«rw Pascal Vergeer heeft ineens zeeën van tijd Dick Advocaat dreigt te vertrekken bij Rangers Sport SPORT&SPEL NDERDAG 2 NOVEMBER 2000 naarselect-ploeg niet bij IJssel Cup I {da De volledige Spaarselect-ploeg ontbreekt dit weekeinde ide IJssel Cup en de Utrecht City Bokaal. Met het oog op de lerlandse kampioenschappen afstanden van 10 tot en met iovember in Den Haag wil coach Peter Mueller zijn team bij iar houden. Van het team maken onder anderen Gianni me, Annamarie Thomas, Jakko Jan Leeuwangh en Erben innemars deel uit. Mueller wil zijn schaatsers alleen een 500 1500 meter laten rijden, waardoor de IJssel Cup, de traditio- le opening van het seizoen, en de Utrecht City Bokaal niet in [voorbereiding passen. Om wedstrijdritme te houden rijdt de Leg nu maandag een onderlinge wedstrijd in Heerenveen. De kei Cup is sterk gedevalueerd. Ook toppers van andere ploe- h zoals Rintje Ritsma, Jan Bos en Ids Postma mijden het eve- ment. 'hilavert naar Strasbourg [aatsburg José Luis Chilavert, de doelman van de Paraguay- Rse nationale ploeg, gaat voor de Franse club Racing Stras- (urg spelen. De 35-jarige flamboyante sluitpost tekende voor l [jaar. De specialist in vrije trappen kwam uit voor het Argen- Ijise Velez Sarsfield. Met de transfer is een bedrag van onge ler 16 miljoen gulden gemoeid, [outsma krijgt geen lintje Lnik» Alwin Houtsma krijgt vandaag tijdens de feestelijke idiging van de Nederlandse Paralympische ploeg in de Rid- rzaal in Den Haag geen koninklijke onderscheiding. De uit- Ipker van de onlangs in Sydney gehouden Paralympics blijkt In strafblad te hebben. Welke strafbare feiten de zwemmer, inaar van vijf gouden, twee zilveren en een bronzen medail- heeft gepleegd is onbekend. De 22-jarige verstandelijk ge- idicapte zwemmer droeg in Australië de Nederlandse vlag jlens de sluitingsceremonie. 5V stelt Ajax aansprakelijk 3HOVENPSV stelt Ajax aansprakelijk voor de schade die Am- (rdamse supporters zondag hebben aangericht in het stadion n de Eindhovense club. De aanhang van Ajax vernielde een t dat over de tribune was gespannen. Ook haalden ze stoeltjes i en staken die in brand. Hoe groot de schade is, staat nog jt vast, aldus een woordvoerder van PSV. Zondag bevolkten be veer 1600 fans van Ajax het PSV-stadion. De supporters irden via een speciale sluis rechtstreeks van een NS-perron t stadion ingeloodst. Daardoor konden ze zich niet in de om- iting verspreiden. Eenmaal binnen richtten ze echter de nodi- I vernielingen aan. Volgens de zegsman van de Eindhovense ib hebben stewards van zowel Ajax als PSV kans gezien de idende stoeltjes te blussen. Daardoor is naar zijn mening ker voorkomen. pghting Nordin snel klaar Bokser Nordin Ben Salah is ook na 29 partijen als pro- iional nog ongeslagen.Tijdens het traditionele Allerheiligen- a gisteren in het Belgische Izegem sloeg de super middenge- :ht uit Purmerend zijn tegenstander, de Frans-Algerijn Mo- iied Boualleg, al na twee minuten in de eerste ronde knock t. Boualleg, die het nog niet zo lang geleden eerst tegen Or- i Delibas en later tegen Raymond Joval de volle acht ronden hield, ging tegen Fighting Nordin neer op een leverstoot. Na- de scheidsrechter de ring weer had vrijgegeven, sloeg de ord-Hollander opnieuw toe met een stoot op het lichaam. 16 december komt Fighting Nordin opnieuw in de ring, dan Karlsruhe. Tegenstander daar is de Zuid-Afrikaan Sean Boots. Wannondse scliaatstrainer stapt op bij ploeg van Bart Veldkamp Pascal Vergeer was de af gelopen twee jaar trainer van het schaatsteam rond Bart Veldkamp en daar ging erg veel tijd in zitten. Een paar weken geleden heeft de Warmonder ech ter ontslag genomen, uit onvrede over de centrale rol van Veldkamp binnen het team. Sindsdien heeft hij eindelijk de gelegen heid om dingen te doen die er al die tijd bij inscho ten. warmond maarten dekker Er zijn tal van dingen waar Pas cal Vergeer de afgelopen maan den niet aan toe kwam. Meer dan 220 dagen per jaar was hij weg van huis, op reis als trainer van de schaatsploeg rond Bart Veldkamp. Nu heeft hij ineens zeeën van tijd. Onlangs heeft Vergeer zijn vader geholpen met groot onderhoud op diens campingterrein in Warmond. Verder heeft hij zijn bootje uit het water gehaald en winter- klaar gemaakt. En hij besteedt veel tijd aan zijn vrouw en hun 2-jarig zoontje Toine. Binnen enkele maanden wordt een tweede kind verwacht. Het is dus zeker niet zo dat Vergeer in een zwart gat is gevallen na zijn zelfgenomen afscheid bij de schaatsploeg. „Integendeel, ik was echt toe aan een periode zoals deze. Even geen verplich tingen, lekker doen waar ik zin in heb. Er moet geen beeld van mij ontstaan als een zielige werkloze, die de hele dag alleen maar thuis zit." Vanaf januari wil Vergeer zich weer fulltime met een 'echte' baan gaan bezighouden. Op dit moment heeft hij nog geen idee wat dat gaat worden. „Ik wil graag verder met mijn bedrijfje Vergeer Sports Consultancy, waarmee ik amateursporters uit de regio begeleid. Voor sommi gen verzorg ik de trainingssche ma's, voor anderen regel ik het Pascal Vergeer „Ik was echt toe aan een periode zoals deze. Even geen verplichtingen, lekker doen waar ik zin in heb. Er moet geen beeld van mij ontstaan als een zielige werkloze, die de hele dag alleen maar thuis zit" foto taco van der eb management en voor een derde groep doe ik een combinatie van die twee dingen." Hij houdt echter alle mogelijkheden open. „Ik zou eenzelfde functie als bij het Team Veldkamp niet uit de weg gaan, maar het schaatsen is een klein wereldje. Dat soort banen heb je niet voor het uitkiezen, daar moet je toevallig inrollen. Misschien lig gen er in het wielrennen moge lijkheden." Bij een overstap naar de wiel rennerij keert Vergeer terug op bekend terrein. Hij was ooit een tamelijk succesvolle semi-prof bij Koga Miyata, waar ook latere toppers als Bart Voskamp, Jans Koerts en Jeroen Blijlevens on der contract stonden. Een avontuur bij het Leidse Swift Casba mislukte toen Vergeer de ziekte van Pfeiffer kreeg. Nog altijd probeert hij tenminste een keer per week te trainen op zijn racefiets en hij rijdt zo nu en dan ook nog een wedstrijdje. Zo deed de Warmonder afgelo pen weekeinde mee aan de Beach Classic tussen Scheve- ningen en Noordwijk. Eigenlijk heeft de wielersport altijd zijn voorkeur gehad bo ven het schaatsen. „Ik vind het leuker, omdat het wielrennen een enorm tactisch spel met zich meebrengt. Verder kun je zomaar een wedstrijd winnen, terwijl je de week ervoor nog niets klaarspeelde. Je vorm kan heel snel veranderen. Boven dien zijn er veel meer wieler wedstrijden dan schaatswed strijden, dus meer kans op suc ces. En het teamgevoel is bij wielrenners veel sterker dan bij schaatsers, dat vind ik mis schien wel het belangrijkste." Die zienswijze van Vergeer ligt ook aan de basis van het conflict binnen de schaatsploeg van Veldkamp. De Hagenaar, die sinds 1995 voor België uit komt, staat volgens zijn (inmid dels ex-) trainer veel te veel cen traal binnen de Wehkamp- ploeg. „Ik vind dat alle schaat sers in de ploeg gelijkwaardig behandeld moeten worden. Va- dim Sajoetin, Alexandr Kibalko, Mamix ten Kortenaar, Steven Elm en André Vreugdenhil moeten ook optimaal kunnen presteren, niet alleen Bart Veld kamp." Aan het begin van dit schaatsseizoen - de eerste trai ningen hadden begin juni al plaats - leek Vergeer zijn me ning er door te krijgen. „Ieder een was het in principe met me eens. Ze hadden ook weinig keuze, omdat het seizoen er voor nogal teleurstellend was verlopen. Op de korte afstan den verbeterde Bart zijn per soonlijke records wel, maar ver der was er weinig reden tot jui chen." Volgens Vergeer kwam dat vooral doordat Veldkamp te veel zijn eigen plan trok en het teambelang daar ondergeschikt aan maakte. In juni leek hij Bart Veld kamp, coach en vader Hans Veldkamp en manager Conrad Alleblas overtuigd te hebben van het nut van een 'collectie ve' aanpak. „Maar na een tijdje was het alweer het oude liedje. Dat neem ik Hans Veldkamp en Conrad Alleblas wel kwalijk, maar Bart niet. Een goede sportman moet nu eenmaal een beetje egoïstisch zijn. Je kunt ook niet ontkennen dat deze ploeg in feite Barts idee is en dat hij de meeste sponsors aantrekt. Ik vind dus ook dat hij financieel meer mag krijgen dan de overige teamleden, maar verder moeten ze gelijk behandeld worden. De huidige werkwijze vind ik een totaal verkeerde benadering van hoe je met mensen omgaat." Nadat duidelijk werd dat er eigenlijk niets zou veranderen in de schaatsploeg, besloot Ver geer de eer aan zichzelf te hou den. Dat leverde zeker geen slaande ruzies op. „Ik heb op zich met niemand persoonlijk een probleem, hoor. We heb ben een verschillende visie op een aantal zaken. Ik vind het zo oneerlijk ten opzichte van de andere schaatsers. Na mijn ver trek is er met de komst van de nieuwe trainer gelukkig wel het een en ander verbeterd voor ze. Maar het blijft behelpen. Ze kunnen er ook weinig tegen doen. Je zit nu eenmaal in een moeilijke positie als je uit Rus land komt." Bij de persoonlijke conse quenties van zijn vertrek heeft Vergeer niet stilgestaan toen hij zijn beslissing nam. De Olympi sche Winterspelen van 2002 in Salt Lake City gaan bijvoorbeeld aan zijn neus voorbij en dan zijn er nog de financiële gevol gen. „Het is een principekwes tie, dan is geld eventjes niet zo belangrijk. Als het er op aan komt, heb ik er ook geen moei te mee om een jaartje in de bloemen te gaan werken, om maar iets te noemen." Onder redactie van Michel van Gent len won in de laatste speel- le alleen van Lombard (21- verloor van Hok (15-14) [ennemerland (14-16). Dat net voldoende om de zèsde lts te bemachtigen, die recht ft op de kwartfinales. Het h van captain Bart Nab p£t het hierin op 12 novem- lopnemen tegen Pegasus. 'e fch 2 komt in de andere gtjrtfinale uit tegen Lombard. Itain Heike Leijnse en zijn jinen wonnen van Kenne- n jland (19-11), deelden met Jibard (15-15) en verloren ■Oog in Al (18-12). Zij heb- H zodoende als debutant uit- tend gepresteerd. De win- v rs van de kwartfinales spe-' om een finaleplaats tegen ft Onstein en Modalfa, die itekend als eerste en tweede ligden. ind meesterklasse: 1. BC 't Onstein I, 2 Modalfa 11-209. 3. Lombard >6. 4. Crash 2 (Leiden) 11-165, 5. pus 11-161, 5. Crash 1 11-157, 7. 11-153, 8. Oog in Al 11-148, 9. Ken- Vland 11-142, 10. Hok 2 11-134, jli|megen en Continental 11-129. regionale deelnemers werden veelal in de eerste twee ronden uitgescha keld. Alleen Danny van Lieshout on derscheidde zich, want de Leidenaar haalde ten minste de laatste acht. Stand B-ranking: 1 Martin Herben 50 pnt. 2 Rob Luttikhuizen 40 pnt. 3. Rick Corne- lissen 35 pnt 4. Jorg Wilhelmi 30 pnt. 5. Danny van Lieshout 25 pnt, 6. Fred Jansen 25 pnt. glasgow gpd is league slechts twee van :es games naar zich toe ge- ken. De bowlers uit Leiden -West verloren én wonnen 953-888 tegen Vechtseba- zodat het duel in 1841 - eindigde. Zij pakten ook eerste game- tegen Burger J-952), maar verloren de ede ruim (954-1026). In de partij tegen Kol's waren zij imaal kansloos (1867-1990). Comet en Marius van Kal- :n doorbraken als enigen keer de tweehonderd-grens 220 en 215 pins als uit- eters. Jacques Petit had met pins de hoogste score van lag voor Dennis Knijff (225). Huyden (198) en Hans dwaart (195) bleven bij deze es beduidend achter. Ver- 7$n bezet momenteel de vier- •laats, maar het verschil tus- de toppers is bescheiden. hoofdklasse 2: 1. Kol's 6-12, 2. Bowling 6-12, 3. Hawkey 6-10, ffboon Versservice/GW Distelvelt (Lei- [6-10, 5. Volendam 6-9, 6 8urger 6- De Engel en Sportrust- /Van Diemen hadden een goede gene rale voor hun onderlinge ontmoeting. De kaderploeg uit Lisse zege vierde met 4-2 over Honky Tonk 3. Louis Opstal en Cas Juf fermans wonnen in negen en veertien beurten. De Sassenhei- mers kwamen tegen dezelfde tegenstander tot hetzelfde re sultaat. Ben Duivenvoorde en invaller Herman Lijsen hadden tien en elf beurten nodig om de winst veilig te stellen. Dirk van Beelen is de nieuwe kampioen driebanden groot derde klasse van district Bollen streek. Hij moest het in de fina le opnemen tegen titelverdedi ger Frank Witterland, die op een gegeven moment met 11- 15 leidde. Van Beelen wist in een eindspurt echter nog met 20-17 te winnen, zodat hij in ja nuari 2001 naar de gewestelijke finales in Spanbroek mag. Henk de Koning wist zich nog voor de onttroonde kampioen op de tweede plaats te nestelen. District Bollenstreek, driebanden groot 3e klasse: 1Dirk van Beelen (Soldaat)e) 7-10, 2. Henk de Koning (Klipper) 7-9, 3. Frank Witterland (Krim) 7-8, 4 René Balkenende (Taveerne) 7-6, 5. Koos Moenen (Sportrust) 7-6, 6. Maarten Hoek (Travelshop) 7-6, 7. Jan Dekkers (Taveerne) 7-6, 8. Ton van Beelen (Concordia) 7-5. District Veen-, en Rijnstreek, drie banden groot A: RBV - Taveerne 0-7, TAS 1 - TAS 5 2-5, Monopole - TAS 7 2-5 Stand aan kop: 1. Sport 6-29, 2. TAS 5 6-26, 3. Taveerne 6-23, 4. TAS 11 6-23, 5. RBV 7-22. Driebanden klein BI: R.a.veen 12 - Alpha Bar 0-7, Vergulde Vos - Fort 1 2-5, RBV 5 - R a veen 4 5-2, RBV 11 - RBV 13 4-3. Ja- cobswoude - Fort 2 6-1, R.a.veen 6 - Fort 3 5-2 Stand aan kop: 1 Fort 1 8-40, 2 Ver gulde A/os 8-37, 3 RBV 5 8-36, 4. Fort 9 7-35, 5 R a veen 6 8-30. Libre klein Cl: Band - Sport 8 6-1, Sport 20 - Merel 0-7, Jacobswoude 16 - Schelp 2-5, Rijnegom 11 - Plas 6 6-1, Aalsmeer - R.a.veen 23 7-0, Inn 't Lely Veldt 19 - RBV 7-0, Plas 10 - Inn 't Lely Veldt 7 6-1, Plas 18 - Plas 22 7-0, Jacobswoude 13 - Ja cobswoude 4 4-3, Scheepie - Soldaatje 3 3-4, Rijnegom 12 - Sport 5 7-0. Stand aan kop: 1Soldaatje 3 8-49, 2. Merel 8-40, 3. Band 8-38, 4 Inn 't Lely Veldt 7 8-36, 5. Soldaatje 2 7-35. darters uit Noordwijkerhout kwamen tegen DVW Game Masters niet verder dan een 5-5 gelijkspel. Brandewijn United had minder succes tegen DT Venlo, want er werd voor het eerst dit seizoen verloren (3-7). De tegenstander schoof door deze resultaten door naar de eerste plaats. De Stalgasten heeft in de titel strijd van de regionale eredivi sie alvast een eerste slag toege bracht aan Bullshit. De forma tie van captain Jack de Haas wees haar rivaal met 6-4 terug. United was in de andere topper tegen De Gouwe beduidend sterker, blijkens de 7-3 eind stand. Jan H onsbeek, Mario van Aanhout (Stalgasten), Henny van der Star (United) en Peter de Haas (Tarsal Koos Minck) wierpen twee keer 180. De hoogste finisher was Pieter On derwater (Bullterriërs) met 126. Uitslagen Superleague: Computer Kings - Veni Vidi Vici 4-6, Castelijn - The Specials 1-9, Silver Arrows - Loos Alarm 2-8, Vrijbui ter - DT Zwolle 6-4, Brandewijn United - DT Venlo 3-7, No Entertainment - DCK Eindho ven 4-6, The Hornets - DVW Game Masters 5-5 Stand aan kop: 1. DT Venlo 5-23, 2 The Hornets (Noordwijkerhout) 5-11, 3. Loos Alarm 5-11,4. DVW Game Masters 5- 10, 5. Brandewijn United (Leiden) 5-10. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Downstairs 2 - Tarsal Koos Minck 1-9, Win ning Darts - Happy Family 2-8, Eersteling - Bullterriërs 3-7, United - Gouwe 7-3, Stal gasten - Bullshit 6-4, Square Point - Black Adders uitgesteld Stand: 1. Gouwe 3-20, 2 Stalgasten 3-19, 3. United 3-19, 4 Happy Family 3-19, 5. Tarsal Koos Minck 3-17, 6. Downstairs 2 3-15, 7. Bullshit 3- 14. 8. Winning Darts 3-11, 10. Black Ad ders 2-10, 11. Square Point 2-8, 12. Eer steling 3-7 Eerste divisie A: Hogewoerd Wizards - Shit Happens 8-2, Cleaners - Dartsworld 8-2, Klipper - Beer 'n Barrels 4-6, Tijsterman - Pythons 7-3, Puntje d'r In - Jumbo Darts 8- 2. Jostibende - Respons 8-2 Stand aan kop: 1. Hogewoerd Wizards 3-21, 2. Clea ners 3-12, 3 Klipper 3-18, 4. Jostibende 3-18, 5. Puntje d'r In 3-16. Eerste divisie B: Red Arrows - Vierkant 2 2- 8, Bottespeer - Sakkiemoto's 4-6, Alphra- me Ravens - Brandewijntje 2 1-9. WWW - Raspoetin 2-8, Buytenbeentje - Uit Altijd Lastig 5-5, Spijkerbak - Ramses Sjaffies 4- 6. Stand aan kop: 1. Raspoetin 3-26, 2. Vierkant 2 3-23, 3. Uit Altijd Lastig 3-22, 4. Ramses Sjaffies 8-22, 5. Brandewijntje 2 3-16. pool» Martin Herben is winnaar ge worden van het B-ranking toer nooi in poolcentrum 't Dijkje in Leiden. Hij zegevierde in de fi nale over Rob Luttikhuizen. De honk aan het Utrechtse Veer met 7-2 over Zevenaar. Milco Schermers was op dreef, want hij zette al zijn partijen in winst om. Peter Moen en Steven Toal wonnen elk twee frames. De laatste is weer gaan spelen en fungeert voorlopig als reserve bij het 'nulde'. In de eerste divi sie doet Jumbo 5 het uitste kend. De Warmonders bezetten de koppositie in poule 7 na de 7-2 zeges over Capelle en Snookerij 1. Martin Zevenho ven bleef in de eerste partij on geslagen en Huib Kuilboer in de tweede. Marcel van Bommel won steeds twee frames. Overi gens gaf Snookerij 1 goed partij, want tal van partijen werden op de laatste kleur beslist. Coen Drejer bracht beide winstpartij en op zijn naam. Daan Hoekstra was in het twee de toernooi van de A-ranking goed op "dreef. De Katwijker, spelend bij Jumbo, haalde de fi nale door een fantastische 77- break in de vijfde en laatste fra me tegen Mark Stuten. In de eindstrijd was hij niet opgewas sen tegen Chico Hau: 3-0. Zijn clubgenoot Xander van Rossem had op het eerste toernooi een zelfde prestatie verricht. Van Rossem was op het vierde toer nooi van het Warmonds kampi oenschap de sterkste. Hij zege vierde in de finale over Martin Zevenhoven: 2-0. Hij had in de tweede ronde met 45 ook al de hoogste break van de avond vervaardigd. Ronald Blok won de verliezersronde en behaalde zodoende genoeg punten om de eerste plaats in het tussen- klassement te bemachtigen. Stand Warmonds kampioenschap: 1 Ro nald Blok 41 pnt, 2. Huib Kuilboer 38 pnt, 3 Xander van Rossem 35 pnt, 4, Martin Zevenhoven 35 pnt, 5. Wladimir Roedoe 33 Dick Advocaat heeft bij zijn club Glasgow Ran gers gedreigd op te stappen als de resultaten in de komende wedstrijden blijven tegenvallen. De Nederlandse coach heeft dat gedaan tegenover de spelersgroep. De opvallende uitspraak van Advocaat is naar buiten gebracht door verdediger Lorenzo Amoruso, die 24 uur eerder door Advo caat was afgezet als aanvoerder. De Italiaan Amoruso ligt bijzonder slecht in de spelersgroep en weet dat ook Advocaat ontevre den over hem is. Om die reden heeft hij de eerste kans om zijn coach aan te vallen met beide han den gegrepen. Amoruso zegt versteld te staan van de houding van zijn trainer. „Dat hij mij de aanvoerdersband ontneemt, vind ik vreemd en teleurstellend. Maar dat hij daarna aan de groep vertelde dat hij erover denkt zelf op te stappen, vind ik nog veel vreemder", aldus Amoruso. Rangers begon dit seizoen met flitsende wed strijden in de Champions League tegen Sturm Graz in Glasgow en uit werd Monaco verslagen. Een blessuregolf veroorzaakte vervolgens een cri sis. Rangers heeft de laatste drie competitiewed strijden verloren en is afgezakt naar de vierde plaats. De ploeg van Van Bronckhorst, Konter man, De Boer, Numan, Ricksen en Mols heeft na twaalf duels al veertien verliespunten. In de Champions League moet de ploeg volgende week van Monaco winnen om zich te kwalifice ren voor de tweede ronde. Er zijn echter nog altijd 14 van de 24 spelers geblesseerd, onder wie bijna alle basisspelers. Advocaat hoopt dat Van Bronckhorst, De Boer en Reyna snel herstellen. „Het is allemaal heel onge lukkig. Juist nu we ons kunnen kwalificeren voor de tweede ronde van de Champions League, zit ten we met zoveel blessures", zegt Advocaat, die erop rekent dat zijn ploeg zich zal herstellen van de slechte periode. „Dat moet wel. Ik wil dat het elftal weer naar behoren gaat spelen. Als ieder een fit is, heeft Rangers gewoon een goed team. Het kan niet zo doorgaan als de afgelopen we ken. Anders trek ik inderdaad m'n conclusies." In Schotland wordt nog niet serieus rekening gehouden met een vertrek van Advocaat. Voor zitter David Murray is bezeten van zijn trainer en heeft op diens voorspraak zes Nederlandse spe lers aangetrokken. Advocaat heeft in 2,5 jaar vijf van de zes te winnen prijzen heeft binnenge haald en Rangers in Europa weer aanzien gege ven. Bovendien staat op Ajmoruso na de hele spe lersgroep achter Advocaat. De kans is groot dat Amoruso op zeer korie termijn uit het elftal vliegt. De Italiaan houdt er zelf al rekening mee. „Advocaat heeft die band afgepakt en dat doet pijn. Mijn houding ten opzichte van de club is sterk veranderd. Ik moet gaan nadenken waar mijn toekomst ligt." PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 1 november. 5-11- 13 -18 - 28 - 29 - 30 - 32 - 43 - 48 - 49 - 53 - 54 - 59 - 61 - 69 - 75 - 76 - 79 - 80. (onder voorbehoud). Toto 13. 1-1-3-1-1-2-1-1-1-3- 1-1-1 (onder voorbehoud). Belgische midweeklotto. 14 - 16-20-24 - 35 - 36. Reservegetal 38 Joker: 4 19 7 8 8 8. (onder voorbehoud). Toto divisie: FC Den Bosch - FC Haarlem 1-2 (0-1). 23. Van Es 0-1, 46. Bond 0-2, 51. Van den Eede 1-2 Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 3174. Gele kaart: Van den Eede (Den Bosch), Kemper (Haarlem). België: Antwerp - Gent 1-0. Italië: Bologna -Reggina 2 - 0. Fiorenti- na-Bari 2-2, Inter-Roma 2 - 0. Juven- tus -Udinese 1-2, Lazio-Brescia 2 - 1 Lecce-Napoli 1 -1. Vicenza -Perugia 1- 0, Parma-AC Milan 2-0, Atalanta-Vero- na 3-0. Stand aan kop: Udinese 4-10 Bologna 4- 9 Atalanta 4-10 Juventus 4- 7 Roma 4- 9 Lazio 4- 7 Spanje: Barcelona - Numancia 1-1, Oviedo - Vallecano 4 - 1Valencia - Cel- ta 1 - 0, Malaga - Osasuna 3-1, Bilbao - Zaragoza 1 - 2, Alaves - Sociedad 0 - 1, Santander - Villareal 3-1, Valladolid - Espanyol 1-1, Real Madrid - Mallorca 0-2. Stand aan kop: Valencia 8-19 Alaves 8-14 Deportivo 8-17 Barcelona 8-13 R. Madrid 8-14 Celta 8-13 BASKETBAL New York. NBA. Los Angeles Lakers - Utah Jazz 92-97, Boston Celtics - De troit Pistons 103-83, Philadelphia 76- ers - Toronto Raptors 104-98, Charlotte Hornets - Washington Wizards 77-95, Miami Heat - Orlando Magic 105-79, Seattle Supersonics - Denver Nuggets 112-99, Cleveland Cavaliers - Sacra mento Kings 102-100 (na twee verlen- GOLF Gerona. Pre-kwalificatie Europese Tour 2001, mannen. Stand na tweede ronde: op GC Emporda: 1 McCarthy (GBr) 133 slagen. 2. Botes (ZAf), Roca (Spa), Ek- jord (Zwe). Nouaihac (Fra) 134, 7. Derksen (Ned) 136. Op GC Pals 1 Mc- Grane (GBr). Golding (GBr). Hurley (GBr) 138 slagen. 21. Miller (Ned) 143 slagen (75 68) Op beide banen plaat sen de beste 30 zich na vier ronden voor de finale van de kwalificatiereeks. SCHAKEN Istanbul. Olympiade, vijfde ronde. Man nen: Spanje - Nederland 2-2; Shirov - Van Wely 1-0, Fabrego - Piket 1/2-1/2, Badals - Tiviakov 1/2-1/2, Gomez Este- ban - Nijboer 0-1Duitsland - Israël 3- 1, Rusland - Brazilië 3 1/2 -1/2, Slowa kije - Myanmar 4-0, Oekraïne - Zwitser land 2 1/2 - 1 1/2. Vrouwen: Moldavië - Nederland 1-2; Skriptsjenko-Lautier - Peng 1/2-1/2, Sjeremetjeva - Sziva 1/2-1/2, Agababe- an - Lanchava 0-1. China - Kazachstan 2 1/2 - 1/2, Georgië - Joegoslavië 2-1, Griekenland - Slowakije 3-0. TENNIS Stuttgart. Mannen, 7,5 miljoen gulden. Tweede ronde Henman (GBr/9) - Costa (Spa) 6-2 6-3, Safin (Rus/1) - Santoro (Fra) 6-2 6-4, Kafelnikov (Rus/6) - Fe- derer (Zwi) 7-5 6-3, El Ayanoui (Mar) - Ferrero (Spa/10) 7-6 6-4, Ferreira (ZAf) - Enqvist (Zwe/5) 6-2 7-5, Squillari (Arg/11) - Hrbaty (Slw) 6-7 6-3 6-3, Grosiean (Fra) - Lapentti (Ecu/15) 6-1 6-0, Norman (Zwe/3) - Rosset (Zwi) w.o. wegens griep bij Rosset, Pavel (Roe) - Rafter (Aus/14) 7-6 6-1. Leipzig. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Clijsters (Bel) - Sugiyama (Jap) 6-0 6-2. Tweede ronde: Tauziat (Fra/1) - Panova (Rus) 4-6 6-4 7-5, Koernikova (Rus) - Farina (Ita) 6-3 6-1, Likhovtseva (Rus/7) - Raymond (VSt) 6- 3 6-3. Dubbel, eerste ronde: Dragomir- /Montalvo (Roe/Arg) - Boogert/Oremans (Ned) 6-3 4-6 7-5, Vis/Serna (Ned/Spa) - Dementjeva/Kandarr (Rus/Düi) 7-5 5- 7 6-3, Bollegraf/Arendt (NedA/St) - Ap- pelmans/Husarova (Bel/Slw) 6-2 6-3. Charleroi. Challenger, mannen, 250.000 gulden. Eerste ronde: Sluiter (Ned/4) - Eiseneer (Bel) 6-1 6-4 Quebec. Vrouwen, 400.000 gulden. Eerste ronde Halard (Fra/3) - Parkinson (VSt) 6-0 6-2. Tweede ronde: Rubin (VSt/2) - Hopkins (Vst) 6-2 7-5, Frazier (VSt/4) - Snyder (VSt) 6-4 6-1Jeyasee- lan (Can) - Shaughnessy (VSt/6) 7-6 6- 4, Poetsjek (WRu) - Cernanova (Slw) 6- 1 6-0. WIELRENNEN Oudenaarde. Internationale veldrit. 1. De Clercq (Bel) 1.00.15, 2. Vervecken (Bel) 0.44, 3. Groenendaal (Ned) 0.55, 4. Van Santvliet (Bel) 1.22, 5. Volcka- erts (Bel) 2.50, 6 Daelmans (Bel) 3.00.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25