ds spelen niet best maar winnen wel Nieuw rallypointsysteem ligt mannen Leython wel Opsteker voor gretig Sporting Trigon IOK zevende na nederlaag Ervaring telt voor Saturnus Sport ockeysters Alecto blijven aan kop Bekerkorfbal op herhaling LEIDEN De wedstrijden voor de dis trictsbeker Noord-West die vorige week werden afgelast, staan voor morgenavond weer op het programma. Vierdeklasser Fluks neemt het op tegen De Danaïden, dat twee klassen hoger uit komt Madjoe ontvangt GKV (H) en Crescendo en Fiks gaan op bezoek bij VEO en Olympiek. Alle vier duels be ginnen om 19.00 uur. JDAG 16 OKTOBER 2000 999 d1 d heeft haar fraaie tweede er s in de landelijke over- va iklasse met een magere 1- nv winning op Wageningen sli isolideerd. De vrouwen OHC raakten door een 3- 1 derlaag bij Alkmaar die positie kwijt. Ie pauze zette Alecto- Maurits Eikenhout de recht, nadat de eerste tie|teleurstellend in 0-0 ein- Zijn ploeg herstelde ,t0 in het tweede bedrijf, al 1 Heen Antoinette Kuijlaars n van de zeven corners in feede helft scoren. Leon- van Tilburg kreeg nog kansen om de marge te )ten, maar de winst van stond vast. e HC leed een verdiende liai laag tegen de vroegere bt PL club van Martijn Grosmann, Alkmaar. In de eerste helft scoorde de thuisploeg drie maal, voordat de Leidsen via Eva Froger vlak voor de pauze iets konden terugdoen. Anne- miek Holland benutte na rust de tweede mogelijkheid: 3-2. In een andere eersteklas af deling speelde Roomburg een sterke eerste helft tegen Leoni- das. Martine Fluitsma brak de ban, gevolgd door een uithaal van Fieke van Koppen vanaf de kop van de cirkel. Na de pauze werd het eerst nog 3-0 door een corner van Danielle Beukers, alvorens de gasten de enige tegengoal konden ma ken. Forescate leed de derde nederlaag op rij. Voor de pau ze werd een opgelopen achter stand eerst door Martien Smit en vervolgens Mascha Kim man tot een 2-2 ruststand om gezet. Na de thee liep Craeyen- hout uit: 2-4. De Leidse Studs haalden in de tweede klasse eindelijk weer eens een zege. De 2-0 winst tegen Souburgh kwam in de tweede helft van de sticks van Jessy van der Boomen en Aimee Bosman. Alphen volgde in de derde klasse exact het voorbeeld van de studenten. Via Chrissy van Veggel en Anouk van de Bosch werd de 0-0 ruststand een 2-0 eindscore. Ook Catwijck kwam tot een positieve 2-0 score. Maaike Eijsakkers doel puntte voor rust. Margot Pas mans erna. Noordwijk kwam niet binnen de lijnen, omdat het onvoldoende speelsters had om op te stellen. In de vierde klasse boekte een ge handicapt Hisalis toch een 1 -0 zege bij Purmerend. iets onderuit tegen Eemland jam» pieter van der vliet sb df is afgezakt naar de zevende plaats in de 3g> se. Onder de rook van vliegveld Zestien- /ai kwamen de Leidse rugby'ers er tegen Rot- 1 nauwelijks aan te pas: 18-7. De wedstrijd erdam ontaardde in een foutenfestival van anten. het stugge verdedigen van DIOK kwamen tterdammers er aanvankelijk nauwelijks erl 'elkens werden de aanvallen ontregeld en ^jepe kicks zette Ewoud Chaudron de thuis- ichteruit. Maar vlak voor het rustsignaal dèen overtalsituatie in de Rotterdamse drie- n door Richard Smith benut: 5-0. Daarna Sander Kerkhof een domme verdedigende 'et een vijfpunter af. thuisploeg leek even aangeslagen toen vi Vesterlaken de try van Chaudron conver- voor 10-7. De Rotterdamse coach Lewis, als opvolger van de vertrokken bonds- v ^eoff Old, liep scheldend en tierend langs e jn in de hoop zijn manschappen op tijd het gareel te krijgen. De Kiwi slaagde in zijn opzet, want luttele minuten later schopte eerst Sylvester Ramaker een penalty door de pa len, waarna Kerkhof zijn tweede vijfpunter van die middag op zijn naam schreef en de eindstand op 18-7 bepaalde. The Bassets liet zich in Amersfoort de kaas van het brood eten door Eemland. Een 3-13 voor sprong, na scores van Dirk Scheper en Derk van Haaster, kon niet voorkomen dat de Sassenhei- mers uiteindelijk met 24-20 onderuit gingen. Vooral het middendeel van de wedstrijd was on der de maat. The Bassets verloor te vaak de eigen line-out en leverde het balbezit in. De thuisploeg voerde de druk op. Eemland scoorde tweemaal en bereikte 24-13. Blessures aan de kant van The Bassets (Rob van der Heiden, James Barkell en Marco van Rui ten) noopten coach Iain Krysztofïak tot omzet tingen. En eigenlijk lijkt dat op een herhaling van vorig seizoen, toen door blessures de eenheid uit de ploeg verdween en er alleen nog maar verlo ren werd. Patrick van Dorp en weer Scheper scoorden nog wel, maar moesten de overwinning aan Eemland laten. De volleyballers van Leython zijn momenteel in de vorm van hun leven. Ook VTC Woerden, vo rig seizoen nog tweededivisionist, had niets in te brengen. Won Leython voor de derde keer in successie, de mannen van NOVO leden hun derde nederlaag. De vrouwen van Gemini/Kan - geroes en RW kijken eveneens met weinig ple zier terug op het volleybalweekeinde. Ook zij moesten hun tegenstanders feliciteren met de overwinning. In de eerste set van de wedstrijd tussen VTC Woerden en Leython, in Woerden afgewerkt, was er nauwelijks sprake van krachtsverschil. Leython, dat aantrad zonder Mare Stronkhorst, maakte aanvallend nogal wat fouten. Vooral vanaf de driemeterlijn en op de momenten dat spelverdeler Ronald Verhey koos voor het mid den. Toch pakte Leython die set met 25-23. Dat gaf vertrouwen. De resterende sets gingen met 25-21,25-13 en 25-15 naar de Leiderdorpers. Aanvallend maakte Leython de meeste pun ten vanaf de buitenkant. Van die positie sloegen Marcel Boeren en Peter Sniekers vrijwel alle ballen op de grond. Dirk Jan Kwestro, net terug van vakantie, werd in de tweede reeks ingezet voor Martin Verhey. Het missen van een aantal trainingen bleek niet van invloed op het spel van de vakantieganger. Kwestro speelde zo goed dat hij niet meer werd gewisseld. Leython heeft in drie wedstrijden nu veertien punten verzameld. Het nieuwe rallypointsysteem lijkt de ploeg wel te liggen. Voor NOVO was er in Zoetermeer weinig eer te behalen. De Noordwijkse ploeg ging daar kansloos onderuit tegen het ervaren Zovoc. Ver overde NOVO in de voorgaande twee duels nog een punt, na de wedstrijd tegen Zovoc stond het met lege handen: 4-0. De uitslag kwam tot stand via scores van 25-23, 25-18, 25-21 en 25-14. Kees van de Meent, de trainer/coach van NOVO: „Het tempo van Zovoc lag duidelijk te hoog voor ons. We waren steeds even te laat. Enkele spelers in ons team denken nog te lang na over de dingen die ze moeten doen. Daarbij kwam dat onze service niet liep. Vooraf hadden we afgesproken veel risico in de opslag te leg gen. Daar kwam weinig van terecht. De service was veel te gemakkelijk voor Zovoc." In de laat ste set zette de coach van Zovoc al zijn bankzit ters in. Maar ook tegen de tweede keus van de thuisclub kon NOVO geen vuist maken. Nico Halsema, de trainer/coach van Gemini/ Kangeroes, zag zijn ploeg onnodig kopje on dergaan tegen Expalvo. In Dordrecht verloor het Voorschotense team de partij met 3-1 (25-24, 25-18, 19-25, 25-12). Halsema: „Waar het aan lag weet ik niet, maar we waren niet scherp. Nee, boos ben ik niet geworden. Dat heeft bij dames weinig zin. Dan gaan ze alleen maar slechter spelen. Ik heb wel veel gewisseld. De derde en vierde set heb ik Joyce van Kooy en Marloes Hoogeveen ingezet op de plaatsen van Elsbeth Bokma en Rachelle Hoedemaker. Dat hielp in eerste instantie. We wonnen de derde set en stonden in de vierde met 19-16 voor. Aan het eind van de vierde set ging het echter weer mis." Halsema kon geen beroep doen op Vera Versluis, die met een enkelblessure aan de kant zat. Expalvo moest het vooral hebben van zijn taaie verdediging, die tal van ballen van de grond haalde. Halsema: „Deze wedstrijd had den we niet mogen verliezen." RW moest het in Bodegraven opnemen te gen 'Angstgegner' Raaphorst/VSTS. Wat in de voorgaande twee seizoenen niet lukte (winnen), lukte het Rijnsburgse team ook zaterdag niet. RW verloor met 4-0 (25-22, 25-21, 25-17 en 25-23). Lieuwe van der Meulen, de trainer- /coach van RW: „Onder mijn leiding hebben we nu vijf keer tegen VSTS gespeeld en vijf keer verloren. In de eerste en vierde set bleven we aardig in de buurt van onze tegenstander. De tweede set hadden we zelfs moeten winnen. Daarin lieten we het na 9-16 afweten. In de der de set stonden we ook op voorsprong. Tot 15-17 ging het goed, daarna maakten we geen punt meer. In één servicebeurt werd het 25-17. De ene na de andere pass ging fout. VSTS heeft natuurlijk wel een goede ploeg. Het is een jong team, dat gedisciplineerd speelt en weinig fou ten maakt." Van der Meulen moest het op nieuw doen zonder Corien Dijkhuizen. handbal «jeroen bal Saturnus herstelde zich van de zeperd van vorige week. Het won met 25-21 van Quintus 2. De vrouwen van Foreholte ver ging het minder goed. BFC was met 19-5 te sterk Saturnus kende een moeilij ke start tegen de jonge reserves van Quintus. Al gauw keken de Leidenaars tegen een 3-6 ne derlaag aan. Maar toen begon de ervaring van Nico Mooren en Freek Bakker te tellen. Satur nus bleef uiterst geconcen treerd verdedigen en haalde vervolgens uit de break een hoog scoringspercentage. Bij de rust was de achterstand al om gezet in een 11-9 voorsprong. In de tweede helft gaf het sur plus aan kwaliteit de doorslag. Saturnus pakte snel een voor sprong van vier doelpunten en gaf die niet meer uit handen. De 25-21 moet de mannen van Peter Barreveld weer wat vertrouwen geven na het onver wachte verlies tegen White De mons van vorige week. Al waakt Barreveld voor overmoedig heid. „We zullen op vechtlust de wedstrijden moeten winnen. We zijn in vergelijking met vo rig jaar verzwakt en de rest is beter geworden. Wat dat betreft is het mooi dat Hans van Leeu wen goed doorkomt. Hij is pas 19, maar we zullen hem nog veel nodig hebben, want onze basis is niet breed." De wedstrijd tussen BFC en Foreholte was eigenlijk al voor het eerste fluitje beslist. Bij het ingooien ging keepster Anita Reuman op een bal staan en blesseerde zich dusdanig dat zij de wedstrijd niet kon beginnen. Aanvoerster Henriette Leonard nam haar plaats in en deed dat niet onverdienstelijk. Toch knakte er iets in het team van Foreholte door dit dubbele ver lies; ook de ervaring van Leo nard werd in het veld node ge mist. Verdedigend hield de ploeg uit Voorhout de schade binnen de perken, maar aanval lend kon het geen enkele vuist maken. Alleen Kim Geerlings wist haar normale niveau te ha len. Van het schamele aantal van vijf doelpunten, nam Geer lings er drie voor haar rekening. BFC won uiteindelijk met 19-5. Volgens trainer Rinus Rond- berg moet er bij Foreholte dui delijk iets veranderen. „Ik hoop dat dit de vereniging wakker schudt. Er moet gewoon een keeper bij de selectie komen. Je ziet vandaag waar het missen van een tweede keepster toe kan leiden." keikwetsuur uit. Na 17-9 kon den Suzanne Zeilstra, Wouter Keizer (2) en Maaike Rijswijk de nederlaag iets verzachten met 17-14. De Danaïden behaalde bij DKC een bescheiden maar be langrijke 6-5 overwinning. Trai ner Rob van der Spelt schreef de lage uitslag toe aan materi- aalpech in de vorm van harde manden. Aart Tholens (2), Arne Heijman en Mark Rietbergen brachten de ruststand op 1-4, waarna alleen Martijn van der Meer en nog eens Rietbergen scoorden. De laatste tegentref fer kon vlak voor tijd weinig kwaad meer. De start van Crescendo was veelbelovend, want het stond na krap elf minuten 5-3 tegen Phoenix via Carmen Zitman, Wijnand Alberts (2) en Johan Baak. De groen-witten vervielen weer in hun oude euvel van een gebrekkige afwerking (6-8 rust). Het zegt genoeg dat de zesde treffer een strafworp van Al berts was. Sylvia Baak maakte op knappe wijze zowat van on der de paal nog 7-10, maar daarna was het definitief over (7-13), eindstand 9-15. De verdediging van Fiks droeg in sterke mate bij aan de 16-11 zege op VEO door in de laatste twintig minuten slechts een strafworp tegen te krijgen. Vooral Tineke de Visser was goed op dreef door de hoofd aanvalster van de bezoekers aan banden te leggen en zelf drie keer te scoren. Zij hielp met Lennie Anholts (2), Henrik Hooimeijer en invaller Jelle Hooimeijer haar club bij 11-10 over het dode punt heen (16- 10). Velocitas behaalde in de streekderby tegen Madjoe een 15-10 overwinning dankzij een goede wedstrijdmentaliteit en sterk afvangen onder de palen. De Leiderdorpers misten op 3-2 tot driemaal toe een strafworp, waarna de Rijnsburgers via Remco van de Meeberg (2), Marloes Schoneveld en Hanne Veldman wel scoorden (3-6 rust). Arjen Bakker (2), Marjan Snatersen en Andre van Wallin- ga brachten in krap negen mi nuten de spanning helemaal te rug met 7-6, waarna de score; gelijk opging. Na 10-10 forceer den Marjan Snatersen, Iwo Nel son (2) en Emanuel Vlagsma de beslissing met knap uitgespeel de goals. KZ Leiden had op de training bewust langer op het schot ge traind voor het vier-puntenduel tegen Aurora. Dat betaalde zich in de eerste zeventien minuten gelijk uit met goals van Maartje van Berkum, Joost Kwestro (2), Bianca Witteveen en Didier Ca- ron (6-1). Ook het begin van de tweede helft bracht flink wat goals, zodat het niet meer span nend werd (9-6 rust, 14-6). Amper elf minuten had Fluks nodig om de wedstrijd tegen Reflex te beslissen, want toep stond het al 8-0 via Alexandra Braun, Inge en René Spaander man (2), Maaike van de Bosch en Ronald van Drongelen. Trai ner Robin Sommeling zette na rust (12-1) Mira van der Luyt en Arjan Kuijper in en ook de in vallers kwamen tot scoren te gen de zwakke opponent: 17-4 eindstand. De meeste regionale korfbal clubs staan halverwege het veldseizoen zwak. TOP, Fiks en Fluks draaien in de top mee, maar de overige teams bevin den zich in de onderste regio nen. Sporting Trigon, Pernix, Tempo, Crescendo en Velocitas zijn zelfs hekkensluiter in hun afdeling. Velocitas boekte wel vooruitgang door de streekder by tegen Madjoe in winst om te zetten. Na vier nederlagen won Spor ting Trigon eindelijk weer eens. Tegen DOS '46 werd het 16-13. „Dit is een goede opsteker voor ons. We zijn aan het opbouwen en dan een ploeg tijd en ver trouwen geven. Maar het is erg belangrijk voor de spelers dat zij weten dat zij kunnen terug- knokken", zei trainer Peter Schallenberg. Zijn ploeg toonde zich inderdaad gretig, ook al had zij in tegenstelling tot haar opponent geen zicht meer op de kampioenspoule. Trigon kwam na een moeizaam begin (2-5) goed terug en nam na rust (9-9) dankzij Dimitri IJzerman (3) en Amoud Lambooy zelfs een 13-11 voorsprong. Deze ging verloren, waama Wendy van Hooven, Maarten van Vliet en nogmaals IJzerman hun club alsnog in veilige haven brach ten. IJzerman viel geblesseerd uit, maar René Bekker toonde zich vooral in de verdediging een goede invalskracht. Dat was met de degradatiepoule in het zicht een hoopgevende consta tering. Tijdens het eerste kwartier nam TOP al gelijk behoorlijk af- stand van Wit Blauw. Tim van der Horst (3), Stanley Lardé, Je roen van der Wolf (2) en Petra van Niekerk maakten in deze fase 2-8. De aanvallers gingen door deze vlotte opening te veel op zoek naar eigen succes, zo dat de score stagneerde (6-9 rust). De lijstaanvoerder van de overgangsklasse A pakte de draad in het tweede bedrijf be- idse Studs boekten zondag in de streekderby in de ere e klasse van de landelijke hockeycompetitie tegen UM hvijk een benauwde 2-1 overwinning. Door die ze- jven de studenten ongeslagen en gedeeld koploper Toomburg, dat in Nieuwegein met 5-3 van de gelijk te club won. zijn geweest." Neef Herman Plantenga was 'in de derby tegenstander van de Studs-coach en bevestigt de woorden van zijn familielid. „We zijn gewoon nog niet vol doende ingespeeld. Een aantal van onze spelers woont ver van Noordwijk. Dat is vooral bij de training maar moeilijk te com bineren. Die lage trainingsop komst merk je vooral in de voorhoede. We scheppen vol doende kansen, maar zijn bij het afmaken niet scherp ge noeg. In deze derby waren we extra gemotiveerd, Wouter is tenslotte ook onze trainer. En zeker voor mij was het span nend, je^peelt niet elke dag een wedstrijd tegen een volle neef." 3 as bepaald niet de beste ijd van het seizoen", 1 de conclusie van speler- Wouter Plantenga over nauwde zege van zijn Studs op hef bezoeken- irdwijk. „Maar ook vorig teelden we al een heel ke wedstrijd tegen ze. :ic® ik als trainer op maan- ldffor dit team. Ik ken hun iten een beetje. Noord- ,oi aat momenteel voor mij kveel te laag op de rang- 'e moeten dus eigenlijk ■t luren. Het was een winst- irii maar als het 2-2 was ge- i, zou dat niet onterecht Tjalling ten Cate opende voor de Leidse Studs in de eerste helft de score, die in de tweede helft door Jasper Luijendijk tot 2-0 werd uitgebouwd. Noord wijk kwam terug via een re bound uit strafcorner van Mar- nix Achterberg, maar kon ver dere kansen niet benutten. Wouter Plantenga vond, dat een eventuele 2-2 niet onte recht was geweest. „Als Noord wijk zo blijft spelen, zullen de punten nog wel komen." Lukas van Schaik was bij Roomburg een tevreden coach. De 1 -0 achterstand bij Nieuwe gein na vier minuten werd via doelpunten van Rutger van Schik (2) en Michiel de Jong in recordtijd tot 1-3 bij de pauze omgebouwd. Halverwege de tweede helft, de score was in middels opgelopen tot 1-5, leid de de verslapte concentratie bij Roomburg nog tot twee treffers van de gastheren, die zo tot 3-5 terugkwamen. Van de Leidse eersteklassers kwam alleen Forescate' tot winst. Het bezoekende Haar lem werd na een 3-0 ruststand met 4-1 verslagen. In tegenstel ling tot vorige week, toen een 4- 0 voorsprong na de pauze uit eindelijk 7-6 verlies opleverde, werd in de tweede helft zeer ge disciplineerd gehockeyd. De normaal veilige 3-0, via een velddoelpunt van invaller-vete raan Derk-Jaap Engelen en een strafcorner en een strafbal van Gertjan Egberink, werd nu niet uit handen gegeven. Kort na rust werd het 3-1, maar Jelle Steensma vergrootte de marge weer naar de 4-1 eindstand. De score had nog hoger kunnen uitvallen als in het vervolg van de wedstrijd twee corners niet op de lat waren beland. Voor Alecto was het bij Am stelveen een dubbeltje op zijn kant. Maar het kleine muntstuk viel wel verkeerd. De gastheren scoorden keurig verdeeld over helften twee maal uit een cor ner. De Leiderdorpers kregen meer mogelijkheden, maar al leen Dirk van den Beid liet uit een strafcornervariant een tref fer aantekenen. Bij LOHC Lei den nam Dirk-Jan Oomens de openingstrefeer voor zijn reke ning. Daarna was het alleen nog maar VW uit Amsterdam dat de klok sloeg: 1-8. In de derde klasse werkte Ca twijck een spannend duel met Kraaien af. In de eerste helft lie pen de duidelijk betere gasten tot 1-3 uit. Alleen Ronald Sieval kon in de eerste helft doelpun ten. Via Robert-Jan Groeneveld en een corner van Ernst-Jan Hogewoning kregen de Katwij- kers in de tweede helft zelfs nog winstkansen. Na twintig minu ten, waarin Woerden naar 4-0 uitliep, kon Alphen de gasthe ren voldoende bijbenen. Inha len was voor de grotendeels vernieuwde ploeg echter niet meer mogelijk. Hisalis leed in de vierde klas se een kleine 1-0 nederlaag bij Waddinxveen. Bij de rust was nog niet gescoord. Voorhout was met 4-0 de mindere van gastheer Evergreen. ter op en liep dan ook vrij een voudig langs 12-18 door naar 18-14 winst. Talenten Bregtje van Drongelen en Sander Harmzen mochten invallen, wat voor Harmzen zijn eerste optreden op het hoogste niveau betekende. Pernix was als collectief be duidend minder dan ODO(M) en verloor dan ook afgetekend met 18-11. Raymond Boerman, Sjoerd van der Kooij (2), Mirjam van der Giessen en Saar Kar stens zorgden voor een 8-6 ruststand. Dat gaf nog perspec tieven op een behoorlijk resul taat, maar die waren in twaalf minuten verdwenen (14-8). De ze vlotte tegenslag brak het zelf vertrouwen van de jonge ploeg. Sander Houweling maakte na derhand een verdienstelijk de buut in de hoofdmacht. Alleen in de beginfase kon Tempo in het spoor blijven van Tweemaal Zes (8-5). De Alphe- naren raakten door het uitval len van Marcel Hanegraaff (en kel) in de twintigste minuut dermate van slag, dat de achter stand opliep tot 11-5 (rust). Na de pauze viel ook nog eens Marcel Haagsman met een en- Emanuel Vlagsma van Velocitas in een stijlvolle actie tegenover Marco Ravensbergen van Madjoe. foto mark lamers r Plantenga van Leidse Studenten probeert in de streekderby de Noordwijkse keeper David Essink te omspelen. De actie bleef zonder succes.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27