Boulevard veroorzaak verdeeldhei Katwijk en winkeliers maken mzie over Sinterklaas Kinderopvang Katwijk v nieuwbouw aan De Kron Dure huizen op plaats gara; Uitstel villabouw rond Hooghkamer Duin Bollenstreek Neem een proefabonnement "T WEKEN VOOR 41,00 BEL 071-5128030 Strengere controle milieupolitie Katwijk Wetravelden ingewijd met zege raadsleden DONDERDAG 9 NOVEMBER 2000 Geld voor bouw ouderenwoningen katwuk» De gemeente Katwijk geeft de protestants-christelijke stichting Ouderenhuisvesting DSV 262.500 gulden subsidie voor de bouw van 23 seniorenwoningen in de voormalige Boorsma- school. DSV krijgt dit geld omdat de bouwkosten zijn gestegen en de bedrijfsreserve van DSV beperkt is. De bouw van de seni orenwoningen in de Boorsmaschool is deze week begonnen. Bestelauto gestolen in Lisserbroek LissERBROEKOp de Kruisbaak in Lisserbroek is gisternacht een bestelauto gestolen. De auto was geladen met gereedschappen, bestemd voor de reparatie van land- en tuinbouwvoertuigen. De eigenaar heeft aangifte van de diefstal gedaan. Dak bezwijkt door regen lisserbroek ln een bedrijf aan de Kruisbaak in Lisserbroek werd, zo leek het, een inbraak gepleegd. De gealarmeerde poli tie trof echter geen inbrekers aan, maar wel een overvloed aan water. Dat kwam doordat het dak was bezweken onder de over vloedige regenval. De brandweer heeft het hemelwater wegge pompt. 'Weinig munitie in Katwijk' katwuk» Hoewel de politie kortgeleden nog munitie heeft ge vonden in de Katwijkse Noordduinen en bij de Zeeverkenners, bestaat de indruk dat er nog maar weinig (restanten van) muni tie op Katwijks grondgebied ligt. Dat laat Katwijk de provincie in een brief weten. De provincie had, na de vondsten in Zand- voort, aangedrongen op een inventarisatie van 'oorlogsrestan ten'. Sinterklaas is in Katwijk onderwerp van een ru zie tussen winkeliers en de gemeente. De winke liers vinden dat de. gemeente moet meebetalen aan de jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas. Bur gemeester en wethouders zijn het daar niet mee eens. Tegen dit besluit heeft de winkeliersver eniging Zeezijde inmiddels bezwaar gemaakt. Zeezijde vindt dat de gemeente de helft - in to taal bijna 15.000 gulden - moet bijdragen aan het bezoek van de goedheiligman. „Oud-burge meester Bos heeft jaren geleden het initiatief ge nomen om alle Katwijkse winkeliersverenigin gen gezamenlijk één sinterklaasintocht te laten organiseren", stelt voorzitter M. Bartelings van winkeliersvereniging Zeezijde. „De stijgende kosten van de intocht moeten door steeds min der winkeliers worden betaald. De grote super markten Konmar en de Digros betalen bijvoor beeld niet meer mee. Daarom hebben we nu bij de gemeente aangeklopt voor een bijdrage." Burgemeester en wethouders vinden niet dat de sinterklaasintocht per se behouden moet blij ven, stellen zij in hun reactie op de subsidie aanvraag. „De intocht dient geen enkel cultureel belang, levert geen bijdrage aan de promotie van Katwijk, past niet binnen het toeristisch beleid, heeft geen regionale aantrekkingskracht en is puur commercieelvoeren ze als argumenten aan om niet aan de gezamenlijke intot dj Sinterklaas mee te betalen. De intocht van Sinterklaas gaat dit j; wijk hoe dan ook door, verzekert „Die traditie willen we graag in ere hou< vendien kijkt iedereen er nu al naar u gaan we ons bezinnen of het in de toekoi nancieel - nog wel kan." Sinterklaas bezoekt zaterdag 25 noveml it Katwijkse winkelcentra. 'duf Katwijkers die er een gewoonte van maken hun huishoudelijk afval niet op de juiste wijze aan te bieden of niet te scheiden, lopen in maart, april en mei 2001 meer dan ooit het risico om bekeurd te worden. De mi lieupolitie in Katwijk gaat vol gend jaar namelijk strenger controleren op de naleving van de gemeentelij ke regels. De ambtenaren concentreren zich enkele maanden op één bepaald onderwerp, zo als bijvoorbeeld op het stallen van caravans op de openbare weg. In januari en februari contro leert de milieupolitie op uitstal lingen voor winkels. Of ze legaal zijn en of ze niet hinderlijk staan opgesteld. Daarnaast be kijken de ambtenaren of aan het nieuwe terrassenbeleid - dat in december in werking treedt - wordt voldaan. In maart, april en mei heeft de mi lieupolitie het gemunt op Kat wijkers die hun huishoudelijk afval niet op de juiste wijze aanbieden of scheiden. Tegen hen wordt proces-verbaal op gemaakt. Iedere week wordt door de milieupolitie een wijk onder de loep genomen. Deze controle actie is bedoeld om Katwijkers bewust te maken van het be lang van afvalscheiding. In juni, juli en augustus gaan de ambtenaren de straat op om te controleren of vergunningen voor evene menten, zo als braderie- en en de na jaarsfeesten in Katwijk aan den Rijn, op de juiste wijze worden na geleefd. In september en oktober worden vouwwagens en caravans ge controleerd, net als een aantal wijken waar nog niet naar het aanbieden en scheiden van het afval is gekeken. In november en december houdt de milieu politie toezicht op de openbare weg. Verder controleren de mi lieu-ambtenaren het hele jaar op loslopende honden en het opruimen van uitwerpselen van de viervoeters, op zwerfafval, gedumpt afval en op de aanwe zigheid van aanhangers, zoals caravans, op de openbare weg. Elke week een andere wijk onder de loep Politiek wil trappen, gras en beeld 51 De politiek in Noordwijk is er nog altijd niet uit nieuwe Koningin Wilhelminaboulevard er straLc moet zien. Het ontwerp met traptreden die de 3, hoogteverschil op de boulevard moeten benadi de zogenaamde 'duinvariant', maakt de meeste k bleek gisteren tijdens een eerste bespreking in de n commissie voor badplaatsontwikkeling. maruke den hollander Op initiatief van Van Duijn van Noordwijks Belang wordt nog onderzocht of een 'mix' met trappen en grastuinen tot de mogelijkheden behoort. „Die trappen zijn wel mooi, maar het is een ontwerp met heel veel steen. Het kan spannender worden als er een combinatie wordt gemaakt van de twee va rianten", vond Van Duijn. Hij kreeg bijval van Caspers (Verenigd Noordwijk) en CDA- raadslid V. Salman, die zelf erg gecharmeerd was van het gras- tuinen-idee. Grasperken, zoals toegepast bij Hotel Huis ter Duin en de Hotels van Oranje, hebben volgens hem iets sjieks. „Misschien kan zo'n derde vari ant in onze fractie eerder tot overeenstemming leiden", zei hij. Het CDA is verdeeld. Wethouder Van Nes rekende voor dat grastuinen op de bou levard Noordwijk zo'n 350.000 gulden per jaar aan onderhoud, beregening en vervanging gaan kosten. Nu kost het onderhoud van de boulevard volgens Van Nes 150.000 gulden per jaar. De 'duinvariant' komt op 40 mille extra aan onderhoud. De commissieleden Combinatie PvdA/GL/1 1 Noordwijker en RPF/GP de voorkeur aan het i (DN). „Noordwijk heeft ke punten de zee, het si de duinen. Die moet je c ten. Een badplaats het met gras", zei Baalbt mens De Combinatie. Kuijper-van Rooijei j, RPF/GPV oordeelde i veel te veel kunstgrepi om aan zee grastuine- zandvrij en natuurlijk l den. Zij vroeg de wetho de verdere uitwerking plannen de vuurtoren minente plaats te gunnele ontwerp. Van der WD zag de vrees van h; i£ tie bewaarheid dat de tingsvariant' gigantische l houdskosten met zid c brengt. ,Als het zo duui moeten we ons afvragei haalbaar is." Raadslid Van Rijnberl k binatie) wil van de bc li' een openluchtmuseum met beeldenexposities, cussie over het opknap, de boulevard wordt 0[ cember voortgezet. De stichting Kinderopvang Kat wijk (KOK) wil een nieuw ge bouw neerzetten aan De Krom in Rijnsoever. Ze hebben in middels schetsen ingeleverd bij de gemeente. Die staat 'op zichzelf welwillend tegenover de plannen. De wethouders A. van der Plas (CDA) van ruimte lijke ordening en Post (RPF) van kinderopvang praten binnen kort met vertegenwoordigers van KOK hoe de plannen het beste - technisch en financieel - kunnen worden uitgevoerd. De gemeente ziet graag dat de nieuwbouw van de stichting KOK wordt gecombineerd met de bouw van huizen op dezelf de plek. „Daarmee heeft het nieuwbouwproject financieel meer kans van slagen", aldus burgemeester en wethouders. De financiële armslag van KOK is volgens het college beperkt. KOK wil het liefste een 1900 vierkante meter groot gebouw neerzetten, waarin zowel dag opvang als naschoolse kinder opvang wordt geboden. De KOK denkt aan een centrale speelzaal met daaromheen lo kalen. De gemeente vindt dat geen goed plan. „De afstand tot de bestaande bebouwing is ge ring. Daardoor neemt de kans op overlast, bijvoorbeeld op het speelplein, toe", aldus burge meester en wethouders. Volgens directeur A van KOK is nieuwboinp gend noodzakelijk, om huidige gebouw niet moderne eisen voor k a vang voldoet. „We zitte een soort noodgebou j groep zou een deur naa moeten hebben. Aan voldoen we nu niet. Dj willen we dolgraag een speelhal. En speelti voor zowel de kleinere grotere kinderen. We wi meer babykamers." Bin kele maanden wordt hoe het nieuwe gebouw kinderopvang eruit zien en hoe het wordt bi M Conflict over Noordwijkse 'peststroök' opgelost noordwuk anton diedp.ich Op de plaats van garagebedrijf Karsten aan de Pickéstraat in Noordwijk komen 22 wonin gen. Het garagebedrijf is uitge kocht en verhuist naar bedrij venterrein 's Gravendijck. Het conflict tussen Karsten en aan nemer Taverne is daarmee op gelost. Het geschil betrof een strook naast het garagebedrijf, waar Taverne bij het bouwen van ne gen villa's een groenstrook aan legde. Op die manier kon Kar sten niet meer langs die kant zijn terrein af. R. Karsten is zeer tevreden over de oplossing. „Het conflict is de wereld uit, want doordat we zijn uitgekocht is ons bedrijf geen partij meer. En wij kunnen verhuizen naar een plek die drie keer zo groot is als de ou de." Karsten zegt dat Taverne eerder heeft aangeboden om hem uit te kopen, maar de be dragen die Taverne voorstelde waren te laag om op 's Graven dijck nieuw te bouwen. Nu kan het wel, al wil de garagehouder niet zeggen hoe hoog het be drag is. P. Taverne wil daar ook niets over kwijt. Hij zegt wel te be grijpen dat Karsten zijn huid duur heeft verkocht. „Natuur lijk moet je als ondernemer er uit halen wat erin zit. Wij zijn blij dat we uiteindelijk tot een overeenstemming zijn geko men." Door het vertrek van Karsten wordt het bouwperceel van Taverne flink vergroot. „Tot aan de Westerbaanflat gaan we nu nieuwe woningen ten. Naast de villa's wa mee bezig zijn, komei onder-één-kappers en kelde huizen. Twee rijtje Karsten is een en al genheid en ziet ook van Taverne wel zittel wordt een mooi wijkje, I wij krijgen ook een moo je. Het is heel netjes var meente dat ze dat stukje vendijck voor ons heblx gehouden. Zij verdien tuurlijk geen cent aan™ zen, want de grond is mand anders en de huii Maar ze krijgen er wel gen bij en de gemeente een tijdje de bedrijven mogelijk vanuit het do het bedrijventerrein Boerderij Hooghkamer in Voorhout. De bouw van villa's rond het mc Heijinans en gemeente ruziën over centen pand gaat voorlopig nog niet door. archieffoto wim dijkman rob onderwater De bouw van vijf vrijstaande woningen aan de Jacoba van Beierenweg in Voorhout, rond de monumentale boerderij Hooghkamer, gaat voorlopig niet door. Reden is een conflict over geld tussen de bouwer Heijmans Bouw uit Leiderdorp en de gemeente Voorhout. Voorhout wil nu een apart plan maken voor de boerderij, die hard aan een opknapbeurt toe is. En als Heijmans niet over de brug komt, wordt het gebied rond de boerderij 'groen'. Volgens directeur Vis van Heijmans Bouw wil Voorhout een zogeheten exploitatiebij drage hebben voor de bouw van de vijf villa's rond de boer derij, Plan Boomgaard geheten. Maar de grond ligt al in een ex- ploitatiegebied, namelijk Hoogh Teijlingen. „En we heb ben al betaald om huizen te mogen bouwen. Daarom wei geren wij nog eens een keer een bijdrage te betalen." Wethouder Van Steijn van ruimtelijke ordening geeft Vis deels gelijk. „De boerderij en de villa's liggen voor een gedeelte in Hoogh Teijlingen, maar voor dat gebied zijn heel lage bedra gen betaald. De gemeente wil voor deze woningen een veel hogere bijdrage." Omdat een oplossing van dit conflict nog niet is gevonden, heeft de gemeente Voorhout besloten Plan Boomgaard te schrappen en een apart plan te maken \)oor de boerderij. Die is hard aan een opknapbeurt toe en krijgt nu voorrang. De boer derij, eigendom van Heijmans Bouw, mag gebruikt worden als woning. Volgens Heijmans-directeur Vis wordt de boerderij verkocht. Er hebben zich al diverse kan didaat-kopers bij de projectont wikkelaar gemeld. De nieuwe eigenaar is verplicht in het huis te gaan wonen. Omdat de boer derij een monumentaal pand is, zijn de verbouwingskosten fis caal aftrekbaar. Het afblazen van het Plan Boomgaard wil overigens niet zeggen dat de bouwplannen voor de vijf villa's definitief van de baan zijn. Als gemeente en Heijmans de strijdbijl hebben begraven, kan er alsnog worden gebouwd. Komt Heijmans niet met een bijdrage over de brug, dan wordt het gebiedje rond de boerderij 'groen'. Geen betere dag om een we tra-veld ten doop te houden dan één waarop de regen onaf gebroken uit de hemel valt. De gemeente en de voetbalvereni gingen Katwijk en Quick Boys hadden gisteravond een uitge lezen kans om eens te kijken of zo'n speciaal veld, met kunst en normaal gras, nu echt wel zo weersbestendig is als iedereen zegt. Beide clubs hebben dit jaar een tweede wetra-veld gekregen van de gemeente. En dat is re den voor een feestje, dachten ze. Twee jeugdelftalletjes van Katwijk en Quick Boys namen het veld op de Krom voor het eerst in gebruik in een wed strijd waar de laatste tijd onder vuur liggende wethouder Van Paridon de aftrap verrichte. Daarna was het veld op Nieuw Zuid aan de beurt met een wedstrijd tussen een team van afgevaardigden van de gemeen te en een elftal van bestuursle den van Katwijk en Quick Boys. De twee Katwijkse voetbalclubs zijn uit hun jasje gegroeid en kunnen hun leden nauwelijks kwijt op i.et terrein. Gelukkig had de gemeente de oplossing: een extra wetra-veld, een enigszins vreemd klinkende af korting voor een wedstrijd- en trainingsveld. Een normaal voetbalveld kan maximaal tweehonderd uur per jaar bespeeld worden. Een we tra-veld daarentegen is bestand tegen maar liefst achthonderd uur. Dat komt omdat zo'n veld uit drie procent kunstgras be staat, en kunstgras voert het water sneller en beter af. Bo vendien hecht het gewone gras zich aan de plastic draden waardoor het veld vlakker en stabieler wordt. Voetballers brengen daarom minder scha de aan dan op een gewoon veld, waar een flinke sliding vaak het effect van een graaf machine heeft. Dat klinkt allemaal prachtig en Katwijk en Quick Boys zijn ook erg blij. Maar toch zijn de clubs bang dat de nieuwe velden geen structurele oplossing bie den voor hun problemen. „Kijk, de voordelen van een wetra- -veld zijn duidelijk: je kunt er meer partijen op spelen en de wedstrijden worden minder snel afgelast", zegt Huig Ouwe hand, secretaris en senior in het De stemming in de kleedkamer van de Katwijkse raadsleden en ambtenaren was gisteravond opperbest na de klinkende 3-1 overwinning op de bestuursleden van Katwijk en Quick Boys. Marcel van Tol (D66/Gemeentebelangen) toont zijn onverzettelijkheid. foto taco van der eb bestuur van Quick Boys. „Maar toch zijn wij hiermee niet hele maal uit de brand. Quick Boys heeft gewoon te weinig velden voor te veel voetballende en trainende leden. Het gevolg is dat veel wedstrijden geen door gang kunnen vinden en we die doordeweeks en 's avonds moeten inhalen. Ik vrees dat dit ook met de komst van het nieu we wetra-veld zo blijft. Het zou het mooiste zijn als we er vel den bij kregen. Maar ja, Quick Boys zit natuurlijk muurvast in die duinpan." Voorzitter Jan van der Bent van Katwijk deelt het gematigd en thousiasme van Ouwehand. „Laat er geen misverstand over bestaan dat wij heel verheugd zijn met het tweede wetra-veld. De trainingscapaciteit is enorm vergroot. Als het vroeger op maandag regende, konden we de hele week niet trainen. Maar op zaterdag komen wij nog steeds in de knoei. We kunnen voetballen van negen uur 's ochtends tot zes uur 's avonds. Ook met een wetra-veld erbij is het niet mogelijk om in die tijd het hele wedstrijdprogramma af te werken. Uitbreiding van het sportpark zou het beste zijn. Misschien dat de plannen rond de verhuizing van de atle tiek- en de hockeyvereniging een oplossing kunnen bren gen." In de warme en droge kantine van Katwijk benadrukte wet houder Van Paridon dat de ge meente Katwijk niet zomaar overgaat tot de aanleg van een wetra-veld. De twee nieuwe aanwinsten van de Krom en Nieuw Zuid hebben samen bij na 1,3 miljoen gulden gekost en dat kan je volgens Van Paridon zien als 'een financiële aderla ting'. „De gemeente verdient een pluim omdat zij dat over heeft voor de voetbalsport. Ik hoop dat Katwijk en Quick Boys zich dat realiseren. Zeker om dat er elders in het dorp ook verenigingen zijn die om meer ruimte zitten te springen." Na de woorden van de wethou der legde het gezelschap de zompige weg af naar het kers verse wetra-veld, waar tweeën twintig jongetjes al een tijdje stonden te kleumen. „De wed strijd duurt maar een kwartier", riep een van hen en enige op luchting was in zijn stem te ho ren. Om elk risico uit te sluiten - het is tenslotte wel een wetra- -veld, maar je weet het tenslot te maar nooit - deed Van Pari don de aftrap met stevige rub berlaarzen aan. Een half uur la ter mocht het nieuwe veld van Quick Boys bespeeld worden. Een elftal van de gemeente, met daarin onder anderen de raads leden Teun van der Plas, Huug van Duijn, Erwin Stolk en Mar cel van Tol nam het op tegen de besturen van Katwijk en Quick Boys. De raadsleden wonnen met 3-1 en vierden hun zege luidkeels in de kleedkamer. En na deze partij had ook Quick Boys officieel een tweede we tra-veld. dorine van kesteren

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18