Onnodige en flauwe grappen bij muzikale Mrs Einst Trompettist McNab maakt faam waar Frédérique Spigt s Schouwburg in si; Cocktail/Cultuur Kunst Historie en futurisme gaan hand in hand bij ING Duizend man bij feest 115- jarig Dekker Premièrefeestje Marijke Boon een knusse reünie De Clercq spaart kosten noch moeite voor feestje Gedigitaliseerd speelgoed MAANDAG 13 NOVEMBER 2000 945 ron favier Music All In Orkest 'At The Movies' o.l.v Michel de Haas, solist Malcolm McNab. Gezien. 11/11 Grote Kerk, Noordwijk Het is al direct bij aanvang niet moeilijk om aan te wijzen wie in de Grote Kerk in Noordwijk de Amerikaanse solo-trompet tist is, die het Music All In Or kest Noordwijk komt verster ken. Een markante, maar ste reotiepe Amerikaan betreedt het podium en laat de muziek- harten vol van verwachting sneller kloppen. De uit Los An geles afkomstige Malcolm Mc Nab speelde in meer dan 2000 soundtracks van films en mag gerust gerekend worden tot 's werelds meest beluisterde trompettisten. Niet zo verwon derlijk dat de 45 muzikanten en 450 bezoekers reikhalzend uit keken naar de komst van deze beroemde man. Tussen acht masterclasses bij diverse conservatoria door, vond McNab nog net tijd om juist met dit ambitieuze harmo niegezelschap uit Noordwijk te musiceren. Een langgekoester de wens van dirigent Michel de Haas ging hiermee in vervul ling. Een programma van der tien bekende en minder beken de filmmelodieën was snel op gesteld en McNab maakte hier uit een keuze van vier nummers die hij met een spetterende trompetsolo zou ondersteunen. Met een mineraalwater in de ene en zijn instrument in de andere betreedt Malcolm Mc- Rapper Eminem komt naar Ahoy' Eminem, Amerika's populair ste rapper van dit moment, treedt zondag 4 februari op in het Rotteramse Ahoy'. In april gaf hij samen met rap-oudge- diende Dr. Dre een uitver kocht optreden in Paradiso. Het is nog onduidelijk of met de 'special guests' die Emi nem in Rotterdam vergezellen ook Dr. Dre wordt bedoeld. Dr. Dre ontdekte Marshall Mathers, de werkelijke naam van Eminem, op de radio en produceerde een groot ge deelte van Eminem's twee succesalbums. Nab de kerk en zet direct de toon met muziek uit 'The God- father'. Voor het orkest even oog noch oor meer, hoewel dit feitelijk onjuist is omdat goed te horen is dat de muzikanten zich terdege op deze bijzondere avond hebben voorbereid. In de twee stukken voor de pauze is het samenspel tussen solist en orkest in prima balans. Door enkele aanpassingen in deze bijzondere lokatie is de akoes tiek acceptabel. Na de pauze verbaast McNab het publiek met een improvisa tie op 'La Virgin de Macarena'. Ademloos luistert het publiek toe. Hier zijn ze voor gekomen. Hoge uithalen, trillers, dynami sche intervallen en mooie gli- sando's. McNab haalt alles uit de kast en maakt zich er niet gemakkelijk vanaf. Daarbij is het wel duidelijk dat McNab meer ervaring heeft met het spelen in een studio dan in een kerk met een amateurorkest. Toch slaat hij zich hier prima doorheen. Bij de uitvoering van het nummer 'Robin Hood - Prince of Thieves' bevinden orkest en solist zich op hun hoogtepunt. Er is maximaal begrip onder de muzikenten en niemand over stemt elkaar. Piano waar het piano moet zijn en forte waar het mag maar zeker niet te luid. Voor het samenspel mag beslist een dikke voldoende worden genoteerd. Het Music All In or kest laat blijken deze uitdaging gemakkelijk aan te kunnen. Van bluf is beslist geen sprake. Amsterdam Op de E-culture Beurs in de Amsterdamse RAI is van alles te zien. Onder meer deze digitale poppenkast. Maakte je vroeger met een lamp en je hand figuurtjes op de muur, nu trek je een handschoen aan en worden de bewegingen van de vingers 'gedigitaliseerd'. Via de computer kun je het beest op het scherm laten bewegen. De E- culture Beurs die gisteren door staatssecreta ris Van der Ploeg is geopend, toont allerhan de computersnufjes, onder meer speelgoed voor kinderen van 4-8 jaar. Doel van dit speelgoed is kinderen beter te leren denken. hans keuzers Concert Frédénque Spigt Frédérique Spigt - zang. Jan van der Meij - gitaar, Hein Offermans - bas, Henri van Bergen - drums, P. J. van de Boogaert - toetsen, accordeon Gehoord. 11/11, Schouw burg Leiden. Vorig jaar verraste Frédérique Spigt vriend en vijand met het Nederlandstalige album 'En gel' én met een hartverwar mend concert in Leiden. Za terdag had Spigt de strijkers van de eerste tournee in de ijskast gezet maar door de zwierige accordeonpartijen van P.J van de Boogaert werd die leemte op een zeer pretti ge manier opgevuld. „Het gaat vanavond over dromen, hallu cinaties, drugs, drank, seks en de liefde", vertelt de Rotter damse, gestoken in een slob berig, zwart mannenpak. De prachtige single 'Isis' is vooral door het uiterst subtie le akoestische gitaarspel van Jan van der Meij om je vingers bij af te likken. 'Rotterdam', het nummer over de gestolen stad, is een ander briljantje in de set. Maar daarmee is de koek voor de pauze nadrukke lijk op. 'Dit is geen lied', 'Nachtmerrieman' en 'Alles' zijn stuk voor stuk zeer per soonlijke nummers maar heb ben duidelijk niet de impact van de eerste cd 'Engel'. „Er is ons gevraaj avond niet te spelei kan niet, dan gaan De Rotterdamse dri vissenkom die de ben van twee billen der Ploeg houdt vai len. Ik heb ze lieve ner en met wat mee Zo geeft Spigt op e manier gevolg aan tot staken. Frédérigue Spigt zeer slecht bij ster luid moet vaak uit I komen en haar si hees en rauwer dai Het is maar goed d: leidingsband bij de veelvuldig helpt er dosis galm op de st zangeres doet de klein wiegeliedje speeldoos klinkt dc crofoon. „Ik ben worden van een kli rossig meisje. Da; apetrots op." Haai dens deze 'Kleine klinkt echter bromi en ze heeft moeite lodielijn te volgen, had Frédérique Spi{ gewoon niet moei den. Veel fans zouc gesteld zijn, maar zi vliegen in één kla slaan: gehoor te gev stakingsoproep én - al - haar stem de ru die ze echt nodig ha maarten baanders Voorstelling 'Mrs Einstein goes big!!!' Gehoord 11/11 Stadsgehoorzaal Leiden. „Steve McQueen vond ik er vroeger geweldig uitzien. Later werd het zo'n harig type. Niks aan. Maar nu heb ik een probleem, want laatst keek ik naar mijn eigen lichaam en toen zag ik dat dat bij mij ook zo is. Als je boven de 35 bent, komen er op allerlei vreemde plaatsen haren bij." Dit en nog veel meer van zulke grapjes zijn te beluiste ren in 'Mrs Einstein goes big!!!'. Al twaalf jaar treedt Mrs Einstein op met eigen arrangementen van wereld hits. Met hun gestroomlijnde samen zang geven de drie zangeressen een heel eigen sound aan deze hits. Deze keer werden beroemde liedjes uit films en tv-series gekozen. Hiermee is een rijke bron vol spannende muziek aan geboord, die die ook nu weer vakkun dig wordt uitgevoerd door Mrs Ein stein, met een krachtige begeleiding door The Koos Mark Big Band. Maar waarom toch al die 'grapjes', 'leuke verhaaltjes' en 'persoonlijke ontboeze mingen' tussen de nummers door? Ze zijn zo flauw en worden vooral zo stuntelig en onecht gebracht, dat de show er pijnlijk door naar beneden wordt gehaald. Een persoonlijke noot is natuurlijk sympathiek, maar wat deze dames, en dan vooral Saskia van Zutphen, te ver tellen hebben, is gewoon niet interes sant genoeg en niet leuk genoeg. Het gaat over de 'lichamelijke kwaliteiten' van de bandleden, of over het Hilton Hotel in Bangkok waar ze van de gratis luxe genieten. En het enige dat ze aan sport doen is dat ze vaak denken aan de sportschool. En als je dan ziet hoe ze dit brengen, met hun opgefokte dia loogjes, hun gespeelde onhandigheid- jes of gekoketteer met zogenaamd on elegant gedrag, dan weet je zeker dat een komische act neerzetten een vak apart is. En dat heeft Mrs Einstein niet in huis. Twee van de drie zangeressen gaan ook nog de zaal in om hét publiek mee te laten zingen. Opgewonden arm zwaaiend delen ze de teksten uit, met als resultaat dat er hier end bogen hoofd wordt meej afgezien van één dame die op het toneel komt zingen. En dat allemaal terwijl P lemse, Saskia van Zutphen1 Venneker met z'n drieën i geluid kunnen voortbreng! ven maar even een accooi ten of de muziek staat. Hel dat ze zich nog eens helen gaan concentreren, want al hebben ze zonder meer he heel bijzondere dingen ted U en groter contrast als tussen kig met de openingsgift, 5000 Klaarblijkelijk is de pilot van de ING in Voorschoten zo laagdrempelig dat ook katten zich er thuisvoelen. Deze kat was tijdens de receptie niet meer weg te slaan. ING-projectleider Maaike Ammerlaan houdt hem (of haar) vast. foto taco van der eb Een groter contrast als tussen het historische kasteel Dui venvoorde en het futuristisch nieuwe bankfiliaal van de ING is er in Voorschoten niet denk baar. Toch had filiaaldirecteur Joyce Heijnen het aangedurfd de ruim honderd gasten voor het eerste gedeelte van de ope ningsreceptie in het kasteel te ontvangen. Moet kunnen. Nog niet alle Voorschotenaren zijn al gewend aan deze lande lijke primeur - het nieuwe bankgebouw aan de School straat is een zogeheten pilot - maar op de receptie waren lou ter blije gezichten te zien. Wet houder Peter Verschoor en burgemeester Peter Cannegie- ter waren verheugd dat het plaatselijk winkelbestand is uit gedijd. De Stichting Cultureel Gebruik Dorpskerk was geluk kig met de openingsgift, 5000 gulden om de stichtingskas te spekken. Overhandigd door een robot, maai- wat maakt dat uit? En last but not least waren tal van landelijke ING-kopstukken zoals directeuren Bert Radder en Erik Drok, opgetogen over het nieuwe bankgebouw, dat de sfeer van een boetiek uitademt. Gezellig achtergrondmuziekje, koffie-automaat, spotjes en een receptie zijn in de plaats geko men van kogelvrije balies. Joyce Heijnen: „Wij zijn er in eerste instantie niet op gericht om contant geld via de balie te ver strekken. De adviesfunctie is nu heel erg belangrijk geworden. Geld halen kan gewoon via de geldautomaat. En als iemand het moeilijk vindt om te pin nen, helpen we gewoon een handje." Duizend man was er uitgeno digd, ooit wel eens zoveel mensen bij elkaar gezien? Het paste allemaal wonderwel in de accommodatie die het familie bedrijf Dekker in Zoetermeer heeft. Maar o wee als je in de immense hal. slechts verlicht door flatterende kaarsen, ie mand zoekt! Het is dat we wis ten dat Cor van Zadelhoff (de giga-makelaar), Paul Nouwen (oud-directeur ANWB), Peter Legro (Transavia), Rolf Lauret (importeur Mazda) en Ineke van der Wel (ex-burgemeester Warmond) er moesten zijn. Ge vonden hebben we ze nimmer. Wel compleet in de spotlights Coen Dekker in de spotlights met zijn zoon Robert-Jan en dochter Ca roline. foto mark lamers was de familie Dekker zelf: va- de modetak Olifanta in War der eti oprichter Coen en de mond en de houtbedrijven be twee nazaten, Caroline en zoon heren. Robert-Jan, die respectievelijk Op het podium stelde Dekker sr. zijn opvolgers voor en de zaal lag zo ongeveer dubbel toen hij verklaarde 'dat we nooit een verschil van mening hebben: alles gaat in goede har monie'. Wie de president-direc teur van het 115-jarige familie bedrijf een beetje kent, zou ook gaan (glim)lachen bij die woor den. Als zakenman is hij geen doetje, als vader toonde Dekker even zijn andere gezicht. Want wat is hij trots op zijn kinderen. Caroline is volgens hem 'jong en agressief en nog mooi ook', Robert-Jan 'zijn slimme even knie'. Vivian Boelen praatte deze massale dinershow aan elkaar, tot grote verbazing van enige niet-uitgenodigde bezoekers aan de tennishal die in de wan delgangen plotseling met de te levisie-presentatrice werden ge confronteerd. Want de show must go on: er werd die avond ook nog gewoon gesport bij Dekker. Marijke Boon wordt geknuffeld tijdens de borrel na haar nieuwe programma, dat in Leiden in première ging Geen enkele BN'er (Bekende Nederlander), zelfs geen BL'er (Bekende Leienaar) te be speuren op de première die Marijke Boon in onze Leidse Schouwburg hield. De nazit was veeleer een knusse reünie vati oude vrienden en beken den, die speciaal voor de zange res van de tragikomische le vensliederen vanuit alle hoeken van het land naar 'de bonbon doos' waren overgekomen. En dat op een gewone dinsdag avond. Het ontbreken van de BL'ers gaf ons de gelegenheid weer bij te praten met de in prachtig paars fluweel gestoken ('ieder een wil me aaien vanavond') Schouwburg-directeur Bart van MosselVan Mossel barst im mer van de ideeën voor 'zijn' Schouwburg en belooft Cock- tail het komende seizoen tal van spectaculaire premières. Namen noemen kan hij helaas nog niet. Daarvoor is het nog te pril, immers, het huidige Schouwburg-seizoen is nog amper uit de startblokken. Van Mossel volgt Marijke Boon al jaren, vanuit de Kleine Ko medie-sfeer en vindt haar uniek. „Dapper ook dat ze in haar eentje op het podium gaat staan, los natuurlijk van de be geleidingsband." Uiteraard is hij trots dat de liedkunstenares voor de doop van h programma 'Boon: kommer' voor Leid kozen, hoewel Booi geeft dat daar ook p overwegingen aan t slag liggen: „Leiden uit in de tijdsplanni naast zoek je natuu: knusse ambiance." Het premièrepublie delijk tevreden ovei nieuwe programma er ook blij mee. „Ik knus sfeertje te bewi Ik draai geen lesje a avond is weer andei redactie: Miep Smitsloo-De Graaff en Paul de Tombe telefoon: 071-535 64 84. Handen met geld moet de opening van de eerste multidisciplinaire maatschap het hebben gekost, zo wordt enkele dagen na de opening in het Leidse gefluisterd. En inder daad, kosten noch moeite waren klaarblijkelijk gespaard om het feestje van De Clercq aan de Hoge Rijndijk te doen slagen. Als je het doet, moet je het goed doen, lijken de 'maten' van De Clercq te denken en geef Erna Kortlang, Henriëtte van Baaien, Hanno Wolf, Ernst van Win, Floris Holsteijn en Frans van der Deijl eens ongelijk. Bovendien waren er drie aanleidingen om de relaties in huis te halen. Allereerst het 150-jarig bestaan van het oorspronkelijke advocatenkan toor. dan de samenvoeging van de drie discipli nes (notariaat, advocatuur en belastingadvies) en een nieuw onderkomen, het oude gebouw van de Sociale Verzekeringsbank. De sfeer van verzekeren hangt er al lang niet meer. Aannemer en 'huisbaas' Jobo Bouw heeft het gebouw grondig verbouwd. Uiteraard glori eerde Jobo-eigenaar Boy van Dijk er als één van de vijf- tot zeshonderd gasten. Verder was zo ongeveer iedereen uit de Leidse regio aan wezig. Ook niet zo gek als je bedenkt dat som migen twee tot drie uitnodigingen op de deur mat hadden gevonden. Opvallend veel autodealers. Peter Kempeneers van de LIAM was er. evenals Cas Gorris van BMW en Ton Geenjaar van Hyundai, die ver gezeld werd door echtgenote Gerda, raadslid in haar woonplaats Hazerswoude. Hetgeen enfant terrible Petra Kempeneers deed opmerken 'dat die dealers zeker veel advocaten nodig heb ben'. Collega-notarissen Jan Karstens en Nico Cus- ell lieten hun gezicht zien, de nodige bankiers (veelal herkenbaar aan de gestreepte pakken), een afvaardiging van de Kamer van Koophan del en een aantal accountants. De menigte werd getrakteerd op lopende circusacts - sta je rustig aan een drankje, staat er ineens een vuurspuwer of een deegslikker naast je. De feestgangers konden ook nog in een bruine kroeg of op de discovloer terecht. Kortom: „Ze gingen gewoon niet meer weg", verzucht ach teraf Ema Kortlang, uiteraard zonder dat ze dat onaardig bedoelt, integendeel: „Ik heb al ge zegd: wat mij betreft volgend jaar wéér zo'n feest." - -

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16