Heideman kómt met '3D-schaats' Cincinnati grote afwezige Holland Basketball Week Sport Arveladze 'valse' linksbuiten tegen Lausanne SPORT&S PEL Zwerver en Blangé op verkiezingslijst Einde 'wilde boksbond' nabij «DAG 9 NOVEMBER 2000 liner Usselmeervogels op non-actief S jpTPN-sPAKENBURGHet bestuur van voetbalclub IJssel- Le rogels heeft trainer Erik Assink op non-actief gesteld. Het e nam deze maatregel wegens de slechte resultaten in de klasse C van de zaterdagamateurs. De ploeg is hekkenslui- >t slechts één overwinning en twee gelijke spelen. Naar ding van dit besluit hebben voorzitter Arthur van den •n secretaris Lianne Bol hun functie in het bestuur ter be- ip tz bondscoach waterpolosters jT» Paul Metz is door de zwembond benoemd tot bonds- van de Nederlandse waterpolovrouwen. Metz trainde in rieden onder meer bij Nereus (Zaandam) en Zian (Den In Sydney deed Metz als assistent-bondscoach van Jan nk aan het bad al de coaching van de nationale ploeg, die |kt »urstellend buiten de medailles viel. Het Europees kampi- 5i hap, in juni in Boedapest, is het eerste belangrijke grote 2 joi voor Metz. Nederland is voor dat toernooi automa- 'eplaatst. De mannen moeten zich onder Johan Aantjes valificeren. In maart 2001 speelt Nederland met Spanje, ïne en Malta voor twee plaatsen in Boedapest. Nijpels bij Ronde van Nederland Ed Nijpels, commissaris van de Koningin in Friesland, 5ti >aul Nouwen op als voorzitter van de Ronde van Neder- iai Nouwen heeft zijn functie neergelegd. De oud-preses van J heeft tien jaar deel uitgemaakt van het bestuur van de landse etappekoers voor profs. In augustus werd de 40ste van het evenement verreden. Onder de leiding van Nou- q£ rerd de Ronde van Nederland in 1996 opgewaardeerd van sse 2.2 naar 2.1. De wedstrijd kreeg toen dezelfde status Nice en de Ronde van Zwitserland. tn fans bedreigen bedrijf via internet ML* Bouwbedrijf Ballast Nedam is via internet bedreigd lersonen die zich supporters van voetbalclub AZ noemen. >eft gisteren een advocaat van het aannemersbedrijf be rt, In de e-mails wordt woede geuit over het beslag dat Nedam heeft laten leggen op onder meer gebouwen van maarse eredivisionist. Dat gebeurde nadat de bouwer zijn had gekregen als uitvoerder van de bouw van een nieuw ncomplex. Volgens Ballast Nedam kost dat AZ 8,3 miljoen Zolang dat geld niet wordt betaald, kan de club niet jn bezittingen beschikken. AZ probeert via een kort ge nder het beslag uit te komen. Edammen voor vrouwen in Velp Het wereldkampioenschap dammen voor vrouwen volgend jaar augustus hoogstwaarschijnlijk in Velp ge- n. De werelddambond steunt de kandidatuur van de De Idijke Nederlandse Dambond. ertson volgt Matthijse op De internationale zeilbond (ISAF) heeft de Britse i Robertson en het Amerikaanse duo Mark Reynolds en is Liljedahl uitverkozen tot zeilers van het jaar 2000. Rey- en Liljedahl wonnen in de Star-klasse in Sydney een gou- C edaille. Robertson deed in de Europe-klasse hetzelfde largriet Matthijse. In 1999 en 1998 ging de trofee naar de andse vertegenwoordigsters in de Europe-klasse, Mar- latthijse (1999) en Carolijn Brouwer (1998). 'Dit is een verbetering Marathonschaatser Jan-Maarten Heideman heeft weer eens iets nieuws. Nadat hij de klapschaats en de carve- schaats al in het marathonpeloton introduceerde - en tussendoor de klapskeeler - komt de Oldebroeker nu met de 3D-schaats. De door Hans Veldhuis bedachte schaats heeft een ander klapmechanisme, waardoor de schaat ser meer druk heeft op het ijs en dus meer snelheid ont wikkelt. Co Adriaanse leidt in de stromende regen de training van Ajax. FOTO ANP COR MULDER Ajax, heel dun in de linkerspitsen, speelt vanavond tegen Lausanne Sports in ieder geval met drie aanvallers. Wamberto, de laatste linksbuiten, is voor de return van het UEFA cup-duel geschorst. Waarschijn lijk stuurt coach Co Adriaanse Shota Ar veladze als een 'valse linksbuiten' het veld op. De Georgiër speelde die rol al eerder. Adriaanse gaat binnenkort de boer op om een nieuwe linkerspits te kopen. De coach mag een groot deel van de opbrengst van de transfer van Jesper Gronkjaer naar Chelsea (30 miljoen gulden) uitgeven aan versterkingen. Hij wil een verdediger en een linkerspits. Tot die tijd - de overgang van de Deen gaat pas per 1 januari in - is het flink behel pen. Gronkjaer vertrekt, maar is tot die tijd geblesseerd, Peter Hoekstra ging graag naar Groningen en Kevin Bobson moet, maar wil niet naar Haarlem. Alleen de Braziliaan Wamberto komt nog in aanmerking van die plaats, al is de kleine aanvaller van huis uit geen echte linkerspits. Bovendien liep Wamberto tegen Lausanne eerder een rode kaart op. Cristian Chivu staat vanavond wél in het veld. De Roemeense verdediger is weer fit na een liesblessure. De lijst met gekwetsten blijft desondanks indrukwekkend: Tobia- sen, Knopper, O'Brien, Witschge, Gronk jaer, Hosé en Vierklau zijn niet beschik baar. Tim de Cler, die voorlopig niet wordt verhuurd aan Germinal Beerschot Antwer pen, komt vanavond waarschijnlijk op zijn vertrouwde linksachterplaats te spelen. Ajax moet vanavond een 1-0 achterstand goedmaken. Er werden tot gisteren 25.000 kaarten verkocht. Noemde Adriaanse het twee weken geleden na de nederlaag in Zwitserland nog 'heel, heel moeilijk' om de volgende ronde te be reiken, gisteren ging de trainer er bijna vanuit dat Ajax in de opdracht zou slagen. Alleen de vraag op welke manier de over winning met twee doelpunten verschil ge stalte moet krijgen, bleef nog open. „De opdracht is duidelijk. Maar gaari we vanaf het begin met een modem woord 'full-pressie' spelen of wordt het gecontro leerd aanvallen?", vroeg Adriaanse zich af. In Zwitserland leerde de wedstrijd dat Lau sanne vooral gevaarlijk is in het uitspelen van de counter, dus lijkt een al te open speelwijze gevaarlijk. Niettemin wil de trai ner vasthouden aan de Amsterdamse huis stijl door met drie aanvallers te beginnen. Bij de nieuwe schaats blijft de schoen bij de afzet niet recht boven het ijzer. De neus van de schoen draait enigszins naar binnen, waardoor de afzet lan ger duurt. Heideman: „En het mooie is dat je het verschil al leen voelt bij de afeet. Op het rechte eind maakt het niets uit." Heideman, die in de zomer maanden al in Heerenveen ex perimenteerde met het nieuwe fenomeen, reed gisteren een laatste testrondje op kunstijs baan Kwintus Nova in Dronten. Een test die goed uitpakte. „Za terdag in Eindhoven ga ik er voor het eerst een wedstrijd op rijden. De laatste test was nodig omdat ik toch even tijd nodig had om te wennen. Met de car- veschaats dacht ik gelijk: Tsjak- ka. De 3D-schaats had iets meer tijd nodig. Maar na de laatste training ben ik ervan overtuigd dat het een verbete ring is." De 3D-schaats is een ontwerp van Hans Veldhuis, de man die ook met de carveschaats kwam. Bij die schaats is het ijzer in het midden smaller dan aan de uit einden, waardoor de schaats vanzelf naar binnen stuurt. Op de nieuwe 3D-schaats zit dat ijzer ook. Heideman: „Ik ga niet elke rare uitvinding testen, maar als Hans Veldhuis met iets komt, is het de moeite waard om te luisteren. En als de theorie dan blijkt te kloppen, ben ik direct geïnteresseerd." Wat precies de winst is van de nieuwe schaats is voorals nog moeilijk te voorspellen. „Ik voel meer druk op de schaats, dus ik moet harder gaan. Maar dat is theorie. In de praktijk moet dat nog blijken. Mis schien zaterdag in Eindhoven wel. In absolute zin is het moei lijk om erachter te komen hoe veel het scheelt. Klokken of tes ten in de windtunnel heeft wei nig nut, zoals bij mijn haaien- pak." Toch is Heideman ervan overtuigd dat hij profijt heeft van zijn nieuwe schaats. „Als zou blijken dat ik iedere ronde een-tiende sneller ben, kun je je afvragen of dat in het mara- thonschaatsen veel zoden aan de dijk zet. Maar het is wel een prettig gevoel om weer een voorsprong te hebben." tn het Topcircuit be- gepresteerd. De spe- BC 't Onstein waren y-h vaste partners Jan r" en Anton Maas in de Vjitie ijzersterk, maar zij litmaal steken op een en dertigste plaats, ikes (Leiden) speelde tb Bertens en Jan van eindigde op de 21ste leike Leijnse (Alphen) Zwerver (Leiden) wer- :e in het deelnemers- 38 koppels. Ie team van Crash zal ïn bij moeten zetten om an één seizoen in de visie te blijven. De Lei- verloren tegen Zeerob Utrechtse BC (25-3), BC (10-20), APIH (23-7), 23) en Star 1 (18-12), afzakten naar de laat- s. Het vierde en vijfde en het in de tweede di- luidend beter met klas- i in de top vijf. De Sleu- teleur met elfde plaats, tweede bridgeclub van wam vorig jaar nog in divisie uit. rcuit na twee ronden: I. ^an jf 298 pnt. 2 Kroes/Top 294 nen/Oosthoek 280 pnt. 4 Van 266.5 pnt, b. Drijver/De Wijs C Maas'Ramo-dt 112 pnt. 22. hees 101 pnt, 38. Leijnse/Zwer- klasse: 1. EGBC 17-291, 2. 17-285, 3. Sittard 17-283, 4. 17-279, 5. Utrechtse BC 17- rash 3 (Leiden) 17-196. isie poule 4: 1Bridgepromotie Irash 5 7-126, 3. BOC2 7-123, jker BC 7-120, 5. Crash 4 7- Sleutels (Leiden) 7-93. Het eerste team van biljartvereniging De Plas uit Langeraar, dat met 4-2 won van Centrum 1. FOTO HIELCO KUIPERS Onder redactie van Michel van Gent maar deze zal wegens toernooi- verplichtingen niet altijd mee spelen. „Na zeven titels was het moeilijk om de motivatie hoog te houden, nu is de strijd meer open. Dat geeft veel stimulans: wij gaan weer volop voor de ti tel", kondigt Fu strijdlustig aan. Hoe breed de selectie van Tor nado's is, werd duidelijk op het zevende Allround Classics in het thuislokaal aan de Hoge Rijndijk. Philip van Aken en Mi- Len Pan haalden op het sterk bezette evenement de finale. Zij gaven elkaar hierin weinig toe, want de sets werden op de laat ste bal beslist. Van Aken won bij het straighpool met 50-49 en bij het 8 ball 4-3. Bij de vrou wen verdedigde Evelien Heyster haar titel door lokale favoriete Diane Parlevliet te kloppen: 40- 22 en 4-2. Eindstand Allround Classics Leiden, vrou wen: 1. Evelien Heyster (Den Haag), 2. Dia ne Parlevliet (Leiden), 3. Karen van Steen bergen (Leiden) en Kynthia Orfanidis (Den Haag), 5. Claudia Hundersmarck en Jo-Ann Bruinsma (Leiden). Mannen: 1. Philip van Aken (Voorschoten), 2. Mi-Len Pan (Lei den), 3. Niels Feyen (Den Haag) en Pie Ot- ten (Sittard), 9. Wim Braam (Leiden). lausanne stonden en geen enkele Nederlander. Oranje, als ploeg wel uitverkoren, was in de jaren '90 met Italië bij de mannen de toonaangevende volley balnatie. Behalve Zwerver en Blangé is ook de Pool To- mas Wojtowicz, een ster uit de jaren zeventig, aan de rij kanshebbers toegevoegd. Die telt bij de mannen nu 36 spelers. Bij de vrouwen zijn er 21 genomineerd; onderhen geen Nederlandse. Liefhebbers kunnen nog tot 28 november via de website van de FIVB (www.fivb.ch) hun voor keur voor de volleyballer, volleybalster, trainer en het team van de afgelopen eeuw kenbaar maken. Ron Zwerver en Peter Blangé zijn door de FIVB alsnog toegevoegd aan het lijstje dat de volleybal ler van de 20ste eeuw moet opleveren. De boegbeelden van het Nederlandse team dat in Barcelona olympisch zilver haalde en in Atlan ta goud, hoorden aanvankelijk niet bij de selectie die de keuzecommissie op volstrekt onduidelijke gronden had gemaakt. Al in Sydney werd er schande van gesproken dat bijvoorbeeld de Argentijnen Hugo Conté, brons in 1988, en Marcos Milinkovic, nooit op het podium gestaan, wel op de voorkeurslijst den haag gpd emen i bol k- tegen el in voor- eslist: kaderspelers uit Lisse I nog wel door André van de leiding. Hij liet te- k Bakker een 46-3 voor klippen, maar pakte met Ée van 41 dsnog de I Ben Duivenvoorde fe Sassenheimers op ge- pogte door in negen 1 te winnen van Louis Waarbij hij na vier beur- Js 122-14 voor stond. In Issende derde partij won JFilippo van Cas Juffer- ankzij een serie van 84 waarmee hij een 81- chterstand ongedaan Poulegenoot De Plas lar) draait net als Spor- trust in de top mee dankzij de 4-2 zege op Centrum 1. Paul Sassen en Hans Borst zorgden in dertien en vijftien beurten voor de winstpartijen. Bij de driebanders incasseerde Tra velshop een 6-2 nederlaag te gen Weena, waarbij alleen Maarten Hoek iets terugdeed voor de Lissenaren. Arie Sanders heeft het kampi oenschap libre klein vierde klasse in het district Veen- en Rijnstreek bemachtigd. De spe ler van Monopole (Ter Aar) won zes partijen en behaalde met 1.94 ook het hoogste moyenne. Ben van der Hoek (RBV) pakte met hetzelfde puntental de titel bij het driebanden groot derde klasse. Hij zegevierde in zijn slotpartij met 20-17 over Martin Plasmeijer. Deze had bij winst op grond van zijn moyenne nog kampioen kunnen worden, want hij kwam nu uit op 0.506. Ook Jos Verdel had een beter gemiddelde dan de kampioen (0.463 om 0.461), maar een ver- liespartij-meer. District Veen- en Rijnstreek, finale libre klein 4e klasse: 1. Arie Sanders (Monopole) 7-12, 2. Theo Zandvliet (RBV) 7-10, 3. Mark van Ruiten (Pepersteeg) 7-8, 4. Wil lem Roeloffs (Scheepje) 7-6, 5. Arno van der Vlist (Plas) 7-6, 6. Chris Koot (Nieuwe Wetering) 7-6, 7. Marieke Móllers (RBV) 7- 6, 8. André Opdam (Manege) 7-2. Finale driebanden groot 3e klasse: 1. Ben van der Hoek (RBV) 7-12, 2. Jos Verdel (Schelp) 7-10, 3. Co Hoogenboom (R.a- "ort) 7- Wim Driebanden groot A: Taveerne - TAS 1 5-2, Sport 6 - Monopole 2-5, HBS - Sport 12 0- 7, TAS 7 - Fort 3-4, TAS 5- TAS 11 2-5. Stand aan kop: 1. Sport 12 7-36, 2. TAS 11 8-35, 3. Fort 7-29, 4. Taveerne 7-28, 4. TAS 5 7-28. Driebanden klein BI: Alpha Bar - R.a.veen 4 7-0, Roac - Vergulde Vos 5-2, R.a.veen 12 - RBV 11 2-5, Schelp - Fort 9 2-5, Fort 1 - Jacobswoude 3-4, Fort 2 - R.a.veen 6 2- 5, Fort 3 - RBV 5 5-2 Stand aan kop: 1. Fort 9 9-47, 2. Fort 1 9-43, 3. Vergulde Vos 9-39, 4. RBV 5 9-38, 5. R.a.veen 6 9- 35. Libre klein Cl: Soldaatje 2 - Scheepje 5-2, Soldaatje 3 - Jacobswoude 13 7-0, Sport 5 - Rijnegom 11 2-5, Sport 20 - Inn 't Lely Veldt 19 2-5, R a.veen - Jacobswoude 16 5-2, Jacobswoude 4 - Rijnegom 12 3-4, Inn 't Lely Veldt 7 - Band 4-3, Merel - Sport 7-0, Plas 6 - Plas 10 2-5, Plas 22 - Aals meer 7-0, Schelp - Fort 0-7. Stand aan kop: 1, Soldaatje 3 9-56, 2. Merel 9-47, 3. Soldaatje 2 9-42, 4 Band 9-41, 5, Inn 't Lely Veldt 7 9-40. 10. Black Adders 3-12, 11. Square Point 3-11, 12. Eersteling 4-8. Eerste divisie A: Jumbo Darts - Jostibende 3-7, Pythons - Puntje d'r In 8-2, Beer "n Barrels - Tijsterman 8-2, Shit Happens - Respons 5-5, Dartsworld - Klipper 3-7, Ho- gewoerd Wizards - Cleaners 4-6. Stand aan kop: 1. Cleaners 4-27, 2. Hogewoerd Wi zards 4-25, 3. Klipper 4-25, 4. Jostibende 4-25, 5. Puntje d'r In 4-24. Eerste divisie B: Uit Altijd Lastig - Spijker- bak 5-5, Raspoetin - Buytenbeentje 9-1, Brandewijntje 2 - WWW 5-5, Vierkant 2 - Ramses Sjaffies 3-7, Sakkiemoto's - Al- phrame Ravens 5-5, Red Arrows - Botte- speer 4-6. Stand aan kop: 1. Raspoetin 4- 35, 2. Ramses Sjaffies 4-29, 3. Uit Altijd Lastig 4-27, 4 Vierkant 2 4-26, 5. Brande wijntje 2 4-21. jaren. Liefst zes ploegen bevin den zich op hooguit zes punten van elkaar aan de top. United nestelde zich op de eerste plaats door een 9-1 zege op Bullterriërs. Titelverdediger Stalgasten volgt op een punt evenals Gouwe en Happy Fami ly. Bullshit werd vooraf be schouwd als kampioenskandi daat, maar is door het 5-5 ge lijkspel tegen Tarsal Koos Minck al behoorlijk achter ge raakt. Jos Vasen (Stalgasten) en Jan van Veen (Bullshit) gooiden drie keer 180. Jack de Haas (Stalgasten), Dave van Soest (Gouwe), Peter de Haas (Tarsal) Jaco de Haas (Bullshit) en Martin van Beelen (Downstairs) deden dit tweemaal. De volgen de week ligt de competitie stil, aangezien er een bekerronde wordt afgewerkt voor de eerste en lagere divisies. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Black Adders - Stalgasten 2-8, Gouwe - Square Point 7-3, Bullterriërs - United 1-9, Tarsal Koos Minck - Bullshit 5-5, Happy Fa mily - Eersteling 9-1, Downstairs 2 - Win ning Darts 8-2. Stand: 1. United 4-28, 2. Gouwe 4-27, 3. Stalgasten 4-27, 4 Happy Family 4-27, 5. Downstairs 2 4-23, 6. Tar sal Koos Minck 4-22, 7. Bullshit 4-19, 8. Bullterriërs 4-13, 9. Winning Darts 4-13, naars moesten vorig jaar na ze ven landstitels op rij genoegen nemen met de tweede plaats achter Cupido Tickets. Zij be horen nu tot de vele titelkandi daten. „De competitie is over de breedte sterker en dus inte ressanter geworden. De top- teams van vorig jaar, Cupido Tickets en Tornado's, zijn niet zó sterk meer, omdat zij allebei spelers zijn kwijtgeraakt. Dijkje Duinzigt is een concurrent voor de titel geworden en ook HOB Oss en Thurston zie ik hoog eindigen", blikt captain Shui- Chong Fu van de Tornado's vooruit. Hij zag Alex Lely naar Dijkje Duinzigt vertrekken, maar hij beschikt met Philip van Aken, Wim Braam, Mario Lannoye, Mi-Len Pan, Robert Parlevliet en Jesse Thehu nog altijd over een ruime en talent volle selectie. Landskampioen Cupido Tickets leunt daarente gen na het stoppen van Sjaak Kort nog meer op Rico Diks, bij Pijnacker 't Haasje dankzij Paul Swanenburg (3), Daan Hoekstra en Xander van Ros- sum (elk twee frames). Het vijf de behaalde hetzelfde resultaat thuis tegen Pijnacker 1. Hier bleef Huib Kuilboer ongeslagen en pakten Alex den Hertog en Martin Zevenhoven de reste rende punten. Hogewoerd draait als debutant op dit ni veau ook goed mee en onder streepte dit met 8-1 winst op BSCZ via Parkash Kalicharan en Henk van der Wetering (3) en Kees Essaadi (2). Stadgenoot Snookerij 7 had tegen Die Ha- ghe minder succes. Stijn Min- neboo en Erik ter Braak konden met hun twee winstpartijen 4-5 verlies niet verhinderen. Florian Moederscheim heeft het vijfde toernooi van het War- monds kampioenschap gewon nen. Hij zegevierde in de finale met 2-1 over Wladimir Roedoe. Ronald Blok schreef voor de tweede keer op rij de verliezers ronde op zijn naam en bleef zo doende leider in het tussenklas- sement. Stand Warmonds kampioenschap: 1. Ro nald Blok 49 pnt, 2. Wladimir Roedoe 44 pnt, 3. Huib Kuilboer 43 pnt, 4, Xander van Rossem 42 pnt, 5. Florian Moederscheim en Martin Zevenhoven 41 pnt. Loting tweede bekerronde: Jumbo 7 - Zee kant, Jumbo 4 - Scrumpy's, Ketel 2 - Jum bo 1, Upstairs - Hogewoerd 1, Loods 2 - Jumbo 3, Scrumpy's Dwergen - Hogewoerd 2, Concordia 1 - Snookerij 7, Snookerij 5 - Snook's, Bierbengels - Snookerij 0, Concor dia 2 - Jumbo 2, Grey Elephants (Warmond) - Dekker 2, Pocket - Snookerij 8, Snookerij 10 - Op naar Teletekst, Snookerij 6 - Pijn acker, Snookerij 1 - Jumbo 5. De dagen van de 'wilde prof- boksbond' SBBN lijken geteld. Binnen twee jaar na de oprich ting van deze afscheiding van de officiële NBB is de Stichting Beroeps Boksen Nederland zo wat zijn hele actieve ledenbe stand kwijtgeraakt. Hagenaar Mourad Louati is degene die daarvoor verant woordelijk is. Hij heeft onder het dak van school Kristalijn sinds enige tijd een aantal profs onder zijn hoede, onder wie Fred Westgeest uit Wassenaar. Deze week werd hem duide lijk dat er geen toekomst zit in de SBBN waar het gaat om het houden van gevechten in het buitenland en eventueel partij en om bijvoorbeeld een Euro pese titel. Een aantal weken geleden be zocht een delegatie van de NBB de Europese Boks Unie in Brus sel en kreeg daar te horen dat men geen zaken wenst te doen met de SBBN. Louati heeft met de profs Fred Westgeest, Talal Sentyago en Ali Sulaiman en een aantal aspirant beroeps boksers vrijwel alle sporters van de SBBN onder zijn hoede. Toen hij hoorde dat de SBBN officieel in het buitenland geen partner is van de reguliere in stanties, besloot hij weer toena dering te zoeken tot de NBB. De NBB heeft sinds een aan tal maanden een proftak onder de naam VPBN, die wordt ge leid door Michel van Halderen (huidige trainer van Nordin ben Salah en binnenkort waar schijnlijk van Mohamed el Fa- rouni), oud-prof Pedro van Raamsdonk en Arie de Jong. Louati heeft te horen gekregen dat hij een NBB-licentie krijgt als zaakwaarnemer/begeleider, maar vooralsnog niet als mana ger en zeker niet als trainer. Nu Louati en 'zijn' boksers, weer onder dak zijn bij de NBB lijkt het failliet van de profbond van Van Sinderen en diens stro man voorzitter- André Fontijn nabij. Hoewel er links en rechts nog wel wat plooitjes moeten worden gladgestreken in de persoonlijke sfeer. De NBB ver leent officials die voor de SBBN hebben gewerkt 'gratie'. Op weg naar de negentiende Holland Basket ball Week - 22 tot en met 30 december in Aho/ - is het voor de organisatie nog veel hopen en weinig hebben. Toemooibaas Onno Oosterhof kan tot nu toe slechts vier van de acht deelne mende ploegen invullen. De Universiteit van Cincinnati, vorig jaar nog gepresenteerd als 'grootste vis ooit aan de haak geslagen' komt zeker niet. Cincinnati stond de laatste vijf seizoenen vast in de top twintig van de NCAA, de Amerikaanse competitie voor col legeteams. De NCAA-regels schrijven voor dat een school één buitenlands uitstapje mag ma ken. En Cincinnati was naast Rotterdam ook vastgelegd voor een toernooi in Puerto Rico. „Dat Cincinnati niet komt is een grote tegenval ler", aldus Oosterhof. De Nederlandse ploeg en het Nijmeegse Eiffel Towers, winnaar van de FEB-cup, zijn de vader landse vertegenwoordigers. Oranje komt alleen als bondscoach Maarten van Gent een repre sentatieve ploeg op de been kan brengen. Dat lijkt zónder de in het buitenland spelende inter nationals onmogelijk. Volgens Oosterhof wordt momenteel nog met diverse werkgevers en agenten van de spelers overlegd. Zelfs de komst van Rik Smits acht Oosterhof nog mogelijk. De Eindhovenaar die dit seizoen 'met pensioen ging' bij de Indiana Pacers in de NBA schijnt echter van plan te zijn de kerstdagen thuis in Amerika door te brengen. Kendall Mack, international van Nijmegen, mag met zijn ploeg meedoen. Hetzelfde geldt voor Eric van der Sluis, die actief is bij leper. De huidige koploper van België is ook vastgelegd voor het toernooi. Ook de komst van Kaapver dië staat vast. Deze ploeg presteerde goed in de Africacup maar lijkt vooral te zijn gehaald om dat verreweg de meesten van de 7000 Kaapver- dianen in Nederland wonen. Wat rest zijn onzekerheden. De contracten met het Braziliaanse Flamengo's en de nationa le ploeg van Cuba zijn nog niet getekend terug gestuurd. „Ga er maar vanuit dat de onderhan delingen vrijwel zijn afgerond", aldus Ooster hof. Er was ook sprake van dat de nationale ploegen van Rusland en Joegoslavië zouden ko men, maar dat gebeurt niet Oosterhof houdt wel de mogelijkheid open dat er clubteams uit Rusland en/of Joegoslavië worden gehaald. Oosterhof wil hoe dan ook een Amerikaanse deelnemer. „Er zijn contacten met drie teams, een collegeploeg en twee teams uit de IBL Die Amerikaanse competitie is te vergelijken met de CBA maar internationaler gericht." De kans be staat dat het Franse Villeurbanne zijn titel in Rotterdam komt verdedigen.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25