VI eer waarde dan trainingskamp LZ1886 heeft eindelijk weer reden tot juichen Schakers uit Groningen twellen Oegstgeest '80 Flair gaat alleen aan de leiding Sport Slechte start breekt De Goede niet op 'aterpoloërs AZC ondanks verlies tegen Real Madrid simpel naar tweede ronde Champions League Koploper Koudekerk verliest !t het bereiken van de eede ronde van de lampions League volde- w n de waterpoloërs van 'C aan hun opdracht. De l(bhenaren speelden de da jelopen vijf dagen in het twijkse zwembad Aqua- ir solide genoeg om hun j Ste Europese avontuur drie jaar voort te zetten. j:t verlies op de laatste l tegen Real Madrid 8) veranderde daar ;ts aan. Belangrijker nog In de verwachte tweede eh'ide, waren de vijf dagen Ph relatieve afzondering. WUK GERTJAN VAN GEEN begon nauwelijks voorbe- 1 aan de achteraf simpel ge- arde klus. De vijf internatio- die op de Olympische Spe- aanwezig waren, hadden s a t of nauwelijks getraind met rest van de selectie en dat ek op verschillende momen- o waren de wedstrijden te- de twee zwakste broeders - pTfeueiros Porto en Vitbich Vi- c sk - soms het aankijken niet ird. De simpele zeges kwa- n slechts tot stand, doordat vel de Wit-Russen als de tugezen het niveau van een ïiddelde Nederlandse eer- Vlasser hadden. Niet dat de erlandse competitie nu zo k is, maar in de ontwikke- iditioneel nog een hoop ge- aafd worden aan de spelers. Ie Nederlandse kampioen e| ft wat dat betreft nog wel te vertellen in Europa. In land waar de geldkraan r waterpoloërs niet of nau- ijks wordt opengedraaid, mt nog genoeg talent rond. bleek al toen het Neder- is team zich als laatste atste voor Sydney en tussen I twaalf beste landen van de f eld in het water lag. oe lang dat nog duurt, is de tig. De beste waterpoloërs Nederland hebben onder gevonden bij een buiten- dse club of concentreren bij AZC. De Alphenaren iben in Nederland daardoor nig concurrentie te duchten, kampioenschap van dit ji, het eerste sinds elf jaar, is trschijnlijk tevens de eerste WATERPOLO DIRK KLOOS AZC'er Michiel Vork (witte cap) is in gevecht met Sergei Sonets in de wedstrijd van zaterdagavond tegen Vitbich Vitebsk. De Alphense waterpo loërs plaatsten zich in het Katwijkse zwembad Aquamar voor de tweede ronde van de Champions League. foto marklamers fwezigheid grootmeesters doet ploeg duikelen naar laatste plaats HAKEN JAN BEY in een lange reeks. Bij AZC kan de huidige generatie nog wel even mee en is bovendien de aanvulling van onderaf goed verzorgd. Daarom ook is Europees wa terpolo van groot belang voor de Alphenaren. Gisteren tegen Real Madrid werd de ploeg voor het eerst echt op de proef ge steld en dat zaf'een van de wei nige keren zijn dit jaar, de twee de ronde van de Champions League eind november uitge zonderd. Niels Zuidweg, giste ren uitblinkend aan Alphense zijde, zei het na de verloren wedstrijd tegen de Spanjaarden treffend: ,,Van dit soort wed strijden speel je er eigenlijk te weinig in het seizoen." Het is geenszins een hautaine gedachte, maar de simpele waarheid. Het was niet toevallig dat AZC zich juist tegen Madrid en vrijdagavond in het sleu telduel tegen Sliema ASC wel kon motiveren en daardoor het beste voor de dag kwam. De Al phenaren toonden juist in die wedstrijden de benodigde scherpte, hoewel het niet eens in topvorm was. Gistermiddag tegen Real Ma drid bleek wel dat AZC geen Europese top is. De Madrile- nen, die dit jaar voor de tweede achtereenvolgende keer kampi oen van Spanje werden, zijn net als AZC pas een week bezig in hun voorbereiding op het sei zoen, maar toonden kracht en macht op de momenten dat het nodig was. De vier internatio nals, tevens basisspelers in het Olympische team dat in Sydney vierde werd, dragen het team. Het meespelen van Javier San chez Torril, Gabriël Hernandez en de broertjes Ivan en Daniël Moro, was voldoende om in Katwijk als eerste te eindigen in deze voorrondepoule. Ondanks de aanbwezigheid van de vier Olympiërs stelde coach Santiago Fernandez, dat er van zijn ploeg in het vervolg van de Champions League geen wonderen verwacht kunnen worden. ,,We zijn een heel jong team en dit is pas de eerste keer dat we aan de Europa Cup meedoen. Vorig jaar was er niet eens genoeg geld om mee te spelen." De klasse van Real Madrid kwam tot uiting in de rust die het tijdens het toernooi uit straalde. Daardoor werd de ploeg terecht eerste. AZC ging gisteren te veel in de fout om de laatste wedstrijd winnend af te kunnen sluiten. Hoewel de ploeg na de eerste periode leid de (2-0), eisten schoonheids foutjes hun tol. Zo speelden de Alphenaren soms te gehaast, waarbij ze vergaten de verdedi gende stellingen voldoende in te nemen. Het resulteerde in een paar dodelijke contra-aan vallen van de Madrilenen. AZC ging met een gelijke stand (6-6) het vierde kwart in, na goed herstel in het derde part, waarin Niels Zuidweg drie keer met scherp schoot. Vier gemiste man-meer-situaties in het laatste deel deden de balans naar Spaans voordeel uitslaan. „De automatismen met een man meer zijn er nog niet en we waren niet zuinig genoeg in balbezit", analyseerde De Vo gel. „Sommige spelers gingen te veel voor eigen glorie. Die wil den van een halve kans een he le maken. Dat was tegen de af spraak." Niettemin toonde De Vogel zich een tevreden mens. „Ge zien de vorm waarin we verke ren, hebben we het goed ge daan", aldus de coach, die het gebeuren in Katwijk als perfecte voorbereiding op de competitie zag. „Je ziet tijdens zo'n week de chemie ontstaan die nodig is voor de teamgeest. Daar kan geen trainingskamp tegenop van veertien dagen tegenop." AZC - Real Madrid 6-8 (2-0, 0-3, 4-3, 0-2). Doelpunten AZC: Niels Zuidweg 3, Kinuno 'Ihomas 2, Björn Boom. ReaJ Madrid: Daniel Moro 2, Jorge Carpeno 2. Javier Sanchez Torril 2, Ivan Moro en Angel Ciutat Scheids rechters: Petrovic en Rijckaert. LZ 1886 is de competitie met wisselend succes begonnen. Zaterdag wonnen de Leidenaars de eerste wedstrijd van het seizoen tegen BZPC met 12-6. Een dag later ging het een stuk minder. In Barendrecht was ZPB met 18-7 te sterk. De overwinning van zaterdag was de eerste in het jaar 2000. De Leidse hoofdklasser kwalificeer de zich vorig jaar bij de beste zes ploegen van Nederland, maar incasseerde in die afdeling lou ter nederlagen. De laatste overwinning van LZ dateerde dan ook van tien maanden geleden. De Leidenaars waren erop gebrand het eerste duel van de competitie in winst om te zetten. BZPC uit Bodegraven werd het slachtoffer. De promo vendus bood vooral in fysiek opzicht veel tegen stand, maar heeft toch minder kwaliteit in huis dan LZ 1886. Vooral in de tweede periode kwam het minde re spel van BZPC aan het licht. De Leidenaars schakelden na de eerste periode (2-2) een tandje hoger en drukten het overwicht meteen in cijfers uit (6-2). Vooral de jonge Michiel Schrama on derscheidde zich in die fase. Hij omzeilde met twee prima doelpunten de zoneverdediging van BZPC. De wedstrijd was toen wel gespeeld. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Martijn Laurense. Een verre pass van Frans Lan- gerhorst tikte hij achter de verbouwereerde doel man van BZPC. Voor LZ scoorden Marco Kerkvliet (3), Bas Wil- lemsen (3), Martijn Laurense (2), Michiel Schra ma (2), Joeri Klein en Mathieu Spros (1). Wedstrijden op zondag zijn aan LZ 1886 niet besteed. ZPB, toch al favoriet voor de zege, maakte korte metten met het Leids zevental. De 18-7 nederlaag was enigzins geflatteerd. In de tweede periode kwam LZ 1886 na een vlotte 5-0 achterstand nog terug tot 7-4. ZPB, met drie in ternationals in de gelederen, maakte in de laatste rondgang dankbaar gebruik van de grote fouten- last bij de Leidenaars en liep uit naar een ruime 18-7 overwinning. Voor LZ scoorden Martijn Laurense (3), Bas Willemsen (2) en Joeri Klein (2). De Zijl/LGB blijft in de race om de titel. De Leidse eersteklasser won nipt met 5-4 van het sterke Rapido. De Haarlemse formatie, vorig jaar nog tweede, haakt voorlopig even af en bivak keert met drie punten uit vier wedstrijden in de onderste regionen. De Zijl/LGB daarentegen boert goed. Met acht punten uit vijf duels bezet de ploeg van trainer Jacob Spijker de vierde plaats op minieme afstand van de verrassende koploper UZSC. De Zijl/LGB forceerde de vierde overwinning van het seizoen in de laatste minuut. Rapido kwam met nog 45 seconden op de klok op gelijke hoogte. Robert Kleywegt verijdelde het puntver lies van de Leidse ploeg door 20 seconden voor tijd uit een uitval 5-4 te scoren. De Zijl/LGB had overigens geen makkelijke avond in zwembad De Zijl. De Leidenaars waren sterker maar verzuim den afstand te nemen. De van stal gehaalde doel man Wim Helmsing was een groot obstakel voor de aanvallers van De Zijl/LGB. Ivo Dietz scoorde wel: hij nam twee doelpunten voor zijn rekening. Vivax presteert goed in de eerste klasse. Tegen het lastige DONK sleepten de Oegstgeestenaren met 9-9 een puntje weg uit Gouda. De ploegen waren volledig aan elkaar gewaagd. In de slotfase wisselden de kansen. Een doelpunt van Martijn Odems leverde het punt op voor de formatie van Michel van der Zeeuw. Topscorer bij Vivax werd Sjors Verburg: hij scoorde driemaal. Katwijk herstelde zich ondubbelzinnig van de nederlaag tegen DAW. Het arme Westland werd met 17-5 volledig overrompeld. De score had veel hoger uit kunnen vallen in zwembad Aqua mar. De Katwijkers sprongen nogal slordig om met de kansen. De vierde periode was de beste van Katwijk. De ploeg van trainer Ruud Plouvier tilde de stand van 9-4 naar 17-5. De Westlanders lagen toen allang op apegapen. Voor Katwijk scoorde Kjeld Boonstoppel maar liefst vijfmaal. WSV was met 8-4 te sterk voor Sassenheim, dat de tweede nederlaag van het seizoen leed. Het ging lange tijd gelijk op in Vlaardingen. In de tweede periode kwam Sassenheim zelfs op voor sprong (2-3). De feestvreugde duurde niet lang. Een slechte derde periode brak Sassenheim op. De Vlaardingers stoomden door naar 7-4 en na men in de laatste zeven minuten er hun gemak van. Leon Bakker, Raymond Kerkvliet, Jerry Leepel en Remco de Bruin scoorden voor Sas senheim. Tegen middenmoter Aquarijn leed Koudekerk een verrassende 6-3 nederlaag. De koploper in de derde klasse had de nederlaag aan zichzelf te wij ten. De aanval van Koudekerk kwam in Nieuwe- gein totaal niet uit de verf. Aquarijn speelde ook al niet best, maar had wel de wil om te winnen en was vooral op dreef in de man-meer situaties. Vier tegendoelpunten uit zes pogingen deden Koudekerk de das om. De doelpunten van Kou dekerk kwamen van Werner Stolk, Jorrit Wulffers en Sander Filippo. Alkemade kwam wel tot winst. Het Raket uit Delft werd met 6-4 verslagen. In de vierde perio de legde Alkemade beslag op de twee punten. De derdeklasser kwam terug uit geslagen positie (4- 3) en won verdiend. Ruud Koster was op dreef; hij scoorde drie keer. Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 hadden zeker winst kansen tegen Brandenburg, maar zij verloren toch. In de slotfase was de ploeg uit Bilthoven net iets slagvaardiger: 9-7. Voor LZ scoorden Noeki Klein (4), Yvonne Flippo (2) en Nancy Remkes. De Zijl/LGB verloor met 6-2 van Rapido. De sterke ploeg uit Haarlem had veel meer routine in huis dan de Leidse opponent, die al snel met 3-0 achter stond. Doelpunten van Jorien Kley wegt en Marisca van Beukering konden de twee de nederlaag van het seizoen niet voorkomen. Alkemade maakt de aspiraties niet waar en verloor voor de tweede keer. De ploeg lijkt pro motie naar de eerste klasse te kunnen vergeten. Zaterdag verloor de tweedeklasser nipt met 6-5 van Alliance. Alkemade begon nog wel goed aan het duel maar moest naarmate de wedstrijd vor derde het initiatief overlaten aan de Zaankanters. Brenda Hogeboom scoorde tweemaal. het verlies in de eerste ron- van de KNSB-competitie te- i Groningen, ging Oegst- "|est '80 nu tegen Unitas uit oningen onderuit: 6-4. 'igstgeest '80, dit keer met ie invallers, staat op de tien en laatste plaats. Dat is hen iange tijd niet overkomen. Oegstgeest '80 kon niet over grootmeesters beschikken. ;nna Sosonko, als coach van Nederlandse ploeg, en Pre- ag Nikolic, als speler voor i snië, zijn op de Olympiade Istanboel. Na drie uur spelen stond gstgeest '80 op een 3-2 ach- rstand door het verlies van invallers Bert van Brussel Wessel Volders en de in he- 'e tijdnood verkerende Ar- ïr van der Spek. Tussendoor d Fred Slingerland een veel ikken ruilende tegenstander het eindspel verslagen en ekte Caroline Reedijk-Slin- land een mooie zege met n koningsaanval. Na de tijd- itrole bleek aan de overige rden onvoldoende aankno- ïgspunten om het tij te ke- bwel Joop Piket als Robert aver moesten het punt de- i, evenals Nebosja Nikolic een licht voordeel met een uwkeurig verdedigende op- nent niet wist te verzilveren, ik teamleider Anne Reedijk iest teleurgesteld in remise Irusten. Harro Weiland ten :te, voor deze gelegenheid bord één neergestreken, d klein nadeel en moest ca- uleren. de tweedeklassers lijkt het feede team van het Leidsch 4 ïaakgenootschap (LSG) idelijk de belofte in te los- Met een ruime 6,5 -1,5 ze- op Middelburg gaat LSG de leiding in klasse 2C. n dit duel een remise van de sverse Europese jeugdkam-. pioen Mare Erwich en een ver meldenswaardige winst van Gert-Michiel de Niet met een dameoffer. Het bleek welis- waar een bekende openings theorie, maar het blijft voor de schakers altijd spectaculair om naar te kijken. LSG 3 behaalde een mooi 4- 4 gelijkspel tegen het sterker geachte HSG 2. Vrij snel in de wedstrijd kwam Marc Irwin aan het kopbord remise over een met de sterke Belg Richard Meulders. Dit bleek voor de rest van het team een te volgen strategie. Een nul werd netjes door een winstpartij opgevan gen. De andere Leidse ploeg, AAS, kwam dit keer op met de huurlingen Alexander Dgebu- adze (GM), Harmen Jonkman (IM), Irina Gorshkova (WIM) en de Leiderdorpse Ad van den Berg. Ze waren goed voor 3,5 bordpunt. Er werd met 3-5 van het sterke Promotie uit Zoeter- Alphense Schaak Club twee zwakkere tegenstanders met grote cijfers verslagen en gaat nu aan de leiding in 3D. De re serves van Lange Rokade wer den met 2-6 weggespeeld. De winst had nog groter kunnen uitvallen als niet een paar spe lers door fileproblemen ruim een half uur te laat waren ge arriveerd. De meeste inzitten den van de auto namen door tijdgebrek in hun partij genoe gen met remise. De Zwarte Pion uit Usse verloor weer en bezet daar door in deze klasse de laatste plaats. Dit keer bleek het twee de team van AAS te sterk. Na een gelijkopgaande strijd werd de van Noordwijk gekomen 'huurling' Cees Scherpenisse matchwinnaar voor AAS. Hij voltrok bij een 3,5-3,5 stand het vonnis over de Lissenaren. LSG 4 heeft in het begin van de competitie sterke tegen stand. Nu verloor het met 3-5 van Kijk Uit (Uithoorn), maar LSG 4 krijgt nog de zwakkere broeders in deze klasse. In de zware 'poule des doods' (derde klasse E) leed LSG 5 een nederlaag tegen een nota bene gehandicapt Leider dorp. Kopman Paul Talsma had met een kaakontsteking afgehaakt. Een blunder van LSG'er Agaian - hij gaf een to ren weg - betekende een vroe ge voorsprong. LSG'er Jeroen van der Linden trok de zaak weer gelijk en dat bleef het tot ver in de wedstrijd, mede door een fraaie zege van Henk Goe man op het LSG-talent Quiri- nus van Dorp. De zege kreeg zijn beslag toen Teun Timmerman bij 2,5 - 2,5 de Leiderdorpers aan een voorsprong hielp. Eddy de Beule aan bord twee (remise) en Onno Verbaken met winst aan het eerste bord brachten de eindstand op 3-5. Philidor Leiden heeft met veel pech te kampen. Ook nu kon het niet in de sterkste sa menstelling opkomen. Door de herfstvakantie ont braken drie sterke spelers (Kuyf, Bakker en Zeven). De invallers, toch ook geen slech te schakers, konden geen pun ten binnenhalen, waardoor er met 6,5 - 1,5 van het uit de tweede klasse gedegradeerde De Ooievaar werd verloren. De jongeren bij Philidor te kenden voor anderhalf bord- punt: Willem-Jan van Briemen won en Pieter Pouw maakte remise. Het ambitieuze Voorscho ten leed een teleurstellende 4,5 - 3,5 nederlaag bij het Utrecht se Oud Zuylen. Aan de topbor- den verloren Peter Wilschut, Frits Fritschy en Frans Erwich gevoelig. Zij kwamen niet heel huids uit de verwikkelingen. Een overtuigende zege van in valler Sander Hilarius en de getructe winst van kopman Marcus Driessen kon de score niet in evenwicht brengen. Een deelnemer aan de veldrit bij Swift neemt een afdaling. foto taco van der eb Swift-renster Suzanne de Goe de heeft ook de tweede veldrit in de interclub-competitie ge wonnen. De Zoeterwoudse bleef zaterdag in Leiden Anja Reinders van Excelsior en Karin Freriks van PRC Delta voor. Door een misverstand be vond De Goede zich kort na het startschot in een ongunstige positie. „Ik kwam gedwongen in het lint van deelnemers te recht. Een aantal dacht dat we eerst een stuk verhard parcours moesten afleggen. Maar we moesten direct het veld in." Op de overwegend modderi ge ondergrond kon het 16-jari- ge talent goed genoeg uit de voeten om alsnog een voor sprong op te bouwen. De strijd in de A-klasse (prof renners, (neo-)amateurs, junio ren en sportklasse A-renners) werd beslecht in het voordeel van Ronald Bastemeijer (WTC Woerden). Hazerswoudenaar Piet Smits, lid van Excelsior, fi nishte als tweede. De winst in de B-klasse (overige categorie- en) was voor Johan Mulder van PRC Delta, Vincent van Aalst (SWV DUN) was op De Bult de beste moutainbiker. BADMINTON PETER KLEIN De hoofdmacht van het Al phense Flair behaalde in de tweede divisie van de landelij ke badmintoncompetitie een zwaarbevochten overwinning op het bezoekende Duinwijck 4. Door het verlies van mede koploper DKC bij Amersfoort 3 hebben de Alphenaren de eerste plaats nu ongedeeld in handen. De mixen moesten bij het duel tussen Flair en Duinwijck de beslissing brengen. Bianca Dijkstra en Bas van Zeist speelden door het ontbreken van Robert-Jan Hamersma na lange tijd weer eens samen en zegevierden in twee games. Karin Kuiper-Van Pel en Peter van den Berg hadden drie games nodig om de totaalzege van hun team veilig te stellen. Na de singles was de stand nog 2-2 gelijk. Van Zeist en Dijkstra waren niet alleen in hun samenspel, maar ook in de één tegen één succesvol geweest. Van den Berg en Kui per moesten echter buigen voor hun tegenstanders. Het mannendubbel stond wel voor het eerst in de gehele competitie een game, maar niet de winst af. Het vrouwen- dubbel was voor het Haarlem se koppel, waardoor er ook na zes partijen nog geen verschil tussen de kemphanen aanwe zig was. De reserves, zonder de we gens werk afwezige Cees-Jan van Vliet, kwamen zaterdag niet verder dan een tegenval lende 4-4 bij het Haagse Drop Shot. Pieter van Maasdam speelde na een gezellige vrij dagavond niet zijn beste sin gle en verloor. Invaller Marcel Fauth herstelde de schade. Ni cole Mosterd kon aan haar rentree na een nare blessure geen singlezege koppelen. Pe tra Bos-Knoester ging even eens ten onder. Fauth bleef ongeslagen door zijn dubbels met Van Maasdam en Mos terd te winnen. Bos en Van Maasdam zorgden in de mixed voor het vierde punt. Flair 3, zonder Marco Overes, walste met 7-1 over het bezoe kende Drop Shot 2 heen. Fau th moest met Mark Beun voor het eerst een dubbel afstaan. De weer in de landelijke com petitie teruggekeerde Elise Zandstra, Ilse van der Meer en dubbelspeelster Anita Verstra- te scoorden honderd procent. Voor Veglo was de vijfde speelweek een competitieron de vol kommer en kwel. Eerst scheurde in de eerste partij te gen Onder Ons bij Stefen van Giezen een achillespees af. Het treffen van het in de vier de divisie spelende Veglo 2 werd direct afgebroken. In het eerste team ging Björn Hofkes fors door zijn knie. Ook hij moest naar het ziekenhuis, waar een ingescheurde pees werd vastgesteld. Het duel bij Slotermeer werd wel afge speeld. De nog puntloze Am sterdammers pakten met 5-3 hun eerste winst. Irene Van Giezen-Bik bleef ongeslagen. BC Lisse werkte twee wed strijden af. Bij BC Delft 4 wer den de punten gedeeld. In het vooruitgespeelde treffen bij Huizen '96 werd met 6-2 ge wonnen. Tegen Delft 4 verloor Edwin Dierckxsens zijn single in drie games, maar bleven Rogier Moorman, Nanda Abercrombie en Debby Ema- nuels overeind. Alleen het mannendubbel werd daarna nog tot winst gevoerd. In Hui zen moest Abercrombie haar enkel- en dubbelspel met Emanuels afstaan. Na een 3-1 voorsprong uit de singles kwam het Alphense ZIGO in Den Haag tegen DKC 6 toch niet verder dan een draw. Liam Baker, invaller Yo- rick Limburg en Danielle Meijer waren de winnende singelaars. Corina Nielen haalde in de mixed met Lim burg het vierde punt binnen. Apollo uit Roelofarendsveen heeft na het 1-7 verlies tegen BC Rotterdam '91 6 alle sterke tegenstanders nu gehad. Mile- ne van Rijn redde de eer van de Veners.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23