Feyenoord eindelijk koploper DIOK-trainer Theunssens stapt per direct op (ramnik maakt einde aan ange heerschappij Kasparov Sport Uc 3 NOVEMBER 2000 tfrdam FC Groningen huurt Peter Hoekstra voor de rest het seizoen van Ajax. De aanvaller staat nog tot medio 2003 (der contract bij de Amsterdammers, maar kwam al lange tijd meer aan spelen toe. Hoekstra kan komende zondag bij FC be ningen al meespelen in de wedstrijd tegen AZ. Groningen ft in de huurovereenkomst een optie tot koop van Hoekstra ongen. Hoekstra trainde de afgelopen dagen mee bij FC bi ningen en speelde een oefenwedstrijd. ji w inden weer geblesseerd tai •flona Boudewijn Zenden is opnieuw geblesseerd geraakt, aan de knie. De artsen van FC Barcelona vrezen dat de voet- 110 er een scheurtje heeft opgelopen in het achterste gedeelte de binnenmeniscus. Zenden verdraaide de knie tijdens de ning. Een MRI-scan moet uitwijzen hoe ernstig het letsel is rf een operatie nodig is. Zenden was net hersteld van een Heenkwetsuur die hem lang aan de kant hield, orfi jfïn uitgeschakeld in Stuttgart tgart Het tennistoernooi in Stuttgart is de nummer één de plaatsinglijst kwijt. De Rus Marat Safin, winnaar van de Open, verloor in de derde ronde met 6-7 4-6 van de Brit g Rusedski. Rusedski haalde vorig jaar de halve finales op de tse indoorbaan. Schalken haalde in Stuttgart de kwartfinale op de als derde geplaatste Norman: 4-6, 6-3, 6-4. 6 iV wil Sparta-spits Elkhattabi ri ^hoven PSV heeft serieuze belangstelling voor Ali Elkhatta- De Eindhovense club maakte de interesse in de 23-jarige s van Sparta kenbaar bij zijn manager Arnold Oosterveer het bureau Soccer Vision en Frank Arnesen, adviseur voet- ;aken bij de landskampioen, informeerde bij Sparta naar de jopsom voor de Marokkaan. Die zou zo'n 5 miljoen gulden Iragen. Elkhattabi stond van 1996 tot '99 onder contract bij >renveen, maar in Friesland kwam hij niet tot wasdom. Nu is jezig aan een uitstekend seizoen bij Sparta, waarin hij al tien r scoorde. Ali Elkhattabi gaat er van uit dat hij voorlopig voor e" rta blijft spelen. „Maar ik ben op de hoogte van de belang- ling van PSV." jbbeldam tweede op wereldranglijst wijk Jeroen Dubbeldam is op de wereldranglijst voor ngruiters gestegen naar de tweede plaats. De olympisch npioen heeft 213,9 punten achterstand op de Braziliaan Ro- 1 ;o Pessoa die voor de twaalfde maand de ranglijst aanvoert. >r de olympische spelen stond Dubbeldam 11de op de we- t*calranglijst. Door zijn triomf in Sydney steeg hij naar de derde aat its achter Pessoa en de Duitser Beerbaum. Begin oktober Iroeg zijn achterstand op Pessoa nog 426 punten. Door zijn rwinning in Düsseldorf passeerde hij Beerbaum en halveer- Jhij zijn achterstand. Pagina 25: Het gouden leven van Je- n Dubbeldam. .Ier Groningen huurt Hoekstra ■il ij jemeense club blijft geschorst en eve_ï De Roemeense club Ceahlaul Piatra Neamt blijft we- s omkoping voor een jaar uitgesloten van deelname aan Eu- ee ees voetbal. De beroepscommissie van de UEFA handhaafde aol straf na behandeling van het beroep van Ceahlaul. Tijdens ie Intertoto-wedstrijd in juli tegen Austria Wiê'n (2-2) had de I. A ing van Ceahlaul met het aanbieden .van 'vrouwelijk gezel :on ap' geprobeerd de Franse wedstrijdleiding om te kopen, de fa nigdtennissers betrokken bij ongeluk city» Een busje met Nederlandse jeugdtennissers is giste- in Zuid-Afrika van de weg geraakt, waardoor drie personen wondingen hebben opgelopen. De groep was op weg van vliegveld naar een internationaal masterstoernooi in Sun Ci- :oen de chauffeur de macht over het stuur verloor. Een van gewonden is de 12-jarige Peter Lucassen. Hij moest zich we- is knieletsel terugtrekken uit het toernooi. )ur-baas Leblanc voelt zich achteloos in strijd tegen dope 1ANP/AFP -directeur Jean-Marie Le- c voelt zich machteloos in Strijd tegen doping in de ïrsport. Hij laat dat als rela- buitenstaander liever aan iren over. Gisteren werd j*anc als 'burgerpartij' r: d in het Festina-proces. is niet aan de organisa- van wielerwedstrijden om er, ezondheidstoestand van de ers te controleren", zei hij 11 rechtbankpresident Da- ,arj Delegrove. „Wij moeten al- mogelijke voorwaarden ppen opdat de instanties laartoe wel zijn gerechtigd werk goed kunnen doen." blanc, die sinds 1989 direc- is van de Société du Tour rance, zei dat hij zich voor eerst na de Waalse Pijl van Marcel van Loon neemt taken tot einde seizoen over LEIDEN PIETER VAN DER VLIET Luc Theunssens legt met onmiddellijke ingang zijn taken neer als hoofdtrainer van DIOK. De Belg, die in augustus als nieuwé technische man bij de Leidse rugbyclub begon, was gisteravond niet aanwezig toen voorzitter Gerard Kemps de selectie informeerde. De taken van Theunssens worden tot aan het einde van het seizoen waarge nomen door oud-international Marcel van Loon die als speler de tien opeen volgende kampioenschappen van DIOK meemaakte. Hij wordt ondersteund door een 'technisch kader' bestaande uit oud-internationals Dick Altink, Yves Kummer, Frank Beers en Ab Huisman. Volgend seizoen wordt Robert Broers de nieuwe hoofdtrainer. Broers is nu ver antwoordelijk voor het tweede en derde team. In de historie van de vereniging is het één keer eerder voorgekomen dat een hoofdtrainer vroegtijdig moest vertrek ken. In januari 1995 ruimde Julius Breinburg het veld na een hooglopende ruzie tussen hem en de spejersgroep. Het vroegtijdige vertrek van Theuns sens ligt volgens Kemps niet aan de te genvallende resultaten. DIOK haalde slechts negen punten uit acht wedstrij den en staat op de zesde plaats in de ereklasse. „Het ontbrak aan chemie tus sen Luc en de spelersgroep en tussen Luc en de club. Misschien heeft hij zich verkeken op het sociale aspect binnen de club, want dat is bij DIOK van groot belang." Over de afwikkeling van het contract met Theunssens is Kemps duidelijk. „Wij hebben samen een overeenkomst gesloten en we zullen in onderling over leg een goede oplossing zoeken. Het is er DIOK alles aan gelegen om dit op een fatsoenlijke manier af te handelen". Ad interim-trainer Van Loon reageert stoïcijns op de veranderingen. Of hij het heeft zien aankomen, laat hij in het midden. „Hoe dan ook, ik hoop dat dit werkt. Tijdens de training van vanavond was er al wel iets van eenheid merkbaar en dat geeft een goed gevoel. We zullen het komende zondag tegen The Bassets wel zien." Theunssens was onbereik baar voor commentaar. I Bill hh 1994 zorgen is gaan maken over het gebruik van epo. Maar hij wist zich nog goed te herinne ren wat de Italiaanse arts Mi- chele Ferrari van de Gewis- ploeg er indertijd over had ge zegd. „Epo is, mits goed gecon troleerd, niet gevaarlijk dan jus d'orange." Gewis vulde destijds het erepodium. Leblanc liet weten ervan doordrongen te zijn dat doping de sport bedreigt. Hij'heeft zich als bestuurslid van de Franse wielerbond de laatste jaren dan ook sterk gemaakt om in sa menwerking met de UCI en het ministerie van Jeugd- en Sport zaken gebruik van verboden prestatiebevorderende midde len tegen te gaan, 'jus d'epo' voorop. „Het raakt de jeugd ook. Dat is een extra motivatie er tegen ten strijde te trekken." Eindelijk. Na acht wedstrijden is staat de club met de minste verliespunten, Feyenoord, ook bovenaan de ranglijst van de eredivisie. Niet met oogstrelend voetbal, wél met voldoende macht om RBC gisteravond hulpe loos aan de staart van diezelfde eredivisie achter te laten. In Rotterdam werd het 5-1, de grootste overwinning van dit seizoen. titelkandidaat op zoek gaat naar een monsterscore en een virtu oos als Leonardo in de gelede ren hebt. Hij wordt door de KNVB ver volgd vanwege een akkefietje in de wedstrijd tegen Utrecht, waarbij ook tegenstander Stijn Vreven was betrokken en moet binnekort misschien een paar wedstrijden toekijken. Maar gisteren gaf het Braziliaanse voetbaldier kleur aan de niet bepaald hoogstaande wedstrijd. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN Feyenoord evenaarde in pun tentotaal Vitesse, maar de Rot terdammers lopen nog twee wedstrijden achter in het pro gramma. Als de ploeg van Van Marwijk die ook omzet in over winningen, kan Feyenoord zich voor de winterstop in een riante positie manoeuvreren. Zover is het nog niet, want Feyenoord wacht een loodzwaar program ma. Met die wetenschap is het prettig om er achter te komen dat een elftal met potentie wel degelijk grote overwinningen kan boeken. Op stormachtige herfstavonden in november, met een degradatiekandidaat op bezoek in de Kuip, heeft Feyenoord normaal gesproken weinig te winnen. Tenzij je als Jon Dahl Tomasson bracht Feyenoord al vroeg op voor sprong. De Deen veranderde een vrije trap van Patrick Paau- we van richting, waardoor RBC- doelman Jorg van Nieuwenhui- zen op het verkeerde been stond. Daarna maakte het le gioen zich op voor een doel- puntenfestijn. Tot de rust zag het daar niet naar uit. Feyen oord rommelde maar wat aan en kon het publiek alleen ver maken met een enkele actie van Leonardo, die tussen de verde digers van RBC slalomde alsof hij aan een zaalvoetbaltoernooi bezig was. Op slag van rust kreeg de Kuip weer een staaltje van Leo nardo's techniek te zien, toen hij de achterlijn haalde en ach ter zijn standbeen een voorzet produceerde die Chris Gyan al leen nog maar binnen hoefde te tikken. Het was de mooiste en meest verbluffende actie van de avond. Eentje die de 25.000 toe schouwers op de banken bracht. Bert van Marwijk keek vanaf de kant met verbazing toe. „Ik ben ook linksbuiten geweest en was al vroeg in mijn carrière al een aantal meniscussen kwijt. Als ik zo'n voorzet had gegeven, zou ik de laatste meniscus ook kwijt zijn geweest." De 2-0 brak het laatste stukje weerstand bij de spelers van RBC, voor wie het duel met een andere degradatiekandidaat Fortuna (zondag) al voor de wedstrijd als belangrijker werd bestempeld. RBC-coach Robert Maaskant had in de eerste helft al gezien dat de jeugdige Sander Keller als rechtsback niet was opge wassen tegen de snelheid van Leonardo. In de rust bracht hij Pascal Heije in het veld, een an dere onervaren prof die bij zijn eerste actie meteen Leonardo van achteren neersabelde. Heije kreeg geel, Feynoord een vrije trap die door Brett Emer- ton haarscherp op het hoofd van de wij staan de Paul Bosvelt werd gedeponeerd: 3-0. Nadat Leonardo na een solo op de keeper was gestrand, bracht Chris Gyan met zijn tweede goal de stand op 4-0 en kreeg Patrick Paauwe de treffer waar hij in de eerste helft al recht op meende te hebben. Uit een van de zeldzame counters kreeg RBC een wije trap, die door Damien den Her- togh feilloos binnen werd ge schoten: 5-1. Daar bleef het bij. Maar Leonardo beloofde na afloop meer. De Braziliaan, die voor het eerst op een perscon ferentie verscheen, is dik tevre den over de eerste maanden van dit seizoen. „Ik heb heel lang uitgekeken naar het mo ment waarop ik in het eerste zou komen. Nu ik dat heb be reikt, mag ik niet klagen. Ik had mijzelf niks toegezegd, maar ik hoopte natuurlijk wel dat ik el ke wedstrijd zou spelen en zou gaan scoren. Dat laatste begint nu ook te komen. Ik lever as sists en heb tegen Heerenveen laten zien dat ik kan scoren." De kleine Braziliaan verwacht niet dat hij door de KNVB wordt geschorst. Hij blijft vol houden dat de Belg Vreven hem hard heeft aangepakt en dat hij zich alleen maar heeft geprobeerd los te rukken. Als hij daarvoor wordt gestraft, zou dat een grote teleurstelling voor hem zijn. Feyenoord: Dudek; Gyan (54. Van Vossen), De Haan, Van Gobbel en Tininho; Bosvelt, Tomasson (83. Smo- larek) en Paauwe (70. De Visser); Emerton, Kalou en Leonardo. RBC: Van Nieuwenhuyzen; Keiler (46. Heije). Veldman, Hellemons en Bruns- wijk; Douglas, Hertog, Schops en Heerkens (b6. Bakboord); Vos (54. Van Galen) en Cales. Volleyballers willen Brokking niet als coach DEN HAAG GPD De belangrijkste internationals van het Nederlands mannen- volleybalteam zijn niet gechar meerd van kandidaat-bonds- coach Harrie Brokking. Ze vin den dat Brokking zich te vaak negatief heeft uitgelaten over de huidige ploeg. „Daar maak je geen vrienden mee." Ook zijn ze licht geërgerd dat ze nog niets van de stichting Top Vol leybal Nederland hebben ge hoord. De stichting Top Volleybal Nederland (TVN) beweert druk bezig te zijn met de speurtocht naar een geschikte bondscoach. Brokking is een belangrijke kandidaat om bij het Neder lands team de plaats van de vertrokken Toon Gerbrands in te nemen. Een andere gegadig de is de Zweed Anders Kristi- ansson, die al jaren het Belgi sche clubteam Maaseik traint. Kristiansson zou er evenwel de voorkeur aangeven om in het clubvolleybal actief te blijven. Brokking is nu nog trainer van het Franse Tourcoing. Hij werd in 1989 ook al eens be noemd tot bondscoach en nam op de laatste dag van 1991 ont slag. Hij maakte daarmee de weg vrij voor de terugkeer van Arïe Selinger. De belangrijkste internatio nals zitten niet op de benoe ming van Brokking te wachten. „Brokking heeft zich de afgelo pen tijd officieel en officieus en via diverse kanalen niet be paald positief uitgelaten over dit team. En als je mensen af maakt, maak je natuurlijk in zo'n groep geen vrienden", zegt aanvoerder Bas van de Goor. Ook Guido Görtzen zegt dat Brokking 'in de groep niet goed ligt'. Overigens worden de inter nationals niet op de hoogte ge houden van de zoektocht naar een nieuwe bondscoach, nog gewaagd naar kandidaten. Dat verbaast en ergert ze. „Daar is het nu toch wel tijd voor", meent Van de Goor. „We weten nog helemaal niets. Wil TVN door met de huidige groep en gaan ze verder met spelers die nog moeten worden opgeleid?" Het zou volgens Görtzen en Van de Goor niet verstandig zijn om zonder inspraak van de huidige internationals een bondscoach te benoemen, als TVN nog met deze groep verder wil. Görtzen. „Als ze zonder overleg iemand zouden aan stellen, hebben ze een serieus probleem. Dat zullen de meeste spelers niet pikken. En ze moe ten het toch met dit team doen. Ik denk namelijk niet dat er zo maar een ander team staat." ok JeiPEN ANP :UV >du 25-jarige Vladimir Kramnik nieuwe schaakwereldkam- in. De Rus maakte gisteren einde aan de vijftienjarige schappij van zijn landge- t en leermeester Gari Kas- >v. de vijftiende en voorlaatste ij van de tweekamp om de die overigens niet wordt Jnd door de mondiale |||iakbond (FIDE), kwam de 'zwart spelende Kramnik na :etten en vier uur remise teen. Hij behield daardoor voorsprong van twee pun- '"1/2-6 1/2). Het zestien- uel om des keizers baard It contractueel ook nog af- tkt, voordat beide groot- isters morgen hun aandeel le prijzenpot van twee mil- dollar mogen pakken, sparov (37) speelde een ':e, ongeïnspireerde twee- ip. Hij slaagde er niet een in te winnen en zelfs kon ïauwelijks een proeve geven zijn hoogeprezen taaiheid vechtlust. De titelhouder machteloos en niet goed Jen r'3ere'c^ °P de aanval van dfa Vladimir Kramnik. foto ap daarentegen zijn huiswerk uit stekend te hebben gemaakt. Hij won tweemaal en bracht Kas parov nog een paar keer op het randje van de afgrond. Hij kon alleen het laatste duwtje niet geven. De koning ligt doodvermoeid om, de kroonprins zit fit en fris op de troon, al kon hij niet zeg gen welke dag het was. Kaspa rov had de laatste twee partijen moeten winnen om kampioen van zijn zelfopgerichte 'wilde bond' te blijven. Hij geloofde er niet meer in. Hij accepteerde de nederlaag waardig. „Ik ben niet weggespeeld aan het bord maar volkomen overlopen in de voorbereiding." Kasparov woeg onmiddellijk om revanche. Zodra Kramnik daar klaar voor is. Zelf is hij voorlopig aan rust toe, „Ik ben moe en terneergeslagen". Eer der noemde hij 'persoonlijke problemen' de reden voor zijn tegenvallende verrichtingen. Gisteren wilde hij er niet verder op ingaan. Kasparov kreeg in elk geval gelijk met de voorspelling dat de tweekamp in Londen zijn zwaarste beproeving zou wor den sinds hij de titel in 1985 overnam van Anatoli Karpov. Eem mid-twintiger als oppo nent, die zich bovendien hele maal aan hem spiegelde, moest wel een groot gevaar vormen. Kramnik bewees de juistheid van dat b'ange vermoeden. Hij heeft het vak van de juiste man afgekeken. De zachtpra- tende Kramnik bezocht de schaakschool van Botwinnik en Kasparov in Moskou en trad in 1995 op als diens secondant in de tweekamp om de wereldtitel tegen de Indiër Viswanathan Anand. De leerschool was suc cesvol. Wereldtitel op tien kilometer voor zwemster Edith van Dijk Langebaanzwemster Edith van Dijk heeft de wereldtitel op de 10 kilometer behaald. De Wognumse werd op Ha waii de eerste wereldkampioe ne van de internationale zwemfederatie (FINA) op deze afstand. Landgenote Etta van der Weijden eindigde als vijf de. Bij de mannen werd haar broer Maarten van der Weij den zevende. Van Dijk werd na ruim twee uur zwemmen in de Stille Oceaan beloond voor haar aanvallende zwemmen. De Noord-Hollandse nam al en kele meters na de start afstand van haar concurrentes. „Eerst één, tot twee, daarna drie me ter. Het gat werd steeds groter. Tot maximaal twee minuten. Het ging echt fantastisch, het gaf een heel lekker gevoel", al dus Van Dijk, die het bij het aanhoren van het volkslied niet droog hield. „Want het giet hier van de regen." De weersomstandigheden op het paradijselijke Hawaii waren verre van optimaal. Eén van de belendende eilanden van de archipel in de Stille Oceaan werd getroffen door een tornado en een vloedgolf. Waikiki Beach, waar de eerste wereldkampioenschappen langebaan van de zwemfede ratie FINA werden gehouden, bleef gespaard. „We hebben er een staartje van mee gekre gen. Heel veel golven. Niet zo hoog, maar veel achter elkaar. Het was heel zwaar, vooral in het laatste gedeelte met de wind pal tegen. Maar als je wint en zeker op zo'n manier, dan klaag ik niet." Het gevoel onoverwinnelijk te zijn, ervoer Van Dijk als een warme deken. „Dit is veel mooier dan uit een eindsprint te winnen. Ik heb na afloop ook van iedereen volop com plimenten gekregen." Van Dijk had samen met partner en oud-Kanaalzwem mer Hans van Goor drie tacti sche plannen bedacht. „Plan A was om meteen hard af te gaan. Dat lukte. Ik heb B en C niet nodig gehad." Die wor den bewaard voor zaterdag, als de zwemster voor de derde keer in actie komt. Na haar vierde plaats op de vijf kilo meter, het goud op de 10 kilo meter volgt nog de 25 kilome ter. Het is eigenlijk Van Dijk's specialiteit, want hoe groter de afstand, hoe lekkerder ze zich voelt. „Dan liggen we zes uur in het water. Heerlijk." PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 2 november. 1 - 2 - 5 - 17 - 23 - 28 - 30 - 32 - 36 - 37 - 41 - 43 - 46 - 48 - 53 - 57 - 64 - 69 - 79 - 80. (onder voorbehoud), Feyenoord - RBC 5-1 (2-0). 12. Tomasson 1-0, 44. Gyan 2-0, 47. Bosvelt 3-0, 53. Gyan 4-0, 57. Paauwe 5-0, 66. Hertog 5- 1. Toeschouwers: 24.500. Gele kaart: Heije (RBC). 1 0 22 22- 7 1 2 22 23-14 3 1 18 14- 7 6 0 18 18-10 3 3 18 14-10 1 3 16 17-10 3 2 15 17-13 3 3 15 21-15 4 2 13 16-14 4 2 13 11-11 4 3 13 16-19 0 5 12 18-18 2 5 11 18-23 2 6 11 15-21 1 7 10 16-21 2 6 8 16-24 0 9 3 15-31 2 7 2 4-23 RKC NAC Roda JC Ajax Willem II Heerenveen FC Twente AZ FC Utrecht Groningen Graafschap Sparta naar volgende ronde met profbowlers. GOLF Jerez. Volvo Masters, na eerste ronde: 1. Olazabal (Spa), Fulke (Zwe) 67, 3. Clarke (Nle), Owen (Eng), Robertson (Sch) 68, 6. Montgomerie (Sch), Brand jr. (Sch), Ca brera (Arg) 69, 9. Langer (Dui), Romero (Arg) 70; 42. Muntz (Ned) 74. Gerona. Pre-kwalificatie Europese Tour, stand na derde ronde: Op GC Emperdo: 1 McCarthy (GBr) 201 (-12), 2. Ekjord (Zwe) Botes (ZAf) 202; 26. Derksen (Ned) 211 (67 69 75). Op GC Pals: 1. McCrane (GBr) 204, 2. Golding (GBr) 206, 3. Persson (Zwe) 207; 26 Miller (Ned) 216 (75 68 73). De beste dertig van beide banen gaan door naar het hoofd-kwalificatietoernooi. Rusland: Spartak Moskou - Rostselmasj Rostov 1-0. Spartak kampioen. BASKETBAL Amerikaanse profcompetitie, NBA: New York Knicks - Atlanta Hawks 94-69, Dallas Mavericks - Indiana Pacers 94-88, San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 103-91, Houston Rockets - Milwaukee Bucks 115-93, Denver Nuggets - Golden State Warriors 101-97, Phoenix Suns - Portland Trailblazers 108-82, Los Angeles Clippers - Vancouver Grizzlies 91-99. BOWLING Lake Zurich (VSt). World Tournament of Champions. Eindstand amateurs: 1 Hal- me (Fin) 4395, 2. Hoffmann (VSt) 4182, 3. Mantovani (Ita) 4086, 4. Rodriguez (Mex) 3969, 5. Ciach (Can) 3902; 10. Van den Heuvel (Ned) 3754. Beste vijf door SCHAKEN Istanbul. Olympiade, zesde ronde. Mannen Wit-Rusland - Nederland 11/2-2 1/2; Fedorov - Van Wely 1/2-1/2, Aleksandrov - Piket 1/2-1/2, Kovalev - Van der Sterren 0- 1, Didisjko - Nijboer 1/2-1/2. Rusland - Duitsland 2-2, Oekraïne - Slowakije 2-2, Armenië - Bulgarije 2-2, Engeland - Dene marken 2-2, Hongarije - Tsjechië 3-1, Isra el - Spanje 3-1 Stand: 1. Duitsland 18 1/2, 2. Rusland 17 1/2,3. Slowakije 17; 8. o.a. Nederland 151/2. Vrouwen: Nederland - Griekenland 1 1/2 - 1 1/2; Peng - Botsari 1/2-1/2, Lanchava - Makrapoulou 1/2-1/2, Jap Tsjoen San - Fa- chiridou 1/2-1/2. Georgië-China 11/2-1 1/2, Rusland - Oekraïne 11/2-1 1/2, En geland - Joegoslavië 2-1, Polen - Hongarije 1-2, Kazachstan - Moldavië 0-3. Stand: 1. China 14, 2. Georgië en Moldavië 13, 4. o.a. Nederland 12 1/2. TENNIS Stuttgart. Mannen, 7,5 miljoen gulden. Derde ronde: Schalken (Ned) - Norman (Zwe/3) 4-6 6-3 6-4, Kafelnikov (Rus/6) - Squillari (Arg/11) 6-3 7-5, Ferreira (ZAf) - Philippoussis (Aus/12) 1-0 opgave Philip- poussis, Rusedski (GBr) - Safin (Rus/1) 7- 6 6-4, Hewitt (Aus/8) - Henman (GBr/9) 3- 6 6-3 6-4, Grosjean (Fra) - Kuerten (Bra/2) 7-6 6-3, Pavel (Roe) - Agassi (VSt/4) 6-3 6-4. Leipzig. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Tweede ronde: Dokic (Aus/8) - Rittner (Dui) 7-6 6-2, Maleeva (Bul/5) - Hrdlicko- va (Tsj) 6-4 6-0, Schett (Oos/6) - Chladko- va (Tsj) 6-3 6-2, Clijsters (Bel) - Sanchez (Spa/2) 7-5 6-1Dubbel, kwartfinales: Bollegraf/Arendt (Ned/VSt) - Martincova- /Melicharova (Tjs) 6-3 4-1 opgave Martin- cova. Kwartfinales: Likhovtsjeva (Rus/7) - Dementieva (Rus/4) 6-3 6-0. Quebec. Vrouwen, 400.000 gulden. Twee de ronde: Capriati (VSt/1) - Nejedly (Can) 6-4 7-6, Tu (VSt) - Halard-Decugis (Fra/3) 7-6 7-5, Zuluaga (Col/9) - De Lone (VSt) 4- 6 6-2 6-2, Vento (Ven) - Stevenson (VSt) 6-3 2-1 opgave. Charleroi. Challenger, mannen, 250.00 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Ned)- Delgado (GBr) 6-3, 6-4, Sluiter (Ned) - Kratochvil (Zwi) 2-6, 5-7. Siemerink naar kwartfinale. WIELRENNEN Contern. Internationale veldrit: 1. Wellens (Bel), 2. Groenendaal (Ned) 0 40, 3 Mario de Clercq (Bel) 1.20, 4. Vervecken (Bel), 5. Peter Willemsens (Bel). ZWEMMEN Honolulu. WK langebaan. Vrouwen, 10 km 1Van Dijk (Ned) 2.06.44,44, 2. Pas- quali (Ita) 2.07.38,85, 3. Busche(Dui) 2.08.14,59, 4. Townsend (Aus) 2.08.16,11,5. Van der Weijden (Ned) 2.08.47,52. Mannen, 10 km: 1. Meca (Spa) 1.57.10,50, 2. Stoitsjev (Bul) 1.57.14,44,3. Bezroetsjenko(Rus) 1.57.15,02, 4. Wandratsch (Dui) 1.57.15,46, 5. Poissier (Fra) 1.57.16,08, 9 Van der Weijden 1.57.17,40. Teams, 10 km (drie zwemmers): 1Duitsland 6.03 03,64, 2. Rusland 6.03.33,95, 3. Verenigde Staten 6.03.39,81, 4. Australië 6.09.48,87. 5. Nederland 6.12.49,36.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23