Forescate boekt knappe zege op Asvior Blitz doorbreekt 'losing streak' tegen Wyba Sport Fluks loopt eerste averij op Moegestreden DIOK capituleert pas laat Gemini toont superioriteit LOHC et Forescate halen uit MAANDAG 30 OKTOBER 2000 Leiden-Nederland van de baan leiden De traditionele korfbalontmoeting tussen Leiden en Ne derland gaat komend zaalseizoen niet door. De Leidse Korfbal- federatie (LKF) was in eerste instantie wel gevraagd door het Koninklijk Nederlands Korfbalverbond (KNKV) om de wedstrijd te organiseren, alleen op maandag in plaats van woensdag. Nog voordat de LKF een maandagavond kon doorgeven, liet de bond weten dat bondscoach Jan Sjouke van de Bos een andere oefenwedstrijd had geregeld. Sinds de jaren tachtig kwamen de nationale selecties steeds naar Leiden in het kader van de voor bereiding op de interland tegen België. De wedstrijden trokken altijd veel publiek naar de Vijf Meihal. De LKF wil dan ook pro beren om de wedstrijd in het seizoen 2001-2002 opnieuw op de agenda te krijgen. Nieuwe opzet Leidse Korfbalbeker leiden De komende editie van de Leidse Korfbalbeker heeft een nieuwe opzet gekregen. Het toernooi dient niet langer als op warmer voor het zaalseizoen, maar wordt middenin de compe titie afgewerkt. De voorronden zijn op 20, 21 en 22 december in De Zijl (Leiden), De Overkant (Noordwijk) en de Apollohal (Oegstgeest). De finaleronde is op 3 januari traditiegetrouw in de Vijf Meihal (Leiden). Bovendien is het aantal deelnemers toe genomen, want Velocitas en Fluks hebben zich weer ingeschre ven. Alleen Tempo en Madjoe zijn van de oorspronkelijke deel nemers afgehaakt. Eersteklassers komen goed uit rustweek michel van cent Fluks blijkt in de veldcompetitie niet onverslaanbaar. De lijst aanvoerder van de vierde klasse incasseerde bij Odi(A) met 9-6 de eerste nederlaag. De Noord- wijkers scoorden in de tweede helft slechts één keer en dat was opmerkelijk, want tot dus verre had de aanval in de voor afgaande zes duels al 108 doel punten vervaardigd. Tijdens de eerste helft ver zuimde Fluks met de wind mee een behoorlijke voorsprong op te bouwen. De ploeg van trai ner Robin Sommeling kwam niet verder dan 4-5 via Ronald van Drongelen, Arno van Haar lem (2) en René Spaanderman. Na de pauze zakte het spel naar een bedenkelijk niveau. ,,Het was heel triest: wij speelden meer tegen onszelf dan tegen onze tegenstander", constateer de Sommeling. Alexandra Braun en Esther Hoek waren aanvankelijk buiten de basis ge laten vanwege afwezigheid tij dens de laatste trainingsavon den, maar zij verschenen na derhand alsnog in het veld. Dat bracht geen ommekeer teweeg, want het werd 9-5. Pas drie mi nuten voor tijd had Van Haar lem eindelijk weer eens succes: 9-6 eindstand. Madjoe verblijft door de 10- 18 nederlaag tegen koploper Luno nog steeds in de onderste regionen van de derde klasse. De Rijnsburgers, met Diana Hoogenboom en Corden Star als invallers, moesten dc gehele wedstrijd tegen een achterstand aankijken. Miranda Pronk, Marloes Schoneveld, Marco Ra- vensbergen, los Star (2), Andrea den Heijer en Remco van de Meeberg hielden de marge tot 10-11 bescheiden. In de reste rende twintig minuten viel de aanval echter door een hape rende afvang stil. Daardoor kon de tegenstander naar een ge flatteerde eindstand weglopen. De Leidse eersteklassers hebben na de week rust in de landelijke hockeycom- petitie de draad goed op gepakt. Van het drietal boekte Forescate in Schie dam de grootste overwin ning, 6-2 tegen Asvion. Het was ook de knapste zege, want de Schiedammers stonden op de ranglijst op gelijke hoogte met Fores cate. mannenhockey peter klein ,,Juist tegen een ploeg die even hoog staat als wij is dit heer lijk", vond coach Erik Kruy- smulder. „We hebben in de competitie twee zwakke mo menten gehad. Tegen Hudito en tegen Westland. Tegen As vion hebben we veel van positie geswitcht, maar zijn we toch goed binnen onze taken in het veld gebleven. Dan verdien je te winnen." Gertjan Egberink was bij Forescate weer eens de top scorer. Hij schreef vier van de zes treffers, waaronder twee strafballen, op zijn conto. Len- nart Koopmans met de ope ningsgoal en Bernard Thieme met het eerste doelpunt na de 3-0 ruststand scoorden de ove rige twee. Tweede keeper Jordi van der Vaart speelde een ster ke partij in het Voorschotense doel. „Elke wedstrijd van ons is twijfelachtig", stelde Derk Pe ters, die zijn loopbaan afbouwt bij zijn eerste club LOHC, na een uitstapje bij Kampong in de hoofdklasse. „Maar dit keer gaan we wel met drie punten naar huis." Bij rust stond gast heer Dopie nog op 1-0. Direct na de pauze doelpuntte Jan- Willem Sepmeijer voor de Lei- denaars. Vijf minuten voor tijd kregen de Leidenaars loon naar Rechtsbuiten Boaz Adank van Voorhout gaat op de keeper van Alkemade af. werken door Dirk-Jan Oomens, die uit een schier onmogelijke hoek in de kruising knalde. i „Slim gespeeld", zei coach Huub Janssen van Alecto. „We zijn goed omgegaan met de mogelijkheden, die we kregen. Alecto scoorde uit de strafcor- ners, Ring Pass niet. Dat is het verschil. Deze winst had ik in gecalculeerd. We hebben de sterkste teams gehad en gaan de komende weken meer pun ten pakken." Voor rust scoor den Wynand Hacker en Dirk van de Beid uit comers. Na de pauze zorgden velddoelpunten van Hidde Kuyer en Thijs Rot tier voor de 4-0 eindstand. In de gelijkopgaande strijd om de eerste plaats in de twee de klasse leverden de beide koplopers Roomburg en Leidse Studs punten in. Roomburg speelde gelijk tegen Vianen. „De 1-1 is qua spelbeeld een goede uitslag", meldde coach Lukas van. Schaik. „We speel den niet goed, meer zat er niet in." Roomburg miste al vijf ba FOTO DICK HOCEWONING sisspelers en raakte gisteren door een blessure van Rob Wal raven de zesde kwijt. Tien mi nuten na de rust maakte Rutger van Schaik uit een strafcorner de 1-1. De Leidse Studs verloren met 1-2 bij Bennebroek. „Ik zag dit verlies aankomen", luidde de mening van de spelende coach basketbal joris zandbergen Blitz doorbrak in eigen huis een negatieve reeks van vier verlieswedstrijden door Wyba met 88-78 terug te wijzen. De ploeg uit Voorschoten kende een droomstart. In de eerste vier aanvallen werd na vlot rondpassen de open man on der het bord gevonden voor een makkelijke lay-up, en Roald Noort zorgde met een driepun ter voor de 11-0. Blitz leek bij 39-16 op een monsterscore af te stevenen. Centers Albert Stuijfzand en Bob Vegter kwamen echter weer snel in foutenlast. Nu eens niet omdat zij te gretig verde digden, maar in de eerste helft vooral doordat de scheidsrech ters het op de lange Voorscho tenaren gemund hadden. Coach Sid Bruinsma van Blitz moest noodgedwongen met een kleine opstelling gaan spe len, wat aanvankelijk geen ver schil maakte voor de thuisploeg omdat Wouter Raasveldt begon te scoren. Wel werd voor rust (45-27) al zichtbaar dat de klei ne, balvaardige bezoekers uit Wijchen iets meer greep op de partij kregen. In de tweede helft liet Wyba met vier opeenvolgende drie punters zien wel degelijk goed te kunnen schieten. Blitz raakte het zelfvertrouwen helemaal kwijt en de ploeg had het erg moeilijk tegen de strakke pres sieverdediging van de bezoe kers. Vooral de nieuwe guard van Blitz, de talentvolle Pearl Ponit, wist zich af en toe geen raad. Ponit scoorde wel aan aantal maal fraai, maar kon zijn tëam niet voldoende sturen. Wyba kwam terug tot een achterstand van maar zeven punten. Blitz bleef in de slotfase wel koel van de vrije worplijn en hield zodoende een voorde lige marge. Bob Smeding gooi de met een heel verre driepun ter vlak voor tijd de wedstrijd op slot. Scores Blltz: Raasveldt 17, Vegter 14, Verwoerd 13, Ponit 13. Noort 12, Moinat 10 (10 rebounds). In Hoofddorp verloor MSV met 73-64 van Challengers. De Noordwijkse ploeg, met maar zeven fitte spelers aan de start verschenen, was lang gelijk waardig aan het sterke Challen gers, waar onder anderen oud international Martin Esajas speelt. MSV verdedigde goed, en bleef tot de rust (34-32) in de buurt van de thuisclub: In de laatste drie minuten van het derde kwart ging het echter fout. Zeeger van Leeuwen raak te in foutenlast en de ploeg ging te gehaast te werk. Van 46-44 liep Challengers weg naar 57- 44. In het laatste kwart was MSV zelfs beter dan de thuis club. maar het was niet meer MSV-topscorer Roel van der Spruijt bij machte de grote achterstand helemaal weg te werken. „Wij hebben verloren, Challengers heeft niet gewonnen", vond MSV-coach Burhan Alibegovic. „Ik ben niet ontevreden want we hebben vrij goed gespeeld. Door ons gebrek aan ervaring namen we in die drie dodelijke minuten de verkeerde beslissin gen. Toen waren we even ons zelfvertrouwen kwijt. Maar over de hele wedstrijd hebben we wel een goed gevoel", aldus Ali begovic. 10. BS Leiden won thuis eenvoudig van BCA: 77-56. De grote zege leek meteen al gestalte te krij gen, want Leiden liep snel weg naar 30-16. In het tweede kwart maakte junior Marvin van der Houwen zijn competitiedebuut en met enkele flitsende acties liet hij zien een belofte voor de toekomst te zijn. Leiden scoor de echter in de laatste vier mi nuten voor rust (30-26) niet ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING meer. In de tweede helft zette de thuisploeg de bezoekers uit Apeldoorn onder druk en via goed uitgevoerde fast-breaks liep Leiden weer uit. BCA profi teerde een aantal maal wel van het lengteoverwicht door van dichtbij te scoren. De press van Leiden was echter te veel voor het team uit Apeldoorn. Scores BS Leiden: Versteegen 18 (12 rebounds). Bakker 16, Schelvis 10. De vrouwen van BV Leider dorp kwamen ook in hun ze vende competitiewedstrijd niet tot winst. Filtech Five was in Tilburg met 75-52 te sterk. Lei derdorp, opnieuw met maar ze ven speelsters onder wie inval ster Margot Barreveld uit het tweede, miste in de openingsfa1 se makkelijke schoten en werd door het met scherp schietende Filtech meteen op achterstand gezet. Bij rust leidde de thuis ploeg al met 42-28. Leiderdorp-coach Laki Milj- enko Lakner was vooral teleur gesteld iri de verdediging van zijn team. „We zijn veel te traag. Een aantal maal krijgen we een fast-break tegen nadat we zelf gescoord hebben. Ook de teamverdediging is nog on voldoende. We zijn niet slechter dan Filtech, maar we moeten ons telkens terugvechten van een achterstand en met zo'n kleine spelersgroep hebben we die energie niet. Een aantal speelsters komt gewoon condi tie tekort", vond Lakner. Scores bv Leiderdorp: Haan 13, Teunis 11, Van zegveld 11 (14 re bounds). Univentio/Grasshoppers won in Lieshout met 58-47. De ploeg uit Katwijk startte slecht. In het tweede kwart kwam Grasshop pers al makkelijker door de ver dediging van Lieshout heen, al was het team van coach Rick Driessen nog niet fel genoeg om bij rust (33-30) al de leiding te nemen. In de tweede helft zette Grasshoppers Marie-José Allers wat meer onder druk, omdat de voormalige Grass hopper erg belangrijk was ge weest in de aanvalsopbouw. Meteen sloegen de Katwijk- sen een gaatje. De verdediging werd aangetrokken en met uit blinkster Carola de Jong aanval lend als speerpunt kwamen de bezoeksters op een voorsprong van tien punten. Even kwam Lieshout terug, maar met de licht geblesseerde Marloes Driessen weer in het veld stelde Grasshoppers weer orde op za ken. Barbara Nieuwenhuys was toen in de bucket oppermach tig- Scores Univentio/Grasshoppers: De Jong 17, Nieuwenhuys 10 (15 re bounds). BV Lisse onderstreepte met een 80-37 overwinning tegen Orca's dat er met de favorietenrol van de ploeg uit de Bollenstreelk niet valt te spotten. Minpuntjes vertoonde het Lissespel nauwe lijks. Orca's, dat zich ondanks het grote krachtsverschil niet liet verleiden tot het aan de noodrem trekken, probeerde Lisse in het laatste kwart met een zoneverdediging aan ban den te leggen. Succes had de formatie uit Urk er niet mee. Scores BV Lisse: Kortman 19, Droogh 17, Van de Heuvel 16. rugby pieter van der vliet Met nog een kwartier te spe len gaf het scorebord aan de Leidse Smaragdlaan 3-8 aan. DIOK had zich tot dan toe kranig geweerd tegen de on ophoudelijke aanvalsgolven van regerend landskampioen Castricum. Een verrassing hing zelfs even in de lucht, maaar de ver onder hun ni veau spelende Noordhollan ders stelden in de slotfase or de op zaken. De moegestre den Leidenaars kregen alsnog met 3-23 klop. Niet zozeer de komst van Castricum, maar die van nieu we aanwinst Wilnus Versteij- nen was de afgelopen week het gespreksonderwerp bij DI OK. De 23-jarige Zuid-Afri kaan is een belofte die zijn zinnen heeft gezet op het spe len in Nederland. De voorma lige speler van Richardsbaai landde vrijdag op Schiphol en meldde zich meteen aan bij de Leidse club. Gisteren speel de hij direct al mee, want ie dere versterking is op dit mo ment welkom bij DIOK. Zijn eerste acties waren veelbelo vend, hij speelde gretig, tacke lde veel en hard en was een voorbeeld voor de anderen. Maar het soppige speelveld eiste zijn tol. Gewend om op een harde ondergrond te spe len, moest Versteijen meerde re keren naar de grond met kramp in de kuiten, maar hij liet zich niet vervangen. Castricum liet in Leiden zien een kwetsbare ploeg te zijn. De gasten konden geen moment hun stempel op de wedstrijd drukken. DIOK ver dedigde met verve en hield de schade tot de rust beperkt: 3- 8, na scores van Obbe Win kels, Wiet van Duijn en Mark Westerlaken. Pas in het laatste kwartier brak het Leidse verzet. Goed voetenwerk van Van Duijn en vijfpunters van Lister, Kire en Winkels bepaalden de eind stand op 3-23. Het Sassenheimse The Bas sets kwam gisteren van een koude kermis thuis. Van AAC werd met 49-5 verloren. En dat terwijl de Amsterdammers kampen met een vormcrisis en diverse blessures. Maar de Sassenheimers hadden hun dag niet. „Het was dramatisch slecht", oordeelde de gebles seerde Rob van der Heiden. „Alles wat fout kon gaan, ging ook fout." Kansen kreeg Bas sets wel, maar het verzuimde ze af te maken. In de tegen aanval sloegen de Amster dammers steeds onverbidde lijk toe. Bij rust was het nog 15-0, maar in het vervolg liep de teller snel door. Als AAC al zijn kansen had den benut, was de uitslag nog veel groter geweest", aldus Van der Heiden. „En dat met de wedstrijd van volgende week tegen DIOK in het voor uitzicht. We moeten dit maar snel vergeten en ons richten op DIOK. We kunnen dan weer beschikken over Bob Voorbraak en Perry Noorder- meer in de voorwaartsen en ik hoop zelf ook nog een paar minuten mee te pikken. Daar na is het over, want dan word ik aan m'n knie geopereerd. Maar tegen DIOK wil ik per se spelen." volleybal chris hartman Gemini/Kangeroes is vijf pun ten rijker na de 4-0 overwin ning op hekkensluiter Odulp- hus: 25-21, 25-17, 25-14 en 25-18. In de eerste set kon Odulphus tot 20-20 bijblijven. In de overige speldelen was Ge- mini duidelijk superieur aan zijn tegenstander. Nico Halse- ma, de trainer/coach van Ge- mini: „We hebben een degelij ke wedstrijd afgeleverd. Ik ben vooral tevreden over het feit dat we de concentratie bewaard hebben. Ook de instelling was goed." Gemini begon de wedstrijd met Marloes Hoogeveen op de plaats van Elsbeth Bokma, die door vakantie slechts eenmaal had kunnen trainen. Alleen in de derde reeks haalde Halsema Hoogeveen even naar de kant om haar rust te gunnen. Odulp hus hielp Gemini een handje door veel fouten te maken. RVV reisde voor de beker naar Kamerik om de strijd aan te binden met Serve '72, een team dat uitkomt in de eerste klasse. In de nieuwe opzet strij den de ploegen die in de derde divisie spelen, niet meer mee om de landelijke beker, maar in het regiotoernooi. Met Serve '72 had RW zoals verwacht geen enkele moeite. Na scores van 15-25, 16-25 en 14-25 moch ten de ploegen onder de dou che. Coach Lieuwe van der Meulen gunde alle RW'ers speeltijd. „Het bekertoernooi is voor ons een mooie gelegen heid om ritme op te doen." Wouter Plantenga. „Zo'n we rust haalt ons uit het ritme. hebben rommelig getraii Daarnaast moeten we beter ren omgaan met de rol van voriet." De openingsgoal v\ van nieuwkomer Ton Bruggi (ex-HDM). Noordwijk kon de 3-1 vo< sprong tegen het Bloemenda se HBS aan het eind van tweede helft niet vasthouden moest de eerste zege laten gl pen. In de eerste helft had 1 Noordwijkse veldoverwicht 0-1 achterstand in die zo j wenste voorsprong omgez Ivar Guyaux en tweemaal S ven de Bruijne benutten str comers. In de streekderby in de der klasse kwam het vrijwel gehi vernieuwde team van Alphf het best uit de startblokken, roen de Blois scoorde de eer; goal. Het tweede deel van eerste helft was echter voor twijck, dat treffers liet noter door Ernst-Jan Hogewoni (corner) en Dem Graaff (ve doelpunt). In de tweede h( gebeurde er erg weinig en v anderde dus ook de 1-2 sta niet. Bij de regioderby in de viei klasse had nieuwkomer en 'i derdog' Voorhout net als phen een goede start. Via tr fers van Bart Wehkamp, B van de Steenhoven en B( Adank kwamen de nog punt ze Bollenstrekers zelfs op een 2 voorsprong. Alkemade h echter de stabielste ploeg. V Niels Roos, Pim Slot en tw<. maal Peter Blom werd het bij rust. Na de pauze verdi1 belde het team uit Oude We ring via Roos, Slot, Eric Vrie (strafbal) en Engelbert Knib' de score en bleef Voorht droog staan. Hisalis kwam er met slee tien man in Rockanje teg, Forcial met 9-1 verlies niet c te pas. Ben Blokhuizen ree de eer. vrouwenhockey peter klein Tegen het laaggeklasseei' Doom had de 'Leidse' eers klasser LOHC geen enk^ moeite het half dozijn doelpi ten vol te maken. De bezoek namen nog wel een vo sprong, maar LOHC schroe gewoon het tempo op en kw via Irene Duwaer, Karin Rijn en Tessa van Dijk uit strafcorner bij de rust al op 3 Na de pauze maakte Mari< Mattheussens met een tip het mooiste doelpunt van dag. Ook Emma Mulders Annemieke Holland scoord Door de winst is LOHC kop per Rood Wit» genaderd tot een punt. Na drie achtereenvolger overwinningen, gevolgd d i drie nederlagen op rij, was 6-0 winst in en tegen Tilb een plezierige opsteker voie Forescate. Speelster Ma Wiegant: „We missen al aantal weken vier basisspqi sters. Daar is met het aantr ken van centrumspits Lorra van Hoek van Pinoké nu een oplossing voor gevonden De nieuwkomer nam een de zes doelpunten voor haar kening. Uitblinkster Wiegant Sophie van Noort, beiden r twee treffers, en Mascha Ki man maakten de zes vol. Het in dezelfde klasse als rescate spelende Roomb verloor na een 0-0 ruststi met 0-3 van Zwart Wit. Het duel tussen overgang klasser Alecto en Helmt j werd aan het eind van de eei helft vanwege de slechte wet omstandigheden gestaakt. Leiderdorpsen leidden op moment met 0-1, via Jolaijrl Plijter. Tweedeklasser Leidse Stifn miste tegen het bezoeker r Tempo een afmaker. Omdat team uit Bergen op Zoom i hetzelfde euvel kampte, einrfe, de het duel zoals het was gonnen, 0-0. De vrouwen van Catw waren in de derde klasse B enige team dat won. Alice Duin benutte een strafbal, noeg voor winst tegen Haarlé)( Alphen was in en te n Hoorn de betere ploeg, ni t verloor met 1-2. Marjolijn I ink Smeets maakte vlak v rust het enige doelpunt. „We konden het achter niet dichthouden", meldde nieuwe Noordwijk-coach [p( van Hensbergen over de 0-4 y derlaag tegen Castricum. c aantal speellijnen wordt zichtbaar. Ik verwacht dat o tijd na de winterstop komt.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22