PSV put moed uit nederlaag Marcel Huijbens niet meer in Nederlands basketbalteam tivaldo houdt met drie treffers droom Barcelona in stand ~OC Sport 5UA\U lOUMUD^ ZUUU eidse schakers niet naar Olympiade De Leidse schakers John van der Wiel en Erik van den Smaken geen deel uit van het Olympiadeteam. Van der el, jarenlang een vaste waarde, en Van den Doel door de 5B-plaatsingscommissie vervangen door Tiviakov en Van rSterren. Jan Timman heeft zich om persoonlijke redenen te- nx -getrokken. De KNSB roept geen vervanger voor hem op. De jmpiade van de schakers is van 28 oktober tot en met 12 no- jnber in Turkije. De Nederlandse ploeg bestaat uit Loek van »|y, Jeroen Piket, Sergei Tiviakov, Friso Nijboer en Paul van Sterren. Lissenaar Dennis de Vreugt (Nederlands jongste po. (otmeester) gaat mee als stagiair. Ita Marseille nieuwe club Weah yjS- George Weah speelt tot het einde van het seizoen bij impique Marseille. De Liberiaan wilde weg bij Manchester omdat hij daar geen basisplaats meer had. an overlijdt na voetbalrel iiosti Een 19-jarige Costaricaanse voetbalfan is overleden ^envoetbalrel tijdens de nationale competitie. Adrian Segura eiti erleed 48 uur na de supportersbotsing voor de wedstrijd tus- lAlajuelense en Herediano. Hij liep zware verwondingen op zjjn gezicht door een klap met een fles. BO heeft nieuw bestuur |ttfrdam De FBO, de club der werkgevers in het betaalde etbal. heeft tijdens een buitengewone ledenvergadering een m\v bestuur geformeerd. Het zittende demissionaire bestuur, staande uit Joost Melis en Frans van Dommelen, trad onmid- Qijk af. Het nieuwe bestuur bestaat uit zeven leden. Dit is nform de statuten. Henk Hulshuizen is voorzitter, Louis Cas- jjns vice-voorzitter, Jan Kasper secretaris en Simon Kelder nningmeester. Lid van het bestuur zijn verder: Ton Fitsch, van der Kraan en Wil Maaswinkel. Jlympisch' directeur ontslagen Het blijft onrustig in het organisatiecomité van de Imipische Spelen in Athene 2004. De Griekse premier Kostas nitis heeft gisteravond technisch directeur Kostas Liaskas op jande voet ontslagen. De reden was ernstige kritiek op het be- dvan de regering, in het bijzonder het ministerie van milieu. i>kas, een ingenieur uit de bouwwereld, had enige uren eer- rvoor de radio gezegd dat milieuminister Kosas LaJiotis met izet verschillende bouwprojecten uitstelde om er niet verant- n «rdelijk voor te hoeven zijn. Het organisatiecomité Athoc is j86 «r het Internationaal Olympisch Comité meermalen ernstig kritiseerd wegens vertragingen in de voorbereidingen op de elen. Olympische inspecteurs komen op 21 november de en nd van zaken opnemen. aros maanden uitgeschakeld Louis Laros is minstens vier maanden uit de roulatie, middenvelder van Vitesse werd gisteren geopereerd aan zijn thterknie. De linkshalf staat nu al twee maanden buitenspel, ros raakte in de tweede wedstrijd van de competitie, tegen iC, geblesseerd. Jf letterland in Sevilla tegen Spanje nis iDRipNederland speelt de vriendschappelijke interland te- Spanje op 15 november in Sevilla. Dit heeft de Spaanse va etbalbond bekendgemaakt. Het Olympisch Elftal treedt een eerder in Algeciras aan tegen de Spaanse leeftijdsgenoten. eron en Lazio Roma aangeklaagd :n\ jjEi Topvoetballer Juan Sebastian Veron en zijn werkgever zioRoma zijn door een Italiaanse rechtbank aangeklaagd on orvervalsing van documenten. De Argentijnse middenvelder ag ii met valse papieren een Italiaans paspoort hebben gekre- Daardoor kan Lazio Roma een extra buitenlander opstel- itf i Door Veron overlegde documenten zouden aantonen dat voorouders van de middenvelder vorige eeuw vanuit Italië ir Argentinië zijn vertrokken. rampolinespringsters winnen zilver dhoven Bij de EK trampolinespringen in Eindhoven heeft Nederlands meisjesteam gisteren een verrassende prestatie everd door de zilveren medaille te winnen. Frankrijk won het kiud met 0,5 punt voorsprong. Oekraïne was derde. Het Neder- ids team, getraind door Kirsten van der Werf en Lennard Vil- jerte, bestond uit Gineke lager (Heerenveen), Sylvie Hsu ed eerenveen), Miriam Steinebach (Hoogezand) en Lucinda Ver- twi uien (Hoogezand). j» olleybalcoach Pierre Mathieu tgeleend aan Moerser SC :d itiK«A Mathieu is met onmid- g jke ingang benoemd tot un :h van de volleyballers van trser SC, dat uitkomt in de wa. De bondscoach het Nederlandse vrouwen - otc 1 's daartoe door de Stich- Top Volleybal Nederland 1 januari gedetacheerd, ma wordt over eventuele van de verbintenis raat, tot 1 april 2001. let is logisch dat ze me uit- m n", verklaart Mathieu. „We gj )en met Oranje de Olympi- Spelen van Sydney niet ge- Van der Holst, Van Velzen en Rouwhorst geselecteerd voor Oranje gertjan van geen Aan de internationale basketbalcarriè re van Marcel Huijbens is (voorlopig) een abrupt einde gekomen. De voor malig Leiderdorper werd niet geselec teerd voor de komende vijf EK-kwalifi catiewedstrijden van het Nederlands team. Huijbens moest uit de krant ver nemen dat hij niet op de lijst van 24 spelers voorkomt, die bondscoach Maarten van Gent onlangs aan de we- reldbasketbalbond FIBA heeft doorge geven. „Dit komt voor mij als een re delijke verrassing", Huijbens. De speler van EBBC Den Bosch speelde de afgelopen twaalf jaar voort durend in Oranje en kwam tot 67 in terlands. Huijbens was zelfs een tijd lang aanvoerder. Wat hem bevreemdt, is dat hij geen persoonlijk contact met Van Gent heeft gehad over diens keuze hem te laten ahrallen. „Het is aan de bondscoach, maar als je zo lang en zo veel gespeeld hebt als ik, is het wel zo fatsoenlijk om het me even te laten weten als ik er niet meer bij zit", aldus Huijbens. „Ik heb hem sinds hij bondscoach is niet gesproken." Van Gent stelt desgevraagd zich niet geroepen te voelen enig speler te in formeren over zijn keuze. „Er zijn tien duizend andere basketballers die ook niet geselecteerd zijn. Ik heb zelf een lijst gemaakt en die is niet gebaseerd op het verleden. Ik hoef niemand te informeren." Een reden voor de afwezigheid van Huijbens wil Van Gent niet geven. Huijbens verwacht niet dat dit het de finitieve einde van zijn interlandloop baan is: „Ik denk niet dat Van Gent langer dan zes maanden bondscoach is. Daarna speel ik misschien weer. Er is een voordeel. Straks is het voor het eerst in jaren dat ik tijdens het seizoen een week niet hoef te basketballen. Ik ga maar eens van een welverdiende vakantie genieten. De kans is vrij klein dat ik bij een van die interlands op de tribune zit." Nederland speelt in november drie EK-kwalificatiewedstrijden tegen Israel ,(22-11), Zweden (25-11) en Bosni (29- 11). Rik Smits, die onlangs stopte bij de Indiana Pacers, is weer beschikbaar voor Oranje. Mike Nahar is dat niet. De prof bij het Italiaanse Montecattini wilde niet meer voor Nederland uitko men, nadat hij onlangs onderverze- kerd bleek rond te lopen toen het Ne derlands team deelnam -aan een inter nationaal toernooi in Amsterdam. Van Gent moest destijds bij zijn debuut als bondscoach Nederland zelfs terugtrek ken, omdat er geen representatief team op de been gebracht kon wor den. Noordwijkers Sander van der Holst (Amsterdam) en Ronald van Velzen (Almere) en Voorhouter Koen Rouw horst (Amsterdam) staan wel op de lijst van 24 namen. De selectie: Smits (clubloos), Van den Broek (Gent), Elson (Barcelona). Flanders en lones (beiden Werkendam), Frederiks (Weert). Ham- mink (Athene), Harris, Heinen. Van der Holst Rouwhorst (allen Amsterdam), Krieger Van (Hasselt), Mack (Nijmegen), De Miranda moges), Van Rootselaar, Schoenmaker en V moges), Velzen (allen Almere), Van Rij (Braunschweig), Van der Sluis (leper). Smith (Straatsburg), Triemstra (Donar), De Vries (Rotterdam) c Van Woerkom en Henderson (beiden Zwolle) CHAMPIONS LEAGUE Panathinaikos (Gri) - Hamburger SV (Dui) 0-0. Scheidsrechter Irvine (Nle). Gele kaart: Töfting(HSV). Toeschou wers: 37.680. Deportivo la Coruna (Spa) - Juventus (Ita) 1-1 (1-1). 10. Inzaghi 0-1, 12. Victor 1 1Scheidsrechter: Veissière (Fra). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Djalminha, Victor (Deportivo), Ferrara, Davids, Del Ptero (Juventus). Juventus 4 1 3 0 6 7-6 Deportivo 4 1 3 0 6 4-3 Panathin. HSV 4 0 2 2 2 5-7 GROEP F Bayern München (Dui) - Paris Saint-Ger- main (Fra) 2-0(1-0). 3. Salihamidzic 1 0, 89. Paulo Sergio 2-0. Scheidsrechter: Melo Pereira (Por). Toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Salihamidzic (Bay ern), Mendy, Rabesandratana (Paris SG). Helsingborg (Zwe) - Rosenborg (Noo) 2-0 (1-0). 32. Jesper Jansson 1-0, 77. Alva- ro 2-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Toeschouwers: 12.587. Rode kaart: 74. Hoftun (Rosenborg). Gele kaart: Persson, Stig Johansen (Helsingborg), Frode John- sen. Berg, Skammelsrud (Rosenborg). Bayern M. 4 3 0 1 9 8-3 Rosenborg 4 2 0 2 610-7 Paris SG 4 2 0 2 6 6-6 Helsingb. 4 1 0 3 3 5-13 GROEPG Manchester United - PSV 3-1 (1-0). 8 Sheringham 1-0, 75. Van Bommel 1-1, 81 Scholes 2-1,88. Yorke 3-1 Scheidsrechter: Marin (Spa). Toeschou wers: 66.313. Gele kaart: Scholes. Cole, Silvestre (Manchester), Hofland, Van Bommel (PSV). Anderlecht (Bel) - Dynamo Kiev (Oek) 4- 2(4-1). 1. KaladzeO-1, 10. Vasioek 1-1 (e.d.), 38. Radzinski 2-1,41. Radzinski 3-1. 45. Stoica 4-1, 88. Bialkevits) 4-2. Scheidsrechter: Fandel (Dui) Toeschou wers: 22.500. Gele kaart: Staelens (An derlecht), Kaladze (Dynamo). Man.United 4 2 11 PSV 4 2 0 2 6 4 2 0 2 6 4 112 4 9- 5 6- 6 6-11 7- 6 haald. De volgende wedstrijd van het Nederlands team is pas op 28 mei. Ik ga er van uit dal er dan een nieuwe bondscoach voor de groep staat. Door mij uit te lenen aan Moerser SC, verdient de bond nog iets terug. Ik heb er trouwens ook veel zin in. De ploeg staat onderaan in de Duitse competitie. Het is best een uitdaging om van een team met acht nationaliteiten nog iets te maken." Moerser SC deed vaker een beroep op Ne derlanders. In het verleden stonden de internationals Peter Blangé, Ronald Zoodsma en Rob Grabert er onder contract. In de week dat preses Harry van Raaij min of meer af scheid nam van zijn nog ongeboren geesteskindje, de Euro League, bewees PSV in Europa nog een aardig toontje te kunnen meeblazen. De landskampioen ver loor als verwacht van Manchester United (3-1), maar hield voldoende aanknopingspunten over om met ge paste trots terug te blikken. Na het veelbesproken duel van drie weken geleden, toen Manchester United in Eindho ven arrogantie werd verweten door toppers als Giggs en Beek- ham rust te gunnen, kon de ge prikkelde manager Ferguson een 'peptalk' simpel achterwe ge laten. PSV zou de werkelijke kracht van de rijkste club op aarde ervaren, zo was de alge mene verwachting. Het rollen spel stond bij voorbaat vast. En Manchester United, voor eigen coulissen nu wel op oorlogs sterkte, was daarin de kat. Dat vermoeden werd onte genzeglijk bevestigd. PSV werd overrompeld en overlopen. Zo als de Eindhovense fans vlak voor de wedstrijd de ogen uit keken in de Mega Store, een su permarkt vol clubartikelen van Manchester United, zo keek PSV in het Theatre of Dreams aanvankelijk om zich heen. Ge- rets: „Een leeg stadion is al im ponerend. Kun je nagaan wat een vol Old Trafford voor een aantal spelers betekent." Björn van der Doelen: „Dat stadion, het publiek, die 'grote jongens' van United... Dat werkt motive- manchester mark caldenhoven Een jaar geleden incasseerde PSV vooral in uitwedstrijden in de Champions League de ene gevoelige tik na de andere. Met het schaamrood op de ljaken keerden de Brabanders terug uit Glasgow, Valencia en Mün chen. Kansloos weggespeeld, soms zelfs tot op het bot verne derd. Een jaar later, bij de win naar van de Champions League van 1999, bleef PSV redelijk op de been. "Het verlies in Manchester heeft voor PSV dan ook vooral een positieve keerzijde, vond aanvoerder Mark van Bommel. „De meesten zijn toch weer een jaartje rijper. Vorig seizoen kre gen we een paar keer een flink pak slaag. Nu niet. Daarom moet je uit deze nederlaag posi tieve punten halen. We hebben Manchester United gewoon 60, 65 minuten goed partij .gege ven. Dan houd je daar psycho logisch gezien een lekker gevoel aan over." Ook trainer Eric Ge- rets keek met voldoening terug. „We hoeven ons niet te scha men." rend én imponerend." Vooral het tempo van Man chester United joeg PSV de stuipen op het lijf. De achter stand, voor de derde keer in de ze Europese campagne weer binnen tien minuten, was een logisch gevolg. Sheringham profiteerde bij een hoekschop van Beckham van een dek- kingsfout van Van der Weerden. Offensief konden de Eindho- venaren nauwelijks een vuist maken. Zeker niet toen de Noor Johnsen op de reeds pijnlijke rechterwreef van Bruggink ging staan. De aanvalsleider moest zich laten vervangen. Hij zou, onverwacht, in de tweede helft node worden gemist. Zijn ver vanger, Lucius, stond Van der Weerden vooral bij in de strijd tegen Giggs. Omdat Manchester United de teugels liet vieren, had PSV lan ge tijd het idee een volwaardig 'gesprekspartner' te zijn. Na ne gentig minuten hadden de Bra banders zelfs 52 procent van het balbezit gehad. Dat was het gevolg van de tweede helft, die PSV domineerde tot de gelijk maker van Van Bommel. De opnieuw dwingend acterende middenvelder rondde een door linksback Sylvestre half afgesla gen voorzet van Kolkka met een knappe volley in de kruising af. Het was het sein voor Man chester United om de voet weer van de rem te halen. Goals van Scholes en Yorke in de slotfase, Stam vertelt ploeggenoten over blessure Bruggink Arnold Bruggink meldt zich morgen in het St. Annazieken- huis van Geldrop om opnieuw een echo te laten maken van zijn gekwetste rechtervoet. De aanvaller van PSV viel gister avond in de Champions Lea guewedstrijd tegen Manches ter United al na 29 minuten uit na een tik van Gary Neville. Het is onzeker of Bruggink volgende week dinsdag in de Oekraïne tegen Dynamo Kiev inzetbaar is. „Als er niets ka pot blijkt te zijn, heb ik toch op z'n minst enkele dagen no dig om te herstellen." Bruggink speelde gister avond op Old Trafford met pijnstillers. De Tukker was net hersteld van een blessure aan de wreef. Hij liep de kwetsuur twee weken geleden op in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen. „Ik was helemaal fit, kon al les weer. Het enige wat ik niet kon hebben was dat er ie mand bovenop zou ga staan. Ik sprak net Jaap Stam (speler van United, red.). Zegt-ie: 'Ik heb m'n ploeggenoten even verteld dat je last had van je wreef. Lekker dolletje. Maar ik ben hier goed ziek van. De ploeg heeft een compliment verdiend, maar ik heb een klo- tegevoel." GROEPH AC Milan (Ita) - FC Barcelona (Spa) 3-3 (3-2). 19 Rivaldo 0-1, 26 Albertini, 38. Albertini 2-143 Rivaldo 2-2, 44. Jose Mari 3-2, 68. Rivaldo 3-3. Scheidsrech ter: Dallas (Sch). Toeschouwers: 79.000. Gele kaart: Albertini, Maldini, Costacurta (Milan), Rivaldo, Abelardo (Barcelona). Besiktas (Tur) - Leeds United (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Wegereef (Ned). Toe schouwers: 20.000. AC Milan 4 2 1 1 7 9-5 Leeds 4 2 1 1 7 7-4 Barcelona 4 1 Besiktas 4 1 4-10 Anderlecht blijft gewoon meedoen brussel anp beide een fraai staaltje van ac curatesse en snelheid, herstel den de orde en zetten PSV weer terug op z'n plaats, de derde in de poule achter Manchester United en Anderlecht. Van Bommel: „United zet even een tandje bij en het is meteen gebeurd. Wij zakken precies die tien meter terug die United nodig heeft. Dat is de klasse van United maar doet pijn voor een sportman." Brug gink: „Sommigen zullen wel wéér zeggen: 'Jammer, PSV, maar het was weer net niet'. Dat mag, maar ik vind dat ons niets is te verwijten." Manchester United: Barthez; Irwin (79. Brown), Johnsen, Gary Neville en Silvestre; Beckham (89. Butt), Scholes, Keane en Giggs; Cole en Sheringham (74. Yorke). PSV: Waterreus: Van der Weerden, Hofland. Nikiforov en Heintze; Van der Doelen (73. De long). Vogel, Van Bommel en Ramzi (64. Kolkka); Brug gink (29. Lucius) en Kezman. Anderlecht heeft deelname aan de tweede ronde van de Cham pions League nog volledig in ei gen hand. De Belgen wonnen thuis met 4-2 van Dynamo Kiev. Door de overtuigende zege deelt de Belgische kampioen samen met PSV de tweede plaats in de groep. Beide for maties hebben zes punten. Eén minder dan koploper Manches ter United en twee meer dan hekkensluiter Dinamo Kiev. An derlecht treedt volgende week als gastheer op van Manchester United en sluit de eerste ronde van de Champions League af met een uitwedstrijd bij PSV. Q jjK ANP [(Jkzij Rivaldo mag Barcelona blijven dromen 0D het winnen van de Champions League. "De ee iliaanse vedette nam gisteren in de uitwed- d alledrie de Spaanse treffers voor zijn re,ke- Daardoor hielden de Catalanen een punt aan de uitwedstrijd bij AC Milan (3-3) en i de deur naar de tweede ronde op een kier het gelijkspel voldoende is voor een langer laJ lijf in het lucratieve toernooi moet in de res ide twee duels blijken. Barcelona blijft derde e groep en heeft nog steeds drie punten min- dan AC Milan en Leeds United dat bij Besik- lefiet verder kwam dan 0-0. Barcelona stuit de lende weken nog op Leeds United en Besik- vern München zette door een 2-0 zege op Saint Germain wel een grote stap naar de ide ronde. De Duitsers hebben dankzij de eel punten van Salihamidzic en Sergio nu drie aii len meer dan de Fransen en Rosenborg. De :hl ;n blameerden zich met een 2-0 nederlaag tö "Helsingborg. Juventus speelde met 1-1 ge- ft< egen Deportivo. De Italiaanse werkgever van id) 'ds en Van der Sar blijft samen met de club t de geblesseerde Makaay de groep aanvoeren, ithinakos volgt na de 0-0 tegen HSV op een L i'aldo schoot Barcelona in de negentiende "ut op voorsprong. De Braziliaan vond vanaf twinüg meter afstand vanuit een vrije trap een gat in het muurtje van spelers van AC Milan. Al bertini bracht AC Milan vervolgens met twee tref fers aan de leiding, maar Rivaldo zorgde opnieuw vanuit een vrije trap voor de gelijkmaker. De Bra ziliaan kon echter niet voorkomen dat zijn ploeg met een achterstand ging rusten. Jose Mari profi teerde in de 44ste minuut van een misverstand in de Spaanse verdediging. Frank de Boer verving na de rust zijn landge noot Cocu. De middenvelder was aanvankelijk de enige Nederlander in de basiself van van Bar celona. Cocu en Petit botsten in de beginfase van de wedstrijd echter hard met de hoofden tegen elkaar. Petit moest zich laten vervangen door Reiziger en Cocu speelde de eerste helft met een bandage om zijn hoofd uit. Met De Boer voor Cocu ging Barcelona op zoek naar de gelijkmaker. Die viel in de 68ste minuut toen Rivaldo zijn derde treffer van de avond bin nen kopte: 3-3. De Braziliaan kreeg nog een uit stekende mogelijkheid om de winnende .treffer te scoren. Hij schoot echter over. Juventus kwam via een treffer van Inzaghi al naar tien minuten op voorsprong. Een blunder van Van der Sar stelde Victor in staat twee minu ten later de gelijkmaker te scoren. De doelman van Oranje sloeg een voorzet knullig voor de voe ten van Victor. Van der Sar revancheerde zich na de hervatting met drie goede reddingen. Davids kreeg nog een gele kaart na een te laat ingezette sliding. Rivaldo (rechts) van Barcelona in duel met AC-Milanspeler Paolo Maldini. foto reuters claudio papi Wereldrecord Mulder/Straathof De wielrenner Jan Mulder en zijn voorrijder Jeroen Straat hof hebben vandaag bij de Paralympics in Sydney tijdens de kwalificatie vier kilometer achtervolging op de baan een wereldrecord gevestigd. Ze versloegen in hun rit de Fran sen Bernard Verguet en Yann Gabet in een tijd van 4.26.498. Daarmee waren ze 2,5 secon den sneller dan de Spanjaar den Abellardo Gandia en Jose Munoz. De finale van het ach tervolgingsonderdeel wordt afgewerkt op 21 okto ber. De Nederlandse rolstoel basketballers begonnen het Paralympisch toernooi goed. Ze versloegen Korea met 83- 48. Oranje leidde bij rust met 44-21. In de tweede helft werd de voorsprong geconsolideerd. Nederland heeft in de poule Australië als sterkste tegen stander. Voorzitter Juan Antonio Samaranch van het Interna tionaal Olympisch Comité heeft vandaag het Australi sche sportpubliek onderschei den met de Olympische Beker. Het volk werd geëerd voor sportief gedrag. Samaranch herhaalde bij de uitreiking van de Cup dat de Spelen in Syd ney de beste aller tijden wa ren,. Hij stelde de finale ver springen als voorbeeld. „De Aussie Jai Taurima maakte de 110.000 toeschouwers razend enthousiast", aldus Sama ranch, maar het publiek had evenveel waardering voor de Cubaan Ivan Pedroso die hem ging verslaan. Pedroso kreeg net zo veel applaus. Een fan tastische les in fairplay." De Olympische Beker, waarvoor geen competitie bestaat, is een idee van Baron Pierre de Cou- bertin, de stichter van de mo derne Olympische Spelen. Van Bommel is ontgoocheld. United is zes minuten later alweer op voorsprong gekomen. foto anp cor vos PSV'er Mark van Bommel is in extase na zijn gelijkmaker tegen United. foto ap adam butler

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21