Maaldrift eist sluiting Voorham .brek aan velden breekt LOHC op Regio Leiderdorp verkoopt groenstroken Trouwauto in de prak Gemma wordt een HOE KOM IK ALS ONDERNEMER SUCCESVOL DE GRENS OVER? G 13 NOVEMBER 2000 leiderdorp» eric went Wie zonder toestemming van Leiderdorp een stukje gemeen telijk groen in bezit heeft, kan dat strookje kopen. Voorwaarde is wel dat verkoop past in het nieuwe gronduitgiftebeleid. Is de gebruiker niet bereid het il legaal verworven strookje te ko pen, dan moet hij de grond bin nen een maand ontruimen. An ders doet de gemeente dat. Een groot aantal Leiderdor pers heeft zonder toestemming van de gemeente openbaar groen 'geannexeerd'. Dat gaat om stukjes groen die aansluiten op erven van woningen, stukjes langs zijkanten van rijtjeswo ningen en strookjes tussen slo ten en tuinen. Daarnaast zijn er zestig Leiderdorpers die legaal stukjes grond huren van de ge meente, en hebben 63 mensen een verzoek tot aankoop van een groenstrookje ingediend. Voor Leiderdorp is de onduide lijkheid in de regelgeving reden om een nieuw gronduitgiftebe leid vast te stellen. In dat beleid ligt vast welke stukjes grond wel en welke niet voor verkoop in aanmerking komen. Uitgangspunt is dat er alleen grond verkocht wordt aan eigenaren van direct aan de strook grenzende percelen. Daarop mag dan geen straat- meubüair staan, zoals lantaren palen of verkeersborden, en strookjes met bomen van 40 jaar of ouder worden ook niet verkocht. Dat geldt ook voor stukjes groen op woonerven. Die groenstrookjes zorgen voor 'stoffering' van de erven, en het is 'niet gewenst' om daar be bouwing of erfafscheiding toe te staan, vindt Leiderdorp. Het huren van grondstrook- jes wordt definitief afgeschaft. Het is arbeidsintensief en le vert te weinig op, vindt Leider dorp. De strookjes worden ver kocht aan de zittende huurders, en als ze de grond niet willen kopen volgt een forse huurver hoging. Ook worden de huur contracten niet meer verlengd. Morgenavond buigt de Lei- derdorpse politiek zich over de nieuwe regels voor gronduitgif- te. Als dat beleid wordt aange nomen, volgt jaarlijks een con trole op naleving ervan. Bewoners dreigen met kort geding De bewonersgroep Rijksstraatweg in Wassenaar eist on middellijke verzegeling van het bronbemalingsbedrijf Voorham. Als dat voor morgen niet is gebeurd, spannen de Maaldrift-bewoners een kort geding aan tegen de ge meente. Ze stellen dat het bedrijf illegaal aan de slag is gegaan. wassenaar erna straatsma De bewonersgroep bestaat uit negen gezinnen aan de oostelij ke zijde van de Rijkstraatweg, ter hoogte van Maaldrift. Deze groep is verontwaardigd over de 'illegale' activiteiten ter hoogte van nummer 179. Het bedrijf is volgens hen al begonnen, zonder dat al le bezwaar procedures zijn afgelo pen. De komst van Voorham is de bewo ners een doom in het oog. Ze vin den het onbe grijpelijk dat de gemeente heeft geregeld dat het bron bemalingsbedrijf zich hier mag vestigen. Het bedrijfsterrein tast volgens hen het achterliggende natuurgebied ernstig aan. Voor ham heeft van de gemeente toestemming om een kantoor, opslagloodsen en een villa te bouwen. Voorham komt uit de wijk Kerkehout, waar het bedrijf weg moet vanwege woningbouw plannen. Een deel van het be drijf is hier nog gevestigd. Op het nieuwe bedrijfsterrein van Voorham heeft enkele decennia lang een caravanbedrijf geze ten. De gemeente laat het op een kort geding aankomen. ,,De ge meente valt niets te verwijten", aldus een woordvoerder. Was senaar heeft Voorham een mi lieuvergunning gegeven, waar tegen belang hebbenden tot 23 novem ber bezwaar kunnen aan tekenen. ,,Het is een misvat ting dat het bedrijf geen vergunningen heeft." De provin cie moet nog wel akkoord gaan met de inrichting van het nieuwe bedrijfsterrein van Voorham. „Wij hebben echter geen reden om aan te nemen dat de provincie tegen de bedrijfsacti viteiten van Voorham is", aldus de gemeentelijke woordvoer der. „De gemeente heeft daar over frequent contact met de provincie." Zolang de provincie nog niet definitief akkoord is mag het bedrijf voorlopig alleen activiteiten ontplooien waar voor geen milieuvergunning nodig is. „Die vinden voorlopig dan ook nog plaats in Kerke hout." Buurt verontwaardigd over 'illegale activiteiten Warmonds gelegenheidsduo gekozen tot prinsenpaar aak Albert Heijn Irislaan h De politie zoekt getuigen van een snelkraak bij de jn aan de Irislaan in Oegstgeest in de nacht van don- vrijdag. De dader kwam rond vier uur 's nachts bin- Sz ;en tegel door de ruit te gooien. De buit bestond uit uter. Getuigen kunnen bellen met de politie op num- Kers in Oegstgeest i. In twee flats aan de Clematislaan en de Maarten In is gisteren ingebroken. In beide gevallen klom de in- |t balkon op en forceerde een bovenlichtje. Uit de wo- n een videorecorder, een klokradio en geld gestolen. aa zc w bier ia eniging LOHC in is bang voor een te rn het aantal leden. :eft te weinig velden meer dan zevenhon- nOok is de kwaliteit Jjiidige velden bedui- Ier dan die van con- ockeyclubs. Als daar ,n verbetering in komt, m zich niet op zijn ho- /a handhaven, aldus gf ilanda Kerkvliet I 42 jaar II ke staat: Ge lee kinderen tint samen met i botenverhuur- lympia Charters ond ats: Warmond \x voorzitter R. van de Wall Bake. Volgens de voorzitter zit de vereniging met de handen in het haar. „We lopen tegen de muur aan. We moeten door, maar we kunnen niet. Onze po sitie in de landelijke top vijftien komt op deze manier in het ge ding." Volgens de voorzitter zou LOHC moeiteloos honderd jeugdleden kunnen aannemen, maar daarvoor is geen ruimte. „Seniorleden voelen er niks voor om te trainen op gewone grasvelden en goede trainers aantrekken wordt steeds moei lijker. Eerst zien, dan geloven, zeggen leden als we zeggen dat er aan wordt gewerkt. Intussen gaan ze elders heen." Om op topniveau te blijven presteren heeft de .club volgens Van de Wall Bake twee nieuwe velden nodig: een waterveld en een kunstgrasveld. Dat heeft LOHC aan sportwethouder De Ruyter meegedeeld. Probleem is, dat de club geen plaats heeft om uit te breiden op de huidige locatie in sportpark Hofbrouc- kerlaan. Een snelle oplossing is niet in zicht. „Uitbreiden kan alleen aan de kant van de Lange Voort, maar daar zit de cricket vereniging. Als ASC met de voetbalclub naar de Overveer- polder verhuist, ontstaat daar ruimte, maar de tennisvereni ging OLTC wil ook meer velden. Toch is het zaak op korte ter mijn een oplossing te vinden voor het probleem." Sportwethouder De Ruyter was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. looit meer z n het bijzonder. Ik moet kunnen verge nten. Als ik een pro iemand heb, praat ik of zeilboot? Een ideaal trans- 1. Met een sloep heb j'ni van lage doorvaart- m hieruit - we wo- c t water - vaar je zo n voor een hapje of e. Met een sloep kan itad door. Ook als er dorp iets te beleven ve de sloep. Je hebt ierproblemen. En je jrt rreltje nemen. aak voor mijn beurt, vaker tot tien moe- 'oor ik ergens op rea- heel impulsief. nschap waardeert u i? an ik alleen over mijn spreken. Die heeft i te relativeren en de a zetten. We hebben aan huis. Zodra hij de loods uitkomt en hij gaat het huis in, kan hij het werk achter zich laten. Ik ben daar niet zo goed in. Waar heeft u zich de afgelopen week aan geërgerd? Aan het weer. Ik word chagrij nig van storm en regen. Je steekt je neus buiten de deur en je bent zeiknat... Welk talent had u willen heb ben? Organisatietalent. Ik ben vrij chaotisch. Ik ben vaak met tien dingen tegelijk bezig en heb moeite om de hoofdzaken van de bijzaken te onderscheiden. Ik laat me ook altijd verleiden om extra dingen te doen, want ik kan moeilijk nee zeggen. Big Brother of De Bus? Ik kijk helemaal niet naar dat soort programma's, heb nog geen enkele aflevering gezien. Geef mij maar een Duitse krimi of een goede film. Wat mist u in Warmond? Een diversiteit van het winkel- bestand. Maar je moet wel rea listisch zijn. Het is voor een on dernemer niet op te brengen om een zaak te beginnen in de winkelpanden die in de huidige tijd te koop komen. Wat ik ver der mis zijn passantenplaatsen. Warmond heeft een vreselijk mooie achtertuin in de vorm van de Kagerplassen. Het is jammer dat mensen Warmond niet aandoen, maar doorvaren. Maar alleen met het aanleggen van honderd passantenplaat sen ben je er niet. Je moet de mensen wel wat te bieden heb ben. Een terras aan het water bijvoorbeeld. Welk principe is u heilig? Eerlijkheid. Ik hou niet van rod del en achterklap. Er wordt in Warmond veel gepraat. Dat is inherent aan het wonen in een kleine gemeenschap waar ie dereen elkaar kent. We hebben het aan den lijve ondervonden toen mijn man ziek was. Hier in de Veerpolder was het erg met hem, in het dorp was het nog erger en op het Oosteind was-ie dood en begraven. Waaraan bent u verslaafd? Aan roken. Elk jaar na het wa tersportseizoen neem ik me voor om te stoppen. Maar als de drukte gaat beginnen, steek ik er toch weer eentje op. warmond judynihof Warmond heeft voor het eerst sinds jaren geen Prinsen-echt paar. Sinds zaterdagavond heerst een gelegenheidsduo over het 'Rijk der Billenprik- kers': Paul Stol en Gemma Ver- sluys. Voor Gemma is daarmee een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Ze wilde al tijd al prinses worden, maar dat zat er niet in, want haai' man hoefde niet zo nodig. Voor Stol gold min of meer hetzelfde. „Marrie is niet erg enthousiast te krijgen voor het carnaval. Daar moesten we wat op vin den," zegt Stol, nadat hij om elf minuten over elf tevoorschijn is gekomen uit een grote doos en tot Prins Carnaval is uitgeroe pen. Als even later blijkt dat Gem ma Versluys is uitverkoren om zijn prinses te worden, reageert het publiek in sportzaal Klim Op uitzinnig. „Ze wordt een wéreldprinses", zegt Clara Era des, bestuurslid bij de carna valsvereniging De Billenprik- kers. Veel instemmend geknik. Want als iemand van feesten en gezelligheid houdt, is het Gem ma Versluys wel. Zelf zou Erades ook best prinses willen zijn, maar dat kan ze vergeten. .Alleen echte Warmonders komen in aan merking. En ik woon hier niet." Erades komt uit Leiden, woon de geruime tijd in Oegstgeest en verhuisde een jaar geleden naar Noordwijk. Ze belandde jaren geleden bij de Billenprik- kers, omdat ze in haar toenma lige woonplaats Oegstgeest wat feesten betreft niet aan haar trekken kwam. „In Oegstgeest is niks. Ik ben een levensgenie ter, dus ik ben het gaan opzoe ken." Wie prins of prinses carnaval in Warmond wil worden, hoeft er niet geboren te zijn, maar moet er wel wonen. Gemma Versluys is ook geen geboren Warmondse, maar de nieuwe Prinses trouwde met een War- monder en woont er al jaren. Ze is al heel lang actief bij de Billenprikkers. Hoewel haar man Guus penningmeester is van de carnavalsvereniging, voelde hij er niets voor om Prins te worden. Maar met haar nieuwe partner is Gémma ook heel tevreden. „Paul is mijn buurman. We wonen al 25 jaar in hetzelfde rijtje, komen regel- Het nieuwe prinsenpaar Paul Stol en Gemma Versluys (helemaal rechts). Het tweetal volgt Matthieu en Els van Winsen op, die vorig jaar de scepter zwaaiden over het 'Rijk der Billenprikkers'. foto mark lamers matig bij elkaar over de vloer. We kunnen het reuze goed met elkaar vinden." Voor het nieuwe prinsenpaar breekt een drukke tijd aan. Een tijd van prijsuitreikingen, (zie- ken)bezoekjes en festiviteiten. Gisterochtend begon het al. Versluys en Stol lagen na afloop van de prinsverkiezing pas om een uur of vijf op bed, maar moesten de volgende dag al weer vroeg op. „Om half elf za ten we bij Radio Warmond Lo kaal voor een live-uitzending. En om half twee waren we bij de Prinsverkiezing van de Kei- enbijters in Noordwijkerhout." ^slachtoffers Oegstgeest D Bij het Groene Kerkje in Oegstgeest zijn zaterdag de ie e doden herdacht, die tijdens de Tweede Wereldoor- n abij Oegstgeest zijn gevallen. De jaarlijkse herdenking, f piciën van het Oorlogsgravencomité Oegstgeest, be- j! ;en herdenkingsdienst en een bloemlegging bij de -jp foto dick hocewoninc rockt vrijwilligers Het Asielzoekerscentrum Leiderdorp zoekt vrijwilli- s willen geven aan groepen volwassen asielzoekers. im lessen in de Nederlandse taal, maatschappijoriën- :ls en Frans. Ook staan er lessen in het gebruik van M s op het programma. Het AZC zoekt bij voorkeur qie ervaring hebben in het geven van lessen aan groe- ji >f meerdere talen spreken en minimaal 18 jaar oud meer informatie: 5821111. ^gedeputeerde te gast op afscheid va [en_. CDA-gedeputeerde Dirk Dekker praat zaterdag ai ber in het Cultureel Centrum in Voorschoten over de ge jge bestuurlijke organisatie' van Zuid;Holland. Hij ijden's een 'buitengewone openbare' bijeenkomst ter ni -id van het afscheid van de CDA-raadsleden Wilma in c en Wim Valkenburg. Zoetemelk is enkele maanden emeentesecretaris in Zoeterwoude geworden en de /alkenburg houdt het donderdag 16 november na 22 ut dmaatschap voor gezien. De discussie met Dekker be- v alf drie en de afscheidsreceptie om half vier. oegstgeest Van het ophalen van het bruidspaar kwam zaterdag in Oegstgeest niets meer terecht. Althans, niet met deze Rolls Royce. Op de Konin- ginnelaan bleef de gaspedaal hangen in de 44 jaar oude auto, waardoor de chauffeur het voertuig niet meer onder controle kon krijgen. De auto ramde een tuinmuur en een auto, om tot stilstand te ko men tegen een verkeersbord. Voor het onfortuinlij ke bruidspaar moest in allerijl ander vervoer wor den geregeld. foto frans roomer VOOR U IS DIE VRAAG MISSCHIEN NIEUW. VOOR ONS NIET. Wat u ook onderneemt, u kunt putten uit meer dan honderd jaar kennis van zaken. Bedrijfsinformatie, starten van een onderneming, internationale handel of bedrijfsoverdracht. Bij de kamer van koophandel krijgt u een to-the-point antwoord op uw zake lijke vragen. Meer weten? Kom eens langs. Of beter nog: surf naar www.kvk.nl of bel 071 - 525 05 00. EERST EVEN LANGS JE KAMER VAN KOOPHANDEL.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 11