'Aanzien Leidse raad is in het geding' Leiden Örede School in Leiden-Noord dialed Leiden Regio De stijfselbaan |ru 'rüDAG 3 november 2000 Schaamte over exodus politici e Met het vertrek van de WD-raadsleden Landheer en Kuperus komt het aantal politici dat de Leidse gemeenteraad voortijdig Overlaat op vijftien, oftewel zo'n veertig procent. De e}WD- fractie is de grootste duiventil met vijf opgestapte raadsleden. Zorgwekkend of goed voor de doorstroming? lan Postma, burgemeester van "Leiden: „Het is inderdaad een Zorgelijk groot aantal dat op stapt. Er zijn tegenwoordig veel noeilijker mensen te krijgen roor langdurige activiteiten, let valt niet mee om kandida- en te vinden die vier of vijf jaar villen zitten. Soms geven kan- ;f lidaten van tevoren aan dat ze nisschien eerder stoppen. Dan :eggen partijen bij gebrek aan ieter: 'dan pakken we hem of aar toch nog twee jaar mee'. De kwaliteit van de politiek zou 1 jeter zijn als iedereen de volle- l< iige periode uitzit, maar je kunt I ïiemand dwingen. En het kan II >ok geen verplichting worden, Cl iet is en blijft een beslissing ran de partijen zelf. Ik zou niet veten hoe je dat zou kunnen [oetsen. Soms krijgt iemand op- :ens veel meer te doen op zijn verk, of wordt ziek." Jerard Bakker, tot voor kort /VD-raadslid: „Ik heb 17,5 jaar n de gemeenteraad gezeten en jehoor tot de vijftien raadsle- ien die de huidige rit niet heb- >en volgemaakt. Ik wilde eigen- ijk al na 16 jaar stoppen. Ik heb 'oor de verkiezingen in 1998 langegeven dat ik ergens hal verwege alsnog zou vertrekken, e kunt niet zonder meer zeg- -en dat dat ene jaar van Land- ïeer te kort is en mijn 17,5 jaar e lang. Dat hangt van jezelf af in van de achterban. Zelf vind g k 17,5 jaar niet te lang, anders ïad ik het niet gedaan. Ik vind lat iemand die door eigen ac- ies voorkeurstemmen heeft be- iaald niet na een jaar kan zeg- ;en: ik vind het niets, ik ben Jveg. Dat Turkse raadslid van iet CDA, Güney, maakte het log bonter. Die heeft zijn aadszetel nooit van dichtbij jezien. Maar bij alles wat je L, >ver dit onderwerp zegt, is het 'oed om in je achterhoofd te louden dat bij gemeenteraads verkiezingen niet op personen wordt gestemd maar op lijsten en dat dikwijls de landelijke voorkeuren doorslaggevend zijn. En dat het raadslidmaat schap een nevenfunctie is. Als je dan een gouden aanbod krijgt, dan ben je weg. Zo'n An ne de Hingh van GroenLinks die een geweldige baan in Ant werpen kon krijgen, die kun je toch niets verwijten? Een in een zaterdags B-elftal uitblinkende voetballer die bij Ajax kan ko men spelen, zegt toch ook niet: ben je gek, ik blijf lekker op za terdag ballen. Op papier gaat zo'n uittocht ten koste van de kwaliteit, ja, want het zijn alle maal lager geplaatsten op de lijst die inschuiven, de tweede garnituur dus. In de praktijk valt nog maar te bezien of de nieuwe raadsleden 'minder' zijn. Voor het tegenspel dat de raad burgemeester en wethou ders moet geven, maakt het niet zo veel uit want het college is zelf op bijna alle plekken gewij zigd, haha." Gilles Landheer, na één jaar opgestapt uit de raad omdat hij de werkzaamheden niet meer kon combineren met werk en gezin: „Ik heb nu geen iNNET VAN AARSEN 11 Jroenoord, het Noorderkwar- c ier, de Kooi en de Zeehelden- uurt zijn de eerste wijken in .eiden die een Brede School rijgen. Dit instituut moet in de oekomst niet alleen 'een hoge waliteit aan basisonderwijs' lieden, maar ook een breed anbod aan voorschoolse edu- atie, opvoedingsondersteu- ling en activiteiten die gericht ijn op het welzijn van de kin leren, hun ouders en de wijk. )e gemeente en de schoolbe- turen van het openbaar, pro- estants-christelijk en katholiek lasisonderwijs presenteerden psteren hun visie op de Leidse 'ersie van de Brede School, loe deze precies vorm moet rijgen en waar de school uit- indelijk komt te staan is overi- ;ens nog niet duidelijk. Het eindverslag Brede School -eiden Noord, product van een aar studeren, is eigenlijk vooral log een verkenning naar de nogelijkheden. De gemeente, e schoolbesturen en andere letrokken partijen, willen zich o 1c komende maanden gaan be- ;innen op de vraag hoe de Bre- ie School gestalte moet krijgen, "let rapport draagt bijvoorbeeld pe mogelijkheid aan om en ïieuw schoolcomplex neer te etten op het voormalige SCHITTERENDE SCHUIFPUI? Een schuifpui geeft stijl en allure aan uw woning. Lieftink maakt ze in aller lei soorten. In aluminium of kunststof en met beglazing naar keuze. Met KOMO-keur als bewijs van top kwaliteit. Ontdek in onze nieuwe showroom hoe schitterend uw schuifpui kan zijn. Showroom: Produktieweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn tel. 0172 43 26 21 Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 ui zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Sinds in 1998 de nieuwe ge meenteraad, die 39 zetels telt, is geïnstalleerd hebben de vol gende 15 raadsleden voortijdig afscheid genomen: WD: J. Kradolfer, J. Hommes, G. Bakker, G. Landheer en T. Kuperus; PvdA: H. Baaijens, C. Driessen ter Meulen en T. van Rij; CDA: H. Kruijten R. Breedveld; GroenLinks: P. Duijvensz, A. de Hingh, S. ter Harmsel en A. Lap; SP: D. van Vugt. tijd om te reageren, ik sta op het punt om ergens heen te Filip van As, van de eenmans fractie ChristenUnie/SGP: „Ik denk dat de werkdruk voor veel raadsleden zodanig groot is, dat ze het niet goed meer met hun normale baan kunnen combi neren. Zelf denk ik soms ook wel eens: 'hoe houd ik dit vol', al ben ik zelf zeker niet van plan om op te stappen. Als het zo doorgaat dan zitten er straks al leen maar workaholics en ge pensioneerden in de raad en het college en dat kan niet. Je moet een goede afspiegeling van de Leidse bevolking heb ben in de politiek. We hebben ook een boodschappenlijstje voor Pechtold met ideeën om de werkdruk te verminderen. Bijvoorbeeld niet meer 's avonds, maar 's middags te ver gaderen of bij commissies een technisch voorzitter aanstellen die niet inhoudelijk op de za ken ingaat. En je als bestuurder meer tot hoofdlijnen beperken, dat scheelt tijd. Bovendien moeten politici zich beter afvra gen of ze zich beschikbaar moeten stellen. Het moet niet iets vrijblijvends worden. In mijn eigen fractie zijn er nog geen mutaties geweest, er wor den wel eens geintjes over ge maakt, maar als ik weg zou gaan dan zou er een omslag van honderd procent zijn." Joke Sorgdrager, raadslid van D66, de enige grotere fractie die nog ongewijzigd is: „Hoe we klaarspelen dat er bij ons nog niemand heeft opgezegd? Wij bij D66 zijn allemaal ge zond en we hebben het erg leuk onder elkaar. We zijn ook een kleine fractie en dan is het leuk om te merken dat je serieus wordt genomen. Ik vind dat als je je verkiesbaar stelt, ook vier jaar moet volmaken. Dat ben ik zelf ook zeker van plan. Maar er De raadzaal in het Leidse stadhuis. FOTO HIELCO KUIPERS kan altijd iets tussen komen, neem bijvoorbeeld het geval van Landheer. Zijn leven is in een korte periode zo omgesla gen. Vrij snel getrouwd en twee kinderen, dan kom je ineens voor een nieuwe keuze te staan: ga ik hier mee door? Soms on derschatten mensen wel een beetje waar ze aan beginnen, het kost toch gauw vijftien uur per week. Zeker in het begin, als je er nog in moet komen." C. Vergeer, fractievoorzitter van de SP: „Na deze raadspe riode zit ik 20 jaar in de ge meenteraad. Ja, ik garandeer dat ik het karwei afmaak. Als je je kandidaat stelt, moet de kie zer ervan kunnen uitgaan, dat je dat doet. Je moet wel heel zwaarwegende redenen hebben om er tussentijds uit te stap pen. Wat Landheer van de WD nu doet, een jaar nadat hij erbij is gekomen, vertrekken omdat hij gaat trouwen, vind ik niet kunnen. De SP zelf is niet brandschoon, nee. Driek van Vugt is naar de Senaat overge stapt maar neem van mij aan dat ik daar 'intern' wel degelijk iets van heb gezegd. Ik vind niet dat je weg kunt komen door bij je afscheid te zeggen dat je van treed aanbod voor kinderen, ouders en wijk slachthuisterrein in Groenoord, maar ook de keuze om met de Brede School te beginnen van uit de bestaande schoolgebou wen. De betrókken partijen stude ren ook nog op de vraag of er misschien twee Brede Scholen in Noord moeten komen te staan. Of dat de activiteiten voor nul- tot vierjarigen en de eerste groepen van het basison derwijs samen in elk van de vier wijken een gebouw moeten krijgen terwijl de school voor de bovenbouw een centrale plek in Noord krijgt. Uiteindelijk somt het eind verslag een groot aantal varian ten op. En noch de gemeente, noch de schoolbesturen willen zich voorlopig uitlaten over hun voorkeuren. Minder on duidelijkheid is er over de doel groep: de kinderen, hun ouders en de wijk. De Brede School houdt zich behalve met onder wijs bezig met zorg. De initia tiefnemers hopen de betrok kenheid van ouders en uitein delijk ook van andere wijkbe woners te vergroten. „Zorg voor elkaar en met elkaar", aldus on derwijswethouder Buijing giste ren. Maar ook zorg in de vorm van schoolmaatschappelijk werk, een schoolverpleegkundi- ge en werken met hulpklassen voor leerlingen die wat extra aandacht nodig hebben. Ook komt er in de Brede School een Ouder Kind Educa tie-centrum voor babies en peuters en hun ouders. De vol wassenen kunnen er terecht voor educatie. Verdere plannen behelzen een kinderkantine (voor de overblijvers), de ver lengde schooldag en een ont moetingsplein waar mensen te recht kunnen voor een groot aantal voorzieningen. De schoolbesturen en de gemeente willen dit niet allemaal alleen op poten zetten: een groot aan tal 'bondgenoten' is nodig. Wat het allemaal gaat kosten, hangt af van de keuze die de school besturen en de gemeente nu moeten gaan maken. Het on derwijs - verklaart het eindrap port - kan uit bestaande mid delen worden bekostigd. Ik ben nu bijna 58 en, zoals dat bij die leeftijd hoort: ik denk vaak en met veel plezier aan mijn jeugd. Je speelde spelletjes buiten, luisterde naar de radio (Paul Vlaanderen, De jeugd vliegt uit, Monus de man van de maan). Televisie was er nog niet, dus je moest jezelf zien te vermaken met kaarten, puzzelen of monopoly. En als je zo'n jaar of 12 bent, komt er ook een kriebel in je buik bij het aanschouwen van het andere ge slacht. H.W.F. Goddijn herinnert zich nog precies hoe die kennismaking tussen jongens en meisjes 'in Leiden verliep. „Je ging stijfselen 's zondagsmid dags. Dat was heen en weer drentelen, flaneren op de stijfselbaan, het tra ject Breestraat, Kort Ra penburg, Prinsessekade, Steenstraat en Stations weg en vice versa. Het was in wezen een wandelende vrijgezellenmarkt. Jon gens liepen met hun vrienden, meisjes met hun vriendinnen. Onder weg werd hier en daar wat gebruikt, een ijsje of een kop koffie 'met' bij Heck's. En dan maar kij ken of je 'sjans' kan heb ben. Vooral tegen 3 okto ber was stijfselen dé ma nier om een partner te zoeken om 3 oktober mee te vieren. Waarom heet dat flane rend, amoureus wandelen stijfselen? Moet ik denken aan iets erotisch? Nee, dat zal wel niet. De jeugd was 50, 60 jaar geleden nog wat onschuldiger dan die van nu. Waar schijnlijk heeft het meer te maken met de zon dagse kleren die men aan had. Keurig met stijfsel gesteven bloesjes en boorden. Je moest er im mers piekfijn uitzien om succes te hebben in je vrijage. Een andere Leidse uitdrukking die iets te maken heeft met deftigheid, maar dan van min der prettige aard dan die van de stijfselftaan, is: op selet zitten, ergens stijf en opgedirkt zitten. Je moet daar aanwezig zijn, je hebt je goeie kleren aan, maar in gedachten ben je ver weg. Selet komt van het Franse salette. Dat is eigenlijk de salon oftewel de mooie kamer. Later ging het in het Nederlands ook betekenen: 'een gezellige bij eenkomst van personen uit de hogere kringen'. Als je daarvoor werd uitgenodigd, moest je uiter aard je netste, zondagse kleren aantrekken. Een eigenaardigheid van het Leids is, volgens de tevoren tegen je partij hebt ge zegd dat je de mogelijkheid openhoudt tot een voortijdig vertrek. WD'er Kuperus verde digt zich op die manier, maar je hebt als raadslid niet alleen een afspraak met je partij maar ook met je kiezer. En die wist ner gens van. Ed van der Veen, zit negen jaar namens de PvdA in de raad en publiceerde enkele artikelen over kiezersbedrog: „Vijftien mutaties in twee jaar, dat is te gek voor woorden. Het aanzien van de Leidse politiek is in het geding, al denk ik dat raadsle den die erin en eruit rollen, in heel het land te zijn vinden. Zapgedrag is de trend van de laatste jaren en het lijkt erop dat deze ook is doorgedrongen in de lokale politiek. Kandidaat stellingscommissies maken kennelijk onvoldoende duide lijk wat ze van hun kandidaten verwachten en de kandidaten denken niet goed na over hun verantwoordelijkheden en de consequenties van het raadslid maatschap. Dat de WD record houder is met tussentijdse ver trekkers, had ik van tevoren niet gedacht want juist die partij is zeker als het om dit soort din gen gaat een zeer correcte par tij, Toch vind ik Kuperus' ver trek nog wel te billijken omdat hij de kandidaatstellingscom missie had gemeld dat hij niet kon garanderen dat hij vier jaar zou blijven, maar zo'n Land heer die na een jaar ontdekt dat hij het te druk heeft, dat gaat me te ver. Bij Groen Links is een aantal mensen weggegaan vanwege gezondheidsproble men. Mijn kritiek is op zulke gevallen niet van toepassing. Vergeer van de SP gaat terecht tekeer maar heeft toch boter op zijn hoofd. 'Zijn' Driek van Vugt werd toch ingezet als stemmen- trekker voor studenten en jon geren, kwam in de raad maar verdween in 'no time' naar het oudeherengezelschap dat Eer ste Kamer heet. Daar zit hij nu sigaren te roken met Hans Wie gel. Je reinste kiezersbedrog." F. Delemarre, persvoorlichter gemeente Leiden: „Het zou mooi zijn als iedereen die wil vertrekken dat per jaar in één keer doet, vóór het verschijnen van de gemeentegids. Dan klopt die tenminste." WIM KOEVOET WILLEM-PAUL DE MOOU WIJKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, uit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt naar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden gestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl ZUID-WEST Binnenkort begint de Stichting Dienstverlening Lei den in deze wijk een visitekring voor 65-plussers. Wie er graag een dagje uit wil of meer contact met leeftijdsgenoten wil hebben, kan vrijblijvend informatie aanvragen bij C. Juffermans (5768711) of M. Desar (5315251). Voor een hele dag, inclusief een warme maaltijd, bedragen de kosten 11,40 gulden. Voor minima is korting mogelijk, vervoer kan worden geregeld. Ook vrijwilligers zijn welkom. ROOMBURG In buurthuis Matilo begint voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar dinsdag 7 november een cursus, waar ze gaan beeldhouwen met klei, hout bewerken, tekenen en schilderen. Zo mogelijk wordt er ook nog een bezoek gebracht aan een atelier van een kunstenaar. De cursus duurt acht weken, steeds op dinsdag van 16.00 tot 18.00 uur. De kosten bedragen 48 gulden. Het buurt huis staat aan de Zaanstraat 126, telefoon 5412515. FORTUINWIJK Voor 55-plussers is er elke dinsdagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur soos in het Van der Willigenhof, Apollolaan 264. Er is onder andere de mogelijkheid om te kaarten, dammen, scha ken of rummikub te spelen. De entree is 1,25 gulden. NOORDERKWARTIER In yoga-centrum Anahatha begint op woensdag 8 en zaterdag 11 november voor zwangere vrouwen een cursus massagetechnieken bij baby's. Deze cursus bestaat uit vier. bijeenkomsten en kost 85 gulden. Om extra aandacht te geven aan de nieuwe leefwereld van het kind en van de ouder zal er in kleine groepen gewerkt worden, meestal met twee docenten tegelijk. De lessen zijn om 10.30 uur bij yogacentrum Anahatha aan Haarlem merweg 59. Voor informatie: 5215324. MERENWUK In buurthuis Op Eigen Wieken kan zondag voor drie gulden worden geklaverjast. Maandag is er bingo voor 50-plussers, waarvoor de toegang één gulden is. Beide dagen wordt er om 14.00 uur begonnen, maar de zaal van het buurthuis aan Valkenpad 5 is wel eerder open. GROENOORD In de Groenoordhallen aan de Willem de Zwijger laan 2 is dit weekeinde van 9 tot 16 uur een snuffelmarkt. Parkeren is gratis. Voor de kinderen zijn er diverse attracties en er is een traktatie. Zondag is er live-muziek. DE KOOI Ruim 35 kraamhouders bieden zondag hun tweede hands-goederen te koop aan op de rommelmarkt in buurtcentrum de Kooi. Van 10 tot 15 uur zijn de deuren van het buurthuis aan de Driftstraat 49 geopend. VOGELWIJK In speeltuin Vogelenwijk is zaterdag om 14.00 uur een speelgoedbeurs. De beurs wordt gehouden in het clubhuis van de speeltuin aan de Nachtegaallaan. PANCRAS In buurthuis de Pancrat kunnen liefhebbers zondag om 13.30 uur bingo spelen. De zaal van het buurthuis aan de Middel stegracht 85 gaat om 12.00 uur open. Woensdag 8 november is er om 13.30 uur weer een bingo, maar dan alleen voor 50-plussers. heer Goddijn, de neiging om van zwakke werk woorden een sterk werkwoord te maken of om te spelen met de werkwoorden. Ik heb het ingeslok- ke in plaats van: ik heb het ingeslikt. Op datzelfde verschijnsel wijst mevrouw L. Steenbergen-Bros se. Ze is van origine Amsterdamse, maar haar schoonvader was een echte Leidenaar. „De vol gende zin", schrijft ze, „kwam er bij ruzie in mijn schoonouderlijk huis spontaan uit. 'Ik heb ge- morreke dat jij me ver- rooi e wou, maar ik swoog'. Dat is Leids voor: 'ik heb gemerkt dat je me verra den wou, maar ik zweeg'. Heel bekend is volgens Wim en Ank Kooreman ook de zin die Leidse fa brieksmeisjes in de mond werd gelegd: 'de klok heb al gelooie[=geluid) en de fluit heb al geflooie ^ge floten)'. Het was hun ad vies aan anderen om wat haast te maken, anders kwamen ze te laat op het werk. Vorige week schreef ik over een bepaald soort knikkers die in Leiden beukies worden genoemd. Ik wist niet wat de her komst van beukie was. Ik veronderstelde dat het een dialectische neven vorm van buik, dus 'iets bolronds' was. Liesbeth van Kasteel weet wel be ter. Ze komt uit Utrecht, maar woont al zo'n 25 jaar in Leiden. Ook in Utrecht hadden ze die beukies. „Het waren van die doorzichtige knik kers met van binnen een figuurtje dat op een beukenootje leek. Vandaar." Tot slot nog een woord van H. Goddijn.Als de allerjongste in de kinderstoel oftewel de kakstoel iets in het potje had gedaan en dat was duidelijk te ruiken, dan zei m'n vader wel eens: 'sjonge- jonge, d'r heeft er weer eentje zitten beerakke. Volgens mij is dat woord afkomstig uit het Ma leis. In die taal komt tenminste het woord berak in de betekenis van 'ontlasting', 'poep' voor. HANS HEESTERMANS» Reacties en tips voor deze rubriek kimt u stu ren naar de redactie van deze krant onder ver melding van de rubrieksnaam 'Leids dialect'. E-mailen naar de auteur kan ook: heester- mans@inl.nl Leidsch DagbladAHCHIEVElY ANNO 1900 Zaterdag 3 November NOORDWIJK - Hoewel dr. Van Nes hoofdzakelijk slechts in de kom dezer gemeente de praktijk uitoe fent, zoo werden niettemin alle mindervermogende ingezetenen zonder onderscheid van gezindte bij ge legenheid van zijn vijftigjarig jubileum als genees heer met een geschenk van krentenbrooden verrast. Ook werden den gouden feesteling rijke geschen ken vereerd, o.m. door zijn dankbare patiënten al hier een kostbaar salon-ameublement, waarbij die van Noordwijkerhout een zilverkast en die van Voor hout een salonlampje gevoegd hadden. Tusschen 8 en 10 uren 's avonds werden door onze beide mu ziekkorpsen, de fanfare 'St.-Jeroen' en de harmonie kapel 'Crescendo', serenades gebracht, die in den zachten avondstond zeer veel publiek lokten. GEMENGD NIEUWS - B. en Ws. van Schiedam heb ben de premie van een cent, gesteld op het dooden van ratten, verhoogd tot vijf cent. Te Scheveningen is met goed gevolg een rattenjacht georganiseerd door middel van fox-terriërs. ANNO 1975 LEIDEN - Met een feestelijke eucharistieviering en de bisschop van Rotterdam, mgr. dr. AJ. Simonis, als voorganger heeft de rk parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart en Sint Joseph (Herensingel) gisteren haar gouden jubileum gevierd. Voor de pontificale hoogmis liep de kerk helemaal vol. FOTO ARCHIEF LEIDSCH DACBLAD Maandag 3 november MEXICO STAD - Een ervaring rijker, een illusie ar mer komt Roy Schuiten morgen naar Nederland te rug. Drie aanvallen op het werelduurrecord van Eddy Merckx zijn tevergeefs geweest. Gistermorgen pro beerde Schuiten het met een iets groter verzet, na melijk 52 x 14 tegen 54 x 15 bij zijn poging van vrij dag. Het hielp niet. Schuiten: ,,lk heb alles gedaan wat ik kon. Sneller kan ik niet. Ik ga terug naar Ne derland, misschien dat ik het over een of twee jaar nog eens probeer." Gisteren was zijn laatste kans. Peter Post had ge steld dat het doelloos was het meer dan drie keer te proberen. De derde poging moest 'alles of niets' wor den. De omstandigheden waren rond 9 uur plaatse lijke tijd ideaal. Het was volmaakt windstil, de tem peratuur bedroeg ruim zestien graden in de schaduw en de druk van vrijdag, toen moest worden begonnen in verband meteen rechtstreekse televisie-uitzen ding was van Schuiten afgevallen. Schuiten had zijn zadel een fractie hoger laten plaatsen, maar ook dat had geen invloed op zijn snelheid, die opnieuw ach terbleef bij die van Merckx. ,,lk weet het nu zeker", verklaarde de wereldkam pioen achtervolging, „het record van Merckx staat buitengewoon scherp. Alleen een groot renner met een geweldige ervaring heeft een werkelijke kans van slagen als hij een aanval doet. Ongelukkigerwijs heb ik daarvoor nog niet de benodigde ervaring." Schuitens derde start begon enigszins ongelukkig. Het pistool van de starter weigerde, waardoor de 1000 toeschouwers even in onzekerheid bleven of Schuiten echt was vertrokken. In de eerste kilometer verspeelde hij al een viertal seconden op Merckx. Na ruim een kwartier stapte hij voorgoed af in Mexico. Zijn tijd na 13 km: 16.05.92. Merckx liet op dat moment 15.33.74 noteren. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het Leidsch Dagblad, La.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van het leidsch Dagblad aan de Rooseveitstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 15