"rigon veroordeeld tot degradatiepoule eerkrachtig Alecto verslaat hekkensluiter Zwak spelend Leiden verliest wedstrijd, coach en routinier Sport Roomburg gedeeld koploper na winst tegen Strawberries Leiderdorp hard onderuit J INDAG 9 OKTOBER 2000 ltt IAL MICHEL VAN GENT en Fluks zijn na zes speel- ei en de enige ongeslagen in in de regio. Fiks incas- '0( e haar eerste nederlaag bij Hoofdklasser Sporting n staat als enige nog op de want Crescendo pakte de ialf e punten tegen Swift. Velo- beleefde een slechte gene- voor de streekderby tegen 8). oe in de vorm van verlies iSEV. jrting Trigon is na de 18-8 rlaag tegen HKV/Ons Ei- >st veroordeeld tot de de- itiepoule. De Leidse "ffiklasser had in tegenstel- *Wtot de ontmoeting vorige 1 (7-9 verlies) dit keer geen h van kans tegen de Haag- oeg. Zij stond na zo'n 25 en al 8-2 achter. Trainer Schallenberg zette na rust Mischa IJzerman in, zo- ize samen met zijn broer ri de beginaanval vormde, rhand moest Inge Hom- invallen voor Christina ugge (enkelblessure). De- izettingen brachten geen tering in het spel, want unten vielen pas in de tien minuten. Chantal )uijn en de beide IJzer en konden na 16-5 einde- ;er eens iets terugdoen, lalf minuten voor tijd keek bij De Lege Geaen tegen iks bekert ;en Danaïden irfbalclubs uit de regio ;n morgenavond in ac- de derde ronde van het looi om de districtsbe- De meest interessante ïoeting is de streekderby De Danaïden. De leklasser uit Noordwijk ;elde tot dusverre al hoger spelende tegen- uit. Madjoe ont- in Rijnsburg GKV(H) iscendo en Fiks gaan izoek bij VEO en Olym- AUe wedstrijden begin- >m 19.00 uur. een 16-14 achterstand aan. Coach Jenne Warrink besloot tot een dubbele wissel: Judith Kok werd in de aanval en Ar- noud Kok in de verdediging in gebracht. De nieuwe aanvalster had twee keer succes (16-16). Vervolgens gingen de Sassen- heimers op balbezit spelen, aangezien zij tevreden waren met een punt. Vlak voor tijd on dernam Mascha Nieuwenhuij- sen toch nog een doelpoging en met succes: 16-17 winst. De verdediging van Pernix probeerde zo veel mogelijk druk op de aanval van Vitesse te geven om zo plaatsfouten af te dwingen. Dit werkte in de eer ste helft goed en verschafte veel balbezit. Raymond Boerman, Huig Schoonderwoerd (3), Sjoerd van der Kooij en Bert Vanhaelen bouwden een maxi male voorsprong van vier pun ten op (7-3 en 8-4). Na de pau ze leidde deze tactiek tot min der rendement, doordat de aanval stil viel. Alleen Van der Kooij had vanaf de stip succes (11-10) in de laatste twintig mi nuten, wat te weinig was voor de punten: 11-13 verlies. Aanvallend had Tempo grote moeite om het lengtenadeel ten opzichte van Vriendenschaar (H) te compenseren. De hek kensluiter van de eerste klasse G, met Wouter Keizer voor de geblesseerde Edwin Visser, speelde zó zwak, dat trainer Aad van Rijthoven al na zeven tien minuten routinier Arianne Verweij liet invallen. Marcel Haagsman (3), Elmer Veenman (2) en Wouter Keizer zorgden na zo'n 45 minuten voor 7-6, maar daarna was het over en sluiten: 12-8. Illustratief voor het spel was wel dat er twee strafworpen werden gemist. Crescendo behaalde bij Swift (A) met 13-9 de eerste overwin ning van het seizoen. Trainer Rob van den Bferg was blij dat zes van zijn acht basisspelers tot scoren waren gekomen en sprak dan ook van een mentale opsteker. Wijnand Alberts, goed voor zes goals, Jenny Belt en Carmen Zitman zetten in am per zeven minuten 3-1 om in 3- 7. De groenwitten dreigden bij 9-10 even de greep op de wed strijd te verliezen, maar scoor den dit keer wel bijtijds. De overige doelpuntenmakers wa ren Sylvia Baak, Johan Baak en Arno Kooloos. Met meer overleg in het spel had Fiks de nederlaag bij KIOS kunnen voorkomen. De forma tie van Anke Heederik stond even na rust 11-14 voor, maar ging daarna verdedigend knoei en (17-15). Het leek nog goed te komen door twee vrije ballen van Theo Vreeken (18-18), maar de aanval verzuimde in de res terende vijf minuten zuinig te spelen en schoot geregeld zon der afvang. De thuisploeg miste eerst een strafworp, maar sloeg vervolgens toch toe: 19-18. Velocitas staat na de 13-15 nederlaag tegen SEV stevig op de laatste plaats. De Leiderdor pers bezaten via Arjan Bakker slechts eenmaal een voor sprong van twee punten (7-7, 9- 7). Zij incasseerden in de laatste twee minuten van de eerste helft twee goals en vlak na rust nog eens twee (9-11). Trainer Jeroen Huizing constateerde mismoedig dat zijn selectie daarna achter de feiten aan liep. Elsbeth de Mooij (2), Mar jan Snatersen en André van Wallinga brachten het verschil nog wel terug tot een punt, maar daar bleef het bij. KZ Leiden moest bij Badhoe vedorp danig improviseren door het gemis van de gebles seerde Ed Dubbeldeman, Ste ven Kalkman en Mark Zierik- zee. Rogier van de Berg, Didier Caron en Frank Montagne ver vingen hen naar behoren. De roodblauwen raakten na 5-4 de aansluiting kwijt (8-6 rust) en bleven naderhand steeds op minimaal drie punten hangen: 14-10 verlies. Joost Kwestro (4) was nog het best op schot. In de vierde klasse nestelde Fluks zich alleen aan de leiding door medekoploper en enige concurrent DES met 14-7 te verslaan. Het achttal van Robin Sommeling begon zenuwachtig en had eerst ook de nodige moeite met het achterverdedi- gen van de tegenstander. Arno van Haarlem (3), Alexandra Braun, Ronald van Drongelen, Frank van Meijgaarden en René Spaanderman brachten echter na 3-5 via 4-7 (rust) de stand op 5-12. Deze tussensprint bleek beslissend. Pemix-spelers Sjoerd van der Kooij (links) en Huig Schoonderwoerd lopen elkaar in de weg onder de paal van Vitesse. foto eric taal MANNENHOCKEY Roomburg is door de 6-3 zege op Strawberries op kop geko men in de tweede klasse. De club deelt die plek met Leidse Studs, dat niet in actie kwam. Catwijck en Hisalis waren de twee andere ploegen uit de Leidse regio, die tot winst kwamen. Forescate werkte in de eer ste klasse A een krankzinnig duel af met en bij Westland. De Voorschotenaren, die met Guido Klomp, Joost van Hout en Lennart Koopmans drie vaste krachten misten, had den een 4-0 voorsprong bij de rust. Na de pauze vielen nog eens negen doelpunten, waar van het Naaldwijkse team er zeven voor zijn rekening nam. „De strijdlust van het fysiek sterkere team won het van de techniek van de arrogantere ploeg", luidde de weergave van het spelverloop door toe schouwer Klomp. De jonge achterhoede onder leiding van routinier Olivier Kist hield in elk geval onvoldoende stand. Wesdand won na een 5-4 en 6-5 achterstand tenslotte in de tiebreak van de tweede helft alsnog met 7-6. Voor Foresca te waren Gertjan Egberink (4 goals), Bernard Thieme en Joost Baaten de doelpunten makers. „Goed gehockeyd, twee strafballen niet toegekend ge kregen, maar wel met 1-0 ver loren", was het bondige com mentaar van coach Peter van der Meer op de wedstrijd van zijn LOHC in de eerste klasse bij Asvion in Schiedam. „Het is al weken het virus, dat bij ons heerst." Bij Alecto in afde ling B ging het zeker niet be ter. „Dramatisch slecht ge speeld", luidde de conclusie van coach Huub Janssen. „We kregen negen corners en be nutten er pal voor rust maar een via Wynand Hacker." Be zoeker Were Di haalde via een 2 uit 3 score bij de corners en een veldgoal de verdiende 3-1 eindzege binnen. Roomburg paste zich aan aan rodelantaarndrager Strawberries, maar kwam niet echt in gevaar. David Berg en Michiel de Jong scoorden reeds binnen zes minuten. De marge werd bij de pauze via een benutte corner van Rutger van Schaik, een tegentreffer en een veldgoal van Stijn van Huij&tee tot drie uitgebouwd. Na de rust troffen beide teams tweemaal doel voor de 6-3 eindstand. Pieter de Jong en Wietze Knol zorgden voor de 5-2 en 6-2. In dezelfde afde ling verzilverde Noordwijk pas vijf minuten voor tijd een van de vele kansen tegen het bezoekende Huizen, dat zelf al tweemaal had gescoord. Het was voor de Noordwijkers te laat voor alsnog een 2-2 gelijk spel. Het scoreverloop tussen Reigers en Catwijck was gril lig. Martijn Houwaart zorgde met twee treffers voor een voordelige 2-1 ruststand, die Maarten Plug na de pauze tot 3-1 verhoogde. Een ffaaie te- gengoal en een (ook door Rei gers erkende) onterechte strafbal zetten de 3-3 op het scorebord. In het laatste fluit signaal scoorde Houwaart zijn derde en de voor Catwijck ver diende, beslissende treffer. Vijf minuten voor het einde bracht Lodewijk van Klaveren Alphen via een strafbal terug in de wedstrijd. FIT gaf op ei gen Amsterdamse grond de 2- 1 voorsprong niet meer uit handen. In de vierde klasse haalde Hisalis met 7-1 uit tegen het bezoekende Bleiswijk. Patrick Peeters en Ben Blokhuizen noteerden twee treffers. Frank Smit uit een strafcorner, Maarten Gietelink en Paul van Velden scoorden een maal. Al kemade was in Rockanje niet opgewassen tegen Forcial. Dirk-Jan Peters bracht de 2-1 achterstand bij de pauze op het scorebord. Eric Vrieler be nutte de door Peter Blom ver sierde strafbal voor de 4-2 achter- en eindstand. Voor hout kon het sterke Rijswijk een helft bijbenen. De 0-2 achterstand werd door de be zoekers na de rust tot 0-8 uit gebouwd. le'n I nederlaag vorige week tegen Klein erland toonde Alecto gisteren bij ird aan over een grote -mentale acht te beschikken. De Leider- e formatie heeft na de 2-1 winst in rg de tweede plaats in de over- i iklasse nog stevig in handen. Het e LOHC nam met een fraaie 5-2 ze- Amstelveen de tweede plek in de klasse over van het gelijknamige 'd.'entale veerkracht in dubbel op- was de mening van Alecto-coach .wefts Eikenhout over zijn team. een file kwamen we bijna te laat oa[Jdden we een slechte voorbereiding wedstrijd. Daarnaast moesten we ve[ et verlies tegen KZ vergeten. Beide n hebben mijn speelsters gelukkig gnverkt" :to kwam tegen hekkensluiter For- reeds in de tweede minuut op een 1-0 voorsprong. Mariette Beukers be nutte de eerste de beste strafcorner. Na de pauze kwamen de Tilburgsen door minder scherpte bij Alecto al snel op de 1-1 stand. Na een rommelig kwartiertje werd ook over deze teleurstelling goed heengekomen. In de 26ste minuut liet Beukers uit een corner haar tweede doelpunt noteren. De eindstand had zelfs 3-1 kunnen zijn, als een vlammend schot van Jolanda Plijter niet op de lat uiteen was gespat. Een enkel punt had coach Martijn Grosmann tijdens de midweekse trai ning voor LOHC' voorspeld. Zijn ploeg logenstrafte die prognose. Karin van Rijn pakte binnen twee minuten weer haar doelpuntje mee, waarna Emma Mulders uit een rebound na een strafcorner voor de 2-0 zorgde. Na de 2-1 ruststand werd de Leidse as op het middenveld pas goed in stelling gebracht. Tessa van Dijk op aangeven van Eva Froger, Froger zelf en opnieuw Van Dijk op aangeven van Kyoko Tollenaar bouwden de score naar 5-1. Amstelveen benutte nog een straf corner voor de 5-2 eindstand. Roomburg boekte in de eerste klasse A een verdienstelijk 3-3 gelijkspel in Delft bij koploper Dopie. De Leidse ploeg van coach Felix Zwegers kon de 1- 0 voorsprong door Maaike van Hal niet vasthouden. Bij de rust stond Roomburg met 2-1 achter. Nanouk Wiemer zorgde na de pauze voor de 2-2, waarna Maaike Spaans tien minuten voor tijd de vol gende achterstand ongedaan maakte. In tegenstelling tot vorige week bij Zwart Wit speelde het jonge team van Forescate bij koploper Victoria wel een beste wedstrijd. Het resultaat was onver anderd niet goed, 2-1 verlies. Zonder de geblesseerde Stephanie Swart en Marlies Smissaert en de wegens een schoolreis afwezige Carlijn Koel en Carlijn Wiegant, bracht Forescate de 1-0 achterstand na de pauze terug tot 1-1. Mascha Kimman scoorde. Victoria bleek volgens coach Sjoerd Breebaart toch een stapje verder in de ontwikkeling en bewees dat met een tweede doelpunt voor de 2-1 eind zege. „We kwamen heel erg goed weg", zei de woordvoerster van Woerden. „We zijn wel dominant, maar hebben geen rendement", zei Charlotte Asjes van Leidse Studs. De 1-1 eindstand in Woer den werd daarmee de terechte uitslag voor de studenten. Jessy van der Boo- men nam de treffer voor haar rekening. De streekderby in de derde klasse tus sen Catwijck en Alphen eindigde met 4- 0 in een anticlimax. De Katwijksen had den hun organisatie goed in elkaar ge zet, zodat Alphen maar eenmaal echt gevaarlijk werd. Catwijck speelde een degelijke wedstrijd en maakte vier veld- goals via Maaike Eijsakkers (rust 1-0), tweemaal Alice van Duin en jeugdspeel- ster Kim Parlevliet. In dezelfde afdeling kreeg Noordwijk met 0-3 weinig kans van het eveneens laaggeklasseerde Hoorn. Het nog onge slagen Hisalis leed in de vierde klasse een pijnlijke 0-4 nederlaag tegen Xenios. MANNENBASKETBAL .46. a •sp elster Susanne Pasmans (2) verspert in de streekderby tegen Alphen de doortocht aan Stefanie Keiterman. foto eric taal JORIS ZANDBERGEN BS Leiden leed in eigen huis een dubbele nederlaag. Niet al leen won Risne Stars met 78-54 in de Vijf Meihal, ook werden routinier Erik-Paul van Weeren en coach Martin Hoekstra bei den gediskwalificeerd, en hen wacht dan ook een schorsing. Het duel begon rustig. Leiden werd door de ook niet sterke bezoekers al snel op achter stand gezet, omdat de Leidse aanval geen enkele lijn vertoon de. De thuisploeg verzuimde om zijn schutters vrij te spelen, zodat veel van de schoten ge forceerd werden. Ook Erik-Paul van Weeren deelde in de malai se. De bijna 40-jarige veteraan oogt fitter dan de meeste van zijn teamgenoten en beschikt nog steeds over veel kwaliteit. Tegen Risne kon Van Weeren echter zijn stempel niet op de wedstrijd drukken. Na rust (25-36) liep Risne Stars redelijk makkelijk weg. De bezoekers lieten de bal goed rondgaan en vonden telkens de vrijstaande speler. Bij Leiden sloeg daardoor de frustratie toe. Van Weeren maakte kort achter elkaar drie persoonlijke fouten, waaruit bleek dat hij liever van af de bank het duel wilde vol gen. Aanvankelijk leek hij op zijn wenken bediend te wor den, want coach Martin Hoek stra startte het vierde kwart met .zijn bankspelers. Die zorgden voor een kleine opleving van Leiden. De thuisploeg verdedig de fanatiek en was een paar keer succesvol vanaf de drie- puntslijn. Zo kwam Leiden te rug tot 47-62. Toen werden de driepunts-pogingen echter ge forceerd en kon Risne via de fast-break weer uitlopen. Drie minuten voor tijd bracht Hoekstra Van Weeren toch weer in. Die scoorde wel direct twee keer, maar in een poging de bal af te pakken van zijn te genstander ging het mis. Beide spelers lagen op de grond en Van Weeren pakte in plaats van de bal het hoofd van zijn oppo nent. Hij werd direct het veld uitgestuurd en kreeg in de kleedkamer gezelschap van zijn coach, die reageerde op het be sluit van de scheidsrechters en daarvoor zijn tweede techni sche, en dus diskwalificerende, fout ontving. „Het was pure frustratie", er kende Van Weeren na afloop. „Het liep bij ons voor geen me ter, alles ging fout. Ik had er ge woon genoeg van. Maar ja, het is wel stom van me, dat geef ik meteen toe", aldus de Leidse guard. Scores BS Leiden: Versteegen 12, Van Weeren 10. Hoste 10. De 56-68 thuisnederlaag tegen PSV/Almonte betekende voor Blitz het derde verlies op rij. Blitz zit in een vormcrisis", stelde coach Sid Bruinsma vast. „De jongens lijken niet fit en het ontbreekt ze volledig aan zelfvertrouwen. Ze gaan twijfe len aan hun eigen kunnen." Scoren was andermaal het gro te probleem voor de Voorscho tenaren. De ploeg ontnam zich zelf veel scoringskansen door vaak onnodig de bal kwijt te ra ken. Tevens tobben de spelers zo met zichzelf dat open lay- ups gemist worden. Tegen PSV ontbraken centers Cees Aanha- nen en Erik Kortkaas en zoals vaker kwamen Bob Vegter en Albert Stuijfzand snel in fouten- last. Alleen Roald Noort en Ewoud Crijnen haalden een voldoende. Het was niet genoeg om de Eindhovenaren van hun eerste overwinning af te hou den. Scores Blitz: Noort 11, Ponit 10, Ve gter 10. MSV was in IJmuiden niet op gewassen tegen Akrides. De Noordwijkers verloren met 65- 58. MSV kon verrassend lang gelijke tred houden met de er varen thuisploeg. De kampioen van vorig seizoen versterkte zich met ex-international Rolf Franke, maar nam pas vlak voor rust (46-38) afstand. MSV, dat met maar zeven fit te spelers aan de start kwam, bood in het tweede bedrijf goe de tegenstand. De bezoekers knokten zich onder leiding van Zeger van Leeuwen weer hele maal terug. Opvallend was het spel van eerstejaars senior Ke vin Jordan, die Franke uitste kend partij gaf. Tot 52-50 was MSV nog kansrijk. Toen gaf de ervaring van Akrides de door slag. De jonge Noordwijkers lie ten zich even uit hun spel halen en de thuisploeg plaatste de be slissende versnelling. MSV: Van Leeuwen 17, Koek 16. VROUWENBASKETBAL De vrouwen van BV Leiderdorp leden in eigen huis een bescha mende 29-58 nederlaag tegen het Amsterdamse Lely. Vooral voor rust (6-21) lukte er niets bij de thuisclub en bereikte Lei derdorp een laagterecord in punten. Lely moest zelfs nog inter national Jitka van der Bruggen missen, en ook Sanne Bakker, vorig jaar Leiderdorp, was nog geblesseerd. Toch kwam de thuisclub er in de eerste helft niet doorheen, en als er al eens ie mand vrijgespeeld werd volgde vaak een knullige misser. In de tweede helft probeerde Leiderdorp er nog iets van te maken. De druk van Lely viel enigszins weg, maar Leiderdorp speelde in een te laag tempo om de Amsterdamsen te verontrusten. Scores BV leiderdorp: Van Zegveld 11 (11 rebounds), Beerends 10(11 re bounds). Univentio/Grasshoppers won uit bij BC Utrecht met 73-61. Groots was het spel van de play-off-kandidaat allerminst. De thuisploeg scoorde in het begin makkelijk. De Utrechtsen kwa men simpel vrij onder de borden en als Grasshoppers wel eens goed verdedigde vielen de moeilijkste pogingen ook raak. De verdediging van Utrecht weigerde om de bucket uit te komen, zodat de Katwijkse centers voor weinig gevaar konden zorgen. De schutters van Grasshoppers kregen zo echter wel veel ruim te. Afstandstreffers van Carola de Jong en Talia Versteeg hielden Grasshoppers de hele wedstrijd aan de goede kant van de score. Scores Univentio/Grasshoppers: l)e Jong 1B, T. Versteeg 14, Driessen 10. Na drie overwinningen op rij liet BV Lisse ook van het Nijmeeg se Wildcats geen spaan heel. Zonder tot het uiterste te gaan werd de tegenstander met 97-51 opzij gezet. In het derde kwart gooide de thuisclub er zelfs met de pet naar. Direct na de rust (52-15) gebeurde waar coach Hans van Vegten zo bang voor was. Het overleg verdween uit het spel. Slechts Joke van de Heuvel liet zich van haar goede kant zien en zorgde met drie driepunters op rij dat Lisse ver voor bleef. Scores BV Lisse: Van de Heuvel 22. Droogh 22, A. Duivenvoorde 13. Kortman

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25