Nieuwe domper voor Barcelona Carnaval in Gelsenkirchen Van Hooijdonk geniet in Lissabon Sport Michael Mols schiet Rangers naar winst Historisch verlies in Boekarest MAANDAG 13 NOVEMBER 2000 parus Koploper Sedan blijft in de Franse competitie verbazen. De club vergrootte zaterdag de voorsprong op Paris Saint-Ger main door met 2-0 van Olympique Marseille te winnen. De con current uit Parijs verspeelde twee punten tegen Lyon (1-1). Se dan is de revelatie in de Franse competitie terwijl Marseille steeds dieper in de problemen raakt. Zaterdag was Olympique kansloos bij de koploper. Die kwam in de tweede helft via een strafschop van Quint op voorsprong. Mionnet verdubbelde de score twintig minuten voor tijd. Alles leek Paris St. Germain aanvankelijk mee te zitten tegen Lyon. De hoofdstedelingen kwamen vlak voor rust op voorsprong via een strafschop van Robert. Met tien man kwamen de bezoekers in de laatste mi nuut van de eerste helft langszij om na rust de 1 -1 succesvol te verdedigen. FOTO RTR/PASCAL ROSSIGNOL Ronaldo rijkste voetballer Italië rome De Braziliaan Ronaldo is de best betaalde voetballer in Italië. De spits van Inter ontvangt volgens de Italiaanse belas ting een salaris van 16 miljoen gulden per jaar. Nummer twee in de lijst van best betaalde voetballers is Roberto Baggio. De Itali aan, die in september van Inter naar Vicenza vertrok, verdient bijna 10 miljoen gulden. De rijkste Italiaanse clubvoorzitter is Silvio Berlusconi. De voorzitter van AC Milan verdient jaarlijks 16 miljoen gulden. Zijn collega van Juventus, Giovanni Agnelli, krijgt 'slechts' 7 miljoen. Lazio-coach en toekomstig Engels bondscoach Sven Göran Eriksson mag zich met een jaarsalaris van ruim 4 miljoen de rijkste trainer van Italië noemen. Brugge verstevigt koppositie brussel De topper tussen Standard Luik en Anderlecht eindig de gisteren onbeslist: 1-1. Molnar opende na 55 minuten de score voor de thuisploeg. Binnen één minuut bracht Radzinski .Anderlecht weer op gelijke hoogte. Club Brugge profiteerde van het gelijke spel door zelf voor de twaalfde keer op rij te winnen, dit keer met 6-0 van Be veren. Het gat tussen de koploper en An derlecht is zes punten. Het duurde lang voordat bij Brugge de doelpuntenmachine op gang kwam. Voor de rust scoorde alleen Martens. Na de 2-0 van Mendoza hielp de rode kaart van Rena- to in de 64ste minuut Brugge verder. Lembi scoorde uit de toe gekende strafschop 3-0, waarna vervolgens Vermant twee keer en Martens (zijn tweede) de stand op 6-0 brachten. Brugge scoorde in twaalf duels al 47 keer. glasgow rtr Michael Mols besliste gisteren het uitduel met Aberdeen in het voordeel van Glasgow Rangers. De spits zorgde in de 50ste minuut voor de 2-1 voorsprong die de ploeg van coach Advocaat niet meer uit handen gaf. Celtic bleef leider in de Schotse competitie. De koplo per versloeg Saint Johnstone met 4-1. Voormalig Feyenoor- der Henryk Larsson scoorde twee keer en bracht zijn totaal dit seizoen op negentien. Cel tic heeft vijf punten voor sprong op Hibernian, dat za terdag gelijk speelde (1-1) te gen Kilmamodc. Celtic kwam na twaalf mi nuten op 1-0 via Sutton. Daarna was het de beurt aan Larsson. Voor rust maakte de Zweedse aanvaller 2-0. In de tweede helft tekende hij met een mooie lob ook nog voor 4-0, waarna Russell in de slot fase tegenscoorde. Met de 4-1 spoelde Celtic het ongenoe gen weg over de uitschakeling in de UEFA Cup door Bor deaux. Stavrum zette Aberdeen te gen de Rangers al vroeg op voorsprong. De geplaagde ploeg van Advocaat kwam nog voor rust op gelijke hoog te door een doelpunt van Mil- ler. In de 50ste minuut beslis te Mols het duel. Aberdeen, dat sinds september niet meer gescoord had, moest vanaf de 69ste minuut met tien man verder nadat Young eruit was gestuurd. De Ran gers, met naast Mols ook Konterman. De Boer en Rick- sen in de basis, bleven dank zij de zege op dertien punten van Celtic. gelsenkirchen gpd Schalke 04 versus Bayern is een bot sing van culturen. Een strijd tussen de working class tegen de voetbalaris tocratie uit Beieren. Van de zeven ontmoetingen onder Huub Stevens won Schalke er maar een, drie jaar geleden. Zaterdagmiddag, op de elfde van de elfde, zorgde Königsblau voor een euforische carnavalsstemming in Gelsenkirchen door met 3-2 te win nen. FC Schalke 04 is de uitlaatklep voor het gewone volk, dat leeft van wed strijd naar wedstrijd. Elk doelpunt, el ke overwinning wordt gevierd als een triomf op het asgrauwe bestaan. Mijnwerkerszoon Huub Stevens, aan gesteld op 9 oktober 1996, is gescha pen voor deze club. Zijn manager Ru- di Assauer, de machtigste man bij Schalke, staat al vier jaar vierkant Schalke zorgt voor euforische stemming na 3-2 winst op Bayern achter hem. Ook toen het slecht ging. Schalke is groot, maar weigert toe te geven aan de exorbitante salarissen die in het huidige voetbal betaald worden. Stevens: „Wij betalen niet zulke hoge salarissen en transfersom men als bij Dortmund, Hertha of Bay ern. Dat kunnen we niet en dat willen we ook niet. Wij willen ook geen te grote onderlinge inkomensverschil len. Schalke is een arbeidersclub." Maar geld zegt niet alles, zo blijkt vier dagen later. In een matige maar spectaculaire en bloedstollende wed strijd werkt Schalke tegen het grote Bayern tot twee keer toe een achter stand weg en brengt Ebbe Sand met de derde en winnende treffer een heel volk in vervoering. Het aftandse Park stadion, dat volgend jaar juni wordt verruild voor een futuristische voet baltempel van 400 miljoen Mark vlak naast het huidige stadion, is een mengeling van hilariteit en intense vreugde. Een doelpunt in het Parkstadion (62.109 toeschouwers) is een beleve nis op zich. Alleen al door het opzwe pende ceremonieel rond een treffer. Nergens loeit een speaker de naam van de doelpuntenmaker zo hard door het stadion. Andy Möllers gelijk maker (1-1) is pas zijn eerste doel punt voor Königsblau, sinds hij afge lopen zomer van aartsvijand Dort mund overkwam. „Het heeft lang ge duurd, maar Andy Möller is nu ook voor de fans ein Schalker", zegt Ste vens. Marco van Hoogdalem was de eni ge Nederlander binnen de lijnen. Er staan er nog drie bij Schalke onder contract: De Koek, Oude Kamphuis (beiden geblesseerd) en Mulder. Youri Mulder zat op de bank en kreeg dit seizoen nog maar weinig speelminuten. Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af, maar de club heeft al te kennen i twee jaar met hem te willen gaan. „Zonder voorwaarden' Mulder. „Voor mezelf wil ik eerst goed nagaan of het ook zi en of die knie stabiel genoeg dat ik ook waarde heb voor d Ik ga niet nog twee jaar doorj geen plezier in heb. Het streve zo fit mogelijk worden, want straks, als het voorbij is, ook n beetje kunnen skiën en me zoontje kunnen voetballen tuin." Net als Schalke? Het doe! plaats bij de eerste zes en Eu voetbal. Dat moet kunnen, dt Nederlandse enclave. Muldi hoop dat we iets winnen en kunnen betekenen voor de n hier. Stevens is scherp en zit e bovenop dat ooit." Ook zijne loopt na dit seizoen af. Na de uitschakeling in de Champions League stelde Barcelona voor eigen pu bliek opnieuw teleur. De ploeg van trainer Ferrer verloor met 1-2 van mid denmoter Villarreal. Victor opende na een blunder in de Catalaanse defensie al in de eerste minuut de score voor de gasten. Cocu bezorgde Bar^a in de 20ste minuut de gelijkmaker, naar een klein kwartier voor rust sloeg Victor op nieuw toe, 1-2. In het duel vielen maar liefst veertien gele kaarten. madrid anp/rtr/epa Deportivo la Coruna is gisteren weer mede-koploper naast Va lencia geworden. De ploeg van de Nederlandse international Makaay klopte op eigen veld Real Zaragoza met 2-1. Valencia mocht de handen dichtknijpen met het 2-2 gelijk spel tegen Rayo Vallecano. De buurtclub uit Madrid leidde in Valencia na een klein uur met 2-0 dankzij doelpunten van Bo- lic en Michel. Aanvoerder Men- dieta maakte de aansluitings treffer en in de slotminuut be zorgde Diego Alonso de thuis ploeg alsnog een punt. Na twee nederlagen bezwoer Real Madrid thuis tegen Las Palmas een crisis. Het werd 5-1 voor 'de Koninklijke' door doel punten van Hierro (2), Guti, Raul en Savio. Guayre scoorde tegen. Las Palmas beëindigde het duel met negen man: Gon zalez en Alvaro werden in de slotfase uit het veld gestuurd. Alaves verloor met Jordi Cruijff bij Real Valladolid met 2- 1 en werd op de ranglijst bijge haald door Real Mallorca, dat voor de vierde keer op rij won. Numancia ging op het vakan tie-eiland met 2-1 onderuit. Eén treffer van de thuisploeg kwam op naam van oud-Ajacied Fi- nidi. Italië Van de 'grote' ploegen uit de Serie A presteert tot dusverre alleen AS Roma naar behoren. De Romeinen versloegen Reggi- na met 2-1. International Totti zette de thuisploeg uit een strafschop op voorsprong. Na rust bracht Bogdani Reggina weer naast AS Roma. Montella, ook international, besliste het De Nederlanders in Turijnse dienst in discussie. Edwin van der sar en Edgar Davids kwamen met Juventus opnieuw niet tot winst. FOTO AP/MASSIMO PINCA duel twintig minuten voor tijd. Juventus kon zich niet losma ken van Lazio Roma. In Turijn werd gelijk gespeeld (1-1). Met die uitslag houden Juventus en Lazio elkaar in evenwicht. Bei de teams hebben elf punten uit zes wedstrijden en ook het doelsaldo is identiek: tien voor, zes tegen. Juventus, met Van der Sar en Davids, kwam via Tudor op voorsprong in de 22ste minuut. Salas maakte na een half uur gelijk. De Chileen mikte raak vanaf 25 meter, Van der Sar stond als aan de grond Oud-Feyenoorder Julio Cruz scoorde voor Bologna tegen Fiorentina. Het was niet vol doende voor de overwinning. Leandro benutte na rust een strafschop, waarmee Fiorentina alsnog een punt veroverde. AC Milan drukte Bari dieper in de zorgen door in de laars van Ita lië met 3-1 te winnen. Bierhoff en Sjevtsjenko (tweemaal) scoorden voor de Milanezen. Alleen Madsen stelde daar iets tegenover. Inter Milan verloor al voor de derde keer dit sei zoen. Ditmaal was Lecce in Mi laan met 1-0 te sterk. Het enige doelpunt werd gemaakt door Vugrinec. Seedorf bleef het hele duel op de bank. Engeland Manchester United is twee punten uitgelopen op mede koploper Arsenal. Het team van Dennis Bergkamp kwam op Highbury tegen hekkensluiter Derby County niet verder dan 0-0. De Mancunians werkten op Old Trafford een achter stand tegen Middlesbrough weg en zegevierden met 2-1. Li verpool 'kraakte' gisteren Co ventry met 4-1. De ploeg ver overde daardoor de derde plaats op zes punten van Man chester. Arsenal kwam zaterdag met een gelijkspel nog goed weg. De Londense club begon welis waar erg sterk, maar dat leidde slechts tot een afgekeurd doel punt van Bergkamp wegens buitenspel. Hij had even daar voor een strafschop verdiend. Scheidsrechter Lodge zag ech ter niets onrechtmatigs in de manier waarop Riggott hem van scoren afhield. Nadat Thierry Henry het had laten afweten op een geraffi neerde pass van alweer Berg kamp, kreeg Derby halverwege de eerste helft enige greep op de wedstrijd. Het leidde uitein delijk zelfs tot een reeks goede kansen. Ze bleven allemaal on benut. Rory Delap had drie keer kunnen en misschien wel moe ten scoren. Trainer Bryan Robson van Middlesbrough had Christian Karembeu weer in genade aan genomen. De Fransman werd tot dusver vaker bekritiseerd dan bejubeld. Karembeu be loonde na een half uur het in hem gestelde vertrouwen: 0-1. Het was zijn eerste doelpunt voor Middlesbrough. Manches ter United antwoordde na rust. Nadat Paul Scholes tot twee keer toe had verzuimd de ge lijkmaker voor zijn rekening te nemen, deed Nicky Butt dat na ruim een uur wel. Drie minuten later besliste invaller Teddy Sheringham de wedstrijd met zijn negende competitiegoal. Celtic Hibernian Rangers Deportivo Real Madr boekarest rtr Dinamo Boekarest en Foresta Suceava hebben zaterdag histo rie geschreven in de Roemeen se competitie. Met nog een half uur te spelen, leidde Dinamo met 4-0. Daarna volgde een spectaculaire ontknoping waar in Foresta Suceava nog vijf keer wist te scoren. Winnend coach Barbu sprak na afloop van 'een hallucinerende wedstrijd'. Di namo belandde door het verlies op een teleurstellende zevende plaats voor de topploeg, Foresta steeg naar de zesde positie. Zwaargewichten naar Leverkusen leverkusen sip Berti Vogts heeft bij Bayer Le verkusen de trainersstaf ver sterkt met drie bekende oud-in- temationals: Pierre Littbarksi, Wolfgang Rolff en Harald 'Toni' Schumacher. Zij worden Vogts assistenten. Vogts volgt morgen Rudi Voller óp die bondscoach wordt. Voller nam tijdelijk waar voor de ontslagen Christoph Daum, die moest verdwijnen na een drugsschandaal. Niet het voetbal, maar andere geneugten stemmen spits tevreden lissabon gpd Na jaren regen, wind en natte sneeuw voetbalt Pierre van Hooijdonk eindelijk in de zon. Benfica is momenteel sportie ve middelmaat en de Braban der (30) heeft nog wat teken- geld van zijn werkgever te goed, maar die 'probleempjes' bederven het leven in Lissabon niet. „Het bevalt me hier heel goed." Hij stelt het onomwon den, alsof er geen problemen zijn. Pierre van Hooijdonk dacht in de voorbije zomer naar een Europees topelftal te gaan, maar Benfica is momen teel doodleuk de nummer ze ven van Portugal. „Ik had niet verwacht dat Benfica de ambi ties richting titel in moest leve ren", zegt Van Hooijdonk. „Ik ging af op de naam van de club, kende het elftal niet. Het werd me al snel duidelijk dat het er niet in zit. Europees voetbal is het hoogst haalbare voor Benfica." Hij had zijn handtekening nog niet gezet, of Benfica ver kocht Nuno Gomes aan Fio rentina. Daar ging het beoogde droomkoppel. Jupp Heynckes, de trainer, kon ook gaan, na een slechte start in de compe titie. José Mourinho volgde hem op. Hij werkte nog samen met Louis van Gaal in Barcelo na en wil met drie spitsen spe len. Maar Benfica heeft geen vleugelspitsen die regelmatig een man passeren en een goe de voorzet geven. ,,Als spits heb ik nog nooit zo weinig arbeid verricht als hier", zegt Van Hooijdonk. „Wij hebben geen enkele spe ler met diepgang. Dan kan ik me wel laten zaJken. Maar dat heeft ook geen zin. Dan ben ik weer te laat voor de goal. Ik ben geen Michael Johnson." Met vijf treffers is hij niette min clubtopscorer in de Portu gese competitie. En in de UEFA Cup scoorde hij ook. Twee treffers, het was niet vol doende om Benfica te behoe den voor een smadelijke uit schakeling. De Zweedse dreu mes Halmstad bekerde verder. „Dat is een duidelijk signaal over de sterkte van Benfica'', zegt Van Hooijdonk. Daar moet de 19-voudig in ternational (zeven treffers) toch behoorlijk ziek van zijn. „Je kunt twee dingen doen", legt hij uit. „Je kunt je er bij neerleggen. En je kunt je er druk om maken. Ik ben dertig jaar. Ik heb een fantastisch contract en woon in een prachtige stad. Het is hier in oktober nog 25 graden. Het strand van Cascais ligt om de hoek. Waarom moet ik dan heibel schoppen?" Niet het voetbal, maar het le ven streelt het gemoed van de lange aanvaller. „En dat is ook niet onbelangrijk", zegt hij, ter wijl zijn vrouw thuis, in de voormalige woning van Jupp Heynkes, een maaltijdje nasi bereidt. „Glaasje wijn erbij. Het lijkt of het dan meteen al lemaal lekkerder smaakt dan in Nederland. Je went heel snel aan de lekkere cultuur van Por tugal." „Ik train nog steeds in een T- shirtje met korte mouwen. Door het klimaat zien de din gen er hier leuk uit. We wonen net buiten Lissabon. Binnen kort gaan we verhuizen naar Estoril, een leuk plaatsje op zo'n twintig kilometer van Lis sabon." En: „Ik heb in Nederland, Engeland en Schotland genoeg hagel, regen en natte sneeuw meegemaakt. In Portugal schijnt voornamelijk de zon. 's Middags lekker buiten eten. Je hebt hier mooie golfbanen. We komen onze tijd wel door." Sinds zijn vertrek uit Arnhem, afgelopen zomer, is hij nog niet teruggeweest in Neder land. „Dat zegt genoeg." Buiten het veld maakt hij mooie en spannende dingen mee. Neem de recente presi dentsverkiezingen van Benfica. „Die presidentsverkiezing was er een van het betere smijt werk. Net als in Amerika. Live op televisie, ruim drie uur lang debatteren. Daarbij verliezen de twee kandidaten het oor spronkelijke idee uit het oog. Dan gaat het zo. Zegt de een: 'Hij heeft me uitgemaakt voor homofiel'. Zegt de ander: 'Jij hebt mijn familie bedreigd'. Pakt de eerste een stuk papier, schrijft- er groot het woord 'leu genaar' op en houdt dat voor het publiek en de camera. Dat kennen wij niet echt in Neder land, hè." Ondanks de sportieve en fi nanciële malheur blijft Benfica geliefd in Portugal. „Dat merk je aan alles. De manier van be naderen is heel relaxed. Fans herkennen me op straat, maar worden nooit opdringerig. Ze zeiken hier niet." De nummer negen van het elftal moet voor doelpunten zorgen. Veel doelpunten. „Ik word misselijk van de vragen of ik ga scoren, hoe vaak ik ga scoren. Doelpunten, doelpun ten, doelpunten, dat is alles wat ze zeggen. Als ik drama tisch speel, maar wel scoor, is iedereen tevreden. Maar ik ben niet zo gefixeerd op doelpun ten." Pierre van Hooijdonk is zijn opponent van Braga te snel af. Hij heeft ook te veel meege- voel om mijn contract van drie maakt om zich nog gek te laten jaar hier uit te dienen." maken. Het Nederlands elftal En dus haalt hij de schou- was ooit een obsessie voor ders op, wanneer hij praat over hem, nu zou het 'gewoon fan- de belangstelling van PSV en tastisch zijn'. „Life goes on", Leicester City. „Ik heb geen zegt Van Hooijdonk. Het leven moment spijt gehad van mijn gaat door. Het liefst in Lissa- keuze voor Benfica. Ik speel bon. „Ik heb een heel goed ge- met de adelaar van Benfica op de borst. Een mooi gevO mooie beloning voor prestaties in twaalf jaarl voetbal. Ik ken mijn kvri en mijn beperkingen. B Madrid en Barcelona nooit voetballen. Me' kwaliteiten kun je nerge ter spelen dan hier."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18