Borst even superknecht van Heideman Leids raceteam pakt titel ocos verprutst kampioenskansen: 1-9 'Geen zin in achterin harken' Sport aal in selectie Oranje Vliet Hardy Overtuigende overwinning Ter Leede [NDAG 16 OKTOBER 2000 lanje prolongeert titel op Old Course ingEWS* Het nationale golfteam van Spanje prolongeerde la^nop^de Old Course van St. Andrews de (officieuze) we- itel voor landenteams. In de finale van de Alfred Dunhill won Spanje van Zuid-Afrika, de winnaar van 1998 en 1999. up winnende punt werd in een play-off behaald door Miguel el Martin tegen David Frost. De finale was verder in even- |t. Miguel Jimenez versloeg Retief Goosen, Ernie Els won jose Maria Olazabal. De beslissing moest komen uit de .off tussen de minste golfers van beide ploegen die met 74- taren geëindigd. Frost miste een korte putt waardoor Spanje eker en 1,2 miljoen gulden kon ophalen. Jibbeldam wint GP Düsseldorf ■j_ Jeroen Dubbeldam heeft gistermiddag tijdens het :ours hippique van Düsseldorf de Grote Prijs gewonnen. De npische kampioen uit Ootmarsum bereed voor deze gele- ieid de 10-jarige merrie Inter Access Chanel, zijn tweede 'öe (aard naast Sydney-troef De Sjiem. De Nederlandse combi- evvas in de barrage vijftienhonderdste seconde sneller dan !m ot Duitser genaturaliseerde Fries Franke Sloothaak op Gio i-i ino. spers wint ook Grand Prix De 35-jarige biljarter Dick Jaspers staat meer dan ooit in land op eenzame hoogte. De Brabander won na zijn we- l2r titel van vorige week in Saint Etienne zaterdag ook de Grand Flexion in Oss. In de slotpartij versloeg hij Anno de Kleine klein verschil: 50-47, gemiddelde 1.163. De derde Grand in de nationale cyclus, die bepalend is voor de ranglijst van 2 bandenspelers en plaatsing voor de Masters, kreeg een [strijd met vier gelouterde spelers. Jaspers begon stroef, na l|S onberispelijke optreden op het WK, maar werd sterker mate het toernooi vorderde. isparov ontsnapt aan nederlaag ien_! In de schaaktweekamp om de werelditel leidt uitdager L imir Kramnik na vijf van de maximaal zestien partijen met De voorsprong had zelfs groter kunnen zijn. In het vierde dat bijna zeseneenhalf uur duurde, ontsnapte titelverdedi- Gari Kasparov met zwart ternauwernood aan zijn tweede lag. Gisteren kwamen beide Russische grootmeesters al r«Jrie uur remise overeen. Ploeggenoten zorgen voor zege in eerste Cup-marathon 'er derde in Canon European Masters peter van der hulst Staal maakt het komen- izoen zijn debuut voor De Leidse golfer dankt aan de goede n. aten van de laatste weken. erd hij afgelopen week in de Canon European irs, een toernooi voor de 25 Europese talenten on- 21 jaar. 1 kwalificeerde zich voor ernooi in België, waar hij maand het toernooi van Antwerpen op zijn naam if. Onder erbarmelijke ndigheden moest het lid Noordwijkse Golfclub de pen week in Groot-Britta- finale spelen. Op de ,zé$i jke par-70 course Van St. George - in 2003 wordt iet British Open gehou den - kwam Staal op donderdag tot rondes van 74 en 75 slagen. Vrijdag ging de Leidenaar nog wel van start, maar door de he vige regenval werd de baan on bespeelbaar. „Na de vijftiende hole stond het blank. De uitslag van die dag werd ook ge schrapt." Staal baalde daarvan omdat hij zijn* concurrenten dichter was genaderd. Ook op zaterdag kon er niet meer wor den gespeeld, waardoor het bij een derde plaats bleef. De Lei denaar liep daardoor een uitno diging mis voor de Benson Hedges Tour. Die was slechts weggelegd voor de winnaar. Wel werd hij als topdriespeler door een bekende fabrikant in gplfartiXelen in -de watten ge legd. Eeh' jriar :l&frg krijgt hij clubs, kleding en andere golfbe- nodigdheden. Jan Maarten Heideman snelt naar de finish. FOTO CPD VINCENT JANNINK Advies Incasso Gerechtsdeurwaarders Partners in financieel beheer en juridische ondersteuning Schuttersveld 9 Postbus 953 2300 AZ Lelden Tel.: (071)568 58 58 Fax:(071)522 51 51 E-mall: vllet.hardy@planet.nl NNIS autosport jakob dekker Het Leidse Carly Motors heeft tijdens de finalera ces op Circuit Park Zandvoort de fel bevochten Libertel DTCC-titel behaald. De coureurs Duncan Huisman eji Sandor van Es bezetten de eerste twee plaatsen, waarbij Huisman zijn team genoot de beide dagzeges liet, om zelf het kampi oenschap veilig te stellen. Een titel waar in theo rie Tim Coronel ook nog een kans op had. „Die theoretische kans was echter snel verke ken, toen tijdens de warming up de centrale as van de versnellingsbak brak. Vandaar dat ik niet ben gestart. Kostbare punten gingen verloren en mijn titelkansen eigenlijk ook", zei Coronel. De Alphenaar werd uiteindelijk derde in de titel strijd. Leimuidenaar Marcel Alderden sloot een minder goed racejaar waardig af met een dubbe le derde plaats met de Qface Renault Clio. De Pri vateers Cup ging naar het Stokvis Team met Pim van Riet en John de Vos. Michel Schaap uit Valkenburg gaf zijn -in de vorige race behaalde- titel in de Citroën Saxo Cup nog wat extra glans. „Ik wilde deze allerlaat- se race uit de elfjarige merkenreeks van Citroën winnend afsluiten. Met steun van Bas Plugge is dat gelukt." Warmonder Plugge deed met zijn tweede plek eveneens goede zaken. i0gendam heeft ook in het laatste ere competitieduel in de isie niet kunnen overtui- De Leidse ploeg verloor 'eijenoord Van Teylingen met 5-2 en mag zich op- voor de degradatieplay- samen met Moret Sala- ;rs, Ankerstars en TTCV) 128 oktober beginnen. In ste divisie zag Docos de oenskansen volledig in opgaan. In Arnhem ver- et Leidse team met niet ijke cijfers van De Tref- 1. Pecos Oegstgeest blijft race voor handhaving na triomf op 't Zand. nam in een sfeerloos egen FVT, drievoudig ampioen, de zaken wat al moedig op, wat uiteinde een 5-2 nederlaag resul- Waarmee de ploeg uit ahmslaan de degradatie- in zal gaan met 18 pun- erard Bakker kon in zijn ntijen tegen FVT op- geen potten breken. Te- rossige Barry Wijers liet dse kopman zich slechts tme van zijn goede kant n de partij tegen De Boer et hem evenmin voor de H-21, 14-21. Wel zorgde r samen met Van Rijn ttinst in de dubbel, al deze overwinning uiterst tot stand, 26-24, 20-22 m 16-4 voorsprortg), 21- el werd toen 2-2 omdat Ijn eerder korte metten emaakt met Osama El- en Nigeriaan. Na het ver- n Bakker versus De Boer an Rijn ook Wijers in z'n hebben, maar Scylla's Herman van den Broek was op dreef voor Pecos. tweede man verprutste in de tweede game op 19-16 vijf eigen services, waarna de pijp leeg was. Edgar Malchasian kon ook in dit duel geen punt toevoe gen. Docos kwam bij concurrent De Treffers na de 9-1 nederlaag vafi een ongelooflijk koude ker mis thuis. De Arnhemmers be schikken niet alleen over de sterke en ongeslagen reus Mar tin Brinkhoff, maar speelden volgens Docos-speler Fred van Oostenrijk op de goede mo menten het beste spel. „Het is over en uit met de kansen", verzuchtte Van Oostenrijk, die baalde van de slechte zaal en het licht dat maar aan een kant van de tafel goed was. De eerste vijf partijen van het marathon duel duurden drie uur en in to taal gingen er van de tien partij en zes in drie games verloren. Van Oostenrijk had in alle par tijen tegen de materiaalspelers heuse winstkansen. René Hijne begon goed, maar na de onno dige nederlaag in de openings- ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING partij tegen Brinkhoff nam het zelfvertrouwen af. Dennis Post won van Wiemer. Het drietal Martin' Groene- wold, Ronald Peeters en Jaap Schilperoort van Avanti deed in dezelfde poule uitstekende za ken door DTV met 9-1 te ver pulveren. Door de eclatante ze ge op de middenmoter uit Dalf- sen gloort er hoop voor de Ha- zerswoudenaren. In Oegstgeest kwam Pecos sterk voor de dag met een 8-2 winst op 't Zand. Ron Schip- De eerste overwinning in de strijd om de KNSB-Cup is opgeëist door het goudhaantje van het A-peloton: Jan Maarten Heideman. De favoriet uit Oldebroek, die vorig seizoen vijftien zeges op zijn erelijst bijschreef, werd in de slotronde in stelling gebracht door zijn nieuwe ploeg genoot Ruud Borst. Het tweetal maakte afgelopen zater dag in Amsterdam deel uit van een vluchtgroep van twintig sterke rijders, die van de 30ste strijd om de Jaap Eden Trofee echter geen memorabele schaatsmarathon konden maken. Heideman. Het gevreesde sprintkanon van Wehkamp dook voor de laatste bocht on der zijn ploegmakker door om vervolgens onbedreigd zijn tweede zege binnen één week te pakken. „Hiervoor moet ik toch ook mijn trainer Jan Wiebe Last bedanken. Hij zegt al zeven jaar nagenoeg hetzelfde tegen me, maar afgelopen zomer 'gleed' ik ineens perfect." Net ais vier dagen eerder in Utrecht, waar het schaatsmara- thonseizoen middels een niet voor het Cup-klassement mee tellende nationale wedstrijd werd geopend, was Borst niet in grootse vorm. „Ik voelde al vrij snel dat ik geen goede be nen had. Als je weet dat je zelf te weinig kracht hebt om pure snelheid op te brengen, dan kun je beter voor een ploegge noot werken." De voormalig tuinder, die zegt inmiddels van zijn sponsorinkomsten te kun nen rondkomen, verwacht niet het hele seizoen als 'super knecht' te fungeren. „Jan Maar ten en ik rijden als gelijken. Tij dens de wedstrijd maken we de nodige afwegingen. Als wij sa men in de kopgroep zitten, be tekent dat niet automatisch dat ik voor Heideman werk. Met of zonder hulp is hij nauwelijks te kloppen. Dat wil zeggen op kunstijs, want op natuurijs durf ik de sprint zeker met hem aan." Opmerkelijk sterk was 'het amsterdam Is het aan de Radioweg norma liter druk rond de kunstijsovaal, dit jaar kwam een opmerkelijk geringer aantal belangstellen den op de opening van het Cup-seizoen af. Volgens Borst, die net als diverse collegae daarover zijn teleurstelling uit te, was de oorzaak duidelijk. „Op de zaterdagmiddag in het weekeinde van een groot loop- evenement als de Amsterdam Marathon: dat is natuurlijk een vreemde planning. En volgens mij is er niet bijzonder veel aan promotie gedaan." De 'Beer uit de Bospolder' beaamde ook dat deze wedstrijd nauwelijks enige spanning kan worden toege dicht. Na wat kleine spelden prikken plaatste Henk Ange- nent een tempoversnelling. Borst reageerde direct op de Woubruggenaar, die in eerste instantie nog eens zeven rijders meetrok. Na veertig ronden was het kopgroepje gegroeid tot twintig. Zij dubbelden binnen enkele toeren het peloton, van waaruit niemand meer een serieuze po ging ondernam om hetzelfde resultaat (nogmaals) te boeken. Tijdens de vijf extra ronden pa reerde Borst, die vorige week van Leiderdorp naar het Friese Sint Nicolaasga verhuisde, een uitlooppoging van René Ruiten berg. Hij nam vervolgens het voortouw met direct achter zich optreden van langebaanrijder Cedric Michaud. De Fransman, die ook al in skeelerwedstrijden goed voor de dag kwam, is op genomen in de Nefit-formatie van leider Bert van 't Holt. Hij behoorde zaterdag samen met ploegmaat Erik Huizebosch tot de vluchtgroep en lijkt een aan winst voor het A-peloton. Maar Michaud heeft niet de uitstra ling van KC Boutiette, die in het seizoen 1998-1999 vele tiental len toeschouwers extra naar de banen trok. Borst: „Het valt niet mee om het marathonschaat- sen internationaler te maken. We kunnen wel hoog van de daken schreeuwen dat we veel meer willen, maar ik vrees dat buitenlandse inbreng inciden teel blijft bij deze typisch Ne derlandse tak van sport." De Jaap Eden Trofee bij de B- rijders ging naar Tonny van Vliet uit Almere-Hout. Hij ver sloeg na 75 ronden Thierry Mijsters uit Marienheem (twee de) en Utrechter Jurgen Meijer. De beste regionale prestatie kwam op naam van Ralf Zwit ser, die achter de negen vluch ters als tiende finishte. Piet La- gerweij was de snelste veteraan. Beennummer 69, afkomstig uit Otterlo, kreeg Carl Draayer (Nijemirdum) en Luit Broens (Bedum) naast zich op het po dium. Net als op De Vechtseba- nen in Utrecht toonde Gretha Smit zich een klasse apart in het damespeloton. De Rou- veense reed vrijwel al haar con currentes op twee ronden ach terstand. Alleen thuisrijdster Petra de Boer-Grimbergen (tweede) en zus Jenita Hulze- bosch-Smit slaagden er even eens in het deelnemersveld te dubbelen. Best geklasseerde re gionaal was de Warmondse Wendy Vergeer, die evenals Es ther van der Salm uit Hoogma- de enkele punten bijeen sprok kelde voor het Cup-klassement. Succes was er ook voor Sandra van der Sloot. Na de deceptie tijdens het vorige raceweekeinde behaalde de Alphense dit keer een zege. „Ik heb een echt gek weekeinde achter de rug. Vrijdag ging ik in de training hard van de baan, waardoor de linkerkant van de auto heel zwaar beschadigd was. Gelukkig hadden we nog een 'donorauto' in de tent en konden de monteurs een nieuwe auto voor mij opbouwen. Die deed het helemaal 'top- pie'." Zij pakte op op zaterdag de pole position en won de race. In de slotfase moest de Alphense nog wel een flink gevecht leveren met de ontke tende Boy Zentveldt. Die op zijn beurt Gaby Ulj- ee (Alphen aan den Rijn) en Ferry Duivenvoorde (Noordwijkerhout) van zich had afgeslagen. Uljee werd derde. Ferry Duivenvoorde eindigde als vierde, voor Berend Gesman. Michel Schaap reed als gastrijder mee in de Al fa-klasse, waarin hij negende werd. In de Renault Megane Trophy manifesteerde Bert Ploeg zich sterk. Hij noteerde de derde overwinning op rij. „Ik heb er alles aan gedaan om de in het midden van het seizoen opgelopen achterstand te ver kleinen. Maar het bleek niet voldoende. Meer dan een vierde plaats in het kampioenschap zat er niet in", aldus Ploeg. De titel ging naar Marcel Kesseler voor Frank Scholten en Loek Bodelier. aanboord en Herman van den Broek hielden Kasse, Veijgen en verdediger Louws er knap on der. Dennis Visser zegevierde alleen over Kasse. Pecos neemt de veilige vierde plaats in met 20 punten. Volgende week wacht SKF dat drie punten minder heeft. De mannen van Rijnsoever moeten na de met 7-3 verloren pot tegen Spaarne rekening houden met het degradatie spook. Halverwege staan Armin Ramic (2x), Lennard Rooden- burg (lx) en de niet scorende Marcel Warmerdam onder de rode streep. In groep 4 van de tweede di visie deed De Treffers het veel beter door nummer twee Cos- mos op 5-5 te houden. Toch zal het ook voor de 'Veense' ploeg in de resterende vijf duels een heikele klus worden om in deze klasse te overleven. In de vierde divisie lijkt het verblijf van Play Fair ook al geen lang leven beschoren. Van koploper HTC werd met 8-2 verloren. Vrouwen De vrouwen van Pecos verloren in de tweede divisie met liefst 10-0 van het ongenaakbare Maasbree. Winstkansen waren er wel voor de nu in het nauw gedreven Oegstgeestsen, maar kopvrouw Iris Sjaardema toon de nogal veel respect voor het jonge Limburgse drietal. Docos (derde divisie) won bij Dordrecht/ATV met 7-3 en staat met een duel meer ge speeld op de tweede plaats. De Treffers, dat met 6-4 ver loor van Helden '67, staat met een punt voorsprong op PJS en TTCV net boven de rode streep. veldhoven De Europese kampioenschappen darts in Veldhoven hebben Nederland zaterdag twee kop- peltitels opgeleverd. Bij de mannen wonnen Raymond van Bameveld (rechts) en Co Stompé in de finale van het Engelse duo Hankey en King. Bij de vrouwen veroverden Francis Hoenselaar en-Karin Krappen de Europese titel. Zij waren te sterk voor de Engelsen Gulliver en Jones. Oranje redde het niet in de mannen- landenwedstrijd tegen Engeland. In de eindstrijd gingen Van Bameveld, Stompé, Frans Harmsen en Arjan Moen er met 3-9 aan. FOTO ANP AD VAN HASELT den haag/brands hatch gpd Terwijl Carl Fogarty zijn eerder aangekondigde afscheid van de motorsport op Brands Hatch kon vieren onder een warme douche van sympathie, sloop een andere oudgediende bijna weg door de achterdeur van het fameuze Engelse circuit. Wil- co Zeelenberg zette gisteren op een tamelijk roemloze wijze een streep onder zijn carrière. De 34-jarige Bleiswijker kwam nog wel aan de start van de laatste race voor het WK supersport, maar na een rondje of zes stuurde hij zijn Yama ha de pit in. Geen fysieke malheur of motorische pech, puur een kwestie van gebrek aan motivatie. Dat was de reden dat één van Nederlands beste motorcoureurs van het laatste decennium zijn laatste wedstrijd niet eens uitreed. „Ik kon het niet meer opbrengen om achterin het veld een beetje rond te harken", vertelde Zeelenberg, ter wijl hij rondbanjerde in het rennerskwartier waarin hij zich als rijder vanaf nu niet meer zal bevinden. Met zijn voortijdige afstappen zette Wilco Zee lenberg niet alleen een punt achter zijn actieve sportloopbaan, maar ook een uitroepteken ach ter een jammerlijk verlopen seizoen. Dat begon al slecht met een onfortuinlijke val, waarvan de gevolgen hem lang parten speelden, en werd voortgezet met resultaten die ver onder de maat bleven. Dat hij de race vroegtijdig verliet stemde Zee lenberg niet extra droef. „Dat maakte niet uit. Ook als ik zou hebben gewonnen, had ik me toch gehouden aan mijn beslissing om te stoppen." vrouwenvoetbal eerste klasse Het tweede damesteam van Ter Leede kwam thuis met een 4-1 overwinning op zak. Sabi ne van Eijk, normaal uitko mend voor het eerste elftal, scoorde viermaal tegen Zwalu wen. Bij rust was de voor sprong reeds 2-0, maar de te genstander kon na de 2-1 de druk opvoeren. Van Eijk maak te snel achter elkaar de bevrij dende treffers. Alkmania liet punten liggen bij Oliveo; het werd 2-0. De teams waren aan elkaar gewaagd. Door fouten achterin bij Alkmania - een keepersfout en een eigen goal door Fanny van der Meer in een kopduel - kon Oliveo drie punten pakken. KRV stuurde in de tweede klasse RCL het riet in met 2-1. De eerste tien minuten had KRV het overwicht, wat zich uitte in twee goals van Ina Barnhoorn en Anette Beeren- donk. Fas in de tweede helft herstelde RCL zich en met een penalty van Marjolein de lan ge kwam de Leiderdorpse ploeg langszij, maar dit bleek niet genoeg. Iduna pakte drie punten tegen JuVentas. Chris- ta Seijsener maakte het eerste doelpunt, en in de tweede helft beslisten Wietske van Steen en Esther de Boer de wedstrijd: 3- 0. SJC had een zware dobber aan Westlandia. Pas laat kreeg Sandra Schouten Westlandia op de knieën. UDO verloor van DEH met 2-1 door te veel niet benutte kansen. Esther Ver- zandvoort verzachtte na een 2- 0 achterstand het leed.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 29