Flair blijft met overmacht bove Leids duo in Groningse topti* Verrassend verlies titelhouder KDC Weer nederlaag Steijn Sports Foreholte naar zege in grillige partij DIOK komt na rust tekort tegen AA Sport MAANDAG 9 OKTOBER 2000 Erwich aan de leiding bij EK-jeugd kalithea In Kalithea (Griekenland) gaat bij het EK-jeugdkam- pioenschap schaken (tot 14 jaar) de jonge LSG'er Mare Erwich na zes van de negen ronden mede aan de leiding met 5 punten. Erwich stond tot nu toe slechts twee remises toe en won vier partijen. Bij de jeugd tot 16 jaar heeft Leidenaar Jan Smeets na twee nederlagen een positie in de middenmoot met 3 punten. Een andere Nederlandse deelnemer in deze categorie, Jan Wer- le, bezet een fraaie derde plaats met 4,5 punt. Het Europees Kampioenschap duurt nog tot en met dinsdag 10 oktober. Old gaat aan de slag in VS oecstgeestGeoff Old is benoemd tot technisch directeur van de Amerikaanse rugbybond. De in Oegstgeest woonachtige Nieuw-Zeelander nam vorige maand ontslag als bondscoach van Nederland, na een serie van incidenten met de rugbybond. Old zal met vrouw en twee kinderen zo snel mogelijk verhuizen naar Colorado Springs. DIOK is er niet in geslaagd om tegen het Amsterdamse AAC voor een stunt te zor gen. De Leidse rugbyers kwamen vooral in de tweede helft tekort om het de Amster dammers echt lastig te maken en gingen uiteindelijk met 17-22 ten onder. Het mag onderhand wel duidelijk zijn dat na de vette jaren voor DIOK nu een ma gere periode is aangebroken. Werd er de af gelopen jaren wekelijks alleen maar geke ken naar de resultaten van concurrenten als Castricum en Den Haag, tegenwoordig is dat wel anders. De uitslagen van de Leid se trots zijn geen vastigheidje meer en na een verloren duel wordt snel Teletekst ge raadpleegd voor de overige resultaten en de stand op de ranglijst. De Amsterdamse AC was nu net zo'n te genstander, die na het verlies van vorige week tegen Rotterdam, misschien wel in een dipje kon zitten en dus had DIOK alle kans op een leuk resultaat. Maar de hoofd- stedelingen openden -binnen twee minuten met een vijfpunter van Job Volkers en don kere wolken pakten zich samen boven de Smaragdlaan. Dit beloofde niet veel goeds, maar hoe anders zou het worden. DIOK vloog er direct in. De Amsterdam mers kregen niet de ruimte om het spel te maken. Goed storend werk aan Leidse zijde leverde fraaie staaltjes rugby op. Uitgere kend Junior Ramos brak na een slimme ac tie de ban, maakte gelijk en zag Ewoud Chaudron de 7-5 voorsprong converteren. DIOK vocht voor wat het waard was en zag Chaudron een paar tellen later met een strafschop zelfs 10-5 maken. Amsterdam had aanvankelijk geen ant woord op het onophoudelijk storen van zijn aanvalsopbouw. Maar daar kwam al snel verandering in. Gerard Viguurs, dit jaar overgestapt naar AAC, vond zijn draai en bleek niet meer te houden. Als een slan genmens slalomde hij op snélheid door de Leidse defensie en samen met ploeggenoot Chris Joor bracht hij de stand i Toen Chaudron de try van Bria converteerde kwam DIOK nog we 17-22, maar het kwam tijd te koi punten te pakken. Toch was coat j ssens tevreden: „Het spel was beter dan vorige week. Vooral vei hebben die jongens alles gegeven In Sassenheim waren eindelijl gezichten te zien na de overwini :t The Bassets op Amstelveen. In melige wedstrijd zegevierden de van coach Iain Krysztofiak met 1( zware openingsreeks was Amstf tegenstander waaraan punten t dienen. De Sassenheimers begon aan het duel. Marco van Ruiten score met twee penaltykicks. Amstelveen kwam geen mom wedstrijd, terwijl The Bassets vri de. Amstelveen probeerde de mers met veel overtredingen uit halen, maar tevergeefs. Sjaak va werd met twee vijfpunters matchi dammen jan bey In de eerste ronde van de re gionale damcompetitie (DMH- hoofdklasse) viel direct al een verrassing te noteren. Regiona le titelhouder, de Katwijkse Dam Club (KDC), verloor met 9-7 van promovendus Kijk Uit (Zegveld). Het Alphense HDC hield de reserves van Damlust op 8-8 en het Leids Damge- nootschap II verloor met grote cijfers (4-12) van de Gouwe Damcombinatie. Ondanks de waarschuwing in de naamstelling van tegen stander Kijk Uit, ging een aan- tal Katwijkse dammers betrek kelijk snel en hardhandig on deruit. KDC kwam weliswaar met invallers aan de start, maar een nederlaag lag niet in de lijn der verwachtingen. Het Zeg- veldse team bestaat voor het merendeel uit twee dammende families: de families De Bruyn en Kuyer bezetten zeven van de acht borden. Ex-KNDB- hoofdklasser, A. de Bruyn, hield aan het eerste bord de sterke Bas Messemaker op re mise. Messemaker was zicht baar verrast door het sterke spel van deze voor hem onbe kende speler. Leen van Beelen junior won van C. Kuyer en Frans de Jonge wist D. de Bruyn te verslaan. Maar Arend van Beelen koos voor een vleu gelopsluiting en verloor al snel een schijf tegen E.J. de Bruyn en ook Cor de Jong kreeg een één-om-twee nederlaag te slik ken. Teamcaptain Jaap van Duyvenbode maakte maar moeizaam remise. De invallers Theo Zwetsloot (hij werd in het middenspel overspeeld) en Gijs van der Wiel (remise) brachten slechts 1 punt binnen, waar door de regerend DMH-kampi- oen een verrassende 9-7 neder laag leed. Het tweede team van het Leids Damgenootschap ging in een blunderfestijn flink on deruit tegen de sterke Gouwe Damcombinatie (GDC). GDC huisvest veel gastspelers van het ambitieuze Samen Sterk uit Hazerswoude. LDG keek al snel tegen een onoverbrugbare 0-6 achterstand aan. Zo versloeg Raymond van Es de schakende dammer Fred Slingerland en won Eric Hoogendoorn van Wim Kleyn. Ook bij Leidenaar Wim Heemskerk, op het eerste bord, konden de schijven tegen Teun van de Krol al snel in de doos. Grote afwezige in het Leidse team was de sterke Evert Dollekamp, die dit sei zoen waarschijnlijk noj een paar invalsbeurten ben. Alleen Maurits M Harry Dekker wisten LDG te scoren (4-12). De Alphenaren vai kwamen een punti a overeen met Damlusi grootmeester Erno van Eric-Jan van Reei winnen. Ook zijn da Schnieders won vojje lust van Alphenaar M. Aan de lagere borden door Brunt, Van Tol End vijf punten behaal e door de negatieve Alphense topborden den goedgemaakt Voor de mannen van Steijn Sports is in divisie 2 van de landelijke squashcompetitie voorlopig een bescheiden rol weggelegd. De Voorschotense formatie leed bij Haagsche SRC 3 met 2-3 de tweede ach tereenvolgende nederlaag. De mannen van Sport City lijken zich dit jaar bij hun collegae van Steijn te gaan voegen. De Leidenaars pakten in de pro motieklasse met 4-1 tegen De Leyens juist de tweede zege op rij. Steijn Sports begon door het ontbreken van de gebless- seerde Martin Bailey en de zieke Arthur Smit met twee re serves aan het duel bij Haag sche SRC 3. Marco van den Berg, die door knieproblemen een jaar aan de kant stond, en Andrea Toni kwamen op dit niveau nog tekort. Kopman Marco Wiesehahn boekte een moeizame 3-2 singlewinst. Tom Trowell was op enkelspel twee goed voor een 3-1 zege. Het bonuspunt was voor de Hagenaars. In hun eigen team 2 in de promotieklasse deden Van den Berg en Toni het bij De Diepput beter, 3-0 en 3-2 winst. Door nederlagen van Trowell (1-3), die zowel in team 1 als 2 mag spelen, en Mark Sluis (0-3) was het bo nuspunt ook ditmaal voor de Haagse ploeg. De vrouwen van Steijn Sports wonnen met 3-2 bij Victoria 3. Ingrid Rij kers en Kitty Klaassen waren de winnende enkelspeelsters, Patricia Keehnen en Evelien de Groot verloren. Sport City Leiden was tegen De Leyens het betere team. Marcus van Duin, Gilles Hoek van Dijke en Bams Abila hoef den aan hun Zoetermeerse te genstanders maar een enkele game af te staan en haalden zo het extra punt binnen. Bas Ehrig gunde De Leyens met 1-3 het redden van de eer. Na de positieve start van het ere divisieteam hadden de vrou wen uit de teams 2 en 3 een mindere week. De reserves gingen tegen Comak/Jordan uit Haarlem met liefst 0-5 ten onder. Cocky de Wolf was met 2-3 dicht bij winst op Charis van Doorn. Nelleke van Duin scoorde 1-3 tegen Sharon Emanuels. Natasja Bovee stuitte op de sterke Chantal Reus, die wegens vertrek naar Australië afscheid nam van Jordan. De Haarlemse kop- vrouwe deed het met een even knappe als krappe 3-1 over winning. Het totale verschil in punten was slechts vier: 33-29. Marjolein Pronk sloot de rij af met 0-3 tegen Mariel- le van Til. Voor het derde team pakte Willemijn Vader als enige een winstpunt. Susan Langerak, Annemarie de Koning en Hannie Korthof verloren tegen Squash Delft 2, dat met 4-1 zegevierde. Dekker Warmond klopte in de promotieklasse het bezoe kende Haagsche SRC 5 met 4-1. Fred van Dijke moest als enige een 3-1 nederlaag mel den. Ton Creighton, met 3-1, Jaap de Zwart en Meindert van der Poel, beiden met 3-0, wonnen wel. Een zege van Chris Jewell, maar daar tegenover drie ver- liespartijen van Bernard Lefranc, Lothar Winzen en Gijs Tan was de opbrengst van ESA/Estec bij de Diepput 3, dat met een 4-1 zege afsloot. Foreholte nam tegen Verburch een snelle voorsprong. FOTO MARK LAMERS handbal jeroen bal Saturnus verloor tegen White Demons niet alleen de wed strijd. Ook is het Paul van Leeu wen voor een aantal weken met een blessure kwijt. De vrouwen van Foreholte hadden meer succes. In een uiterst spannen de wedstrijd tegen Verburch, trok de ploeg uit Voorhout aan het langste eind. Tot tien minuten na de rust leek Saturnus alle kansen op de overwinning te hebben. Het fa len van een aantal basisspelers werd prima opgevangen door Peter Innemee en Giovanni Vo gelaar. Het productieve duo (respectievelijk vijf en vier doel punten) nam de Leidse ploeg op sleeptouw en zorgde voor een 10-12 ruststand. White De mons kwam terug tot 14-14, maar uit een break-out leek Paul van Leeuwen Saturnus zijn arm omlaag getrokken en kwam hard in aanraking met de vloer. Een heupkwetsuur die hem de komende weken aan de kant houdt, was het gevolg. Door het verlies van Van Leeuwen en het missen van de toegekende strafworp knakte er iets bij de Leidenaars. Aanval len werden nog wel gecreëerd, maar de scherpte was volledig weg. White Demons kon vervol gens de wedstrijd makkelijk uit spelen. Het won uiteindelijk met 20-17. „Het is natuurlijk niet echt professioneel dat we ons zo uit de wedstrijd hebben laten slaan, maar het is wel begrijpe lijk", aldus Saturnus-trainer Pe ter Barreveld. „Met het verlies van Van Leeuwen was meteen de angel uit de aanval. De wedstrijd tussen Forehol te en Verburch kende een grilli ge eerste helft. De ploeg uit Voorhout nam snel een 3-1 voorsprong om vervolgens Ver burch naar 8-13 te zien uitlo pen. Het was vooral aan Lind- sey Willemsen te danken dat het bij rust nog 13-13 werd. Na de rust nam Kim Geer- lings, topscoorster met zes doelpunten, Foreholte op sleeptouw. Ondanks dat het tempo in het spel van de Voor- houtsen veel hoger lag, kon Verburch toch steeds bijblijven. Twee minuten voor tijd bracht Henriette Leonard Foreholte op een 20-19 voorsprong. Anita Reumann zorgde ervoor dat de voorsprong niet meer in gevaar kwam. Zij liet, na een mindere perio de, weer eens zien dat ze het keepen nog niet verleerd is. Erika van de Bilt en Miranda Boonstra zijn hun wintercam- pagne begonnen met verdien stelijke klasseringen in de 4 Mijl van Groningen. De loopsters van Leiden Atletiek eindigden in de sterk bezette wedstrijd over 6,7 kilometer als achtste en tiende (respectievelijk derde en vijfde Nederlandse). Van de Bilt had voor die afstand 22.06 no dig. twee minuten meer dan de ontketende winnares Lydia Cheromei. Ondanks haar inspanningen in Sydney (zesde op de 5000 meter) en woensdag nog in Do ha (vierde in de Grand Prix fi nale 3000 meter) eindigde de Keniaanse als twaalfde van de ruim 7000 deelnemers, en pas sant haar eigen parcoursrecord verbeterend. Van de Bilt hoefde alleen baanatlete Grete Koens en olympisch marathonloop ster Wijdenbos voor te laten gaan. „Die had op het eind net even meer inhoudaldus Van de Bilt. „Maar het voelde goed." Eenzelfde conclusie trok Kamit deedl week olymp rathoi aan. Hl: Boonstra, ondanks haar tijd van 23.56. Hun beider clubgenoot Ka- miel Maase deed het één week na de olympische marathon rustig aan en eindigde in de meute op een kwartier van win naar Bernard Barmasai (vorig week in Sydney nog vierde op de 3000 meter steeple chase). Flair uit Alphen in de twee de divisie en het tweede team van het Leidse Veglo in de vierde divisie behiel den hun koppositie in de landelijke badmintoncom- petitie. BC Lisse en Flair 3 raakten hun gedeelde eer ste plaats kwijt door gelijke spelen tegen Refoba 2 res pectievelijk ZIGO, dat eveneens uit Alphen komt. badminton peter klein De overmacht van Flair in het duel bij hekkensluiter 't Venne- water was groot. Alleen Karin Kuiper-Van Pel had drie games nodig voor haar single en de dubbel met Bianca Dijkstra. Bas van Zeist, Robert- Jan Hamersma en Peter van den Berg speelden louter tweegamespartijen. De Alphense reserves kwa men tegen De Ritte 3 niet ver der dan 4-4. Pieter van Maas dam won zijn enkelspel, maar de single van Cees-Jan van Vliet was brandhout. Petra Bos- Knoester en invaller Sylvana Meijers deelden in de malaise in de singles. De dubbels wer den gedeeld, maar alleen om dat de vrouwen een 12-9 voor sprong in de derde game alsnog lieten glippen. Via twee zwaar bevochten zeges in de beide mixen kwam Flair 2 alsnog langszij. De Alphense stadsderby tus sen de verrassende debutant ZIGO en de koploper in de vier de divisie, Flair 3, eindigde on beslist. Voor Liam Baker ging het na twee games fout tegen Marcel Fauth. Rogier van der Leede kon bij 14-10 tegen Mark Beun het vijftiende puntje niet maken en verloor de eerste game. De ZIGO-man won de tweede, maar verloor de derde. Corina Nielen en Danielle Meij er zorgden weer voor evenwicht In Eindhoven was Leiden Road Runner Mpetsi de beste regio in het Nederlands t kampioenschap (2.46. Randy Thepass (voorgrond) was in zijn specialiteit, het dubbelspel, weer op dreef. Het leverde Veglo de enige twee punten tegen Conquesto 2 op. door Ilse van der Meer en inval ler Marleen Overgaag in twee games kansloos te laten. Baker en Van der Leede op de plek van de geblesseerde dubbelspe ler Edwin de Groot gingen te gen Fauth en Marco Overes ten onder. Meijer en Nielen brachten ZI GO op 3-3 door Van der Meer en Anita Verstrate te kloppen. De mixen werden eveneens ge deeld. Nielen en Van der Leede wonnen voor ZIGO, Overgaag en Beun voor Flair 3. Het tweede team van Veglo profiteerde van de halve mis stap van Flair 3 en werd alleen koploper. De Leidenaars klopten in een regioderby Apollo met 8-0. Ste- fen van Giezen, de tegen zijn oude club spelende Rolf Dries- sen, Ronald Derksen, Ellen van der Voort en Irene van Giezen- Bik gunden het Veense kwartet zelfs niet de eer. De hoofdmacht van Veglo ging met 2-6 ten onder tegen het nog ongeslagen Conquesto 2. De singles van Randy Thepass, Björn Hofkes, Anneke Slats en Monique Borsboom gingen alle verloren. De dubbels werden door twee winstpartijen van Thepass, met Hofkes en met Borsboom, gedeeld. Conquesto 2 werd alleen koploper in de vierde divisie, foto r omdat BC Lisse gelijkspeelde tegen I De bollenstrekers had winst in de enkelspele gier Moorman, Nan Ll crombie en Debby 1 en het mannendut 1 Moorman met invalle ei Hoogkamer wel met gestaan.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24