Mark van Belkum schaadt zijn ploeg Fout aan jury tafel wordt Blitz fata Sport Waterpoloërs Katw blijven maar winne Eerste zege voor Steijn Sports RDC wint op veerkracht en vechtlust MAANDAG 16 OKTOBER 2000 De met veel tromgeroffel aangekondigde streekder- by De Zijl/LGB - Vivax is uitgedraaid op een ware anti-climax. Het duel vol deed lange tijd aan de hooggespannen verwach tingen, maar door de uit sluiting in de derde perio de van Vivax-speler Mark van Belkum verdween de spanning snel in zwembad De Zijl. De Zijl/LGB profi teerde optimaal van de misstap van de routinier en haalde fors uit: 12-3. LEIDEN WIM SIERA De confrontatie in de eerste klasse stond bol van de senti menten. De gebroeders Ivo en Serge Dietz spelen al sinds mensenheugenis voor Vivax maar besloten deze zomer hun heil te zoeken bij De Zijl/LGB. Vivax-trainer Michel van der Zeeuw versterkte zijn selectie met de 35-jarige oud-interna tional Mark van Belkum. Ook Alex Bolomey en Marco Mulder maakten hun opwachting in het eerste. Vivax behaalde in de eerste twee wedstrijden meer punten dan de Leidse ploeg, die dan ook een tikkeltje nerveus aan de derby begon. Vooral Ivo Dietz wilde zich bewijzen tegen zijn oude strijdmakkers. Hij nam het doel van doelman Hagen- dijk te pas en te onpas onder vuur. Ook zijn oudere broer Serge kon in de openingsfase zijn draai nog niet vinden, maar hij slaagde er wel in vanaf zijn favoriete stek, de midvoorposi- tie, tot tweemaal toe een over- talsituatie te bewerkstelligen. Leidsman Jan van den Brink uit Leiderdorp kende overigens in deze situaties weinig mededo gen met de Vivax-spelers. De ploeg van Van der Zeeuw bleek goed bestand tegen de aanvalsgolven van de Zijl/LGB. Vooral het uitspelen van een numerieke meerderheid, in het WATERPOLO Ér ii a*Sm IBïï Rob Dubbeldeman (Zijl/LGB) waagt een schotpoging, Martijn Odems (Vivax) kijkt toe. De Zijl/LGB won de derby met 12-3. waterpolo toch essentieel, ging de de Leidse equipe slecht af. Doelman Willem Peter Hagen- dijk was de uitblinker bij Vivax, dat als eerste de score opende. De volwassen en stoïcijns spe lende Niels Plasmeyer aarzelde niet bij het nemen van een vrije worp buiten de 7 meter en schoot de bal onberispelijk ach ter doelman Robert van Berkel. Doelpunten waren duur in De Zijl. Tot ver in de derde pe riode prijkte er een 3-3 stand op het scorebord. Toch begon in dat stadium de nederlaag van Vivax zich af te tekenen. De aanvallers Plasmeyer en Van Belkum waren nog maar zelden voor het vijandelijke doel te be speuren, terwijl het Leidse aan- valsspel steeds dwingender werd. Het was wel wrang voor Vi vax, dat juist het overgestapte duo aan de basis stond van de Leidse puntenwinst. Serge Dietz rondde een individuele actie af bekwaam af (4-3) en Ivo Dietz stelde Rob Dubbeldeman in staat zijn doelpuntje mee te pikken (5-3). Het lijntje knapte helemaal toen de als vanouds op het randje spelende Mark van Bel kum bij een inzwemactie zijn opponent Johan Kluivers met een elleboogstoot raakte. De beslissing van arbiter Van den Brink liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Vivax moest het stellen met een man minder. Het was voor De Zijl/LGB toen een koud kunstje om Vivax in de laatste periode op een grotere achterstand te zetten en FOTO HENK BOUWMAN de Oegstgeestenaren de eerste nederlaag van het nog prille sei zoen te bezorgen. De Zijl/LGB - Vivax 12-3. Periode standen: 1-1, 3-3, 5-3 en 12-3. Doel punten De Zijl/LGB: Ron Ugtvoet (3). Rob Dubbeldeman (2), Ivo Dietz (2), Bas Meegdes (1). Micha Prins (II. Ro bert Kleywegt (1). Twan Martijn (1) en Bas Meegdes (1). Doelpunten Vivax: Mark van Belkum (1). Niels Plasmeyer (1) en Martijn Odems (1). Katwijk blijft aan de winnende hand. Het Amstelveense De Fu ten werd met 12-6 verslagen. Binnen drie minuten had Kat wijk een 4-0 voorsprong op het scorebord gebracht. De ploeg van Ruud Plouvier verslapte en stelde De Futen in staat om te rug te komen in de wedstrijd. Na de 4-4 in de tweede periode was Katwijk weer bij de les. Plouvier: ,,Als we de gehele wedstrijd geconcentreed blij ven, is er niets aan de hand. Na de 4-4 gaven we weer even gas en direct hadden we weer een marge van enkele doelpunten. Drie overwinningen, het gaat goed." Na de derde periode stond Katwijk op 8-5, het eind-1 signaal kwam bij 12-6. Topsco rers bij Katwijk waren Kjelld Boonstoppel (3), Dirk Haasnoot (3), Mark Sieval (2) en Alex Sie- val (2). Sassenheim won met 5-7 van Westland. De Sassenheimers sloegen in de tweede periode het beslissende gat. De 1-4 voorsprong kwam in de derde periode nog even in gevaar, maar goed keeperswerk van Donald van Leeuwen sleepte Sassenheim er doorheen. In de laatste periode werd de eind stand bepaald op 5-7. Bij Sas senheim was Raymond Kerk vliet het productiefst met drie doelpunten. Alkemade verloor nipt van Barracuda. De 4-5 nederlaag was niet nodig geweest. In de laatste minuut bij 4-4 kreeg Al kemade een man meer. Het Al- kemadense schot spatte uiteen op de lat. Barracuda had de re bound en counterde naar de overwinning (4-5). De doelpun ten voor Alkemade kwamen op naam van Jeroen Duvekotte (2), Bram Nugteren en Ruud Koster (beiden 1). Koudekerk behaalde een zwaarbevochten maar wel ver diende overwinning op Water vlo. Na een goede start (0-2 en 2-4) viel Koudekerk wat terug. Watervlo rook zijn kwam op 5-4. Nog voi strijken van de dertj had de ploeg van Ma weer orde op zakej Lars Bersma en Alexj der Schalk brachten I weer aan de goede k* score. In de laatst* kwam de zege niet n vaar. De Kouderkerla rers waren Lars Be Alexander van der J allebei twee goals. De vrouwen van hadden geen kind aai de. De 12-3 uitslag sp zich zelf. Na de nedei Gouwestaete en het g tegen UZSC was dit zege van de ploeg van de Olthof. Tamara Lag te een verdienstelijk Voor LZ waren Natas en Bernadette Roelofs op schot. Ze scoorde drie keer. De vrouwen van D< verloren met 4-5 van ve team van DONK kwam van een grol stand (1-5) nog bijnaI punt zat er in de sloi meer in. Voor Zijl/LGE alleen Ingrid Ouwei meer dan eens. AZC winna Zilveren Sl( Het Zilveren Sleutel] is evenals vorig jaar nen door de watei van AZC uit Alph landskampioen wc voor het optreden in ropa Cup al hun den. Het organisen 1886, met de nieuw Wim Siera op de bai derde. Van Bran wonnen de Leidenai tegen PSV werd hel Ham en AZC bleken i SQUASH PETER KLEIN De mannen van Steiji^Sports hebbeti in de der de speelronde van de landelijke squashcompe- titie hun eerste overwinning geboekt. Zaterdag werd in Rotterdam Kralingen met 4-1 verslagen? De mannen van Sport City staan in de promo tieklasse ongeslagen aan kop. De overwinning van Steijn Sports was een re gelmatige. Kopman Marco Wiesehahn en singe laars nummer 3 en 4, Tom Trowell en Marco van den Berg boekten allen een 3-1 zege op hun tegenstanders. Arthur Smit verkocht zijn huid erg duur, maar moest met 9-10 in de beslissen de vijfde game toch nog buigen. De Voorscho- tense vrouwen klopten in de promotieklasse het bezoekende Squash Delft 3 via het bonuspunt. De winstpartijen van Annelie Wisse en Ingrid Rijkers waren met ruimere cijfers dan de neder lagen van Carine Fredericks en Evelien de Groot. De vrouwen van Hill Safety/SRC Alphen be ginnen een beetje gewend te raken aan de eer ste divisie. Tegen het Utrechtse All Inn leed de promovendus een 4-1 nederlaag. Andrea Steffes was met een persoonlijke 3-0 de bezorger van het allereerste winstpunt. Angelique Komen (7- 9 8-10 5-9), invaller Sannie Bombeeck en kop- vrouwe Marjolein Vertogen verloren met 0-3. Het duel van de Alphense mannen zaterdag in Roosendaal bij Extra/Sieben werd uitgesteld. In de promotieklasse schreven de mannen van Sport City hun derde overwinning op rij op hun conto. De 4-1 overwinning bij Steijn Sports 2 was zwaarbevochten, alleen Rob Schouten opende met een regelmatige 3-1 winst op Bart Albers. Marcus van Duin was na vijf lange games met 9-7 6-9 7-9 9-2 en 10-8 maar nipt de meerdere van Tom Trowell. Gilles Hoek van Dijke verloor tegen Marco van den Berg de eer ste game met 5-9 en pakte de volgende drie games pas met minimaal verschil, 10-8 9-7 9-8. Mare Minnee ging na 10-8 in de eerste game met 1-3 ten onder tegen Andrea Toni, die daar mee het enige Voorschotense punt pakte. Schouten zorgde in klasse IA voor team 2 als enige voor een punt tegen Kralingen 2. Het Leidse reserveteam bij de vrouwen was in Hoofddorp met 4-1 de baas over Meersquash 3. Kopvrouwe Lien van Eeghem en nummer 4 Cocky de Wolf wonnen met 3-0. Nelleke van Duijn stond een game af aan Dominique Veld huis. Marjolein Pronk was met 2-3 de mindere van Frida Jurray. Sport City 3 was met 0-5 niet opgewassen tegen het bezoekende De Diepput. Alleen Suzanne Langerak was met 2-3 in games dicht bij een puntje. Hannie Korthof en Marieke van Dam wonnen een game. voor Els Ruiter werd 0-3 genoteerd. In de promotieklasse boekte Dekker War mond een zwaarbevochten 4-1 zege bij Squash Delft 3. Invaller Martin Engels startte met een 1- 3 nederlaag, die door 'stofeuiger' Meindert van der Poel met 3-0 weer werd rechtgezet. Fred van Dijke pakte de tweede game na een 1-8 achterstand met 10-8 en kwam daarmee twee games voor te staan. In de beslissende game herhaalde de Warmondse kopman bij een 5-8 stand en drie matchpoints tegen dit hoogstand je. Ton Creighton tenslotte zette een 0-2 achter stand in games eveneens in een 3-2 zege om. ESA/Estec was in de eerste klasse veel te sterk voor het bezoekende Westvliet. Van het kwartet, Mike Berman. Andreas Mauroschat, Bernard Lefranc en Chris Jewell verloor alleen Mauro schat een game. Bij de reserves zorgde Sylvain Prezelus tegen Victoria voor het enige winst punt DAMMEN*JAN BEY In de derde ronde van de lan delijke damcopipetitie greep de Rijnsburgse Dam Club dankzij veerkracht en vechtlust de winst tegen PWG. De dammers van Samen Sterk (Hazerswou- de) wonnen ruim van het voor af als titelkandidaat bestempel de Constant. Het Leids Damge- nootschap versloeg Den Haag. RDC-PWG 11-9 Arjen de Mooij verloor al snel een schijf zonder compensatie en Dennis Bosch had al na een half uur spelen een dam op zijn bord. De score liep tot de tijd- controle wel gelijk op: 5-5. Cees Varkevisser bleek een zet dub bel genoteerd te hebben, waar door hij een reglementaire nul ontving. Toen daarna ook nog Eric-Jan van Reenen zijn ge wonnen stelling (in tijdnood) verprutste, stonden de Rijns burgers met 5-7 achter. Zij gin gen toen wat opportunistische!" spelen en dit resulteerde in overwinningen voor Richard Kromhout en Dick van Dijk. Bij 10-8 voor RDC lag de druk ver volgens op de schouders van Cor van Dusseldorp. Deze maakte remise, wat voldoende was voor de overwinning. Constant-S. Sterk 7-13 Captain Raymond van Es was vooraf tevreden met een kleine winst, maar het wedstrijdbeeld verraste ook hem enigszins. De Hazerswoudenaren verloren geen enkele verliespartij. Sa men Sterk deelt de koppositie met het sterke DDV uit Dor drecht, de tegenstander in de voorlaatste competitieronde. De strategie van Van Es is sim pel maar doeltreffend: aan de lagere borden stelt hij 'punten- machines' op, zoals bijvoor beeld Cees de Gelder. Als die hebben gewonnen, geeft hij de opdracht aan de overige dam mers iets meer te forceren. Dit seintje kwam in deze wedstrijd reeds na de winst van Ronald van Egmond. Na een aantal de gelijke remises won De Gelder van zijn zwakkere tegenstander en toen was de strijd beslist. Dat ook Bram Doeves zijn partij won, was een meevaller. Den Haag-l.DG 8-12 Nadat Evert Bronstring, na slechts twee speeluren LDG aan de leiding had gebracht kwam de winst geen moment meer in gevaar. LDG liep, na enkele re mises, verder uit door fraaie winstpartijen van Fred Ong (te gen Den Haag's topspeler De Groot) en Henk Meester, die schijfwinst boekte en een eind spel afpakte. Dick den Ouden (in een superieur eindspel) en Jan Slingerland (liet damdoor- braak toe) stonden beiden ge wonnen, maar lieten de partij en in remise verzandden. Schiedam II - RDC II12-8 Pech voorkwam een zege voor RDC. Na een vlotte winst van Arno Kooloos stonden drie RDC-partijen zo goed als ge wonnen. De Schiedammers hadden hun opstelling slim door elkaar gehusseld. Zo speelde Mariëlle Kromhout te gen de sterke P. Bastiaanse. Ze had een schijf gewonnen, maai de geslepen Schiedammer wist af te wildcelen naar een remise stelling. Arie Schoneveld won met een slagzetje een mooi flankspel, maar Casper Vroegop, Fons van der Plas en Nico Mul moesten in een pun- tendeling berusten. Piet van Eg- mond, Jan Schijff, Gera Hol en Cees van der Bosch verloren. BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Blitz verloor in Den Haag met 75-72 van Jumpers. Hoewel het de vierde nederlaag op rij bete kende voor de Voorschotenaren zag coach Sid Bruinsma het toch als een ommekeer. „We hebben wat omzettingen ge daan. Het plan was om de spe lers veel vrijheid te geven, zodat ze hun eigen verantwoordelijk heid moesten nemen. Maar met de nieuwe spelers die we hebben ging dat niet, die zijn dat niet gewend. Nu hebben we wat meer zekerheid ingebouwd in de vorm van wat vastere aan- valspatronen en dat ging al een stuk beter. Het had voor Blitz nog beter kunnen gaan als een score van center Albert Stuijfzand niet bij Jumpers was geteld. „Dat kostte ons dus vier punten", aldus Bruinsma, die geen protest aantekende toen hij de fout ontdekte. Blitz, zonder de ge blesseerde Wouter Raasveldt en Erik Kortekaas, keek driekwart van de partij tegen een kleine achterstand aan. Tien minuten na rust (42-35) was Blitz weer op gelijke hoogte met Jumpers, dat over een brede selectie be schikte en vlot doorwisselde. In de slotafse had Blitz zelfs nog winstkansen, maar kon het net niet afmaken. „Het spel was echt al stukken beter", vond Bruinsma. Als we echt in vorm zijn kunnen we best van deze jongens winnen. We hebben het licht aan het eind van de tunnel gezien." Scores Blitz: Noort 24, Vegter 16, Sme ding 12. MSV blijft uitstekend presteren. In Noordwijk werd Rotterdam 2 met 96-68 opzij gezet. Rotter dam, net als MSV een jonge ploeg, werd vanaf het begin overklast. De Noordwijkers be wogen goed in de aanval en ie dereen kreeg de kans om te scoren. Bart Koek was voor rust (44-27) al in foutenlast geko men, zodat de center in de tweede helft maar beperkt in zetbaar was. Hij zorgde echter in zijn spaarzame minuten voor de nodige rebounds en goede verdediging. MSV ging rustig verder, en maakte in de slotafse het karwei met een serie fast- breaks goed af. Soores MSV: Van Leeuwen 27. Van der Holst 18. Jordan 16, Koek 10. Driessen 10. BS Leiden herstelde zich knap van de nederlaag van vorige week. Challengers 2 werd in Hoofddorp het slachtoffer van de Leidse wraakoefening: 64-87. Tim Bakker zette de toon door na 20 seconden al de eerste driepunter door de ring te gooi en. Van de eerste 17 punten had Bakker er zeven en Timo Versteegen tien. Leiden-coach Lonneke Bransz doet een doelpoging namens Grasshoppers. Martin Hoekstra had zijn aan val wat aangepast aan het spel van Versteegen en die toonde zijn dankbaarheid door bijna tot een 'triple-double' te ko men. Slechts twee assists kwam hij tekort om in drie categorie- en in de dubbele cijfers te ko men. Leiden plaatste na rust (34- 47) de beslissende demarrage en bracht het verschil boven de 20 punten. Grote man in die fa se was Erik-Paul van Weeren, die over de hele wedstrijd tien van de dertien schotpogingen doel zag treffen. Challengers kwam er verder niet meer aan te pas. Scores BS Leiden: Versteegen 24 (12 De \TOuwen van Univentio/ Grasshoppers leden in Katwijk een kleine nederlaag tegen landskampioen Den Helder: 48- FOTO HENK BOUWMAN 60. De lijstaanvoerder uit de marinestad gaat tot nog toe als een orkaan door de eredivisie heen. Het kleine verlies van Grasshoppers was dus een re delijke prestatie. Coach Rick Driesen was echter nog niet te vreden: „Ze hebben verschrik kelijk hard gewerkt, ..dat staat voorop. Als je altijd zo je best doet kunnen ze je weinig ver wijten. Alleen was ons schot percentage veel te laag om te kunnen winnen." Grasshoppers kwa door de pressieve heen die Den Helder delsmerk heeft. Ook Katwijkse defensie zid gen het snelle Heltk valsspel. Behalve dan ternational Laura Kooi name voor rust (25-3(1 baar was en 19 punter tekenen. Echter, met ring van Marloes Drie afwerken bleef een p of het nu van onder i was of van afstand. Scores Grasshoppers: Drie BV Leiderdorp kwam playoff-kandidaat Jollj in eigen huis niet 52-100. De thuisd steeds zonder de i Marije de Groot, leedi ningsfase veel balverl de agressieve press v ten uit Tubbergen ern een op grote achtersim In het tweede kwart k derdorp af en toe door, zodat er wat scoord kon worden, gehd was Leideidor niet scherp. De ploeg ogen uit naar de actie international Daphne (27 punten). Het afstfl de spelverdeelster Jumpers was een te gi ve. Leiderdorp-coach enko Lakner was tele maar hield nog hoop in een zone gaan ve wordt het verschil niel Maar ik wilde dat de i moesten leren om m te spelen. Daar hebbf aan als we straks teg moeten waar we wel nen winnen." Scores BV Leiderdorp: Sn Zegveld 11 „Iedereen denkt datp even wint, maar dat i vertolkte Lisse-coach Vegten zijn gevoelens 57 overwinning van B' Akrides. Hoe kwetsb was, werd direct na de 33) duidelijk. Geplaagi foutenlast van Joke val vel en Monique Kortn Hans van Vegten op 1 terugvallen. Wissels d lans in de ploeg niet i kwamen. Bevrijd van tegen de eerste nedei lopen, ontketende Ak inhaalrace, die naar duel vorderde steeu vormen aannam. Een niets-offensief bracht uit IJ muiden zelfs l sprong. Louter op knokte Lisse zich vi van de sterk spelendt Duivenvoorde Kortman terug in de v« Scores BV Lisse: Duivel Kortman 11Joke van de H

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26