Accent Tour ligt in de Pyreneeëi Tjerk Kramer wil zich in Europa Cup profileren SCOREbord Sport Wielrenners Festina gebruikten levensgevaarlijke cocktails VRIJDAG 27 OKTOBER 2000 983 Portugal zegt interland in Barcelona af Barcelona Na de fluitconcerten en scheldpartijen tijdens de competitiewedstrijd FC Barcelona - Real Madrid aan het adres van Luis Figo heeft de Portugese voetbalbond besloten een vriendschappelijke wedstrijd in de Catalaanse hoofdstad af te zeggen. Figo was het mikpunt van Barca-fans omdat hij in de zomer voor aartsvijand Madrid ging spelen. Portugal had toege zegd op 22 december in Barcelona een oefenwedstrijd te spelen tegen een selectie van Catalonië.De Portugese bond wil zijn in ternational niet nog eens een verbale geseling laten ondergaan. Zaalvoetballers winnen eerste duel szeged Het Nederlands zaalvoetbalteam heeft de eerste stap in de richting van het EK in Rusland in 2001 gezet. Oranje won gis teravond met 4-2 van Azerbeidzjan. Voor Nederland scoorden Pascal Langenhuijsen (2), René Marechal en Hennie Lettinck. Op het EK-kwalificatietoernooi in Hongarije wachten nog de te genstanders Litouwen (vandaag) en Hongarije (zondag). Alleen de winnaar plaatst zich voor het eindtoernooi van 20 tot en met 28 februari. Bestuur badmintonbond afgetreden nieuwegein Het voltallige bestuur van de Nederlandse Badmin tonbond (NBB) is gisteren afgetreden. De vier leden hebben hun functie neergelegd wegens gebrek aan vertrouwen bij de districten ten aanzien van het reorganisatieproject. Het gaat om Jan Waterlander (voorzitter), Jan de Bont (secretaris/penning meester), Eric Bakker (wedstrijdzaken/topsport) en Bati van Domburg (opleidingen). Samenwerking NOCNSF en Nebas sydney» Sportkoepel NOCNSF, de Nederlandse bond voor aan gepaste sporten Nebas en de Nederlandse sportbond voor mensen met een verstandelijke handicap NSG gaan een verre gaande samenwerking aan. Daartoe is vandaag in Sydney een intentieverklaring ondertekend door de voorzitters Blankert, Zoutendijk en Jacobs. Doel van de samenwerking is een volledi ge integratie van sport voor mensen met een beperking of chro nische aandoening in de reguliere sportorganisaties. Om dit proces te bevorderen wordt een gemeenschappelijke bestuurs commissie ingesteld. Bokser Benson overleden boston De Amerikaanse bokser Robert Benson is woensdag in Boston overleden. Hij ontwaakte niet meer uit een coma na zware hersenbloedingen. De 26-jarige Benson bokste zaterdag tien ronden tegen de Ghanees Steve Potse. Pijpers in beeld als bondscoach Estland zeist» Amo Pijpers is in beeld om bondscoach te worden van Estland. Estland, in de kwalificatie voor het WK van 2002 uitko mend in dezelfde poule als Nederland, heeft momenteel een in terim-coach. Mocht Pijpers, nu nog werkzaam bij de KNVB, er uit komen met de Estlandse voetbalbond dan wordt hij naar al le waarschijnlijkheid ook clubcoach van Flora Tallinn. „Vrijwel alle internationals spelen daar. Het is een logische combinatie." 'Nieuw transfersysteem onwerkbaar' londen Arsène Wenger wacht met spanning de ontwikkelin gen af rond het nieuwe transfersysteem. Als de plannen van de Europese Commissie doorgaan en voetballers voortaan vrij zijn een club te verlaten wanneer ze willen, ziet de Arsenal-coach geen heil meer in zijn werk. De voetbalbonden UEFA en FIFA hebben tot 31 oktober de tijd alternatieven aan te dragen bij de Europese Commissie. Die vindt het huidige transfersysteem in strijd met het vrije verkeer van werknemers. Daarbij valt een overstap veel minder makkelijk te maken. Volleyballers tegen Brazilië lausanne De Nederlandse volleyballers spelen volgend jaar in de World League poulewedstrijden tegen Brazilië, de Verenigde Staten en Duitsland. De finale van de World League is in Polen. Het mondiale volleybaltoernooi is uitgebreid van twaalf naar zestien teams, het prijzengeld is opgeschroefd naar 15 miljoen dollar. De voorronden duren van 1 mei tot en niet 17 juni. De playoffs, waarvoor zich de beste twee teams van elke poule plaatsen, worden gespeeld van 25 tot en met 30 juni in War schau en Katowice. Indeling: Groep A: Italië, Argentinië, Frank rijk en Spanje. Groep B: Rusland, Polen, Griekenland en Vene zuela. Groep C: Joegoslavië, Cuba, Portugal en Japan. Groep D: Brazilië, Nederland, Verenigde Staten en Duitsland. Rabobank staart zich niet meer blind op klassement Boogerd Het peloton heeft pijn in de nek van het omkijken, maar kan niet aan het ver leden ontsnappen. Praten over wielrennen is praten over doping. Bij het dis cussiëren over toppresta ties past een gezonde twij fel. Is alles wel volgens de regels gegaan? En is het al lemaal nog wel menselijk wat er van de coureurs wordt gevraagd? Ook bij de presentatie van het etap peschema voor de Tour de France van 2001, gister middag in Parijs, werd weer uitgebreid over 'do- page' gesproken. Tourdirecteur Jean-Marie Le- blanc nam alvast een voorschot op de afloop van het Festina- proces, dat deze dagen garant staat voor een dagelijks portie ellende uit Lille. Leblanc drong er bij zijn toehoorders op aan er een wijze les uit te leren. „We moeten ons nu toch echt alle maal verenigen. Organisaties, instanties, ministeries en bon den, alle renners ook. Het is tijd voor eenduidige gezondheids- en dopingtests. Voor een men taliteitsverandering. Er moet een einde komen aan de dis cussie over doping, er staat te veel op het spel." Zijn eigen ronde bijvoor beeld. „De mensen komen nog altijd kijken naar de Tour. Ook dit jaar hadden we meer toe schouwers dan ooit. Maar voor een goede toekomst van de wielersport is het zaak dat ie dereen er nóg meer energie in steekt. Energie die het grote pu bliek hoop geeft." Leblanc leverde een bijdrage met de samenstelling van het etappeschema. Met 3462 kilo meter is de komende Ronde van Frankrijk relatief kort. Slechts tweemaal eerder telde Van Duinkerken naar Parijs Etappeschema 88ste Tour de France van 7 tot en met 29 juli 2001. Zaterdag 7 juli, proloog: Duinkerken-Duinkerken (8 km). Zondag 8 juli: Saint- Omer - Boulogne-sur-mer (198 km). Maandag 9 juli: Ca- lais-Antwerpen (200 km). Dinsdag 10 juli: Antwerpen- Seraing (199km). Woensdag 11 juli: Huy-Verdun (210 km). Donderdag 12 juli, ploegen tijdrit: Verdun-Bar-le-Duc (67 km). Vrijdag 13 juli: Commer- cy-Straatsburg (220 km). Za terdag 14 juli: Straatsburg- Colmar (162 km). Zondag 15 juli: Colmar-Pontarlier (220 km). Maandag 16 juli: Pontar- lier-Aix-les-Bains (185 km). Dinsdag 17 juli: Aix-les- Bains-l'Alpe dHuez (208 km). Woensdag 18 juli, individuele tijdrit: Grenoble-Chamrouj (32 km) Donderdag 19 jul rustdag en transfer naar P| pignan. Vrijdag 20 juli: pignan-Ax-les-Thermes i km). Zaterdag 21 juli: Foi Saint-Lary-Soulan (Pla d'Ad (222 km). Zondag 22 juli: 1 bes-Luz Ardiden (144 km Maandag 23 juli: rustda Dinsdag 24 juli: Pau-Lav (226 km). Woensdag 25 Castelsarrasin - Sarran km). Donderdag 26 juli: 1 ve-la-Gaillarde - Montlui (200 km). Vrijdag 27 juli, dividuele tijdrit: Montlucö Saint-Amand-Montrond km). Zaterdag 28 juli: leans-Evry (160 km). Zon< 29 juli: Corbeil-Essonnes - rijs (150 km). Totaal af te leggen afsta 3462 kilometer. de Tour minder kilometers. De organisatie bouwde bovendien twee rustdagen in. Deze om klemmen echter wel een lood zware, driedaagse proef in de Pyreneeën. De rit van Foix naar Saint-Lary Soulan, op 21 juli, is ongeëvenaard. Zeven zware cols zijn ingeroosterd: Col de Port, Portet d'Aspet, Mente, Portillon, Peyresourde, Val- Louron-Azet en Pla d'Adet. Een dag later volgen de Aspin, Tour- malet en Luz-Ardiden. De Al pen komen er ditmaal, met slechts een aankomst op l'Alpe d'Huez (17 juli), bekaaid af. Leblanc beknibbelde daar naast op het aantal kilometers per wedstrijddag, maximaal 226. Zijn plan om met acht cou reurs per team te starten, ging op aandringen van de meest in vloedrijke ploegleiders van ta fel. Het zou teveel van de krach ten vergen. Op 7 juli staan in Duinkerken (vandaar trekt het peloton via Antwerpen richting Ardennen en Vogezen) dus twintig ploegen van negen ren ners aan het vertrek. Welke formaties deelnemen is nog een vraagteken. De Tour directie is drukdoende een se- FOTO S EPA/SOCIETE I DU TOUR DE FRANCE lectiebeleid te bedenken dat de internationale wielrenunie (UCI) en de wielerploegen (ver enigd in de AIGCP) behaagt. Zogenaamd om kwaliteit te waarborgen, wil Leblanc zelf de lijst kunnen samenstellen. Maar feitelijk is het een slinkse wijze om zoveel mogelijk Franse ploegen aan de start te krijgen. Walter Godeffoot namens de Telekom-ploeg: „Maar het is toch de Ronde door Frankrijk zeker, en niet de Ronde voor Frankrijk?" Met Telekom-kopman Jan Ullrich en de winnaar van de laatste twee jaar Lance Arm strong, zijn opnieuw de groot ste kanshebbers genoemd. Hun beider ploegbazen, Godefroot en Bruyneel, zagen 'goede mo gelijkheden'. Dat heeft ook te maken met het aantal tijdritki lometers in de ronde. De eerste individuele chrono (32 km) is bergop, van Grenoble naar Chamrousse, de tweede - tus sen Montlucon en Saint- Amand Montrond - is vlak en langer: 61 kilometer. Ook staat er weer een ploegentijdrit op het programma: van Verdun naar Bar-le-Duc over 67 kilo meter. Het traject kon de goedkeu ring van Rabobank-ploegleider Theo de Rooy wegdragen. „Het accent ligt op de Pyreneeën. Drie dagen achtereen aankomst bergop, nadat er al twee weken is gekoerst, dat gaat erin hak ken. Zeker omdat het er nor maal gesproken warm is, en de kwaliteit van de wegen slech- De Rooy weigerde de vra< beantwoorden of het een is voor kopman Michael gerd. Na de teleurstellinge de laatste twee afleveringe De Rooy voorzichtig. „Ik naar dit schema kijken m< vraag of het onze ploeg lig dat denk ik wel." Nietti wordt er alles aan ge Boogerd zo optimaal moj aan het vertrek te krijgen programma van Michael w iets verlicht. We kiezen een voorbereiding via de Fi route, met de Dauphiné L en de Route du Sud. Boven zal hij minder klassieken den. Maar nogmaals, we ons niet richten op een in du, maar op het collectief zullen als team naar deze toewerken. De successen Dekker en Van Bon hebbe jaar bewezen dat we ons op het klassement hoeven te staren." De wielrenners van Festina gebruikten in de pe riode voor het schandaal in de Tour de France 1998 levensgevaarlijke cocktails van verboden en toegestane medicijnen. De farmacologen Pepin en Devaux getuigden dit gisteren op de vierde dag van het Festina-proces in Lille. Voor de rechtbank passeerde gisteren het vol ledige dopingsysteem binnen de professionele wielerploeg, gehanteerd door dokter Ryckaert en soigneur Willy Voet. Alle renners uit de 'doping- tour' van 1998 gebruikten cocktails van EPO (voor verbetering van het zuurstoftransport in het bloed), groeihormomen (duurvermogen der spieren), anabolica, zoals nandrolon en testoste ron (voor spieropbouw) en corticoïden (tegen ontstekingen). Als bewijsmateriaal dienden de nauwkeurige boekhouding van Voet en de bij hem in beslag genomen middelen. De farmacologen waren onder de indruk van de enorme hoeveelheid. Zij waren dat ook van de omvang van wel toegestane producten die wer den gebruikt om doping te begeleiden en te ver gemakkelijken. „Het dopingprogramma was me disch zeer doordacht", verklaarde Pepin. „Op korte of lange termijn waren het levensgevaarlij ke mengsels." Dr. Pepin was hoofd van het laboratorium in Parijs, dat bloed, urine en haren van de uit de Tour 1998 gezette coureurs analyseerde. In het getuigenbankje verklaarde kopman Richard Vi- renque: „Ik zal het de komende jaren wel zien." De Franse renner Thomas Davy, getuige omdat hij bij Festina had gereden, maakte gewag van doping in de Spaanse ploeg van vijfvoudig 1 winbaar ^Miguel Indurain. Davy was in 19S 1996 ploeggenoot van de Spanjaard. „Daar 1 ik EPO", aldus Davy. „De organisatie was gelijk aan die bij Festina." Op de vraag of I rain zich ook van EPO bediende, antwoo Davy: „Ik weet het niet. Ik kwam niet op all mers, maar ik vermoed van wel." Davy wees een andere Belgische soigneu D'Hondt, aan als leverancier van EPO toen 1997 bij La Fran^aise des Jeux koerste, zeker dat ik EPO van hem kreeg." Simpele zege AZC op Salgueiros Porto katwuk gertjan van geen Het debuut had in een mindere ambiance plaats kunnen heb ben. Tjerk Kramer, deze zomer overgekomen van LZ 1886, speelde zijn eerste officiële wedstrijd ais waterpoloër van landskampioen AZC meteen maarin de Champions League als basisspeler. Hoewel de te genstand van Salgueiros Porto te verwaarlozen was -AZC won zijn eerste wedstrijd metll-3 - smaakte het debuut lekker. „Ik ben niet helemaal tevreden, maar het ging wel aardig", al dus de Leidenaar. AZC trof op zijn eerste dag in Porto de zwakste tegenstander van het vijfdaagse treffen. In het Katwijkse zwembad Aqua- mar zwemmen in de eerste ronde van de Champions Lea gue betere ploegen rond. Het duel tegende Portugezen werd daardoor een verplicht num mer waarin niet veel te winnen was. De Alphenaren, die minimaal tweede moeten worden in een veld van vijf omdoor te beke ren, kregen bar weinig tegen stand. Van een overtuigend op treden was gisteravond evenwel geen sprake. „Je hebt de tegen standeren het materiaal om sprankelend te winnen", sprak coach Ron de Vogel na afloop. „Maar we hebben duidelijk geen goede wedstrijd gespeeld. Het kan door onderschatting komen of door de spanning of door de matige voorbereiding. Maar feit blijft, dat we de vol gende wedstrijden beter moe ten spelen." De zelfkritiek van De Vogel was reëel. AZC speelde aanval lend met te weinig brille en was met name slordig in het afma ken van de kansen. Bobby Brebde en Niels Zuidweg mis ten in de eerste en de derde pe riode zelfs beiden een straf- worp. Verdedigend was er wei nig op de Alphenaren aan te merken, al scoorde Porto in de man-meer-situaties twee uit twee en was het derde doelpunt van de Portugezen het gevolg van concentratiegebrek bij de Alphenaren. Ook Kramer kon in zijn eerste optreden niet veel indruk ma ken. Drie andere jeugdspelers - Michiel Vork, Jary Göbel en Chris Boot - waren zelfs opval lender aanwezig bij hun debuut op het hoogste podium. De lan ge Kramer, een van de grootste waterpolotalenten van Neder land, had het op de midvoor- plaats moeilijk. De Leidenaar kreeg daarbij niet veel steun van de scheidsrechters, die in het stevige defensieve optreden vande Portugezen nauwelijks overtredingen zagen. De Vogel: „Tjerk speelde niet best. Hij moet nog sterker in zijn benen worden. Maar hij kreeg ook- geen bal mee. Een paar keer moest de midachter van de Portugezen naar mijn mening uit het water." Kramer mocht zijn opwach ting in de basis maken, omdat international Björn Boom met een liesblessure aan de kant bleef. Kramer, die in de zomer al voltijds met de Nederlandse A-selectie meetrainde en voor de komende WK-kwalificatiecy clus deel uitmaakt van de selec tie van bondscoach Johan Aan- tjes, maakte gretig gebruik van de ontstane situatie. De pas 18- jarige Leidenaar moet bij AZC vechten voor zijn plaats, waar hij gewend is sleutelspeler te zijn en dientengevolge veel te scoren. Tegen Porto was hij slechts een keer succesvol en nog niet eens vanaf de mid- voorpositie die toch voorbe stemd is voor hem. „We moe ten nog aan elkaar wennen", stelt Kramer. „Ik moet meer vertellen waar en wanneer ik de bal wil, ook al moet ik met een slecht geplaatste bal ook meer kunnen doen dan wat ik van daag heb laten zien. Aan dean- dere kant is het totaal niet be langrijk dat ik scoor. Dat is niet bepalend voor mijn zelfvertrou wen. Ik moet zorgen dat ik in het belang van het team speel. Het gaat erom dat we de twee de ronde bereiken. Alsik ruimte creëer voor anderen is dat ook goed. Dat geeft me ook zelfver trouwen." Zijn overgang naar AZC lever de veel scheve gezichten bij het Leidse LZ1886 op, als ook bij andere verenigingen die hem wilden inlijven. Kramer kreeg aanbiedingen van de halve hoofdklasse en ook buitenland se teams informeerden veelvul dig naar hem. Twee Franse ploegen en een Amerikaanse universiteit zagen wel brood in de jeugdinternational. Kramer hield de boot af, maar hapte op het aanbod van AZC wel toe, ook al zei hij in het verleden na drukkelijk LZ 1886 alleen te ver laten voor een buitenlandse club. Kramer, tweedejaars stu dent aan het CIOS: „Ik ben sneller gegroeid dan ik dacht. Daardoor kreeg ik het besef dat ik hogerop moest. Natuurlijk wil ik op termijn naar het bui tenland, het liefst naar Spanje of Italië. Ik kan vier jaar naar een universiteit in Amerika en dan wordt alles voor me be taald, maar daar gaat het mij niet om. Ik leef voor het polo en niet voor de school. Ik heb voor AZC gekozen omdat het dicht bij is. En ten tweede is het mooi dat ik me nu in de Europa Cup kan profileren." Kramer kan zijn waarde van avond al bewijzen als AZC de sleutelwedstrijdspeelt tegen Sliema ASC. De Maltezen stel den hun kandidatuur voor de tweede plaats in de poule ach ter het voorlopig te sterk geach te Real Madrid door het Wit- Russische Vïtbich Vitebsk met 17-8 terug te wijzen. Door de zege van Sliema keert Björn Boom in de Alphense selectie terug. AZC - Salgueiros Porto 11-3 (2-0, 2-1, 3-1, 4-1). Doelpunten AZC: Niels Zuidweg 3, Niels Joor 2, Kimmo Tho mas 2, Tjerk Kramer, Bobby Brebde, lari Göbel en Michel Vork. Salgueiros Porto: Rui Moreira 2 en Paulo Russo. Scheidsrechters: Reininken Rijkckaert. Sliema ASC - Vitbich Vitebsk 17-8 (4- 1 4-1 5-2 4-4). Doelpunten Sliema ASC: Clint Debono 4, John Paris 3, John Soler 3, Patrick Cachia 2. Nicky Falzon 2, Matthew Pisani, Michael Psalla en Kurt Engerer. Vitbich Vi tebsk: Andrei Sakarula 3. Sergei Pet- renko 3, Aliaksandr Shamsura en Vitali Ponamarev. Scheidsrechters: Petrovic en Bianchi. PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 26 oktober. Winnende getallen: 2-8-14-23-24- 46-49-50-58-60-61 -62-63-64-66- 68-70-75-78-79. (Onder voorbehoud) Toto 13, week 43: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs- 4 winnaars f. 1058,40, derde prijs: 45 winnaars f. TEN Boedapest, zaalvoetbal. EK-kwalifica- tietoernooi. Nederland - Azerbeidzjan 4-2 (2-0). Doelpunten Nederland: Langenhuijsen (2). Marechal, Let- Kopenhagen. Deense Open. Mannen, dubbel, tweede ronde Van Daim/Lens (Ned) - Lamp/Rasmussen (Den) 15-6 10-1515-7. BASKETBAL Mannen, eredivsie. Virtus - Cobra's 87 - 58. EBBC - ZwoHe 83 -71. Promo tiedivisie Early Bird - Challenger 86 - 76. Vrouwen, eerste divisie. Lely 2 - Akri- GOLF Is Molas. Italiaanse Open, 2,2 miljoen gulden: Stand na le ronde: 1. Phillips (Eng), Torrance (Sch), Darcy (Ier), Teilleria (Fra) 65 slagen, 5. Tinning (Den), Fulke (Zwe), Boult (NZe), Poul- ter (Eng), Canonica (Ita), Gonzalez (Arg), Robinson (Eng) 66, 63. Lafeber (Ned) 71. 118. Muntz(Ned) 76. Lake Buena Vista. PGA Classic. Stand na de eerste ronde: 1. Flesch (VSt), Woods (VSt) 63 slagen, 3. Glasson (VSt), Springer (VSt), 5. Chambles (VSt), Franco (Par), Henninger (VSt). Jobe (VSt). Kendail (VSt), May (VSt), Waldorf (VSt). Basel. Mannen, 2,5 miljoen gulc Eerste ronde Golmard (Fra) - Gai (Arg) 6-4 6-1. Tweede Rusedski (GBr) - Krajicek (Ned) 2-( 6 7-5, Enqvist (Zwe/2) - Golmard 6-4 6-2, Henman (GBr/4) - Clérr (Fra) 6-3 6-4, Arazi (Mar) - Sanguii ti (Ita) 7-5 7-5, Thomann (Fra) - pentti (Ecu/7) 7-6 7-6, Federer (Zv Pavel (Roe) 7-6 6-4, Hewitt (Ausl Vinciguerra (Zwe) 6-3 7-5, Hrl (Slw) - Bastl (Zwi) 6-2 7-6 Moskou. Vrouwen, 2,5 miljoen guk Tweede ronde Koernikova (Rus/' Zvonareva (Rus) 7-6 6-4, (Oos/8) - Schnyder (Zwi) 6-4 6-3, leeva (Bul) - Sanchez-Vicario (Sp 6-3 6-2, Mauresmo (Fra/5) - Raym (VSt) 6-2 6-4 Kwartfinale (Zwi/1) - Dementjeva (Rus/7) 6-0 7-5. Mannen, 2,5 miljoen guk Tweede ronde: Safin (Rus/1) - P (Ita) 6-1 7-5 Kafelnikov (Rus/2) - tin (Spa) 6-3 6-1, Björkman (Zw Mirnyi (WRu) 6-3 3-6 6-1, Burgsn Ier (Dui) - Novak (Tsj/8) 5-7 6-1 Prinosil (Dui) - Levy (Jsr) 6-3 Youzhny (Rus) - Johansson (Zwe) 6-2 7-6 Bratislava. Vrouwen, 270.000 guk Tweede ronde. Oremans (Ned) - G (Tsj/7) 2-6 6-4 6-2, Habsudova (SI Kremer (Lux/2) 3-6 7-5 6-4, H«- (Bel/3) - Sucha (Slw) 6-1 6-3, Plis ke (Oos) - Hrozenska (Slw) 6-3 11. Nagyova (Slw) - Barabansjikova (W 6-1 7-6. WATER Pt I Katwijk. Mannen, kwalificatietoen Champions League. AZC (Ned) - 1 guieros (Por) 11-3 (2-0 2-1 3-1 4 Sliema (Mlt) - Vitbich (WRu) 17-8 1 4-1 5-2 4-4). WIELRENIli HANDBAL Rotterdam. Hollandtoernooi (vrouwen) tweede dag Nederland - Zweden 22- 18 (10-7) Doelpunten Nederland: Burgers 4, Mulder 3. Rasdorov 3. De Boer 3, Assink 3, Feijen 2, Van der Wissel 2, Hekman 1Ordelmans 1 Roemenië - Kroatië 34-26, Duitsland - Tsjechië 29-26 Stand: 1. Duitsland 2-4, 2. Nederland 2-4, 3. Roemenië 2-2, 4. Tsjechië 2- 2, 5. Zweden 2-0, 6. Kroatië 2-0. HONKBAL New York. Major League, World Series. Vijfde wedstrijd (best-of-seven): New York Mets - New York Yankees 2-4. Stand: 4-1 voor de Yankees. Yankees kampioen. SCHAKEN Londen. Tweekamp WK. Elfde partij Kasparov (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2- 1/2 Stand in tweekamp 4 1/2-6 1/2. Manchester. WK baan, tweede i Sprint mannen, kwalificaties 1 G (Fra) 10,184 seconden (70, km/u), 2 John (Dui) 10,309, 3. Ier (Dui) 10,312, 4 Bourgain 10,358, 5. Buran (Tsj) 10,396, Mulder (Ned) 10,697. Eerste rot Buran (Tsj) verslaat Mulder (I j 11,173. Achtste finales: Gané (Fra) 11. f verslaat Labauve (VSt), Van Ei, (Dui) 11,038 verslaat John Fiedler (Dui) 10,560 verslaat Di (Fra), Bourgain (Fra) 11,006 vers Isezaki (Jap), Chiappa (Ita) 10, j verslaat Buran (Tsj), Villanueva 11,149 verslaat Mei (Ita). E Ploegachtervolging, halve fin; f Groot-Brittannië haalt Frankrijk ii 3.32,245, Duitsland 4.07,386 slaat Rusland 4.12,366 Om diu plaats: Frankrijk 4.06,288 vers Rusland 4.09,444. Finale: Duitsly 4.01,332 verslaat Engel i! 4.03,110 Vrouwen, puntenkoers finale: 1. net (Fra) 15 punten, op 1 ronde l Arndt (Dui) 27, 3. Sljoessarova (l| 23, 4. Belem-Guerrero (Mex) 12 S Kubelskiene (Lit) 10, 8. Mans B (Ned)5

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22