UEFA: transfers alleen in de zomer rank de Boer waardige opvolger Ruud Krol Sport Krotwaar en Van Onna favorieten Koningin, prins en ridders DNDI NDERDAG 5 OKTOBER 2000 Nog maar kort na de olympische marathons in Sydney staan in Eindhoven de nationale titels op het klassieke traject over 42 kilometer en 195 meter op het spel. Zonder de olympische deel nemers Greg van Hest, Kamiel Maase en Nadja Wijenberg zijn Luc Krotwaar en Wilma van On na komende zondag de favorieten. Krotwaar, die de trainingsschema's van oud topper Tonnie Dirckx volgt, heeft zijn zinnen gezet op een vierde achtereenvolgende titel in Eindhoven. Hij krijgt concurrentie van Teckey Gebrselassie, Jeroen van Damme, Dick van de Broek en Aart Stigter. Grootste kanshebber op de totaalzege is de Keniaan Willy Cheruiyot, die in mei van dit jaar de marathon van Wenen won in 2.08.48. Het parkoersrecord staat sinds vorig jaar met 2.09.24 op naam van een andere Keniaan, David Ngetich. Van Onna heeft wel diverse malen een natio nale titel veroverd, onder meer op de 10.000 meter, het veldlopen en de 3000 meter indoor, maar mocht zich nog nooit marathonkampioe ne van Nederland noemen. De 35-jarige atlete eindigde twee keer als tweede, bij haar debuut in 1993 in Rotterdam in 2.34.28 achter Anne van Schuppen, en vorig jaar in Eindhoven in 2.34.12 (persoonlijk record) achter Ilyina, die zich toen plaatste voor Sydney met een parkoersrecord van 2.28.45. Op 24 september liet Van Onna zien in vorm te zijn met een winnende tijd van 1.11.12 op een halve marathon in Haarlem. Ze mikt in Eindhoven op een tijd tussen de 2.30 en de 2.32. Overigens zullen de winnaars van de nationa le titels 2000 hun bezit slechts een half jaar kun nen koesteren. Na vier keer Eindhoven neemt Rotterdam de titelstrijd in april 2001 weer over. PRIJSVRAGEN Lucky Day. Trekking van woensdag 4 okto ber: 2 - 6 - 9 - 11 - 12 - 14 18 - 19 23 - 24 - 26 - 29 - 36 - 45 - 48 - 49 - 55 - 60 - 69 - 70. (onder voorbehoud). Belgische midlotto. 15-17-28-33-38 - 42. Reservegetal: 26 Joker: 2691458 (onder voorbehoud). Duitse midlotto. Trekking A: 15 -26 -30 38 - 44 - 47. Reservegetal: 29. Trekking B: 2 - 16-25-27-35-41. Reservegetal: 12. Supergetallen: 8 en 1. Spel 77. 3543465. Super 6: 962448. (onder voorbehoud) VOETBAL Amstel Cup. eerste hoofdronde. De Graaf schap - MW 1-2 (0-0). 85. Van der Weert 0-1, 88. Emerson 0-2, 90. Viscaal 1-2. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschou wers: 2150. Rode kaart: 50. Den Turk (De Graafschap). Gele kaart: Viscaal, Meerdink (De Graafschap). Vaessen (MW). MW op 19 oktober in de tweede ronde thuis tegen FC Utrecht. Amiens. EK kwalificatie teams tot 18 jaar Frankrijk - Nederland 1-2 (0-1). 29. Hersi 0-1. 70. Muhamadu 0-2. 82. Leconte 1-2. Toeschouwers: 5000. Rode kaart (2 geel) Van der Vaart (Ned). Dubai. Vierlandentoernooi Verenigde Ara bische Emiraten - Zuid-Korea 1-1. VAE wint na strafschoppen. Australië - Koeweit 1-0 Vriendschappelijk. Parijs: Frankrijk - Ka meroen 1-1 (1-1). 20. Wiltord 1-0, 44. Mboma 1-1. Toeschouwers: 50.000. Bij zonderheid: Tchaoutang (Roda JC) viel in de 67e minuut in voor Mboma. BASKETBAL Korac Cup, mannen, voorronde, tweede wedstrijd, leper: FLV Atlon (Bel) - Donar (Ned) 76-72. Eerste wedstrijd 88-70. At lon naar de volgende ronde. Funchal: Clube Amigos Funchal (Por) - Zwolle (Ned) 84-74 Eerste wedstrijd 68-67, Funchal naar de volgende ronde HONKBAL New York. Major League, playoffs (best-of- five). Tweede wedstrijd Chicago White Sox - Seattle Marmers 2-5 (stand 0-2). Oak land A's - New York Yankees 0-4 (stand 1- 1). Eerste wedstrijd San Francisco Giants - New York Mets 5-1 IJSHOCKEY Bekercompetitie Heerenveen - Amster- TENNIS Tokio. Vrouwen. 1.1 miljoen gulden. Eer ste ronde; Asagoe (Jap) - Yoshida (Jap) 6-2 3-6 6-1Tweede ronde: Seles (VSt/1- Va- vnnec (Zwi) 6-4 6-4. Serena Williams (VSt/2) - Tanasagurn (Tha) 6-1 6-4, Ha- lard-Decugis (Fra/4) - Pratt (Aus) 6-1 6-3, Frazier (VSt/5) - Montolio (Spa) 6-0 6-1. Brandi (VSt/6) - Morariu (VSt) 2-6 7-5 6-2, Asagoe (Jap) - Sugiyama (Jap/7) 6-3 7-5. Hongkong. Mannen. 800.000 gulden. Tweede ronde. Chang (VSt/8) - Schalken (Ned) 6-1 6-2, Henman (GBr/2) - Zabaleta (Arg) 6-2 6-4, Lapentti (Ecu/5) - Kim (VSt) 6-1 3-6 6-2, Kiefer (Dui/3) - Stoltenberg (Aus) 6-3 6-2. Filderstadt. Vrouwen, 1,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Maleeva (Bul) - Appelmans (Bel) 6-4 5-7 7-5, Carlsson (Zwe) - Serna (Spa) 6-3 6-3, Van Roost (Bel) Kremer (Lux) 7-5 7-6. Tweede ronde: Sanchez-Vi cario (Spa/4) - Black (Zim) 6-2 3-6 6-4. Clijsters (Bel) - Kandarr (Dui) 7-6 6-3, Hingis (Zwi/1- Henin (Bel) 6-3 3-0 opga ve Henin. Tweede ronde: Coetzer (ZAf/5) Schnyder (Zwi) 7-5 6-4 Austin (VSt). Mannen, challenger, 250.000 gulden Eerste ronde Hawk (VSt) - Van Scheppingen (Ned) 6-7 7-6 6-3. Bratislava. Mannen, challenger. 25Ó.000 gulden Eerste ronde: Van Lotlum (Ned) Siemerink (Ned) 4-6 6-3 7-6. Tanger. Mannen, challenger. 65.000 gul den Eerste ronde: Verkerk (Ned) Jan Va eek (Ts|) 7-6 2-6 6-2, Wassen (Ned) Kordasz (Arg) 6-2 6-0, Van Gemerden (Ned) - Sioekin (Rus) 7-6 6-1. WIELRENNEN Ronde van Hessen. Eerste etappe Wiesba den - Schotten. 1. Van Heeswijk (Ned) 159 km m 3.45.48. 2. Kappes (Dui). 3 Aebersold (Zwi), 4. Beuchat (Zwi), 5. Dietz (Dui). 6. Mei|s (Ned). Ronde van Lucca. Tweede etappe Fornaa di Barga - Marina di Massa: 1Petacci (Ita) 187 km in 4.17.57, 2. Zabel (Dui), 3 Khalilov (Oek). 4. Guidi (Ita). 5 Baldato (Ita), 32 Den Bakker. 47 Lotz. 54. Boo- gerd. 82. De Jongh 1.17, 92. Van Kessel, 101. Vierhouten 1.23. 117. Pronk 7.38, 139, Kroon 8.38. 166. Vries 12.21 Klas sement: 1. Petacci 8.01.30, 2. Guesdon (Fra), 3. Barbero (Ita) 0.02, 4. Gasperoni (Ita) 0.04, 5. Mengin (Fra) 0.05, 11 Deri Bakker, 29. Boogerd 0.53, 54. Lotz 3.04, 83. Van Kessel 4.21, 101 Pronk 10.42, 114. De Jongh 14.03, 121 Kroon 16.25 124 Vierhouten 17.06, 159. Vries 25.07 like Zonneveld in Jong Oranje VK-selectie wielrennen oerden Bondscoach Gerrie Knetemann heeft zijn selectie jor het wereldkampioenschap wielrennen bekendgemaakt, ij heeft twaalf renners voor de wegrace en twee voor de tijdrit tngewezen. Bij de vrouwen nemen zes rensters deel aan de egrace en één aan de tijdrit. Het WK wordt van dinsdag 10 tot i met zondag 15 oktober in het Franse Plouay gehouden, [annen, selectie wegrace: Den Bakker, Boogerd, Van Bon, En- ?ls. De Jongh, Van Heeswijk, Hoffman, Koerts, Kroon, Lotz, ronk, Vierhouten. Tijdrit: Duijn, Van der Ven. Vrouwen, Chan- 1 Beltman, Ghita Beltman, Grimberg, Melchers, Van Melis en ink. Tijdrit: Van Scheppingen. luba wil Spelen in 2012 wana Cuba maakt zich sterk voor de organisatie van de lympische Spelen van 2012. Dat zei president Fidel Castro gis- ren bij de ontvangst van de Cubaanse delegatie na terugkeer t Sydney. Cuba veroverde in Australië elf keer goud, eveneens f zilver en zeven keer brons. „Dit is onze beste sportprestatie it nu toe", aldus Castro. „Niemand kan ons nu meer tegen- juden." laar terug bij AZ IxmaarMartin Haar keert vrijwel zeker terug bij AZ. De. Haar- Imse voetbaltrainer, die een jaar geleden vertrok naar het Oos- enrijkse Bad Bleiberg, zit mogelijk zaterdag al op de bank bij de l-junioren van de club uit Alkmaar. Haar dient de komende da- fcn de resterende plooien in Bleiberg glad te strijken. De club mtsloeg drie maanden geleden de trainer, die slechts zeven Baanden van een lucratief zevenjarig contract had kunnen uit lenen. Voordat Haar naar Oostenrijk vertrok, werkte hij zes ftar bij AZ als assistent van achtereenvolgens Theo Vonk, Wil- 1m van Hanegem en Gerard van der Lem. Wegloper' stopt met voetballen In 1988 veroorzaakte hij met zijn medespeler Ivo jnoflicek een internationale voetbalrel. Lubos Kubik, gevierd middenvelder bij Slavia Praag, liep weg uit het toen nog com munistische Tsjechoslowakije. De voetbalbond uit het Oost-Eu- ppese land was er als de kippen bij om het duo een internatio naal speelverbod op te leggen. Zo kwam er van een carrière bij leeds United niets terecht. Gisteren maakte Kubik bekend na git seizoen te stoppen bij zijn club Chicago Fire. De 36-jarige erdediger vindt het welletjes en beëindigt zijn actieve loop- tan. Kubik speelde achtereenvolgens bij Fiorentina, Metz en liirnberg. Na de val van het communisme keerde hij terug in p nationale ploeg van Tsjechoslowakije en schitterde op het JK Italië in 1990. Ook bij het EK 1996 was Kubik actief. De laat je drie jaar speelde hij in Amerika. pan Heeswijk snelste in sprint Jiesbaden Wielrenner Max van Heeswijk heeft gisteren de eer- Ie etappe van de Ronde van Hessen gewonnen. De renner van e Mapeiploeg, die op 9 septqpiber de klassieker Parijs - Brussel b zijn naam schreef, was het snelst in de sprint van een kop- joep met 24 coureurs. De Duitser Andreas Kappes werd in de It over 159 kilometer van Wiesbaden naar Schotten tweede por de Zwitser Niki Aebersold. De 51 Europese voetbalbonden die samenwerken in de UEFA, denken erover de periode waarin voetballers van club kunnen veranderen drastisch te verkorten. De transferperiode zou zich beperken tot de zomermaan den, na afloop van en voor het begin van de competities. straatsburg anp/rtr/afp/sid In Nederland kunnen voetbal lers nu nog het hele jaar door van club wisselen tot de eerste vrijdag van maart, om het einde van de competitie niet te beïn vloeden. Gerard Bouwer, penning meester van de KNVB, zei giste ren dat beperking van de trans ferperiode een van de voorstel len is van een UEFA-werkgroep waarvan hij deel uitmaakt. De ze werkgroep buigt zich mo menteel over aanpassingen van het huidige transfersysteem, dat onder vuur ligt van de Eu ropese Commissie. Bouwer en de zijnen hebben tot eind okto ber daarvoor de tijd. Vooral de hoge afkoopsommen zijn Brus sel een doorn in het oog. Die zouden het principe van het vrije verkeer van werknemers in de Europese Unie in de weg staan. Bouwer en andere afgevaar digden van de KNVB verdedig den tijdens een ruim twee uur durende hoorzitting in het Eu ropees Parlement in Straats burg de afkoopsommen. Zij schetsten een somber toe komstbeeld voor het hele Euro pese voetbal als paal en perk wordt gesteld aan de huidige formule. Henk Kesler, voorzitter van het sectiebestuur betaald voet bal van de KNVB, zei dat de clubs in kleine voetballanden het geld gebruiken om hun ex ploitatie op peil te houden. De inkomsten van de grote clubs zijn fors gestegen door recettes, merchandising en de opbrengst van televisierechten. Vooral topclubs uit grote lan den profiteren daarvan. Zij dic teren de voetbalsalarissen in de Unie. „Kleine landen die willen concurreren, moeten wel vol gen." „De afkoopsommen zijn no dig voor een goede jeugdoplei ding. Als ze worden afgeschaft, wordt het moeilijk geld en tijd daarin te investeren", betoogde oud-profvoetballer en huidige trainer van AGOW Peter Bosz. Zijn vrees is ook dat de 'gewo ne' speler de dupe wordt van afschaffing van de vergoedin gen, omdat die zomaar op straat kan worden gezet. Alleen de elite zal bewegingsvrijheid genieten, voegde oud-intema- tional van Wales en vakbonds man Barry Home eraan toe. PvdA-europarlementariër Max van den Berg, die voetbal een maatschapplijke functie toekent, wil afkoopsommen wel accepteren om jeugdopleidin gen te betalen en armlastige clubs te compenseren. Hij pleitte wel voor een plafond, te gen uitwassen zoals de peper dure transfer van de Portugees Figo van Barcelona naar Real Madrid, dat notabene een to renhoge schuldenlast heeft. Volgens Bouwer ontwikkelt de UEFA een licentiesysteem om alleen financieel gezonde clubs een vergunning te verle nen. Dat moet in 2001 voorlo pig ingaan en het seizoen 2002/'03 definitief worden. De KNVB en enkele andere bonden kennen al zo'n regeling. WD- europarlementariër Manders, initiatiefnemer van de hoorzit ting, verwelkomde zo'n vorm van zelfregulering, maar vindt dat Europa zoiets niet wettelijk moet vastleggen. GroenLinks-europarlementa- riër Joost Lagendijk twijfelt aan de opvoedende waarde van het voetbal, waarvan de bonden hoog opgeven, gezien de mil joenensalarissen en -transfers. De KNVB zou volgens hem zijn energie moeten richten op her verdeling van tv-rechten en meer moeten halen uit de op brengst van de Champions Lea gue. Voorzitter Lennart Johansson van de UEFA heeft gisteren na een bestuursvergadering in Nyon een beroep gedaan op de nationale regeringen de ont manteling van het huidige transfersysteem tegen te gaan. „De stem van de politiek moet in dit debat worden gehoord", aldus de Zweedse preses. Jo hansson maakte melding van de steun, die al is ontvangen van de Duitse kanselier Schro der en van de Britse premier Blair. „We zouden graag zien dat deze ondersteuning een echo krijgt in heel Europa." De UEFA en de wereldbond FIFA hebben tot 31 oktober de tijd voorstellen te produceren om te komen tot een alternatief transfersysteem dat voldoet aan de wetgeving van de Europese Unie. gusbert spierenburg Nederlands elftal speelt op november een vriendschap- ijke interland in en tegen nje. De locatie is nog niet end. Daarover krijgt de VB binnen twee weken uit- itsel. Als het aan Frank de er ligt wordt het Camp Nou Barcelona, een passend sta in voor de viering van een ju- Als alles volgens plan loopt, breekt de aanvoerder Oranje die avond een na- naal record, dat van het aan- interlands aller tijden, linnen 4,5 maanden zou )n Winter dan alweer record- ernational af zijn. Winter, ja- ïlang de klusjesman van anje, verbeterde op 29 juni legendarische record van ud Krol (83). Hij deed dat 't een invalbeurt. Z'n 84ste erland zou tevens z'n laatste n vorige maand, voor ïvang van Nederland - Ier- d, nam Winter officieel af leid. rank de Boer staat nu op 82 erlands. Zaterdag (in Nicosia Cyprus) en volgende ek woensdag (in Rotterdam en Portugal) kan hij op gelij- hoogte met Winter komen, november zou hij vervolgens )chiedenis kunnen schrijven, n De Boer krijgt Krol na ruim ntien jaar een waardige op- ger. De titel paste Winter t. met alle respect overigens or deze trouwe dienaar van nationale ploeg. Van z'n 84 erlands speelde Winter er chts 37 helemaal. Ter verge- ing: Krol stond al z'n inter- in de basis en werd chts vier keer vervangen, (rol speelde z'n 83ste inter- id op 16 februari 1983, in Se- a tegen Spanje. Nummer 84 s twee maanden later ge ïnd, Nederland - Zweden (0- Krol (bijna 34) bedankte or de eer. De huidige assisr Frank de Boer (links) en Mare Overmars tijdens de training van het Nederlands elftal in Wassenaar. Bonds coach Van Gaal kijkt de andere kant op. foto anp marcel antonisse tent van Van Gaal had geen trek in een vriendschappelijk partij tje in Utrecht. Hij wilde een af scheid in Amsterdam en tegen een tegenstander van formaat: Brazilië of Argentinië. Frank de Boer is in mei 30 ge worden en heeft nog een mooie toekomst voor zich. Hij debu teerde op 26 september 1990 in Palermo (Italië - Nederland 1-0) Naar de onderscheiding ziet de huidige aanvoerder uit. Hij vindt het een eer te worden ge zien als de enige waardige op volger van Krol. „Ja, dat vind ik eerlijk gezegd toch ook wel een beetje." De Noord-Hollander heeft betere dagen gekend. Met Bar celona heeft hij in het nog jon ge seizoen al een aantal tegen slagen geïncasseerd. Behoorlij ke nederlagen, zowel in de competitie als in de Champions League. „Met de nieuwe trainer (Ferrer, red.) spelen we een an der systeém, niet langer met vier maar met drie verdedigers en met Cocu als voornamelijk verdedigende middenvelder. Zowel voor het team als voor Cocu heeft dat gevolgen. Cocu verschijnt normaal heel vaak in het strafschopgebied van de te genstander. Hij pikt zo altijd wel een paar goaJtjes mee. Nu komt hij nog slechts sporadisch in scoringspositie." „Drie verdedigers vindt Fer rer meer dan genoeg. Barcelona moet in thuiswedstrijden, vindt hij, altijd het spel maken en sprankelend voetballen. Het is een zeer aanvallend systeem, dat succesvol kan zijn, mits ie dereen in topvorm is en z'n ta ken uitvoert. Of het de ideeën van Ferrer zijn? Ik vermoed dat ze hem van hogerhand zijn op gelegd." De seizoenstart was veelbelo vend. De Boer: „We wonnen het Amsterdam-toernooi, speelden in de Champions Lea gue Leeds United weg en in de competitie Malaga. En meteen werden we door de supporters gebombardeerd tot het Dream Team. Zoals het ook was in het begin van de tijd van Van Gaal." De oorzaken voor het verval zijn voor De Boer duidelijk. „Als team is Barcelona niet in vorm en dat geldt ook voor een aantal spelers individueel. Over het al gemeen is ons spel in de eerste helft van de wedstrijden naar behoren, we hebben dan alles onder controle. Maar bij de minste of geringste tegenslag geven we het overwicht uit handen. Voor een systeem, zo als wij dat spelen, is dat funest. Om het goed te laten functione ren, mag niemand verzaken". Ferrer beschikt nog over vol doende krediet bij bestuur en pers. „Dat kan ook moeilijk an ders na een seizoen, waarin Van Gaal door de media vrese lijk is afgemaakt. Het is opval lend hoe mild de kritieken voor Ferrer nog zijn. Hoewel deze week, voor het eerst, twee kran ten - El Mundo Deportivo en Sport - een commentaar van Cruijff afdrukten. Het lag alle- maal aan het middenveld, zei hij." Er wacht FC Barcelona een zware serie: Real Sociedad (uit), AC Milan (uit) en Real Madrid (thuis). De Boer: „Het zijn hele belangrijke wedstrijden. Daar op zal Ferrer worden afgere kend, wij natuurlijk ook, maar de trainer in het bijzonder. Vooral de wedstrijd tegen Ma drid zal zwaar wegen. Die moe ten we winnen, zeker omdat het thuis is. Een overwinning op Madrid, dat is wat de sup porters eenvoudigweg van ons eisen". Aan de consequenties van een nieuwe nederlagenserie moet Frank de Boer vooralsnog niet denken. De positie van de trainer zou onhoudbaar wor den. En dan? Cruijff? Koeman? Met een spontane glimlach: "Koeman kan met iedereen goed opschieten. Koeman is een God in Barcelona, nog steeds." jST» Bondscoach Mark /otte van Jong Oranje heeft oordwijker Mike Zonne nd (NEC) als negentiende jeler opgeroepen. Reden >or de maatregel is een essure bij ajacied Kevin obson. De linkspoot raakte insdagmorgen op de trai- ing bij Ajax geblesseerd, jn inzet in de EK-kwalifica- ewedstrijd tegen Jong Cy rus, vrijdag, is twijfelachtig, obson blijft wel bij de se ctie. Mocht hij de inter- nd tegen Cyprus niet ha- n, dan kan hij mogelijk vier agen later nog in actie ko- ïen in de thuiswedstrijd te en jong Portugal, eveneens i het kader van kwalificatie oor het EK. Kasparov en Kramnik spelen 'wilde' tweekamp londen anp Garry Kasparov en zijn uitdager Vladimir Kramnik beginnen zondag in Londen aan een 'wil de' tweekamp om de wereldti tel. Het duel mist een officiële status, want Kasparov heeft zelf zijn uitdager uitgekozen. Toch heeft de match tussen de num mers een en twee van de wereld de ingrediënten om het predi kaat WK-match te dragen. Kasparov is sinds hij in 1995 vrijwillig uit de wereldschaak bond FIDE stapte 's werelds sterkste schaker gebleven. Ach ter zijn naam prijken 2849 ra- tingpunten. Hij heeft daarmee een straatlengte voorsprong op Kramnik, die met 2770 rating- punten op de tweede plaata, staat. De twee Russen kennen el kaar door en door. Kasparov werkte in het verleden nauw met Kramnik samen, die hij te vens tot troonopvolger bestem pelde. De boomlange Kramnik, pas 25 jaar, houdt bovendien als één van de weinige spelers in de wereld gelijke tred met de 37-jarige Kasparov. In de on derlinge partijen is de stand vrijwel gelijk. Vladimir Kramnik is van ori gine een strateeg, maar staat ook in tactische stellingen zijn mannetje. Bij Kasparov zou je kunnen stellen dat dit net om gedraaid is. De wereldkampi oen was oorspronkelijk één van de grootste rekenwonders uit de historie van het schaken. Na zijn vier WK-matches tegen Anatoly Karpov leerde hij op het positionele vlak zoveel bij, dat Kasparov inmiddels als de perfecte allrounder beschouwd mag worden. den haag Nederland heeft er zeven Olympische ridders bij. Als beloning voor het behalen van goud in Sydney kreeg een select gezelschap sporters gisteren de ridderor de: Inge de Bruijn (zwemmen), Jeroen Dubbeldam (paar densport springconcours), Pieter van den Hoogenband (zwemmen), Mark Huizinga (judo), Leontien Zijlaard-Van Moorsel (wielrennen), Stephan Veen (hockey) en Anky van Grunsven (paardensport, dressuur). Staatssecretaris Margo Vliegenthart van sport reikte de koninklijke onder scheidingen uit. Daarmee begon een dag vol feestelijkhe den voor de medaillewinnaars en hun naaste familie. Ko ningin Beatrix ontving de atleten rond het middaguur in Paleis Noordeinde, daarna was er een huldiging in de Ridderzaal. Vervolgens volgde een feestelijke rondrit door de stad. foto cpd cees zorn

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25