'Van Wouwe stuurt SDB-commissie 'Toren had in nieuw logo Rijnsburg moeten blijven Triton wil snel duidelijkheid over nieuwe thuishaven Fioretticollege zamelt geld in voor War Child Drainage in Tramstraat tegen wateroveria Duin Bollenstreek Neem een proefabonnement WEKEN VOOR 41 00 BEL 071-5128030 'Parkeeragentje' pesten: 1200 gulden Rijnsburg wil met KOK niet meer onderhandelen DONDERDAG 5 OKTOBER 2000 Het nieuwe logo van de gemeente Rijnsburg, drie bloembladeren en een schild, is bepaald niet overal juichend ontvangen. Vooral het feit dat de toren is neergehaald, is veel Rijnsburgers rauw op het dak gevallen, zegt Gemeentebelangen raadslid Vletter. Er doen volgens hem al de nodi ge grappen de ronde. Eén daarvan is dat het schild voor de zwakkeren - het schild in het nieuwe logo sym boliseert de overheid - al is ge halveerd. Een andere reactie: de burgemeester verdient blijkbaar zo weinig dat hij een hoveniers bedrijf is begonnen. Daarnaast is Vletter boos dat burgemeester en wethouders de raad niet hebben betrokken bij het nieuwe logo. De onthul ling van het nieuwe beeldmerk vóór de raadsvergadering van september kwam ook voor de raadsleden als een verrassing. Een onaangename verrassing, voor wat betreft Vletter dan. Hij vindt dat burgemees ter en wethouders de raad er wel degelijk bij had den moeten betrekken. Niet alleen de raad trou wens, maar de hele bevolking. Vletter had graag gezien dat de gemeente een prijsvraag had uitge schreven, waarbij iedereen zou worden uitge daagd om het bestaande logo te moderniseren. ,,Er zijn jongeren genoeg die ontzettend handig zijn met computerprogramma's. Die hadden we de kans moeten geven". De toren had dan wapen moeten blijven, vindt Vletter. ,,Bij voor Rijnsburg herkenbaar logo hoprt de burcht. Den Haag zal echt de ooievaar niei'< wijderen en evenmin haalt Leiden de sle weg. Dat zijn vaste herkenningstekens vooa gemeenten. En voor Rijnsburg is dat de bi 1 die verwijst naar de lange geschiedenis var r dorp", aldus Vletter. De toren is het enige blijfsel van de abdij, die in werd gesticht. Burgemeester Van der zich van geen kwaad be zegt hij. Het college van B heeft een aantal bureaus a schreven en er twee uitgek die een ontwerp maa Daarbij viel de keuze uitei lijk op het bloemenlogo. teraf gezien had hij de gem teraard, of in elk geval de tievoorzitters, bij de keuze nen betrekken, geeft hij toe. Maar formeel dat niet, benadrukt Van der Lee. Van een van het college wil hij absoluut niet spreken. Vletter is niet van plan de zaak nog een hoog te spelen. Het alsnog terugtrekken var nieuwe logo zou immers een lachwekkend druk maken. ,,We zitten hier in elk geval een jaar aan vast", realiseert Vletter zich. Maar looft hij, als hij na 2002 opnieuw wetho wordt, kan Rijnsburg wat hem betreft de terugverwachten in een nieuw logo. Beeldmerk ook voor raadsleden onaangename verrassing 'ai katwuk peter blok Westerlo Boringen begint bin nenkort met de aanleg van een drainageleiding in de Tram straat in Katwijk. Die leiding moet ervoor zorgen dat bewo ners van de Tramstraat en de Voorstraat niet 'langer last heb ben van grondwater. De stalen damwand die in de Tramstraat is aangebracht voor nieuwbouwproject Princehaven veroorzaakt de problemen. De Aannemers Combinatie Katwijk (ACK), verantwoordelijk voor de bouw van Princehaven, be taalt de kosten - ruim 125.000 gulden - van het nieuwe drai nagesysteem dat uitmondt in het Prins Hendrikkanaal. Bewoners van de Tramstraat en de Voorstraat klaagden de afgelopen tijd steen en been over het hoge grondwaterpeil. Zelfs stukken in de kelder van het Katwijks museum lie waterschade op. Nader on zoek wees uit dat de damv in de Princehaven de bel rijkste oorzaak van het grondwaterpeil was. De meente knoopte een ges aan met de ACK. Die bleek reid 150.000 gulden mee te talen aan nieuwe drainage, dat de kelders in de Trams! en de Voorstraat niet langer der water komen te staan. persbureau cerberus Hoe zet je een agent die een parkeerbon uitschrijft voor schut? Een 37-jarige Katwijker verzon het antwoord op die vraag en werd mede daarom gisteren door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een boete van 1200 gulden. Op 9 juni zag de verdachte vanaf een zonnig en vol terras in Katwijk, dat hij een bekeu ring voor zijn foutgeparkeerde auto kreeg. Met het terras als publiek beende de Katwijker op de agent af. ,,Wat doe je nou? Je ziet me toch zitten,'.' begon hij zijn 'optreden' luid keels. Luid gejoel en applaus klonken van het terras. De Katwijker goot zijn bier over de agent, draaide zich om en liep weg. Het publiek genoot en juichte de verdachte toe. Later bij de politie gaf de verdachte een nettere lezing van de gebeurtenis. ,,Ik strui kelde waardoor mijn glas spa over het bonnenboekje van de agent viel." De vraag hoe de getroffen parkeeragent dan naar bier kon stinken liet de verdachte toen onverklaard. Anderhalve maand later, op 26 juli, kwam de Katwijker op nieuw in aanvaring met de politie. Dit keer weigerde hij mee te werken toen agenten hem ter controle met zijn brommer van de weg haalden. Omdat de Katwijker niet op het aanbod van justitie was ingegaan om met een boete van duizend gulden van de twee zaken af te komen, kwam het gisteren tot een rechts zaak. De Katwijker was zelf niet aanwezig. De officier ver hoogde de boeten met twee honderd gulden. Wethouder vindt kort geding 'intimiderend' rijnsburg maarten dekker Rijnsburg blijft bij zijn stand punt dat twee verschillende be drijven een offerte mogen uit brengen voor het verzorgen van de kinderopvang in de gemeen te. De leden van de commissie welzijn spraken daar gisteren hun steun voor uit. De stichting Kinderopvang Katwijk (KOK) heeft in een kort geding tegen het gemeentebestuur geëist ex clusief verder te mogen onder handelen over een plek in het toekomstige multifuncionele centrum De Horn. In dat centrum moet vanaf medio 2003 de opvang van Rijnsburgse kinderen plaatsvin den. Volgens KOK zijn de ge meente en de stichting al zo goed als rond over verlenging van het huidige contract, maar wethouder Den Heijer gaf giste ren aan dat toch iets anders te zien. ,,We hebben een langdu rig traject van overleg achter de rug en op een gegeven moment hadden wij er genoeg van. Het duurde te lang en de tijdige rea lisatie van het hele multifunc tionele complex dreigde in het gedrang te komen." Rijnsburg klopte aan bij de SZK, de Stichting Zoetermeerse Kinderopvang. Die bleek een veel aantrekkelijker aanbod te kunnen doen dan KOK, maar toch mochten de Katwijkers nog een laatste poging doen om tot een akkoord te komen. Toen ze weer met een aanvullende voorwaarde kwamen (onbe paalde duur van de huurover eenkomst), was de maat vol. ,,De kwaliteit van KOK staat niet ter discussie. Wij wilden graag met ze verder, maar niet onder alle voorwaarden." Advocaat G. van der Plas van KOK hield het op een misver stand. Een overeenkomst voor onbepaalde tijd is volgens hem juridisch minder hard dan een overeenkomst voor twee keer vijf jaar, zoals de gemeente Rijnsburg wilde. Volgens hem heeft KOK de eis van een over eenkomst voor onbepaalde tijd meteen laten vallen toen daar problemen over ontstonden en was er op dat moment dus een complete overeenkomst waar onder nog slechts de handteke ningen ontbraken. De wethouder heeft inmid dels juridisch advies ingewon nen. ,,Wij staan volledig in ons recht. KOK heeft voldoende ge legenheid gehad om het met ons eens te worden, maar dat is niet gelukt. Ze willen nu op nieuw met ons onderhandelen, maar dat is gewoon een gepas seerd station." In het kort geding eist KOK dat de gesprekken over onder dak in De Hom worden hervat. De zaak dient op 23 oktober. Schuijt: Katwijkse burgemeester schuift 'eigen mensennaar binnen N b Burgemeester Van Wouwe van Katwijk probeert 'via de binnenband' invloed uit te oefenen op de commissie van advies die een oordeel moet vellen over, en een op lossing moet zoeken voor de problemen binnen het Sa- menwerkingorgaan Duin- en Bollenstreek. Dat vindt de Lissese wethouder Schuijt. Met het naar voren schuiven van de Katwijkse oud-burgemeester Bos als voorzitter van die commissie, en de Katwijkse gemeentesecretaris Mollema als 'klankbord' is Van Wouwe over de schreef gegaan, vindt Schuijt. „Onbehoorlijk", noemde de onder vuur liggende voorzitter van het SDB de aantijging giste ren tijdens een emotionele SDB-vergadering. lisse sjaak smakmanhalf miljoen gulden. Een paar gemeenten, waaronder Lisse, Vlak voor de zomer kwam het vroegen toen Van Wouwe en tot een uitbarsting binnen het burgemeester Van der Sluijs SDB naar aanleiding van een fi- van Noordwijk om af te treden nanciële tegenvaller van een als' SDB-bestuurder. De zaak werd gesust met het instellen van een commissie met een vertegenwoordiger van elke SDB-gemeente, die een advies zou moeten uitbrengen over drie dingen: de (toekomstige) taken van het SDB, het aantal menden dat daarvoor nodig is en het functioneren van het da gelijks bestuur. Vooral dat laat ste is een heet hangijzer. Deze week leverde de commissie het (nog niet openbare) eerste deel van het werk af, over de toe komstige taken van het SDB. Schuijt kaartte gisteren de be moeienis van SDB-voorzitter Van Wouwe met de commissie aan. De Katwijkse burgemees ter greep in toen de commissie een voorzitter wilde benoemen die hem niet aanstond. Van Wouwe schoof toen de Katwijk se oud-burgemeester Bos naar voren, die vervolgens ook voor zitter werd. Daarnaast zette het dagelijks bestuur naast de waarnemend secretaris van het SDB - SDB-secretaris Kamp- hues zit al sinds juni thuis - de gemeentesecretarissen van Kat wijk en Lisse neer. Dat roept een beeld op van „het opvoeren van een geregisseerde rituele dans", aldus Schuijt. „Het is niet mijn bedoeling om mensen onderuit te halen, maai' door uw bemoeienis zit de commis sie nu - om het plat te zeggen - opgezadeld met een tweede keus voorzitter", beet hij Van Wouwe toe. Van Wouwe reageerde woest. Hij noemde het gedrag van Schuijt 'onbehoorlijk' en ont kende ten stelligste dat hij iets fout heeft gedaan. „Ik vond dat de commissie een verkeerde keuze dreigde te maken en heb toen mijn verantwoordelijkheid genomen. En dat zal ik een vol gende keer weer doen". Hij be nadrukte dat uiteindelijk de commissie zelf de voorzitter heeft gekozen en ook uit vrije wil druk gebruik maakt van de twee gemeentesecretarissen. Schuijt riep behalve voor zichtige instemming ook de no dige kritiek op. De Katwijkse CDA-fractievoorzitter Van Duijn viel Van Wouwe bij. „Dit lijkt op een hetze tegen het SDB", zei hij tegen Schuij de Rijnsburgse burgem Van der Lee, die namen e gemeente in de commiss vindt dat er niets mis is np; bemoeienis van Van Wi „We hebben nu de beste zitter die we ons konden sen". Het Sassenheimse raadslid Van den Ende dat Schuijt met zijn kritiek ting Van Wouwe maar 1 de goede richting zit. Ha 'geen aanwijzingen te he i voor een rituele dans' en dat de bevindingen va li commissie de uiteind toetssteen moeten zijn. hen moeten we straks cussie gaan", aldus de D661 Joris Meskers, brugleerling van het Fio- retticollege in Lisse, Fietst met zijn eenwieler en een clownspakje door win kelcentrum Blokhuis. Met zijn kunsten probeert hij met de 475 andere brug klassers van de christelijke middelbare school school geld in te zamelen voor War Child, een stichting die kinderen in oorlogsgebieden steunt. Het winkelend publiek schrikt soms als Joris plotseling voor hun neus staal te wiebelen. Dan vraagt hij: „Heeft u nog wat over voor War Child, mevrouw?" En waar de één hem geschrokken aankijkt en een ander hem straal voorbij loopt, vraagt een der de waar het precies voor is, en geeft bij voorbeeld vijf gulden. Alle 475 bruggers van de vijf locaties van het Fioretticollege in Lisse en Hillegom mochten woensdag op hun eigen ma nier geld gaan inzamelen voor War Child. Deze organisatie probeert het leed en de oorlogstrauma's van kinde ren in oorlogsgebieden te verzachten. De school zamelde gisteren geld in voor 'Kosovo en Georgië. Dat wordt gebruikt voor muzieklessen en de aanschaf van instrumenten. „Door het maken van muziek kunnen de jonge oorlogsslacht offers hun afschuwlijke ervaringen een beetje proberen te vergeten", zegt con rector Ben Koster van de hoofdlocatie aan de Sportlaan. Hij is de organisator van de actie. De school houdt ieder jaar op 4 oktober 'Franciscusdag', de sterfdag van be schermheilige Franciècus van Assisi. Hij kwam op voor de armen en zwakken in de maatschappij en dat voorbeeld wil de school volgen. De brugklassers mogen zelf bedenken hoe ze het geld willen binnenhalen. Er zijn tieners die langs de deuren gaan met allerlei zelfgebakken waar. Koekjes, cakejes, boterkoekjes, noem maar op. Ook is er een meisje dat met zelfge maakte gedichten langs de deur gaat. Anderen gaan de auto van de juf, hun moeder of hun buren wassen. Een paar meisjes verkopen een kist bloembollen, die ze van een oom met een kwekerij hebben gehad. Joris zit nog steeds op zijn eenwieler in het winkelcentrum en houdt aardig evenwicht. Toch fietst hij bijna een krantenrek omver. „O jee! Ja, ik heb hem nog niet zo lang hoor. Je moet op zo'n ding een 'vierkant' evenwicht bereiken, dat is een evenwicht naar alle kanten toe." Een klasgenoot, Maarten van Steijn, staat bij hem te jongleren. Hun op brengst verzamelen ze in één pet. „Wij hebben een circusact, maar met die bal len ben ik nog niet zo goed. Ik probeer het met drie, want dat staat origineler." Als de ballen voor de zoveelste keer op de grond vallen, besluit hij om toch maar met twee stuks verder te gaan. Even verderop proberen vier jongens schoenen te poetsen van voorbijgan gers. Het zijn Wouter Driessen, Nico van Bockel, Simon Broersen en Nanne Seij- sener. J. Vermeer laat zijn schoenen poetsen door de jongens. Zijn vrouw W. Vermeer staat er met haar rollator bij te kijken en is enthousiast over de actie. „Wat goed hè? Ik vind het werkelijk fan tastisch dat kinderen nog iets over heb ben voor anderen die het slechter heb ben. De meesten zijn tegenwoordig zo egoïstisch ingesteld." Haar man geeft na het poetsen.tien gulden. „Zo hé, dank u wel", mompelt Nico. Hij is onder de in druk van het royale bedrag. „Mensen mogen zelf bepalen hoeveel ze betalen voor het schoenen poetsen. Sommige geven een rijksdaalder, anderen een tientje", leggen de jongens uit. Er gebeurt meer voor War Child in het winkelcentrum, merkt het echtpaar Ver meer. Even later krijgen ze stroopwafels te koop aangeboden. „Nee, dank je. We hebben net al onze schoenen laten poetsen." Twee meter verder is het weer raak. Daar staan twee 'bruggers' met een grote doos met cakejes. „Nou, vooruit, hier heb je een gulden, maar houd die cakejes maar", lacht mevrouw Vermeer, 's Middags is de opbrengst bekend. Er is ruim dertienduizend gulden opgehaald in drie uur tijd. Koster: „Dit overtreft al mijn verwachtingen, ik hoopte op tien duizend. Ik heb net contact gehad met War Child en die vinden het ook gewel dig." Zelfheeft Koster het gehouden bij het kopen van een stukje boterkoek. „Tja, ik heb geen auto en ik kan ze moeilijk een Connexxion-bus laten was sen, haha." willem-paul de moou Brugklassers van het Fioretticollege poetsen schoenen en doen een circusact in winkelcentrum Blokhuis in Lisse om geld in te zamelen voor stichting War Child. foto henk bouwman katwük dorine van kesteren Wel verhuizen, niet verhuizen: de toekomst van rederij Triton is onzeker. Omdat het bouw plan Princehaven oprukt, gaan er steeds meer geluiden op dat Triton de thuisbasis aan het "Prins Hendrikkanaal moet ver ruilen voor een plek in de Zwaaikom op de kop van de haven. Maar duidelijkheid is er niet. „Wij weten eigenlijk van niets", stelt directeur Arie Twigt onomwonden vast. „Een paar weken geleden heb ik gehoord dat Triton in de toekomst moet verhuizen naar de Zwaaikom. Onmiddellijk heb ik de ge meente gebeld en gevraagd wat nu eigenlijk de bedoeling is. Er zou een brief onderweg zijn, maar die heb ik tot op de dag van vandaag nog steeds niet ontvangen." Twigt blijft liever op zijn oude stek, maar staat niet helemaal afkerig tegen een nieuwe loca tie. Hij verbindt wel een aantal eisen aan de verhuizing. Zo wil hij niet te maken krijgen met klachten van zijn toekomstige buren over de eventuele (ge- luids) overlast die de Triton ver oorzaakt. De boten meren im mers vier tot zes keer in de week pas tussen twaalf en twee uur 's nachts aan. „Ja, en hoe gaat dat. Omwonenden horen het gezoem van de motor, ze horen mensen van de boot af komen die elkaar gedag zeggen, die hoesten, praten, lachen. Daar komt geheid gezeur van. Mensen hebben nu eenmaal snel last van elkaar. Van de ge meente wil ik de garantie dat zij Triton-directeur Arie Twigt blijft liever op zijn oude stek aan de PrinS Hendrikkade. de zorg voor de klachten op afleveren bij zijn rondvaart- ziet daar helemaal niets in. zich neernt. Ik heb geen zin om boot. Aan het Prins Hendrikka- „Het is de bedoeling dat de bus in een nieuwe locatie te inves- naai is het geen enkel probleem zijn passagiers bij ons afzet en teren om er na een juridisch ge- om de bussen te parkeren. In de chauffeur vervolgens door vecht weer weg te moeten." de Zwaaikom ontbreekt daar- rijdt naar de duinen. Dat is niet Twigt hoopt dat er een goede voor de ruimte. Het plan is om handig, omdat de chauffeur bij- parkeermogelijkheid komt voor de touringcars in de Noord- of na altijd op de boot meegaat, de bussEïn die mensen komen de Zuidduinen te stallen. Twigt En je kan die man toch niet archieffoto dick hogewoning eerst naar de haven laten rij den, dan zijn bus in de duinen laten parkeren en dan weer te rug laten lopen?" Twigt wil dolgraag een betere oplossing voor de bussen, om dat uitjes met grote groepen van verenigingen en bedrijven een groot deel van zijn sten vormen. „Als de feurs aan de andere ka het dorp moeten parkere gen we mogelijk geen meer en raak ik een flink een nette en mooie g om zijn passagiers op tC^- gen. „Het is ongepast da n sen buiten in de regen n)n wachten of door de n Bfi moeten baggeren. Ik w overdekte ruimte waar ik kopje koffie kan geven." Een beetje meer held van de gemeente zou ni zijn, stelt Twigt „Ik we op welke termijn dit spi weet niet eens wat de bebouwing van de Zwa wordt. Als ik allemaal rantjes en eethuisjes oi heen krijg, wordt het nat weer een ander verhaal, dat ik er recht op heb om hoogte te zijn van de pl maar dat ben ik nu ah niet. Volgens mij beseft meente niet hoe belang recreatiefunctie van Tri Katwijk eigenlijk is." De gemeente geeft toe c idee bestaat om Triton plaatsen naar de kop van i ven. Daar was het bedrijf de oprichting gevestigd, het vier jaar geleden ver! naar het Prins Hendrikk was het al de bedoeling t ooit zou terugkeren. Dat hoogstwaarschijnlijk in Katwijk vindt de Zwaaiko beste plek' voor Triton. Vi de week vindt er een tussen de gemeente en de rij plaats. IJ

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22