Annieck van Gei Marlot Duindam. Azif de, alweer uit een com de 7-2 eindstand. MANNENHOCKEY PETER KLEIN Net als de vrouwen eerder op de middag boekten ook de mannen van Noordwijk in de tweede klasse op Strawberries hun eerste zege. „Een verdub beling van onze punten van drie naar zes", zei Herman Plantenga na afloop. „We wil len voor de winterstop nog eens zes punten bij elkaar spelen." Bob Sinke werkte de vroeg op gelopen 1-0 achterstand weg. Robin Dobson nam uit een re bound na een corner de 2-2 voor zijn rekening. Via een strafbal van Joost Govaert kwam Noordwijk voor de eerste maal op voorsprong. Plantenga knalde tenslotte de beslissende treffer in de linkerbovenhoek. Het doelpunt werd pas goedge keurd, nadat de scheidsrechter hoogst persoonlijk had vastge steld, dat de bal door het net van het doel heen was gegaan. De overwinning van Noord wijk had nog een plek hoger op de ranglijst opgeleverd, als Leidse Studs tegen Nieuwegein haar plicht had gedaan. De stu denten gingen echter met 1-3 ten onder. Wouter Plantenga scheurde na vijf minuten zijn hamstring. Voor de Studs bete kende dat een tweede aderla ting. De vaste comerstop Tho mas de Groen is voor langere tijd in het buitenland en de nieuwe stopper had door de slechte weersomstandigheden nog niet; kunnen trainen. Philip Estourgie maakte de 1-0 achter stand voor de rust nog goed. In de tweede helft leverde een veldoverwicht alleen maar tref fers voor de opponent op. „Een pleister op de hamstring", noemde Wouter Plantenga de winst van Noordwijk, waai' hij ook trainingen verzorgt. Koplo per Roomburg, die niet speel de, profiteerde optimaal van de misstap van de Studs en heeft nu al zes verliespunten minder. In de eerste klasse speelde Forescate bij Dopie weer eens een bizarre wedstrijd. Na het 7- 6 tiebreak verlies bij Westland werd ditmaal met 5-4 gewon nen. Binnen de minuut ston den de Voorschotenaren door Gertjan Egberink met 1-0 voor, drie minuten later was het via de topscorer al 2-0. Weer een minuut later kreeg een speler van Dopie een rode kaart, maar de tegenstander scoorde met tien man wel de aansluitende treffer. Nog voor rust zorgden Bernard Thieme Egberink voor 3-1 ec plaats van de wedstr uit te spelen en hett benutten, ging Fores gens coach Erik Krui 'rare dingen' doen. maakte zijn vierde i voor de 5-2 tussenstai Jasper Visser met kaart het veld moest kwam Dopie tot 4-5 ter LOHC werkte een pi af bij koploper Ovei nog maar twee puntjes speeld. Sander Vinke Oswald Mattheussens 2-0 achterstand bij di een gelijkspel om. f scheidsrechterlijke dw Overbos uit een corn! scoren en had LOHC halve de punten. „Capelle heeft goed gemaakt van haar fys gelijkheden", was de van coach Sjoerd over de 1-0 nederlaag Alecto. „We kregen i kansen en ook de ne ners werden niet bei pelle maakte gretig gel een defensieve blundei In de derde klasse wijck het veldoverwid in twee treffers uitdru keeper van Reeuwijk lü van Maarten Plug in lopen, omdat hij dacb schot van buiten kwam. Wouter Mol so: enige echte' na goed v dend werk van Ronald Alphen werkte ee wedstrijd af tegen Krai scheidsrechters kregel oordeling vanuit de lichtte Maurice Boo „Aan de arbitrage was touw meer vast te kno dewijk van Klaveren voor de 1-2 ruststand scoorde daarna het voor de 1-3 eindstani phense keeper Willem stopte twee onterecl kende strafballen. De streekderby in i klasse tussen Voorhoi salis eindigde met 0- voordeel van de g ser doelpunten kwa naam van Frank Sm maal uit een strafcofl ner Patrick Peeters i backhandje, Rogier El! en Ben Blokhuizen. Alkemade was Hein Visser scoorde in Rijswijk de zes doelpufl

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20