Sassenheim vijzelt zelfvertrouwen op Sport Nipte zeges vrouwen van Gemini en RVV Oegstgeest 2 heeft niets ii te brengen tegen De Tref Dynamo wint de Supercup in troosteloze ambiance en Staelensde bcs MAANDAG 9 OKTOBER 2000 Lamlendig Katwijk verslaat titelkandidaat waterpolo wim siera De Zijl/LGB heeft de slechte start van de competitie weer uitgewist. Dolfijn bleek in Amsterdam niet opge wassen tegen de Kooibewoners. Vooral aanvallend wa ren de Amsterdammers onmachtig. Coach Jacob Spijker zag tot zijn genoegen dat de eerste uitwedstrijd een ge makkelijke prooi werd voor zijn ploeg. „Vorig seizoen hadden we uit grote moeite om te winnen, ook tegen laag geplaatste ploegen." Via 1-4, 2-8 en 3-10 werd de 3- 12 eindstand bereikt. Topscorers De Zijl/LGB: Rob Dub- beldeman 4 en Ivo Dietz 3. versloegen de Katwijkers zater dag titelkandidaat De Gouwe- staete in eigen huis. In zwem bad De Sniep in Waddinxveen werd het een nipte 8-7 overwin ning. Trainer Ruud Plouvier was ondanks de zege niet tevre den over zijn manschappen. Katwijk speelde lange tijd lam lendig en keek in de tweede pe riode zelfs tegen een 6-3 achter stand aan. De Katwijkers schrokken op tijd wakker en zetten het duel alsnog naar hun hand. In de derde periode schoot Dirk Haasnoot de beslis sende treffer binnen (7-8). Ferry Spros was de beste man van het veld. De Katwijker scoorde niet, maar stelde wel zijn teamgeno ten in staat te scoren. Alex Sie- val doelpuntte viermaal. Mare Sieval tweemaal en Arie van der Horst kwam een keer tot sco ren. Sassenheim had geen kind aan Rotterdam. De voormalige hoofdklasser kwam met een ge handicapte ploeg (zes spelers in plaats van zeven of meer) naar zwembad De Wasbeek. Koren op de molen van Sassenheim, Vivax is na twee wedstrijden nog steeds ongeslagen in de eerste klasse. Vorige week be haalde de formatie uit Oegst- geest de eerste twee punten te gen Alliance. Zaterdag bleef Vi vax overeind tegen titelkandi daat Het Ravijn. In zwembad Poelmeer kwamen beide ploe gen een 9-9 remise overeen. Even leek Vivax in de wedstrijd op een duidelijke nederlaag af te stevenen. De Nijverdallers kwamen in de derde periode op een 6-8 voorsprong. Onder lei ding van de goed spelende Martijn Odems en Marco Mul der kwam Vivax terug in de race (8-8) om in de laatste minuuut zelfs nog uitzicht te krijgen op de zege. De 9-9 bleef echter op het scorebord. Voor Vivax scoorden Martijn Odems (3), Marco Mulder (2), Sjors Ver burg (2), Mark van Belkum en Niels Plasmeyer. Katwijk gaat zich dit jaar na drukkelijk mengen in de race om de titel. Na de uitstekende overwinning op het sterke WVZ dat het zelfvertrouwen opvijzel de door met maar liefst 17-2 de arme Rotterdammers huis waarts te sturen. De tweede klasser sloeg het gat al in de eerste periode. Sassenheim kwam op een 6-0 voorsprong. Alle spelers van Sassenheim de den mee aan het doelpunten- festijn. Koudekerk heeft de tweede zege alweer in de knip. De der deklasser versloeg in Baarn vrij eenvoudig het plaatselijke De Vuursche met 6-11. Ook zonder de zieke Lars Bergsma was de ploeg van trainer Mark van Kimpel een maatje te groot. Vooral de tegenaanval liep bij Koudekerk gesmeerd. Rob Westgeest excelleerde daar naast ook op de midvoorplaats; hij scoorde vier van zijn vijf doelpunten vanaf zijn favoriete stek. Andere doelpuntenma kers: Martijn Oosterveen (2), Sander Philippo (1), Niels Mar tha (1), Werner Stolk (1) en Alexander van der Schalk. Vrouwen Het eerste punt is binnen bij LZ 1886. Tegen het stugge en dit jaar goed begonnen UZSC werd een 4-4 gelijkspel behaald. Ma- riëlle Roman was de grote uit blinkster bij de Leidse vrouwen. Zij stopte onder meer een straf- worp. Voor LZ scoorden Noeki Klein (3) en Yvonne Flippo (1). In Alkmaar sprokkelde Al kemade een puntje bijeen te gen DAW. In zwembad De Hoomsche Vaart hielden beide ploegen het op 4-4. Een terech- Midachter Marco Mulder van Vivax is in gevecht een speler van Het Ravijn. Op de achtergrond kijkt Willem Pieter Hagendijk toe. het duel eindigde in 9-9. te uitslag, volgens trainer Pierre kwam in de slotminuten nog ser. Brenda Hoogenboom is van Beek die zijn ploeg in de terug. Brenda en Rianne Hoo- uitgenodigd voor de nationale vierde periode nog zag leiden genboom scoorden beiden selectie onder 19 jaar: met 4-2. Een wilskrachtig DAW tweemaal voor de tweedeklas- De vrouwen van De Zijl/LGB zijn de competitie goed begon nen. Ook de tweede wedstrijd sloten de Leidse vrouwen met winst af. Tegen de reserves van WVZ werd het 4-9. Alle tweede gedeelte van hi kon WVZ het tempo Zijl/LGB bijbenen. Leython ruim langs Radius volleybal chris hartman De volleybalsters van Gemini- /Kangeroes en RW noteerden in de tweede competitieronde beide een 3-2 overwinning. Respectievelijk WC 2 en VCV waren de slachtoffers. De man- nenploeg van Leython bracht het puntentotaal op negen door Radius met 3-1 te ver slaan. Voor de mannen van NOVO was slechts een puntje weggelegd. In Den Haag ging de Noordwijkse ploeg met 3-1 onderuit tegen Sovicos 2. De vrouwen van Gemini/Kan- geroes verloren vorig seizoen nog twee keer van WC 2. Dit maal acteerde WC echter in een gewijzigde samenstelling. In de eerste drie sets speelde het team uit Voorschoten erg wisselvallig. De start was uitste kend, maar bij een 10-3 stand in de eerste set ging Gemini fouten maken. Het eind van het liedje was dat WC aan het langste eind trok (23-25). Ook in de tweede (26-24) en derde episode (20-25) kon Gemini niet overtuigen. Dat lukte wel in de vierde en vijfde set. Trai ner/coach Nico Halsema: „Toen zetten we WC onder druk met onze service. Boven dien was de passing in die fase beter verzorgd. Daar kwam nog bij dat WC, een relatief oud team, conditionele problemen kreeg. Positief bij ons was dat we een 1-2 achterstand in sets konden omzetten in een 3-2 zege. Zo'n overwinning is goed voor het zelfvertrouwen. Er is duidelijk sprake van een op gaande lijn in ons spel. Ik ben niet ontevreden over de resul taten." RW en VCV ontliepen elkaar in Rijnsburg weinig. Het was dan ook niet vreemd dat een vijfde set de beslissing moest brengen. RW, dat ook de eer ste (25-23) en vierde reeks (25-22) pakte, won die met 15-12. De tweede en derde set gingen naar VCV: 24-26, 22-25. Lieuwe van der Meulen, de trainer/coach van RW: „VCV trad verzwakt aan. Daarom hadden we deze partij eigenlijk met 3-1 moeten winnen. VCV had duidelijk aan aanvals- kracht ingeboet en kon ook minder servicedruk ontwikke len. Wij speelden heel wisse lend. Het ene moment ging het hartstikke goed en het andere moment n)aakten we weer knullige fouten." Florijn de Mare viel aan Rijnsburgse kant op met goede acties in de ver dediging. Ook libero Marlies Trommel kan terugzien op een sterke wedstrijd. Corien Dijk huizen ontbrak nog bij RW. Zij is waarschijnlijk over drie we ken weer inzetbaar. Laura Smits en Ingrid Smulders ope reerden afwisselend als spel- verdeelster bij RW. NOVO liet in Den Haag de oer aan de reserves van Sovi cos. Net als een week eerder, toen het Noordwijkse team in eigen doip aantrad tegen Pro tos, verloor NOVO de eerste drie sets (25-20, 25-13, 25-14). Vervolgens maakte de selectie van trainer/coach Kees van de Meent gebruik van concentra tieverlies aan de zijde van de Hagenaars. NOVO eigende zich de vierde reeks (22-25) toe, waardoor het toch nog een punt aan de confrontatie over hield. Aanvoerder Erik de Muinck: „In de tweede en der de set speelden we heel slecht. Niets lukte, alles ging verkeerd. Sovicos had aanvallend niet meer in huis dan wij. Het ser veerde wel beter dan wij en was ook verdedigend sterker. Zowel in het achterveld als aan het net." Bij NOVO fungeerde Patrick van Dijk, afkomstig van RW, als libero. Van Dijk is de plaats vervanger van Dennis Koeman, die weer naar het tweede is te ruggekeerd. Voor deze gelegen heid maakte ook Ferry van Rui ten deel uit van de Noordwijkse selectie. Leython boekte zijn tweede competitiezege ten koste van het bezoekende Radius. Het team uit Gouda legde in de eer ste set veel risico in zijn service en aanvalsspel. Die moed werd beloond want Leython moest dit speldeel aan zijn tegenstan der laten (20-25). Leython- -coach John Groen: ,,Ik heb ze na de eerste set gezegd rustig te blijven, niet te gaan forceren en de zaken tactisch wat anders aan te pakken. Dat werkte. Ra dius begon fouten te maken en wij gingen steeds beter spe len." Leython, met Paul de Winter voor de vakantie vierende Dirk Jan Kwestro, noteerde in de resterende sets scores van 25-23, 25-21 en 25-18. Na twee wedstrijden bezit de Lei- derdorpse formatie negen pun ten. Groen: „Het gaat lekker. Het was prettig te zien dat de middenaanval voor het eerst redelijk fuctioneerde. Zaterdag spelen we tegen VTC Woerden, opnieuw een lastige tegenstan der. Die ploeg kwam vorig sei zoen nog in de tweede divisie uit." Van Oostenrijk twaalf partijen ongesli Leython in de wedstrijd tegen Radius, i tafeltennis niels groen In de eerste divisie won Docos zaterdag met 7-3 van midden moter DTV '84. Fred van Oos tenrijk leverde een topprestatie door twaalf partijen achtereen ongeslagen te blijven. Pecos/ Oegstgeest en Avanti konden allebei geen vuist maken tegen respectievelijk Westa 2 en Bran- dersstad; 9-1 en 7-3. Het stan daardteam van De Treffers drukte in de tweede divisie het zwakke Pecos 2 met de neus op de feiten, 10-0. Ook de vrouwen van Pecos gingen ten onder. Tegen Quick '32 werden slechts drie partijen winnend afgeslo ten. Het mannenteam van Docos won weliswaar met 7-3 van DTV, maar kon hierdoor de koppositie in de eerste divisie niet verstevigen. Concurrent De Treffers deklasseerde namelijk het zwakke Flits met nog rui mere cijfers: 9-1. Fred van Oos tenrijk, de 48-jarige veteraan uit het Leidse team, speelt dit sei zoen als nooit tevoren. Van de twaalf enkelspelen verloor hij er nog niet één, een zeer opvallen de prestatie op dit niveau. Vol gende week wacht de cruciale ontmoeting met De Treffers in Arnhem. Dan zal blijken hoe sterk het trio Van Oostenrijk, Dennis Post en René Hijne wer kelijk is. Waar de mannen van Docos vorige week nog royaal wonnen van Brandersstad ging Avanti zaterdag kansloos onderuit te gen deze tegenstander. In Schiedam speelde Martin Groe- newolf voor het eerst weer mee na een lange afwezigheid van wege een blessure. Hij was ech ter de enige die goed weerstand kon bieden en haalde twee overwinningen in het enkelspel. Ronald Peeters voegde in de dubbel met Groenewolf nog één punt toe aan het totaal. Als er volgende week niet heel ruim gewonnen wordt van Flits, dan komt degradatie wel eng dicht bij. Pecos ging roemloos onder uit tegen de trainingsdieren van Westa 2. Op de beslissende mo menten was het basisniveau van de jongelingen van Westa net wat hoger. Drie van de vier driesetters werden daardoor verloren. Volgens veter, j man van der Broek nu toch echt tijd dat i het gaat overnemen, v lang zullen de ouderen i meer volhouden in c' In de tweede divisie reserves van Pecos he; i ste 10-0 verlies in deze titie. Deze week was Kish Prashad en de br« en Rico van Veen van fers aan de beurt om punten te pakken, mannen lieten geen s len. Volgens Ron van Pecos lang niet zo sled uitslagen doen vermoi j het zal hem ook niet i als die ploeg in de twe van het seizoen nog bé ni punten gaat halen. Rijnsoever leed met pijnlijk verlies tegen Ha Lennard Rodenburg met zijn opvallend ven de spel zijn drie opp - van de tafel. Ploeggen min Rami^ en Marcel 11 dam konden zich niet 1 ken aan de sterke verto Rodenburg en wonni enkele partij. Zo slecht als het mi gaat, zo goed lijkt het cos te gaan. Het twee dat dit jaar versterkt v i. veteraan Ed van de Be teert uitmuntend en s zes punten voorsprong in de vierde divisie. De vrouwen van Pei den het trieste verhaal weekeinde ook niet o met een overwinning h tweede divisie was Quick'32 met 7-3 te sii de Oegstgeestenaren. 14 lies was erg zuur, maz3. onnodig. Als het trio Vf )i Ververs, Iris Sjaardem^ randa Karsdorp norm gepresteerd dan was ef i< overwinning wel het m lc sultaat geweest. Door lies staan de vrouwei een gedeelde vierde plaD poule. In de derde divisie de vrouwen van D<x met 9-1 van Seta. In dezelfde divisie gil - Treffers in het gevech j"7 tweede plaats kansloos uit tegen Swift, er werd verloren. apeldoorn gpd Alle olympiagangers waren aanwezig, alsof ze nooit waren uitgevlogen. Nog geen week terug uit Sydney, een akelig lange vliegreis achter de rug, stonden Peter Blangé, Martin van der Horst (bei den Vrevok), Mike van de Goor en Joost Kooistra (Dynamo) weer binnen de lij nen. Niet klagen over vermoeidheid, 'ge woon' knokken om de Supercup, de opening van het volleybalseizoen tussen de landskampioen en bekerwinnaar. Goed werd het nooit, daar in een kille ambiance in Apeldoorn. Dynamo had er lak aan. de bekerwinnaar greep na an derhalf uur matige strijd de eerste prijs van de nieuwe jaargang: 3-1 via de set standen 21-25, 25-29, 25-21, 26-24. Dat het een kleine prijs betrof, bleek wel uit de sobere begroeting van de winnende spelers. En het feit dat de hal schrikba rend leeg bleef - amper tweehonderd mensen hadden de moeite genomen de twee beste teams van het land aan het werk te zien - was veelbetekenend. De samenwerking tussen de gelouter de internationals en 'de rest' verliep be paald niet gesmeerd. Dynamo had nog het minste last van de late completering van de selectie, waarin de Amerikaanse libero Erik Sullivan (ook al deelnemer aan de Olympische Spelen) onopvallend zijn debuut maakte. Opvallen deed wel Robert Horstink. Dyr amo heeft er verstandig aan gedaan een van de grootste talenten van Neder land vast te leggen. Aan het begin van het jaar leek Horstink aan te klampen bij het talentenplan van Top Volleybal Ne derland (TVN), dat Jong Oranje onder bracht bij SSS. In plaats van het TVN- project koos de jonge passer echter voor drie seizoenen Dynamo. Zaterdag deed hij het meer dan verdienstelijk tijdens zijn eerste optreden in Dynamo-shirt. Wars van kapsones en steeds vrijer ope rerend pikte hij zijn punten mee.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26