0 Parkeerschijven zat, maar geen 2.49 2.49 Duin Bollenstreek Oefenruimte van de Hillegomse Harmonie Kapel in de steigers Haringfabriek Katwijkse rederij op Duits schiereiland 249 PU Sprayflacon 500 ml. i.14 O.84 jloouLt LAy <Zt> -vxori MAANDAG 9 OKTOBER 2000 Palace Hotel nu al 'leading' NOORDwiJKNog voordat vrijdag de eerste steen werd gelegd, is het Palace Hotel in Noordwijk al toegelaten tot 'The Leading Hotels of the World', een wereldwijd samenwerkingsverband van ruim driehonderd hotels. Buiten Hotel de l'Europe en Okura in Amsterdam is het Palace Hotel het enige hotel in Ne derland dat tot de groep is toegelaten. Het Palace Hotel aan het Picképlein opent naar verwachting in september 2001 zijn deu- Onderscheiding Willy van den Eijkel runsburg Willy van den Eijkel uit Rijnsburg heeft afgelopen za terdag van burgemeester Van der Lee een koninklijke onder scheiding gekregen. Zij werd tijdens de viering van haar 40-jarig jubileum in de Petrakerk benoemd tot lid in de Orde van Oran- je-Nassau, omdat zij al veertig jaar lang voor velen de vraagbaak en steunpilaar is van het gereformeerde zondagschoolwerk. Toen zij twaalf was, begon zij met het helpen van de leidsters op de zondagsschool. In 1969 werd zij benoemd tot algemeen adjunct in het dagelijks bestuur. In 1974 werd zij ook nog pen ningmeester en later ouderling. Symposium Terminale Thuiszorg streek De Stichting Vrijwillige Terminale Thuiszorg Bollen streek viert morgen haar 15-jarig bestaan met een minisymposi um in Lisse. Het thema van de middag is: vrijwilliger(s)..nu en straks. Op deze middag zullen er diverse sprekers aan het woord komen over de verschillende aspecten van de terminale zorg. Ook zal er een discussie worden gehouden en wordt de nieuwe naam en het logo onthuld. Het symposium begint om 14.00 uur in restaurant De Engel aan de Heereweg in Lisse. hillegom cees van hoore De Hillegomse Harmoniekapel is begonnen met het opknap pen van hun toekomstige oe fenruimte, een oude gymzaal aan de Juliana van Stolberg laan. Het gebouw is voor het symbolische bedrag van één gulden van de gemeente Hille- gom gekocht. Nadat hun oefen ruimte in mei 1994 afbrandde, zwierf de kapel maar wat rond. De gymzaal stond op de nomi natie om te worden gesloopt. A. Turkenburg, bibliothecaris en pr-man van de Hillegomse Harmoniekapel, kan zijn en thousiasme bijna niet bedwin gen. „Toen we hoorden dat ze die gymzaal wilden gaan slo pen, zijn we als een speer naar de gemeente gegaan. Eerst moesten we zo'n kleine 5000 gulden erfpacht per jaar beta len. Dat kunnen we als vereni ging niet opbrengen. Nu is er een andere regeling, waarbij we zo'n vijfhonderd gulden kwijt zijn. Dat is te doen. Wij hadden de verbouwing van de zaal op twee ton geschat. Stichting Moslim, die ook interesse had, zei maar 50.000 gulden nodig te hebben. Maar nadat iemand de boel had getaxeerd, bleek dat wij goed zaten met onze schat ting. Wij hebben het gebouw uiteindelijk gekregen. Er kun nen nu, als wij niet repeteren, ook andere verenigingen in te recht. Bij de Stichting Moslim zou dat niet het geval zijn ge weest. Dan is zo'n gymzaal toch een beetje gewijde grond." „We zijn erg blij met deze ruimte. Na de brand in 1994 zwierven we van hot naar her. We -hebben een hele tijd gere peteerd in een ruimte van Dag centrum Sonnevanck. Maar overdag moest die ruimte weer door anderen worden gebruikt, zodat je je spullen niet kon la ten staan. Lastig. Maar dat gaat nu dus gelukkig veranderen. We zijn met man en macht be zig met het opknappen van het gebouw. Heel veel dingen uit die gymzaal worden herge bruikt. Wat zegt u? Of straks de tubaspeler in de ringen hangt? Nee, dat niet, al gebruiken we die ringen wel. We kunnen er mooi de verlichting mee opha len en laten zakken." „De prognose was dat het ge bouw in de winter speelrijp zou zijn. Maar dat halen we niet. Het wordt april of mei van het volgend jaar. We zijn verschrik kelijk benieuwd naar de akoes tiek. Want dat is natuurlijk altijd maar afwachten. Als u wilt zien of het vordert met het opknap pen van het gebouw, moet u op internet kijken. Op de site ww- w.hillegom.nu. Elke zaterdag worden er foto's genomen, zo dat de klus van fase tot fase is te volgen." Maximaal 12 per artikel per klant. Levende parkeerschijven op pad in Sassenheim sassenheim margrit tibboel Even een boodschapje doen. De auto langs de stoep zetten en de parkeerschijf vergeten? In Sassenheim komt je dat duur te staan. Daar voert een'zeer effici ënte parkeerwacht al ruim een jaar een waar schrikbewind. Het regent er dan ook bonnen. Alle boze gezichten, scheldkanonnades en dreigend opgehe ven vuisten ten spijt. De lange arm van de wet kent geen pardon: het kost de nonchalante automobilisten die het met parkeren niet zo nauw nemen een slor dige duit. Alle reden voor de Onderne mers Vereniging Sassenheim (OVS) om middels een ludieke actie een verma nende vinger op te steken en het winke lend publiek te attenderen op de nood zaak van het gebruik van de parkeer schijf en het in acht nemen van de par- keervoorschriften. „Géén steek onder water voor de dorpspolitiek dat die z'n zaken niet be ter op orde heeft, maar gewoon positie ve informatie voor de consument", legt Sonja Mensen van het activiteitencomité van de OVS uit. Zaterdagmorgen rond elf uur - er zijn nog niet veel mensen op de been - gaat ze in de Hoofdstraat op pad. Ze heeft vijftig cadeaubonnen en vijfhonderd parkeerschijven op zak. In het gezelschap van twee medewerkers, uitgedost als tot leven gekomen parkeer schijven, loopt ze langs de belangrijkste parkeerplaatsen van Sassenheim. Op het plein bij de Nederlands Her vormde Kerk is het meteen raak. Een Sassenheimer stevent met zijn bestelbus op de kerkhofmuur af. De 17 jaar oude Angela van der Klooster en de een jaar oudere Koen Bok lopen in hun buitenis sige outfit gedecideerd in de richting van de overtreder. Vermanend maar toch mild krijgt de man het advies elders een heenkomen te zoeken. Een snelle blik op het lege dashbord leert het duo dat een parkeerschijf geen overbodige luxe is. „Wordt u voor niks aangeboden door de OVS, wel gebruiken, hè?" De eerste schijf uit een reeks van velen wordt overhandigd. De argwaan waarmee het ongebruikelijk uitziende koppel aanvan kelijk werd bekeken maakt plaats voor een opgetogen uitdrukking. „Bedankt, ik dacht dat het me negentig piek zou kos ten Het portier klapt dicht en weg is de overtreder. Op het Boschplein wordt mevrouw De Jong gecomplimenteerd met haar stipt heid ten aanzien van het gebruik van de parkeerschijf. Ze ontvangt een cadeau bon ter waarde van tien gulden. „Een prima actie" vindt ze. „Ik erger me groen en geel aan het parkeren op het plein bij de Nederlands Hervormde Kerk. Wat een puinhoop." Wat verderop valt de Lissese mevrouw De Smidt in de prijzen. Ook zij heeft keurig de blauwe schijf op de voorgeschreven plek neer gelegd. Dat ze zich zo trouw naar de let ter van de wet gedraagt komt omdat ze zich dat in Lisse aangewend heeft. „Daar is het allemaal erg duidelijk gere geld en daar mag je ook twee uur parke ren. Die anderhalf uur hier vind ik maar matig." Bij de Oude Haven is het hetzelfde liedje. De mensen klagen steen en been over het parkeerregime. T. Gozeling heeft geen advies nodig. Zijn schijf ligt waar hij liggen moet. Hij heeft zijn lesje geleerd. „Zo'n jaartje geleden parkeerde ik 's morgens om half tien mijn auto als enige op het plein. Toen ik terugkwam, zat er een bon onder m'n ruitenwisser." Gozeling probeerde het met de parkeer wachter op een akkoordje te gooien. „Als je binnen een minuut een schijf hebt, verscheur ik de bon", beloofde ze. Toen Gozeling het advies met grote voortvarendheid opvolgde, weigerde de surveillant zich aan de afspraak te hou den. Uiteindelijk, na veel vijven en zes sen, is Gozeling naar eigen zeggen op het bureau in het gelijk gesteld. De ne gentig gulden mocht hij houden.„Maar die schijf vergeet ik nooit meer." Gozeling heeft geen goed woord over voor de parkeersituatie op het kerkplein. „Ik ben bestuurslid van de Oranjever eniging. Uit hoofde van die functie vind ik het best dat het kerkplein door de ge meente is uitgeroepen als evenementen plein. Maar dan moeten ze er wèl, als er toch niks gebeurt, parkerende auto's toelaten." Terwijl hij dat zegt, krijgt hij bijval van enkele passanten. „Wat een regime hier, het lijkt het voormalige Oost-Duitsland wel", klinkt het scham per. Ook een Sassenheimer die bij het postkantoor zijn brief in de bus depo neert, is niet zo gecharmeerd van de ac tie: „Parkeerschijven zat, maar parkeer plaatsen? Ho maar!" Tégen één uur is de voorraad van ca deaubonnen en parkeerschijven uitge put. Het blauwe duo houdt het voor ge zien. Volgens Sonja Mensen heeft de OVS-actie aan de verwachtingen vol daan. Ze geeft toe dat ze geschrokken is van de klachten van het winkelend pu bliek.. Maar volgende week zaterdag trekt ze er welgemoed opnieuw opuit. „Het is een project voor vier weken. Ie dere keer op een ander tijdstip maar met dezelfde intentie." Ze heeft er alle ver trouwen in dat het parkeren in Sassen heim uiteindelijk in goede banen geleid zal worden. „We komen er wel. Een ge waarschuwd mens telt tenslotte voor twee!" rügen/katwuk peter blok De Katwijkse rederij en haringhandel Parlevliet en Van der Plas bouwt op het Duitse schiereiland Rügen aan de Oostzee een nieuwe en ultramoderne haring en visverwerkingsfabriek. Ten noorden van de haven Saasnitz-Mukran in het vroegere Oost-Duitsland is inmiddels begonnen met het opspuiten van twaalf hectare nieuw land. Daarop komt een 25.000 vierkante meter grote visfabriek waarin vanaf eind 2002 ruim 50.000 ton aan haring, kabeljauw en bot wordt verwerkt. In de fabriek, die op 60.000 vierkante meter aan eigen terrein komt te staan, komen in totaal 150 mensen te werken. De vissers uit de streek krijgen met het nieuwe ha- ringverwerkend bedrijf - dat de naam Euro Baltic Fischverarbeitungs GmbH krijgt - van Parlevliet en Van der Plas voor het eerst de mogelijkheid om de door hen gevangen vis ter plaatse vers te laten ver werken. De zogeheten Rügenharing wordt na de ope ning van de visfabriek niet langer in Denemarken of Nederland verwerkt, maar in eigen omgeving: op het eigen schierland. Euro Baltic Fischverarbeitungs GmbH wordt de eerste Duitse visfabriek die verse vis verwerkt tot half fabrikaten die elders weer tot eindproduct worden verwerkt. De opspuitwerkzaamheden duren tot het eind van dit jaar. Daarna moet het zand nog drie maanden rusten om zich te 'zetten'. In het voorjaar van 2001 wordt begonnen met de bouw van de visfabriek die eind 2002 klaar moet zijn. Verse zalmfilet Vers bij onze visafdeling Per 500 gram Met Klantenkaarc 19-90 Bressot Romiger dan Brie Naturel, peper of blauwe kaas. Per stuk a 200 gram. Met Klantenkaart 4r99 Blue Band margarine Pakje a 250 gram. Met. Klantenkaart UT Bioderij Smulpannenkoeken Naturel of vanille. Pak 8 stuks. Met Klantenkaart riten Edet Vochtig toiletpapier Fresh mild of extra care. Pakje a 40 vel. Met Klantenkaart T99 Ajax Active Hygiëne Fruitboom Fris Met Klantenkaart Dommelsch pils 6 Blikjes a 25 cl. Met Klantenkaart T99 Dr. Pepper Fles 1,5 liter. Met Klantenkaart 2^9 Ritter Sport Kies uit diverse smaken. Tablet 100 gram. Met Klantenkaart Té# Duijnstee i. Automobilisten in Sassenheim werden zaterdag verrast met cadeaubonnen en parkeerschijven. FOTO HIELCO KUIPERS

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12