Gerets bewijst PSV slechte dienst trcelona voldoet aan de eis, Milan niet Sport Feyenoord-coach Van Marwijk: 'Onderschatting grootste zorg' rdedigers Vitesse )rstaan laatste test Ewing bereid Mourning nier te geven !DAG 9 NOVEMBER 2000 aksters blijven derde De Nederlandse vrouwenploeg heeft ook in de elfde n de schaakolympiade in Istanbul de derde plaats be- De schaaksters wonnen gisteren met 2-1 van Spanje. Iden concurrent Rusland af, dat met 2-1 van Joegosla- or en nu een punt achter staat. Nederland liep boven- ,p nummer twee, Georgië, dat tegen Oekraïne onderuit I). Tegen Spanje verloor Peng op het eerste bord van Sziva en Lanchava herstelden met zeges op Hernandez is. De Nederlandse mannenploeg won van Polen (2 1 /2 •n klom naar de gedeelde zevende plaats. Loek van We- ijn partij tegen Krasenkow, waarna Van der Sterren en emise speelden. Jeroen Piket moest vervolgens lang en tegen Markowski, maar slaagde erin de Nederlandse ing te verdedigen. Rusland leidt met 30 1/2 punt, Oran- lamen met Verenigde Staten 27 punten. [os naar KV Mechelen KV Mechelen heeft Aad de Mos aangesteld als tech- viseur. De 53-jarige oefenmeester behaalde eind jaren rote successen met de Belgische club. Dit seizoen staat reien onderaan in de eerste klasse met vijf punten uit [rijden. De club ontsloeg kortgeleden trainer Lei Clijs- erving hem door Valere Billen. De Mos was het laatst m bij Urawa Red Diamonds in Japan. and Zatopek kritiek na beroerte De gezondheidstoestand van Emil Zatopek is kritiek. Jaroslav Elis maakte gisteren bekend dat de 78-jarige et in het militair ziekenhuis in Praag een beroerte heeft Niet alleen zijn hersenen zijn aangetast, maar ook hart, n nieren", zei Elis. Zatopek, het sportidool van Tsje- 30 oktober opgenomen. De langeafstandsloper, die bij pische Spelen van 1948 en 1952 vier gouden medailles (lit jaar al tweemaal eerder in het ziekenhuis. on en Hosé willen niet weg Ajax zit nog altijd in zijn maag met Brutil Hosé en ibson. De twee spelers weigeren te worden uitgeleend riem. Ajax onderneemt binnenkort een laatste poging uo bij de eerste divisieclub te stallen.Technisch direc- Beenhakker en directeur betaald voetbal Co Adriaanse Hosé en Bobson er niet van kunnen overtuigen dat een naar Haarlem het beste voor hun ontwikkeling zou >ens Adriaanse wordt het tweetal vooral door 'vrienden vaarnemers' ontraden naar Haarlem te gaan. De hoofd- legde er gisteren aan toe dat het tweetal zelfs nog regel- u kunnen meetrainen bij de Amsterdamse club. De amse club wil dergelijke situaties in de toekomst voor oor in contracten met spelers te laten vastleggen dat ze ijde elders gestationeerd kunnen worden. De ziekenboeg van Feyenoord blijft goed bezet. Van Wonderen, Van Gastel, Gyan en Kornejev zijn vanavond wegens blessures niet in staat de 1-2 voorsprong op FC Basel in de tweede ronde van de UEFA Cup te verdedigen. Paauwe is bo vendien geschorst. Het kwartet moet zo goed als zeker ook de uitwedstrijd van zondag bij PSV missen. Het trage herstel van de vier is een lelijke streep door de rekening van trainer Bert van Marwijk. Vooral in de as van zijn ploeg ontbreekt het de laatste weken aan voetballende kwalitei ten. Daardoor raakt Feyenoord steeds afhankelij ker van de bevliegingen van Leonardo en Kalou. Het tempert het optimisme voor de confrontatie met de Zwitserse subtopper niet. „We kunnen tegen FC Basel alleen maar verlie zen", concludeerde Van Marwijk. De oefenmees ter bespeurde de afgelopen dagen bij niemand twijfel over het bereiken van de derde ronde. Het legioen spaart de centen voor nieuw Europees avontuur en heeft slechts 15.000 kaarten voor het duel in de tweede ronde van de UEFA Cup afge nomen. In de media wordt FC Basel sinds de 1-2 nederlaag van twee weken geleden tegen Feyen oord al lang niet meer serieus genomen. „Onderschatting is daarom mijn grootste zorg", stelde Van Marwijk. „Ik zeg het nog maar eens. Hoe veel mensen heb ik niet horen lachen over Sturm Graz. Nu blijkt dat ze wel gewoon de tweede ronde van de Champions League hebben bereikt. FC Basel is dan wel geen Sturm Graz, maar toch. Ik vind het ook na onze 1-2 overwin ning nog steeds een stugge ploeg. En wij mogen, zeker met al de mensen die ontbreken, FC Basel niet onderschatten." Naar goed voorbeeld van de dubbele ontmoe ting met het Hongaarse Dunaferr in de eerste ronde, gaat Feyenoord tegen FC Basel verant woord aanvallen. „Zij moeten namelijk scoren", weet Van Marwijk. „Dat wil niet zeggen dat we de wedstrijd niet willen bepalen. Maar dat is anders dan de deuren wagenwijd open zetten. Tegen Dunaferr hebben we na de zege in de uitwed strijd namelijk ook voor eigen publiek gewon nen." Jan de Visser neemt de plaats van Paauwe in. Van Vossen vervangt vermoedelijk, net als tijdens de thuiswedstrijd tegen Roda JC, Kornejev. Het duel staat onder leiding van scheidsrechter Bas- kakov uit Rusland en wordt niet rechtstreeks op televisie uitgezonden. Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Dudek; Emerton, De Haan, Van Gobbel en Tininho; Bos- velt, Tomasson en De Visser; Van Vossen, Kalou en Leonardo. Coach laat twee beste aanvallers op de bank Hintum en Pejan Ste- pelen vanavond met het UEFA-bekertoer- i Inter. Beide verdedi- stonden gisteren een it. „Een hele opluch- coach Koeman, die Europese treffen veel icht aan ervaring ach- ntum had een kuit- Stefanovic werd ge- ior een pijnlijke rug. zekerheid selecteerde daarom in eerste in- gentien man. Niet van is Didier Martel, de eraanvaller. Hij heeft weken last van de en- erste wedstrijd, twee rug in Milaan, eindig- i speelde in Italië met allers. In de nationale e wil hij er nog wel iet veld insturen. „Te- kies ik opnieuw voor ehoudender aanpak", leren. „Waarom? Om- rder wil komen. Dat et weg dat we zullen iets meer aanvallende leggen. Deson- we de boel niet en. Daarvoor hebben we te veel respect voor de te genstander." Koemans opstelling zal daar om niet veel afwijken van die van twee weken terug in San Si- ro. Dat betekent dat Amoah vanaf de rechterkant speelt, hoewel Vitesse's topscorer het liefst achter de spits (Peeters) speelt. „Dit duel vraagt echter om aanpassingen", verklaarde Koeman. De enige vraag is wie achter Amoah op het midden veld staat, Diarra of Van der Schaaf. De coach geeft pas kort voor de wedstrijd het antwoord. Sinds de 0-0 bij Inter gaat het wat minder bij Vitesse. „Zowel collectief als individueel", gaf Koeman aan. „Het is onzin ons als de grote favoriet neer te zet ten. Spelen onder druk, in een vol stadion, tegen grote namen, het zijn zaken waar veel van on ze spelers nog weinig ervaring mee hebben. Bij Inter is 'superspits' Vieri mogelijk van de partij. „Zijn te rugkeer is een steun voor ieder een binnen de club", zei Marco Tardelli, de coach. De interna tional ontbrak bij het eerste treffen tussen de Nederlandse en de Italiaanse club. Tardelli: „Ik vind het onzin ons af te schilderen als favoriet. In de eerste wedstrijd heeft Vitesse grote indruk op mij gemaakt." Was het machogedrag of speelde Eric Gerets bewust hoog spel bij PSV - Ander- lecht (2-3)? In de volgens voorzitter Harry van Raaij belangrijkste wedstrijd van het seizoen goochelde de Belg met zijn aanvallers. Gerets erkende zijn kolos sale inschattingsfout pas toen het gouden kalf van de Champions League al was verdronken. Voor PSV resten een troosttoemooi en veel vraagtekens. EINDHOVEN GPD Bij PSV verwacht men in de na bije toekomst veel van Arnold Bruggink, de jonge talentvolle spits die dit seizoen tot wasdom was gekomen. Er ligt een nieuw verbeterd contract voor hem klaar waar respect, waardering en status uit spreekt. Vindt Bruggink zelf. Maar de spits aan wie PSV z'n toekomst ophangt werd door de trainer, Gerets, in de cruciale ontmoeting met An- derlecht uit de basis gehouden. Hetzelfde lot onderging Mateja Kezman, de miljoenenaankoop. Het kwam PSV duur te staan. In plaats van een comfortabel stekje tussen de beste zestien clubs van Europa meldt PSV zich na de pijnlijke nederlaag in het toernooi om de UEFA Cup. En daar was het de landskam pioen niet om te doen geweest. „Dat is surrogaat", beaamde de aangeslagen preses Van Raaij. „Als je één zege af bent van de tweede ronde van de Cham pions League dan is de UEFA Cup niet meer dan een tweede rangs troostprijsje. Deze neder laag is een enorme tik voor heel PSV." Veelzeggend hield Bruggink zijn lippen stijf op elkaar. De opmerkelijke 'tête a tête' met Gerets tijdens de warming-up zei echter meer dan duizend woorden. Daar stonden niet twee heren die het met elkaar eens waren. Kezman, op zijn beurt, beende naderhand ook al aangebrand door het stadion. Twee weken geleden werd Ge rets verrast door het hechte col lectief van PSV, na gisteravond is er vooral veel te lijmen. Gerets koos aanvankelijk voor .de aanvalsvariant die tegen FC Twente indruk had gemaakt, dus met De Jong en Ramzi. Bruggink, zaterdag in Enschede CHAMPIONS LEAGUE GROEPE Hamburger SV (Dui) - Deportivo la Co- rufia (Spa) 1-1 (1-0). 10. Mahdavikia 1- 0, 58 Makaay 1-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 49.867 Gele kaart: Emerson, Pandiam (Deporti vo). Panathinaikos (Gri) - Juventus (Ita) 3-1 (1-1). 7. Paulo Sousa 1-0, 24. Inzaghi 1-1, 58. Basinas 2-1 (strafschop), 66. Warzycha 3-1. Scheidsrechter: Jol (Ned). Toeschouwers: 67.000. Rode kaart: 55. Van der Sar (Juventus, 2x geel). 72. Kovacevic (Juventus, 2x geel) Gele kaart: luhano (Juventus). Warzy cha (Panathinaikos). Deportivo 6 2 4 0 10 6- 4 Panathin. 6 2 2 2 8 6-5 HSV 6 1 3 2 6 9-9 Juventus 6 1 3 2 6 9-12 GROEP F Helsingborg (Zwe) - Paris Saint-Ger main (Fra) 1-1 (0-1). 34 Anelka 0-1, 70. Persson 1-1 Scheidsrechter: Poll (Eng). Toeschouwers: 12.583. Gele kaart: Ulrik Jansson, Johansen (Hel singborg), Rabesandratana, Cisse (PSG) Rosenborg (Noo) - Bayern München (Dui) 1-1 (1-0). 27. Frode Johnsen 1-0, 88. Jeremies 1-1. Scheidsrechter: Tem mink (Ned). Toeschouwers: 14.200. Gele kaart: Sagnol. Salihamidzic (Bay ern). Bayern M. 632 111 9-4 ParisSG 6 3 1 2 10 14- 9 Rosenborg 6 2 1 3 7 13-15 Helsingb. 6 1 2 3 5 6-14 GROEPG PSV'er Adil Ramzi treurt na het missen van dé kans op 3-2. Joonas Kolkka grijpt naar zijn hoofd. Rechts Bertrand Crasson van Anderlecht. FOTO ANP PAUL VREEKER vanwege knie- en enkelklachten nog gespaard, bleek niet fit ge noeg. Vond Gerets. Saillant was de situatie bij Anderlecht, waar Koller allesbehalve speelklaar was. Desondanks behoudt de boomlange Tsjech te allen tijde zijn waarde, benadrukte zijn trainer Aimé Anthuenis. Ook met een gekwetste dij. Het moet Bruggink als muziek in de oren hebben geklonken. Kezman en Bruggink draaf den pas op toen Koller en Cras son fouten in de Eindhovense defensie hadden afgestraft. Het getergde duo deed dat met ver ve. Prompt was de 'schwung' (Ramzi) bij de lankmoedige landskampioen terug en het aanspeelpunt (Bruggink) ook écht een aanspeelbaar. Waar om vleugelspits Rommedahl te gen Anderlecht startte, was een raadsel. Tegen Belgische clubs ligt er zelden of nooit ruimte achter de verdedigers. Gerets trok zodoende zelf de angel uit de snelle Deen, die net als De Jong alweer snel plaats maakte. Twee goals van Ramzi, vlak voor en vlak na de rust, herstel den het Eindhovense vertrou wen maar konden de opgelo pen schade nooit helemaal re pareren. Verder dan een pegel van Bruggink op de paal kwam PSV niet. Sterker nog, in bles suretijd leden de Brabanders dubbel verlies. Verdediger Hof land, met een te korte terug speelbal al blunderend bij de tweede Belgische goal, werd voor de tweede keer met geel bekeurd. Anderlecht-invaller Youla wreef met een derde Bel gische treffer in de 'Derby der Lage Landen' extra zout in een opengereten Nederlandse wond. Gerets trok na de enerveren de avond het boetekleed aan, al was het pas na horten en sto ten. Daarmee gaf hij voer aan reeds gerezen twijfels over zijn tactische capaciteiten. Kritiek hield hij eerst af met 'dat is ach teraf praten'. Later stelde Gerets zijn mening bij. „Mocht ik het nog een keer overdoen, zou ik wel met Bruggink en Kezman zijn begonnen." Ronald Waterreus, de doel man, viel de Belg geenszins af. Integendeel. „Ik geef onmiddel lijk toe dat die 0-2 fataal was voor ons. PSV en drie scoren, nee, dat zit er dit seizoen ge woon niet in. Om daar de trai ner de schuld van te geven, slaat nergens op." Gerets overschatte zichzelf en PSV, de club die voor de vierde keer op rij de eerste schifting in de Champions League niet overleefde. Ongenadig was juist Anderlecht - met PSV niet toe vallig een voorvechter voor de Euro League - voor een landge noot, van wie gisteravond wei nig meer over was dan een zie lig hoopje mens. En dat mag vooral Gerets zichzelf aanreke- PSV: Waterreus; Ooyer, Nikiforov. Hofland en Heintze; Rommedahl (41 Kezman). Van Bommel, Vogel en Kolk ka: Ramzi (84 Claudio) en De Jong (38. Bruggink). Anderlecht: De Wilde: Crasson. De Boeck, Staelens en Dheedene; Stoica (56. Hasi). Baseggio. Vanderhaeghe en Goor; Radzinski (84. Youla) en Koller. Manchester United (Eng) - Dynamo Kiev (Oek) 1-0 (1-0). 18. Sheringham 1-0. Scheidsrechter: Colombo (Fra) Toe schouwers: 66.776. PSV - Anderlecht 2-3 (1-2). 16. Cras son 0-1, 37. Koller 0-2, 45. Ramzi 1-2, 47. Ramzi 2-2, 90. Youla 2-3. Scheids rechter: Collina (Ita). Toeschouwers: 32.500. Rode kaart: 89. Hofland (2x geel/PSV). Gele kaart: Ooijer (PSV), Vanderhaeghe, Dheedene (Anderlecht). Anderlecht 6 4 0 2 12 11-14 Man.United 6 3 1 2 10 11- 7 PSV 6 3 0 3 9 9-9 Dyn. Kiev 6 1 1 4 4 7-8 GROEPH FC Barcelona (Spa) - Besiktas (Tur) 5-0 (2-0). 11. Cocu 1-0, 17 Luis Enrique 2-0, 49. Luis Enrique 3-0, 80 Rivaldo 4-0 (strafschop), 88. Gabri 5-0. Scheidsrechter: Meier (Zwi) Toeschou wers: 55.000. Gele kaart: Luis Enrique (Barcelona), Nihat (Besiktas). AC Milan (Ita) - Leeds United (Eng) 1-1 (0-1). 45. Matteo 0-1, 67. Serginho 1- 1. Scheidsrechter: Nielsen (Den) Toe schouwers: 52.289. Gele kaart: Dacourt (Leeds). AC Milan 6 3 2 1 11 12- 6 Leeds 6 2 3 1 9 9-6 Barcelona 6 2 2 2 8 13- 9 Besiktas 6 1 1 4 4 4-17 lingmeester van FC moet het boekjaar kloppend zien te tonder verdere op uit de Champions larcelona voldeed zelf )dracht, door te win- lesiktas: 5-0. De wens lilan voor eigen pu- afrekenen met Leeds ng echter niet in ver- Wilan kwam niet ver- 1. nam zelf geen halve len. Al na elf minuten aak. Luis Enrique ver- ien hoekschop van lilip Cocu gleed de bal eede paal binnen. De ;e PSV'er was de enige -fier in de basis. Frank 'n de herstelde Patrick legonnen op de bank. ten later was het duel beslist. Een prachtige Rivaldo bereikte het Luis Enrique, die vrij I ainknikken. |j6 de tweede helft ging peer nagenoeg in één [met vanaf de 64ste mi- ivert in de spits. Hij )ani. Luis Enrique, Ri- trafschop) en Gabri Ie score op tot 5-0. •tekende zege was niet ttndat AC Milan tegen ■t verder kwam dan 1- had op voorsprong 'omen toen Sjevtsjen- •enalty mocht nemen. tegen de paal. De 'g van Leeds werd vlak nog groter, toen Do- Kahveci Nihat van Besiktas gaat over de knie bij Barcelona-speler Sergi. minic Matteo uit een hoek schop van Bowyer raak kon koppen. Halverwege de tweede helft sloeg Milan terug. Uitblin ker Serginho maakte gelijk na een fraaie solo. Daar bleef het bij. In groep E vloog Juventus er ongenadig uit, met 3-1 tegen Panathinaikos dat wél door ging. Juventus begon zwak in Athene. De Grieken, kwamen al na zeven minuten op voor sprong door een prachtige vrije trap van Paulo Sousa, in het verleden bij Juve op de loon lijst. Edwin van der Sar stond daarbij niet echt goed opge steld. Filipo Inzaghi herstelde het evenwicht. Hij reageerde na een vrije trap van Fabian O'N eill, de vervanger van de ge schorste Edgar Davids, alert. Van der Sar, in Turijn lang niet zo geliefd als indertijd bij Ajax, viel ook in het vervolg op; in negatieve zin. Vijf minuten voor rust kreeg de Voorhoutse doelman geel van de Scheve- ningse scheidsrechter Dick Jol. Tien minuten in de tweede helft trok hij rood, omdat Van der Sar Basinas onderuit haalde. De doelman kreeg een kwartier la ter in de kleedkamer gezelschap van Kovacevic, die ook tegen een tweede geel was opgelo pen. Jol trok zeven keer geel. Panathinaikos profiteerde van de personele overmacht. Basi nas, die de toegekende straf schop zelf benutte, en Warzy cha passeerden de opgetrom melde reservedoelman Ram- pulla: 3-1. Deportivo la Coruna, al zeker van de volgende ronde, speelde in het Volksparkstadion gelijk tegen Hamburger SV: 1-1. Mah davikia had al na tien minuten succes voor HSV. Zijn schot ging tegen de paal. Bij de Spaanse kampioen mocht Roy Makaay in de tweede helft zijn opwachting maken in de plaats van Pandiani. De Nederlandse spits wees Hoogma bijna direct op zijn aanwezigheid met de gelijkmaker. Het betekende de definitieve uitschakeling van HSV, dat UEFA Cup gaat spe len. Manchester United volgde Anderlecht in groep G naar de volgende fase. De Engelsen ver sloegen Dynamo Kiev met 1-0. Sheringham maakte de treffer na een aanval die hij zelf had opgezet. Via Cole, Giggs, die la ter geblesseerd zou uitvallen, kwam de bal bij Keane. Die faalde in de afwerking. Dat overkwam Sheringham in de herkansing niet. In groep F was de zesde speeldag in balans. Zowel Ro senborg - Bayern München als Helsingborg - Paris Saint-Ger- main eindigde in 1-1. De Duit sers en de Fransen gaan door. Basketballer Patrick Ewing is bereid een nier af te staan aan Alonzo Mourning. De center van de Miami Heat en het Amerikaanse olympisch team in Sydney komt dit seizoen niet in actie in de NBA door een nierziekte. De ziekte wordt bestreden met medicamenten, maar kan leiden tot dialyse of transplantatie. In dat laatste geval is Ewing bereid als donor te fungeren. Ewing en Mourning kennen elkaar sinds hun studie op de Georgetown University. De twee zijn vrienden en trainen buiten het seizoen samen. Ewing is de peetvader van Mournings tweede kind, dochter Mika Sydney die tijdens de spelen in Sydney werd geboren. PRIJSVRAGEN Lucky Day van woensdag 8 november. 2 - 8 - 12 - 17 - 19 - 21 - 23 - 24 - 31 - 34 - 35 - 39 - 40 - 41 - 47 - 50 - 55 - 61 - 68 - 75. (onder voorbehoud) Toto-13, week 45 A. Winnende kolom: 3- 1-2-1-3-3-3-1-3-3-1-2-3. (onder voorbe- Duitse midweeklotto. Trekking A 2 - 3 - 9 - 28 - 32 - 38. Reservegetal. 26. Trekking B 1 - 5- 9-12-15 - 46. Reservegetal: 22 Supergetallen 9 en 5. Spel 77 3 5 4 3 120 Super 6 13 5 14 7. (onder voorbehoud) Belgische.midweeklotto: 1-4-6-10-11 - 40 Reservegetal 17. Joker: 3 3 6 6 6 1 8. (onder voorbehoud) VOETBAL Straffen betaald voetbal. Voor één wed strijd geschorst: Prinsen en Hendriksen (Veendam), Wijker (AZ). Van Ommeren en Salden (Volendam), Van Leerdam (Hel mond Sport). Van As (NAC), Brunswijk (RBC), Van Haaren (Roda JC), Schenkel (Telstar), Hill (Willem II). Jalink (Dor drecht), Zonnenberg (FC Zwolle), Fik (Em- men) en Looms (Heracles). BASKETBAL Durham (VSt). Oefenwedstrijd vrouwen. University New Hampshire - Nederland 68-55 (28-24). Toeschouwers 437. Top scorers Nederland; Kooij 16, Geerts 11, Snijder 10. Bijzonderheden: derde neder laag in vierde wedstrijd tijdens Amerikaan se oefentrip van negen duels. New York. NBA. Indiana Pacers - Milwau kee Bucks 108-97, Philadelphia 76-ers - Detroit Pistons-103-94, Washington Wi zards - New Jersey Nets 86-102, Miami Heat - Seattle Supersomcs 87-81, New York Knicks - Cleveland Cavaliers 97-99, Orlando Magic - Charlotte Hornets 90-96, Dallas Mavericks - Vancouver Grizzlies 74- 101, San Antonio Spurs - LA Lakers 91- 81, Denver Nuggets - Minnesota Timber- wolves 109-107 (nv). LA Clippers - Utah Jazz 87-93 (nv), Sacramento Kings - Gol den State Warriors 115-84. Istanbul. Olympiade.Vrouwen, elfde ronde: Nederland - Spanje 2-1Peng - Calzetta CT- 1. Sziva - Hernandez 1-0, Lanchava - Nie- ves 1-0. China - Tsjechië 3-0, Georgië - Oekraïne 1- 2, Joegoslavië - Rusland 2-1, Bulgarije - Armenië 1-2. Stand aan kop 1 China 26 punten. 2. Georgië 23 1/2, 3. Nederland 22. 4. Rusland. Joegoslavië, Oekraïne 21. Mannen, elfde ronde: Nederland - Polen 2 1/2 - 1 1/2, Van Wely - Krasenkow 1-0, Pi ket - Markowski 1/2 - 1/2, Van der Sterren - Macieja 1/2 - 1/2, Nijboer - Blehm 1/2 - 1/2. Rusland - Oekraïne 2 1/2 -1 1/2, Duitsland - Bulgarije 1 1/2-2 1/2, Honga rije - Armenië 2 1/2-1 1/2. Bosnië - Israël 2-2. Filipijnen - Verenigde Staten 1 1/2-2 1/2, Engeland - Griekenland 2 1/2-1 1/2. Stand: 1 Rusland 30 1/2. 2 Duitsland 29, 3 Oekraïne 28 1/2, 4. Armenië, Hon garije. Bulgarne 28. 7 Verenigde Staten, Nederland 27. 9. Israël, Bosnië, Engeland 26 1/2 Haarhuis/Stolle (Ned/Fra/1) Kuerten/Pioline (Bra/Fra) 7-5 6-4. St. Petersburg. Mannen, 950.000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned/5) - Ivanise vic (Kro) 3-6 6-2 6-3, Björkman (Zwe) - Portas (Spa) 6-2 6-2, Palmer (VSt) - Novak (Tsj) 6-0 6-2, Safin (Rus/1) - Kornjenko (Rus) 7-6 6-1. Tweede ronde: Hrbaty (Slw/3) - Johansson (Zwe) 6-4 6-3, Voltsjk- ov (WRu) - Zabaleta (Spa) 7-5 6-2. Kuala Lumpur. Vrouwen, 450.000 gulden. Eerste ronde: Hergold (Slv) - Wartusch (Oos) 6-3 5-7 6-2, Nejedly (Can) - Horn (ZAf) 6-4 7-6. Tweede ronde: Morariu (VSt) - Talaja (Kro/1) 6-2 6-2. Nagyova (Slw) - Carlsson (Zwe/6) 6-4 6-2, Nola (Bul) - Toeljaganova (Oez) 7-5 4-0 opgave, Kruger (ZAf) - Kleinova (Ts|) 7-5 7-5. Philadelphia. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Eerste ronde Koernikova (Rus/6) - Washington (VSt) 6-2 6-0, Pratt (Aus) - Sugiyama (Jap) 6-2 7-5. Hantuchova (Slw) - Stevenson (VSt) 6-3 opgave Stevenson, Rubin (VSt) - Frazier (VSt) 2-6 6-2 6-3. WIELRENNEN TENNIS Lyon. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Clement (Fra) - Guardiola (Fra) 7-5 4-6 6-1, Haas (Dui) - Di Pasquale (Fra) 6- 3 6-3, Enqvist (Zwe/3) - Grosjean (Fra) 4-6 6-3 6-4, Kucera (Slw) - Pioline (Fra/7) 6-4 7-6 Tweede ronde Rafter (Aus/8) - El Ay- naoui (Mar) 7-6 6-2, Kuerten (Bra/1) - Llo- dra (Fra) 7-5 7-6 Dubbel, eerste ronde: Grenoble. Zesdaagse. Eindstand 1 Llane- ras/Galves (Spa) 228 punten, op één ronde Neuville/Flickinger (Fra) 327, 3. Haynes- /Wigging (GBr) 296. 4. Sassone/Pomme- reau (Fra) 285. op twee ronden 5. Tessier- /Perque (Fra) 245. Uitslagen wielrennen Dortmund. Zesdaagse. Eindstand 1. Ai dag/Zabel (Dui) 381 punten, op één ronde 2. Bartko/Martineilo (Dui/lta) 382. 3. Risi- /Betschart (Zwi) 247, op zes ronden 4. Beikirch/Madsen (Dui/Den) 235, op zeven ronden 5. Fulst/Gillmore (Dut/Bel) 216, op 18 ronden 9. Stam/Slippens (Ned) 104 Commonwealth Classic (Aus). Achtste etappe, Sydney Centennial Park 1 Skoc- zylas (Pol) 100 km in 2.26 412. Williams (Aus), 3. Hughes (AUs); 49. Koerts (Ned) 1.13, negende etappe, Coogee: 1. Brooks (Aus) 36 km in 52 23. 2 lllmgworth (GBr) 3. McMurdo (Aus); 9 Koerts 0 18 Klas sement 1. Wajs(Pol), 24. Koerts 11.06.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23