Vitesse slaagt voor examen oqp Ajax moet iedere dag een bak vol cornflakes eten "eyenoord kan return tegen Basel zorgeloos tegemoet zien spart Veldkamp raakt rainer Vergeer kwijt Sport Van Poppel stopt als bondscoach woerden Na dit jaar zal Jean-Paul van Poppel (38) niet langer optreden als bondscoach van de Nederlandse wielrensters. De voormalige sprinter en de wielrenunie besloten woensdag in een gesprek uit elkaar te gaan. Het initiatief tot de scheiding ging uit van Van Poppel. Hij wilde niet verder, liet hij KNWU's directeur Peter Nieuwenhuijs weten. „Het is mooi geweest." Van Hooijdonk dreigt met staking milaan De advocaten van Vitesse en Pierre van Hooijdonk hebben de handen ineen geslagen. Zowel Vitesse als de aanval ler heeft geld te goed van Benfica. Vitesse heeft de vijftien mil joen van de transfer nog steeds niet ontvangen, terwijl Van Hooijdonk nog steeds geen salaris van de Portugese club heeft jekregen. Van Hooijdonk heeft nu gedreigd niet meer in actie te comen voor Benfica. Vitesse-voorzitter Vaessen benadrukte dat zowel Van Hooijdonk als Vitesse eerst de datum van 2 novem ber, volgende week donderdag gaat Benfica naar de beurs, zul len afwachten. De Portugezen hebben vanaf die datum beter schap beloofd. Voetballers verruilen van club Leicester Aanvaller Stan Collymore verruilt met onmiddellijke ingang Leicester City voor degradatiekandidaat Bradford. De club uit de Premier League staat voorlaatste en heeft dit seizoen slechts vier doelpunten gescoord. Inter Milan heeft aanvaller Corrado Colombo en middenvelder Sixto Peralta tot het einde van het seizoen verhuurd aan Torino uit de Serie B. Real Madrid verhuurt centrale verdediger Julio Cesar voor de rest van het seizoen aan AC Milan. iscal Vergeer is vanwege een irschil van visie opgestapt als ai liner van het Team Veld- wai imp. De 29-jarige Warmonder vijf in zich niet vinden in het ab- ilute kopmanschap van Bart lanieldkamp en het stempel dat Hagenaar drukt op de overi- vijf schaatsers. Vergeer was de afgelopen lee seizoenen trainer van het j oi ;am Veldkamp. De groep met ?ldkamp, Sajoetin en Ten Kor- lsenaar werd deze zomer uitge- svol eid met Elm, Kibalko en eugdenhil. Ik heb dit jaar aangegeven neefet we in mijn visie meer als oei am moeten functioneren" ïen gt Vergeer. „We hadden iets olv< i poten gezet. Maar dat is >ij i islukt, omdat de visie van Hi Nederland heeft vandaag tij lens de Paralympics in Syd- zicjiey in het tennistoernooi twee jouden, een zilveren en een llenpronzen medaille behaald, ziek )aarnaast was er zilver en irons op de dressuur. Ricky d, al lolier en Robin Ammerlaan tten ersloegen voor 10.000 toe- ichouwers in de finale van het r hi nannendubbelspel het Au- tralische duo David Johnson in David Hall in drie sets: 7-6 n \vi 1-6 6-4. Het enkelspel bij de hi Touwen werd een volledig Nederlandse aangelegenheid. LSther Vergeer was opper- nachtig tegen Sharon Walra men: 6-0 6-4. Het brons was red oor Maaike Smit, die de En- ime^lse Kimberly Well simpel ersloeg: 6-0 6-3. Joop Stokkel vim loeg opnieuw toe op het on- Zui lerdeel dressuur. Hij pakte na eerdere gouden plak nu >n la ilver met het paard Slim Dus- Gert Bolmer veroverde met We The Champ brons. De rolstoelbasketballers hebben gisteren historie ge schreven door regerend kam pioen Verenigde Staten in een bloedstollend duel met 63-62 klop te geven. Alwin Houtsma ging door met het verzamelen van ere metaal. Zilver ontbrak nog in zijn verzameling. Hij haalde het binnen op de 200 meter vrije slag. Met vier gouden, een zilveren en een bronzen plak is hij de meest succesvol le Nederlandse sporter op de ze Paralympics. •Nederland is gezakt naar de 14de plaats op de medaille- lijst. Australië leidt met 110 plakken, voor Groot-Brittan- nië met 88 en Spanje met 78. Nederland doet het met 19 medailles; waarvan 8 goud, 4 zilver en 7 brons. Het gewichtheffen blijft on danks negen dopinggevallen in Sydney op het programma van de Paralympics staan. Dat verklaarde voorzitter Robert Steadward van het Internatio nale Paralympics Comité (IPC) vrijdag in Australië. „We zijn absoluut niet van plan het gewichtheffen van de Para lympics te halen", zei Ste adward. „Het is een belangrijk onderdeel dat de potentie heeft zich nog verder te ont wikkelen." ype minkema Ajax denkt eindelijk weer vaste grond onder de voeten te voelen. Het diepte punt is voorbij, de gifbeker is leeg, de opbouw kan beginnen. De club is op De Toekomst waarschijnlijk één klein aspect vergeten: cornflakes. Iedere ochtend een bak vol, overgoten met melk. Misschien kan Ajax zich dan wél meten met een stel flink uit de kluiten gewassen kerels als die van Lausanne. Die waren gisteravond veel sterker dan de talentjes van Ajax (1-0). Wamberto tegenover Remo Meyer. De Braziliaan van Ajax gooide een li chaam van 1.68 en 67 kilogram in de strijd. De Zwitser - 1.80 en 78 kilo - raakte niet echt onder de indruk. Ajax werd door de stoere kerels van Lau sanne onder het gras gestopt. „Aan dat verschil", zei Co Adriaanse, „kan ik niets doen. Ja, cornflakes geven." Dat is kennelijk te weinig gebeurd. Vreemd, want de producent van het knapperend goedje is sponsor op De Toekomst, het trainingscomplex van de Amsterdamse club. Lausanne kreeg iedereen er onder met het simpele, maar fysiek harde spel. Chivu raakte geïrriteerd en deed ineens domme dingen. Galasek ging de confrontatie zo veel mogelijk uit de weg, Winter won bitter weinig duels en Nikos Machlas, de Griek, kreeg zo veel schoppen dat hij bij ieder dreigend balcontact hoog opsprong. En vervol gens zijn beklag deed bij de Kroatische scheidsrechter. Rafael van der Vaart, nog maar zeventien, sneuvelde even eens in het geweld. Er was één klein manneke die niet te pakken was. Pius Ikedia (20) werd gis teravond als het nieuwste groeibriljan te ingebracht. De Nigeriaan - 1.61 me ter en 65 kg - maakte in Lausanne zijn internationale debuut. „Alleen hij is het entreegeld dubbel en dwars waard", vond coach Adriaanse. Durf, acties, veel onnodig loopwerk, de teke nen van een talent. Maar ook vijf echte voorzetten. Waar niets mee werd ge daan. Voor de rest, had Adriaanse ei genlijk moeten toevoegen, had er dik geld bij gemoeten voor de toeschou wers. Een keer geel, een keer rood en heel veel frustratie. Wamberto werd van achteren geschopt en de Braziliaan trapte terug. De Ajacied werd terecht weggestuurd, de Zwitserse invaller Thiaw kwam er met geel genadig van af. Chivu, hij lijkt een routinier maar is en blijft - sinds gisteren - nog maar twintig, deed ook de domme dingen die bij de jeugd horen. Verdedigend én aanvallend onbesuisd, waar vooral enig denkwerk en finesse was vereist. Ook Chivu liet zich verleiden, irriteren. Zoals bijna alle Ajacieden. De Amster dammers raakten na de aardige ope ningsfase de controle kwijt. Lausanne stapte dreigend naar voren. Op dat moment had Ajax 'het tempo uit de wedstrijd moeten halen'. Eerst de con trole terug, daarna weer naar voren. De Amsterdammers deden het anders om. Een jeugdzonde die de club niet meer te boven kwam. Jammer, want Ajax is nét in de ban geraakt van het nieuwe optimisme. Een paar aardige resultaten en een handvol leuke talenten zijn al genoeg voor een andere stemming in Amster dam. Ajax wil natuurlijk niets anders horen dan dat de betere tijden er weer aankomen. Natuurlijk zijn er indica ties. De resultaten van de laatste we ken waren niet slecht, het spel leek constanter. Op De Toekomst worden weer nieuwe talenten geboren. De doorstroming is waarschijnlijk nog nooit zo groot geweest. Cruz, Ikedia, Van der Vaart, Van der Gun, Yakubu. En er komen al weer nieuwe talenten aan. José Valencia Murillo, Quame Kwansah en Youssouf Hersi; niemand kent ze nog. Ze zijn op weg. Ajax zal niet meer de boer op gaan om links en rechts spelers te kopen. Dat is in het verleden mislukt - Ajax kende meerde re magere periodes - dat ging ook nu mis. De club moet vooral weer zijn ei gen talenten opleiden. Dét is de kracht van Ajax. Dat is ook de boodschap die Arie van Eijden, de algemeen direc teur, sinds zijn aantreden, drie weken geleden, uitdraagt. Hij heeft de juiste - Amsterdamse - toon gevonden. Op De Toekomst ruikt de directeur al weer een beetje die echte voetbalsfeer. De opbouw, zo denkt de club, van een nieuw Ajax kan nu weer beginnen. Als er tenminste alle ochtenden ver plicht cornflakes naar binnen worden gepropt. Misschien heeft Ajax dan bin nenkort ook spelers van 1.85 en dik tachtig kilo, schoon aan de haak. Spe lers, die naast het specifieke Ajax-ta- lent van Pius Ikedia ook de kracht heb ben van de koene kerels uit Lausanne. I.ausanne Sports: Rapo; Meyer, Puce, Karlen (74. Zambaz) en Christ; Lombardo, Santini en Baudry; Kuzba, Mazzoni (70. Thiaw) en Helle- buyck (86. Lntsenko). Ajax: Grim; Vierklau (65. Yakubu), Chivu, Passanen en Bergdolmo; Winter, Galasek en Van der Vaart (65. Arveladze); Ikedia. Machlas en Wamberto. Arnhemmers blijven zonder problemen op de been in Milaan Bart door alles heen liep." Vergeer is van mening dat 'ie dere sporter net zoveel recht van spreken' heeft als Bart Veldkamp. „Als dat niet zo is, dan heb je vroeg of laat geen hecht team meer. Ik kon dus niet anders dan er uitstappen. Want ik wil Pascal Vergeer zijn en niet Pascal Veldkamp." Conrad Alleblas, teammana ger bij Veldkamp, benadrukt dat Bart Veldkamp de teamfilo sofie bepaalt. Hij erkent dat zo iets ongebruikelijk is,, zeker in vergelijking met andere ploe gen. Alleblas betreurt de beslis sing van Vergeer, maar zegt: „Wij volgen de lijn Veldkamp." Rutger Tijssen (26), trainer uit het gewest Noord-Holland- /Utrecht, volgt Vergeer op. Hans Veldkamp, de vader van Bart, blijft zqals voorheen de wedstrijdcoaching doen. Vitesse is geslaagd voor het examen. Zonder in de pro blemen te komen, ver schafte de koploper van Nederland zich gisteren te gen Inter een gewenste uit gangspositie voor de re turn (0-0). milaan gerard borgman Een verdienstelijk resultaat van Vitesse, dat zich als een waardi ge koploper presenteerde in Milaan. De Gelderse ploeg was' zeker gelijkwaardig aan Inter, dat opnieuw werd uitgefloten door de eigen aanhang. Vitesse voetbalde makkelijker en ver zorgder dan de verbleekte top club. Vitesse-trainer Ronald Koeman was op voorhand nieuwsgierig naar de presenta tie op een aansprekend Euro pees podium. Hij kan zeer tevreden zijn. Hoewel hij wel moet erkennen, dat de Italiaanse furie in het akelig lege stadion (9.000 toe schouwers) volkomen achter wege bleef. Vitesse had het zwalkende Inter op geen beter moment kunnen treffen. Koeman had uit voorzorg zijn systeem aangepast. Met succes. Met de wederom voortreffelijke Michel Kreek als extra contro leur op het middenveld gaf de Arnhemse club nagenoeg geen uitgespeelde kansen weg. Patrick Pothuizen beging voor de rust enkele slippertjes, maar net als bij Maccabi Haifa toonde Dejan-Stefanovic waar om hij op dit moment de beste verdediger is van Vitesse. De Joegoslaaf speelde Ivan Zamo- rano uit de wedstrijd. De Chi leen mocht al in de rust gaan douchen. Tegen het fantasieloze Inter kwam Vitesse alleen door eigen blunders in de problemen. Pot huizen ging al in de zesde mi nuut afgrijselijk in de fout op een lange trap van Luigi Di Bia- gio. De bal schoot onder de voet van de verdediger door, waarna Hakan Sukur een vrije doortocht had. Edwin Zoetebier plukte de bal voor de voeten van de aarzelende aanvaller uit Turkije. Even later leed Theo Janssen gevaarlijk balverlies. Zamorano glipte binnendoor, maar schoot Andrea Pirlo van Inter grijpt Vitesse-speler Theo Janssen bij de schouder. met links huizenhoog over. Te kenend voor de onmacht van het Inter van dezer dagen. Inter speelde zonder overtui ging en zonder verrassing. In negentig minuten beging de thuisploeg het onwaarschijnlijk lage aantal van zes overtredin gen, tegen 22 van Vitesse. Ook de gepasseerde Clarence See- dorf kon in zijn invalbeurt geen openingen vinden. Vitesse-trainer Ronald Koe man vreesde op voorhand de provocerende en intimiderende acties van de Italiaanse ploeg. FOTO ANP JASPER JUINEN Maar ook hierin hadden de Ne- razurri weinig trek. Bruno Ciril- lo duwde Victor Sikora tegen de grond bij een ingooi, Ivan Za morano maakte een slaande beweging naar Patrick Pothui zen. Vrij onschuldig allemaal. Vitesse, dat in leeftijd slechts ich piet ocks I er sprake was van een eufo- ösche stemming in het yenoord-kamp zou overdre- zijn, maar de blijheid aaide wel van het gezicht van van Marwijk. De trainer ikte het overdreven optimis- na de 1-2 overwinning op Basel evenwel meteen de in. Hij waakt voor bespie gelingen als zou zijn ploeg over veertien dagen moeiteloos de derde ronde bereiken om de UEFA Cup. „FC Basel is op zijn best als het op de counter kan spelen", werd hem gisteravond opnieuw duidelijk. „Daarom mag je er niet vanuit gaan, dat we al verder zijn. Dat zou een heel gevaarlijke veronderstel ling zijn." De wijze waarop Feyenoord Nederlandse fans houden zich rustig in Zwitserland usanne/zurich anp ;t bezoek van Ajax en yenoord aan Zwitserland is iteren zonder noemens- iardige incidenten verlopen, it kwam vooral doordat de itserse politie supporters n oultreng controleerde. Ze nam genyuppels en ijzeren staven in 'slag. Er waren ongeveer 100 supporters uit Rotterdam 300 uit Amsterdam, n del De Zwitserse politie stuurde ,95, wn bus met 65 Ajax-aanhan- gers terug naar Amsterdam vanwege drugsbezit. Ruim dertig fans van Feyenoord mochten Zwitserland niet in omdat ze in de archieven van de Duitse politie stonden. Tot een confrontatie tussen beide supporterskernen kwam het niet. De Zwitserse politie .controleerde alle Nederlandse wagens aan de grens. De agenten kregen steun van Duitse en Franse collega's. Er werden geen arrestaties ver richt. zich te weer stelde in het met slechts 9700 toeschouwers ge vulde Hardturm-stadion in Zu rich (waarnaar FC Basel moest uitwijken wegens de nieuw bouw van het eigen stadion) dwong respect af bij Christiaan Gross. „Feyenoord", zei de Zwitserse trainer later,„is een zwaargewicht. Een technisch en tactisch hele goede ploeg. Onze uitgangspositie is in Rot terdam niet echt rooskleurig. We zullen alles op alles moeten zetten, willen verder komen." Dat het achteraf nog zo een voudig zou gaan, had Bert van Marwijk niet durven hopen. „Ik wist dat het moeilijk zou wor den. Dat was het ook in de eer ste tien minuten. Daarna con troleerden we het spel steeds meer en kregen we een aantal goede mogelijkheden." Nadat het openingsoffensief van FC Basel was geluwd, trok Feyenoord langzaam het offen sief naar zich toe. Een halve omhaal van Patrick Paauwe raakte de vingertoppen van de Slowaakse international Mirosl- av König. Uit de daaropvolgen de hoekschop van Kornejev kopte Bonaventure Kalou knap in, maar opnieuw redde de doelman van FC Basel. De beste kansen bleven voor Feyenoord. Kalou manoeu vreerde zich behendig langs twee tegenstanders, maar stuit te op doelman König, terwijl de man uit Ivoorkust ook nog een inzet naast zag gaan. Een kwar tier na rust opende hij alsnog de score na een slim passje van Paul Bosvelt (0-1). Twee minu ten later was de feestvreugde alweer voorbij, toen een voor zet van Philippe Cravero het hoofd van Tchouga net vol doende schampte om Jurek Dudek te verslaan (1-1). Feyenoord herstelde zich snel van de tegenslag en greep uit eindelijk zelf de winst. Zes mi nuten voor tijd soleerde Paul Bosvelt sierlijk langs enkele te genstanders om zijn actie doel treffend te besluiten: 1-2. „Dit doelpunt was een voorbeeld van de speelwijze zoals ik die voor ogen heb", glunderde Fey- enoords trainer. „Het doordek ken voorin en op het midden veld, waardoor Bosvelt in bal bezit kon komen." „We hebben gedisciplineerd gespeeld," loofde Van Marwijk zijn ploeg, „want Basel is toch een fysiek sterke ploeg. Ik denk dat veel ploegen hier zouden bezwijken onder de druk." Slechts Leonardo bleek niet opgewassen tegen het Zwitser se geweld. Daar waar hem vooraf mogelijkheden werden toegedicht tegen de 32-jarige, niet meer zo snelle Massimo Ceccaroni, kwam hij niet verder dan enkele fraaie bewegingen zonder rendement. Toch sprak Christian Gross met de nodige bewondering over Leonardo en Kalou. Van Marwijk: „Iedereen is bang voor die twee. Ze heb ben een individuele actie, ze zijn onvoorspelbaar. Daarom ook hield Basel steeds een extra man achterin." Al moest Feyenoords trainer beamen, dat Leonardo amper in het stuk was voorgekomen. „Hij heeft inderdaad niet zo goed gespeeld, maar ik vind dat niet zo erg. Er wordt misschien wel te veel van hem verwacht, maar hij is pas zeventien jaar. Deze keer hadden we andere uitblinkers." Namen wilde hij niet noe men. „Het hele team heeft goed gespeeld", vond Bert van Mar wijk, die echter niet kon ont kennen dat Bosvelt, Dudek, Van Gobbel, De Haan, Paauwe en iets jonger was (gemiddeld 25,1 om 25,5 jaar), bleef ook op het mentale vlak eenvoudig over eind. Doordat de twee vooruitge schoven middenvelders Theo Janssen en Remco van der Schaaf net als hun ploeggeno ten weinig risico's in hun spel legden, was Vitesse aanvallend vrij machteloos. Bob Peeters kreeg nauwelijks ondersteuning van de vleugelspitsen Matthew Amoah en Victor Sikora. Boven dien zag de lange Belg nage noeg alleen maar diepteballen in zijn richting komen, omdat Vitesse vreesde voor de counter bij een foutieve inspeelpass over de grond. Vitesse miste de ingevingen van Didier Martel. De gebles seerde Fransman brak in de voorbije weken regelmatig een wedstrijd open voor Vitesse. Nu zorgde alleen de snelle Sikora enkele keren voor gevaar met een individuele actie. In de competitie is Amoah met zeven treffers de topscorer van Vites se. In San Siro was de Ghanees echter onzichtbaar aan de voor hem vreemde rechterkant. F.en kwartier voor tijd kwam Mama- dou Zongo, die zelf weer met een schouderblessure het strijdperk even later verliet, hem aflossen. Vitesse creëerde slechts enke le halve kansjes. Inter-doelman Sebastien Frey moest voor de pauze gestrekt op een schot van Amoah, en daarna op een kop bal van Van der Schaaf. In de blessuretijd kopte Stefanovic op de paal, na een corner van Janssen. In de rebound stuitte Van der Schaaf op de doelman. Het was de grootste kans van de wedstrijd voor de koploper van Nederland, die kort hierop juichend van het veld stapte. Voor het eerst sinds het sei zoen 1992-1993 heeft de Arn hemse club weer uitzicht op het bereiken van de derde ronde in het toernooi om de UEFA Cup. Want dat Inter is nu meer dan ooit te pakken is, dat bewees de heenwedstrijd gisteravond. Inter: Frey; Cirillo, Ferrari, Blanc en Cordoba; Vampeta (60. Secdorf), Di Baggio, Pirlo en Farinos; Zamorano (46. Recoba) en Sukur (77. Keane). Vitesse: Zoetebier; Cornelisse, Pol huizen, Stefanovic en Van Hintum; Van der Schaaf, Amoah (75. Zongo. 88. Van den Brom), Kreek en Janssen; Si kora (75. Fortes) en Peeters. Kalou goed hadden gepres teerd. Ion Dahl Tomasson, nij ver als altijd, werd ruim tien minuten voor tijd vervangen door Arco Jochemsen. „Om hem te sparen," verklaarde Van Marwijk. „Hij heeft nog steeds last van zijn heup." Ook Igor Kornejev haalde het einde niet. Hij moest zich ge blesseerd laten vervangen door Brett Emerton. Een blessure in de knieholte noopte de Rus tot opgave. Van Marwijk: „Er zit een verrekking of misschien wel een scheurtje. Vandaag worden er foto's van gemaakt." Bert van Marwijk wilde het niet hardop zeggen, maar Feyenoord lijkt zich over twee weken in de Kuip geen zorgen te hoeven maken voor de re turn, al wacht de ploeg de ko mende weken een loodzwaar programma. De trainer: „Maar daar wil ik niemand over horen klagen." FC Basel König; Ceccaroni. Knez, Kre'uzer en Cravero; Varela (70. Bare- ris), Cantaluppi, Huggel en Magro; Koumantarakis en Tchouga. Feyenoord: Dudek; Gyan, De liaan, Van Gobbel en Tininho; Bosvelt, Kor nejev (74. Fmerton) en Paauwe; Kalou. Tomasson (79. Jochemsen) en Ix-onar- do. Yankees winnen weer World Series De New York Yankees heb ben gisteren voor de derde achtereenvolgende maal de World Series van de Major League, het officieuze we reldkampioenschap honkbal voor clubs, gewonnen. Ze versloegen de New York Mets uit het stadsdeel Queens met 4-2 en zegevier den daarmee met 4-1 in de best-of-seven-serie. De Yankees, afkomstig uit de Bronx, zijn voor de 26ste maal kampioen in de Ameri kaanse honkbalcompetitie voor professionals. Ze won nen onder leiding van de nu 60-jarige manager Joe Torre vier keer in de laatste vijf jaar. De beslissing viel in de ne gende en laatste inning bij de stand 2-2 toen Luis Sojo raak mepte op de eerste bal, die hij van pitcher Al Leiter kreeg. Mede door verkeerd aangeven van center fielder Jay Payton konden Jorge Po sada en Scott Brosius hun runs over de thuisplaat vol tooien, waardoor het 4-2 werd. In de laatste slagbeurt konden de Mets niets meer terug doen. Het was de eerste World Series sinds 1956 tussen clubs uit New York. Omdat beide stadions met de on dergrondse met elkaar ver bonden zijn werd het treffen ook wel de Subway Series genoemd. De teams deden niet veel voor elkaar onder. De eerste wedstrijd duurde zelfs 12 innings en was wat speeltijd betreft (4 uur en 51 minuten) de langste uit de historie van de World Series. In de tweede inning na men de Yankees de leiding, maar in de gelijkmakende slagbeurt werd het 2-1 voor de Mets. Het duurde tot de zesde inning voor Derek Jeter, uitgeroepen tot meest waardevolle speler van de serie, met een homerun de Yankees weer naast de Mets bracht. Het begon er al naar uit te zien dat er weer een verlenging nodig zou zijn. Totdal vSojo laag over het midden van het veld uithaal de op de worp van Leiter. De Yankees gaven de winst niet meer uit handen. UEFA-CUP Tweede ronde, eerste wedstrijd FC Basel (Zwi)- Feyenoord 1-2 (0-0). 60. Kalou 0-1, 62. Tchouga 1-1, 84. Bosvelt 1-2. Scheidsrechter: Rowbotham (Sch). Toeschouwers: 9.700. Gele kaart: Tchou ga, Varela (FC Basel), Paauwe (Feyenoord) FC Basel: König; Ceccaroni, Knez, Kreuzer en Cravero; Varela (70. Bareris), Cantalup pi. Huggel en Magro; Koumantarakis en Tchouga. Feyenoord. Dudek; Gyan. De Haan, Van Gobbel en Rzasa, Bosvelt, Kornejev (74 Emerton) en Paauwe. Kalou, Tomasson (79. Jochemsen) en Leonardo. Lausanne Sports (Zwi) - Ajax 1-0 (1-0) 38. Mazzoni 1-0. Scheidsrechter: Siric (Kro). Toeschouwers: 11.150. Rode kaart 80. Wamberto (Ajax). Gele kaart: Baudry (Lausanne Sports), Ikedia, Chivu (Ajax). Lausanne Sports: Rapo, Meyer, Puce, Kar len (74. Zambaz) en Christ; Lombardo, Santini en Baudry; Kuzba, Mazzoni (70 Thiaw) en Hellebuyck (86 Lutsenko). Ajax: Grim; Vierklau (65. Yakubu). Chivu. Passanen en Bergdolmo. Winter. Galasek en Van der Vaart (65 Arveladze), Ikedia, Machlas en Wamberto Inter (Ita) - Vitesse (Ned) 0-0. Scheids rechter Granat (Pol). Toeschouwers 9093. Gele kaart Cirillo, Cordoba (Inter). Cornelisse. Van Hintum, Sikora (Vitesse) Inter: Frey; Cirillo, Ferrari, Blanc en Cordo ba; Vampeta (60. Seedorf), Di Baggio, Pir lo en Farinos; Zamorano (46. Recoba) en Sukur (77. Keane). Vitesse: Zoetebier, Cornelisse, Pothuizen, Stefanovic en Van Hintum; Van der Schaaf. Amoah (75. Zongo, 88. Van den Brom). Kreek en Janssen; Sikora (75. For tes)en Peeters Celtic (Sch) - Bordeaux (Fra) 1-1 (1-1) 22. Dugarry 1-0, 24 Larsson 1-1 (straf schop) Scheidsrechter Ovrebo. Toe schouwers: 20.000. Halmstad (Zwe) - TSV 1860 München (Dui) 3-2 (2-2) 13. Svensson 1-0, 34, Se lakovie 2-0, 35. Max 2-1, 38. Hassler 2-2 (strafschop), 56. Andersson 3-2. Scheids rechter: Rodomonti (Ita). Toeschouwers: 3200. Rode Ster Belgrado (Joe) - Celta Vigo (Spa) 1-0(0-0) 62. Drulic 1-0. Scheidsrechter Romain (Fra). Toeschouwers: 55.000. FC Tirol (Oos) - VfB Stuttgart (Dui) 1-0 (0- 0) 53. Mair 1-0. ScheidsrechterGaribian (Fra). Toeschouwers: 15.200. Rode kaart 29. Todt (Stuttgart), 90. Baur (Tirol). Lokomotiv Moskou (Rus) - Inter Bratislava (Slw) 1-0 (1-0) 38. Loskov 10 (stral schop). Scheidsrechter: Arsic (Joe). Toe schouwers: 7000. Wisla Krakow (Pol) - FC Porto (Por) 0-0. Scheidsrechter Koren (1st) Toeschou wers: 9000 Lillestrom (Noo) - Alaves (Spa) 1-3 (0-2i 2 Begona 0-1, 22. Tellez 0-2, 47 Contra 0-3, 84 Heiland 1-3. Scheidsrechter Trivkovic (Bul). Toeschouwers: 1120. Hert ha BSC (Dui) - Amica Wronki (Pol) 3-1 (1-0). 8 Preet/ 10, 46. Beinlich 2-0, 65. Reiss 3-0, 88. Piskula 3-1. Scheidsrech ter: Benes (Tsj). Toeschouwers 13.157. Nantes (Fra) - MTK Budapest (Hon) 2-1 (0-1), 28. Illes 0-1, 63. Ziani 1-1, 73. Gil let 2-1. Scheidsrechter: Stark (Dui). Toe schouwers: 22.000. Parma (Ita) - Dinamo Zagreb (Kro) 2-0 (0- 0) 61. Amoroso 1-0, 78. Amoroso 2-0. Scheidsrechter Gonzalez (Spa) Toe schouwers 15 000. AEK Athene (Gri) - Herfolge (Den) 5-0 (0-0 48. Nikolaidis 1-0, 53 Nikolaidis 2-0, 61. Zikos 3-0. 64 Nikolaidis 4 0. 75 Ni kolaidis 5-0. Scheidsrechter Atlaerts (Bel) Toeschouwers: 22.200. OFI Kreta (Gri) - Slavia Praag (Tsj) 2-2(1 1). 30 Necas 0 1. 42 Kolitsidak.s 1-1, 70. Rada 1-2, 78. Silva 2-2. Scheidsrech ter: Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 9600, Club Brugge (Bel) - St. Gallen (Zwi) 2-1 (0- 1). 28. Amoah 0-1, 53. Lembi 1 1 (stral schop), 76 Vermant 2-1 (strafschop) Scheidsrechter: Dobrinov (Bul) Toeschou wers: 10 000 Liverpool (Eng) - Slovan Liberec (Tsj) 1-0 (0-0) 87 Heskey 1-0. Scheidsrechter Bufacca (Zwi). Toeschouwers: 30.000 Ray Vallecano (Spa) - Viborg (Den) 1-0 (1- 0). 17. Quevedo 1-0. Scheidsrechter. Dra bek (Oos) Toeschouwers 4000. Espanyol (Spa) - GRAZ AK (Oos) 4-0 (4-0). 15. Tamudo 1-0, 18 Galea 2-0 (straf schop), 29. Sergio 3-0, 45. Segio 4-0 Scheidsrechter: üba (Ts|). Toeschouwers 12.500. Boavista (Por) - AS Roma (Ita) 0-1 (0-0) 74 Montella 0-1 Toeschouwers. 6000 Rode kaart: 42. Rogerio (Boavista)

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21