Louis van Gaal roemt jonge PSV'ers H Droomrentree Nikos Machlas leidt niet tot zege Ajax Samen Sterk geeft visitekaartje af 1 xNVR wil opheldering van pmniworld over betalingen Sport SCOREbord ACHTERIijn De Spelen naar Nederland INSDAG 3 OKTOBER 2000 Katwijkers in selectie Jong Oranje Bondscoach Mark Wotte heeft Hendrik van Beelen Cambuur) en Dirk Kuyt (FC Utrecht) opgenomen in de selectie •an Jong Oranje. De ploeg speelt de komende week twee EK- walificatiewedstrijden tegen Cyprus en Portugal. Jong Oranje von het eerste duel van Jong Ierland. Verstappen riskeert celstraf •QNGERENFormule 1 coureur Jos Verstappen riskeert een cel- ich traf van maximaal twee jaar wegens zijn aandeel in een vecht- tek>artij in Lanaken in België. De openbare aanklager bij de recht en lank in Tongeren eiste gisteren dat Verstappen zo streng moge- zo- ijk wordt gestraft. In België variëren de straffen wegens mis- ks iandeling van twee maanden tot twee jaar. Verstappen, die ver- i ajtek liet gaan wegens verblijf in Japan en die zich liet vertegen- rdt voordigen door een advocaat, raakte in mei 1998 betrokken bij iak en kloppartij op een kartingbaan in Lanaken. Ook de vader van 1 a Ie coureur was erbij. Verstappen ontkent de aanklacht, aa "Excelsior naar tweede plaats pr< otterdam Excelsior is weer geklommen naar de tweede lui (laats op de ranglijst van de Toto Divisie. De Rotterdamse club as thuis oppermachtig tegen Go Ahead Eagles: 4-1Alle doel- ir lunten vielen gisteren in de tweede helft. De Ier Connolly gaf .xcelsior in de 53ste minuut de leiding. Buffel, Simr en Den Ou- aleBen verhoogden de score tot 4-0. Schuurman deed in de slotmi- luut iets terug voor de Eagles uit een strafschop. pc Nederland oefent tegen Turkije :e eist» Het Nederlands elftal speelt op woensdag 28 februari h(!001 in Amsterdam een vriendschappelijke interland tegen Tur- ic ije. De laatste keer dat beide landen elkaar ontmoetten dateert latyan 11 oktober 1997, een duel in de WK-kwalificatie. Turkije be- eikte op het afgelopen EK de kwartfinale. Oranje speelt 15 no- ïo^ember ook een oefenduel, in en tegen Spanje. Dekker definitief niet naar WK ip liclYDNEYErik Dekker ziet definitief af van deelname aan de we- rei eldkampioenschappen wielrennen op de weg later deze ar naand in Frankrijk. De Rabo-renner kan zich niet meer voor dit tenement opladen. Na zijn teleurstellende optreden bij de pelen besloot Dekker bij het WK niet op de tijdrit te starten. Op ïee lit onderdeel eindigde hij in Sydney als 29ste. Hij twijfelde over ren deelname op de weg. De olympische wedstrijd wist hij vori- jgfee week niet te voltooien. ,,Ik heb nu besloten helemaal van het ■n 'VK af te zien. Ik kan me niet meer opladen. Ik heb geen zin om ni nee te rijden als ik niet om de prijzen kan meedoen. Het is n nooi geweest." :t Voorwaardelijke straf voor Ryckaert .ent» Eric Ryckaert, de voormalige ploegarts van de Festina- delerploeg, is door de rechtbank in Gent veroordeeld tot een •zehalf jaar voorwaardelijke celstraf, omdat hij epo aan renners iet leeft toegediend. Ook kreeg hij een boete van 600.000 frank z 33.000 gulden) opgelegd. De zwaar zieke Ryckaert, die niet )je lanwezig was bij uitspraak van het vonnis, gafeen Vlaamse d( tpotheker opdracht om in Nederland het voor renners presta- du ieverhogende medicijn Eprex (epo) te halen. Deze apotheker en ireeg anderhalf jaar celstraf en nog eens twee jaar voorwaarde- d( ijk opgelegd. De epoaffaire rond de Festina-ploeg leidde in tot het grootste dopingschandaal in de Tour de France. Gil y Gil ontslaat 27ste trainer Madrid En dat is nummer 27. Jesus Gil y Gil, de excentrieke zoorzitter van Atletico Madrid, heeft opnieuw van zich doen ipreken. Hij ontsloeg trainer Fernando Zambrano. Het was de 7ste oefenmeester die in de twaalfjarige ambtstermijn van Gil y lil de laan werd uitgestuurd. Zambrano was pas sinds mei in unctie als hoofdtrainer. Atletico Madrid, vorig jaar gedegra deerd uit de Primera Division, staat in de tweede divisie op een legradatieplaats. Candinho vervangt Luxemburgo no de janeiro» Assistent-coach Candinho van het Braziliaanse ïationale elftal is de tijdelijke vervanger van de ontslagen (ondscoach Wanderley Luxemburgo. Candinho zit zondag in le hoedanigheid van bondscoach voor het eerst op de bank bij iet WK-duel tussen Brazilië en Venezuela. Over een permanen- e opvolger voor Luxemburgo liet voorzitter Peixeira van de Bra- nliaanse voetbalbond nog niets los. De bond ontsloeg Luxem- (urgo zaterdag na de uitschakeling van het Braziliaanse olym- (isch elftal in de kwartfinale in Sydney. Varkevisser en Heitinga in Oranje eiden De Katwijkse keeper Cor Varkevisser (Feyenoord) en de \lphense verdediger John Heitinga (Ajax) maken deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Mark Wotte van Oranje on der 18 jaar. De selectie bestaat uit twintig spelers. Het nationale eugdelftal begint morgen aan de kwalificatiereeks voor het EK net de uitwedstrijd tegen Frankrijk (16.30 uur). Op woensdag 15 oktober speelt het elftal in Venlo tegen Duitsland. et sectiebestuur amateurvoet- van de KNVB wil ophelde- ng van FC Omniworld over U (talingen aan spelers. De oeg uit Almere, die evenals VS uitkomst in de hoofdklasse van het zondagamateurvoet- liet eerder weten een zestal ofs te hebben aangetrokken. de start van het seizoen 100 - 2001 bepaalde het sectie- stuur dat clubs in het ama- lurvoetbal die spelers betaal- in, daartoe dispensatie moes- in vragen van het reglement lateurvoetbal. Daarin staat it betalingen, los van een aan- I omschreven vergoedingen, rboden zijn. FC Omniworld heeft bij de WB geen dispensatie ge laagd voor het betalen van de jrofs. Ook de spelers zelf heb- Vi> ben de zaak niet aan de voet balbond voorgelegd. De regeling inzake het vragen van dispensatie werd ingevoerd nadat vertegenwoordigers van het amateurvoetbal eind vorig seizoen een legalisering afwe zen. Ook het gedogen van beta lingen werd niet gebillijkt. Eind dit jaar wil het sectiebe stuur amateurvoetbal met nieu we voorstellen inzake betalin gen aan amateurs komen. Een formele regeling zou dan met ingang van het seizoen 2001 - 2002 in werking moeten treden. FC Omniworld, de opvolger van Sporting Flevoland, behaal de uit vijf wedstrijden tot nu toe zes punten en staat achtste in de hoofdklasse A. Tegenover twee overwinningen stonden ook twee nederlagen voor het team van trainer en oud-inter national John Rep. 'Groningen-PSV was beter dan Barcelona-AC Milaan Zijn terugkeer, vorige week woensdag in Camp Nou in Barcelona, werd een ronduit teleurstellende ervaring. In de voetbaltempel, waar hij drie jaar lang de baas was, zag Louis van Gaal een wedstrijd, FC Barcelona - AC Mi laan (0-2) in de Champions League, die in kwaliteit ver onderdeed voor het competitietreffen Groningen - PSV (0-1) van afgelopen zondag. En dat duel was al niet best. zeist gusbert spierenburg De bedwingers van Manchester United kwamen in het hoge noorden nota bene met de schrik vrij. Volgens hun trainer, Eric Gerets, was zijn ploeg in Groningen ten prooi gevallen aan een collectieve offday. Niettemin kon Van Gaal op de tribune van het Oosterpark- stadion vaststellen dat het duel van hoger niveau was dan de Champions League-match van de twee Europese grootmach ten in Barcelona. ,,De spelers van PSV waren individueel mis schien niet in hun beste doen, maar als team functioneerde PSV beduidend beter dan Bar celona en AC Milaan." De nieuwe bondscoach zei dit gistermiddag op het sport centrum van de KNVB in Zeist, in een mondelinge toelichting op de bekendmaking van zijn selectie voor de twee komende WK-kwalificatiewedstrijden, te gen Cyprus (zaterdag in Nico sia) en tegen Portugal (volgen de week woensdag in Rotter dam). De groep van twintig kent geen verrassingen. Van Gaal be treurde het alleen in hoge mate dat Arnold Bruggink wegens een blessure heeft moeten be danken. Cyprus komt voor hem te vroeg, misschien dat hij volgende week Portugal wel haalt." De spits van PSV is, met Jaap Stam die zaterdag is ge opereerd aan een achillespees, een van de weinige afwezigen. Van Gaal is in korte tijd, zei hij, onder de indruk geraakt van PSV, en meer in het bijzonder van vier van z'n jongelingen. Mark van Bommel, Wilfred Bouma, Arnold Bruggink en Ke vin Hofland kwamen gisteren voor een bijzondere vermelding van de bondscoach in aanmer king. Over Van Bommel: „Van hem ben ik zeer gecharmeerd. Hij gaat een grote toekomst tege moet. Volgend seizoen, of mis schien al eerder, gaan we veel plezier van hem hebben. Bo vendien heeft hij de goede win naarsmentaliteit. Hij moet al leen nog leren soms voor wat simpeler oplossingen te kie zen". Over Bouma: „Ik vind hem een potentiële Nederlands elf talspeler. Daarom is hij op nieuw geselecteerd, al zal zijn naam dit keer misschien niet op het wedstrijdformulier voor komen". Over Bruggink: „Ik vind dat hij een goede vorm vertoont. Als schaduwspits had hij tegen Cyprus zeer bruikbaar kunnen zijn. Het is heel jammer dat hij geblesseerd is". Ook over Hofland, de jonge verdedi ger die nog is niet opgenomen in de A-selectie was Van Gaal lovend. Tegen Ierland, in de eerste kwalificatie-wedstrijd uit groep 2, had Van Gaal te maken met een groot aantal afzeggingen, negen om precies te zijn: Nu- man, Stam, Davids, Van Bom mel, Zenden, Overmars, Bogar- de, Makaay en Van Nistelrooij. Het deed de bondscoach giste ren deugd te kunnen melden dat vijf van hen - Numan, Da vids, Van Bommel, Zenden, Overmars - voldoende zijn her steld en fit genoeg om te spe len. Met een elftal dat het midden hield tussen een A- en B-ploeg ontsnapte Oranje begin sep tember, in de eerste wedstrijd van Van Gaal als bondscoach, ternauwernood aan een gelijk spel (2-2). Halverwege de twee de helft leidden de Ieren nog met 0-2. Pas in de slotfase raak te Nederland op toeren. Van Gaal: „Zoals wij in de laatste tien minuten speelden, zullen er niet veel landen zijn die ons kunnen weerstaan." Selectie Nederlands elftal: Doel: Van der Sar (Juvenilis), Westerveld (Liver pool): Verdediging: Reiziger (FC Barce lona), Konterman (Glasgow Rangers), Frank de Boer (FC Barcelona), Numan (Glasgow Rangers), Fernando Ricksen (Glasgow Rangers): Middenveld: Bos- velt (Feyenoord), Seedorf (Inter), Da vids (Juventus), Cocu (FC Barcelona), Van Bronckhorst (Glasgow Rangers), Van Bommel (PSV); Aanval: Talan (Heerenveen), Ronald de Boer (Glas gow Rangers), Patrick Kluivert (FC Barcelona), Overmars (FC Barcelona), Jan Vennegoor of Hesselink (FC Twen te), Zenden (FC Barcelona), Bouma (PSV). Frank de Boer kan record van Winter evenaren Frank de Boer zal normaal gesproken Aron Winter eve naren als recordinternatio nal met 84 caps. De aanvoer der speelt zaterdag tegen Cy prus zijn 83ste interland, net zo veel als assistent-bonds- coach Ruud Krol, en kan vol gende week woensdag tegen Portugal op 84 komen. Win ter passeerde tijdens het EK in de halve finale tegen Italië Krol, waarna hij zijn inter landloopbaan afsloot. dammen» jan bey De Hazerswoudenaren van Samen Sterk la ten er geen twijfel over bestaan wie er dit seizoen voor het kampioenschap gaat in de tweede klasse van de landelijke damcom- petitie (KNDB). Het uit de eerste klasse ge degradeerde Den Haag werd met een ont luisterende nederlaag naar huis gezonden. Het met invallers spelende RDC (Rijnsburg) speelde weer gelijk. De spelers van het Leids Damgenootschap hebben hun onge lukkige nederlaag uit de eerste ronde goed verwerkt en wonnen van promovendus VE- LO. Samen Sterk - Den Haag 15-5 Het team van Samen Sterk vocht na een 0-2 achterstand (Bram Doeves liep in een zetje) flink terug. Evenals in de eerste ronde tegen LDG scoorde Micha van Tol met een com binatie de aansluitingstreffer. Samen Sterk liep daarna uit naar 6-2 door winstpartijen van Cees de Gelder, via een simpele dam- combinatie, en Raymond van Es met een positionele winst. De tegenstander van Eric Hoogendoorn nam een opsluiting met een 'Partie Bon- nard', maar de Hazerswoudse dammer wist dit bastion te bestormen. Vervolgens liep Samen Sterk uit naar een vernietigende 12-2 stand, door winstpartij- en van Richard Meijer en Ruud de Koter. De remisepartijen van Jo Fijen, Richard Treur en Linda Schnieders bepaalden de eindstand op 15-5. TDV-RDC 10-10 RDC moet in de eerste ronden van deze competitie aantreden tegen de gedeelde nummers vier van het vorige seizoen. Geen makkelijke opponenten. Tegen TDV werd door verliespartijen van Pieter-Jan Rijken (openingsfoutje) en Arjen de Mooij, die al snel in een mindere stelling terecht kwam, al snel tegen een 4-0 achterstand aangeke ken. Rinus en Richard Kromhout scoorden met hun remises twee degelijke bordpun- ten en ook Cor van Dusseldorp kwam, in een spannende maar 'flauwe' stelling, re mise overeen. Michiel Kloosterziel bracht twee bordpunten binnen via een 'dun' standje en Eric-Jan van Reenen bracht de stand weer in evenwicht via een rare zege. Zijn tegenstander had een doorbraak ten koste van vier schijven. Van Reenen wist daar wel raad mee. Bij een 7-7 stand werd aan beide kanten geen risico meer geno men. De partijen van invaller Mariëlle Kr omhout, Dick van Dijk en Eric Hogewoning - die in tijdnood nog een winstkans miste - eindigden in een puntendeling. VELO - Leids Damgenootschap 8- 12 Het ging bij het Leids Damgenootschap erg voorspoedig. Evert Bronstring realiseerde met een fraaie opsluiting een damdoor- PRIJSVRAGEN der Meyde, Van der Vaart (Aja*) icky Day, maandag 2 oktober: 5-7-16 - 20 - 23 - 32 - 33 - 42 - 45 - 50 - 51 - -55-56-61 -64-65-68-78 .Jnder voorbehoud) 39. Jackpot (f. 7.000.000 gulden) winnaar; hoofdprijs (f 1.000.000): winnaar, 2e prijs (f 150.000): geen innaar; 3e prijs (f. 100.000): 2 winnaars; jÉ prijs (f. 1500) 9 winnaars; 5e prijs (f ito 13. le prijs (13 goed): 10 winnaars, |k f 930,30, 2e prijs (12 goed): 140 win- Jars. f. 44,30, 3e prijs (11 goed): 1135 nl!nnaars, f. 13,60. aJntJer voorbehoud) NEC 7-16 RKC 6-13 RodaJC 7-13 Willem II 4-12 FC Twente 7-11 Heerenveen 7-11 Groningen koers, 2000 m: 1. Magic Jesper (Mw J. van Strien) 1.24,8. 2 John's Butcher. 3. Just Beuckenswyk. Toto: winnend 7,20; plaats 2,10 2,70 1,60; koppel 40,00; trio 243.10. 6-3 6-2, Coetzer (ZAf/5) - Talaja (Kro) 6-4 Eerste divisie: Excelsior - Go Ahead Eagles 4-1 (0-0). 53. Connolly 1-0, 62. Buffel 2- 0, 71. Simr 3-0, 75. Den Ouden 4-0, 90. Schuurman 4-1 (strafschop). Scheidsrech ter: luinge. Toeschouwers: 1864. Gele kaart- Holster (GA Eagles). VOETBAL SC Heerenveen - Ajax 2-2 (1-0) ,10. Jensen 1-0, 53 Machlas 1-1. 66 tlachlas 1-2. 77. Hansma 2-2 Scheids- S iter Temmink Toeschouwers 14.300 ple kaart Gerard de Nooijer (Heerenveen) [Witschge. Nieuwenburg. Pasanen, Van Stand Den Bosch Excelsior Telstar Heracles Emmen FC Zwolle 6-18 GA Eagles 7-15 Volendam 7-14 Eindhoven 6-13 Helmond Sp 7-13 MW 6-11 Cambuur L PAARDENKOERSEN Joure. Eerste koers. 2000 m: 1 gerheide (B.J. Crebas) 1.25,8, 2. Mis schien Well, 3. Marjan W. Toto: winnend 7,20, plaats 2,40 2,70 1,90; koppel 55,50; trio 553,80 Tweede koers, 2000 m: 1Norris (E Dragt) 1 26,0, 2. Orly Wie- linga, 3. Naikey Transs R. Niet gestart: Icarus Flight. Toto. winnend 3,00; plaats 1,60 2,20 1,60, koppel 13,00, trio 46,60, dubbel winnend 48,90. Derde koers, 2000 m: 1 Adonis Guard (M A Pools) 1.23,4, 2 Kwier Buitenzorg, 3. Meinart H. Toto: winnend 3,50; plaats 2,10 3,60 3,50, koppel 27,80; trio 691.00. Vierde koers, 2000 m: 1 Meren gue Sole (Mw J.C. op de Hoek) 1.24,1. 2 Lady Jet, 3 Key H Toto: winnend 5,20; plaats 1,60 1.50 1.80; koppel 7,90; trio 62.20 Vijfde koers, 2000 m: Aces Feli cia (B.J. Crebas) 1.26,3. 2 My Victory. 3. Otto B Spirit. Niet gestart. Lot Noell. Toto: winnend 7,70; plaats 2,30 1,60 1,70, koppel 14,20; trio 89,30. Zesde koers, 2000 m: 1. Krek Vliethoeve (W.M.J. Brou wer) 1 25,7, 2. Kingly Nobo, 3. Kokos Kie- vitshof Niet gestart: Jose van 't Hof, Toto: winnend 10,70, plaats 3,10 2,60 1.70; koppel 57,80; trio 475,70. Zevende koers, 3400 m: 1. Kilimanjaro (Mw. M.G. Sch- langen) 1.31,6, 2 Gazeau Skoatter, 3. Knight Smoke. Toto: winnend 3,80; plaats 1.40 1,50 1,50; koppel 10,90; trio 70,20. Achtste koers. 2000 m: 1 Ocean Breeze (Mw. M. Janssen) 1.28,9, 2. 011. Pride, 3. Nothing to Lose. 4. On the money R Toto: winnend 19.70; plaats 7,00 2,10 3,60, koppel 29.80; kwartet jackpot. Ne gende koers. 2000 m: 1. Adonis Guard (M A. Pools) 1 25,8. 2. Lady Jet, 3. Key H Toto winnend 7.10; plaats 2.30 2,60 3.70. koppel 15.80; trio 411.00 Tiende Hongkong. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned) - Massu (Chi) 6-4 7-6, Kiefer (Dui/3) - Bastl (Zwi) 6-2 6-4, Stoltenberg (Aus) - Voltsjkov (WRu) 6-2 6-2, Henman (GBr/2) - Levy (Isr) 4-6 6-1 6-4, Zabaleta (Arg) - Arazi (Mar) 6-3 6-2. Tokio. Vrouwen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Frazier (VSt/5) - Zuluaga (Col) 6-2 6-1, Krasnoroutskaya (Rus) - Grande (Ita) 6-3 6-4,'Montolio (Spa) - Os- terloh (VSt) 7-5 5-7 7-6, Pratt (Aus) - Gar- bin (Ita) 6-4 6-3. Filderstadt. Vrouwen. 1,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Black (Zim) - Schett (Oos) 7- 5 6-1. Schnyder (Zwi) - Dragomir (Roe) 6- 3 6-4 Dubbelspel, eerste ronde Hmgis- /Koernikova (Zwi/Rus) - Arendt (VSt/Ned) heerenveen anp Op 26 maart liep hij tegen NEC een ernstige knieblessure op. Ruim een half jaar later beleef de Nikos Machlas in het Abe Lenstra-stadion een droomren tree. De Griekse spits maakte tegen Heerenveen twee schone doelpunten. Genoeg voor de overwinning was het niet (2-2), maar dat zou ook onverdiend zijn geweest gezien de dramati sche eerste helft. Co Adriaanse is nu drie maanden trainer van Ajax, maar van enige progressie is vooralsnog geen sprake. Het spel is vaak zwak en afwisse lend, zoals bleek tegen Heeren veen. Tekenend voor de on macht waren de vijf gele kaar ten voor de gekwelde Amster dammers. De ploeg wisselde de armetierige eerste helft af met het bevredigend tweede part. Heerenveen gaf de wedstrijd uit handen na de goede eerste helft. De ploeg liet Ajax terug komen en was zelf tot weinig meer in staat. In de 53ste mi nuut kopte Machlas de 1-1 bin nen en dertien minuten later tekende hij voor de 2-1. Winter bereidde beide goals voor. Hee renveen kwam pas in de 77ste minuut terug door een kopbal van Hansma. Uit de opstelling bleek duide lijk dat Adriaanse nog zoekende is. Van der Meyde, De Cler, Bobson en Van der Vaart waren uit de ploeg verdwenen. Van der Gun speelde daardoor als rechtsbuiten, de afgeschreven Wamberto stond zowaar links buiten en Nieuwenburg rechts back. Opvallend was ook dat Witschge is gedegradeerd naar de linkerkant. Chivu, Pasanen en Galések stonden nu in de as. Ajax maakte een - hulpeloze indruk in het eerste part. Het had bij de rust 3-0 moeten zijn, het was slechts 1-0 door een doelpunt van Jensen. In de stormachtige openingsfase schoot de Deen eerst op de lat, waarna hij in de rebound de score opende. Heerenveen kreeg vervolgens echte kansen via Huizingh, Lurling en Talan. Ajax kreeg in de eerste helft ondanks het slechte spel wel twee mogelijkheden. Venema redde op de doellijn na een kopbal van Pasanen en Machlas schoot naast. Machlas speelde pas twee keer in het tweede: tegen Heerenveen 2 speelde de schutter een helft en tegen Vitesse de hele wedstrijd. Van Machlas worden wonderen verwacht, vorig jaar viel hij vooral op door zijn vertwij felde gebaren. In 25 wedstrij den was hij 14 keer trefzeker. Tijdens zijn afwezigheid ont stond er een mythevorming. Machlas was populairder dan toen hij speelde. Dat kwam me de door het spel van zijn ver vanger Arveladze. Hoewel hij uiteraard nog ritme en balge voel mist, biedt de rentree van Machlas perspectief voor zowel hemzelf, de trainer als voor de ploeg. „Ik ben opgelucht en voel me perfect", zei de spits. ela. Radomski i lan; Jensen, Huizingh (63. Denne Iiimm) i'ii Furling (76. Kolk) Ajax: Grim: Nieuwenburg. Pasanen, Chivu en Bergdolmo; Winter (77. Van der Vaart), Galasek en Witschge; Van der Gun. Machlas (85. Hose) en Wam berto (72. Van der Meyde). braak en Fred Ong drukte zijn opponent positioneel van het bord. Na iets meer dan twee uur spelen maakte Arend van Beelen (had een damzet genomen) er 0-6 van. Playing-captain André van de Kwartel was er niet gerust op, want er stonden vier bor den slecht. Jan Slingerland en Hein van Winkel moesten twee jeugdige talenten be kampen en noteerden beiden een nul, maar Hans Kolfoort en Van de Kwartel konden het tij keren. Kolfoort ontsnapte met remise en Van de Kwartel nam zijn kansen goed waar en won. Vervolgens wa ren de drie remises van Hans Tangelder, Hans Kreder en Dick den Ouden voldoen de voor de matchwinst. RDC II - Charlois 9-11 Het tweede team van RDC heeft in deze wedstrijd heel dicht bij de matchwinst ge zeten. Na remises van Jan Schijff en Arie Schoneveld bracht Arno Koolos RDC aan de leiding. Casper Vroegop verloor, maar een keurige winst van Nico Mul hield RDC op voorsprong. Fons van der Plas en Reinate Sneijders verloren weliswaar, maar de winst van Piet van Egmond in een klas siek spel en de remise van Gera Hol gaven uitzicht op de winst. Cruciaal bleek toen de partij van Cees de Leeuw die met een schijf achter op een 'dure' manier een damzet nam. Als De Leeuw de goedkopere versie had gekozen, hadden hij, en zijn team, ge wonnen. Barcelona. Mannen, challengertoernooi, 250.000 gulden. Eerste ronde: Coutelot (Fra) - Kempes TENNIS (Ned) 6-1 4-6 6-3 Ranglijsten tennis. Mannen Champions Race: 1. Kuerten (Bra) 642 punten, 2. Safin (Rus) 639,3. Sampras (VSt) 637, 4. Norman (Zwe) 586, 5. Kafelnikov (Rus) 460, 6. Hewitt (Aus) 435, 7. Corretja (Spa) 424, 8 Agassi (VSt) 418, 9. Enqvist (Zwe) 402, 10. Ferrero (Spa) 322, 33. Krajicek 169, 50. Schalken 124, 103. Wesse's 46, 116. Sluiter 38, 117 Sieme- rink 36, 157. Van Lottum 17. Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 5684, 2. Daven port (VSt) 5064, 3 Venus Williams 4336, 4. Pierce (Fra) 3119, 5. Seles (VSt) 2791 6. Martinez (Spa) 2692. 7. Tauziat (Fra) 2490. 8. Serena Williams (VSt) 2055. 9 Sanchez Vicario (Spa) 1996. 10. Huber (Dui) 1940, 65. Boogert 478, 79 Ore mans 404. 89 Hopmans 358, 124. Bas- ting243. 154. Noorlander 175 De Olympische Spelen naar Nederland, mat een gewel dig idee. In 2016 zijn er moge lijkheden i'olgens de kenners. Maar misschien dat 2028, honderd jaar na 'Amsterdam' ook een goed idee is. We moe ten kijken of dat maar even snel doen inder daad. Wat spijtig nu dat de vliegtuigen van de deel nemende landen niet op Schiphol kunnen landen. Het maximum aantal landingen is bereikt, er dreigen milieu-normen overschreden te worden. Waarom komen de deelnemers eigenlijk niet per trein of per boot? De politiechefs geven aan dat de politie over onvoldoende mankracht beschikt om zo'n evenement te bemensen. De politie heeft helemaal nooit er gens tijd voor, dus waarom zouden ze het voor dit evene ment wel hebben. In Noorclwijk wordt hetgolf- toernooi (vanaf2008 een olympische sport) gehouden. Bij de aanleg van een nieuwe toegangsweg naar het terrein van de Noordwijkse golfclub dreigen drie madeliefjes en twee boterbloemen te worden vertrapt. De Stichting Duinbe houd tekent bezwaar aan en dreigt met een rechtszaak. In Amsterdam moet een mo norail worden aangelegd om het vervoer van toeschouwers te vergemakkelijken, ledereen protesteert tegen een dergelijk bouwwerk, juridische proce dures vergen FOTO REUTERS SERGIO PEREZ Voor het aan- leggen van nieuwe ac commodaties moeten 2000 bomen wor den gekapt. Tegen het kappen van elke boom lo- (PPWk» pen gemid deld vijf be zwaren. Vijf burge meesters verbieden de military in hun gemeente. Ze zijn bang voor een confrontatie tussen Britse hooligans en actievoe rende dierenbeschermers, die dit onderdeel 'wreed' vinden. Iedereen is voor de Olympische Spelen in Nederland tot we ons afvragen wat we na de Spelen met een turnhal voor 10.000 toeschouwers moeten, met een hal voor gewichtheffen met 2000 plaatsen, met een wieler baan voor 5000 toeschouwers. Alleen een worstelhal met een toeschotl werscapaciteit van 4500 kan op brede steun van de bevolking rekenen. Kortom, het wordt lastig met die Olympische Spelen in 2028. Waarom halen we de Jambo ree niet weer een keer naar Ne derland? WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21