Jeugd Ajax draait ploegendienst 'isselvallig Vitesse doet zichzelf tekort Sport ippers Den Bosch en celsior spelen gelijk ©AG 13 NOVEMBER 2000 d-Feyenoorder Kooien overleden paan den ussel» In Capelle aan den IJssel is zaterdag op ige leeftijd voormalig Feyenoord-speler Paul Kooien over- De linkervleugelverdediger kwam in de jaren vijftig voor tterdamse hoofdmacht uit. Kooien speelde zo'n zeven sei- in samen met grote namen als Coen Moulijn, Piet Steen- in, Gerard Kerkum en Henk Schouten. Uiteindelijk moest pellenaar door een ernstige knieblessure zijn plaats af- aan Cor Veldhoen. idivisie NV geldverslindend De KNVB heeft de betaald-voetbalclubs in een brief esteld de Eredivisie NV en de coöperatieve vereniging To- isie meer te integreren in haar éigen organisatie. Volgens jVB is de huidige constructie geldverslindend en ontbreekt an bestuurlijke slagvaardigheid. De Eredivisie NV betaalt al bijna één miljoen gulden om het secretariaat draaien- louden. Daarnaast wordt de raad van commissarissen be- Oud-commissaris van de koningin in Groningen Henk off toucheert bijvoorbeeld ongeveer anderhalve ton voor jvvonen van vijf vergaderingen per jaar. Ook moeten pro- nals worden ingehuurd. FC Utrecht-voorzitter Hans Her ns krijgt voor zijn werkzaamheden voor de Eredivisie NV irbeeld 2500 gulden per dag betaald. De clubs uit de eredi- ;omen vandaag bij elkaar om over de plannen van de I te praten. ;erste divisie hebben de i uit de top zaterdag verspild. Excelsior pak- laatste minuut een punt mond Sport (1-1). Den speelde met dezelfde cij- ijk, tegen Heracles, lsior kwam in 19de mi- chter door een doelpunt erman. Drie minuten la- ig Polak de kans om Ex- op gelijke hoogte te :n, maar hij miste vanaf laltystip. In de 89ste mi- le Turay de Rotter- dub toch nog een gelijk- iccelsior, dat ook de eer- iodetitel pakte, gaat aan ing. melo raakte Den Bosch een half uur op achter egen Heracles. Godee een strafschop. Godee nog geen tien minuten treffer het veld verlaten ;n tweede gele kaart. Van ide scoorde in de tweede roor Den Bosch. De irechter reikte een twee- kaart uit aan Bossche- ourad. Ahead Eagles nestelde aast Den Bosch op de plaats door een over- winning op Haarlem: 2-4. ADO Den Haag kwam in Eindhoven al vroeg op voorsprong via Leo nardo. In de 16de minuut was het Van Eijkeren die het Eind- hovense doel vond. ADO kon geen verder afstand nemen. Nog voor rust scoorde Temruk- ov 1-2. In de tweede helft was het Tammer die de Haagse voorsprong uitbreidde. Door Pater kon Eindhoven nog terug komen, maar de winst ging naar ADO Den Haag: 2-3. Het duel Veendam-Telstar (0- 3) werd in de 78ste minuut door scheidsrechter Wilfred van der Pas gestaakt. Een klein deel van de Veendam-aanhang be geleidde de donkere voetballers van Telstar in de slotfase voort durend met oerwoudgeluiden. Van der Pas had de stadi onspeaker daarvoor al opdracht gegeven het publiek te waar schuwen. Dat hielp niet. Op het moment dat Brian Tevreden de bal heel hard ift de richting schoot van het vak waaruit het gejoel opklonk, kon Van der Pas niet anders dan de teams naar de kleedkamer sturen. Het duel werd door Van der Pas na een kwartier hervat en zonder pro blemen uitgespeeld. Telstar won met 0-3. De Leidse Ajacied Tim de Cler probeert op handen en voeten voorbij zijn tegenstander te komen. Ajax won gistermiddag van De Graafschap. Dat kon niet anders. De tegenstand - die was er dus niet - maakte een andere uitkomst van dit duel onmogelijk. En dus kreeg Ajax weer drie punten toegestopt op de moeizame, lange weg naar betere tijden. Het werd zelfs nog 4-1, ogen schijnlijk normale cijfers, omdat een invaller het flink op zijn heupen kreeg. AMSTERDAM YPE MINKEMA Als er nog enige kracht in het voormalige voetbalbolwerk schuilt, dan zit het in de jonge spelers. Gisteren werd André Bergdolmo, 29 jaar en flinke er varing in de Champions Lea gue, van het veld gehaald. De wanprestatie, dat kon niet meer. Galasek, Winter, ze doen hun best. Maar als er initiatie ven moeten worden genomen, blijven de ervaren krachten wachten op wat de jongelingen gaan ondernemen. Hoe is het toch mogelijk dat trainer Co Adriaanse zijn aanvoerder Aron Winter, ex-recordintemational, Lazio Roma, Internazionale en Ajax, naar de gevaarlijk openge vallen plek in het hart van de defensie moest wijzen en schreeuwen? Chivu was gebles seerd geraakt en werd buiten de lijnen verzorgd, het spel ging door, maar bij Ajax veranderde er niets, En de stand op dat mo ment was nog maar net 2-1 ge worden. Bij Ajax wacht iedereen op de jeugd. Dat is de omgekeerde wereld, dat is niet goed, maar het is wel de realiteit. Er wordt flink roofbouw gepleegd op de nieuwkomers. Adriaanse heeft een redelijke oplossing om de fysieke en mentale aanslagen te beperken; hij laat de talentjes ploegendienst draaien. Gister middag was het beste er al lang af van Ikedia, toen Van der Meyde de kleine rechterspits kwam aflossen. De invaller was enkele weken geleden op zijn beurt vervangen door de Nige- riaan. De dienst van Cedric van der Gun duurde iets langer. Het resultaat was er dan ook naar: twee goals. De frisse invaller bracht de score van een lam lendige 2-1 naar een, qua cij fers, nog opgetogen 4-1. Zo overleeft de jeugd de moorden de ontgroening in het betaalde voetbal. Ajax scoorde al na zes minu ten door Wamberto. Er kwam zelfs een gelijkmaker. Verbijste rend voor de volgers. Want de Doetinchemmers hadden in de dertig minuten daarvoor niets goed gedaan. Een blunder van Bergdolmo was de directe aan leiding. Maar waarom deed de rest van de Ajax-defensie niets toen Viscaal kapte, draaide, nog eens kapte, nog eens draaide en het hele repertoire nog eens over kon doen voordat hij ver nietigend uithaalde? Goed, het bizarre veld was weer een enorme handicap. Maar dat werd ruimschoots goed gemaakt door tegenstan der De Graafschap. De 2-1 was een strafschop, nadat Vreman Machlas omver had getrokken. Chivu stond wéér achter de bal, net als donderdag, tegen Lau sanne. Die buitenkans verknal de hij met een suffig rollertje. Gisteren kwam er weer een schuiver; nu was het raak. Daar was moed voor nodig. Daarna was het simpel. Om dat de jeugd de geest kreeg. Berck Beelenkamp werd met rood weggestuurd nadat hij de doorgebroken Van der Gun had teruggetrokken. En invaller Mi chel Nok was geen partij voor de jonge Ajacied. Dat bleek nog het meest uit de voorbeeldige voorstelling van de jeugd. Van der Vaart verstuurde de verre foto anp/cor mulder pass, Van der Gun maakte een mooie beweging, nam de bal aan en scoorde prachtig. Tien minuten voor het einde kopte Vreman de bal keurig voor de voeten van weer Van der Gun. Dat was 4-1. Ajax gedijt bij het opportunis me van de jeugd. De verleiding is groot om Cedric van der Gun nu maar per direct een basis plaats te geven. Adriaanse: „Van der Gun ontwikkelt zich goed. Maar er is nog een groot verschil tussen een basisplaats en een invalbeurt." De coach wilde maar zeggen: de jeugd van Ajax wordt niet onbeperkt voor de leeuwen ge- Ajax: Grim; Bergdolmo (46. Van der Gun), Chivu (62. Sier), Pasanen en De Cler; Winter, Galések en Van der Vaart; Ikedia (67. Van der Meyde), Machlas en Wamberto. De Graafschap: Postma (75. Besselink) Bot, Vreman, Berck Beelenkamp en Frankel; Meerdink (56. Nok), Den Turk, Hupkes (80. Valeev) en Turpijn; Viscaal en Tumba. agen na de schlemielige uitschakeling in :A-beker door Internazionale heeft Vitesse latteerde) koppositie in de eredivisie her- De Arnhemse formatie moest in de thuis- ijd tegen FC Groningen genoegen nemen nonnodig gelijkspel (2-2). Een zwak kwar- nde eerste helft (0-2) brak Vitesse op. was een klein wonder dat FC Groningen trekkelijke beginfase ongeschonden door- Na een half uur, waarin alleen Hugo van igen even gevaarlijk was, nam het eenzij- luel een verrassende wending. Tot ieders ing leidde de gepromoveerde ploeg bin- ie minuten met 2-0. Spits Drent en verde- ilshot profiteerden van de ruimte die het Itesse (met Diarra en Sikora als boosdoe- [eggaf. kzij Sikora hervond de thuisploeg na de snel het zelfvertrouwen. De felle vleugel- laalde meesterlijk uit, 1-2. Kort daarna was i eveneens trefzeker uit een voorzet van intum: 2-2. Een ontketend Vitesse leek op ist af te gaan. maar Amoah (naast) en Pee- opballen door invaller Janssen en Darwin- i de lijn gehaald) verzuimden Groningen :hakelen. 'C Utrecht eg gisteren met de 2-1 winst in de thuis- •jd tegen FC Utrecht loon naar werken. De arders poetsten in de laatste twintig minu- n 1-0 achterstand weg. John Bosman be- AZ in de slotminuut de winst, ras na de vroege tegentreffer van Van den de hele wedstrijd beter dan Utrecht. Het cht leidde echter lange tijd niet tot doel- De Alkmaarse gelijkmaker kwam in de ninuut van de voet van Nelisse die een hop binnenschoot. Die was door Bossen find na een overtreding van Oliseh op Van Beide ploegen gingen op jacht naar de nde treffer. Uit de vele kansen aan beide scoorde alleen Bosman. lente - NAC finte heeft weer een wat positievere kijk op 'fin na een supportersopstand on het ver- n technisch directeur Theo Vonk. Op ei- ''d werd met 4-0 van NAC gewonnen, was het spel niet van de thuisclub. Wel ondanks een lijstje afwezigen (Grujic, Van t. Booth) de agressiviteit en de mentaliteit De openingsfase was gelijkopgaand. De toffer van Van der Laan, na een half uur, 'C Twente in meer dan één opzicht op fih Door Vennegoor of Hesselink en Van figte besliste FC Twente na de hervatting 'strijd. In de slotminuten tekende interna- lennegoor of Hesselink van de strafschop- tnmer vier aan. JC - Heerenveen ween schiep in Limburg in 90 minuten n uitgespeelde kans. De tegentreffer kwam 1 vrije trap van Nurmela. Het compacte fRoda JC en het onschuldige voetbal van ween waren daaraan debet. Twee doel- ln twee minuten, na een half uur in de helft, beslisten het magere duel. De tref- tVan Dessel en Anastasiou werden na de v°lgd door de 3-0 van Nygaard. Een Noordwijks onderonsje bij Sparta - NEC. Mike Zonneveld ziet met angst en beven Spartaan Bram Mar- bus (9) met zijn been vooruit het duel in gaan. foto wfa/michel bierhuizen Heerenveen miste al die ingrediënten. Trainer Foppe de Haan: „Dan zijn de problemen voor spelbaar." Dat Nurmela kort daarna een vrije trap in de hoek krulde, was voor Heerenveen geen aanleiding om een tegenoffensief te begin nen. „Heel veel balverlies, te laag tempo, elkaar niet goed helpen", zo somde De Haan een aantal zwakheden bij de bezoekers op. Sparta - NEC Na de nederlaag van Feyenoord bij PSV is NEC de enige nog ongeslagen ploeg in de eredivisie. De Nijmegenaren versloegen gistermiddag Spar ta in Rotterdam met 2-0 door doelpunten van Latuheru en Hristov. Voor de Macedoniër was het de elfde treffer van dit seizoen. NEC heeft nu al twaalf duels op rij niet verloren. Fortuna S. - RKC Elf wedstrijden al smacht Fortuna Sittard naar de eerste overwinning. Op de ^lfde van de elfde, als vele Limburgers de feestneus klaarleggen, was er na het derde punt (0-0 tegen RKC) geen reden voor vrolijkheid. Ruud Hesp hield voor het eerst dit seizoen zijn doel schoon. Hij was de held van de avond, verrichtte een aantal goede reddingen. RKC kreeg wel elf kansen, Petrovic raakte de paal, Pfennings redde bij een kopbal van Nasci- mento op de doellijn: alle andere keren was Hesp de baas. Het gelijkspel nam niet weg dat de achterstand van Fortuna op naaste concurrent RBC verder groeide. PSV-Anderlecht voor de Nederland se televisiekijkers begint een half uur eerder dan voor het Vlaams tv- -publiek. In- dat halfuur blijft de stand 0-0, maar wordt wel gescoord, door Jo- han Cruijjf. Cruijff heeft zijn gezicht een paar weken wegens verblijf ver weg niet laten zien in de Champions League, maar stelt ons gerust. Niets is hem in de tussenliggende tijd ont gaan: „Je ziet dus alle wedstrijden wie interessant zijn." Jammer genoeg wordt dit ondenverp niet uitgespit. Je vraagt je af hoe dat in zijn werk gaat. Je stelt je Johan en zijn vrouw Danny voor op een aan de happy few voorbehouden luxe golfressort in Ca- lifonië als Johan in de namiddag Danny erop wijst hoe laat het is: tijd voor Dinamo-PSV. Even later legt Jo han in het van de happy few wemelen de clubhouse wij zend naar een tv-toestel omstandig uit dat de Cham pions League in Kiev op punt van begin nen staat. Voordat je je voorstelling van deze zaken afkunt maken, wordt aan Johan echter ge vraagd of het hem niet ook verontrust dat in PSV geen Van Nistelrooy meer rondloopt, iemand die ze er met gemak inschiet. Goede vraag. Johan knikt. Hij is het met de stelling eens. Inderdaad, dat is een groot na deel. Maar voordat het woordje 'na deel' kans krijgt over zijn lippen naar buiten te kruipen, buigt Johan het nadeel volgens de Wet van Cruijjf om in een voordeel, wat zeg ik, in een groot voordeel. „Als je er niet eentje hebt wie ze maakt, kan ieder een ze dus maken. Dan wordt ter introductie van een filmpje over de PSV-speler Vogel aan Johan gevraagd of deze enig idee heeft waar Vogel vandaan komt. Na tuurlijk niet, maar gelukkig belet Jo han dat niet er een slag naar te slaan. Oostenrijk De presentator triomtantelijk: Zwit ser-land. Waarop Johan (wiens antivoord fout was, maar niet zo fout als hij zelf had gedacht) nog een appèl doet op de helaas niet aanwezige jury. Uit de bergen, dat zei ik toch?" Het filmpje waarin de Zwitser aan ons wordt voorgesteld is al lang voorbij als Johan nog mokt om het hem niet gegeven punt. „Zwitser land, pfff, één afslagje eerder maar. Anderlecht wint uiteindelijk welis waar met 3-2, maar Johan wint met 10-0 van zijn collega-voetbalanalist op de Vlaamse televisie. Aad de Mos. Aad's stoel in het gezellige VRT-stu- diootje blijft leeg. Geen spoor van Aad. Al die er zat, geen De Mos. In plaats van een gesprekje met De Mos te voeren, las de VRT-presenta- tor een verklaring van hem voor. In een Vlaamse krant had De Mos, ex- trainer van Anderlecht èn PSV, met PSV in het algemeen en Eric Gerets in het bijzonder de vloer aangeveegd ('Bij PSV val je in slaap') en beducht voor reacties had De Mos het wijse lijk geacht onder te duiken in eigen woning. Je stelt je huize De Mos deze woens dagavond voor met de gordijnen dicht en de heer des hui zes in de kelder luisterend naar het radioverslag, maar voordat je deze ge dachte fraai uit kunt werken luis ter je naar de voor spelling van Cruijjf. „Je moet dus winnen of ver liezen, da's logisch, een gelijkspel be staat vanavond niet. Daar denkt de Bel gische presentator anders over. Ho pen maar dat onze droom uitkomt, een gelijkspel! Op Old Trafford. (Belgen blijven underdogs. Als Man chester United nu maar niet wint gaan de Belgen ondanks hun inge calculeerde nederlaag toch door in de Champions League.) Het loopt anders. Anderlecht komt op 2-0 (Johan in de rust: „Waanzin nigespelmomenten wie niet voor mogen komen") en PSV verzuimt in de tiveede helft 3-2 te maken. Johan na afloop: 'Loopt-ie een metertje eer der weg dan maakt-ie 'm." Eén meter eerder weg? 'n Seconde eerder weggaan, een hal ve desnoods. Kan. Een week eerder weg (op vakantie bijvoorbeeld), be staat ook. Maar een meter eerder weg? Johan al weer: „De halve stap is de enigste wie telt. EREDIVISIE Fortuna Sittard - RKC Waalwijk 0-0. Scheidsrechter: Schaap Toeschouwers 7000. Gele kaart: Volmer (Fortuna), Gudjonsson, Redan, Lamey(RKC). PSV - Feyenoord 1-0 (0-0). 78 Brug- gink 1-0 (strafschop). Scheidsrechter Temmink. Toeschouwers- 33.000. Gele kaart: Hofland, Ramzi (PSV), Bosvelt, Tminho (Feyenoord). FC Twente - NAC 4-0 (1-0). 30. Van der Laan 1-0, 48. Vennegoor of Hesselink 2-0, 71. Van der Leegte 3-0, 88. Ven negoor of Hesselink 4-0 (strafschop). Scheidsrechter Van Meerkerk. Toe schouwers: 13.000. Rode kaart: 87. Gudelj (NAC, 2x geel). Gele kaart: Schreuder, Simons (NAC). Roda JC - SC Heerenveen 3-1 (2-0). 31. Van Dessel 1-0, 32. Anastasiou 2-0, 54. Nygaard 3-0, 58. Nürmela 3-1. Scheidsrechter: Van den Ende. Toe schouwers: 12.250. Gele kaart: Vrede (Roda JC), Venema, Ebbinge (Heeren- AZ - FC Utrecht 2-1 (0-1). 9. Van den Bergh 0-1, 72. Nelisse (strafschop) 1- 1, 90. Bosman 2-1. Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 6634. Gele kaart: Kromkamp, Dibi, Opdam (AZ), Van den Bergh, Groenendijk, Oliseh, Gluscevic, Vreven (FC Utrecht). Vitesse - FC Groningen 2-2 (0-2). 31. Drent 0-1, 33. Elshot 0-2, 50. Sikora 1- 2, 53. Amoah 2-2. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers; 28.500. Gele kaart- Kreek, Sikora, Stefanovic (Vites se), Darwinkel, Gregoorvan Dijk, Van de Looi, El Idrissi (FC Groningen). Sparta - NEC 0-2 (0-1). 25. Latuheru 0- 1, 60. Hristov 0-2. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 8462. Gele kaart: Nielsen (Sparta). Ajax - De Graafschap 4-1 (1-1). 6. Wamberto 1-0, 31. Viscaal 1-1, 58. Chivu (strafschop) 2-1, 64. Van der Gun 3-1, 81 Van der Gun 4-1. Scheidsrech ter: Van Huiten. Toeschouwers: 35.432. Rode kaart: 51. Berck Beelen kamp (De Graafschap). Gele kaart: Frankel, Meerdink, Vreman (De Graaf schap). Topscorers: 1. Elkhatabbi (Sparta), Hristov (NEC) 11,3. Nelisse (AZ) 10, 4. Amoah (Vitesse), Drent (FC Groningen), Gluscevic (FC Utrecht) 8, 7. Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Anastasiou (Roda JC) 7, 9. Vos (RBC), Bruggink (PSV), Bosvelt (Feyenoord), Tomasson (Feyenoord) 6. Vitesse 12 8 Feyenoord 10 8 PSV 117 NEC 12 5 Ajax 12 6 RKC 12 5 Roda JC 11 5 AZ 1.1 6 NAC 11 5 FC Twente 12 4 Heerenveen 10 3 Willem II 11 3 FC Utrecht 12 3 Groningen 13 3 Graafschap 13 3 Sparta 12 2 RBC 12 3 Fortuna S. 11 0 2 2 26 27-17 1 1 25 26-10 3 1 24 17- 7 7 0 22 22-12 3 3 21 26-16 4 3 19 14-10 3 3 18 22-18 0 5 18 22-20 2 4 17 19-16 4 4 16 20-21 4 3 13 12-14 4 4 13 17-17 3 6 12 20-26 3 7 12 18-25 1 9 10 18-27 3 7 9 17-27 0 9 9 20-33 3 8 3 5-26 EERSTE DIVISIE Veendam - Telstar 0-3 (0-1). 12. Holwijn 0-1, 55. Holwijn 0-2, 60, Smit 0-3. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschou wers: 3974. Gele kaart: MacAndrew, Klunder (Veendam), Levant (Telstar). Bijzondèrheden: wedstrijd kwartier stil gelegd wegens kwetsende spreekkoren. FC Zwolle - MW 4-1 (3-0). 6. Den Dun nen 1-0, 13. Roelofsen 2-0, 33. Roelof- sen 3-0, 81. Van den Belt 4-0, 87 Tai- wo (strafschop) 4-1. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 4350. Gele kaart Louwdijk (FC Zwolle), Vonk (MW). Eindhoven - AD0 Den Haag 2-3 (1-2). 6. Leonardo 0-1, 16. Van Eijkeren 0-2, 33. Temrukov 1-2, 60. Boussaboun 1-3, 74. Pater 2-3. Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 1716. Gele kaart: Laponder (Eindhoven), Lambooy, Tammer, Van Wijk, Dias, Leonardo (ADO Den Haag). Heracles Almelo - FC Den Bosch 1-1 (1- 0). 20. Godee (strafschop) 1-0, 59. Van den Eede 1-1. Scheidsrechter: Karre- mans. Toeschouwers: 6085 Rode kaart: 40. Godee (Heracles/2xgeel), 66. Mourad (FC Den Bosch/2xgeel). Gele kaart: Van der Hoorn, Uneken, Van den Eede.(FC Den Bosch). Dordrecht'90 - FC Volendam 1-2 (1-1). 16. Ouhsaine 0-1, 23. Van Zundert 1-1, 63. Sandvliet (eigen doel) 1-2. Scheids rechter: Van Dongen. Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Summerville, Boogers (Dordrecht'90), Ouhsaine, Truong (FC Volendam). Haarlem - Go Ahead Eagles 2-4 (1-3). 1 Esajas 1-0, 11. Van Arum 1-1, 33. Muhlack 1-2, 38 Kooijman 1-3, 58. Muhlack 1-4, 60. Esajas 2-4. Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers: 1626 Gele kaart: Witzenhausen, Hol wijn (Haarlem), Schuurman, Van Arum, Waslander (Go Ahead Eagles). Cambuur Leeuwarden - Emmen 3-3 (2- 1). 23. Van Beelen 1-0, 32. De Freitas 2-0, 38. Oosting 2-1, 54. De Freitas 3-1 62. Oosting 3-2, 69. De Vries 3-3. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers- 4800. Gele kaart: Abma (Cambuur Leeuwarden), Kranz (Emmen). TOP Oss - WV 3-0 (1-0). 31. Tuasamu 1-0, 64. Jansen 2-0, 80. Eveleens 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 2234. Rode kaart: 58. Verhappen (WV). Gele kaart: Verdellen (WV). Helmond Sport - Excelsior 1-1 (1-0). 20. Ellerman 1-0, 90. Turay 1-1. Scheids rechter: Gerritsen. Toeschouwers: 1595. Gele kaart: Voigt, Dassen, Erik van Dijk (Helmond Sport), Buffel, Turay, Mtiliga (Excelsior) Bijzonderheden: Polak (Ex celsior) mist strafschop. Topscorers: 1. Connolly (Excelsior) 11, 2. Van Arum (GA Eagles) 10, 3. Boogers (Dordrecht 90) 8, 4. Tzvetkov (Veendam) Jansen (TOP/Oss) 7, Excelsior 12 8 2 2 26 36-20 Den Bosch 12 8 1 3 25 20- 8 GA Eagles 12 8 1 3 25 27-19 Telstar 12 7 3 2 24 21-16 FC Zwolle 12 6 3 3 21 24-14 Volendam 12 6 2 4 20 16-15 Emmen 12 5 3 4 18 23-16 Heracles 12 5 3 4 18 14-13 Helmond Sp 12 4 3 5 15 22-18 Cambuur L, 12 3 5 4 14 18-20 TOP 12 4 2 6 14 20-23 MW 12 4 2 6 14 14-20 WV 12 4 1 7 13 14-18 Veendam 12 4 1 7 13 18-27 Dordr. '90 12 3 3 6 12 20-26 ADODenHaag 12 3 3 6 12 19-28 Tweede Periode Stand aan kop GA Eagles 4 3 0 1 9 10- 5 Volendam 4 3 0 1 9 7-4 Excelsior 4 2 2 0 8 11- 9 Den Bosch 4 2 1 1 7 8-4 FC Zwolle 4 2 1 1 7 8-5 Telstar 4 2 1 1 7 6-4 WV 4 2 1 1 7 5-6 MW 4 2 0 2 6 7-6 Veendam 4 2 0 2 6 6-7

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19