Vechtlust van FC Utrecht loont Sparta boekt tweede zege langenmens Ikedia betovert Heintze 'opclubs eensgezind ♦ver de Euro League Sport Euro League Jraamhaar in wintertijd erkrade Scheidsrechter Braamhaar zorgde gisteren tijdens loda JC - RKC (0-1) voor enige opwinding. In de eerste helft loot hij al na 43 minuten en 50 seconden af. De leidsman, mo- elijk in de war met het intreden van de wintertijd, werd in de ust door zijn assistenten op het defect van zijn horloge geat- endeerd en trok in de tweede helft royaal blessuretijd bij. iadomski twee weken uitgeschakeld ieerenveen Heerenveen moet het twee tot drie weken stellen 'ORT r Bra onder Arek Radomski. Dat verklaarde trainer Foppe de Haan Me aterdag. De Pool liep woensdag in het Champions Leagueduel iet Lyon een verrekte linkerknieband en een liesblessure op. sch ijn vervanger op het middenveld is Sander van Gessel. gen ïxcelsior blijft koploper aarlem Periodekampioen Excelsior blijft koploper in de eer- te divisie, ondanks een gelijkspel (2-2) bij hekkensluiter Haar- im. Scheidsrechter Schenkels trok tijdens het duel Eindhoven - elstar (0-0) drie keer een rode kaart: voor Smulders van Eind- oven (2x geel) en Biezen en Tevreden (2x geel) van Telstar, laarlem leek tegen Excelsior de eerste competitiezege binnen halen, maar de ploeg van trainer Heini Otto gaf een voor- prong van 2-0 uit handen. Esajas scoorde voor en na rust, de - A erste treffer uit een strafschop. Excelsior heeft niet voor niets e topscorer van de eerste divisie in de ploeg. Connolly maakte •1zijn achtste, en Polak benutte een strafschop. FC Den osch kwam in Dordrecht door Van den Eede al vroeg op voor- jrong, maar de Brabanders kwamen pas los na de rode kaart an Ponk in de 61ste minuut. Van der Hoorn schoot de vrije ap binnen die FC Den Bosch kreeg na het wegsturen van de lordtenaar. Mourad maakte vlak voor tijd 3-0. In blessuretijd eed Dordrecht'90 iets terug. Boogers maakte zijn zevende ke'°ompetitiedoelpunt uit een strafschop. FC Zwolle kreeg in eigen 3'®e' adion tegen VW (1-1) te maken met een morrende aanhang. Ig DO Den Haag kreeg een pak slaag bij Helmond Sport. De Bra- - anders wonnen met 5-0, met onder meer twee keer Van Leer- am. MW leed zijn vijfde nederlaag bij Heracles Almelo: 1-0. he re spelers kunnen halen. Het is overmijdelijk dat we uit de competitie stappen." Opvallend is dat ook Feyen oord nog steeds betrokken is bij de plannen. Preses Jorien van den Herik liet immers in inter views weten geen voorstander te zijn van de Euro League. Van den Herik liet zich in Amster dam vertegenwoordigen door financieel manager jan Willem van Dop, maar vroeg in een e- mail „om volledige betrokken heid van alle partijen in de aan loop naar de Euro League." Zestien clubs uit bovenge noemde landen willen in de zo mer van 2002 de eigen compe titie verruilen voor een nieuwe, internationale liga. In decem ber zal het uitvoerend comité van de UEFA zich uitspreken over de Euro League. De UEFA liet pas weten geen voorstander te zijn van het plan, aangezien de nationale competities wor den beschouwd als de baker mat van het voetbal. Van Raaij pleit hartstochtelijk voor de noodzaak voor veran dering in het voetbal. ,,Er moet hoe dan ook een oplossing ko men voor de structurele proble men van de kleine clubs ten op zichte van de grote voetballan den. Onze oplossing is de Euro League. Als er een andere op lossing is, horen we die graag natuurlijk. Tot die tijd gaan we echter door met de Euro Lea gue." rotterdam anp Sparta weet weer wat winnen is. De Rotterdammers versloe gen na zes opeenvolgende ne derlagen FC Groningen op Spangen met 2-0. De thuisploeg kwam halver wege de eerste helft op voor sprong. Boukhari schoot een vrije trap op de paal, waarna Elkhattabi sneller reageerde dan de Groninger defensie. De Spartaan maakte zijn tiende competitietreffer, hoewel de grote vorm van de laatste we ken ontbrak. Na de rust trok Sparta trok zich onnodig veel terug op ei gen helft, al bleef de zwervende Elkhattabi voorin gevaarlijk. De 2-0 kwam in de 62ste minuut. Na slecht uitverdedigen van de Groningers kwam de bal bij El- zinga. Zijn voorzet kwam te recht bij Marbus, die ongehin derd raak kopte. NEC - Willem II Met een simpele zege op Wil lem II poetste NEC gisteren de ongeslagen status flink op. Met de 3-0-winst doorbraken de Nijmegenaren de toch al op merkelijke reeks van vijf op eenvolgende gelijke spelen. Spits Hristov bewees geen eendagsvlieg te zijn. De Mace doniër kende een vliegende start van de competitie maar kwam de laatste weken niet tot scoren. Gisteren speelde de aanvaller geen sterke wedstrijd maar bracht hij met twee doel punten zijn totaal op negen. In de 68ste minuut pikte Hristov een pass van Van Rijswijk op. Hij liep Willem ITer Jaliens voorbij en verdubbelde met een schot de Nijmeegse voor sprong, die op slag van rust door Collen uit een kopbal tot stand was gekomen. Zeven mi nuten voor tijd bracht opnieuw Van Rijswijk de Macedoniër in scoringspositie. Een eerste in zet werd nog uit de doelmond gehaald, tegen de tweede uit haal was geen verweer moge lijk, 3-0. Heerenveen - Graafschap Heerenveen heeft zaterdag avond weer eens gewonnen. De 1-0 tegen De Graafschap betekende pas de derde zege in competitie. De beslissende ac ties kwamen van de mensen van de flanken. Nurmela zette fraai voor van rechts, linker spits Lurling maakte doelman Postma met een rake kopbal kansloos. Het gebeurde in de 51ste minuut en pas daarna ging Heerenveen de wedstrijd overheersen. Van de mogelijk heden die in het restant ont stonden werd de mooiste ge mist door Talan. Roda JC - RKC Roda JC is ook in het nieuwe stadion nog niet verlost van het RKC-complex. De Waalwijkers behaalden voor de derde keer in vier seizoenen de volle winst in Kerkrade. Net als in augustus vorig jaar was Rick Hoogendorp de matchwinnaar. Toen in de slotfase voor 2-1, nu halverwe ge de eerste helft (1-0). De lepe spits profiteerde van de oner varenheid van debutant Son- kaya, glipte binnendoor en prikte de bal in de verre hoek. Het was genoeg voor de ver diende zege van RKC. Eerste puntenverlies Feyenoord in competitie: 1-1 j.l_fdanks de afwijzende hou- ig van de Europese voetbal ie UEFA zetten de topclubs Nederland, België, Schot- d, Portugal, Denemarken en eden hun plannen voor de 1 o League door. Zij zijn una- mening dat er een ossing moet komen voor de iblemen van de topclubs uit -voetballanden en blijven i hten voor een beter bestaan, n de Amsterdam Arena had- Ajax, Feyenoord, PSV, An- lecht, Glasgow Rangers, Cel- Benfica en Sporting Lissa- Pari;vrijdagavond een langdurig 0 vruchtbaar onderhoud, et grote eensgezindheid zijn uit elkaar gegaan", zegt '-voorzitter Harry van Raaij, i van de grote initiators en srdvoerder namens de Ne- landse topdrie. We verliezen de slag als we i", is de stellige rtuiging van David Murray, naar annex voorzitter van Schotse kampioen Glasgow igers. Namens een woord- rder zegt hij: ,,In eigen land Ferrè we een grote club, maar opees moeten we het stel- natig afleggen tegen clubs^ Engeland, Italië en Spanje.' niveau van de clubs zal in Euro League omhooggaan, de doordat we meer inkom- hebben en daardoor bete- De bovenlip van Stijn Vre- ven, tegenstander van Leo nardo, was na afloop be schadigd en opgezwollen. In de catacomben van de Galgenwaard liet de speler van FC Utrecht het gat zien, dat Feyenoords 17-ja- rige Braziliaan met zijn el leboog na een kwartier al had achtergelaten. De Belg klaagde niet, wilde alleen bewijzen dat hij en Leo nardo in het veld 'oorlog hadden gevoerd'. utrecht gpd Die 'oorlog' kostte Feyenoord de eerste verliespunten (1-1) van het seizoen. Want tegen de nummer twaalf van de eredivi sie liet de Stadionclub zich meevoeren in een strijd, die het met al z'n kwaliteiten had moe ten ontwijken. Met de duels tussen Leonardo en Vreven op de voorgrond, vlogen de von ken er van de eerste tot de laat ste minuut af. FC Utrecht- Feyenoord was nog net geen bloed aan de paal, maar scheidsrechter Herman van Dijk kwam letterlijk ogen en oren tekort om de slijtageslag in de hand te houden. Van Dijk zag bijvoorbeeld het incident tussen Vreven en Leo nardo niet. De laatste was het getrek, het knijpen en de harde charges van zijn opponent na vijftien minuten al zat. Van Dijk liep in de middencirkel toen de verdediger van de thuisclub in eens gestrekt in het strafschop gebied lag. De arbiter keek met wagende ogen naar zijn grens rechter, maar die had ook niets gezien. Het publiek van FC Utrecht wél. Dat stond op de banken en ging hels tekeer. De fans werden nog woester, toen duidelijk werd dat Leonardo ongestraft zou blijven. Herman van Dijk voelde zich zelfs niet geroepen om de linksbuiten Tom van Mol komt hoger dan Patrick Paauwe. van de Rotterdammers bij zich te roepen. Uit medelijden of begrip misschien? Hoewel de scheidsrechter de bewuste klap had gemist, was hem niet ont gaan wat er zich daarvoor alle maal had afgespeeld. Niet Leonardo maar Vreven kreeg een standje. De Belg was totaal verbouwereerd. „Weet je wat de scheidsrechter zei? 'Zeg Vreven, laat je nou niet gek ma ken door dat ventje!' Gekker kon het volgens mij niet..." De toon voor FC Utrecht- Feyenoord was gezet. Vreven had wél zijn zin. Want de ver dediger gaf volmondig toe dat hij slechts één opdracht van zijn trainer had gekregen: Leo nardo zo hard aanpakken dat hij over de rooie zou gaan. „Dat kun je aan mij wel over laten. Ik zocht mijn eigen oor log in de wedstrijd. De trainer had vooraf gezegd dat Leonar do de gevaarlijkste man was van Feyenoord. Ik had vorige week de beelden van Feyen- oord-Heerenveen gezien, daar was ik niet wolijk van gewor den. Vanaf dat moment wist ik al dat ik dit manneke kei- en keihard moest aanpakken." Vreven liet er geen gras over groeien. „Ik zat hem op de FOTO CPD MARCO HOFSTE huid, ik maakte hem gek door hem bij elke actie zwaar te irri teren. Hij heeft een echt Zuid- Amerikaans temperament. Daar hadden we het in de be spreking uitgebreid over gehad. Adelaar zei dat Leonardo heel snel geïrriteerd zou raken." En dat klopte. „Na vijf minuten kreeg hij al babbels in het veld. Elke minuut daarna begon hij meer te tieren en te vloeken, totdat ik hem zo stevig vastpak te dat hij terugsloeg. Toen had ik hem gevangen..." Ferry de Haan begreep als eerste dat hij Leonardo tot rust moest manen. De verdediger nam het 'straatschoffie' apart in de tijd dat Vreven (die flink was geraakt) weer werd opgelapt. Het aardige was dat de Brazi liaan totaal niet onder de in druk was van het incident in de openinsfase. Tegen de andere Feyenoorders gebaarde hij druk en riep hij: 'Kom maar met die bal'. Vervolgens gooide hij er een prachtige slalom uit, die Kalou een doelpunt had moe ten opleveren. Vreven: „Hij is echt de beste en snelste aanvaller die er op dit moment rondloopt. Ik was er niet rouwig om dat hij na rust op de andere kant terecht kwam." Leonardo wisselde met Brett Emerton, die op de rechterkant was begonnen en met zijn im posante gestalte liet zien dat Australische mannetjesputters vechtersbazen als Vreven met huid en haar verorberen. Emer ton: „De 'boys' hadden gezegd dat die gozer gek was. Ik kon hem makkelijk aan. Hij moest niet denken dat hij mij ook zo hard kon pakken als Leonar do." Emerton behoorde samen met het koppel Van Gobbel/De Haan tot de beste spelers bij Feyenoord. Het enige smetje op het optreden van De Haan, die na rust samen met Van Gobbel de nieuwe Utrechtse held Igor Gluscevic uit de wedstrijd speelde, was zijn late reactie bij een vrije trap van Mitchel van der Gaag. Tibor Dombi kreeg een vrije doortocht naar Jurek Dudek en scoorde 1-0. Die ach terstand werd door Feyenoord pas na rust weggewerkt, toen Kalou op de vierkante meter zijn trukendoos opengooide en via het been van Van der Gaag 1-1 scoorde. FC Utrecht: Wapenaar; Vreven, Van der Gaag, Oliseh en Shew Atjon; Dom bi (77. Robbemond), Tanghe, De Jong, Van Mol en Van den Bergh (71. Kuijt); Gluscevic. Feyenoord: Dudek; Gyan, De liaan, Van Gobbel en Tininho; Emerton (90 De Visser), Bosvelt, Tomasson (85. Jo- chemsen) en Paauwe; Kalou en l.eo- nardo (70. Van Vossen). ihoven mark caldenhoven Heintze beaamde het vol- ndig. Zonder dralen en met oei voor dramatiek gaf de inse ouwe rot toe dat zijn n pas in de kleedkamer tot areal waren gekomen. Als een tol 'eoza P^V-er dolgedraaid door f_2l 'rachtige danspasjes van aiiad> Ikedia, een magiër uit Ni- 1-4, a en hoofdrolspeler in de bleke klassieker PSV - Ajax na uid-Amerikanen noemen nas voetballer met onnavolgba- ersnellingen een 'culebra hetiada'. Vrij vertaald: de :1e, oncontroleerbare bewe en van een slang als hij fdt gekliefd door een jungle- Het beest trilt seconden hevig na, als een kip zon- kop. Ikedia is een 'slangen is' met giftige acties, zoals igelspits Rob Rensenbrink nnia geleden bij Ander- |)t. gentijnen en Brazilianen n bij voorbaat van opwin bij acties van types als Ike- een kwikzilverachtige Nige- n die Heintze tot zijn wissel e 69ste minuut overdonder- Ongrijpbaar was de Ajacied de 37-jarige verdediger, was zijn elfde PSV - Ajax, ir nimmer was Heintze zo lederd. „Ik stond te tollen 'n benen, had totaal geen op hem. Ik zou me kunnen huilen achter de spekglad- [rasmat, maar dat zou niet :ht zijn." dia, net 20 jaar, stond erbij |g!imlachte. Complimenten zijn spel 'counterde' hij een aandoenlijke logica, jt kan ik niet beoordelen lat ik mezelf niet kan zien. b gehóórd dat ik goed heb ieeld." [et dank aan trainer Co anse, benadrukte Ikedia, Pius Ikedia, de 'culebra machetiada'. donderdag in de UEFA-cup- wedstrijd tegen Lausanne ook al de beste Ajacied. In de voor bereiding op het seizoen be hoorde hij niet eens tot de eer ste selectie van Ajax. Net als vo rig jaar, toen de Amsterdam mers hem overnamen van Azeh Mimosas uit Ivoorkust, zou Ike dia in het tweede beginnen. „Maar ik kreeg zoveel vertrou wen van de trainer dat er meer in zat. Dat voel je." Ajax was Ikedia aanvankelijk FOTO WFA SOENAR CHAM ID wekenlang kwijt. Hij brak door op de Olympische Spelen van Sydney. Titelverdediger Nigeria werd weliswaar uitgeschakeld in de kwartfinales tegen Chili (4-1), maar de in de hoofdstad Lagos geboren vleugelspits speelde 'Down Under' alle duels. „Ineens wist ik zelf ook wat ik kon. Tot dan was ik niet zo overtuigd van m'n eigen kwaliteiten." Voor de liefhebbers in Nigeria moet het een vreemde gewaar wording zijn. De aanvoerder van het nationale elftal, Tijani Babangida, is bij Ajax uitgeran geerd. Zijn vervanger heet Pius Ikedia, een speler van Jong Ni geria die al wel vier keer in de hoofdmacht actief was. Ikedia: „That's football." Adriaanse, een liefhebber van spelers als Ikedia en Ramzi, wist dat zijn groeibriljantje wel eens het verschil zou kunnen maken tegen PSV. Hij gaf Ikedia alle benodigde informatie over de kwaliteiten van Heintze. „De trainer zei dat hij oud en zeer ervaren was. Maar hij zei ook dat Heintze snelheid mist." Heintze haalde zijn schouders op. „Ik heb 'm tegen Lausanne zien spelen. Dat was voor de eerste keer. Verder wist ik niets van die jongen." Op 29 november 1999 maakte Ikedia voor het eerst zijn op wachting in de basis van Ajax in de uitwedstrijd tegen AZ. Die datum staat menig Amsterdam se supporter in het geheugen gegrift. In Alkmaar won Ajax voor het laatst een uitwedstrijd in de competitie. Gisteren, op nieuw met Ikedia in de basis, was Ajax opnieuw heel dichtbij bij een uitzege. Tot uitgerekend Ikedia, de uitblinker, invaller loonas Kolkka in de slotfase pootje haakte in het zestien metergebied. De Fin ging gewil lig naar de grond en scheids rechter Mario van der Ende gaf een strafschop. Ikedia: „Het was geen strafschop. Absoluut niet. Die jongen girrg op mijn voet staan. Echt, ik heb 'm niet geraakt." Het kostte Ajax de overwin ning. Arnold Bruggink schoot PSV van elf meter op gelijke hoogte. Ikedia bood in de kleedkamer zijn verontschuldi gingen aan. En daar moest Jan Heintze weer om lachen. AJegende speeldag: 7 wedstrijden. IV Toeschouwers: 102.870. Best bezochte wedstrijd: Celtic-Rangers 60.284. Slechtst bezochte wedstrijd: Klaksvik-PSV862. Rode kaarten: 5. Gele kaarten: 2. Meeste kaarten: Celtic-Rangers (Luinge): 5 rood. 2 geel. Doelpunten: 14. Hoogste score: 6. Celtic-Rangers 3-3. Snelste treffer: 28. MacKay (Hearts). Topscorer van de dag: 2. Vennegoor of Hesse- link (Celtic), Litmanen (Rangers). Feyenoord (Ned) - Heart of Mid lothian (Sch) 1-1 (0-1). 28. MacKay 0-1, 79. Makaay 1-1. Scheidsrechter: Joao Pinto IV (Por). Toeschouwers: 10.312. Met een rake kopbal wendde Fey enoords duurste aankoop aller tijden Roy Makaay in de slotfase een nederlaag af. De publieke be langstelling had te lijden onder de stadsderby Excelsior-Sparta, die gelijktijdig op Woudestein weid afgewerkt. Sporting Lissabon (Por) - Hel- singborgs IF (Zwe) 0-0. Scheids rechter: Braamhaar (Ned). Toe schouwers: 13.003. De Zweden speelden met elf man achter de bal. De Portugezen ook. FC Midtjyland (Den) - Anderlecht (Bel) 0-1 (0- 1). 44. Jensen (eigen doel) 0-1. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Toeschouwers 1.450. De Denen scoorden. De Belgen wonnen. KJ Klaksvik (Ftie) - PSV (Ned) 2-0 (0-0). 89. Knud Knudsen 1-0, 90. Kaj-Age Knudsen 2-0. Scheidsrechter: DeVlaeminck (Bel). Toeschou wers: 862. Op de Fiieroer Eilanden neemt de populariteit van de Euro league met rasse schreden toe. De meer dan 800 bezoekers zorgden voor een toe schouwersrecord in het Krdckemykkig Sliiclion. Het oude record dateerde van 40 jaar geleden, toen een openluchtconcert van Nina &.Frederik 757 Füeroerders in beweging bracht. De Euro League-debutant boekte de eerste zege door tref fers in de slotfase, toen het kwik gezakt was tot - 28C. Standard Luik (Bel) - Lyngby FC (Den) 0-2 (0- 1). 37. Tomasson 0-1, 47. Heintze 0-2. Scheids rechter: Stewart (Sch). Toeschouwers: 5.000. Duel met een Nederlands tintje. De Deense pro ductie kwam voor rekening van oucl-Feyenoor- der Tomasson en de aan zijn vierde jeugd be gonnen ex-PSVer Heintze. Celtic (Sch) - Glasgow Rangers (Sch) 3-3 (1-2). 32. Vennegoor of Hesselink 1-0, 35. El Khattabi 1-1, 42. Litmanen 1-2, 55. Litmanen 1-3 (pen), 68. Vennegoor of Hesselink 2-3, 88. Meerdink 3- 3. Scheidsrechter: Luinge (Ned). Toeschouwers: 60.284. Rode kaart: 1. Van Galen (Celtic/2x geel) 2. Advocaat (Celtic/coach), 3. McRed (Rangers), 17. Slarodtis- cot (Rangers), 22. Van Halst (Cel tic). De klassieke Old Firm vormde de uitzondering op de regel dat het Schotse publiek de Euro League links laat liggen. Aan de derby van Glasgow nam één Schot deel, maar niet lang. De scheids rechter voelde de wedstrijd goed aan, na een dikke 20 minuten ontstond op het veld zoveel ruimte dat doelpunten niet uit konden blijven. Het publiek be loonde de arbiter met een staan de ovatie. Ajax (Ned) - Benfica (Por) uit gesteld. Wegens de festiviteiten rondom het inleggen van de 500ste grasmat in de Amsterdam Arena kon dit treffen geen doorgang vinden. FC Porto (Por) - Viking Stavanger (Nor) 1-0 (0- 0). 90. Joao Pin to V1-0. Scheidsrechter Knud Knudsen sr. (File) Toeschouwers: 11.959. De thuisclub spaarde de krachten voor de derby' met Benfica, volgende week (maar nu al uitver kocht). De voor Joao Pinto VI ingevallen Joao Pin to V, geen familie, bespaarde Porto een bla mage. Brondby IF (Den) - Club Brugge (Bel) Club Brugge n.o. Naar aanleiding van de tegenvallende pay-per view inkomsten namen de Bruggelingen om reiskosten uit te sparen niet het vliegtuig maar een touringcar, doch strandden op de wachttijd (72 uur) van het veer Kruiningen-Perkpolder. Frank Snoeks Heerenveen - De Graafschap 1-0 (0-0). 51 Lurling 1-0. Scheidsrechter Van Beek. Toeschouwers 13.500 Gele kaart Hupkes (De Graafschap). PSV- Ajax 1-1 (0-1). 16. Machlas0-1, 79. Bruggink 1-1 (strafschop) Scheidsrechter Van der Ende Toeschouwers 33.000. Ge le kaart Van der Doelen, Van Bommel (PSV). Sparta - FC Groningen 2-0 (1-0). 23. Elk hattabi 1-0, 62. Marbus2-0. Scheidsrech ter: Luijten. Toeschouwers: 6108. Gele kaart: Elzinga, Marbus (Sparta). FC Utrecht - Feyenoord 1-1 (1-0). 31 Dombi 1-0, 53. Kalou 1-1. Scheidsrechter Van Dijk Toeschouwers 13.500 Gele kaart Van der Gaag, De Jong (FC Utrecht). Roda JC - RKC 0-1 (0-1). 23 Hoogendorp 0-1. Scheidsrechter Braamhaar Toe schouwers 12.500. Gele kaart Van Haar en. Luijpers (Roda JC), Lamey, Nwakire. Van Dijk (RKC). NEC - Willem II 3-0 (1-0). 45. Collen 10. 68 Hristov 2-0. 83 Hristov 3-0 Scheids rechter Van Meerkerk. Toeschouwers 11 500. Gele kaart Hill (Willem II). Topscorers: 1. Elkhattabi (Sparta) 10. 2. Hristov (NEC), Nelisse (AZ) 9. 4 Gluscevic (FC Utrecht), Amoah (Vitesse) 7. 6. Drent (FC Groningen), Anastasiou (Roda JC) 6. 8. Tomasson (Feyenoord), Sergio (NAC), Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Brug gink (PSV) 5. 12. Machlas (Ajax) Arts (Wil lem II), Turpi|n (De Graafschap), Booth (FC Twente), Vos (RBC Roosendaal), Kor- nejev (Feyenoord) 4. Programma woensdag: Heerenveen Sparta, NEC - De Graafschap. PSV Vites se. RKC - FC Utrecht, Roda JC - Fortuna S., donderdag: Feyenoord RBC Roosen daal, zaterdag NAC - NEC. FC Twente PSV; zondag: Feyenoord Roda JC, FC Groningen AZ, FC Utrecht - Sparta, RBC Fortuna, De Graafschap - Vitesse, Willem II - A|ax Vitesse Feyenoord NAC PSV NEC RKC Willem II FC Twente Roda JC Heerenveen AZ FC Utrecht Groningen Graafschap Sparta RBC Fortuna S. 1 22 23-12 0 19 17- 6 3 16 17-10 S 1 15 12- 7 i 0 15 16- 9 1 3 15 21-15 l 3 15 10- 9 2 13 16-14 3 13 16-19 I 2 12 16-13 I 2 12 10-10 5 12 18-18 4 11 17-19 6 11 15-21 6 10 15-19 6 7 15-23 8 3 14-26 6 2 4-22 EERSTE DIVISIE Emmen - Go Ahead Eagles 2-0(1-0). 4 Kranz 1-0, 79. De Vries 2-0. Scheids rechter: Van Dongen. Toeschouwers 4605. Rode kaart 21Van Tuinen (Go Ahead Eagles). Gele kaart: Slor, Kocks, Sabandar (Emmen), Holster, Lage Vente rink. Van Arum (Go Ahead Eagles). Haarlem - Excelsior 2-2 (1-0). 19 Esaias 1-0 (strafschop), 56. Esajas 2-0,65. Connolly 2-177. Polak 2-2 (strafschop) Scheidsrechter: Vink Toeschouwers 1696. Gele kaart: Molenaar, Van de Broek, Groot (Haarlem), Den Ouden, Rij- aard, Langenberg (Excelsior) Dordrecht'90 - FC Den Bosch 1-3 (0-1). 11Van den Eede 0-161Van der Hoorn 0-2, 87 Mourad 0-3, 90. Boogers 1-3 (strafschop). Scheidsrechter Van Egmond Toeschouwers 2000. Rode kaart: 61. Ponk (Dordrecht'90). Gele kaart Van Aerde, Van Duijvenbode. Ja link (Dordrecht'90), Michels (FC Den Bosch). Helmond Sport - ADO Den Haag 5-0 1-0 (1-0). 13. Van Leerdam 1-0, 59. Wei|ers 2-0, 71 Van Leerdam 3-0, 82. Henar 4 0, 89. Remco Evers 5-0. Scheidsrechter Temmink. Toeschouwers: 1810 Gele kaart Van Leerdam (Helmond Sport). Saeijs, Leonardo (ADO Den Haag). Heracles Almelo - MW 1-0(1-0). 18. Platvoet 1-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 4100. Gele kaart: Vaes sen, Vonk (MW). Eindhoven - Telstar 0-0 (0-0). Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers 2040 Rode kaart 50. Smulders (Eind hoven/2xgeel), 52. Biezen (Telstar), 89. Tevreden (Telstar/2xgeel) Gele kaart Jongbloets (Eindhoven), Levant (Telstar) TOPOss - Veendam 1-2 (0-2). 2. Tzvet kovO-1, 22. Kolder 0 2 (strafschop), 46 De Wijs 1-2 Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 2123 Gele kaart: Koop man, De Wijs (TOP Oss). FC Zwolle - VW 1-1 (1-0). 28. Boude- steyn 1-0, 74. Onyeike 1-1. Scheids rechter: Van der Pas. Toeschouwers 4450. Gele kaart: Schol, Boudesteyn (FC Zwolle), Van Raalte(VW). Cambuur L - Vojendam 1-0 (1-0). 10. Van der Heide 1-0. Scheidsrechter Ha verkort. Toeschouwers: 4750 Gele kaart De Freitas (Cambuur L). Topscorers: 1. Connolly (Excelsior), Van Arum (Go Ahead Eagles) 8. 3 Van Arum (Go Ahead Eagles). Boogers (Dordrecht), Tzvetkov (Veendam) 7. 5. Simr (Excelsi or) 6. 6. Van Oostrum (Emmen), Jansen (TOPOss), Levant (Telstar), Konings (Eindhoven), Evers (Helond Sport), Plat voet (Heracles Almelo) 5. Programma woensdag: FC Den Bosch Haarlem; zaterdag: AD0 Den Haag - He racles Almelo, FC Den Bosch - Helmond Sport, Emmen TOP Oss, GA Eagles Cambuur I MW - Eindhoven, Telstar FC Zwolle, VW - Veendam; zondag FC Volendam - Haarlem. Excelsior Den Bosch Telstar GA Eagles Emmen Heracles FC Zwolle Helmond Sp Volendam Cambuur L. Veendam Dordr. '90 MW wv TOP Eindhoven ADODenHaag Haarlem 10 7 1 9 0 4 2 22 30-15 2 21 15- 5 1 21 17-13 3 19 20-16 4 16 17-10 4 16 12-11 3 15 17 12 4 14 21-14 4 14 11-12 3 13 14-14 5 13 16-21 4 12 15-19 5 11 10-15 6 10 11-13 6 10 14-20 4 10 14-20 6 8 15-25 5 4 7 21 Tweede Periode Veendam 2 2 0 0 6 4 1 Excelsior 2 1 1 0 4 5-4 Telstar 2 1 1 0 4 2 1 VW 2 110 4 2 1 Den 8osch 1 1 0 0 3 3-1 Helmond Sp 2 10 1 3 5-3 MW 2 10 13 3-1 GA Eagles 2 10 1 3 3-2 Volendam 2 10 1 3 2-1 Cambuur L. 2 10 1 3 3-3 Emmen 2 10 1 3 2-2 Heracles 2 10 1 3 2-2 Dordr. '90 2 1 0 1 3 3-4 Haarlem 10 10 1 2-2 Eindhoven 2 0 11 1 0-1 FC Zwolle 2 0 1 1 1 13 TOP 2 0 0 2 0 1-5 ADODenHaag 2 0 0 2 0 1-7

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19