PSV heeft een motivatieprobleem yenoord bezit de eigenschap van een kampioen Voetbal Haaranalyse ~4una voor één dag in het gips ie* oven Wilfred Bouma mist woensdag vrijwel zeker de 'Tr ipions League-wedstrijd tegen Manchester United. De er raakte zaterdagavond tegen NEC geblesseerd aan de lin- t V ^el na een schop van Pieter Collen. Om Bouma alsnog te stomen voor het treffen op Old Trafford is zijn enkel gis- jvoor één dag in het gips gezet. Pas in de loop van vandaag - c |e definitieve schade worden vastgesteld als Bouma in het maziekenhuis in Geldrop een MRI-scan ondergaat. Hoe- ij zelf nog een slag om de arm houdt, lijkt de kans gering 'b ouma morgen met PSV naar Manchester vliegt. „Ik vrees Durj rgste, maar ik sluit nu nog steeds niets uit. Hopelijk valt het "Trainer Eric Gerets zette zaterdagavond kort na het tref- i8 iet NEC (0-0) al een streep door de naam van Bouma. „Ik em strompelen. Dan weet ik meestal genoeg: die is er te- -1 Manchester niet bij." In de ziekenboeg van PSV lost Bouma a# Arnold Bruggink af. De Tukker werd zaterdag tegen NEC c,: aard voor het duel met Manchester United. Bruggink keert weer terug in de selectie van PSV. n Wonderen breekt pols isa bdam Kees van Wonderen heeft gisteravond tijdens de idstrijd bij Sparta zijn pols gebroken. Onderzoek in het zie- uis moet uitwijzen hoe lang Feyenoord de aanvoerder missen. Ook Tomasz Rzasa haalde het einde van de wed- niet. Hij moest zich in de rust van de stadsderby met een 'toog vrije ernstige heupblessure laten wisselen. Het is nog lekend hoe lang Feyenoord beide verdedigers moet mis- ,Bij Kees hangt dat van de breuk af', legde trainer Bert van vijk uit. „Bij een mooie breuk hoef ik hem misschien ts enkele weken te missen, anders enkele maanden. In het van Rzasa hoop ik dat hij geen scheurtje in zijn heup Dan wordt het namelijk een heel vervelende affaire." Van 2-Injkwil nog niet aan versterkingen denken. „We zitten in- iad niet ruim in de verdedigers. Toch wil ik niet in paniek ien direct de markt op gaan. Ik ga eerst proberen de pro- en met eigen jongens te verhelpen." rste nederlaag voor Den Bosch rdaM' FC Den Bosch heeft zijn eerste nederlaag in de eer- ivisie te pakken. De in grote bestuurlijke en financiële pro- c' en verkerende koploper verloor op Woudestein de topper E; i Excelsior: 2-1. Telstar won verrassend bij Emmen (2-1) en nu derde met een punt minder, maar een duel meer dan abanders. FC Den Bosch houdt echter de beste papieren de eerste periodetitel. Onderin blijft MW aanmodderen, mburgers, vorig seizoen nog eredivisionist, verloren bij Go j, d Eagles: 1-0. In Rotterdam stond Excelsior via Simr en Duden al na 31 minuten met 2-0 voor tegen FC Den Bosch, k alverwege de tweede helft bracht voormalig Spartaan ad de Brabanders terug in de wedstrijd. Er waren nog en- ansen op de gelijkmaker, maar Excelsior hield met tien S: stand. Telstar blijft verrassend presteren. Na enkele mage- en staat de ploeg uit Velsen fier in de top van de eerste di- Ook Emmen verkeek zich in eigen stadion op de kracht 'elstar: 1-2. Levant zorgde in de tweede helft voor de winst. nmen kreeg Arts in blessuretijd nog rood (2x geel). Ook nan Ponk van FC Zwolle haalde in de wedstrijd tegen Dor- it'90 het einde niet. De Zwollenaren verloren piet 2-1. Bij creeg Van Raalte rood (2x geel). De Limburgers gingen met 1 nederlaag weg bij Cambuur Leeuwarden. Haarlem in eigen huis niet langs Veendam: 1-1. Bij Volendam - bleef het 0-0. Top Oss won uit bij Heracles met 0-1. Landskampioen verspeelt in zevende competitieduel alweer zevende punt De landskampioen sleept zich dit seizoen stuurloos door de eredivisie. Voor clubs als De Graafschap, Sparta en Fortuna Sittard haalt PSV, als voorbode voor de Euro League, kennelijk nu al de neus op. Aan de vooravond van een nieuw treffen op een toplocatie (Old Trafford) tegen een Europese topploeg (Manchester United) ont lokte het niet voor het eerst een striemend fluitconcert. NEC bleef ook in Eindhoven probleemloos overeind (0- 0). eindhoven mark caldenhovcn Volgevreten vedetten kun je het jonge stel van PSV nauwelijks noemen. Zoveel heeft de lands kampioen de afgelopen jaren ook weer niet gewonnen. Niet temin openbaart zich bij de Brabanders onmiskenbaar een motivatieprobleem. Trainer Er ic Gerets haalde de schouders op bij vragen over het schrij nende gebrek aan inspiratie bij zijn ploeg. „Het is het tegenge stelde van het vorig seizoen. Toen waren we in de Cham pions League niet vooruit te branden. Nu wel, maar gaat het in de competitie niet naar wens. Ik heb er echt geen ver klaring voor." Voorzitter Harry van Raaij constateerde wel dat het overla den programma van de inter nationals van PSV niet bevor derlijk is voor het kneedwerk van zijn trainer. In de voorbije weken, zo zei Gerets enigszins gekscherend, was de techni sche staf in overtal ten opzichte van de selectiespelers. De rest was her en der over Europa uit gewaaierd. „Ik stond deze week met vier veldspelers en drie keepers op het veld", zei Gerets veelbetekenend. „Ik wil me er niet achter verschuilen, maar het is wel een feit." Kevin Hofland, één van de weinigen die tegen NEC wel kon bogen op een meer dan be hoorlijk optreden, beaamde de argumentatie van Gerets. Hij was tien dagen op reis geweest met Jong Oranje. „Toen ik terug was, heb ik alleen maar gesla pen. In deze fase is rust het be langrijkste van alles. Kennelijk was nog niet iedereen uitgerust genoeg. De remise tegen NEC bete kende alweer het zevende ver- liespunt in zeven wedstrijden. En PSV mocht niet eens klagen over het competitieschema in de eerste maanden van het sei zoen. Wie achtereenvolgens De Graafschap, Willem II, FC Utrecht, Fortuna Sittard, Spar ta, FC Groningen en het nog immer ongeslagen NEC treft zou op voorhand meer dan 14 punten hebben ingecalculeerd. Bovendien kan PSV alleen in de tweede helft tegen FC Utrecht bogen op een indrukwekkende prestatie. Voor de Eindhovense fans is er in de Champions League meer te smullen geweest. Voor klinkende namen als Dynamo Kiev en Manchester United kan PSV zich kennelijk wel opladen. Vermoedelijk laat de titelhou der aan de vooravond van de weken van de waarheid - ach tereenvolgens Manchester Uni ted (uit), Dynamo Kiev (uit), Ajax (thuis), Vitesse (thuis), FC Twente (uit), Anderlecht (thuis) en Feyenoord (thuis) - weer wel zijn ware gezicht zien. Tegen NEC was PSV er met z'n hoofd geen moment bij. De ploeg van Johan Neeskens handhaafde dan ook probleem loos de ongeslagen status. Ster ker nog, de Nijmegenaren mochten in de bloedeloze ver toning meer aanspraak maken op de overwinning dan PSV. Tot twee keer toe dook Patrick Ax op voor Ronald Waterreus. Beiden keren miste de speler van Jong Oranje de scherpte. PSV telde drie kleine kansjes, voor Kezman en de invallers Kolkka (voor de geblesseerd ge raakte Bouma) (Rommedahl). Gereis erkende dat PSV - op nieuw - ver onder de maat was gebleven. „We hadden vandaag niet voldoende in huis om NEC te verslaan. Ik moet zelfs erken nen dat de beste kansen voor hele huishouding van PSV is dit dan ook een enorme ontgoo cheling. Het is te hopen dat we woensdag wel weer present zijn." PSV: Waterreus; Van der Weerden, Ni- kiforov, Hofland en Heintze; Romme- Aan het haar van Bayer Le ver kusen - trainer Ch ristoph Damn is op het eerste gezicht niks vreemds te zien. Melkboerenhondenhaar. Je vermoedt een kappersbe- zoek, afhankelijk van het wed strijdschema van Leverkusen, van eens per vijf, zes weken. Veel werk heeft de kapper niet aan Christoph. Een kwartiertje en Herr Daum is weer het heertje, 'n Heertje met melk boerenhondenhaar, dat wel. Uit de tijd dat je in Nederland nog zaterdag om zes uur Duits voetbal op de televisie kon zien, herinne ren u en ik ons Daum als trai ner van FC Köln. Bij wed strijden van Köln liep langs de lijn altijd een druktema- kerig type zich geweldig uit te sloven en van boosheid de haren uitzijn hoofd te trek ken: Daum. Alsof de duvel ermee speelde, werkte FC Köln zijn wedstrij den meestal afin de regen, waardoor Daum vaak de in druk van een verzopen kat wekte, wat z'n kapsel nietten goede kwam. Nat aan dat trai- nershoofd vastgeplakt melk boerenhondenhaar. Nee, die Daum leek ons geen hoogi/lie- ger. Bij Bayer Leverkusen is Daum dan ook prima op zijn plaats. Wddr de Leverkusers ook spe len, uit of thuis, voorde Champions League, het regent dl-tijd. Vorig jaar werd Lever kusen uitgeschakeld door Ma- ribor, in een hoosbui, niet nor maal, geen kapper tegen opge wassen. Nu staat Daum, die zelf een anoniem amateurvoetballer was, op het punt bondscoach te worden en na al dat geploe ter in de regen in Keulen en Le verkusen gun je hem dit ambt van harte. Maar - en wéér, als of de duvel ermee speelt - het was niet de week van de bondscoaches. Een opsom ming, zonder de intentie com pleet te zijn: Niet goed genoeg. Kevin Kee- gan. Ontslag aangeboden. Noorse coach. Je gehoor met stalen smoel werk ervan moeten overtuigen dat er echt geen kleine voetbal landjes meer bestaan. Oosten rijkse coach (na 0-1 overwin ning op Liechtenstein). Zwevend tussen hemel (Cy prus) en hel (Portugal). Louis. Overleden. Flek Schwartz. Erg erg erg. Het één nog erger dan het ander maar tegelijk ook niets, vergeleken bij wat Daum doormaken moet. Afge schilderd als junk en hoerenlo per. Aan het hoofd van de laster campagne staan Franz Beck- enbauer en Uli Hoeness, de Snip Snap van Bayern Mün- chen. Deze krant noemde de hetze tegen Daum .zwaar onder de gordel" en „mensonterend" en verwees in een poging hiervan de oorsprong te verklaren naar de rivaliteit tussen Bayern en Bayer èn naar een oude vete tussen Daum en Hoeness. Die vete zou kun nen. Wat Hoe ness uithaalt met Daum lijkt in alles op een afrekening. Dat Daum werk nemer is van het door Bayern geha te Bayer is niet doorslaggevend. Rudi Voller - doet qua kapsel nog voor Daum onder - die het nu als interim-Bun- destrainer zó goed doet dat hij van de Miinchener maffia blij ven mag, is ook in dienst van Leverkusen. Afkomst speelt dus geen rol. Het is een vete, maar welkeen waarom? Wat heeft zo een wig gedreven tussen Daum en Hoeness? Hieromtrent zwijgen helaas nog alle kranten. (Ooit, in de dagen van het gro te Bayern, werden de Münche- txaren door nota bene de ama teurs van FC Köln uit Der Po- kal gestoten. Eén van de 1. FC Köln-Amateure: jawel, Daum, dezelfde. Kan het zijn dat Christoph die dag Uli de bal door de benen speelde of na af loop naar hem het gebaar maakte van lange neus? Zeg niet meteen nee, aan oude ve tes liggen soms de kinderach tigste gebeurtenissen ten grondslag.) Daum heeft nu, om zijn ge zicht en zijn baan te redden, zijn toevlucht genomen tot een haaranalyse. Je staat er ver steld van wat ze allemaal aan je haar kunnen zien. (Alles! Je kapper ziet het direct als je rood staat bij de bank). Als ze nou eens een kort plukje haar van Louis afknippen, zou daar dan uiteindelijk na vier weken laboratoriumonderzoek uit af te leiden zijn dat het bondscoachschap hem tot nu toe zwaar gevallen is? Dacht u van niet dan! Frank Snoeks EREDIVISIE Willem II - FC Utrecht 6-2 (2-0). 28. Landzaat 1-0, 43. Ceesay 2-0, 48. Bombarda 3-0. 57. Gluscevic 3-1, 64. Arts 4-1 (strafschop), 70. Gluscevic 4- 2, 75. Van der Gaag 5-2 eigen doel punt. 89. Abdellaoui 6-2. Scheidsrech ter: Van Egmond. Toeschouwers 13 800. Gele kaart Oliseh (FC Utrecht). Roda JC - FC Groningen 2-0(1-0). 19 en 60. Anastasiou 1-0 en 2-0. Scheids rechter: Van Dongen Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Vrede (Roda JC). Drent. Johansson. Broerse (FC Gronin gen). PSV - NEC 0-0. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Ramzi (PSV), Collen. Hesp, Zon neveld. Verhoeven en Latuheru (NEC). FC Twente - Fortuna Sittard 1-1 (1-0). 32. Vennegoor of Hesselink 1-0, 49. Gerritsen 1-1. Scheidsrechter Oskam Toeschouwers: 12.950. Gele kaart: De Witte, Booth, Cairo, Karnebeek (FC Twente), Van der Hoeven, Paciorek, Vol- mer (Fortuna). SC Heerenveen - RKC Waalwijk 1-1 (1- 0). 19. Talan 1-0, 46. Human 1-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toerschou- wers: 14.200. Gele kaart: Hansma (Heerenveen). Vitesse - Ajax 3-2 (1-1). 9. Sikora 1-0, 33. Machlas 1-1, 53. Chivu 1-2 (straf schop), 61. Janssen 2-2, 79. Amoah 3- 2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 29.000. Gele kaart: Zoetebier, Janssen, Amoah,Sikora (Vitesse), Vierklau (Ajax) RBC - De Graafschap 2-4 (2-3). 14 Turpijn 0-1.20 Vos 1-1, 27. Cales 2- 1, 30. Tchangai 2-2, 35. Valeev 2-3, 72. Frankel 2-4 Scheidsrechter: Luin- ge Toeschouwers 5371 Rode Kaart 47. Cales (RBC/2x geel)), 59. Meerdink (De Graafschap/2x geel). Gele kaart: Vos (RBC), Tchangai (De Graafschap). Sparta Feyenoord 1-4 (1-1). 33. Kor- nejev0-l (strafschop), 40. Marbus 1-1, 85. Bosvelt 1-2, 88. Paauwe 1-3, 90. Kalou 1-4. Scheidsrechter Bossen Toeschouwers: 11.500. Gele kaart Van der Meer (Sparta), Paauwe, Kalou, De Haan (Feyenoord). Topscorers: 1 Elkhattabi (Sparta) 8. 2 Hristov (NEC), Nelisse (AZ) 7.4 Drent (FC Groningen), Amoah (Vitesse). Anas tasiou (Roda JC) 6. 7. Vennegoor of Hesselink (FC Twente). Tomasson (Feyenoord) 5. 9. Sergio (NAC). Brug gink (PSV), Turpijn (De Graafschap) 4 Programma, vrijdag: Ajax - Roda JC, za terdag: De Graafschap - Willem II, Feyenoord - Heerenveen, FC Twente - Sparta, zondag: FC Groningen - Fortuna S, AZ - Vitesse, FC Utrecht - RBC. 6 1 Claudio de tegenstander waren. Voor de dahl (55. Claudio), Van Bommel, Vogel PSV NEC: Gentenaar; Collen, Wisgerhof, Hesp en Zonneveld; Van Rijswijk, Schullz, Latuheru (74. Verhoeven) en Ax (84. Leiwakabessy); De Gier en Hristov. AZ Graafschap Groningen FC Utrecht Sparta RBC Fortuna S. 1 19 21-12 0 15 14- 5 1 14 11- 6 3 13 15- 9 0 12 14- 8 1 12 15-10 0 12 13- 9 3 12 9-9 3 11 16-12 2 10 13-13 19 9-8 4 9 13-16 5 9 14-17 5 8 11-19 4 7 11-15 5 4 12-20 7 3 11-21 4 2 3-16 EERSTE DIVISIE Dordrecht'90 - FC Zwolle 2-1 (0-0). 65. Boogers 1-0 strafschop, 82. Van der Net 2-0, 90. Boekweg 2-1 strafschop. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers: 1500. Rode kaart 90. Ponk (FC Zwolle) Gele kaart Jalink, Van der Pen nen, Van Duijvenbode (Dordrecht'90), Boudesteyn, Schol (FC Zwolle). Haarlem - Veendam 1-1 (1-0). 44. Van de Broek 1-0, 67 Buurmeijer 1 1 Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers 1500 Gele kaart: Groot, Van de Broek (Haarlem), De Kruyff, Hendriksen, Prin sen (Veendam). Cambuur Leeuwarden - WV 3-1 (0-1). 40. Snip 0-1, 77. Van der Heide 1-1, 80. Van Utrecht 2-1, 85 Van der Heide 3-1 (strafschop). Scheidsrechter Bui tmg. Toeschouwers: 5500. Rode kaart: 87 Van Raalte (VW/2xgeel). Gele kaart Durmusoglu (Cambuur L), Baart (WV). Emmen - Telstar 1-2 (1-1). 21. Smit 0- 1, 22. Hofstede 1-1, 58 Levant 1-2. Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers 4740 Rode kaart: 90 Arts (Emmen/2x geel). Gele kaart De Vries, Keizer (Em men). Biezen, De Waard, Schenkel (Tel star). Go Ahead Eagles - MW 1-0(1-0). 7. Van Arum 1-0. Scheidsrechter: Van der Pas Toeschouwers: 4000. Rode kaart: 68. trainer Koevermans (MW), 68. Caers (MVV/2xgee!), 77. Jerry de Jong (MW). Gele kaart: Van Arum (Go Ahead Eagles), Moonen, Vonk, Van der Weert (MW) Heracles Almelo - TOP Oss 0-1 (0-0). 78. Jansen 0-1Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 4013 Gele kaart Demi rel, Becker (Heracles). Excelsior - FC Den Bosch 2-1 (2-0). 10 Simr 1-0, 31. Den Ouden 2-0, 70. Mourad 2-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 2683. Rode kaart: 56. Polak (Excelsior/2xgeel). Gele kaart: Den Ouden, Simr (Excelsior), Aerts, Uneken, Peelen, Michels, Van den Eede, Mourad (FC Den Bosch). Volendam - ADO Den Haag 0-0. Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers 2500. Gele kaart Truong, Salden (Vo lendam), Saeys, Kahya (AD0 Den Haag). Topscorers: 1Connolly (Excelsior) 7. 2 Van Arum (Go Ahead Eagles), Tzvetkov (Veendam), Simr (Excelsior) 6, 5. Boo gers (Dordrecht '90), Van Oostrum (Em men), Jansen (TOP Oss), Konings (Eind hoven) 5. Programma, vandaag Helmond Sport - Eindhoven, zaterdag: Telstar Heracles, WV - Eindhoven, ADO Den Haag - Dor drecht'90, zondag: Volendam - Emmen, GA Eagles - Fc Den Bosch Amstel Cup, woensdag 18 oktober FC Den Bosch - RBC, donderdag 19 okto ber: FC Zwolle - NAC. PSV 2 - Excelsior; MW - FC Utrecht, Fortuna S - FC Gronin gen, Helmond Sport - AZ Den Bosch Excelsior Telstar FC Zwolle GA Eagles Emmen Heracles Volendam Cambuur L. TOP Eindhoven Dordr. '90 Helmond Sp ADODenHaag 7 6 0 2 1 17 2 2 14 1 2 13 1 3 13 1 3 13 2 3 11 4 2 10 1 4 10 12- 3 25-11 15-12 16- 9 16-14 15- 8 10- 9 9-11 11-11 13-15 14 14 12-15 11-11 14-18 7-14 12-20 9-12 5-19 a mocht zich aanrekenen arta nog voor rust op ge- loogte kwam. De al het eizoen onzekere Poolse ick verloor tot twee keer duel van Nielsen. Mar- omoveerde de actie van (en tot de gelijkmaker, moest zich vervolgens >en heupblessure laten in door Tininho. Ie gelijkmaker viel Feyen- er terug. Op het moment arta begon te geloven in tuntje sloeg Feyenoord toe. Kalou zag zijn inzet (stuit door Marilia maar hield vijf minuten voor hoofd wel koel. De mid- der profiteerde van een lij van Marilia en schoot st raak. Paauwe en Kalou even later voor de ge- de eindstand van 1-4. nveen - RKC 'veen zakt dieper en die s' De ploeg van Foppe de mn zaterdag niet van innen: 1-1. Het was het gelijkspel van de Friezen ompetitie. Blessureleed is 'maamste reden van de van de nummer twee derland. Bij Heerenveen (erde Harvey Wijngaarde. •jarige verdediger kwam ~'d omdat Gerard de geschorst was en Eb- binge aan de kant bleef vanwe ge een gekwetste enkel. De Friezen begonnen sterk aan het duel. Met goed positie spel en aardige combinaties speelden ze de Brabanders van de mat. Het resulteerde in de negentiende minuut in de ver diende openingstreffer van de thuisclub. International Talan vuurde de voltreffer af na voor bereidend werk van Huizingh. In de tweede helft kwam RKC snel op gelijke hoogte. Na een minuut Tobde Human de bal vakkundig over doelman Vonk. De ontreddering was groot. Te meer omdat De Haan aanvoer der Hansma ook al gewisseld had. De centrumverdediger kampte met een hamstringbles sure. Willem D - FC Utrecht De verwachtingen in Tilburg zijn na zaterdagavond behoor lijk opgeschroefd. Na een stroef begin behaalde Willem II een klinkende overwinning op FC Utrecht. De show eindigde bij 6-2, maar evengoed had de thuisclub de dubbele cijfers op het bord gebracht. Stiekem zal in Tilburg na za terdag weer gedroomd gaan worden over Europees voetbal. De manier waarop FC Utrecht onder de voet werd gelopen was indrukwekkend, al was het spel van de bezoekers van een bedroevend niveau. Na een klein half uur opende Landzaat de score tegen Utrecht. Ceesay verdubbelde die vlak voor rust, waarna de voorstelling pas echt begon in de tweede helft. Bombarda, Arts (strafschop), een eigen doelpunt van Van der Gaag en een goal van Abdellaoui tilden de Tilburgse score naar zes. Gluscevic deed tussen de be drijven door tweemaal iets te rug namens Utrecht. Dat pro beerde nog iets te forceren door twee spitsen (Kuyt en Cairo) in te brengen maar die noodgre pen haalden niets uit. FC Twente - Fortuna Een stuntje in zakformaat. Zo kon het gelijkspel van Fortuna bij FC Twente (1-1) worden ge noemd. In de zesde wedstrijd betekende dit het tweede punt van de Limburgers dit seizoen. Vennegoor'of Hesselink, de jeugdige international, zette FC Twente op 1-0. De treffer was ingeleid door De Witte en Van der Laan. Enkele minuten na de rust was het alweer gelijk. Ger ritsen scoorde na een aardige individuele actie. Er waren lichtpuntjes aan En schede zijde. Pique, de jeugdige linkerverdediger, speelde een goede wedstrijd, en El Brazi, in ternational uit Marokko, maak te een verdienstelijk debuut na recentelijk te hebben deelgeno men aan de Olympische Spelen in Sydney. RBC - De Graafschap RBC is er niet in geslaagd om de laatste competitiewedstrijd op Sportpark De Luiten win nend af te sluiten. De Graaf schap ging gisteren zorgvuldi ger met de kansen om, won met 2-4 en boekte de eerste uit zege sinds april van dit jaar. De ploeg van trainer Robert Maaskant begon agressief aan de wedstrijd maar keek na een kwartier al tegen een achter stand aan toen Turpijn namens de Graafschap een voorzet van Bot afronde. RBC bleef de sterkere ploeg en stelde snel orde op zaken. Een vrije trap van Sander Cales werd bij de tweede paal door Henk Vos over de Doetinchem- se doelman Postma gekopt. Ze ven minuten later bezorgde Ca les na een combinatie met Blin ker met een droge knal de Bra bantse club een voorsprong. Dat de Graafschap nog voor rust tweemaal scoorde, mocht met name doelman Dijkstra zich aanrekenen. Na een half uur zette Valeev de bal laag voor het Roosendaalse doel, waar iedereen inclusief doel man Dijksta miste. Tchangai kon bij de tweede paal intikken. Vijf minuten later verdween een vrije trap van Valeev tot verba zing van iedereen rechtstreeks in de bovenhoek. De Graafschap beperkte zich in de tweede helft tot het verde digen van de voorsprong en kreeg lucht toen Frankel uit een counter halverwege de tweede helft de 2-4 scoorde. Roda JC - FC Groningen Roda JC speelt nog niet goed, maar heeft een spits die de ploeg gestaag naar de subtop dirigeert. De Griek Anastasiou maakte in het kwaliteitsarme duel met FC Groningen op nieuw het verschil. In de 19de en de 60ste minuut was hij tref zeker en zo won Roda met 2-0. Daar was in feite alles mee gezegd, want het was een mati ge en vlakke wedstrijd. Roda dicteerde het spel zonder goed te voetballen, terwijl Groningen voor een punt kwam en slechts sporadisch de schroom van zich af wierp. Roda deed wat het moest doen: winnen. Groningen kwam na de 1 -0 wel terug in de wedstrijd en kreeg soms wat kansen. Maar na de rust beslis te Anastasiou definitief de wed strijd. Groningen was daarna machteloos. ij een eigenschap die enmerkend is voor kam- in stelt Feyenoord zich ie week nadrukkelijker e laat voor de landstitel. De ran Rotterdam-Zuid liet gisteravond op een uit- j1 ht Kasteel lang in de lat het een gelijkspelletje e burenruzie kon over- n. Door drie treffers in de vijf minuten nam Feyen- net een uiteindelijke 1-4 i reer meer afstand van de I ke concurrenten, ta moet zich na de geflat- nederlaag serieus zorgen over lijfsbehoud. De reet alleen nog RBC en ia Sittard onder zich. de gelijkmaker van Mar- de 40ste minuut was an Dudek slechts een p de proef gesteld. Zon- :ht goed te spelen kon lord de stadsderby vrij idig domineren. ieev was in de 33ste mi- 'erantwoordelijk voor de 0 igstreffer. Eerst ging hij Ij vijandelijke strafschopge- retig naar de grond toen ak hem dom onderuit Vervólgens haalde hij een hreven voetbalwet on- 1 door zelf de strafschop f eisen en gewoon te sco- Sparta-doelman Frank Kooijman gooit zich voor een schot van Bonaventura Kalou.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21