Paviljoens geven volop informatie Kampeer en Caravan Rai 2000 WINTEROPRUIMING MET KORTING De Kampeer en Caravan RAI 2000 wordt gehouden van vrij dag 20 tot en met woensdag 25 oktober in het Europacom plex en de Holland- en Rand stadhal van Amsterdam RAI. De openingstijden zijn: vrijdag van 11 tot 22 uur en zaterdag tot en met woensdag van 11 tot 19 uur. Het expositieprogramma om vat toer- en stacaravans, vouw wagens, kampeerauto's, voor tenten, kampeeronderdelen en -accessoires, alsmede toeristi sche informatie en voorlich ting. Er zijn rond 200 exposan ten op een tentoonstellingsop pervlakte van 58.000 vierkante meter. De toegangsprijs is 22,50 gul den per persoon; jongeren van 1 tot 18 jaar, houders van Pas 5, OP en groepen van mini maal 20 personen (vooraf aan gemeld) 17,50 gulden; kinde ren tot 11 jaar onder begelei ding gratis. Toegangskaarten met korting zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij de ANWB en de NS in combinatie met een treinreis. De RAI ligt vlak bij het NS-sta- tion Amsterdam RAI (ongeveer 7 minuten lopen). Vanuit Lei den hoeft men niet over te stappen. Vanuit andere richtin gen blijft het overstappen meestal beperkt tot één keer. Vanuit de regio Haarle- m/Umond kan men ook tot station Sloterdijk en dan met sneltram 50. Tramlijn 4 rijdt ie dere tien minuten tussen NS- station Amsterdam Centraal en de RAI (halte Europaplein). Voor automobilisten zijn direct bij het naderen van Amsterdam op de ringweg A 10 de RAI en de parkeergarages aangegeven (afslag S 109). Oranje borden P RAI verwijzen naar extra par keerplaatsen; vandaar rijdt een gratis pendelbus naar de RAI. De internetsite van de beurs is: www.kampeercaravanrai.nl. Op de RAI geven diverse pavil joens de kampeerder volop in formatie op allerlei gebied. Het meest in het oog springend is het paviljoen 'Plein van de Toe komst' in de Randstadhal. Hier zijn de nieuwste en vooruitstre vendste ontwerpen te zien. Onder de naam Business pre senteert Eiffeland een caravan die is ingericht als kantoor met aansluitingen voor computer en telecomapparatuur. Met een schotelantenne is de hele we reld onder handbereik. De fa brikant richt zich met deze ca ravan op beroepsgroepen als architecten en bouwingenieurs die voor een langere periode op locatie moeten werken. Een goed staaltje van innovatie is de zogenoemde outdoor ca ravan Xplorer, waarover elders op deze pagina meer. Knaus toont een caravan met een uitschuifbaar deel van de zijwand. Hierdoor wordt de breedte van de woonkamer op maar liefst 3 meter gebracht. Van Seitz, sinds kort eigendom van Electrolux, is een elektrisch verduisteringssysteem te zien. Horren en gordijnen schuiven niet aan de binnenkant, maar aan de buitenkant over het raam. Maar niet alleen professionals uit de branche verzinnen nieu we producten. Ook ervaren kampeerders en handige doe- het-zelvers komen met slimme uitvindingen. Op het plein zijn de beste en leukste inzendin gen voor de wedstrijd Kampeer Idee 2000 bijeengebracht. In het paviljoen 'Caravan in de Praktijk' krijgen beginnende ca- ravanners alle informatie om veilig en comfortabel op pad te gaan. Een aantal caravans is in gericht als demonstratiemodel. Specialisten van de ANWB ge ven voorlichting over onder meer het rijklaar maken en neerzetten op de camping, het gebruik van gas en elektriciteit, Eén van de vele informatiestands in de RAI. eenvoudige klusjes en wetge ving. Wie op zoek is naar een leuke camping voor de volgende va kantie vindt een uitgebreid aan bod van bestemmingen. Nieuw dit jaar zijn de presentaties van verkeersbureaus uit Polen en Kroatië. Vakantieland numm één Frankrijk is in zeer ruinie mate aanwezig, variërend van rustige, idyllische kasteelcam. pings tot grote strandlocaties met veel vertier. Ook in de po- pulaire kampeerlanden als Ita lië, Spanje, Duitsland en Hon garije zijn veel aardige plekjes te vinden. Voor kampeerders die minder zelf willen regelen zijn er georganiseerde vakan ties. Dat varieert van het aanh ken bij een groepsreis met de eigen caravan tot het huren een volledig ingerichte bungj lowtent. Omdat de beurs weer gedeelte lijk in de herfstvakantie valt, is een bezoek met het hele gezin aantrekkelijk gemaakt. Voor dj kinderen is er het Kinderpro: gramma van Recreatiecentra Nederland. Ze kunnen hier te kenen, klauteren op de glij baan, zich laten schminken of film kijken. Tot slot krijgen zt een cadeautje mee. WIE VOOR 1 NOVEMBER 2000 EEN ERDMAN SCHIMDT-TENT KOOPT KRIJGT 2 X KORTING 1U krijgt een gratis grondzeil 2) De B.T.W. gaat omhoog. De dollar koers is hoog. Daardoor zijn de grondstoffen duurder en stijgen de prijzen van E.S.-tenten in het seizoen 2000/2001 6-8%. dat is gelijk aan ca. 2 jaar rente van Uw spaargeld Ook de meest geavanceerde tunnel tenten van het merk "Helsport" worden in het seizoen 2000/2001 duurder door de koers van de euro en de dollar. Bovendien krijg je bij aankoop van een "Helsport-tent" een wandel-rugzak van Breedeveld-kwaliteit cadeau. Let altijd op kwaliteit en garantie, Met de eigen ateliers van beide 'merken is dat bij ons in orde. Kampeer- en Zwerfsport Breedeveld, Draadbaan 17, (Ind. "de Baanderij") 2352 BM Leiderdorp, tel 071-5415443 In oktober geopend op di. do. vrij. en zaterdag. Geen luxe te gek voor caravanner Met ruim 200 exposanten is de Kampeer en Caravan RAI de grootste kampeerbeurs van Nederland. Vrijwel alle merken toer- en sta caravans, vouwwagens, kampeerauto's en voortenten die in ons land leverbaar zijn, kan men hier vinden. Toercaravans zijn veelal nog luxer en comfor tabeler dan hun voorgangers. Niets is te gek om het de caravanner naar de zin te maken. Het huidige instapmodel van een fabrikant is net zo compleet als een topmodel tien jaar geleden. Niet alleen de toegenomen welvaart heeft die extra luxe gebracht. Lichte bouw materialen en nieuwe bouwtechnieken ma ken veel extra comfort mogelijk. Tegenwoor dig is een toilet- en doucheruimte meestal standaard. Maar ook een warmwaterboiler, ringverwarming, complete slaapkamer en luxe keukeninventaris behoren steeds vaker tot de normale uitrusting. Het enige dat stan daard nog ontbreekt, zijn airco, vloerverwar ming en magnetron. Hiervoor moet nog extra worden betaald. Bij de technische aspecten en de vormgeving van de buitenkant is er ex tra aandacht voor een optimale wegligging en lage rijweerstand. Overigens vergeten de fa brikanten niet de kleinere modellen. Speciaal voor de kleine middenklasse auto zijn er compacte lichtgewicht caravans op de markt. Ook bij de vouwwagens neemt de behoefte aan luxe en comfort toe. Maar het accent blijft toch liggen op snelle en gemakkelijke opzetsystemen. Kampeerauto's waren altijd al volledig en ge riefelijk ingericht. Toch staan ook hier de ont wikkelingen niet stil. Zo worden in de 'cock pit' noviteiten uit de auto-industrie toege past. Dat geldt bijvoorbeeld voor zaken als elektronische navigatiesystemen. Naast het aanbod op wielen is er in de Am- stelhal een overzichtelijk aanbod van bunga low- en trekkerstenten. Ook zijn hier allerlei kampeeraccessoires te vinden. Caravanverkoop stijgt aanzienlijk De toercaravan wordt steeds populairder. Na jaren van vrijwel stabiel blijvende verkoopcij fers is er sprake van een aanzienlijke groei. Vorig jaar zijn er 21.254 stuks van dit kam peermiddel verkocht: een stijging van ruim 11 procent ten opzichte van 1998, toen er rond 19.000 toercaravans werden afgezet. De cijfers voor het lopende jaar wijzen in de richting van een stijging met 8 a 9 procent. De markt van de vouwwagens is er een van grote constantheid. Jaar na jaar ligt het aantal verkochte exemplaren rond de 5.000 stuks. Het Nederlandse caravanpark omvat 754.000 stuks. De verdeling hiervan is: 433.000 toerca ravans, 153.000 vouwwagens, 123.000 staca ravans en 45.000 kampeerauto's. Milieucertificaat voor Thetford Thetford heeft als eerste bedij het Milieukeurcertificaat vooi toilet- en spoelwatervloeistol fen verkregen. Het gaat omdt producten Aqua Kern Green, Dri Kem Granulaat, Aqua Rim Campa Green en Campa Rins Tevens introduceert de mart} leider in mobiele sanitaire sj> temen de Outside Vent, eenz tomatisch ontluchtingssysta met naar buiten gekoppelde; voer, bestemd voor de C-2O0 cassettetoiletten. Het systeen behalve voor de caravan uite mate geschikt voor motor- homes, met name bij lucht- 11 drukverschil door het rijden j met open raam. Knaus Cheers Knaus wordt dit najaar veertij jaar. Om dit achtste lustrum een feestelijk tintje te geveni g de 500 TF in een nieuw jasjej j stoken: de Cheers. De carava e heeft slaapgelegenheid vooi g een stel, maar ook voor een echtpaar met twee kinderen, Achterin bevindt zich namelj een vast bed van 200x140 cn\ g en de rondzit voorin is om te j bouwen tot een tweepersoon d bed van 210x137 cm. Dewagi u kost 26.000 gulden. Voor een n. uitgebreid luxe pakket komti i. 3.500 gulden bij. v Schuimplastic r over tentharing Talloze kampeerders hebben Ie zich wel eens lelijk bezeerd ai ui een metalen tentharing. d PP Products heeft een oplos- n sing voor die scherpe uitstee! ei seis. Het is een speciaal ontw ei kelde schuimplastic bal dieti een scheerlijn over elke univf sele tentharing past. De gepa-1] tenteerde vinding is te zienof de RAI. Campinggids op cd Recreatieve Accommodaties Nederland (RAN) geeft eengi 'i' op cd-rom uit met 1.250 cam pings in de Benelux. Digitaal En zijn van elke camping en de omgeving 150 actuele gegeva eventueel aangevuld met foto beschikbaar. De informatie! niet alleen worden gelezen of het beeldscherm, maar ook n worden uitgeprint. Opgenom 'r zijn ook campings die buiten a het hoogseizoen voldoenden bieden hebben voor een aan 11 naam weekendverblijf. De gi kost 9,95 gulden. Bed en bank of vast bed bij Kip L De Nederlandse Kipfabrieklf vert nu de meeste van haard - ravans met een vast bed. Bij een eventuele verkoop kan dl echter bezwaar opleveren, oi dat niet iedere caravanner efl vast bed wil. Het bedrijf biedt daarom de mogelijkheid om van een standaard bed/ban! combinatie een vast bed tem 1 ken. Voor een volgende eige- ,j naar kan dit dan weer eenvou dig in de oorspronkelijke stat worden teruggebracht. Compromis Tabbe iei Tabbert heeft het erop gewat zijn klassieke paradepaardje, V' Comtesse, in een eigentijds ji je te steken. Met dit compro- d mis, dat gepaard gaat met efl Pi aanzienlijke gewichtsbespari 'e wil de fabriek zich meer richt ïn op de rondtrekkende caravan n ner. De nieuwe wagen heeft! ff lichtbeige striping, ronde acb di terlichten en grote metalen t geerhandgrepen gekregen. st' Nieuw is ook de disselklep m - verborgen sluiting achter het va merkschild. Standaard wordt n de nieuwe AKS 2004 koppe lingsstabilisator gemonteerd Caravan voor ruig terrein Importeur Aart Kok uit Heemstede heeft met de Xplorer de eerste outdoor caravan naar ons land gehaald. Het is een hefdakwagen die zich dankzij het speciaal ontworpen onderstel uitste kend thuis voelt op ruig terrein. Op merkelijk zijn de twee deuren tegen over elkaar die een ongekend ruimte lijk effect opleveren. De tweede deur biedt toegang tot een grote douche ruimte die zich buiten in een aanrail- bare tent bevindt. Koken kan ook bui ten gebeuren. De keuken schuift op een rail geheel naar buiten en er kan op comfortabele hoogte gekookt wor den. De caravan is standaard uitgerust met koelkast, kachel, warmwaterboiler en reservewiel. Het leeggewicht is 1.080 kilogram, het maximaal toelaat baar gewicht 1.650 kg. De prijs is 33.795 gulden. Voor een voortent en cassetteluifel komt er nog rond de vierduizend gulden bij. Isabella jubileert Vouwwagen met bedoeïenentent Aandacht voor kwaliteit camping Drs. LA. de Winkel, voorzitter van de afdeling caravans van de RAI Vereni ging en voorzitter van het tentoonstel lingscomité van de Kampeer en Cara van RAI, vraagt aandacht voor de kwa liteit van de omgeving van de kam peermiddelen: de camping. De waar dering van caravan, camper of tent komt niet alleen tot stand door de luxe en het comfort ervan. Uiteindelijk wordt de vraag of we volgend jaar weer gaan kamperen vooral bepaald door de mate waarin we het op de camping naar ons zin hebben gehad. Recreatieondernemers moeten er vol gens hem niet alleen voor zorgen dat wordt voorzien in bekende behoeften als sanitair, animatie, horecavoorzie- ningen enzovoorts. Als ze kijken naar wat de kampeerder beweegt, kunnen ze komen met verrassende productin novaties. De Winkel doet de camping houders bijvoorbeeld deze tip aan de hand: opzet- en afbreekservice. De kampeerder komt aan en terwijl het gezin zich opfrist en gaat eten, wordt de tent opgezet of de caravan geïnstal leerd. Bij vertrek wordt er afgebroken en ingepakt De toekomst volgens Rudolf Das Holtkamper lanceert de geheel nieuwe Flyer Expedition Bedouin. Het is een sportieve vouwwagen waarvan de tent grote overeenkomst vertoont met die welke al duizenden jaren wordt gebruikt door de bedoeïenen. Voor een overnachting onderweg kan de Bedouin eenvoudig en snel in de basisstand worden opgezet. De prijs blijft net onder de 19.000 gulden, een luxe accessoirepakket voor deze vouwwagen kost 3.000 gulden. Volgens de bekende futuristisch tekenaar Rudolf Das is de toe komst van de caravan niet méér van hetzelfde, maar échte ver nieuwing. Er is een toenemende behoefte aan comfort, veiligheid en wendbaarheid. Daarom heeft hij vijf caravancombinaties on- wikkeld die in deze behoefte voorzien. Met het ontwerp op de foto combineert hij een hoge en vei lige topsnelheid met de eigen schappen van een terreinvoer- tuig. De caravan wordt gecombi neerd met een bijpassende trek auto door middel van een aëro dynamische afdichting tussen de twee delen. Die afdichting werkt bovendien als doorloopsluis. Beide voertuigen rijden op dub bele luchtbanden en hebben een hydro-pneumatische vering. Hierdoor wordt de draagkracht vergroot. De trekauto is een au tomaat met vierwielaandrijving. Bij lage snelheid en in bochten gaat de dakspoiler naar voren. Het geheel is gemaakt van kunststof met aluminium. De ontwerper verwacht dat over niet al te lange tijd ook een heel ander type kampeerauto op de markt zal komen. Reuzencam- pers zoals die nu al in de VS rondrijden, zullen dan ruimte In de lente van 2001, wanneer de Duitse caravan- en camperfabriek Dethleffs zeventig jaar bestaat, zal het studiemodel Ae ro Tourist in serie worden gebouwd. Aan deze gebeurtenis zijn uitgebreid marktonderzoek en talrijke materiaaltesten voor af gegaan. De nieuwe caravan is door zijn fraaie aërodynamische vormgeving een opvallende verschijning. De Ambassador Silver voortent zit al 25 jaar in het assortiment van Isa bella. De fabrikant viert dit zilveren jubileum met een nieuwe uitvoering in een warme grijs- en zand kleur. Een jubileummodel als bekroning op de even eens succesvolle Penta voortent is de Penta Gold in trendy kleuren met goudgele bies. Ook de andere voor- en deelten- ten van Isabella hebben nieuwe kleuren gekregen. Op de foto de Ambassa dor Silver. bieden aan een boodschappen autootje. In Europa zijn veel caravanners nu nog eigenaar van hun kam peermiddel. Das denkt dat voor de nieuwe generaties caravans Studiemodel Dethleffs in productie en campers in ons continent net als in Amerika veel meer grote verhuurbedrijven zullen ont staan.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20