1 'Het heeft lang genoeg geduurd' Sport Gorden Fraser opnieuw succesvolste wielerprof Renner wil Priem laten boeten voor aanrijding SPORT&SPEL :n Bosch stoot RBC uit beker gpscH FC Den Bosch heeft gisteren de tweede ronde van Omstel Cup bereikt. De koploper van de eerste divisie was r eigen publiek te sterk voor eredivisionist RBC: 3-2. Routi- Van der Hoorn scoorde vijf minuten voor tijd de winnende Ier. Den Bosch speelt in de tweede ronde van de beker een ledstrijd bij Eindhoven. Mourad vierde zijn rentree bij Den •h met de openingstreffer in de 32ste minuut. Vos tekende minuten later voor de gelijkmaker. De spits droeg vorig sei- nog het shirt van Den Bosch. Deckers schoot de thuis- nog voor de rust naar 2-1. Na de gelijkmaker van Van Ga- i de tachtigste minuut waande RBC zich al in de verlen- maar Van der Hoorn voorkwam die. jgen in eindejaarstoernooi Het traditionele eindejaarskorfbaltoernooi verhuist van drecht/Papendrecht naar het Topsportcentrum in Rotter- i. De naam is veranderd in Korfbal Challenge 2000. Aan het nooi, van 27 tot en met 30 december, doen de hoogst ge- tste clubs uit de zaalcompetitie mee: zaalkampioen Die Ha- verliezend finalist Nic., PKC en Deetos. De andere deelne- szijn België en The Tulips, een achttal van internationals niet spelen bij de andere deelnemers. Poule-indeling, poule Nic., PKC; poule B: The Tulips, Deetos, Die Haghe. lonsor stopt met marathonschaatsen uiDE Slager Industriële Dienstverlening stopt aan het einde idit winterseizoen met de sponsoring van de schaatsmara- n- en skeelerploeg. De schaatsploeg bestaat dit seizoen uit JRozendaal, Frans de Ronde, Bertjan van der Veen, Ard Ald- en ploegleider Co Giling. Slager is in onderhandeling met ididaten voor overname van het hoofdsponsorschap. Ook de elerploeg verdwijnt. Die bestond uit de Belgen Frank Fiers Davy Willems, Marcel Oosten, Henk Schra en ploegleider ip Talen. Ook hiervoor is Slager op zoek naar een nieuwe jschieter. rerton trekt twee internationals aan ppooL* De Engelse voetbalclub Everton heeft twee interna ls aangetrokken. De Schotse verdediger Gary Naysmith im voor 6 miljoen gulden over van Hearts. Middenvelder nTal kostte Everton 2,5 miljoen gulden. Hij is afkomstig van ccabi Petah Tikva uit Israel. De Ierse international Richard ine heeft de overstap van Everton naar Manchester City ge- akt. De prijs bedroeg circa 10 miljoen gulden. thumacher krijgt eigen straat ini De Stad Kerpen heeft een straat naar Michael Schuma- genoemd. De Chryslerstrasse van de Duitse stad is officieel anderd in de Michael-Schumacher-Strasse. Het stadsbestuur met de naamswijziging de verdienste van de Formule 1-cou- rvoor de stad onderstrepen. Dankzij 'Schumi' is Kerpen we- Iwijd bekend geworden. Tien dagen geleden werd de Duitser irde derde maal in zijn carrière wereldkampioen in de For- le 1. Schumacher is geboren in Kerpen, een voorstad van ilen. Hij woont nu afwisselend in Monaco en Zwitserland. CH honkbalt verder als DSS g riem De Heemsteedse honkbalclub RCH wil volgend sei- n in de hoofdklasse onder de naam van het Haarlemse DSS jmen. De Racing Club Heemstede (RCH) heeft voor deze rkelijke constructie gekozen, omdat zij anders niet aan de van de honkbalbond zou voldoen. Deze schrijft namelijk dat een hoofdklassevereniging voor het spelen van avond strijden over een lichtinstallatie moet beschikken. Bij RCH :eekt een dergelijke installatie, terwijl DSS als bespeler van Pim Mulier-stadion wel aan deze richtlijn van de KNBSB ;t. De KNBSB heeft het plan van de beide verenigingen :ns nog niet gefiatteerd. De bond zal zich zaterdag over ie buigen. ruswuk anp Net als in 1999 heeft de relatief onbekende wielerprof Gorden Fraser dit seizoen de meeste overwinningen geboekt. Tot aan woensdag won de 31-jarige Canadees 25 koersen. Vorig jaar kwam hij uit op 26. Fraser rijdt voor het Ameri kaanse Mercury, de ploeg waar voor volgend jaar onder ande ren Leon van Bon en lans Koerts uitkomen. De meeste van zijn 25 overwinningen be haalde hij in Amerikaanse wed strijden. In Europa won hij de GP Renries en een rit in het Cri terium International. Fraser wordt op de jaarlijst gevolgd door Erik Zabel, de Duitser die zaterdag in de Ron de van Lombardije de wereld beker kan winnen. Zabel won dit jaar negentien wedstrijden waaronder Milaan-San Remo en de Gold Race. De Pool Piotr Wadecki staat met zestien over winningen derde. Hij verhuist na dit seizoen van het beschei den MROZ naar Domo-Farm Frites. Erik Dekker is na een buitengewoon succesvol jaar vierde. De Rabo-renner won veertien keer, waaronder drie touretappes. Ranglijst overwinningen in 2000 (tot 10 oktober): 1. Fraser (Can) 25 overwinningen, 2. Zabel (Dui) 19, 3. Wadecki (Pol) 16. 4. Dekker (Ned) 14. 5 kirsipuu (Est), Fdo Alsina (Spa) 13. 7. Moninger (VSt) 12. 8. Wilst (Dui). Laurent lalabert (Fra) 11. 10. Lupeikis (Lit). Cipollini (Ita), Vogels (Aus). Frei- re Gomez (Spa) 9. Andere Nederlan ders: Van I leeswijk 8, Kemna 7, lansen 7, Koerts 6. Van Bon 5, De longh 5, Meeste overwinningen per ploeg: 1. Mercuiy 83 overwinningen. 2. Ma pei 82. 3. Telekom 61. 5. Rabobank 35. 8. Farm Frites 28. Bankgirloloterij 18. Oscar Moens wil graag weer aan de slag bij AZ. De keeper verwacht dat zijn conflict met de club spoedig uit de wereld is. archieffoto kees van hoogdalem MAASSLUIS GPD Er is licht aan het eind van de tunnel voor Oscar Moens. De AZ-doelman staat al drie maanden op non-actief vanwege een sle pend financieel conflict met voorzitter Dirk Scheringa. Maar de deur staat op een kier. „Alleen is die kier nog niet zo groot dat ik er al doorheen kan", laat de doelman weten. Met andere woorden: er is weer enige on derhandelingsruimte gevonden, de partijen staan niet meer lijnrecht tegenover elkaar. Moens hoopt dat eind deze week, of begin volgende week de opening groot genoeg is om terug te kunnen keren in de Alkmaarse Hout. „Het kan wat mij betreft niet snel ge noeg zijn." Oscar Moens wil een misverstand uit de weg ruimen. „Ik heb me in deze zaak nooit laten souffleren. Ik neem mijn eigen beslis singen. niet mijn zaakwaarnemer." Hij heeft al een gesprek gehad met Scheringa. Gezellig was het niet, maar daar ging het niet om. „AZ is eindelijk bereid om wat wa ter in de wijn te doen. Daarmee is enige vooruitgang geboekt. Tot voor kort was ik de enige die compromissen moest sluiten. Ik wil best een scheutje water bij de wijn schenken, maar geen hele karaf." Daar ligt de kern van het probleem. Scheringa wil van het peperdure image contract af, dat destijds met de doelman is afgesloten. Moens: „Dat wil ik ook. Dat maakt me niet uit, maar er moet wel com pensatie in de één of andere vorm tegen over staan. Ik weet ook wel dat het om be lachelijk veel geld gaat, maar dan had je dat niet moeten afspreken. Als jij ergens voor een x-bedrag gaat werken, ga je ook niet in eens de helft inleveren omdat de baas zich heeft bedacht. Zo werkt dat gewoon niet." Moens heeft, zo zegt hij, in het conflict altijd het compromis gezocht. AZ was niet bereid om enige concessie te doen. Daar om heeft de doelman uiteindelijk zijn kop in de wind gegooid. Het leidde tot juridi sche haarkloverij waarbij beide kampen stellingen betrokken en over en weer met modder werd gegooid. Een kort geding leidde niet tot een bodemprocedure, maar die optie staat nog steeds open. „Natuurlijk hoop ik dat we er op een andere manier snel uitkomen. Ik wil aan het werk. Ik had nooit verwacht dat het allemaal zo lang zou gaan duren. Ik ben nu in m'n eentje aan het trainen. Dat is verre van ideaal en ik merk dat ik het groepsgebeuren heel erg mis. Het is heel moeilijk om alleen de disci pline op te brengen om aan het trainen te blijven. Vooral omdat het verder nergens toe leidt. Het is een doel op zich gewor den." Moens traint onder leiding van de kee perstrainer Dick Bos, van amateur eerste klasser Westlandia. „Da's een goeie. Hij heeft ook met Frans Hoek samengewerkt en hij houdt me behoorlijk scherp. Om eer lijk te zijn heb ik dat wel een beetje nodig. Zeker omdat het allemaal zo lang duurt, heb ik nog wel eens de neiging om maar thuis te blijven. Maar als ik een minuut te laat ben, hangt-ie al aan de telefoon, waar ik blijf." Moens ziet niet op tegen een eventuele terugkeer naar AZ. „Dat doet me niet zo veel. Ik ken de meeste jongens goed en het zijn allemaal profs die wel weten hoe de vork in de steel zit. Ik sta eerlijk gezegd te trappelen om weer te beginnen, het heeft allemaal lang genoeg geduurd. Natuurlijk zal ik niet meteen mijn oude niveau terug hebben. Dat zal zeker wel een weekje du ren. Heeft Van der Lem gezegd dat Timmer de eerste man is? Dat zou ik ook zeggen als ik trainer was. Ik begrijp best dat ik niet meteen een plaats in de basis kan opeisen, maar ik ga de strijd gewoon aan." tongeren jaar verwacht. De rechter wees voor de ge tuigenverklaringen eerst nog een poging tot uitstel door Priems advocaten van de hand. Het relaas van Sunderland was gisteren van korte duur, omdat de Palmans-renner zich weinig of niks meer herinnert van de gebeurtenissen. Charles Palmans, bestuurder van de ploegleiderswagen van het ge lijknamige team, meldde dat het ongeval veroorzaakt werd door Priem, omdat de auto van de Nederlander Sunderland aanreed. Ex-prof Georges Pin- tens, als gast in de wagen van Palmans, was dezelfde mening toegedaan. Renner Peter Van Petegem en TVM-mecanicien Ronald Mat- thijssen getuigden dat het Sun derland was die van zijn lijn af week, en zelf tegen Priems auto aan knalde. Toen de rechter Priem om uitleg vroeg over de boete die de Nederlander van de UCI-commissarissen wegens 'gevaarlijk rijden' kreeg, ant woordde de Zeeuw laconiek 'dat hij niet wist waarom hij tot het betalen van 200 Zwitserse frank werd veroordeeld'. Na het bekijken van de NOS- videoband over de feiten, werd de zitting verdaagd tot 19 de cember. Dan wordt Cees Priem aan de tand gevoeld. De politierechtbank van Tonge ren maakte gisteren een begin met de getuigenissen in de zaak Scott Sunderland versus Cees Priem. De Australische wielren ner werd twee jaar geleden in de Amstel Gold Race volgens zijn lezing aangereden door de toenmalige TVM-ploegleider en spande een rechtszaak tegen Priem aan. De renner deed gis teren voor de rechter zijn ver haal. Priem, gisteren ook in Tongeren aanwezig, wordt pas op 19 december gehoord. Naast Sunderland draafden ook de renner Peter van Pete gem, oud-renner Pintens, ploegleider Palmans en TVM- mecanicien Matthijssen op als getuigen. Scott Sunderland raakte twee jaar geleden, in de finale van de Gold Race, betrokken in een ongeval met WM-ploegleider Cees Priem. De Nederlander wordt onder meer roekeloos rij den en vluchtmisdrijf ten laste gelegd, en zal - als de eisende partij gelijk krijgt - een som moeten ophoesten om mentale en financiële schade en eventu eel blijvende invaliditeit te compenseren. De uitspraak in de zaak wordt overigens pas in de tweede helft van volgend Onder redactie van Michel van Gent ht net naast de eindzege pen. De spelers van lands- ioen Crash (Leiden) gin- t 75 spellen aan kop. In «erende 25 spellen werd ppel net nog gepasseerd Kroes/Top. Alphenaar Dt Ramondt was de beste speler: hij stond met iMaas geruime tijd op de plaats, maar het duo in de slotfase af naar de stek. Andere regiotop- Louk Verhees (Voor- Heike Leijnse (Alphen), Sprinkhuizen (Leider- Roei Piket en Friso Zwer- eiden) ontbraken op het De volgende speelronde Ien5 november. onde Topcircuit: 1Kroes/Top 2 Van Prooijen/Vis 79 imps, 3. Brou- en 78 imps, 4 Jansen/Westerhof 78 Van Oppen/Rebattu 71 imps, 10. dt 46 imps. gen. Hij kan geen beroep doen op Jesse Thehu, maar wel op Alex Lely, Mario Lannoye, Mi-Len Pan, Philip van Aken en Robert Parle- vliet. De deelnemers worden per loting in twee groepen verdeeld, zodat alle titelkandidaten in één poule kunnen komen. „Dat hoeft geen bezwaar te zijn, want vorig jaar zaten wij ook met Stjernen in dezelfde voorronde. Als je de be ker wilt winnen, zul je hoe dan ook alle tegenstanders moeten verslaan", wuift Fui alle proble men weg. De Tornado's waren als bekerhouder automatisch ge plaatst; de huidige landskampi oen Cupido Tickets (Amsterdam) wist zich niet te plaatsen voor de eindronde. Deelnemers Europacup: 1 Dijkjes F&M Torna do's (Nederland). 2 BK Stjernen (Denemarken) 3. Club 21 Gdansk (Polen). 4. BC Balabuscka Praha (Tsjechië). 5. Bil|artstov Lub|ana (Slove nië). 6. BC Oberhausen (Duitsland), 7 Aarhus BC (Denemarken). 8. BC Kielce (Polen). PRIJSVRAGEN Lucky Day, trekking woensdag 18 oktober 1-12-13-15 - 26-30- 34-38-43- 49 - 50 - 55 - 57 - 58 - 60 - 67 - 69 - 71 - 75 - 76. (onder voorbehoud). Lotto van 18 oktober: 3 16 - 30 - 32 - 37 - 39. Reservegetal: 15 Winnende kleur. blauw Euro Loterij 1 9 0 4 4 8. (onder voorbehoud). Midweektoto 42 A: Winnende kolom. 1 - 3 -2-1-3-1-3-3-1-1-1 -3-3. (on der voorbehoud). VOETBAL Den Bosch. Eerste ronde Amstelcup: Den Bosch - RBC 3-2 (2-1) 32. Mourad 1-0, 37. Vos 1-1,44. Deckers 2-1, 80. Van Ga len 2-2, 85. Van der Hoorn 3-2. Scheids rechter: Van Huiten. Toeschouwers; 3007 Gele kaart: Vos, Blinker, Heerkens, Stassin (RBC). Bijzonderheid: Den Bosch speelt in tweede ronde uitwedstrijd bij Eindhoven. Straffen betaald voetbal. De volgende spe lers zijn door de tuchtcommissie van de KNVB geschorst: Drie duels (één voorwaar delijk): De Jong (MW), één duel: Ponk (Dordrecht). Geldboete: 500 gulden: Koe vermans (trainer MW), 250 gulden. Van Dijk (trainer Groningen). Ismail (Mal) - Massing (Ned) 15- 13 15-5 Vrouwen, eerste ronde: Beenhakker (Ned) Nori (Jap) 11-9 11-4, Morgan (Wal) De Wit (Ned) 11-5 13-10. Djaiawasito (Ned)- Johanna Persson (Zwe) 11-2 13-12, Meu lendijks (Ned) - Sara Persson (Zwe) 11-3 11-7, Sörensen (Den) - Janssen (Ned) 11 5 1-8. BASKETBAL Mannen, eredivsie: Donar - Den Helder 75 Het biljartteam Sportrust/Van Diemen uit Sassenheim behaalde een goedkope 4-2 overwinning bij HWA- /Graveleuse. foto taco van der eb lijn automa- ïft in ede onde eredi- in de ?ue één ining meer behaald dan op ningsdag. De Leidenaars arden tegen CTM (615- torchland (597-595) en >75-562). Jan Snik kwam ran de zeven beurten over ehonderd, waarbij zijn top- p235 pins lag. Jan Cornet inis Knijff bleven hier met lidelijk bij achter. Hans aart deed alleen tegen Do en noteerde toen 184 en fls. De bowlers staan nog evende in het tussenklas- >ie trioleague: 1 Krens 14-22 i. 3. CTM 14-16, 4 Borchlani Trefil 14-14.6 Dozy 14-12, 7 V «automaten (Leiden) 14-10, 8. V riebandencompetitie be- Transport Van de Luijt 1 lest) een 6-2 overwinning op K&V dank zij Ming Pan, René Dongel- mans en Er- win van Prehn. Het tweede team deelde de punten met Fat Kee (4-4),"waar bij Henny Flippo en Gijs van Ha- ge wonnen. MITT Couriers (Oegstgeest) speelde eveneens 4- 4 tegen De Zaan. Rinus Schoon- derwoerd den Bezemer won we derom met een hoog gemiddelde en Joke Martijn pakte na zestig beurten de winst. Poule- en plaatsgenoot Centraal was kans loos tegen Biljartpaleis (8-0). Ook Travelshop (Lisse) eindigde tegen Jungle Scheveningen aan de ver keerde kant van de score. Alleen Maarten Hoek bracht zijn partij tot een goed einde: 6-2 verlies. Bij de kaderspelers behaalde De Plas (Langeraar) een 3-3 gelijk spel uit tegen Honky Tonk 2. Hans Borst was na vijf beurten verzekerd van de winst. René Overgauw leek zijn voorbeeld te volgen, maar zijn tegenstander maakte in de nabeurt met 33 punten op rij gelijk. Sportrust/Van Diemen (Sassenheim) behaalde een goedkope 4-2 overwinning bij HWA/Graveleuse. Ben Duiven voorde won reglementair door het ontbreken van een tegenstander. Mark Bakker tekende voor de eni ge echte zege door met een serie van 72 punten in negen beurten de 125 caramboles vol te maken. District Veen- en Rijnstreek, driebanden klein BI: Vergulde Vos - Fort 3 6-1, RBV 11 - Roac 0-7, RBV 13 - Alpha Bar 7-0, Fort 9 - Fort 2 5- 2. Fort 10 - Fort 1 3-4, Jacobswoude - R.a.veen 4 3-4, R a veen b-RBV 5 2-5 Stand aan kop: 1 Fort 1 6-33, 2 Fort 9 6-30, 3. Vergulde Vos 6-30, 4 RBV 5 6-27. 5. R.a.veen 4 6-24 Libre klein Cl: Sport Plas 22 4-3, Jacobswou de - Soldaatje 3 0-7, RBV - Merel 0-7, Scheep je - Sport 5 7-0, Rijnegom 11 - Sport 8 5-2, Aalsmeer - Soldaatje 2 0-7, Fort 15 - Ja cobswoude 4 2-5, Inn 't Lely Veldt 19 - R.a- veen 5-2, Plas 10 - Band 2-5, Plas 18 - Schelp 0-7, Jacobswoude 13 - Plas 6 2-5, Ri|negom 12 - Inn 't Lely Veldt 7 0-7 Stand aan kop: 1 Soldaatje 3 6-38, 2. Merel 6-30, 3 Soldaatje 2 6-30, 4. Inn 't Lely Veldt 7 6-30, 5 Band 6- met 5-5 de punten, nadat United een 5-3 voorsprong had gehad. Downstairs 2 en De Gouwe zijn de eerste lijstaanvoerders door 8- 2 overwinningen op Bullterriërs en Winning Darts. Uitslagen eredivisie: Happy Family - Tarsal Koos Minck 6-4, Downstairs 2 - Bullterriërs 8- 2, Winning Darts - Gouwe 2-8, 0e Eersteling - Black Adders 3-7, United - Bullshit 5-5, Square Point - Stalgasten 3-7 Eerste divisie A: Dartsworld - Shit Happens 5-5. Hogewoerd Wizards - Beer 'n Barrels 6-4, Clea ners - Pythons 7-3, Klipper - Jumbo Darts 7-3, Tijsterman - Respons 4-6, Punt|e d'r In - Josti- bende 4-6. Eerste divisie b: Sakki Moto's - Vierkant 2 2-8, Red Arrows - Brandewijntje 2 6-4, Botte Speer - Raspoetin 1-9, Alphrame Ravens - Uit Altijd Lastig 2-8, WWW - Ramses Sjaffies 0-10, Bui tenbeentje - Spijkerbak 4-6. lenstreek/Rijnland. De regerend kampioen zegevierde met 7-3 over Square Point. United en Bullshit, getipt als de voornaam ste titelconcurrenten, deelden wonnen vorig jaar de eerste editie van het toernooi ten koste van BK Stjernen. „Wij gaan ervan uit dat wij weer kunnen winnen. Ik denk dat wij samen met Oberhausen en Stjernen de grote favorieten zijn", verwoordt teamcaptain Shui-Chong Fui zijn verwachtin- Stijn Minneboo, Michel Noorduin en Aad Wijsman deelden de zes Leidse winstpartijen gelijkelijk onder elkaar. Paul Swanenburg (2) en Jeroen Droog gaven als enige Warmonders tegengas. Poulegenoot Hogewoerd behaal de een afgetekende 8-1 zege op Snookercafé 3. Kees Essaadi en André Vugt bleven ongeslagen en nieuwkomer Henk van der Wete ring won twee frames. Snookerij 1 won met 5-4 van Slaakhuys 0 dankzij Edwin van Orssagen (3) en Coen Drejer (2). Jumbo 5 opende het seizoen met een 6-3 overwinning bij Delflandplein 0. Martin Zevenhoven (3) speelde foutloos; Huib Kuilboer (2) en Alex den Hartog pakten de overi ge frames. Xander van Rossum won het tweede toernooi van het kampi oenschap van Warmond. De nieu we aanwinst van Jumbo 1 zege vierde in de finale over titelverde diger Martin Zevenhoven. Zij had den in de halve finales afgere kend met Huib Kuilboer en Flori- an Moederscheim. Het toernooi had een internationaal tintje met deelname van twee Belgen, twee Zwitsers en twee Chinezen. Stand Warmonds kampioenschap 1 Huib Kuil boer 24 pnt, 2 Xander van Rossum 22 pnt, 3. Ronald Blok 20 pnt, 4. Jeroen Droog 18 pnt, 5. Martin Zevenhoven 18 pnt. ATLETIEK Santiago (Chl). WK jeugd, tweede dag. Mannen, 100 m: 1. Lewis-Francis (GBr) 10.12,2 Al-Yam. (S-Ara) 10.38, 3 Burns (Tri) 10,40, 800 m, halve finale: Okken (Ned, Atletico '73) 1 49,42: Tienkamp, uitgevallen: Berrenstein (Ned, AAC '61) na vier onderdelen (100 nv 11,02 - ver: 7.05 - kogel: 12,32 - hoog 1,89), Spier (Ned, Sparta) na drie onderdelen (10,54 - 5,87q - 12,47). Vrouwen, 100 m 1. Campbell (Jam) 11,12, 2 Habel (Dui) 11,39. Ashby (Tri) 11,47; verspringen: 1 Montaner (Spa) 6,47, 2. Zhou (Chn) 6,45, 3. Ikeda (Jap) 6,42; polsstokhoogspringen 1 Isinbajeva (Rus) 4.20, 2 Becker (Dui) 4,10, 3 Bos- lak (Fra) 4,10; kogelslingeren 1 Brkljacic (Kro) 62,22, 2. Balut (Roe) 60,23, 3. Crawford (Cub) 59,98, 8. Van der Schilt (Ned, Argo '77) 55,15. BADMINTON Den Bosch. Rutac Holland Plaza Open. Mannen, eerste ronde Pang (Ned) - Hariy- anto(HKo) 15-6 15-12, Bruijstens (Ned) - Doling (Eng) 15-2 14-15 15-12 Mike BOWLING Lissabon. AMP World Cup. Mannen, stand na 24 games (beste 24 naar kwartfinale) 1 Torgersen (Noo) 5563, 2. Thornton (Eng) 5457, 3. Caminsky (ZAI) 5364, 4. Leandersson (Zwe) 5362, 5. Lehtonen (Fin) 5343, 6. Gomez (Col) 5337, 7. Van Damme (Bel) 5335, 8. Shaheen (Qat) 5311, 20. Van den Bosch (Ned) 5126. SCHAKEN Hoogeveen. Open toernooi, zesde ronde Cifuentes (Ned) - Oelibin (Rus) 1/2 1/2. Episjin (Dui) - Dvoirys (Rus) 1-0, Mikha levski (Isr) - Tiviakov (Rus) 1/2-1/2, Glei- zerov (Rus) - Kharitonov (Rus) 1/2-1/2, Jonkman (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2- 1/2. Stand aan kop na de zesde ronde 1 Episjin 5, 2. Oelibin, Cifuentes 4 1/2, 4. Dvoirys, Gleizerov, Kharitonov, Tiviakov, Van der Wiel, Werle. Ernst 6 6-4 6-1, Massu (Chl) - Zabaleta (Arg/5) 6-4 7-6, Youzhny (Rus) - Vinck (Dui) 7-6 7-6, Stoliarov (Rus) - llie (Aus/6) 6-1 7-6. Vrouwen. 350 000 gulden. Eerste ronde Grande (Ita) - Weingértner (Dui) 6-0 6-3, Dok ic (Aus) - Lee (Tai) 6-3 6-4, Shaughnessy (VSt) - Perebisjnis (Oek) 7-6 6-1, Smashnova (Isr) Kruger (ZAf) 6-1 6- 4, Yoshida (Jap) - Webb (Can) 6-3 7-5, Tanasugarn (Tha) - Fernandez (VSt) 7-5 6- 4, Kuti-Kis (Hon) - Toeljaganova (Oez) 6-1 3-6 6-2, Washington (VSt) - Morarm (VSt) 6 4 7-6, Brandi (VSt/1- Vavrinec (Zwi) 7 6 6 1, Prakusia (Ino) - Husarova (Slv) 7-5 6-0, Asagoe (Jap) - Inoue (Jap) 6-3 6 4, Ir vin (VSt) - Marosi-Aracama (Hon) 6-1 6-1, Obata (Jap) - Osterloh (VSt) 6-1 6-2, Nola (Bul) - Stewart (Aus) 6-3 6-0, Na(Chn) - Qlan (Chn) 7-6 4-3 opgave Qian Toulouse. Mannen, 850.000 gulden. Eer ste ronde. Tillstrom (Zwe) Mahut (Fra) 6- 3 3-6 6-3, Rios (Chl) - Vicente (Spa) 6-4 3-6 6-1. Vinciguerra (Zwe) - Di Pasquale (Fra) 6-7 6-3 6-4, Arazi (Mar) Rusedski (GBr) 6-3 6-4 Tweede ronde: Escudé (Fra) Gustafsson (Zwe) 5-7 6-3 6-2, Corretja (Spa/1) - Popp (Dui) 6-1 6-4. Linz. Vrouwen, 850.000 gulden. Eerste ronde: Hopmans (Ned) - Kremer (Lux) 6 1 6 1Schett (Oos) - Plischke (Oos) 7-5 6-1, Mauresmo (Fra/6) - Panova (Rus) 6-7 7-5 3-0 opgave Panova, Habsudova (Slw) - Si- dot (Fra) 7-6 6-1, Chladkova (Tsj) Talaja (Kro/8) 7-6 6 2, Hrdlickova (Tsj) Farina Elia 6-3 7 6. Tweede ronde: Rubin (VSt/5) - Appelmans (Bel) 7-5 6-4. Venus Williams (VSt/2) Sugiyama (Jap) 7-5 6-2. TENNIS Sjanghai. Mannen, 1 miljoen gulden. Eer ste ronde: Schalken (Ned) - Christophe Ro- chus (Bel) 6-2 6-4, Norman (Zwe/1- Gau- denzi (Ita) 6-3 6-7 6-4, Arthurs (Aus) - Oli vier Rochus-(Bel) 7-6 7-6, Calatrava (Spa) Hantschk (Dui) 4-6 6-3 7-6, Lapentti (Ecu/2) - Stanojtsjev (Bul) 7-6 6 3, Byron Black (Zim) - Zhu (Chn) 6-2 6-1, Stoliarov (Rus) - llie (Aus) 6-1 7-6, Bastl (Zwi) - Ta rango (VSt) 6-4 6-4, Sa (Bra) - Srichaphan (Tha) 6-2 6-3, Chang (VSt/3) - Levy (Isr) 4- TRAMPOLINESPRINGEN Eindhoven. EK trampolinespringen: I an denwedstri|d meisjes: 1, Frankri|k 98,20 punten, 2. Nederland (Jager, Hsu, Steine bach, Vermeulen) 97,70, 3. Oekraïne 97,60, 4 Groot-Brittannië 97,20, 5. Grie kenland 95,20 Synschroonspringen meis jes: 1 Gehring/Nohse (Dui) 124,20, 2 Ja- ger/Hsu 121,80, 3. Pasquier/Meurat (Fra) 121,30, 4. Oriscoll/Lewis (Eng) 120,70, 5. Louden/Milligan (Sch) 119,50. Indivi dueel meisjes: 1. Nohse 94,50, 2. Padas enko (WRu) 93,80, 3. Pasquier 93,70, 4. Sigitova (Oek) 93,60, 5. Hsu 92,50, 6. Steinebach 92,20 Landenwedstrijd meis jes 1 Frankrijk 98,20 punten, 2 Neder land (Jager, Hsu. Steinebach, Vermeulen) 97,70, 3 Oekraïne 97,60, 4. Groot-Brit tanniê 97,20, 5. Griekenland 95,20. MIJN BEDRIJF GROEIT. HOE KOM IK AAN PERSONEEL

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23