Zeelenberg: Nog één keer knallen EK atletiek indoor mogelijl over vijf jaar in Apeldoorn Sport SPORT&SP£L Directeur De Graafschap bedreigt na bekernederlaag tegen MVV DONDERDAG 5 OKTOBER 2000 Mooiste Wembley-goal van Gascoigne londen Britse voetbalfans hebben een doelpunt van Paul Gas coigne uitgekozen tot het mooiste dat ooit in het Wembleysta- dion is gemaakt. Het gaat om de treffer die Gascoigne maakte tijdens Engeland - Schotland, een groepswedstrijd van het EK van 1996. De middenvelder nam de bal in de lucht aan, om speelde een Schotse verdediger en schoot de bal zonder dat de ze de grond geraakt had, in het doel. De WK-kwalificatiewed- strijd van zaterdag tussen Engeland en Duitsland is de laatste wedstrijd die in het stadion wordt gespeeld. Wembley wordt af gebroken en weer opnieuw opgebouwd. Schops naar RBC Roosendaal RKC'er Maarten Schops is tot het einde van het seizoen verhuurd aan RBC Roosendaal. RBC heeft na het sei zoen de mogelijkheid de middenvelder te kopen. Schops heeft bij RKC nog een contract tot medio 2003. De Belgische voetbal ler werd aan het begin van het seizoen teruggezet naar het tweede elftal, nadat hij in een wedstrijd tegen Rijnburgse Boys een grove overtreding had begaan. Daarna ging Schops op proef naar het Engelse Huddersfield Town, maar daar kreeg hij geen contract. Schops had de spelersvakbond ingeschakeld om zijn terugkeer in het eerste elftal van RKC af te dwingen. Tyson betaalt boete londen De bokser Mike Tyson heeft een boete van 450.000 gul den betaald. De Britse boksbond had de Amerikaan deze straf opgelegd wegens wangedrag tijdens en na het korte gevecht in Glasgow tegen zijn landgenoot Lou Savarese op 24 juni. De scheidsrechter staakte het duel na 38 seconden. Tyson wist ech ter niet van ophouden en al maaiend met de armen raakte hij de scheidsrechter tegen het hoofd. Na de tweekamp maakte Ty son denigrerende opmerkingen over wereldkampioen Lennox Coach Real Zaragoza ontslagen zaragqza Het bestuur van de Spaanse voetbalclub Real Zara goza heeft coach Juan Manuel Lillo na vier competitiewedstrij den ontslagen. Zaragoza eindigde vorig seizoen onder leiding van Txetxu Rojo als vierde, maar staat nu met slechts twee pun ten op de zestiende plaats. Ook werd de ploeg in de eerste ron de van de strijd om de UEFA-beker uitgeschakeld. Nederland verslaat Fransen amiens Het Nederlandse voetbalteam met spelers tot achttien jaar is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap uitste kend begonnen door gisteren in Amiens met 2-1 van Frankrijk te winnen. Hersi (Ajax) en Muhamadu (FC Twente) zorgden voor de Nederlandse treffers voordat Leconte kon tegenscoren. De enige smet op de wedstrijd van het team van coach Ruud Kaiser (hij nam de honneurs waar voor Mark Wotte die met Jong Oranje naar Cyprus was afgereisd) was de rode kaart (twee keer geel) van ajacied Van der Vaart. Nederland speelt de twee de groepswedstrijd op 25 oktober in Venlo tegen Duitsland. Al leen het winnende land van de poule plaatst zich voor de eind ronde. Caniggia tekent bij FC Dundee Glasgow De Argentijnse voetballer Claudio Caniggia heeft een contract getekend bij de Schotse club FC Dundee. De 33-jarige oud-international was niet meer actief sinds maart. Hij stond het laatst onder contract bij de Italiaanse club Atalanta Berga mo. Caniggia tekende een verbintenis tot het eind van dit sei zoen. Hristov in selectie Macedonië sofia Georgi Hristov is opgenomen in de selectie van Macedo nië voor de komende WK-kwalificatiewedstrijden, 6 oktober te gen Azerbeidzjan en 11 oktober tegen Moldavië. De aanvaller van NEC is een van de vijf aanvallers in de groep van achttien spelers van Macedonië. ef Wilco Zeelenberg stopt na zeventien jaar wegracerij. „Ik heb de beslissing om te stoppen nu nog-zelf in de hand. Ik word niet gedwongen door blessures of sponsors. Dat is ook pret tig." FOTO GPD NIELS VAN DER HOEVEN Balanceren op het randje van het kunnen. Motorcou reur Wico Zeelenberg (34) reed in zeventien jaar weg racerij voortdurénd op de grens. „En erover. Winnen en kampioen worden of van de motor vallen, het ligt zo dicht bij elkaar." De drang om te presteren en de uitdaging sneller te zijn dan de jongens met wie hij aan de startstreep stond, hielden de Bleiswijker dertig jaar op de motor, maar nu heeft hij er genoeg van. Op 15 oktober rijdt hij zijn laatste race in de Super 600 klasse, op het circuit van Brands Hatch in Engeland. „Ik kan nog zeker één, twee jaar mee, maar het idee te stoppen speelde de laatste maanden steeds vaker door mijn hoofd. Daar hebben de slechte prestaties van dit seizoen ook mee te maken. In tegenstelling tot vorig jaar lukt het niet meer om voorin te rijden. Ik heb de beslissing om te stoppen nu nog zelf in de hand. Ik word niet gedwongen door blessures of sponsors. Dat is ook prettig." Bovendien liggen er twee leuke aanbiedingen op Zeelenberg te wachten. „Yamaha wil me in dienst ne men, waarschijnlijk als testrijder voor het materiaal dat in 2002 op de weg komt. Maar ik kan ook aan de slag bij Shell, een representatieve functie in de motorolie handel. Ik ben de mogelijkheden nog aan het afwegen en neem binnen een paar maanden een beslissing. Ik wil in elk geval geen saaie 9 tot 5-baan, want dan ben ik zo dood." Zeelenberg zegt in het motorracen alles gezien te hebben. Dat is ook niet verwonderlijk, want de Bleis wijker rijdt al vanaf zijn vierde rond op motoren. Be gonnen op een door zijn vader gebouwd 'crossertje' met zijwieltjes, werkte Zeelenberg zich via het crosscir cuit op zijn zeventiende naar de wegracerij. „Dat trok mij meer dan het motorcrossen. Als ik die races op te levisie zag of ik zag die motoren staan, dacht ik; 'Dat wil ik ook.' Het spectaculaire ervan sprak mij aan, het plat door de bocht gaan." In het wegracen behaalde Wilco Zeelenberg zijn grootste succes. In 1990 won hij in Duitsland de Grand Prix in de 250 cc klasse. 1990 Was toch al een topjaar voor de coureur. „Het was het eerste seizoen dat ik op een fabrieksmotor reed. Het jaar ervoor reed ik op een motor van 35.000 gulden en ineens mocht ik op een Honda die meer dan een miljoen waard was. Dan moet je wel laten zien dat je dat geld waard bent." En Zeelenberg deed dat. „Mijn eerste wedstrijd op dat ding leverde meteen een podiumplaats op. Dat was nota bene de Grand Prix van Japan. Stond ik ineens tussen de toppers. Ik reed dat jaar nog vier, vijf keer in de prijzen met als uitschieter die overwinning in Duits land. Daardoor kar; ik nu ook makkelijker stoppen. Ik ga niet de boeken in als eeuwige tweede. Ik heb be langrijke wedstrijden kunnen winnen, zelfs een Grand Prix. Ik heb daar de concurrentie echt verslagen. Niet dat iedereen uitviel en ik daarom eerste werd." In 1990 werd Zeelenberg derde in de kwart liter klas se bij de TT van Assen. Een prestatie die hij in 1991 en 1994 herhaalde. „Jammer dat ik daar niet heb kunnen winnen. Assen is speciaal. Het is het enige circuit waar het publiek zo dicht op de race zit. Nergens komt het publiek ook in zulke grote aantallen kijken. En ze staan er allemaal voor de Nederlanders. Als je iemand in haalt, hoor je ze joelen. Het is altijd het beste en leuk ste evenement van het jaar. In 1997 heb ik in Assen de Super 600 klasse gewonnen. Dat is niet helemaal het zelfde als het winnen van de 250 cc, maar ik heb 'm toch een keer gewonnen." „Blessures", antwoordt Zeelenberg op de vraag wat de motorsport hem heeft gebracht. „Ik heb mijn portie wel gehad, gebroken sleutelbeen, bekken, verbrijzelde enkel. Dat is logisch als je de grenzen opzoekt. Je moet incalculeren dat je zeven tot acht keer valt per seizoen, maar negen van de tien keer loopt dat goed af." De Super 600 is de klasse waarin Zeelenberg zijn car rière als racer besluit. Hij is realist genoeg om te besef fen dat hij 15 oktober niet in de prijzen zal rijden tij dens zijn laatste wedstrijd. „Het wordt voor mij geen sensationele race. Of ik moet van tevoren even met de 36 andere coureurs gaan praten", lacht Zeelenberg. „Vorig jaar reed ik vooraan mee, maar dit seizoen komt de motor kracht te kort. De concurrenten hebben hun materiaal beter ontwikkeld. Toch ga ik mijn laatste race anders in dan de andere. Ik ga er echt van genie ten. Nog één keertje 45 minuten knallen, ook al is dat in de achterste regionen. We hadden begip^attgustus ook al een race in Brands Hatch enftoen eindigde ik als 25ste. Laat ik maar proberen om preift&tié te verbe teren. Dat lijkt me een mooi streven." Beoogde Duit bondscoach *7-. onder vuur berlun anp Christoph Daum heeft bei de kwalificatiewedstrijd t B Engeland en Duitsland dagavond op de televisie t ,n gen. De beoogde bonds t van de Duitsers kwam t ,tj besluit omdat de per j rond zijn persoon in zijn x land de laatste wedstrijd o jj oude Wembley overscl Het begon allemaal mi J ruchten over het privéleve Christoph Daum. Hij zou matig naar de hoeren zijn neus met coke poei^ Daarnaast zou er een mi enclaim van zijn ex-vrouw maak zijn. „Onzin allen vindt Daum. „Iemand me ke problemen kan geen b coach worden", ontke manager Uli Hoeness van ern München. De Duitse voetbalbond m nog achter de keus voor te staan. Toch is het opv£( dat het de contractbespr gen met de beoogde b< coach niet zoals beloofd week heeft afgerond. Er nog steeds geen handteker gen onder de verbinteniBI komende zomer in zou Bayer Leverkusen s schande over de aanvi \- Hoeness en dreigt naar de y, ter te stappen. De club n g, het smaad en heeft ook al n gegeven dat de Duitse voi bond niet moet denken de huidige interim-bondsi 0| Rudi Voller langer dan eei zoen kunnen houden. Hij volgens Leverkusen sowie rug als technisch manag de club. De geruchten rond Daui g men voor het Duitse voetb een wel heel erg ongel moment. Die Mannschafifb zich te hebben hersteld v< vroege uitschakeling op hér Zo versloeg de ploeg S| Ir nog in een oefenwedstrij I moest Griekenland er tijde ouverture van het kwalifii toernooi voor het WK 200 geloven. „We zijn inderdaad ofu goede weg", vindt ook Ds „Daarom heb ik ook mijl naar Londen met pijn irtl hart geannuleerd. Mijn aa zigheid bij die wedstrijd z< 'e getwijfeld tot nog meer pr e men leiden. Geheel ten onjk te overigens. Ik heb echt maal niets fout gedaan." Onder redactie van Michel van Gent hoorlijk moeten presteren om in de race te blijven voor pro longatie van de landstitel. Bart Nab/Huub Bertens, Simon de Wijs /Bas Drijver en Jean Paul Vis/Ricco van Prooijen bezetten nog wel een play-off plaats, maar hun voorsprong op de achtervolgers is bescheiden. Dat was het gevolg van de ne derlagen tegen Continental (17- 13), Modalfa (25-4) en BC 't On- stein (25-0) en de ene overwin ning op Pegasus (25-5). Het tweede team, dat debuteert in de hoogste klasse, staat er beter voor. Het won van Pegasus (16- 14), deelde met Hok (15-15) en verloor van Modalfa (21-9) en BC 't Onstein (18-12). De num mers drie tot en met zes spelen een play-off voor twee plaatsen in de halve finales. BC 't On stein, met Louk Verhees (Voor hout) en Vincent Ramondt (Al phen), en Modalfa zijn vrijwel zeker van de resterende twee plaatsen. Stand meesterklasse: 1 BC'I Onstein 8-188, 2. Modalfa 8-166, 3 Pegasus 8-128, 4 Lom bard 8-125. 5. Crash 2 (Leiden) 8-119. 6. Crash 1 8-108. 7 Ni|megen 8-103, 8 Kenne- merland 8-101. 9 Continental 8-100 10. Hok 8-98. 11 Oog in Al 8-87. 12. Hok 2 8-86. BOWLING I Hans Keijzers werd als invaller kampioen van de eerste klasse van het driebanden klein, foto mark lamers verschil alsnog duidelijk werd (1022-932). De teamscore van Verboon was 6041 pins, waar mee zij alleen achterbleef op Scheveningen (6219) en Kol's (6120). Stand vijfmansleague, hoofdklasse 2: 1 Ver boon Versservice/GW Dlstelvelt (Leiden) 3-7.5. 2 Kol's 3-6. 3 Volendam 3-5. 4 Pirn's Bow ling 3-5, 5 Hawkey 3-4, 6. Scheveningen 3- 3.5. 7 Henk Burger 3-3.8. Vechtsebanen 3-2. gue. De bowlers uit Leiden be haalden overwinningen op Pirn's Bowling (3-0), Volendam (2-1) en Scheveningen (2.5-0.5), genoeg om de kop te nemen. Dennis Knijff en Jan'Cornet be haalden vier keer een score over de 200 pins en Rolf Huy- den drie keer. Hans Landwaart en Jan Snik deden dit slechts twee keer, maar de eerste had met 259 wel de hoogste score van de dag. Opmerkelijk was de 1045-1045 remise in de eerste game tegen Scheveningen, waarna in de tweede ronde het HWA/Vogel. Hans Borst zorgde voor de enige winstpartij in elf beurten. René Overgauw leek ook op weg naar winst, maai hij zag zijn tegenstander in de na- beurt gelijkmaken. Sportrust- /Van Diemen (Sassenheim) redde het niet tegen De Maas stad: 4-2. Ronald Filippo bracht als enige zijn partij tot een goed einde door een serie van 77 punten. Hans Keijzers heeft de dis- trictstitel van de Bollenstreek bemachtigd in de eerste klasse driebanden klein. De speler van Concordia (Lisse) deed mee als reserve, maar toonde zich een ijzersterke oproepkracht. Hij won zes van de zeven partijen en haalde zo'n hoog moyenne (0.601) dat hij promoveert naar de hoofdklasse. Opmerkelijk genoeg verloor hij alleen tegen Ad Huikeshoven, die hiermee zijn enige winstpartij boekte. Keijzers doet op 24-26 novem ber mee aan de gewestelijke fi nale. District Bollenstreek, finale driebanden klein le klasse: 1 Hans Keijzers (Concordia) 7-12, 2 Henny Flippo (Sport) 7-10. 3 Nico de Haas (Centraal) 7-10. 4 Hans Hoefnagels (Norlhgo) 7-8. 5. Maarten Hoek (Travelshop) 7-6. 6 Peter Walgreen (Soldaatie) 7-6. 7. René de Rooij (Bull's Inn) 7-2. 8. Ad Huikesndven (Vuurschip) 7-2 District Veen- en Rijnstreek, driebanden groot A: HBS - TAS 1 5-2. Fort 9 - TAS 11 5-2. TAS 7 - RBV 0-7. Monopole - Sport 12 0-7. TAS 5 - Taveerne 5-2 Stand aan kop: 1. Sport 12 4- 17. 2 TAS 5 4-17. 3. Taveerne 4-16. 4 Sport 6 3-15, 5. Fort 3-14 Driebanden klein BI: R a veen 12 - Fort 1 2-5, Vergulde Vos - RBV 5 5-2. RBV 11 - Fort 2 7-0, RBV 13 - Roac 5-2. Jacobswoude R a.veen 6 2-5. Fort 9 - R.a.veen 4 5-2. Fort 10 - Fort 3 5- 2 Stand aan kop: 1 Fort 1 4-22. 2 Fort 9 4 20, 3 Vergulde Vos 4-19. 4 RBV 5 4-18. 5. R a.veen 4 4-18 Libre klem Cl: Sport 20 - Schelp 4-3, Ja cobswoude 16 - Sport 5 4-3. RBV 21 R.a.veen 23 3-4, Aalsmeer - Jacobswoude 4 1-6, Inn 't Lely Veldt 19 - Soldaatje 2 1-6. Plas 18 - Sol daatie 3 1-6. 5-2, Plas 22 - Merel 6-1, Ja cobswoude 13 - Sport 8 7-0, Scheepie - Inn 't Lely Veldt 7 5-2, Rijnegom 11 - Band 5-2. Fort - Plas 6 3-4 Stand aan kop: 1 Soldaatie 3 4- 24, 2. Plas 22 4-20, 3. Plas 18 4-20, 4 Schelp 4-19, 5. Soldaatje 2 4-18. schap straight pool en 8-ball in Den Haag redelijk gepresteerd. Robert Parlevliet en Mi-Len Pan werden in h^t eerste spelsoort in de tweede ronde uitgescha keld, maar Frits Gijsman en Philip van Aken haalden de kwartfinEiles. Hier waren zij kansloos tegen Alex Lely en Niels Feijen (22-100 en 35-100). In het 8-ball kwam Mi-Len Pan het verst met een plaats in de kwartfinales (8-1 verlies). Philip van Aken en Robert Parlevliet werden in de eerste twee ron den uitgeschakeld door hun voormalige teamgenoot Alex Lely. De Hagenaar zou nader hand ook nationaal kampioen worden. Het titeltoernooi 9-bEill wordt dit weekeinde bij Dijkje Duinzigt gehouden. Rico Diks en Alex Lely zijn de grote favo rieten, maar Parlevliet, Pan en Van Aken gelden als outsiders. De Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) wil het Eu ropees kampioenschap aüetiek (indoor) in 2005 naar Apel doorn halen. Plaats van hande ling moet het nieuw te bouwen Omnisportcentrum zijn, een ambitieus multifunctioneel sportcentrum, waarmee een in vestering van 89 miljoen gulden gemoeid is. KNAU-voorzitter Piet van der Molen maakte zijn plan gister avond bekend aan de Apel- doomse gemeenteraad, tijdens een commissievergadering over het nieuw te bouwen sportcen trum. Van der Molen, die te vens sprak voor de KNWU, stel de een warm voorstander te zijn van het Omnisportcen trum, dat thuisbasis wordt van volleybalclub Piet Zoomers/D en op zowel wieier- als atletiek- gebied een A-locatie wordt. „Als er voor 1 januari zeker heid is, dan zullen we proberen om het EK in 2005 naar Apel doorn te halen", aldus Van der Molen. „Op verzoek van Apel doorn hebben wij onderzocht welk aansprekend evenement als eerste in het Omnisportcen trum kan worden onderge bracht en dat is dit EK. In 2002 wordt de beslissing genomen aan welk land de organisatie wordt toegewezen, maar als in Apeldoorn de knoop wordt doorgehakt, dan zullen we di rect gaan lobbyen." „Blijkt het Omnisportcen trum niet door te gaan, dan gaat het verhaal niet door", alr dus Van der Molen. „Wel gaan we dan in gesprek met andere plaatsen, over het toewijzen van de status A-locatie. Vanuit Rotterdam en Almere zijn daar toe concrete verzoeken inge diend. Wij zijn daar tot dusver niet op in gegaan omdat Apel doorn het verst was in zijn plannen een topsportcentrum te bouwen." Zou het EK 2005 naar Apel doorn komen, dan is het voor de eerste keer in zestien ja. k de Europese titelstrijd in derland wordt gehouden laatste keer was in de Haagse Houtrustlf] plaats van handeling Die zijn inmiddels geslotefc 2006 wil de KNAU overigei i 'grote' EK (buiten) naar An 3 dam halen. Bij de huldiging van de pische medaillewinnaars, ren in Den Haag, NOCNSF-topman Blanker^i over het in Apeldoorn te wen complex. Hij deed relatie tot de roep om topf li teiten in Nederland ei e noodzaak het niveau van e derlandse atleten omhoo i brengen. In Sydney waren acht atleten die volgens kert geen van allen aan de wachtingen voldeden, complex in Apeldoorn koi wel", aldus Blankert. NOU zal komende week ook nog\ de Apeldoornse politiek praten over het Omnisporle tl kampioen, vorig jaar bekend als Bar 't Veen, mag dan van naam en sponsor zijn veranderd, de kracht is nog altijd groot. De ploeg uit Noordwijkerhout be haalde een maximale 10-0 zege op Veni Vidi Vici. Zij bezet op basis van legs-gemiddelde (19- 1) de eerste plaats. Ook de tweede regioclub. Brandewijn United, is na twee ronden zon der puntverlies. De Leidenaars brachten de uitwedstrijd tegen Silver Arrows met 8-2 tot een goed einde en staan tweede met een gemiddelde van 17-3 legs. Uitslagen Superleague: Computer Kings - DT Zwolle 2-8. Silver Arrows - Brandewi|n United 2-8, Casteliin - No Entertainment 2-8. Veni Vidi Vici - The Hornets 0-10, The Specials - DVW Game Masters 3 7, DCK Eindhoven - Loos Alarm 3 7. Vri|buiter - DT Venlo 4-6 Stand aan kop: 1 The Hornets (Noordwi|kerhout) 2-6. 2. nooi over leefd. Dat gebeurde in vier ge vallen ten koste van een streek genoot of zelfs huisgenoot. Het zevende team van Jumbo (War mond) zegevierde namelijk over het zesde team. Snookerij 10 (Leiden) won van The Pocket 2 (Katwijk), Grey Elephants (Warmond) van Snookerij 4 en Bierbengels 1 (Noordwijker hout) van Jumbo 10. De teams uit de ere-, eerste en tweede di visie waren vrijgeloot. Uitslagen eerste bekerronde: Spi|kenisse 10 Hogewoerd 2 4-5. Snookercafé 9 - Snookeri) 6 0-9. Snookeri| 4 - Grey Elephants 3-6, Jumbo 6 - Jumbo 7 2-7. Snookerij 10 The Pocket 2 5- 4, Jumbo 10 - Bierbengels 2-7, Jumbo 9 - Trauma Team 1-8, Bierbengels 2 - Upstairs 3 2-7. The Pocket 3 - De Ketel 2 1-8, Almost in the Pocket - Snookerij 5 4-5 RBSC - Jumbo 3 2-7. Snookerij 9 - Dekker 2 1-8. Snookerij 12 - Zeekant 3 2-7 doetinchem gpdstonden buiten de poort op hem te wachten riep herinneringen op aan het najaar van toen ex-voorzitter Hylke Enzerink het na di derlaag tegen Willem II moest ontgelden. „II blij dat er dit keer niet zo veel toeschouwen ren", lachte Swart als een boer met kiespijn. „Het is duidelijk dat het gemoedelijke kar ook bij deze club aan het verdwijnen is", ver de hij. „En dan doel ik niet alleen op die sp koren tegen mij. Voor de wedstrijd hebben 250 supporters op de Spinnekop zich naar nen gedrukt en geen entree betaald. Ze he daarbij een veiligheidscoördinator aangepak acht politiemensen die er vanavond waren ren machteloos. We vroegen maar een tient entreeprijs, dat is toch geen absurd bedrag?'! De uitschakeling heeft ook financieel nadL gevolgen voor de Doetinchemse club die f krap bij kas zit. Swart: „Als we van MW ge*, nen hadden, zouden we in de volgende rf thuis hebben gespeeld tegen FC Utrecht.; wedstrijd was dan live op televisie gekome dat had ons financieel het nodige opgelevei heb echter een waardeloze wedstrijd ge Thuis tegen PSV en Feyenoord speelden we goed, maar nu en uit tegen NAC en FC Gr< gen was het heel slecht. Ik zie telkens een ai mentaliteit bij de spelers." Zwaar aangedaan beende Jacco Swart gisteren na afloop van het bekerduel tegen MW door de ca tacomben. Niet alleen de 1-2 nederlaag had de algemeen directeur van De Graafschap aangegre pen, ook de spreekkoren - 'Jacco oprotten' - had den hem zichtbaar pijn gedaan. „De supporters staan nu nog buiten het hek op me te wachten. Ik ben blijkbaar de zondebok." Na de 0-2 van MW-speler Emerson in bles suretijd, begonnen supporters op de Spinnekop- tribune zich verbaal te roeren. 'Jacco oprotten' en 'Jacco, je moeder is een hoer' schreeuwde een klein deel van de aanhang. Daarentegen werd trainer Rob McDonald, toch verantwoordelijk voor het elftal, luidkeels toegejuicht. „Dit doet me pijn", vertelde Hilversumer Swart na afloop. „Ik moet met een aantal mensen binnen de club het beleid maken. Ik ben directeur en dan wordt mij al snel de zwartepiet toegeschoven. Maar er is geen geld voor versterkingen. Ook als Swart oprot, komt er geen geld vrij. Ik vind het nog het ergst dat die zogenaamde supporters mijn moe der erbij halen." Swart voelde zich ook fysiek bedreigd, want na afloop wilde een aantal aanhangers de confron tatie aangaan met de algemeen directeur. Ze

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26